Zorgcentrum Zorg de Keizer op Keizersveld Geslaagde vrouwendag Wf. Gunhoek De Hoveniers 0478-571800 Venray Muzikaal Totaal gezocht Dag van de zorg Moedercentrum Kantoor opleidingen in Venray Rabobank houdt workshops Tentoonstelling Kijken naar Venrayse wijken mts**- Vrijwilligers in het zonnetje Natuurtalenten 4 ïlilSÏPs bel voor: de voorjaarsbeurt van uw tuin een 'gratis' tuinontwerp jiplP s ij?/* n&l PEEL EN MAAS Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 9 Logopediste Magreet Meek heeft zich gevestigd in zorgcentrum Zorg de Keizer (Foto:Anneke Willems- Meek) zie voorwaarden: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo In Venray is op 8 maart deel genomen aan Internationale Vrouwendag. In de foyer van Schouwburg Venray genoten ruim tweehonderd vrouwen van een actieve en onderhoudende avond met als thema welzijn en well ness. Een breed terrein, dat zeer gevarieerd gepresenteerd werd. Er waren diverse standjes waarin ruimte was voor discussies als 'emancipatie moet je leren', ver zorgd door het Katholiek Vrou wengilde. Amnesty International vroeg speciale aandacht voor vrouwen die onderdrukt worden en het Moedercentrum gaf tekst Instituut Van Den Boom in Gemert start binnenkort weer met diverse opleidingen voor kan toorfuncties: Telefoniste/Recep tioniste, (Fin.-) Administratief Medewerk(st)er en Secretaresse. Deze opleidingen zijn ontwik keld door de LSSO, de Landelijk Samenwerkende Secretariaats Opleidingen, opgericht in 1995 door de ROC's van Eindhoven, Lei den, Alkmaar en Apeldoorn. Sinds een paar jaar kunnen ook particu liere opleidingsinstituten gebruik maken van de door LSSO ontwik kelde leerstof. Die opleidingsin stituten moeten wel aan zekere kwaliteitseisen voldoen voordat ze de erkenning van LSSO ontvan gen. Kwaliteit en klantgerichtheid, zowel van de opleidingsinstituten als van de LSSO, zijn contractueel vastgelegd en vormen daarmee een waarborg voor kwalitatief erkende certificaten en diploma's. De examentoetsen zijn door LSSO ontwikkeld en worden regelma tig aangepast zodat een landelijk niveau blijft gewaarborgd. Instituut VAN DEN BOOM verwierf vorig de landelijke LSSO-erkenning en startte in Helmond met drie klei- Rabobank Venray houdt op maandag 2, dinsdag 17 en woens dag 25 april workshops speciaal voor verenigingen en stichtingen. Alle workshops zijn inmiddels helemaal volgeboekt. Op het kantoor in Venray wor den de drie bijeenkomsten voor tachtig geïnteresseerde verenigin gen gehouden. Op 2 april staat de workshop Geldzoeken loont! op het programma. Bijna iedere ver eniging of stichting, klein of groot, heeft ermee te maken: te weinig geld. Dit probleem dreigt steeds groter te worden. Er is echter, vaker dan men denkt, een oplos sing voor dit probleem. En dat komt in deze workshop aan de orde. Besturen en beleid maken is het thema op 17 april. Deze work shop is de eerste stap op weg en uitleg over komende activitei ten. Daarnaast konden de vrouwen kennismaken met voetreflexmas sage, nagelstyling, hairextensions of stoelmassage en informatie ver zamelen over weerbaarheidstrai ningen en bloemsierkunst. Ook de handen laten versieren met henna behoorde tot de mogelijkheden. Tussen de bedrijven door kon genoten worden van overheerlijke multiculturele hapjes. Muziek en dans was er door Gerry van den Goor en Annette Spiepermann, Afrikaanse zang van het koor A- Djambo en een indrukwekkende streetdans door de Bruce Dance Factory. ne groepjes. Elke tien weken kun nen examentoetsen worden afge legd, zodat in de elfde week met de volgende modules kan worden gestart. Het succes is enorm! Aan het einde van de derde studiepe riode (in april) leggen de cursis ten die thans in Helmond en in Gemert de lessen volgen in totaal meer dan negentig eindtoetsen af. Het aantal aanmeldingen voor de volgende lesperiode is thans al zo groot, dat uitbreiding naar ande re regio gewenst is. Vooral ook omdat er nu al cursisten uit Ven ray en omgeving aan de cursussen in Helmond en Gemert meedoen, ligt uitbreiding van het cursusaan bod naar Venray voor de hand. Om nog meer mensen te infor meren over de inhoud en de vele voordelen van de LSSO-Kantoor- opleidingen houdt Instituut Van Den Boom een informatieavond in het Raayland College in Venray op donderdag 29 maart vanaf 20.00 uur. Voor verdere informatie zie www.lsso.nl., www.instituutvan- denboom.nl of bel naar Instituut Van Den Boom, tel. (0492)362751 (ook 's avonds bereikbaar). naar een beter bestuur. Het maken van een beleidsplan gebeurt -gro tendeels onder druk van de sub sidievoorwaarden- eens per vier jaar. Het regelmatiger nagaan van de stand van zaken rondom de uitvoering van het beleid is beter. Op 25 april leren de aanwezigen Prioriteiten te stellen en organise ren. Wil de vereniging voor de vrij williger aantrekkelijk blijven dan moeten werkzaamheden zó geor ganiseerd worden dat de vereni ging hem wat te bieden heeft. De workshops worden gegeven door Ad Tuytelaars van het Nederlands Expertise Centrum Projecten. Bij de eerste workshop zijn ook Hans Beterams en Monique Janssen van Synthese betrokken. Daarnaast gaat Rabobank Venray kort in op de specifieke producten voor ver enigingen en stichtingen. Op bedrijvenpark Keizers veld is per 1 januari het para medisch zorgcentrum Zorg de Keizer van start gegaan. Er zijn verschillende disciplines in het zorgcentrum onderge bracht, waaronder fysiothe rapie, osteopathie, diëtetiek, medisch fitness, oefenthera pie, shoefitt, joblink-arbo en logopedie. Er zijn mogelijkhe den om het aantal disciplines in de toekomst verder uit te breiden. De naam De Keizer van het centrum verwijst naar het bedrij venpark en geeft tevens aan dat de klant bij Zorg De Keizer meer is dan een koning. Een voordeel voor de klant is dat de verschil lende disciplines op één plek worden aangeboden en dat de lijnen tussen de zorgaanbieders kort zijn. Door elkaar te visite ren en behandelprotocollen te maken wordt er steeds gerich ter met elkaar gewerkt. Dit is in het voordeel van de particuliere klanten en is tevens interessant voor de zakelijke markt. Een open dag staat gepland in het voorjaar. Logopediste Magreet Meek maakt deel uit van het zorgcentrum: "Een logopedist verleent hulp aan zowel kinderen als volwassenen, bijvoorbeeld bij afwijkend mond- gedrag. Een verkeerd gebruik van de spieren kan de stand van het gebit, ook na een orthodonti- sche behandeling, beïnvloeden. Maar ook bij taal, het moeilijk op woorden komen, moeite hebben met het vormen van zinnen of In museum 't Freulekeshuus is tot en met 20 mei de tentoonstel ling Kijken naar Venrayse wijken te zien. Aanleiding voor deze ten toonstelling is de maquette van Venray-centrum anno 1939, die in 2005 werd aangeboden bij het 50- jarig bestaan van de Geschied-en Oudheidkundige Kring Venray e.o. De tentoonstelling geeft een beeld van de ruimtelijke ontwikkeling van Venray in de afgelopen hon derd jaar. In 1850 bestond Venray uit twee sterk noord-zuid gerichte bebouwingslinten,die elkaar in het centrum bijna raakten. Op de expositie zijn aan de hand van Twee zorgcentra van Zorg groep Noord-Limburg in de regio Horst-Venray doen mee aan de landelijke open dag van de zorg op zaterdag 17 maart. Medewerkers en vrijwilligers van Zorggroep Noord-Lim burg laten tijdens de dag zien wat in de zorg allemaal moge lijk is, niet alleen binnen de muren van een zorgcentrum, maar ook in de thuissituatie (Zorg aan Huis). De deuren voor het publiek zijn geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Bezoekers krijgen antwoord op vragen als 'met welke zorg wor den bewoners van verzorgings- en verpleeghuizen omringd? Wat een logisch verhaal), spraak, het onduidelijk spreken bemoeilijkt de communicatie en dat heeft gevolgen voor de overdracht van informatie, komt een logopedist in beeld. Verder behandelen wij adem-, stem- en keelklachten, bij voorbeeld bij spreekberoepen en stotteren. De hulp die geboden wordt bestaat uit zowel advies en voorlichten als instrueren en begeleiden van familieleden, leer- schetsen, gemaakt door Henny Oudenhoven, de verdere ontwik kelingen te volgen. Men ziet de tussenfases in 1918, 1937, 1965, 1975,1985,1995, 2005 en de ver wachtingen voor 2015. De struc tuur van Venray is eenvoudig,maar zeer karakteristiek. Het centrum, bestaande uit de kern en de kern- randen, ligt binnen de in de jaren 60-70 van de vorige eeuw aange legde singels. De nieuwe woonge bieden, te weten Brabander, Land- weert, Brukske en Veltum liggen gebeurt er achter de schermen van deze zorgcentra? Hoe woon je er? Wat heeft Zorg aan Huis allemaal te bieden? Wat kan Zorg op Afroep voor je betekenen? Welke producten zijn te verkrij gen in onze Thuiszorgwinkels?' Daarnaast kunnen mensen terecht voor informatie over banen, oplei dingen, stages en vrijwilligerswerk. Ook kunt u een bezoek brengen aan de leerafdeling De Hazelaar van verpleeghuis Elzenhorst. Een afdeling waar werken en leren in de zorg met elkaar gecombineerd wordt. Zorggroep Noord-Limburg schenkt traditiegetrouw tijdens open dagen veel aandacht aan de thema's werken en leren. Zorg groep Noord-Limburg is een zor- krachten/verzorgers van cliënten. Om tot behandeling over te kun nen gaan is er een verwijzing van huisarts of specialist nodig." Meek is geruime tijd werkzaam geweest in Duitsland in particulie re praktijken, maar ook in praktij ken waar naast logopedie ook een of twee andere disciplines werden aangeboden. "Deze samenwerking smaakte naar meer. Toon dan ook hier buiten. Deze woongebieden worden van elkaar gescheiden door parkachtige gedeeltes die onderdeel uitmaken van het ver stedelijkte gebied. Het betreft het St. Anna-terrein, de Servaashof, de Wieen en het Vlakwater. Zij zijn respectievelijk Noord, Oost, Zuid en West georiënteerd en grenzen alle aan de singels en hebben een sterk geldende invloed. Lang is men van mening geweest dat het grote grondbezit van de kloosters en instellingen een goede steden- gonderneming met 4500 mede werkers en 1500 vrijwilligers. Ze levert zorgdiensten via haar verzorgingshuizen en verpleeg huizen, met Zorg aan Huis, Kraam zorg Groene Kruis, Jeugdgezond heidszorg Groene Kruis, Voeding en Dieet Groene Kruis, Pluspakket Groene Kruis,Thuiszorgwinkels Groene Kruis. Voor informatie en aanvragen kunnen mensen con tact opnemen met Klantenser vice Zorggroep Noord-Limburg, telefoon 077-3209595. Welke locaties zijn zaterdagmiddag 17 maart (van 13.00 tot 16.00 uur) geopend? Verpleeghuis Beuken rode (Beukenlaan 1, Venray) en verpleeghuis Elzenhorst (Dr. v. d. Meerendonkstraat 2, Horst). de plannen ontstonden voor een paramedisch centrum op deze locatie was ik al snel enthousiast. Ik ben altijd rond de een a twee uur reistijd kwijt geweest. Omdat ik in Venray woonachtig ben is de korte reistijd nu een ongekende luxe." Logopediepraktijk De Keizer is bereikbaar via tel. (0478)585885. Zie ook logopedie@zorgdekeizer. nl. bouwkundige ontwikkeling in de weg zou staan. Gelukkig is dit niet juist gebleken en heeft Ven ray hieraan een opvallend sterke structuur te danken, die ook voor de toekomst veel perspectieven biedt. Geregeld wordt in Peel en Maas aandacht besteed aan de ver schillende wijken of onderdelen van de tentoonstelling die tot en met 20 mei in museum 't Freule keshuus te bezoeken is op woens dag, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bui ten normale openingstijden kan men na afspraak met groepen terecht.Tel. (0478)583880. Hoofdpijn In het auditorium van VieCuri Medisch Centrum, locatie Venlo wordt op dinsdag 27 maart van 19-00 tot 22.00 uur een voor lichtingavond over hoofdpijn en migraine gehouden. In Nederland lijden ruim anderhalf miljoen mensen aan hoofdpijn of migraine. Meer dan 160.000 van hen jonger zijn dan zestien jaar. Tijdens een hoofdpijn- of migraineaanval is normaal functioneren vaak onmo gelijk.Toch gaat meer dan de helft van de mensen met een ernstige vorm van hoofdpijn niet naar de huisarts. Aanmelden kan tot maandag 26 maart van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.00 uur bij het Patiëntenservicebureau via tel. (077)3205445 of email psb- venlo@viecuri.nl. Venray Muzikaal Totaal (VMT) is al jaren niet meer weg te den ken op de evenementenlijst van Venray. Vorig jaar vierde VMT het tienjarige jubileum met een extra dag muziek en gezelligheid in het centrum van Venray. Dit jaar staat het muziekfestijn weer voor één dag gepland en wel op vrijdag 22 juni. Er worden veel inschrijvin gen verwacht, zodat er een breed spectrum aan muziek kan worden aangeboden. Denk hierbij aan fan fares, bigbands, een seniorenor kest, een gospelkoor, rockbandjes, close harmony en smartlappen. Tevens hoopt de organisatie dat zij naast de 'gevestigde orde' ook nieuwkomers de ruimte kan bie den om te laten zien wat zij in Het Wereld Natuur Fonds zoekt enthousiaste vrijwil ligers in de regio Noord- en Midden-Limburg die zich wil len inzetten voor de natuur. Door het organiseren van activiteiten en het geven van voorlichting dragen vrijwil ligers bij aan natuurbescher ming wereldwijd. In de regio Noord- en Midden- Limburg is al een aantal jaren een WNF-vrijwilligersteam actief. Het team bestaat momenteel uit een klein groepje enthousiastelingen die op zoek zijn natuurlielhebbers die het team willen komen ver sterken. Teamcoördinator Jörgen van Beem vertelt: "We zoeken mensen die verschillende dingen willen doen. We houden uiteraard reke ning met talenten en persoonlijke interesses van mensen en beschik bare tijd. Zo zoeken we bijvoor beeld mensen die informatie willen geven achter de infostand. Maar ook mensen die het leuk vin den om activiteiten met kinderen te begeleiden of om voorlichting op scholen te geven. Bij grote, landelijke acties van het Wereld Natuur Fonds willen we deze regionaal of lokaal ondersteunen en promoten. We staan uiteraard open voor ideeën en suggesties hun mars hebben. Naast het groot aantal muzikale optredens zijn de winkels in het centrum op vrij dagavond tot 23.00 uur geopend. Venray Muzikaal Totaal mag zich verheugen in een groeiend aan tal geïnteresseerde deelnemers. Zoveel zelfs dat jaarlijks een groot aantal van hen teleurgesteld moet worden omdat niet iedereen geplaatst kan worden. Wie ook alleen of met een gezelschap deel wil uitmaken van VMT als artiest, kan een inschrijfformulier opvra gen bij venraymuzikaaltotaal@ home.nl. De inschrijvingen moe ten binnen zijn voor 1 april. Nade re informatie is verkrijgen bij Maja Kateman, voorzitter VMT, via tel. (0478)515155 of 06-20433205. van nieuwe teamleden." Het vrijwilligersnetwerk van het Wereld Natuur Fonds in Zeist biedt de vrijwilligers professio nele ondersteuning. Zo volgen alle nieuwe vrijwilligers een introduc tiecursus. Zij maken dan kennis met de werkwijze van de WNF- Regioteams. Ook leren ze er over de doelen en de aanpak van het Wereld Natuur Fonds. Daar blijft het niet bij.Vrijwilligers krijgen de mogelijkheid om deel te nemen aan vervolgcursussen, bijvoor beeld op het gebied van presen tatie en verkoop en onderhoud van de website. Ook vindt jaarlijks een WNF-vrijwilligersdag plaats met interessante workshops. Op deze dag zijn ook gezelligheid en amusement belangrijk. Verder zijn alle WNF-vrijwilligers tijdens activiteiten verzekerd door het Wereld Natuur Fonds en worden de gemaakte onkosten vergoed. Voor meer informatie of aan melden kunt u contact opnemen met Jörgen van Beem, teamcoör dinator van het WNF-Regioteam Noord- en Midden Limburg, tel. 0628060424, e-mail: wnfnoordlim- burg@hotmail.com. Meer informa tie over het vrijwilligerswerk van WNF-Regioteam Noord- en Mid den Limburg vindt u op: www. wnf.nl/limburgnoordenmidden AMV Smakterheide stopt activiteiten Het garagebedrijf AMV Smakterheide stopt met ingang van 31 maart zijn activiteiten. Ralph van Haren, eigenaar van het gara gebedrijf, heeft dit afgelopen dinsdag aan zijn klanten medege deeld. Van Haren nam in 2002 de inventaris en de naam over. AMV had jarenlang een naam als Rover- en MG- dealer. Door het faillissement van Rover, de Nederlandse importeur, kwam het dealerschap te vervallen, waardoor het voor het jonge garagebedrijf steeds moeilijker werd om het hoofd boven water te houden. Inspanningen om het bedrijf ande re impulsen te geven, brachten niet wat ervan verwacht werd. Reden voor Ralph van Haren om zijn bedrijf te sluiten en zelf voor een andere richting te kiezen. Toch wil hij zijn klanten niet in de kou laten staan. GHV garage in Oostrum heeft alle MG- en Rover-gereedschappen en meetapparatuur overgenomen. Ook Mario van den Heuvel, al die jaren in dienst bij AMV gaat over naar GHV Rover- en MG-rijders kunnen dus vanaf 1 april bij GHV aan de Stationsweg terecht.Autobezitters van andere merken, die altijd hun auto bij AMV in onderhoud hadden, kunnen voortaan op dit adres terecht voor onderhoud, reparatie en/of keuringen. Het Moedercentrum Venray start met een tweetal nieuwe work shops die in het verlengde van elkaar liggen. De eerste workshop Sfeer en rust in uw interieur, wordt gehouden op dinsdag 27 maart van 13.00 tot 15.00 uur en behandeld de thema's; creëer de sfeer die bij u past en creëer rust in uw interieur. De tweede workshop Inde ling, kleuren en accessoires in uw interieur, is gepland op dinsdag 24 april van 13.00 tot 15.00 uur. Hierbij komen de thema's, indeling van een ruimte, kleurgebruik in een ruimte en accessoires in een ruimte aan bod. De workshops worden gehouden in het moedercentrum aan de Paterslaan in Venray. Er moeten minimaal zeven opgaven zijn om deze workshop door te kunnen laten gaan en er kunnen maximaal tien vrouwen deelnemen. Voor aanmelden en meer informatie kan men contact opnemen met het moedercentrum via tel. (0478)510035 of vul een inschrijfformulier in tijdens de open inloop op dinsdag van 13.00 tot 15-30 en op donderdag van 9 00 tot 11.30 uur. De deur staat dan open om geheel vrijblijvend binnen te lopen voor een praatje. Kinde ren kunnen gewoon meekomen en terwijl die zich vermaken in de speelkamer kunnen de moeders zich laten informeren over de activi teiten en toekomstplannen van het moedercentrum. t J i.4./V: De structuur van Venray is eenvoudig,maar zeer karakteristiek. De provincie Limburg reikt op 13 juni voor de tweede keer de Provinciale Vrijwilligersprijs uit. De prijs is bestemd voor een organisatie, project of groep vrij willigers die het verdient om eens extra in het zonnetje te worden gezet. Vanaf 21 maart kunnen vrijwil ligersorganisaties zich voor deze prijs inschrijven. Wie een project kent dat in aanmerking moet komen voor de Provinciale Vrij willigersprijs kan dit via de websi te van de provincie melden: www. limburg.nl/vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk wordt vaak het cement van de samenleving genoemd. Zonder vrijwilligers zou het grootste deel van het sociale, culturele en sportieve maatschap pelijk leven, zoniet onmogelijk dan toch wel onbetaalbaar wor den. Desondanks is het werk dat de vele vrijwilligers in Limburg doen vaak onderbelicht en onder gewaardeerd. Met het uitreiken van een Provinciale Vrijwilligers prijs wil de provincie Limburg haar waardering uitdrukken die zij voor het vrijwilligerswerk heeft. Aan de prijs is een geldbedrag van 2.500 euro verbonden. Pro jecten of organisaties die in aan merking willen komen voor deze vrijwilligersprijs treffen op www. limburg.nl/vrijwilligerswerk. een aanmeldingformulier aan. Een onafhankelijke jury selecteert uit alle aanmeldingen minimaal drie, maximaal vijf genomineerden. Het Limburgse publiek bepaalt door het uitbrengen van haar stem uit eindelijk wie de winnaar is. Wereld Natuur Fonds zoekt vrijwilligers r*"-~ 1 I

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9