Gemeente Venray Jaarverslag leerplicht schooljaar 2005/2006 fa Bekendmaking naam Brede School Openbare bekendmakingen Dieren niet toegestaan Uitslag trekking VIP-terminals Deze week Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Eind vorig jaar is de prijsvraag uitgeschreven om een nieuwe naam te bedenken voor de Brede School in De Brabander. Vijfendertig inzendingen kwamen daarop binnen. De keus was moeilijk want er zaten veel goede namen tussen! De bekendmaking van de nieuwe naam en de prijswinnaar is uitgesteld tot de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst. De zes betrokken Brede School partners - het SPOV (Stichting Primair Onderwijs Venray), de SSK Kinderopvang en SKK Buitenschoolse opvang (Samen sterk in kinderopvang), SPV (Stichting Peuterspeelzalen Venray), Jeugdgezondheidszorg Groene Kruis, Dichterbij en de gemeente Venray - hebben een aansprekende naam gekozen waarover ze enthousiast zijn. Maar iedereen moet nog even geduld hebben. Want hoe de naam voor de nieuwe school luidt, wordt bekendgemaakt wanneer de partners van de Brede School de samenwerkingsovereenkomst ondertekenen. Dat is in de zomer. De prijswinnaar krijgt op dat moment, tijdens een feestelijke bijeenkomst, de prijs uitgereikt. Bouwplannen Monumenten Wet geluidhinder Wet milieubeheer Ontheffing Stookverbod Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 11 n. I wm In het schooljaar 2005/2006 zijn er in totaal 106 meldingen gemaakt van leerlingen die regelmatig spijbelen. Daarnaast zijn er tien gevallen bekend van leerlingen die op vakantie zijn gegaan onder schooltijd, het zogenoemde luxeverzuim. Dit blijkt uit het jaarverslag leer plicht 2005/2006 dat Burge meester en Wethouders onlangs hebben vastgesteld. Het toezicht op de naleving van de leerplichtwet is opgedragen aan het college. Dat wijst voor de uitvoering van dit toezicht een of meerdere leerplichtambtenaren aan. Het doel van de leerplichtwet is dat jongeren zo goed mogelijk worden toegerust met kennis en vaardigheden, die zij nodig hebben om een zelfstandige plek in de samenleving te verwer ven. In het jaarverslag leerplicht wordt verslag uitgebracht aan het college van B en W over het gevoerde leerplichtbeleid. In het jaarverslag staat bijvoorbeeld hoeveel leerlingen in het afgelopen schooljaar gespijbeld hebben en wat de leerplichtambtenaar gedaan heeft om dit verzuim te stoppen, maar ook met welke instanties de leerplichtambtenaar samenwerkt. Absoluut verzuim Zo zijn er tien gevallen van zoge naamde luxeverzuim (op vakantie gaan onder schooltijd) gemeld. In zes gevallen is hiervoor een waarschuwing gegeven en in vier gevallen is een proces-verbaal opgemaakt. Als kinderen korte of langere tijd niet ingeschreven staan als leerling van een school spreken we van absoluut schoolverzuim. In het schooljaar 2005/2006 is dit elf keer voorgekomen. In één geval is proces-verbaal opgemaakt omdat ouders niet wilden meewerken aan plaatsing op een school. Matig- of signaalverzuim Als leerlingen vaker spijbelen spreken we van matig- of signaal- verzuim. De scholen moeten dit melden bij de leerplichtambtenaar. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwaanvragen - Akelei 15 - vergroten van de woning (nr. ba070086) - Akelei 13 - vergroten van de woning (nr. ba070087) - Loonsedijk 5 - plaatsen van kogelvangers (nr. ba070088) - Smakterweg ongenummerd - vergroten van een bedrijfshal (nr. ba070089) - Kienhout kavel 1 - bouwen van een woning (nr. ba070090) - Paardekopweg 9 - vergroten kalkoenenstal en kalkoenenuitloop (nr. ba070091) - Roffert 3 - bouwen bedrijfswoning (nr. ba070092) - Penningkruid 43 - vergroten van de woning en plaatsen dakkapel (nr. ba070093) - De Horik 5 - bouwen tuinhuisje (nr. ba070094) - Wilhelmina Sangersstraat 5 - vergroten van de woning (nr. ba070095) - Peter Janssenweg 36 - vergroten van de woning (nr. ba070096) - Kienhout ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba070097) - Twistweg 15 - bouwen varkensstal (nr. ba070098) - Wilhelminastraat 28 - veranderen van het raamkozijn (nr. ba070099) - Kienhout ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba070100) - Raadhuisstraat 18 - plaatsen woonunit (nr. ba070101) - Sneeuwklokje 1 - bouw van een terrasoverkapping (nr. ba070102). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Deputé Petersstraat 30 - herinrichting en uitbreiding bedrijfsterrein aan de Deputé Petersstraat, waaronder ook verplaatsing standplaats kermisexploitant. O.a. uitbreiding kantoorbebouwing en oprichten loods. Bedrijfsterrein wordt met 1 ha uitgebreid. Een en ander leidt tot duidelijke ruimtelijke verbetering van de situatie ter plaatse, (nr. ink070.111) - Akelei 13 - vergroten van de woning (nr. ba070087) - Akelei 15 - vergroten van de woning (nr. ba070086) - Weverstraat 6 - vergroten van de woning (nr. ba070079) - Schutsboom 9 - vergroten van de woning (nr. ba070085) - Henseniusstraat 10 en Langstraat 9, 11,13 en 15 - Het gewijzigd uitvoeren van de bouwvergunning, kenmerk ba06044 d.d. 7 maart 2007, voor het verbouwen en vergroten van amusementsruimte en winkel met bovenwoning tot amusementsruimte met 4 appartementen (in plaats van 3 appartementen) (nr. ba070043). Voorgenomen vrijstellingen en bouwvergunningen - Metaalweg 5 - tijdelijke aanleg gronddepot (nr. ink070.1503). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 maart 2007 t/m 26 april 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Mambostraat 146 - plaatsen dakkapel (nr. ba070037, verzenddatum 06/03) - Kiekweg 8 - veranderen van de woning (nr. ba070039, verzenddatum 07/03) - Sportlaan 4 - tijdelijk plaatsen opslagcontainer en afrastering (nr. ba070006, verzenddatum 07/03). Reguliere bouwvergunningen eerste fase zonder UOV - Van Broekhuizenstraat 40 - bouwen machineloods (nr. ba060411, verzenddatum 08/03). Sloopvergunningen - Maasheseweg 79 - verwijderen van asbesthoudende golfplaten (nr. slp070019, verzenddatum 06/03) - Henseniusstraat 10 - slopen van diverse onderdelen van het pand (nr. slp060046, verzenddatum 07/03) - Keizersveld 26 - verwijderen van asbesthoudende onderdelen uit 150/10KV-station (nr. slp070014, verzenddatum 08/03). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Pavanestraat 62 - bouwen tuinhuis (nr. ba060594) - Zilverschoon 1 - vergroten van de woning (nr. ba060608) - Hoofdstraat 44a - vergroten van de kapsalon (nr. ba060478) - Julianasingel 32 - vergroten van de winkel/woning (nr. ba060571) - Henseniusstraat 10 en Leeuwstraat 9, 11 en 13 - verbouwen en vergroten van amusementsruimte en winkel met bovenwoning tot amusementsruimte en drie apparte menten (nr. ba060440). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbescherming mogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Verleende vergunning (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Eindstraat 8 in Venray, museum 't Freulekeshuus - aanbrengen vluchttrap (mon060008). U kunt de desbetreffende stukken van 16 maart t/m 26 april 2007 inzien. Wanneer u be langhebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Als gevolg daarvan blijft deze vergunning tijdens genoemde bezwaartermijn buiten werking. Indien gedurende deze termijn een bezwaarschrift wordt ingediend, blijft de vergunning buiten werking totdat op dat bezwaar en eventueel ingesteld beroep en hoger beroep is beslist. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen. Belanghebbenden, onder wie de vergunninghouder, kunnen de voorzieningenrechter van de rechtbank in Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond), respectievelijk de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), verzoeken de opschorting op te heffen. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Brugpas 27c te Veulen - vergroten loods/opslagruimte en bouwen bedrijfswoning Burgemeester en Wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen voor het vaststellen van hogere grenswaarden voor: - De Hulst II - bouwen onderwijsgebouw (BA060637). U kunt de desbetreffende stukken van 16 maart 2007 t/m 29 maart 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een - op verzoek - te houden openbare zitting. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Twistweg 9 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Van Hoof V.O.F., Twistweg 10 te Vredepeel voor een vleesvarkenshouderij - Timmermannsweg 121 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M.P.J.M. Stiphout, Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn vooreen vleeskuikenhouderij - Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M.P.J.M. Stiphout, Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn vooreen vleeskuikenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 maart 2007 t/m 26 april 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ripseweg 8 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Nedoil Tankstations BV, Schipperswal 29 te Roermond voor een tankstation met aflevering van LPG - Eijkenhofweg ongenummerd te Veulen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan J.F.A.M. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen vooreen zeugen- en vleesvarkenshouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 16 maart 2007 t/m 26 april 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende benten - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstof fen te verbranden, voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Hoofdstraat 2 - 4 te Oirlo - verleend aan dhr. R.J.E.J. Rijswijck. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 16 maart 2007 t/m 26 april 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden onderte kend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. In het afgelopen schooljaar is hier van in 106 gevallen melding gedaan. De leerplichtambtenaar onderzoekt de oorzaak van het verzuim en probeert het verzuim te laten stop pen. Indien nodig wordt hulpverle ning opgestart (in 41 gevallen) of een proces verbaal opgemaakt (21 keer). Vrijstelling Soms heeft een kind dusdanige geestelijke en/of lichamelijke pro blemen dat het niet in staat is om onderwijs te volgen. De leerplicht ambtenaar kan dan, in overleg met een arts of psycholoog, aan de ouders een vrijstelling van de inschrijvingsplicht verlenen. De ou ders hoeven een kind dan niet in te schrijven op een school. Deze kin deren volgen dan een vervangend (onderwijs-)traject. In het school jaar 2005/2006 is deze vrijstelling acht keer verleend. Dieren zijn niet toegestaan in de publieksruimten van het gemeente huis. Uitzondering op deze regel zijn blindengeleidehonden. Voorde aangifte hondenbelasting hoeft u uw hond niet mee te brengen. Het levensmiddelenpakket is bij de trekking van dinsdag 13 maart gevallen op lotnummer 1006077 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders) Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levensmiddelenpak ket verloot en lx per maand 1 minuut gratis winkelen. 11 t/m 17 maart - Reumafonds 18 t/m 24 maart - Stichting Simavi 15 maart 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18