Gemeente Venray Trekkersrol Venray in ontwikkeling buitengebied t>orn èv\ k Werkzaamheden Henri Dunantstraat Strategische agenda: kansen Regio Venlo Venray timmert aan de weg Gemeentegids en burgerjaarverslag gaan samen X PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente gaat met ingang van 19 maart de asfaltdeklaag van de Henri Dunantstraat tussen viaduct A73 en Stationsweg vervangen. Tegelijkertijd wordt de aansluiting Henri Dunantstraat-Deurneseweg gerealiseerd. Voorafgaande aan deze werkzaamheden verlegt Essent een aantal kabels en leidingen. Om deze werkzaamheden mogelijk te maken wordt de Henri Dunantstraat gedurende zeven weken afgesloten voor doorgaand verkeer. Bedrijven gevestigd aan industrieterrein De Hulst en de Henri Dunantstraat blijven te alle tijden bereikbaar. Een omleiding wordt middels de bekende gele borden aangegeven. De bestaande busroute op de Henri Dunantstraat wordt tijdelijk buiten gebruik gesteld, op de bestaande haltes worden de alternatieven aangegeven. De werkzaamheden duren naar verwachting zeven weken. Voor meer informatie kunt u bellen met de gemeente Venray. s Week 11 ^Complimenten voor de gemeente Venray' Overzicht huidige werkzaamheden *V> Venray, focus op mensen Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Hoe gaat de Regio Venlo zich de komende vijfjaar economisch verder ontwikkelen? Wat wil de regio en wat zijn de kansen waarop ingezet wordt? In de 'Strategische Agenda Regio Venlo, Noord-Limburg 2007- 2011 en verder', komen deze en andere vragen aan bod. In dit document leggen de vijf Regio Venlo gemeenten (Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray) hun visie vast op de economische ontwikkeling van de regio. Ook voor Venray is dit document van belang omdat onze gemeente een belang rijk onderdeel is van deze regio en samen met Venlo de voortrekkersrol vervult. Venray zet in op innovatie en kennis en kijkt daarbij verder dan de eigen grenzen. In de visie van de Regio vormt Noord-Limburg de natuurlijke schakel tussen de Randstad, Brabantstad, Nijmegen- Arnhem en het Ruhrgebied. Afspraken In de strategische agenda komt een zestal thema's aan bod: innovatief Regio Venlo, de regio onderweg, leren in Regio Venlo, de X-factor van werk, de beste woonplek en kuren in Noord-Limburg. De strategische agenda werd onlangs aangeboden aan de Commissaris van de Koningin en de fractievoorzitters van de Provinciale Staten Limburg. Zij wordt gebruikt om in de loop van 2007 met het nieuwe college van Gedeputeerde Staten afspraken te maken over onze economische toekomst. De volledige strategische agenda is te downloaden via www.venray.nl. De oude bekende gemeentegids is toe aan vernieuwing. Boven dien zocht burgemeester Jos Waals een weg om zijn burger jaarverslag toegankelijker te maken voor de inwoners van Venray. Daarom heeft het college van Burgemeester en Wethou ders besloten deze twee zaken te combineren. In juni 2007 ziet u het resultaat hiervan gratis in uw brievenbus. In het Burgerjaarverslag doet de burgemeester verslag van het vervullen van zijn zorgplichten met betrekking tot de relatie tussen u als inwoner en het bestuur van de gemeente. Zo rapporteert hij over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening en over procedures rond burgerparticipatie. De gemeen tegids is een naslagwerk met infor- Het nieuwe bestemmingsplan buitengebied van de gemeente Venray staat in de steigers. Dit plan betekent een trendbreuk: het biedt namelijk meer ruimte voor vernieuwende ontwikke lingen in het buitengebied. Uitgangspunt hierbij is wel dat de kwaliteit van een gebied ver sterkt wordt. De werkwijze die de gemeente Venray ontwikkelt is uniek voor Limburg. Daarom heeft de gemeente deze, op verzoek van de provincie, gepre senteerd aan andere Limburgse gemeenten. De provincie Limburg organiseert regelmatig regionale themabijeen komsten voor en door gemeenten. Zij informeren elkaar dan over uit eenlopende thema's en wisselen ideeën en ervaringen uit. Het meest recente thema is kwaliteit in het bestemmingsplan buitengebied. Op 7 maart was hierover een presenta tie in het gemeentehuis van Venray. Wethouder Hans Teunissen ver zorgde de inleiding en Rob van Vugt van de provincie Limburg was de dagvoorzitter. Het buitengebied ver andert. Het aantal boeren neemt af, de agrarische bedrijven die overblij ven worden steeds groter en steeds meer burgers verhuizen naar het platteland. Ontwikkelingen waarop ook een gemeente moet anticiperen, bijvoorbeeld via het bestemmings plan buitengebied. "Het huidige bestemmingsplan van de gemeente Venray voldoet niet meer. Hierin is geen ruimte voor vernieuwende ini tiatieven, zoals een kinderdagverblijf in een voormalige stal, een varkens flat of de bouw van recreatiewonin gen bij een boerderij. Aanpassing van het bestemmingsplan is daarom noodzakelijk", zo zegt Jos Kniest, beleidsmedewerker landelijk gebied bij de gemeente Venray. Basis- en pluspakket Vanwege de geschetste ontwikke lingen werken veel Limburgse gemeenten op dit moment aan een nieuw bestemmingsplan buitenge bied. De provincie, die de bestem mingsplannen moet goedkeuren, ziet graag dat de nieuwe plannen niet alleen méér ontwikkelingen matie over alle organisaties die een rol spelen in het maatschappelijk leven in Venray. Daarnaast verstrekt de gids informatie over de gemeente Venray. Opname in gemeentegids Opname in de gemeentegids is gratis voor niet-commerciële instellingen. Andere organisaties hebben de mogelijkheid zich te presenteren mogelijk maken, maar dat deze ook zorgen voor meer kwaliteit in het buitengebied. De vraag is echter hoe je dit als gemeente aanpakt. Venray loopt wat dit betreft voorop binnen Limburg, de gemeente heeft een heel eigen toetsingsmethode ontwik keld. "Het nieuwe bestemmingsplan bestaat in feite uit twee onderdelen: een basis- en een pluspakket. In het basispakket zijn voorwaarden opge nomen voor 'gewone' ontwikkelingen in het buitengebied, die de kwaliteit niet aantasten. Hierin staat bijvoor beeld hoeveel kubieke meters een woning mag bevatten, hoe groot een stal mag zijn en dergelijke. Wil je echter méér, is jouw plan niet te vat ten in het basispakket, dan krijg je te maken met het pluspakket", legt Marco van de Voort, medewerker bouwbeleid bij de gemeente Venray, uit. Een ondernemer die bijvoor beeld een varkensflat wil bouwen, een ontwikkeling die niet onder het basispakket valt, kan in onderhan deling gaan met de gemeente. Zes gebieden Of zijn aanvraag gehonoreerd wordt, is echter grotendeels afhankelijk van het gebied waar hij de megastal wil bouwen. "Bepaalde gebieden in door middel van een advertentie in de gedrukte versie van de gids én op de digitale gemeentegids via de homepage van www.venray.nl. Inclusief link naar de eigen website en routeplanner. De acquisiteurs van City Tourist Promotions BV uit Kaatsheuvel zijn inmiddels gestart met hun activiteiten. Zij kunnen zich legitimeren door middel van een aanbevelingsbrief van het college de gemeente hebben een duidelijke agrarische uitstraling, terwijl in andere gebieden bijvoorbeeld veel kleinschalige landschapselementen voorkomen. Wij hebben de gemeen te opgedeeld in zes gebieden. Voor elk gebied zijn de kwaliteitskenmer ken én het gewenste toekomstbeeld vastgelegd. Nieuwe aanvragen worden getoetst aan dit kwaliteits beeld. En lijkt een grote varkensstal in eerste instantie misschien niet inpasbaar in een gebied met een kleinschalige opzet, een aanpassing van de architectuur en een land schappelijke inpassing kan deze ontwikkeling wellicht wél mogelijk maken", aldus Jos Kniest. Hoewel er natuurlijk grenzen blijven, biedt het van Burgemeester en Wethouders. Controle De organisaties die vermeld staan in de vorige editie van de gids heb ben inmiddels een brief gekregen met het verzoek om de adresgege vens te controleren. Iedereen kan zelf zijn gegevens controleren en wijzigen op de digitale versie op www.venray.nl. nieuwe bestemmingsplan buitenge bied in ieder geval méér mogelijk heden dan nu het geval is. Wanneer het nieuwe plan wordt ingevoerd, is nog niet duidelijk. Van de Voort: "Aanvragen die nu binnenkomen, toetsen we echter wel al aan de hand van het nieuwe bestemmingsplan. Zo kunnen we ervaring opdoen." O O ct 7 O Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 cvjsl op (v.l.n.r.) Marco van de Voort, Jos Kniest, Rob van Vugt, Hans Teunissen en Rien Huisman Rien Huisman, projectleider bij de afdeling Ruimtelijke Ordening van de provincie Limburg, is enthousiast over de manier waarop de gemeente Venray invulling geeft aan haar nieuwe bestemmingsplan buitengebied. "Het is goed dat de gemeente de kenmerken en toekomstbeelden van gebieden vastlegt. Dit geeft inwoners én ambtenaren een stukje houvast. Daarbij zal deze werkwijze de relatie overheid burger waarschijnlijk verbeteren: een plan hoeft immers niet meer getoetst te worden aan een hele berg regels. Bewonderenswaardig vind ik ook dat de gemeente haar bestemmingsplan zélf opstelt en dit niet uitbesteed aan externe bureaus. Mijn complimenten!" De gemeente heeft al een tijdje een aantal werken op stapel staan. De komende maanden worden deze uitgevoerd. De belangrijkste projecten daarbij zijn de aanleg van de rotonde Langstraat/Zuid singel (en de herinrichting van de Langstraat), de eerste fase reconstructie Veltumse Kleffen en het asfaltonderhoud op de Henri Dunantstraat in combinatie met de aansluiting naar de Hulst II. Voor een buitenstaander is het misschien vreemd dat al deze werkzaam heden tegelijkertijd uitgevoerd worden. Dit zorgt inderdaad tijdelijk voor wat overlast. Het project De Gouden Leeuw en de aanleg van de rotonde Langstraat hebben echter onbedoeld en om verschillende redenen vertraging opgelopen. De een wat meer dan de ander. Daardoor vallen beide projecten nu samen. Een belangrijke reden om een aantal werkzaamheden toch uit te voeren is dat er op een aantal projecten provinciale subsidies binnen te halen zijn. Dan moeten ze wel voor de zomer zijn uitgevoerd. Door deze financiële middelen is de gemeente in staat om meer te doen met hetzelfde geld vanuit de gemeente. Voordelen Er zijn meer voordelen in deze planning. In het kader van de integrale plan ning van de afdelingen Openbare Ruimte en Projecten wordt soms bewust gekozen om werkzaamheden gelijktijdig uit te voeren. Zo is er gewacht met het asfaltonderhoud aan de Henri Dunantstraat totdat de aansluiting naar de Hulst II wordt gemaakt. Zo hoeft de Henri Dunantstraat maar één keer te worden afgesloten. De herinrichting van de Veltumse Kleffen wordt bewust gelijktijdig met de aanleg van de rotonde Langstraat/Zuidsingel uit gevoerd omdat dan van dezelfde omleidingsroutes gebruik gemaakt wordt. Belanghebbenden en weggebruikers worden hierover regelmatig en tijdig geïnformeerd en ook omleidingen worden duidelijk aangegeven. Afspraken In deze hoek van Venray spelen meerdere ontwikkelingen. Bijvoorbeeld de sloop van de twee flats in Veltum en het graafwerk voor parkeergarage De Gouden Leeuw. Daarom zijn er ook afspraken gemaakt met de desbetreffen de aannemers om zo min mogelijk van dezelfde routes gebruik te maken. Er wordt geprobeerd de pieken van transport niet gelijktijdig te laten vallen. Zo zal het zandtransport voor De Gouden Leeuw met name in april plaatsvinden en de afvoer van puin van de flats in Veltum voornamelijk in mei. 1. Bouw parkeergarage De Gouden Leeuw: zandtransport, met name in april 2. Onderhoud Henri Dunantstraat: aanleg aansluiting De Hulst II, half maart tot half mei 3. Herinrichting fase 1 Veltumse Kleffen, uitvoering in april en mei 4. Sloop flats Veltum: afvoer puin, met name in mei 5. Aanleg nieuwe rotonde Langstraat/Zuidsingel reconstructie Langstraat wegvak tussen nieuwe rotonde en Blauwververstraat, maart tot en met juni noords Burggraaf west Vlakwater u Ui 5 Brier Landweert STATIONSWEG STATIONSWEG De Hulst I HENRI DUNANTSTRAAT De Hulst II

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17