f 'In het Wilde Westen' Venrode brengt vier keer Jesus Christ Superstar Koester uw monument VmB Lotte en Jante winnen voorleeswedstrijd i Boek bestellen? Drukwerk offerte? Kantoorartikelen? Honderdachtentwintigste jaargang - week 11 - donderdag 15 maart 2007 Belevingstheatergroep Vincentiushuis verzorgt voorstelling -J Belevingstheatergroep Vin centiushuis verzorgt deze maand zes theateruitvoerin gen met als thema 'In het Wilde Westen'. De hoofdrol spelers zijn cliënten met een verstandelijke of lichamelijke beperking en psychiatrische klachten. Laat u verrassen door deze indrukwekkende vorm van theater en bezoek deze maand een van de voor stellingen. Het Vincentiushuis is een kli niek die onderdeel uitmaakt van GGZ NML. Het huis wordt 24-uur per dag bewoond door voorna melijk oudere mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking en een psychiatrische aandoening. Ongeveer tien jaar geleden is het Vincentiushuis begonnen met belevingsthea ter. Activiteitenbegeleidster Riky Emons: "Via een collega die in Sit- tard een voorstelling heeft gezien, zijn we op dit idee gekomen. Het belevingstheater werd uitgevoerd in een groep mensen met een ver standelijke beperking. Wij vonden het een leuk idee om dit ook in Venray te gaan doen en zo is het eigenlijk ontstaan." De belevingstheatergroep bestaat in 2007 tien jaar. "We pro beren per jaar of anderhalf jaar ongeveer één stuk te repeteren. Iedere dinsdag is hiervoor gere serveerd. Op dinsdagmorgen staat muziek centraal, op dinsdagmid dag belevingstheater." Riky Emons legt uit dat belevingstheater iets heel anders is dan een theater voorstelling in een schouwburg. "Bij dit theater draait alles om zintuiglijke prikkelingen. Er wordt zo goed als niet gesproken, het spel wordt begeleid door muziek. Bovendien is er geen bühne en zit het publiek tussen de spelers, ze worden actief in het theater betrokken in bijvoorbeeld mee doen met een dansje." In principe mogen alle cliënten meedoen aan het belevingstheater. "Er wordt naar gestreefd om voor iedereen die zich opgeeft een geschikte rol te vinden. We pro beren het zo laagdrempelig moge lijk te houden. Slechts in een heel enkel geval moeten we besluiten iemand niet te laten deelnemen." INDIANEN EN COWBOYS Het thema van de uitvoering is ieder jaar verschillend. Na Sneeuw witje en de kabouters en In het oerwoud, is dit jaar gekozen voor In het Wilde Westen. "Het theater stuk zetten we zelf in elkaar. We zijn dan met veertien cliënten en drie begeleiders, Jet Derks, Mariet Roelofs en Riky Emons. We probe ren onze cliënten zoveel mogelijk in alles te betrekken en al praten de geven ze aan welke rol ze graag zouden willen spelen. Zo is ook ons huidige thema ontstaan. Dit jaar draait alles om indianen, cow boys, een saloon, een kapper en een vreemdeling. Er zal naar goud worden gezocht, er wordt gedanst en uiteindelijk zullen de indianen en cowboys vrede sluiten. Het is meer een spel dan een verhaal, met verschillende elementen uit western- en cowboyfilms." Dat de uitvoering heel seri eus wordt genomen, blijkt onder meer uit het feit dat de recreatie zaal van het Vincentiushuis wordt omgetoverd tot het decor van een westernfilm. Ook de muziek past helemaal in dit thema. "We doen ons uiterste best er een mooi geheel van te maken. Het is heel dankbaar om te doen, de cliënten genieten er echt van. Nu de uit voeringen dichterbij komen, vin den ze het wel spannend. Ik hoop dat de inzet van onze cliënten wordt beloond met een grote toe loop van geïnteresseerden. Helaas viel dat de vorige jaren, ondanks alle publiciteit, wat tegen. Er is blijkbaar toch een drempel voor mensen om zo'n voorstelling te bezoeken. Ik kan echter ieder een aanraden een keer kennis te maken met belevingstheater." Cliënten en begeleiding van de belevingstheatergroep Vincentius huis nodigen iedereen van harte uit één van uitvoeringen bij te wonen. Op woensdagmiddag 21 maart om 14.30 uur of donderdag middag 22 maart om 14.30 uur is de recreatiezaal van het Vincenti ushuis toegankelijk voor publiek. Entree 1,50 euro. In Schouwburg Venray brengt Popkoor Venrode op vrijdag 30 maart de eerste van vier uitvoe ringen van de musical Jesus Christ Superstar. Dit ter gelegenheid van het vijftigjarig koorjubileum. Samen met RikAlofs en Joep Hoe- bers, zij vertolken de rollen van Jezus en Judas, heeft het koor drie jaar intensief gerepeteerd onder leiding van Max Smeets. Niet alleen op zang, maar ook op sta ging en choreografie. Vrijdagmid dag wordt de eerste voorstelling opgevoerd voor de groepen 7 en 8 van diverse basisscholen van Venray e.o. Op vrijdag 30 en zater dag 31 maart én donderdag 5 april kan men genieten van deze schit terende show. lllll bétert Een gemeentelijk monument aan de Paterslaan 2 -Paterstraat 60-62. Oorspronkelijk vormden beide panden samen een statig patriciërshuis met bijgebouwen. Het hoofdgebouw, twee bouwla gen, met een zeer groot schilddak. Het bijgebouw heeft een zadeldak en de hoofdingang gelegen aan de Patersstraat, is nog aanwezig op dezelfde plaats. De dubbele voordeur is geplaatst in een nis onder segmentvormige boog met omlijsting en hardstenen treden. In de deur bevinden zich siersmeed hekwerkjes. De raam openingen op de begane grond zijn nog maar gedeeltelijk in oor spronkelijke staat aanwezig. In het bijgebouw ziet u een gietijzeren boograampje. De raamkozijnen op de eerste verdieping zijn origineel en van zwaar kozijnhout. Voor twee ramen bevinden zich nog de gegoten gietijzeren hekwerk jes van neoklassieke motieven van guirlandes, kandelabers en in het midden een fruitschaal met etende vogels op de oren. Hard stenen dorpels ziet men onder de originele ramen, en strakke eenvoudig gekrulde muurankers tussen de verdiepingen en onder de dakrand. Onder de goot aan de hoofdbouw een sterk geprofileer de fries, voluutvormige consoles met palmetvormige onderzijde en tussen de consoles een rozet. De consoles en rozetten zitten tegen een brede witte lijst aan met daar tussen vlakke panelen. Het pand Patersstraat is nog gedekt met blauwe Oudhollandse pannen. Pand Paterslaan heeft nieuwe dak pannen. De keldergewelven onder dit gebouw zijn waarschijnlijk nog ouder dan de opbouw. Het pand is mooi gelegen en vormt met het pand tegenover Paters straat 35, een fraaie ingang naar het centrum van Venray. Ook wel de poort van Venray genoemd. Kent u ook zo n beeldbepa lende plek in Venray of een van de kerkdorpen? Reacties graag naar SVM, Groene hart 7, 5801 SX in Venray, email venraymonumen- taal@kpnplanet.nl. r Lotte Bergsma (St. Odaschool uit Ysselsteyn), Jante Janssens (Petrus banden school uit Venray) en Juul van Berlo (De Doolgaard uit Horst) zijn als winnaars uit de bus gekomen tijdens de regionale ronde van de nationale voorlees wedstrijd in Horst. Deze wedstrijd werd gehouden door bibliotheek Horst aan de Maas. De jury koos unaniem deze drie winnaars uit. Er waren zo'n tweehonderd luis- teraars.Tijdens het voorlezen door de twaalf lokale voorleeskampi- oenen uit Venlo, Reuver, Baarlo, Venray, Meerlo-Wanssum, Gennep, Bergen en Horst hielden alle luis teraars hun adem in. Er was een grote diversiteit aan fragmenten die voorgelezen werden. Er werd een spannend fragment voorgele zen uit Een brief voor de koning en een humoristisch fragment uit Otje, maar ook een ontroerend stuk uit Achtste groepers huilen niet. De drie winnaars nemen op maandag 26 maart deel aan de Pro vinciale Voorleesronde in theater hotel De Oranjerie in Roermond. Alle provinciale kampioenen strij den op 23 mei in Muziekcentrum Vredenburg om de titel Neder lands Voorleeskampioen. www.vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl EL EN MAAS r ,..*L 1 |w 'ïV-„ A v ss n

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15