DeMKB ÉL Avydo de graaf VENRAY D S automatiseerder Pasen 2007 De nieuwe is binnen! Bandoetere Sanitair en tegels &/EAT& ttya i I RB53 www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Arbeidsongeschiktheid en overlijden? ongtn dé specialist voor tegels, sanitair en t^gelw^rten 5 Abonnement PEEL EN MAAS? Mimus op Gouden medaille voor langlaufer Ad Sulsters TOP'27 pakt periodetitel En verder: mm Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 21 Sport 23-28 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kerkelijke diensten 30 Landelijke organisatie tikt Venrayse dorpen op vingers r PETERS/MICHELS Hét adres voor ruitvervanging en ruitreparaties i.o.v. verzekeringsmaatschappijen Amsterdammertjes Gewond Afsluiting Hoebertweg, Niessenstraat en Pettenmakerstraat bij Langstraat Adverteren in de gemeentegids! .VtCETa. ONVOORSTELBARE BKEUZEHÜH STRETCH ^577?AAT 5 52,50 p.p. incl. consumpties Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl De Barometer 'Gemeentehuis moet op huidige locatie blijven' www.vandenmunckhof.nl TAPIJTCENTRUM 11' 144I1 Julianasingel 7 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Honderdachtentwintigste jaargang - week 10 - donderdag 8 maart 2007 MAAS Heibel over collectes Er dreigt al snel een einde te komen aan de gezamenlijke collectes in de Venrayse kerk dorpen. Onlangs vond met doorslaand succes de jaarlijkse geldinzameling voor alle grote nationale fondsen plaats. De stichting Collecteplan, de overkoepelende organisatie, is echter niet te spreken over de opzet. Collecteplan wil dat de dorpen hiermee stoppen en weer voor iedere fonds apart met de collectebus rondgaan. Komende dinsdag vindt er in het gemeentehuis een spoed overleg plaats met de dorpsraden. bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl gemeente en voorzitter Snoeck en bestuurslid Boer van de stichting Collecteplan. Ook afgevaardigde Van Vliet van KWF Kankerbestrij ding is bij het gesprek aanwezig. Het Koningin Wilhelmina Fonds is ook faliekant tegen de gezamen lijke collectes. De dorpsraden reageerden maandag in het dorpsradenover- leg verbaasd. "Het schijnt dat wij op deze manier niet aan hun keur merk voldoen", zegt Theo Kooter, secretaris van de dorpsraad Vre- depeel. Het dorp Vredepeel was een paar jaar geleden de initiator van de collectieve inzameling. Het bleek goed te werken. Want er werd meer geld opgehaald dan in het verleden, toen voor twaalf fondsen apart werd gecollecteerd. Het initiatief krijgt veel navolging in andere plattelandsgemeenten. Zelfs een dorp uit Friesland won informatie in bij de Vredepeelse dorpsraad. De nieuwe opzet sloeg ook aan bij de inwoners en de collectan ten. Zij hoeven nu nog maar een keer per jaar langs de huizen te gaan en de bewoners weten pre cies wanneer de enveloppen wor den opgehaald. Na het succes in Vredepeel besloten bijna alle dorpen op deze methode over te stappen. Het blijkt ook steeds moeilijker te zijn om voldoende collectanten te vinden. De stichting Collecte plan denkt echter heel anders over de gezamenlijke collectes. Enkele nationale fondsen weige ren zelfs deelname aan de collec tieve inzameling. Terwijl er juist meer geld wordt opgehaald. Zoals vorige week in Ysselsteyn, waar het bedrag bijna vijftien procent hoger lag dan vorig jaar. Liefst 88 procent van de huishoudens deed mee. Theo Zegers, voorzitter van het dorpsradenoverleg, wijst erop dat de gemeente een vergunning verstrekt heeft. "Daar kunnen ze nu niet meer op terugkomen." De dorpen zijn geenszins van plan om terug te keren naar de oude situatie. "Als fondsen niet meer willen meedoen, dan worden ze van de lijst geschrapt", zegt Joos Linskens (Oostrum). Sieb Nijssen (Ysselsteyn):"De collectanten wil len niet meer anders. Als ze weer apart moeten gaan collecteren, dan stoppen ze er acuut mee." Ook uit andere dorpen klonken dezelfde geluiden. "Ze moeten juist blij zijn dat we meer geld voor hun ophalen", vindt Martien Derikx (Heide). De dorpsraden hebben het ver moeden dat er iets anders achter steekt. "Want op deze manier blijft er blijkbaar minder aan de strijk stok hangen." AUTO'S EU ACCESSOIRES Agrobaan 7, 5813 EB Ysselsteyn Tel. 0478-542211 info@peters-michels.nl www.peters-michels.nl 'Geef mij maar Amsterdam, dat is mooier dan Parijs'.Wie kent dit vijftig jaar oude lied van wijlen Johnny Jordaan niet? Deze onver valste schlager van deze echte Amsterdamse volkszanger wordt door bijna iedereen uit volle borst meegezongen op een gezellig, oer-Hollands feestje. Zelfs met vastelaovend was deze hit nog te horen, maar gelukkig niet binnen onze provinciegrenzen. Want Lim burg heeft zijn eigen vastelaoves- schlagers en is daar trots op! Net zo trots als op ons witte goud. Met deze zachte winter is het niet uitgesloten dat de asperges bin nen niet al te lange tijd al de kop opsteken. En dat wordt elk jaar weer gevierd. De Stichting Dub bel A, genoemd naar een bekend en geliefd aspergeformaat, doet er jaarlijks weer alles aan om de asperge te promoten. Sinds een aantal jaren gaat de stichting daar voor de boer op. De leden zijn in Scheveningen geweest, op Texel, in Rotterdam en dit jaar is onze hoofdstad Amsterdam de klos. Op de uitnodiging staat een typisch Hollands tafereel met fietsers bij een brug over een van de Amster damse grachten. Alleen zijn de alom bekende Amsterdammertjes handig en subtiel bewerkt tot sma kelijk uitziende asperges. Amster dam wordt ineens 'Aspergestad' genoemd. Ik denk dat we met deze vorm van promotie toch van ons geloof afstappen. De eerste haring komt nog steeds in Scheveningen bin nen, het eerste kievitsei wordt nog steeds in Friesland gevonden en overgedragen. Dit zijn slechts enkele tradities waarbij het pro duct aan de streek gekoppeld worden. Alleen de asperge, die leidt al enkele jaren een zwervend bestaan door Nederland. Het witte goud, waarvan iedereen weet dat het een product is van onze regio, verloochent daarmee zijn afkomst. Juist nu Noord-Limburg zich voor bereidt op de Floriade moet je laten zien dat de asperge van ons is. Hier steekt de asperges voor het eerst de kop omhoog, dus waarom moet je sappige stengels elders presenteren? We houden toch ook niet een vlaggetjesdag in de haven van Wanssum, en Jos Waals ont vangt toch ook niet het eerste kie vitsei! Ik denk dat het na de actie groep 'Verontruste Ondernemers' het hoog tijd is voor de actiegroep 'Verontruste aspergeseters'. Hannes Maandagmorgen is een 48-jarige bromfietser uit Vierlingsbeek op de Kapelweg in Holthees gewond geraakt na een verkeersongeval. De man werd in de regen verblind door de koplampen van een hem tegemoetkomende 66-jarige auto mobilist uit Holthees. Hij reed daardoor tegen een wegversmal ling in de weg aan, kwam ten val en gleed tegen de auto van de man uit Holthees aan. De bromfietser is met rugletsel overgebracht naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. Drie straten Veltum worden eenrichtingsweg r De Niessenstraat en de Hoebertweg worden een een richtingsweg. De Hoebertweg krijgt een afsluiting ter hoogte van tankstation Strijbosch. Later dit jaar wordt ook de Pettenmakerstraat afgesloten aan de kant van de Langstraat. Afgelopen maandag is gestart met de renovatie van de Lang straat en de aanleg van een rotonde op het kruispunt met de Zuidsingel-Westsingel. Over ruim een jaar is de Lang straat compleet gerenoveerd.Vanaf de kruising met de Langeweg tot aan de rotonde bij Intratuin op de Deurneseweg. De Langstraat is een uitvalsweg van het centrum van Venray. Volgens projectleider Eric Verhagen valt de status te ver gelijken met die van de singels of de Leunseweg. "De Langstraat is een belangrijke ontsluitingsweg", zei Verhagen woensdag tijdens een informatieavond voor buurt bewoners. "Alleen is de straat niet zo ingericht. Voor een goede verkeersdoorstroming is het belangrijk dat er zo min mogelijk zijwegen zijn. Vandaar dat de Hoe bertweg, Niessenstraat en Petten makerstraat worden afgesloten." Tevens krijgt de Langstraat gescheiden fietspaden. Er is te weinig ruimte voor een berm waardoor er geen helemaal vrij lig gend fietspad kan komen. Tussen de rijbaan en het fietspad komt een betonnen scheidingsband met een hoogte van tien centime ter. "Het biedt ook bescherming aan de fietsers. Want automobilis ten kunnen dan wachtende auto's niet meer rechts passeren", zei Verhagen. De eerste fase van de Langstraat loopt vanaf de kruising met de Zuidsingel-Westsingel tot aan de Blauwververstraat. LEES VERDER OP PAGINA 3- Wilt u graag adverteren in de gemeentegids en bent u nog niet benaderd? Tot begin april zijn wij er nog voor u! Bel gerust naar 0416-344333 of mail naar comm@ctponline.nl Martin Spreeuwenberg of Cor de Leeuw zullen u vervolgens persoonlijk benaderen. Wij hopen op uw belangstelling! Namens het hele team City Tourist Promotions Uitgeverij van de officiële City&Tourist Promotions gemeentegids Venray btS totaalbouw In onze showroom ziet u alle mogelijk heden op het gebied van badkamers, sanitair, wand - vloertegels en natuur steen van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouwbedrijf kunnen naar wens de complete uit voering verzorgen. Alles in één hand. Vraag een vrijblijvende offerte aan. bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl van oon Ook de komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdecor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: vanaf een uitgebreid wam e l koud buffet en sluiten af met verrukkelijk deMerttaffet. V t/m 5 ir 8,50 6 t/m 12 ]r- Voor ie kind"" Hotel Asteria Venray Mmsheseweg 80a, Venray (0478) 511466 Een heerlijke PAASBRUNCH op le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur le Paasdag voor €19,95 p.p. y 2e Paasdag voor €18,95 p.p. kinderen 1 en 2 jr. gratis 3 t/m 5 jr. 8,50 6 t/m 12 jr. 10,50 Speciaal voor de kinderen organiseren wij: le én 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet RINALDO's Jeugdshowü! Verder bieden wij u op beide paasdagen onze PRIJSVRIENDELIJKE MENUKAART, estaurant beide Paasdagen open vanaf 12 uur. 17 nut- 21 apr. -19 mei DINNERSH0W Bel voor onze gratis Paasfolder Accountants Belastingadviseurs ACCOUNTANCY - BELASTINGADVIES - SALARISADMINISTRATIE mail info@avydo.nl - www.avydo.nl - Tel. 0478-583097 sterk in schadewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Venlo, tel. 077-382 01 95 www.autoschadecenter-venlo.nl Hulsterdreef Autoschade Venray, tel. 0478-58 88 81 www.hulsterdreef.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en iaat u vakkundig adviseren. In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een weke lijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Gemeentehuis moet op huidige locatie blijven'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of vul de stelling in op de web site: www.vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. M Voor meer informatie: www.tapijtcentrum.nl berden

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1