'Te veel omleidingen en wegconstructies in Venray' 'Kunstwerk moet terug' GD De nieuwe topcollectie zonnebrillen is binnen! de graaf mnsmmnm f""7 Üw ICT nnn SflÜ ónze zorg Gouden handdruk? i'Rong^ui dé specialist voor tegels, en tegelwerken! p 1 F G J Bandoetere PEEL EN MAAS Hotel Restaurant www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 RÜHL HAEGENS MOLENAAR JT i |^U6T Honderdachtentwintigste jaargang - week 11 - donderdag 15 maart 2007 Voetbalshirts voor Kenia Lotte en Jante winnen voorleeswedstrijd SSS'18 wint van Swolgense Boys En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 12-16 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-24 Kerkelijke diensten 26 BASLER Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD De WD hekelt de vele omlei dingen en wegwerkzaamhe den die momenteel gelijktijdig rond het Venrayse centrum plaatsvinden. John Niessen zei in de commissie Stedelijk Beheer dat de planning niet deugt en dat de reconstructies ineens hals over kop worden uitgevoerd. Niessen vindt dat de reconstruc tie van de Henri Dunanstraat al jaren geleden had moeten gebeu ren. Evenals de ontsluiting naar de nieuwe rotonde op de Deurnese- weg, nabij discotheek Zenith. "Die rotonde is al zolang klaar. Waarom is er zolang gewacht om die weg aan te leggen? Dit had twee, drie jaar geleden moeten gebeuren. Dit zou nu een flinke ontlasting van de Leunseweg betekenen. Want vooral tegen de avond loopt het verkeer er vast." ASFALTLAAG Komende maandag wordt gestart met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag op de Henri Dunanstraat. Op het gedeelte tus sen het viaduct met de A73 en het NS-station in Oostrum. De weg is zeven weken afgesloten voor al het verkeer. "De Henri Dunantstraat verkeert al jaren is een deplorabele toestand. Dit had eerder gemoeten. Het conflicteert nu met de andere wegwerkzaam heden", meent Niessen. Tevens wordt nu de dwarsverbinding over bedrijventerrein De Hulst 2 aangelegd. Waardoor de Henri Dunantstraat een rechtstreekse verbinding krijgt met de Deurne- seweg. Deze verbindingsweg is al een langgekoesterde wens van de politiek en de Oostrumse dorps raad. Blijkbaar heeft de gemeente nu ineens haast, want omwonenden en bedrijven van de Hulst wisten vorige week nog niets af van de aanleg. "Het is inderdaad niet gelo pen zoals het zou moeten", beken de verkeerswethouder Van der Broeck (CDA). "We zijn te voortva rend aan de slag gegaan en waren te laat met de communicatie. Het had andersom gemoeten." Afge lopen vrijdag heeft de gemeente alsnog brieven bezorgd bij de omwonenden en de bedrijven. PARKEERKELDER Het centrum van Venray staat de komende tijd aan de zuidkant flink op zijn kop. Het uitgraven van de parkeerkelder in het gebied de Gouden Leeuw is begonnen. Omdat vorige week ook gestart is met de aanleg van een rotonde op de kruising Langstraat-Zuids- ingel, moeten de zandauto's via de Leunseweg naar de Deurnese- weg rijden. De Leunseweg vormt momenteel het grote verkeers knelpunt. Vorige week werd ook nog de nieuwe woonboulevard WoonMax op bedrijventerrein de Brier geopend. De gemeente start maandag tevens met het herbestraten van het oudste stuk van de Langstraat tussen Henseniusstraat en Lange- weg. Daarnaast komt er binnen kort nog extra zwaar vrachtver keer als de twee flats in Veltum worden gesloopt. Commissielid Niessen vindt dat de gemeente een tijdelijke verbin ding had moeten maken tussen de Henri Dunantstraat en de rotonde op de Deurneseweg, om zo de Leunseweg te ontlasten. "De ande re wegwerkzaamheden hadden moeten worden uitgesteld totdat de Langstraat weer honderd pro cent beschikbaar was." PLANNING Van der Broeck probeerde de planning te verklaren. De rotonde op de Langstraat moet nu wel wor den aangelegd. Want per 1 januari 2008 vervalt het koopcontract van de aangekochte grond die anders per die datum teruggaat naar de vorige eigenaar. De bouwwerk zaamheden in de Gouden Leeuw zijn jarenlang opgeschoven omdat de verkoop van de woningen niet wilde vlotten. De verbindingsweg door de Hulst 2 is uitgesteld van wege de onzekerheid over de toe komst van het bedrijventerrein. Jarenlang zweefde de komst van autogigant BMW boven de markt. Volgens de verkeerswethouder 'bijten' de werkzaamheden aan de Langstraat en Henri Dunant straat elkaar niet. Wel erkende hij de extra belasting voor de Leunse weg. "Het is bijna niet te voorko men dat op meerdere plaatsen in Venray aan de weg wordt gewerkt. Bij de planning wordt al rekening gehouden met conflicterende verkeersstromen." De nieuwe asfaltering van de Henri Dunant straat wordt bewust gelijktijdig uitgevoerd met de aanleg van de verbindingsweg naar de Deurne seweg. "Het onderhoud is hard nodig en nu hoeven we de Henri Dunantstraat maar een keer af te sluiten", aldus Van der Broeck. "Natuurlijk geeft het overlast maar dit is inherent aan wegwerkzaam heden. De komende jaren moeten we hier rekening mee blijven hou den ook gezien de vele bouwpro jecten in en rond het centrum." Koninginnedag Een mens is eigenlijk maar een gewoontedier. Wanneer je in een bepaald ritme zit, is dat ritme moeilijk te doorbreken. Wat zou een jaar zijn zonder vastelaovend? En wat als we de zomervakan tie een keer zouden overslaan? Wat als je tussen de middag geen lunch meer pakt Wat alsnoem maar op! We zijn zo snel gewend aan die gewoontes. Zo ook aan Koninginnedag. Koninginnedag is een dag waarop Venray uit zijn voegen barst. Om zes uur 's morgens verschijnen de eerste ouders met hun kinderen al op het 'oranje' Schouwburgplein om snel het beste plekje voor de rom melmarkt uit te zoeken. Het is de ouverture voor een vaak keigezel- lige dag met tal van activiteiten. Kortom, een dag die veel mensen naar het centrum trekt. En, als het mooi weer is, dan pikt de horeca daar in ieder geval een graantje van mee. Net als de winkeliers, die al sinds mensenheugenis op Koninginnedag gezellig open zijn. Inderdaad, sinds mensenheu genis, want bij Venray Centraal, de club die de belangen van de centrumondernemers behartigt, wist men ook niet meer precies sinds wanneer en waarom de winkels op deze feestelijke dag eigenlijk open zijn. Daarom is besloten om Koninginnedag, dat dit jaar op een maandag valt, niet meer als een koopzondag aan te melden. De winkels blijven dus dicht... Ik zie het al voor mij: duizenden mensen (het is de eerste dag van de meivakantie) wandelend door het centrum van Venray en alle winkels zijn dicht! De hele synergie van activiteiten, horeca en winkels wordt teniet gedaan. Venray centrum promoot zich de laatste jaren fraay. Dit is echter een minder fraay besluit geweest. Hannes Boomfeestdag De boomfeestdag vindt dit jaar plaats op woensdag 21 maart. Wethouder Patrick van der Broeck (Financiën, Cultuur, Openbare Ruimte en Milieu) is als portefeuil lehouder voor de eerste keer bij dit evenement betrokken. Zoals op zovele plaatsen in Neder land viert ook Venray dit jaar de boomfeestdag. Om 08.45 uur houdt wethouder Van der Broeck zijn toespraak. Aansluitend gaat hij samen met zo'n 55 kinderen uit groep 7 en 8 van de Toverbal naar de boomplantplaats in Aan den Heuvel. Samen met een aan tal leerlingen van de Toverbal en enkele genodigden wordt de eer ste boom geplant. Na het feestelijk planten van de eerste boom gaan de leerlingen in groepjes uiteen om de overige bomen en struiken te planten. Het thema van dit jaar is Bomen en Muziek. liii Eindelijk weer eens zon. Na al die vreselijk natte dagen was het de afgelopen dagen volop genieten op het terras, met de zonnebril op en een glaasje fris of een biertje bin nen handbereik. Blauwe lucht, een aangenaam temperatuurtje: de zomerjas kan uit de kast en het gras moet weer gemaaid worden. Eindelijk, al lijkt regengod Pluvius zich nog niet gewonnen te geven. Want de komende dagen kan er weer een flinke bui vallen. We houden het dus niet droog de komende dagen, maar daar maalden al die mensen op het terras voor De Uitmarkt woensdagmiddag natuurlijk niet om. De bruine tint begint al een beetje te komen.... De verplaatsing van het kunstwerk op de hoek Gro testraat-Grote Markt naar een plek langs de zijgevel van het gemeentehuis, is helemaal verkeerd gevallen bij raads lid Tineke Lamers (Samen werking). Zij vindt dat 'De bedroefde man en zijn opstan dige geest' weer moet terugke ren in het hart van het Venray se centrum. "Veel mensen kwamen dage lijks aan dit beeld voorbij. Samen werking vindt dat het kunstwerk moet terugkeren in het straat beeld", zei Lamers maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Daar komt het veel beter tot zijn recht. Het kunstwerk is toch bedoeld voor de mensen in de straat. Nu staat het geheel aan het oog ont trokken in een weinig toeganke lijke ruimte." Het kunstwerk kon niet op zijn plek blijven staan vanwege de komst van horecagelegenheid De Rooijerie in het oude raad huis. 'De bedroefde man en zijn omstandige geest' stond het ter ras in de weg. De gemeente wil juist dat de Grote Markt een hore- caplein wordt met veel terrassen. Bovendien zou het kunstwerk aan de kop van de Grotestraat het bevoorradingsverkeer en de hulp diensten belemmeren. In overleg met kunstenaar C. van den Bergh is het beeld verplaatst naar de tuin naast de bestuursvleugel van het gemeentehuis. Vlakbij de ingang van de voormalige trouwzaal. "Wij betreuren het dat dit beeld ver dwenen is zonder dat de burgers konden reageren", aldus Lamers, die vindt dat de gemeente zorg vuldiger moet omspringen met kunst in de openbare ruimte. Wethouder Van der Broeck (CDA) moest het raadslid volko men gelijk geven. "Dit is van de zotte. Ik heb me er ook groen en geel aan geërgerd. Maar wij kun nen een kunstwerk niet zomaar plaatsen waar wij dat willen. De kunstenaar heeft het namelijk voor het zeggen. Hij vond dat zijn kunstwerk in die omgeving bij het gemeentehuis beter paste." Van der Broeck vindt het onbe grijpelijk dat de gemeente geen zeggenschap heeft over de loca ties van de aangekochte kunst werken. "Als ik privé een schilderij koop, dan bepaal ik toch zelf ook of ik het in de kamer, de keuken of in het toilet ophang. Daar heeft een kunstenaar zich niet mee te bemoeien. Alleen in de openbare ruimte ligt dat blijkbaar anders." De wethouder wil hier zo snel mogelijk een einde aan maken. In het nieuwe kunst- en cultuurplan wordt opgenomen dat alleen de gemeente voortaan uitmaakt waar het kunstwerk geplaatst wordt. "Want wie betaalt, die bepaalt", aldus Van der Broeck. Beroving De politie zoekt getuigen van een beroving die zondagavond rond 21.00 uur plaatsvond op De Bleek. Het slachtoffer, een 53-jari- ge vrouw uit Venray, liep iets voor negen uur vanuit een horecagele genheid aan de Henseniusstraat richting huis. Toen ze haar sleu tels uit de handtas wilde pakken, werd ze door twee personen van achteren vastgepakt. De onbeken den pakten haar tas af en vlucht ten. Het slachtoffer kan geen sig nalement geven. De politie zoekt getuigen van dit incident. Mensen die meer informatie hebben, kun nen contact opnemen met de politie in Venray op 0900-8844. een abonnement waard :£awjs» (GT U UIT VOOR.., hotel asteria venray CAMPS OPTIEK Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 hm 4 fe-f. www.rongenvof.nl De Barometer 'Er zijn te veel wegomleidingen in Venray' In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Er zijn te veel wegomleidingen in Venray'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vanden- munckliof.nl of vul de stelling in op de website: www.vanden- munckliof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. ONVOORSTELBARE KEUZE^^M STRETCH CAR-CITY VENRAY 1 i -v.- EL EN MAAS berden Eindelijk terrasweer! MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 EDWIN BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl CAR-CITY VE N RAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1