Toerclub in het nieuw gestoken Goud voor Kimberley ZORG GROEP 'Een nieuwe start voor Gerdie' PDS products komt met trendy buggy Spi nesport start met therapie en revalidatie BEZORGEN? Niets! Drukwerk offerte? Kantoorartikelen? bl r t t PEEL EN MAAS Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 24 de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: Hengelsport De Roerdomp www.vandenmunckhof.nl Kledingpresentatie Tourclub Ysselsteyn van den munckhof www.vandenmunckhof.nl Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het Alvertje Gehandicapten platform Venray Wat gebeurt niet adverteert PEEL EN MAAS i: i Noord-Limburg Afdeling de Beukenhof van den munckhof Tourclub Ysselsteyn presenteert vrijdag 16 maart haar nieuwe kleding. De presentatie wordt gehouden in clubhuis Herberg De Peel. Tourclub Ysselsteyn houdt deze avond om uiteraard de nieuwe kleding officieel te showen, maar ook om de club en de sponsoren eens in de schijnwer pers te zetten. Deze avond is bedoeld voor eenieder die geïnteresseerd is in het toerfietsen en in de wielersport in het algemeen. De avond begint om 20.00 uur met het officiële gedeelte. Daarna is er een demonstratie van een spinningles en ook kan men zich op informele wijze verdiepen in het wel en wee van een tourclub. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H.Hendriks Pastoor v/d Gaetstraat 48 Venray. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (0478)582994, 06-23140989, of email info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Hierop staat ook informatie over de nieuw in te voeren VISpas. Wie de contributie 2007 nog niet heeft betaald dient dit zo spoedig mogelijk te doen, om zodoende veel ongemak en moeilijkheden aan de waterkant te voorkomen als men gaat vissen. Zondag 18 maart is de tweede wedstrijd van de Lentekoning. Samen komst is om 7.15 uur bij visvijver De Ballonzuil en het vissen duurt van 8.00 tot 12.00 uur. Opgeven voor deze wedstrijd kan bij A.de Klein via tel.(0478)581066 of 06-13617597. Leden die willen meedoen aan de voorselectie voor het Nederlandse kampioenschap klassieke hengel kun nen zich tot en met zaterdag 24 maart op geven bij de secretaris. De eerste wedstrijd wordt gevist op zaterdag 14 april in het Julianakanaal in Stein. Verspreidingsburo DE SCHATTEN VAN DE Grote Kerk Grotestraat 68 Venray 0478-582727 De toerafdeling vanTWC Noord-Limburg is het seizoen gestart in een nieuwe outfit. De vereniging is er trots op dat nu ook de toerafdeling in de frisse wit-rood-zwarte verenigingsoutfit is gestoken. De club maakt elke zondagmorgen een toerrit. Het vertrekpunt is het Raadhuisplein in Nieuw Bergen.Vertrek is in de maand maart om 9.30 uur, op 1 april om 9.00 uur en hierna om 8.30 uur.Verdere actuele informatie is te vinden op www.twcnoordlimburg.nl. Ook kan men contact opnemen met Wim Graat via tel. (0485)341340, Marcel Aarts via tel. (0485)341858 of met Wim Remmen via tel. (0485)342852. Sportnieuws info Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Voor overige zaken kan men con tact opnemen met secretaris/pen ningmeester Ton Deenen via tel. (0478)532927 of email naar info@ hsvhetalvertje.nl. Voor vergunningen kan men ook terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht, Brug straat 13 inWanssum. Op bovenstaan de adressen zijn dag- en weekvergun ningen voor visvijver het Wanssums Ven verkrijgbaar. Dagvergunningen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen www. hsvhetalvert jenl. Na enkele maanden uit de lucht te zijn geweest, heeft het Gehandi captenplatform Venray (GPV) weer een telefonisch meldpunt voor hulp, advies en informatie. Voor vragen kan men contact opne men met het Meldpunt GPV via tel. 06-43113073. Men kan dit nummer ook bellen wanneer men belangstelling heeft lid te worden van de Werkgroep GPV De werkgroep is actief in onder andere het beoordelen van bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid van openbare gebouwen, het signale ren en inventariseren van voor gehan dicapten ongewenste obstakels in het verkeer etc. Dit jaar wil het GPV extra aandacht schenken aan de gehandi captensport en aan het inzetten van hulphonden voor gehandicapten. Kimberley Xhof leer van De Peeldan- cers uit Ysselsteyn is Zuid- en Midden- Nederlands kampioen dansen gewor den bij de junioren, sportklasse solo. Zij traint tweemaal in de week onder leiding van Jolanda Poels. Ze behaalde 280 punten en won daarmee glansrijk het kampioenschap. Dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn is nog op zoek naar nieuwe leden voor de garde groep Dancing Stars. De groep bestaat momenteel uit zes meiden. Wie twaalf jaar of ouder is en lenig en ritmisch is van harte welkom. Men kan vrijblijvend een kijkje komen nemen of een paar trainingen meedraaien. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)541414. Op woensdag 11 april is er een demonstratie- en informatie avond van 18.30 tot 19.30 uur in zaal Forest in Ysselsteyn. Vijf dansgroepen, een duo en zeven solisten gaan dan optreden. Uitslag Zuid-Nederlandse kam pioenschappen Ready-2-Dance in Gemert: Kim Voermans 250 punten 4e; Kimberley Xhofleer 280 punten le;; Linsey Xhofleer 267 punten 5e; Silver Stars 246 punten 2e; Ellen Zanders 276 punten 4e; Marleen Alders 268 punten 6e en Dancing Stars 277 pun ten 2e. klantenservice 077 320 95 95 I website www.zgnl.nl Advertorial gesteldheid start het revalide ren op een laag pitje. Langzaam bouwt ze weer spierkracht op en gaat de conditie vooruit. Het lopen pakt ze letterlijk stapje voor stapje weer op. Er wordt ook veel aandacht besteed aan ontspanningsoefeningen waar door ze makkelijker kan ademha len. Omdat Gerdie lichamelijk nooit meer de oude zal worden, wordt er ook extra aandacht besteed aan psychische ondersteuning. Wekelijks voert ze gesprekken met een psycholoog. Ook de ver pleegkundigen doen hun best om tijd vrij te maken voor een praatje. Het wordt langzaamaan duidelijk dat een terugkeer naar huis niet meer mogelijk zal zijn. Na overleg besluit ze te gaan wonen in het nieuw wooncom plex 'Ambachtkwartier'. Inmid dels heeft zij daar haar intrek genomen en weet zich verzekerd van de zorg van Groene Kruis Zorg aan Huis. De behandelaars van de verpleegafdeling komen nu voortaan bij Gerdie thuis. "Op de Beukenhof heb ik mijn leven opnieuw in moeten rich ten Het was een rare ervaring om naar het ziekenhuis te gaan en van daar uit te verhuizen naar het Ambachtkwartier. Ik heb mijn oude woning niet meer gezien. Mijn vrienden en familie hebben de hele verhuizing voor me gere geld. Geweldig!" aldus Gerdie. Over de Beukenhof voegt ze nog toe: "Ik heb daar van dichtbij gezien hoe hard de verpleging moet werken. Ze zijn allemaal vriendelijk en behulpzaam maar toch komen ze soms tijd te kort om een rustig praatje met je te maken. Dan is het fijn als er vrij willigers zijn met een luisterend oor of tijd voor een wandeling. Je kunt op zo'n afdeling gaan zitten sippen, of je besluit om er wat van te maken. En als je hebt besloten om er wat van te maken dan kun je, hoe zwaar het ook is, ook de humor van sommige din gen inzien. Ik denk erover om als vrijwilliger terug te gaan naar de Beukenhof. Maar eerst wil ik mijn draai vinden in mijn nieuwe woning." Venray - Gerdie is 54 jaar als zij met een longontsteking wordt opgenomen in ziekenhuis VieCu- ri te Venlo. Op dat moment kan zij onmogelijk vermoeden dat zij nooit meer in staat zal zijn om terug te keren naar haar woning. De zware wissel die tijdens de ziekteperiode op haar lichaam wordt getrokken leidt ertoe dat zij een indicatie krijgt voor ver pleeghuiszorg. Gerdie kiest voor opname op verpleegafdeling Beu kenhof in het ziekenhuis Venray. Deze verpleegafdeling is onder deel van Zorggroep Noord-Lim burg. Er vinden spoedopnames uit heel Noord-Limburg plaats. Het verblijf op de Beukenhof biedt vaak gelegenheid om knel punten in de thuissituatie op te lossen. Eind juni 2006 krijgt Gerdie een longontsteking. Voor gezon de mensen al een fikse aanslag maar voor haar (ze heeft een chronische longziekte) bijna funest. Medicijnen helpen niet. Uiteindelijk wordt ze, verzwakt en met een gewicht van 47 kilo, opgenomen op de longafde ling van het ziekenhuis te Venlo. Ze gaat zienderogen achteruit. Lopen lukt niet meer en Gerdie belandt daardoor in de rolstoel. Alles is vermoeiend. Ze wordt overgeplaatst naar het ziekenhuis in Venray zodra het wat beter met haar gaat. Hier raakt ze uitbehan- deld, maar ze is te zwak om naar huis te gaan. Het is nodig om aan te sterken en te revalideren. Een verpleeghuisopname ligt voor de hand, maar dat vindt Gerdie een heel grote stap. Ze is ooit eens in een verpleeg huis geweest en herinnert het zich als 'massaal en erg groot'. Als ze hoort dat het mogelijk is om naar de Beukenhof te gaan aarzelt ze niet. Deze verpleeg afdeling van Zorggroep Noord- Limburg bevindt zich in het zie kenhuis te Venray. Dat vindt ze een fijne gedachte: "Het feit dat in geval van nood alle zorg dichtbij is geeft me rust. Ik vond het een voordeel dat ik niet alweer naar een andere plek hoefde te gaan. Op afdeling Beukenhof wilde ik gaan revalideren en de tijd nemen om te kijken of een terug keer naar huis nog mogelijk zou zijn". Ze omschrijft de afdeling als sfeervol en de manier waarop de verpleging met haar omgaat als respectvol. Omdat ze allergisch is voor bloemen, planten en parfum krijgt ze een eenpersoonskamer. De mensen die verblijven op Beu kenhof worden aangemoedigd hun hobby's uit te oefenen, of eventueel nieuwe interesses te ontwikkelen. Zo kun je je kaart club uitnodigen op de afdeling en kun je in de creatieve ruimte de hele dag, maar ook 's avonds terecht. En dat hoef je Gerdie geen tweemaal te zeggen. Ze houdt van schilderen. Gezien haar ziekte en haar Samen hadden ze al veel gefiloso feerd achter een pot bier over een leuk product dat best wel eens een aardig succes kon worden. Het kwam er echter nooit van om ermee aan de slag te gaan. Een vakantie in Kroatië bracht echter verandering en nu zitten de boezemvrienden Don van Soest en Peter Stoks, samen met Susan Janssen, in de wereld van buggy's, scooters en andere innovatieve producten. Onder de naam PDS products is inmiddels het importeurschap van Carter bug gies verworven en wordt een dealer netwerk opgezet. "Tijdens mijn vakantie in Kroatië heb ik in de duinen in zo'n buggy gezeten. Toen ik het voertuig terug bracht, vroegen ze mij of ik afgetankt had en werd ik vervolgens de weg op gestuurd naar een tankstation. Wist ik veel dat die buggy's de weg op mochten. Dat feit bracht mij aan het denken en terug in Nederland ben ik samen met Peter gaan kijken wat de mogelijkheden waren."Aan het woord is Don van Soest, jarenlang werkzaam geweest bij Stork, maar die altijd in het achterhoofd had om iets zelf te beginnen. "Een aantal jaren geleden heb ik startende ondernemers onder steund bij hun kantoorautomatisering, maar die markt kende veel concur rentie. PDS products is voor mij nu een nieuwe uitdaging en inderdaad, achter een pot bier, hebben Peter en ik het initiatief genomen om er verder in te duiken." Dat laatste bleek ook hun troef te zijn tijdens hun zoektocht naar een goed product. "Wij hebben ons hele maal verdiept in de mogelijkheden voor Nederland. Denk daarbij aan kentekens en verzekering, maar ook de wijze waarop we de buggy in Nederland op de markt wilden zet ten." Tijdens een beurs in Duitsland kwamen Peter, Susan en Don in con tact met Carter, een Amerikaans merk. "Dat product stond ons meteen aan. Het werd weliswaar in China gepro duceerd, maar de kwaliteit was goed. Toen wij hen ook nog hebben gehol pen met het transport van de 250cc versie, was het vertrouwen gewon nen en werden mondelinge afspraken gemaakt. Binnen twee weken hebben wij onze eerste bestelling gedaan waarmee het importeurschap voor Nederland een feit werd." Het opzetten van een dealernet werk heeft nu de volle aandacht van PDS products. "Wij hebben een kwalitatief goed product en zoeken daarbij kwalitatief goede partners om de Carter buggy's in de markt te zetten." De buggy's zijn volgens Don van Soest veelvuldig inzetbaar. "Voor de fun, als boodschappenwagen, voor (gps)toertochten, als reclameobject, noem maar op." PDS products gaat zelf niet de ver koop aan particulieren doen. "Daar zijn we niet op ingericht. Wel verzor gen we de distributie van reserveon derdelen voor heel Europa en gaan we verhuur doen", vertelt Susan Jans sen. Zij is jarenlang bij Stork de secre taresse van Don geweest en vanaf het begin betrokken bij PDS products. "Momenteel zijn we alle mogelijkhe den voor verhuur op een rijtje aan het zetten. Daar komt nog best veel bij kij ken. Behalve verhuur denken we ook aan speciale arrangementen met een hapje en een drankje", aldus Susan. Het drietal is zeer enthousiast van start gegaan. "Naast buggy's willen we ook een eigen merk scooter op de markt brengen. En voor de toekomst blijven we uitkijken naar nieuwe innovatieve producten waarvan we denken dat die het ook in Nederland goed zullen gaan doen", aldus Peter Stoks."Net als bij de buggy moeten de mensen zoiets hebben van 'that's it!'." Op 5 maart heeft Paul Nellen, op de hoek Westsingel - Veltumse Kleffen, zijn nieuwe fysiothera- piepraktijk Spinesport Venray geopend. Naast reguliere fysiothe rapie is Spinesport (spine is het Latijn voor ruggenwervel, red.) gespecialiseerd in blessurepre ventie en sportrevalidatie. Paul Nellen is al 15 jaar actief als fysiotherapeut. Na zijn opleiding is hij in Kempen, net over de Duitse grens, gaan werken. Zijn wens om een eigen praktijk te beginnen, het liefst in de regio Venray, bleef altijd levendig. Met zijn praktijk in het voormalige thuis- zorgpand is zijn wens gerealiseerd. Paul Nellen richt zich naast fysiothera pie ook op sportrevalidatie. Daarnaast is hij de eerste fysiotherapeut die de Origene- behandelmethode toepast. "Sporten is in Nederland zeer popu lair. Nederlanders sporten regelmatig in georganiseerd en ongeorganiseerd verband. Daarnaast is er een grote groep die (weer) wil beginnen met sporten. Iedereen wil het maximale uit zijn sport halen en gezond bezig zijn. Maar niets is voor een sporter zo vervelend als gehinderd worden door een blessure. Snelle diagnoses en een deskundige behandeling bieden dan uitkomst", aldus Paul Nellen. Volgens Nellen bestaat de fysiothe- rapeutische sportrevalidatie uit drie fases. "Tijdens het onderzoek wordt de oorzaak van de klacht achterhaald. De tweede fase bestaat uit het wegne men van de (pijn)klachten. In de laat ste fase wordt ervoor gezorgd dat de klachten niet zullen terugkomen. Dit is mogelijk door de belastbaarheid van het lichaam te verhogen door middel van gedoseerde training. Hiervoor beschikt Spinesport over een ruime trainingsruimte." Uniek in Limburg is de Origene- behandelmethode( www. origene. nl), een behandelconcept op een innovatief trainingsapparaat, ontwik keld door sportarts Frank Bertina en geschikt voor mensen met lage rug klachten. "De wetenschappelijk getes te Origene-behandelmethode helpt bij het verbeteren van de functioneel bewegende wervelkolom en is daar mee ongekend succesvol bij patiënten die voorheen bij geen enkele therapie baat hadden. Ook is de Origene inte ressant voor sporters. Training met behulp van deze methode verbetert de sportprestaties aantoonbaar. Door een snelle en aanzienlijke versterking van de rug, en herstel van de rompsta- biliteit. Hierdoor wordt de sporter fit ter en loop je minder kans om gebles seerd te raken", aldus Paul Nellen. Het behandeltoestel is zo gecon strueerd dat de benen en het bekken niet kunnen bewegen, zodat alleen de strekbeweging van de rug mogelijk is. Deze strekbeweging zorgt voor een mobilisatie van de wervelkolom en het bekken, waardoor de beweeglijk heid en pijnklachten direct worden beïnvloed. Ook verbetert de stofwis seling van de tussenwervelschijven. "De ervaringen hebben geleerd dat de training in de meeste geval len succesvol is. Dat wil zeggen: een grote verbetering in functie, kracht en uithoudingsvermogen van de rug als gevolg heeft. Meestal wordt ook een snelle afname van pijn en beperkin gen gerealiseerd." Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Paul Nellen van Spinesport Venray (www.spinesport. nl), tel. 516099,Westsingel 5D.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24