Seniorenorkest Lindeconcert in Oirlo Classics Dance Night Concert fanfares Blind Beggar in Oostrum Babylonische spraakverwarringen Liefs uit Bagdad PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart 2007 - Pagina 23 Programma Schouwburg Venray Al veertig jaar probeert Schouwburg Venray een zo breed mogelijk aanbod te pro grammeren voor een zo breed mogelijk publiek. Nu wordt als nieuwigheid de zogenaamde verrassingsvoorstelling gehou den op donderdag 22 maart. Voor deze voorstelling zijn nog kaarten beschikbaar. HONK Vrijdag 23 maart vanaf 19 00 uur is het de beurt aan HONK! De musical. Het jaar 2007 staat voor de stichting Kinderconsument in het teken van voorlichting over en actie tegen pesten. De eerste Anti Pest Prijs werd op 12 januari uitgereikt aan de makers van de succesvolle familiemusical Honk. Honk! vertelt het verhaal van het Lelijke Eendje, naar het beroem de sprookje van Hans Christian Andersen. Een verhaal over pes ten, met veel ontroering en bezin ning, prachtige muziek en een flinke dosis humor. De Engelse versie van Honk! ontving in Lon den al de Laurence Olivier Award voor Beste Nieuwe Musical. Deze musical is geschikt voor het hele gezin (6+)- Daar Schouw burg Venray graag mee wil werken aan het initiatief van deze produ centen, biedt zij de Niet goed geld terug garantie. Wie na het zien van het eerste deel deze voorstelling niet tevreden is, krijgt tijdens de pauze op vertoon van het toe gangskaartje, zijn geld terug. Men mag dan niet meer terug de zaal in. VOORJAARSDICTEE Het Venrays Voorjaarsdictee wordt gehouden op maandag 26 maart vanaf 19-30 uur. Het dictee is opgezet naar model van het Groot Dictee der Nederlandse taal. De titel van het tweede Ven rays Voorjaardictee luidt De toren van Babyion. Thema van het dic tee is (mis)communicatie tussen verschillende culturen. Dat leidt soms tot tragische of hilarische Babylonische spraakverwar ringen. Inschrijven kan nog via y.martens@schouwburgvenray.nl. STAMPING In de schouwburg kan men op zondag 1 april genieten van Stam ping. Al jarenlang zorgen spette rende Zuid-Afrikaanse shows voor overvolle zalen, mee-swingend publiek en jubelende kritieken. Redenen genoeg om een nieuwe, Zuid-Afrikaanse show in de tradi tie van Sikulu te produceren, met de artiesten die ook bij de vorige shows betrokken waren. Met een nieuwe combinatie van de succes nummers uit het verleden, zoals Op zondag 1 april kunt u in de Schouwburg genieten van een spetterende Zuid-Afrikaanse show: Stamping. de spectaculaire Zulu Dansen, de slangendans van de meiden, de colablikjes dans, de rubberlaar zen dansen van de mijnwerkers en natuurlijk de vrolijke, opwek kende bruiloftssongs, meerstem mige Afrikaanse a capella liederen en gospels, moderne township- jives en een paar hits uit het hui dige Zuid-Afrikaanse repertoire, kan de avond niet meer stuk. Reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Venray kan via tel. (0478)530999 of via www. schouwburgvenray.nl. Zondag 25 maart is de schouwburg geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Men kan dan terecht voor vragen over het overige seizoensaanbod. OJC Jera'70 staat op vrijdag 23 en zaterdag 24 maart in het teken van Fight For Fame. De deelnemers voor de editie van 2007 zijn bekend. De winnaar van dit tweedaagse contest krijgt de eer om het prestigieuze Jera on Air festival te openen. Met namen als The Mad Caddies, Dog Eat Dog, Heideroosjes en Mark Foggo, gaat iedere band natuur lijk tot het uiterste om de eerste prijs in de wacht te slepen. Jera on Air 2007 wordt gehouden op Hemelvaartsdag 17 mei. Zie voor meer informatie www.jeraonair. nl. De voorverkoop voor dit altijd gezellige festival is inmiddels via internet gestart. Binnenkort zijn er ook kaartjes verkrijgbaar zijn bij de bekende voorverkoopadressen. Ook dit jaar kwamen er weer tien tallen aanmeldingen binnen. De organisatie heeft uit al deze aan meldingen een selectie gemaakt van acht bands die allemaal niet zouden misstaan als opener van Jera on Air 2007. Vrijdag 23 maart zijn de eerste vier bands aan de beurt. Door middel van loting zal worden bepaald welke van de vier bands mag aftrap pen op de eerste dag van Fight For Fame. De vier bands die vrij dag acte de presence geven zijn; Innerstate (Duiven), Aeroplane (Sittard),The Crooks (Helmond) en Fatsh (Baarlo). Ook op zater dag 24 maart mag men vier bands begroeten. Ook op deze dag zal de speelvolgorde worden bepaald door middel van loting. De bands zijn; The Wisecrack (Horst), 3 day adventure (Asten), Lavatory Lazy (Meijel) en Sparrow Falls (Grub- benvorst). Een driekoppige jury gaat elke band beoordelen door middel van het opstellen van een juryrapport. Nadat de laatste band zaterdag heeft gespeeld gaat de jury de winnaar van Fight For Fame 2007 aanwijzen. Naast de eer om Jera on Air 2007 te openen staat er voor de winnaar een fles champagne en een beker klaar. De nummers twee en drie krijgen toegangskaartjes voor het festival. De deuren van OJC Jera'70 gaan beide dagen open om 20.00 uur en sluiten pas in de kleine uur tjes. Er is een bewaakte garderobe aanwezig. Voor meer informatie omtrent Fight For Fame 2007 kan men contact opnemen met Jos Arts via email fff@jera70.nl. of via tel. 06-55592749. In het Odapark in Venray wordt op zaterdag 24 maart om 20.00 uur de tentoonstelling Wilde Zei ten van Monique Camps geopend. Sinds 1994 staat het werk van Camps (Venlo, 1966) in het teken van de Franse schilder Theodore Géricault onder de titel Autour de Géricault. Niet het hele oeuvre van deze Franse schilder zet Camps aan tot het maken van haar werk, maar drie heftig bediscussieerde kinderportretten die Géricault tus sen 1815 en 1819 schilderde. Op deze schilderijen plaatst hij een kind, alleen zittend op een rots in een onbestemd landschap. De geportretteerde kinderen zijn wel naar de werkelijkheid geschilderd maar hebben tegelijkertijd iets 'niet' realistisch; de hoofden zijn te groot, lichamen te gedrongen de houdingen en gezichtsuitdruk kingen onkinderlijk. Deze kinder portretten oefenen een onweer staanbare aantrekkingskracht uit op Camps. Het gehele oeuvre van Camps cirkelt rondom de kern van het werk van Géricault. In haar werkproces staat het kijken centraal. Kijken lijkt simpel, voor Camps is kijken intensief scherp- stellen op het onderwerp. Zij weet dat waarneming altijd subjectief is, voor haar een associatief spel van interpretatie en herinterpretatie. De tentoonstelling Wilde Zeiten is een voortzetting van het voor haar alles omvattende project Autour de Géricault, nieuwe beel den worden toegevoegd en oude verdwijnen of krijgen een nieuwe plek in het geheel. Een project dat zich door de jaren heen steeds opnieuw actualiseert en zich in steeds andere verschijningsvor men toont. Op de tentoonstelling laat Camps groot opgeblazen foto grafieën en een zorgvuldig gecom poneerde tweeweg videoprojectie zien. Haar beelden zijn bewust niet met de computer bewerkt maar nauwgezet geënsceneerd. Een kat, een hert, een Duitse soldaat, ade laars, uitvergrote details van por seleinen beeldjes of gewoon real time opgenomen natuurfilmpjes, ze staan naast en tegenover elkaar. De tentoonstelling is een op de millimeter geregisseerde presenta tie die zich ontpopt als een zorg vuldig uitgestippelde reis door het visuele domein van Camps. De inleiding van Wilde Zeiten wordt verzorgd door Rick Vercauteren, directeur Museum van Bommel van Dam in Venlo. De expositie is na de opening nog te bezichtigen tot en met 20 mei. Het Odapark is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Tweede paasdag geopend. Zie ook www.odapark.nl. Het Seniorenorkest Venray e.o. speelt op zondag 25 maart tijdens een zondagochtendconcert in Schouwburg Venray. Het Senio renorkest, opgericht in 1988, telt op dit moment twintig leden en staat onder leiding van Wim van Osch. Het orkest speelt de traditi onele polka's, marsmuziek, walsen Egerlander maar ook muziek uit musicals, filmmuziek en tradi tionals. Kortom een diversiteit aan nummers die vele bezoekers bekend in de oren klinkt. Het seni orenorkest stelt zich niet ten doel de moderne harmonie of fanfare muziek te spelen maar grijpt terug naar nummers die hun waarden hebben bewezen. Sinds kort legt het orkest zich ook toe op optre dens tijdens diensten in de kerk. Vooral voor kleinere ensembles is er ruimte om liturgische dien sten op te luisteren met muziek die aangepast is voor die gelegen heid. Naast de wekelijkse repeti tie, op dinsdagmiddag, speelt het orkest ook op grote evenementen zoals de fietsvierdaagse, de amb- tenarenfietstocht en Venray Muzi kaal Totaal. Het concert begint om 11.30 uur en duurt tot 12.15 uur. Daarna spelen die Fröhliche Rubensammler uit Leunen. Lezing over reptielen Kring Venray van het Natuur historisch Genootschap in Lim burg houdt op donderdag 22 maart vanaf 20.00 uur een lezing over reptielen die voorkomen in Nederland. De lezing wordt gehouden in het gemeenschaps huis in Oostrum. Tijdens deze avond passeren alle in Nederland levende reptie lensoorten. Dit betekent dat er vier soorten hagedissen (hazel- worm, zandhagedis, muurhagedis en levend barende hagedis) en drie soorten slangen (adder, ring slang en gladde slang) besproken worden. Er wordt niet alleen inge gaan worden op de levenswijze van deze dieren, maar ook de bedreigingen worden besproken. En dat deze bedreigingen er zijn is wel duidelijk, aangezien het aantal reptielen in Nederland behoorlijk achteruit gaat. De avond wordt verzorgd door de Limburgse her- petoloog Ton Lenders. Lenders doet al jaren onderzoek naar rep tielen, met name in Limburg; maar ook daar buiten. Leden en niet- leden zijn deze avond welkom. De Locht Zoals gebruikelijk wordt er de laatste zondag van de maand, 25 maart, brood gebakken in de authentieke bakoven van streek museum De Locht in Melderslo. Ook kinderen mogen een eigen broodje bakken. Tevens is er een demonstratie graan pletten en malen. Voor de liefhebbers is er meel te koop. Verder is ook de smederij in gebruik. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Zangvereniging Groeningen De Gemengde Zangvereniging Groeningen luistert op zaterdag 24 maart in het kader van de Sint Jozef maand de heilige mis op in de kerk in Smakt. De mis begint om 19 00 uur. Het koor, onder leiding van dirigent Christel Gel derman, gaat de missa Festiva van John Leavitt uitvoeren met aan de piano Frans Stegers. Stijldansavond Dance Events Veltum houdt op zaterdag 24 maart een stijldans avond voor jongeren, paren en singles in activiteitencentrum 't Schöpke in Venray. Aanvang 21.00 uur. In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo vindt op vrijdag 23 maart het jaarlijkse Lindeconcert plaats. Muziekvereniging Ons Genoegen presenteert in samenwerking met twee Oirlose koren een gevari eerd programma met allerlei ver schillende muzieksoorten. Het concert begint om 19-30 uur met een optreden door jeugdfanfare van Ons Genoegen onder leiding van dirigent Will Jacobs uit Oirlo. Dit orkest, aangevuld met een aan tal oudere leden, bestaat uit ruim 35 muzikanten. De jongste muzi kanten beginnen als ze ongeveer een half jaar een blaasinstrument bespelen. De jeugdmuzikanten blijven bij het jeugdorkest tot ze B-diploma van de muziekschool hebben en soms nog wat langer. De jeugdfanfare speelt allerlei her kenbare muziek die mooi is om te spelen en om te horen. Na het optreden van de jeugdfanfare volgt het dameskoor onder leiding van Frans Verhofstadt uit Venray. Het dameskoor is een trouwe deelne mer aan het concert. Veel leden hebben al een respectabele leeftijd maar elk jaar weet het koor toch weer een leuk optreden te verzor gen met vaak mooie nummers uit de oude doos. Na het dameskoor volgt een optreden van het Jonge Gardekoor onder leiding van Ad Voesten. De gemiddelde leeftijd van de leden ligt beduidend lager dan van het dameskoor. Dat blijkt ook wel uit de muziekkeuze. Het koor heeft haar programma opge bouwd rondom de zanger Guus Meeuwis. Na de koren volgt de jeugdband Whatever van Ons Genoegen waarin een twintig tal jongere leden van de fanfare actief is. Zij spelen onder leiding van Will Jacobs allerlei herken bare nummers uit verschillende genres. Daarbij worden alle talen ten van de leden ingezet zoals zang, gitaar en keyboard. De jonge leden brengen op allerlei manie ren Fire in hun optreden. Na een korte pauze zal de drumband van Ons Genoegen onder leiding van Hans Simons uit Well het podium betreden. Bij deze gelegenheid zal de groep even als steelband optreden en ook zal er gezamen lijk met een groep oud-leden het nummer Treinritme worden uitge voerd. Het Lindeconcert zal wor den afgesloten door fanfare Ons Genoegen. Haar programma staat in het teken van televisie- en film muziek. Onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leunen worden door de ruim zeventig muzikan ten allerlei bekende melodieën ten gehore gebracht; zoals van James Bond, The Flinstones, Ennio Morricone,The Pink Panther en van de Pirates of the Caribean. Het programma duurt tot ongeveer 23.00 uur. De belangstelling voor de eerste Classics Dance Night, op zaterdag 28 april in De Witte Hoeve in Ven ray is enorm. Ruim vijf weken voor het disco-evenement zijn al meer dan 330 van de 500 beschikbare kaartjes weg. "Daar zijn we beste en beetje trots op, want Classics Dance Night is in Limburg natuur lijk nog een niet zo bekend feno meen. Maar als de reserveringen in dit tempo doorgaan, kunnen wij voor het einde van de maand het sein 'uitverkocht' geven", zegt organisator Eddy Jansen. De zaal van De Witte Hoeve wordt op 28 april omgetoverd tot een echte Saturday Night Fever-achtige dis cotheek, met een geweldige ver lichte dansvloer, spiegelbollen en veel bewegend licht. Jansen: "Veel mensen uit de leeftijdsgroep van 35 tot 55 jaar gaan weinig meer uit om nog eens te swingen. Dat komt omdat er weinig georganiseerd wordt en veel evenementen pas laat op de avond beginnen. En dat trekken mensen van onze leeftijd niet meer, weten wij uit ervaring. Wij beginnen op een ouderwets tijdstip, gewoon om 20.00 uur." De mensen van Classics Dance Night rekenen eind april op een volle Witte Hoeve. "Dat wordt dus weer een avond vol nostalgische gevoelens. Dat is ook precies wat wij met Classics Dance Night wil len bereiken", zegt Jansen. "Bijpra ten met vrienden, vriendinnen of schoolgenoten van vroeger, nog eens met dat jeugdvriendinnetje de dansvloer op en weer eens ouderwets swingen op al die dis cohits." Meer informatie en reserveren kan via www.classicsdancenight. nl. Muziekvereniging St. Caecilia uit America en fanfare Vriendenkring uit Overloon verzorgen samen op vrijdag 23 maart een concert in 't Gasthoes in Horst.Aanvang 20.00 uur. Beide fanfares spelen in de eerste divisie en brengen een geva rieerd programma ten gehore. Fan fare Vriendenkring, onder leiding van Phil van Landeghem, viert dit jaar haar honderdjarige jubileum feest, met onder andere een jubi leumconcert in mei. In juni wordt samen met Het Overloons Toneel de Storm van Shakespeare uitge voerd in het openluchttheater van het Liberty Park in Overloon. In het Gasthoes worden enkele wer ken van het jubileumconcert ten gehore gebracht. De fanfare speelt onder meer enkele delen uit Call of the Cossacks van Peter Graham, Homage van Jan van der Roost en Elsa's procession to the Minster van Richard Wagner. Muziekver eniging St. Caecilia, onder leiding van Frank Steeghs, speelt nog steeds een dominante rol binnen de fanfaremuziek in Nederland. Het orkest speelt al lang op het hoogste niveau en heeft vele nieu we werken laten componeren voor de vele deelnames aan con coursen en vooral het WMC in de concertafdeling. In de afgelopen decennia werden vele hoge prij zen in de wacht gesleept. Tijdens dit concert speelt de verenging Pilates Binnenkort wordt er in Venray en omgeving gestart met de bewe gingsvorm Pilates. Men kan nog meedoen aan een serie van tien bijeenkomsten. Pilates is een doel treffende manier om het lichaam in vorm te brengen, een bijzonder systeem van rek- en strekoefenin gen, voor sterke spieren, een bete re houding, souplesse en balans. Het verenigt lichaam en geest en creëert een meer gestroomlijnd uiterlijk. De cursussen worden overdag en 's avonds gegeven. De start is op woensdag 28 maart. Voor informatie: Anna Maria van Gemert, tel. (0478)583272, of email info@annamariavangemert. nl. Zie ook www.annamariavange- mert.nl. onder meer Roumanian Folk Dan ces, Bela. Bartok, Aurora van Eric. Swiggers en Lilo and Stich. Ver der houdt fanfare Vriendenkring uit Overloon het 19e Onderling Solistenconcours met als inzet de Toon Verstraaten Wisseltrofee. Het concours wordt gehouden op zondag 25 maart in de grote zaal van het gemeenschapshuis. Aanvang 11.00 uur. Buiten de wisseltrofee, die vorig jaar werd gewonnen door Anke Maassen op bongo's, wordt er een beker voor iedere divisie beschikbaar gesteld. Voor de beginnersdivisie is er een extra beker beschikbaar, namelijk de Aanmoedigingstrofee. Deze werd vorig jaar gewonnen door Sanne Ewals op sopraan saxofoon. Er worden geen punten, maar waarderingen toegekend. Over de toekenning van de bekers beslist alleen de jury. Deze taak wordt dit jaar waargenomen door mevrouw Betty Bartels. De pianobegeleiding is in handen van Otto Kooien en de optredens worden aangekon digd door ladyspeakers Marjon Cremers enAnja Hermans. Start voorverkoop Gloria Op paaszaterdag 7 april geeft blaaskapel Gloria uit Tjechië een spetterend concert in de Raaijhal in Overloon, samen met blaaskapel Freunde Echo. Na vier jaarTüfaran- ka heeft de organisatie de profes sionele blaaskapel Gloria weten te contracteren. Voor de liefhebbers van volksmuziek het neusje van de zalm. Gloria zal op dit unieke en enige concert in Nederland voor 2007 zijn nieuwe cd presen teren. Deze, inmiddels al 24e cd, komt medio maart in Tsjechië uit, maar voor Nederland heeft Over loon de primeur. Kaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden via: John Jacobs, tel: 0478 -641516, of Ton Keizers, tel: 0478-642399- Kaarten kosten in de voorverkoop 12 euro, en aan de kassa 14 euro. Fanclubleden betalen 10 euro. Het programma begint om 19.00 uur, de zaal is open vanaf 18.00 uur. Verdere informatie via de website: www.blaakapel.nl In HetAllemanscafé in Oostrum kan men op zondag 15 april vanaf 18.00 uur genieten van een optre den door Blind Beggar. Blind Beg gar is een rockformatie met blues invloeden, afkomstig uit Venray, Tienray en Meerlo. Zij spelen het stevigere werk uit de jaren '70 tot nu. Opvallend is dat hierbij niet de 'mainstream' wordt gevolgd. Er is gekozen voor de wat min der bekende nummers uit de muziekgeschiedenis. Dit neemt echter niet weg dat men wordt getrakteerd op een avondje stevig 'rocken'. De nummers variëren van Living Colour tot The Cult en van Rory Gallagher tot Metallica. De band bestaat uit Chico Dom- meck: gitaar en zang, Bram Joos- ten: gitaar, Marcel Dinghs: bas en Joris Rutten: drums. Joosten en Rutten hebben eerder gespeeld in de rockband De BraJoPie's. Dommeck heeft in verschillende blues- en rockbands gespeeld, als Fridge, LAXA en Hemisphere. Dinghs heeft gespeeld in bands als Collision en Sacrament. Voor meer informatie kan men kijken op www.blindbeggar.nl. In Schouwburg Venray wordt op maandag 26 maart vanaf 19-30 uur de tweede editie van Het Venrays Voorjaarsdictee gehou den. Het is een avondvullend pro gramma rondom taal. Het Venrays Voorjaarsdictee, een initiatief van Schouwburg Venray en Theater café De Artiest, is opgezet naar model van het Groot Dictee der Nederlandse taal. Dat betekent dat voor de spellingsregels de Woor denlijst Nederlandse taal, oftewel Het Groene Boekje (uitgave 2005) wordt gehanteerd en in tweede instantie het Van Dales Groot Woordenboek der Nederlandse Taal (veertiende druk, 2005). Mocht dat geen uitsluitsel geven, dan beslist de jury. Docenten van het Raayland College hanteren, net als vorig jaar, het rode potlood. De titel van het tweede Venrays Voorjaardictee luidt De toren van Babyion. Thema van het dictee is (mis)communicatie tussen ver schillende culturen. Dat leidt soms tot tragische of hilarische Babylo nische spraakverwarringen. Aan het Venrays Voorjaarsdictee kunnen maximaal tachtig taal liefhebbers deelnemen. Inschrij ven kan nog. Neem hiervoor contact op met Yvonne Martens van Schouwburg Venray via tel. (0478)530992, email y.martens@ schouwburgvenray.nl of kijk op www.venraysvoorjaarsdictee.nl. Op de site staan behalve het aan meldingsformulier ook oefenin gen in de vorm van spellingspel letjes. Wie niet mee wil doen aan het dictee maar toch wil genieten van een interessant en amusant programma rondom taal is uiter aard ook van harte welkom. Boekrecensie in Peel en Maas 'Liefs uit Bagdad' is de titel van het bijzondere, waar gebeurde verhaal van een onwaarschijnlijk groepje helden - geharde mariniers, een oorlogsjournalist en een bedreigde Iraakse burger - die onverwachte lessen leren over leven, dood en oorlog, terwijl ze proberen een klein 'rothondje' te redden. Een puppy die hun harten ver overde... Terwijl het eerste bataljon, derde mariniers, een leegstaand gebouw inneemt tijdens de eerste week van de Amerikaanse invasie van Fallujah, horen de mannen een vreemd geluid. Met het wapen in de aanslag ronden ze de hoek en ontdekken de Lava Dogs, zoals hun bijnaam is, een hoopje hond niet groter dan een granaat. Het drie weken oude puppy wordt vernoemd naar het bataljon en meegenomen naar de com pound, ontwormd met pruim tabak, gewassen in kerosine en gevoed met militaire kant- en klaarmaaltijden. De mariniers zijn in directe overtreding van een 'general order' die het houden van huisdieren verbiedt, en ze hebben een ander serieus probleem: alle loslopende honden worden neer geschoten. Zo begint de poging om het hondje Lava te redden en zo begint Lava's redding van tenminste één marinier, luite nant-kolonel Jay Kopelman, van de emotionele wonden van de oorlog. Jay Kopelman is luitenant kolonel in het Amerikaanse Corps Mariniers. Hij is nu gestationeerd in Californië, waar hij woont met zijn vrouw, hun twee honden Lava en Hodax en kat Cheddar Melinda Roth is journaliste en auteur van 'The man who talks to dogs'. Met de aankoop van 'Liefs uit Bagdad' heeft u niet alleen een bijzonder boek in handen, u steunt ook de vele activiteiten van Dutchypup- py, voor een beter lot van vele, vele honden. Dutchypuppy is opgericht door Bridget Maasland en een aantal andere hondenlief hebbers om honden over de hele wereld te helpen. Kijk ook op www.dutchypuppy. nl. 'Liefs uit Bagdad' is te koop bij boekhandel van den Munckhof in Venray. Prijs: 15,95 euro. Verrassing, dictee en Stamping Fight For Fame 2007 Wilde Zeiten in Odapark Kunst Cultuur Het waargebeurde verhaal van een .ma «nooitog en een hondje dat lava heet Luttefiaiu-totonel Jay Kopelman jmt Melinda Roll> 'Dliniiïwïi

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23