Ambassadeur Kenia neemt voetbalshirts in ontvangst Wethouder bekijkt toegankelijkheid gebouwen Vlooienmarkt in Wanssum Vijftien jaar OJC Gaellus Toneel in Wanssum Toneelclub Geijsteren Gemeente: verbazing over onderzoek Service rubriek Oude foto t\WERBEDRIJF J V.D. LIGT PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 11 Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. In december 1991 kreeg een groep Tienrayse jongeren van de gemeente het startsein om in het kooklokaal van de voormalige LHNO-school aan de Bernadettelaan een jon- gerensoos te maken. Dankzij 6500 gulden subsidie van de gemeente, hulp van RISC jon gerenwerk, hulp van handige dorpsgenoten, en veel eigen zweet was de soos net voor het carnaval 1992 gereed. De officiële opening was op vrijdag 27 maart 1992. Nu, 15 jaar later, na diverse verbou wingen, honderden activitei ten, meer dan honderd live bands, enkele inbraken, en de enorme inzet van ongeveer honderd vrijwilligers bestaat OJC Gaellus nog steeds. Ieder jaar vieren de jongeren hun bestaansfeest met hun festival Gaellus in Rock. Dit jaar wordt het 'jubileum' gevierd met drie dagen live muziek. Vrijdag 16 maart. Het weekend wordt geopend door de band Judas Triest En De Mannen Van De Leesmap. Deze band wist vorig jaar met de kermis de goed gevulde tent al volledig op de kop te zetten. Deze vette coverband speelt nummers van onder meer AC/DC, Vengeance, Van Halen, Guns 'n Roses en Manowar. De band staat live garant voor goede muziek en ook het showgedeelte, met menig verkleedpartijtje, wordt niet vergeten. De soos is geopend vanaf 20.00 uur, Judas Triest zal om 21.30 uur beginnen en de entree is vijf euro. Zaterdag 17 Het feestweekend wordt geopend door de band Judas Triest En De Mannen Van De Leesmap. maart begint rond 21.00 uur Rise AThousand. Deze uit de omgeving Utrecht afkomstige band speelt muziek met invloeden van metal, hardcore en melodische rock. De bands speelde eerder in de Melk weg, Tivoli en in 013 met Ignite. Na Rise AThousand is het podium gereserveerd voor Face Tomorrow. Face Tomorrow behoeft eigenlijk geen introductie meer. Enkele feiten: Face Tomorrow speelde de afgelopen jaren meer dan 500 shows, Face Tomorrow won in 2001 de Grote Prijs van Neder land, Face Tomorrow won in 2002 een Essent Award, Face Tomorrow won in 2004 de award voor The Best Dutch Live Act van Kink FM/ Live XS, Face Tomorrow speelde op festivals als Metropolis, Low lands, Pukkelpop. Noorderslag en Popkomm, Face Tomorrow is met regelmaat te zien op MTV, MTV2 enTMF, Face Tomorrow speelt 17 maart 2007 in OJC Gaellus. De soos is om 20.00 uur geopend en de entree is 6 euro. Op zondag 18 maart speelt de coverband F-Act. Het repertoire van F-Act is zeer afwisselend en bestaat uit de nummers van vroe ger tot nu. Ze spelen nummers van Anouk tot Skunk Anansie, van K's Choice tot Evanescence en van 4 Non Blonds tot Krezip. De soos is om 17.00 uur geopend en F-Act zal rond 18.30 uur beginnen. De entree is gratis! In het weekend van 16,17 en 18 maart kunt u in party- en vrijetijds centrum de Zandhoek een bezoek brengen aan de toneelvoorstelling 'Power Paula', gespeeld door de Wanssumse toneelvereniging 'T is WAT Na maanden van repeteren kunt u deze klucht komen bekij ken. Het verhaal gaat over project ontwikkelaar Kees Jordan, die met zijn familie en een bevriend echt paar een zakelijk succes viert, als twee politieagenten met oma Van der Elzen komen aanzetten, de moeder van de vrouw des huizes, 't is WA. T. speelt de klucht Power Paula. ook wel Power Paula genoemd. Ze is stiekem uit het bejaardentehuis ontsnapt, waarin men haar veilig had opgeborgen. Het toneelstuk zal zorgen voor veel plezier, zoals dat verwacht kan worden van deze toneelvereniging, die al elf jaar het publiek vermaakt met haar toneel spel. De zaal is open om 19.00 uur en de voorstelling begint om 19-30 uur.Entree voor volwassenen is 5 euro en voor kinderen tot 15 jaar 2,50 euro. Op zondag 1 april vindt weer de jaarlijkse vlooienmarkt plaats in de Nishal op sportpark De Broekberg in Wanssum. De orga nisatie van de markt is in handen van Kindervakantiewerk Wans- sum/Geijsteren. De opbrengst van deze vlooienmarkt komt ten goede aan de Wanssumse en Geijs- terse jongeren die deelnemen aan de kindervakantieweek in augus tus 2007. Zoals gewoonlijk zijn er weer allerlei spullen te koop, voor zowel jong als oud.Te denken valt aan serviesgoed, porselein, glazen, keukengerei, kleine meubelen, elektronica, radio's en tv's, fietsen, grasmaaiers, speelgoed, kleding en allerhande gebruiksvoorwerpen. Ook worden er nog verschillende interessante artikelen per opbod verkocht. De opbodverkoop begint om 13-40 uur. De vlooienmarkt is van 13.30 uur tot 15.30 uur. De entree is slechts één euro. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis entree. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Anne Akello Owuor nam onlangs van ondernemer Sjef van de Ligt een flink aantal voetbalshirts in ontvangst. De shirts werden tijdens de wereldvrouwendag in het Keniaanse district Baringo door Owuor aan een plaatse lijk voetbalteam overhandigd. De Keniaanse Anne Akello Owuor werkt als projectdirecteur voor de kleinschalige ontwikke lingssamenwerkingsorganisatie Lobade. Deze NGO voert in Kenia verschillende ontwikkelingssa menwerkingsprojecten uit. Denk hierbij aan maatschappelijk werk, watertonnen voor huishoudens, zonne-energiesystemen voor basis scholen, onderwijs voor vrouwen en meer. Ook is Lobade bezig met het opstarten van een uitgebreid 'Sport Development Program'. Anne Akello Owuor was in februari in Nederland om als lid van de Derde Kamer vrouwen groepen uit Kenia te vertegen woordigen. De Derde Kamer is een soort schaduwparlement, dat over vele ontwikkelingsvraag stukken praat. Zo wordt er onder meer gedebatteerd over de manier waarop de Nederlandse samenle ving kan bijdragen aan het berei ken van de millenniumdoelstellin gen van de VN. DeT-shirts die deze ambassadeur in Wanssum mocht ontvangen, werden tijdens de internationale vrouwendag in het Keniaanse dis trict Baringo aan een lokaal voet balteam overhandigd. Deze over dracht had twee belangrijke doeleinden. Doordat de directeur van Lobade een vrouw is, bevor dert dit de emancipatie van vrou wen in zo'n gebied. Owuor geeft door het schenken van deze shirts het signaal af, hoe sterk vrouwen mede door hun internationaal net werk kunnen zijn. Dit geeft andere vrouwen inzicht en de kracht zich zelf steeds beter te ontwikkelen en op te komen voor hun eigen rechten. Naast het afgeven van een belangrijk signaal dienen deze shirts nog een ander doeleinde, namelijk het promoten en bevor deren van sport in de Keniaanse regio's waar Lobade werkzaam is. Sport verbindt en zorgt ervoor dat mensen van de straat zijn. Via het Sport Development Program ondersteunt Lobade plaatselijke sportclubs bij het opstarten en organiseren van verschillende sportactiviteiten. Via teamsport leren straatjongeren om gezamen lijk prestaties te leveren, op te komen voor hun gemeenschappe lijk belang. Ondernemer Sjef van de Ligt, kwam via vrienden en kennissen in contact met Lobade en wilde graag iets voor de lokale bevol king betekenen."Het voordeel van dit soort organisaties is dat er niets aan de strijkstok blijft hangen", aldus Van de Ligt. Op de vraag of Van de Ligt ook timmerwerkzaam- heden in Kenia wilde verricht ten, begon hij te lachen en legde hij uit dat hij het op dit moment erg druk heeft, maar hierover zal nadenken. Voor informatie kijk op: www. lobade.org, www.derdekamer.org De toneelclub van Geijsteren in 1936, met op de voorgrond de grote animator: hoofdonderwijzer: Henricus Jans. Hij was van 1924 tot en met 1951 aan de Geijsterse school verbonden. Hij vierde in 1936 zijn zilveren ambtsjubileum als onderwijzer. Op dat moment was hij 12,5 jaar in Geijsteren werkzaam. Meister Jans, zoals hij werd genoemd, heeft veel voor de kleine gemeenschap betekend. Naar hem is in het dorp een plein vernoemd: het Meester Jansplein. 04784 - 2184 appartementencomplex, ont wikkeld doorWonen Venray, is voorzien van de laatste techni sche snufjes op het gebied van toegankelijkheid. De gemeente Meerlo-Wanssum is bezig met het schrijven van een nota over toegankelijkheid van gebouwen. De wethouder wilde daarom in de praktijk zien wat de mogelijk heden zijn. Samen met Truus Knoops, voorzitter van het plat form gehandicapten, liet ze zich informeren over de aanwezige voorzieningen in het gebouw. Zo zijn alle deuropeningen extra breed gemaakt en deurknoppen lager gemonteerd, speciaal voor mensen in een rolstoel. In de kel der zijn bovendien oplaadpunten voor de scootmobiel. Deze voor zieningen dragen eraan bij dat mensen zo lang mogelijk zelfstan dig kunnen wonen. Projectontwikkelaar Th. Vissers heeft een brief gekre gen van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit (LNV) dat hij een natuurwaardenonderzoek moet uitvoeren in het gebied tussen de Postbaan en Beemd- weg in Wanssum, waar hij vijf tien woningen wil bouwen. De gemeente vindt dat vreemd. Er is namelijk een Natuur- loket, ook van LNV, waar de gemeente kan toetsen of een aanvullend natuurwaardenon derzoek noodzakelijk is in een bepaald gebied. Daar kwam volgens een woordvoerster van de gemeente uit dat een aanvullend onderzoek niet nodig is. Het ministerie wijkt nu dus af van zijn eigen Natuurloket. "Wij zijn zeer verbaasd over deze gang van zaken. Graag zouden wij de discussie met LNV aangaan, maar de brief is aan Vissers gericht. Ik kan me niet voorstellen dat er binnen dat gebied heel zeldzame diertjes kunnen voorkomen. Er is hier jarenlang gewoon getuinierd, geschoffeld, hout opgeslagen... noem maar op. Het probleem is nu dat Vissers het onderzoek moet uitvoeren, anders kunnen wij geen bouwvergunning verlenen", aldus wethouder Brugman. Volgens de Dienst Regelin gen worden in de ruimtelijke onderbouwing van het bestem mingsplan verouderde gegevens gebruikt bij het bepalen van de aanwezigheid van beschermde soorten. Ook zijn een aantal soort- groepen niet onderzocht, waar onder vleermuizen en vogels. Het Natuurloket is wel geraadpleegd, maar die gegevens leveren onvol doende bewijs op om te kunnen vaststellen of beschermde soorten in het plangebied ontbreken, aldus de Dienst Regelingen. De gemeen te Meerlo-Wanssum zette eerder vraagtekens bij de noodzaak van een natuurwaardenonderzoek op de beoogde locatie. De werk zaamheden dienen van het minis terie te worden opgeschort, totdat het natuurwaardenonderzoek naar in het wild levende dieren is uitgevoerd. Zodra deze studie is afgerond, dient het rapport ter beoordeling te worden voorge legd aan de Dienst Regelingen van het LNV. Het ministerie heeft de AID opdracht gegevens opdracht gegeven om regelmatig te contro leren op de locatie en dreigt met sancties als Vissers toch start met de werkzaamheden in het gebied. een abonnement waard Op donderdag 8 maart bezocht wethouder Brugman het Ambachtkwartier in Venray. Dit Werkzaamheden Maasbrug De provincie Limburg gaat werkzaamheden uitvoeren aan de hoofdrijbaan van de Maasbrug. Deze wordt in één rijrichting op de N270 (richting Well) via een tijdelijke doorsteek door de berm naar de parallelweg geleid, ter hoogte van de aansluiting met de Langstraat. Vanaf maandag 19 maart tot half mei 2007 is de Lang straat in één richting afgesloten. Verkeer vanuit de Langstraat kan ter hoogte van de aansluiting met de parallelweg N270 alleen rechts af draaien richting Well. Vanaf de parallelweg de Langstraat inrijden is niet toegestaan. Verkeer rich ting Blitterswijck wordt omgeleid via de rotonde in Wanssum en de Blitterswijckseweg. Projectleider van de provincie Limburg is Ron Baars, telefonisch te bereiken via telefoonnummer 043 - 389 76 66. Playbackshow Voor de 21e keer houdt SV United haar playbackshow. De organisatie is in handen van de veteranenafdeling, in samenwer king met SV United. De show vindt plaats in sport- en feestza- lencomplex 't Brugeind in Meerlo. Op vrijdag 16 maart 2007 begint het spektakel om 19 00 uur en de zaal is vanaf 18.00 uur open. Er zijn optredens in verschillende leeftijdsgroepen: t/m 8 jaar, 9-10 jaar, 11-12 jaar en 13 jaar en ouder. Ook proberen de diverse teams van SV United elkaar muzikaal de loef af te steken. De playbac- kavond wordt gepresenteerd en aan elkaar gepraat door Wiljan de Ruyter. Alle optredens worden op een vakkundige manier gejureerd en van commentaar voorzien door Peter Berghs, Christel Poels en Antoinette de Koster, die allemaal een muzikale achtergrond hebben. Lei Lenssen filmt de gehele show, belangstellenden kunnen bij hem de videoband/dvd bijbestellen. De entreeprijs bedraagt voor vol wassenen 1,50 euro en voor kin deren 0,50 euro, Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11