Gamma opent in Venray Theo Coumans exposeert in Koningskerkje Spatadertherapie Producten van de streek... Actie Amnesty Grote opening Kings Fashion for Kids De parel van het Henseniusplein Gossimijne, een nieuw restaurant GOED SLAPEN TEMPUR FRANSLEMMERS f Nü GRATIS hoofdkussen bij aankoop van een Tempur® Combimatras! A Tempur. De perfecte balans tussen comfort en drukverlaging PEEL EN MAAS Donderdag 1 maart 2007 - Pagina 9 De nieuwe Gamma in Venray opent binnenkort aan de Pla taanstraat 17. Al maanden is er hard gewerkt aan de bouw van de nieuwe bouwmarkt, met als resultaat dat Gamma Venray op woensdag 7 maart zijn deuren opent. De inwoners van de regio Ven ray vinden in de bouwmarkt een compleet assortiment voor elke klus. Zo heeft Gamma Venray onder meer 395 m2 aan bouwma terialen, 450 m2 hout- en plaatma teriaal, 210 m2 gereedschap, 370 m2 tuinmateriaal, 490 m2 verf en behang, 290 m2 parket, kasten en deuren, 460 m2 sanitair en tegels en 270 m2 verlichting en decora tie. Een bouwmarkt voor zowel de beginnende als de ervaren doe- het-zelver! Daarnaast staan ser vice en klantvriendelijkheid hoog in het vaandel van onze nieuwe bouwmarkt. Bij een opening horen feestelijke activiteiten. Van woensdag 7 tot en met zondag 11 maart vinden tal van festiviteiten plaats en valt er heel veel voordeel te behalen: vijf dagen lang 15% korting op het gehele assortiment, dus ook op de aanbiedingen uit de Gammakrant! Tevens ontvangt elke klant een gratis bouwemmer (op=op). Ook voor de kinderen wordt er van alles georganiseerd, zoals een clown die op woensdag, zaterdag en zondag figuren maakt van ballonnen. Twee clowns zul len op woensdag en zaterdag de kinderen schminken. Verder zijn op woensdag en zaterdag gratis poffertjes te krijgen, terwijl er op donderdag, vrijdag en zondag gesmuld kan worden van gratis popcorn. Tevens is er een kleur- wedstrijd voor alle kinderen tot 10 jaar. Hierbij maak je kans op leuke prijzen! De prijzen worden uitgereikt door Bert Ernie op zaterdag 24 maart. De inwoners van de regio Venray ontvangen dinsdag 6 maart een speciale feest- krant in de brievenbus, waarin alle activiteiten staan vermeld die van woensdag 7 t/m zondag 11 maart plaatsvinden bij Gamma Venray. Kortom, veel activiteiten die een bezoek aan de nieuwe GAMMA in Venray meer dan de moeite waard maken. Maar dat is nog niet alles. Want zoals bij elke Gamma-bouwmarkt staat ook om Venray service hoog in het vaandel. U kunt Gamma- Flexa-, en Historverf in 20.000 kleuren laten mengen. Om de klant sneller te kunnen helpen is er zelfs een extra GAMMA verf- mengmachine geplaatst. Gamma is verder elke zaterdag open tot 18.00 uur, heeft een keur aan folders met productinformatie en de uitleg over bepaalde klus sen, bezorgt moeilijk vervoerbare artikelen thuis, verhuurt aanhang wagens en zaagt plaatmateriaal op maat. Bovendien ontbreekt Gamma als marktleider natuurlijk niet op het internet: op www. gamma.com is veel informatie te vinden over verschillende klus sen in en rond het huis. U kunt er woonideeën op doen, stap penplannen printen of de laatste aanbiedingen opzoeken. Ook de adressen en openingstijden van alle vestigingen, het laatste nieuws én interessante acties zijn met één muisklik te vinden. Met de Gamma Voordeelpas profiteert u bij Gamma van exclusieve aan biedingen! Een standaardkorting, extra voordeel bij heel veel artike len uit de Gammakrant, extra ser vice en verrassingsaanbiedingen! Kortom, de Gamma Voordeelpas is hét gereedschap bij elke klus. Van de tuinklus, sanitair,- en vloerklus tot en met elke bouwklus! Het aanvragen van de Gamma Voordeelpas is gratis! Kom naar Gamma Venray en vul direct het inschrijfformulier in, verkrijgbaar bij de informatiebalie. U kunt de voordeelpas direct gebruiken. Gamma Venray is gevestigd aan de Plataanstraat 17. De openingstij den zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zondag 11 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Wanssumse kunstenaar toont realistische olieverfschilderijen In het Koningskerkje in Vierlingsbeek wordt in het weekeinde van 3 en 4 maart een nieuwe Kunst op Zich(t) expositie gehouden. Kunst op Zich(t) is een aantrekkelijke formule voor kunstenaars om het Koningskerkje voor een weekeinde te huren. Ditmaal worden realistische olieverf schilderijen van Theo Cou mans geëxposeerd. Theo Coumans (63) uit Wans- sum is acht jaar geleden in aan raking gekomen met de schil derkunst. Zeven jaar lang is hij één middag per week in de leer geweest bij Michel van der Einden, aan de Somerense Schildersschool. Coumans: "Ik heb altijd al willen schilderen, maar ik had er eigen lijk nooit de tijd voor. Acht jaar geleden ben ik er via een collega toch aan begonnen. En daar ben ik nog steeds blij om. Ik wist dat schilderen me aansprak." Coumans exposeert 3 en 4 maart met 23 schilderijen in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. De vierde expo sitie in de nog jonge schilderscar rière van Coumans. Coumans schildert voorname lijk realistische olieverfschilderij en, zoals landschappen, bloemen en stillevens. Hij laat zich door zijn omgeving inspireren: zo heeft hij onder meer de hoeve Rosmo len in Geijsteren en het natuurge bied Lottumer Schuitwater in zijn schilderijen verwerkt. Tijdens de tentoonstelling zijn ook drie aqua rellen te zien. "Al vanaf het begin heb ik een voorkeur voor olie verf, maar af en toe maak ik ook een aquarel. Verder heb ik voor abstracte kunst eigenlijk nooit iets gevoeld, het realistische spreekt me veel meer aan." Zijn inspiratie haalt Coumans vooral uit foto's die hij maakt in de omgeving. "Ik ga er regelmatig op uit met mijn fotocamera. De mooiste foto's verwerk ik dan in een schilderij. Soms maak ik ook gebruik van andere voorbeelden en plaatjes." SENIORENGILDE Behalve zelf schilderen is Theo Coumans ook teamleider schilde ren bij het Seniorengilde in Ven ray. Hier begeleidt hij een groep van acht personen die realistische olieverfschilderijen maakt. Verder schildert hij voor zichzelf ook nog in Horst. Na acht jaar heeft Cou mans inmiddels een hele verza- Theo Coumans uit Wanssum schildert voornamelijk realisti sche olieverfschilderijenzoals landschappenbloemen en stil levens. meling zelfgemaakte schilderijen in zijn bezit. Tijdens de expositie kunnen zijn schilderijen daarom niet alleen worden bezichtigd, er is ook de mogelijkheid om één van zijn werken te kopen. De expositie van Theo Coumans is 3 en 4 maart te bewonderen in het Koningskerkje in Vierlings beek. Het Koningskerkje is op zaterdag 3 maart van 12.00 tot 17.00 uur en op zondag 4 maart van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Theo Coumans is tijdens de ope ningsuren zelf aanwezig en geeft graag tekst en uitleg over zijn werk. Dat spataderen op verschillen de manieren te behandelen zijn is welbekend. Maar dat hiervoor ook een massage is ontwikkeld, is nog vrij nieuw. De therapie is rond 1990 ontwikkeld en bestaat uit massage, leefregels en oefeningen. Van het hebben van spataderen kun je veel hinder ondervinden. Jeuk, pijn en een zwaar gevoel in de benen zijn veel voorkomende klachten, alsmede een onrustig gevoel in de benen en krampen in het onderbeen. Ook toestroming (het 'volschieten' van de benen bij het opstaan na enige tijd zitten of liggen) komt veelvuldig voor. De aanwezigheid van spataderen duidt op een verstoring van de bloedcirculatie in de benen. Het bloed moet van de tenen terug kunnen stromen naar het hart. Om te voorkomen dat het bloed terugstroomt naar beneden, bevin den zich kleppen in de aderen.Als deze kleppen niet goed afsluiten stroomt het bloed terug en neemt de druk in de aderen en haarvaten toe. Als dit proces voortdurend aanhoudt, ontstaan er spataderen. Wat is spatadertherapie? Spat adertherapie is een therapie die bestaat uit massage, leefregels en oefeningen. De spatadertherapie is in principe voor iedereen die last heeft van spataderklachten en/of een slechte doorbloeding heeft in de benen. De therapie is in eerste instantie ontwikkeld voor zwan gere vrouwen, maar de laatste jaren worden er steeds meer men sen behandeld met spataderklach ten die niet zwanger zijn. Waarom zou je kiezen voor de spatader therapie? Er zijn verschillende voordelen te behalen, omdat door de massage het zelfherstellend vermogen van het lichaam wordt beïnvloed. De aderen, spieren en huid worden vitaler waardoor moeheid, pijn en kramp tot het verleden behoren. De massage is pijnvrij en wordt als zeer aan genaam en ontspannen ervaren. Ook zal door de massage de huid verstevigen waardoor nieuwe locaties minder snel ontstaan. Het werkt dus ook preventief. Het dragen van elastische kousen kan evt. tijdens de therapie in onder ling overleg afgebouwd worden. De therapeut benadrukt tijdens de intake, dat de massage samen gaat met het volgen van leefregels en oefeningen. Alleen masseren is niet genoeg. De cliënt draagt zelf de verantwoording door zich seri eus aan de leefregels te houden. Voordat er over wordt gegaan tot behandeling, wordt er een uit gebreide anamnese afgenomen en een inspectie van de benen. Bij evt. vragen of twijfel wordt er eerst terugverwezen naar de huis arts. Neem voor meer informatie of een afspraak contact op met Mas sagestudio Feel, Evelien Hendriks, telefoon 06-23784374, www.feel- massagestudio.nl. Van 1 maart tot en met 15 april organiseert het Gilde van Streekrestaurants Peel en Maas de zogeheten Lekkere weken van Peel Maas. Tij dens deze weken kunnen de gasten in diverse restaurants in deze regio tussen Peel en maas genieten van lekkernijen uit de streek van de Brabantse Peel tot en met de Limburgse Maas en Duitse grens. Deputé Ger Driessen (CDA) uit Horst, een man van de streek, opende maandagavond in het Pel grimshuis in Smakt deze weken met een toespraak over de kracht van deze regio en het geloof in eigen kunnen. Volgens hem moet het begrip streekrestaurant een begrip worden zodat mensen die daar boeken weten dat ze kwali teit uit de regio krijgen. En uit ervaring weet hij dat het goed toeven is in de streekrestau- rants.Toen hij als jonge ambtenaar bij de gemeente Venray werkte gingen ze geregeld tussen de mid dag in Smakt een hapje eten. "Dat was toen al kwaliteit van hoog niveau en dat is zo gebleven", aldus de deputé. Tren van Encke- vort uit Sevenum, ook een man uit de streek en accordeonist van de succesvolle dialectband Rowwen Hèze, hield een boeiend verhaal over zijn band en hoe de bandle den op muzikale wijze de streek promoten met hun liedjes en optredens. "Het gaat net als bij de koks van de streekrestaurants om de passie, als die er is komt het goed", aldus Van Enckevort. Als derde spreker tijdens de promotie van de streek producten in het Pelgrimshuis te Smakt nam de Meerlose journa list René Poels plaats achter het spreekgestoelte met een humoris tische column over Sint Jozef. Vol gens hem is er geen betere plek op aarde om de streekproducten van deze regio in het zonnetje te zetten dan in het Pelgrimshuis van Smakt onder toeziend oog van Sint Jozef. Duizenden pelgrims van heinde en verre zijn de gasten al voor geweest. Ze kwamen naar hier om Sint Jozef te vereren als patroon van een gelukkige levensstaat. "En dat past helemaal bij het werk van de culinaire grootmeesters van het Gilde van Streekrestaurants die er voor zorgen dat hun gasten dank zij de streekproducten een geluk kige levensstaat behouden", aldus de columnist. In januari 2002 brachten de Amerikaanse autoriteiten de eer ste war on terror-gevangenen, met kap bedekt en geboeid, naar het detentiecentrum Guantanamo Bay op Cuba. Vijf jaar na de opening werd wereldwijd actie gevoerd tegen het detentiecentrum. Ook Amnesty roept op tot onmiddel lijke sluiting van Guantanamo en vraagt alle gevangenen vrij te laten of een eerlijk proces te geven. Er zitten nog altijd ruim vierhonderd gevangenen van meer dan vijfen dertig nationaliteiten in het deten tiecentrum. Een aantal van hen zit al sinds de opening - vijf jaar gele den - vast. Amnesty International vraagt de Amerikaanse autoritei ten Guantanamo Bay te sluiten en alle gevangenen vrij te laten of een eerlijk proces te geven. Vorige week oordeelde een gerechtshof in Washington dat klachten van 160 gevangenen over het gebrek aan medische hulp, mishandeling en onterechte detentie van tafel geveegd moest worden. De rech ters kiezen daarmee de zijde van de regering Bush, die vindt dat "illegale strijders" geen grondrech ten hebben. De advocaten van de gevange nen gaan waarschijnlijk in beroep tegen het vonnis. Zaterdag 3 maart tussen 10.00 en 16.00 uur voert Amnesty Peel Maas in het cen trum van Venray bij de ingang van Albert Heijn actie. Men kan hier informatie verkrijgen. Tevens is men in de gelegenheid een petitie te ondertekenen die toegezonden wordt aan de Amerikaanse autori teiten. Zaterdag 3 maart opent aan De Bleek 82 een nieuwe kin derzaak. Onder de naam Kings Fashion for Kids start Monique de Koning met deze modezaak voor de kleintjes. Monique de Koning is moeder van drie kinderen van wie de kleinste zeven jaar is. Monique heeft het grootste gedeelte van haar leven in Venray doorgebracht en is onder meer werkzaam geweest in de kinderkledinghan- del. In de tussentijd is ze altijd wel op zoek geweest naar een geschikt pand om een kinderkledingzaak te starten. Onlangs kwam ze tot de ontdekking dat het pand van Kees Arts aan de Bleek 82 regelmatig doordeweeks gesloten was. Na contact te hebben gezocht met de verhuurder, was de deal snel rond. Monique vindt dat er in Venray in het midden- en hoogsegment nog ruimte is voor een kinderkle dingzaak. Dit komt volgens haar niet alleen uit marktonderzoek naar voren. Signalen van poten tiële klanten geven vaak aan dat die naar Venlo of andere grote steden gaan om daar hun inkopen te doen. Rekeninghoudend met de vele positieve opmerkingen en met de positieve houding van Monique, is ze er helemaal klaar voor om in Venray te starten met Kings Fashion for Kids! Monique heeft een speciaal gevoel bij haar kleding die ze ver koopt. Daarnaast staat ook klant vriendelijkheid bij haar hoog in het vaandel. Zo staat er altijd een lekker bakje koffie klaar. Papa's kunnen dan plaatsnemen op een mooie barokstoel en hun krantje lezen, de kinderen kunnen lek ker in een fatboy tv-kijken, terwijl moeder op haar gemak kleding uitzoekt. Monique heeft geweldige merken in haar collectie zoals: Bel- lerose, Guess, Airforce, Muy mallo, Isla Ibiza, lola, Ugly Duck, Eager beaver, Replay, Pepe jeans, bengh en bor'x, Guru en olie for boys De officiële opening is zaterdag 3 maart om 9-30 uur. De opening zal gepaard gaan met een gratis springkussen en een grabbelton voor de kids. Tevens zal is de kof fie dan voorzien van gebak. U bent allen van harte welkom bij Kings Fashion for Kids aan De Bleek 82. Velen die langslopen staan er nog steeds even bij stil: "Het Hen- scheniushof". Een schitterend karakteristiek woon-en winkel complex op de hoek van het plein. De degelijke manier van bouwen, de uitstraling, het torentje (dat geheel in de oude staat is terugge bracht) en het knipvoegwerk zijn aspecten die veel genoemd wor den. Er is alom bewondering voor deze aanwinst op het plein. Nico van den Hoven draait op de benedenverdieping een schoenmodezaak en is dik tevre den over de locatie: "Het is een perfect punt en goed in het zicht, en ik verwacht dat het nog beter wordt als het plan Gouden Leeuw gerealiseerd is." Ook Wim van den Heuvel, die samen met zijn vrouw Maria een appartement bewoond op de eerste verdieping, is met de plek en het woongenot in zijn nopjes. Zij hebben de stap gemaakt vanuit de Matterhornlaan in Venray en hebben nog geen moment spijt gehad. "Je kunt niet centraler in het centrum wonen: de trap af of de lift in en je staat in hartje Venray met bioscoop en schouwburg om de hoek." Ze woonden in de bossen waar de eekhoorns als huisdieren op de tuintafel zaten, maar zouden niet terug willen.Wim geeft aan:"Het is hier rustig wonen en we hebben nergens last van. Iedereen die op bezoek komt, is laaiend enthou siast over de ruimte die we hier hebben." Wim is sinds een tijdje lid van het Wijkplatform Centrum en draagt hierdoor zijn steentje bij aan het centrum van Venray. Hier worden ook zaken als par keren besproken: een hot item in het centrum. De auto van de familie Van den Heuvel staat altijd op korte afstand: Langstraat, Pater- slaan en Patersstraat zijn de straten waar met de vergunning van iets meer dan 100 euro een jaar lang geparkeerd mag worden. Joris en Angéle, die samen met zoontje Guus ook in het complex wonen, hebben een vaste overdekte par keerplaats, iets wat straks na de bouw van de parkeergarage ook voor andere bewoners mogelijk is. Ook Anke de Bruijn die een appartement huurt is in haar sas: "Het is fijn dat het geen groot kolossaal complex is. Hier kennen we mekaar nog." Bent u nieuwsgierig geworden door dit verhaal, maak dan een afspraak om een van de beschik bare huur/koop appartementen te bekijken. Wedden dat u ook versteld zult staan van ruimte en afwerkingsniveau! Op maandag 26 februari opent Bar Bistro Gossimijne z'n deuren in het hart van Venray en wel aan de School straat 11. Na Veghel, Uden en Oss is het de vierde vestiging van dit succesvolle horecabe drijf. Eigenaren Yvo en Ellen Goslinga verwachten dat hun restaurant met de unieke Gossiformule, een welkome aanvulling zal zijn op het uit stekende horeca aanbod in Venray. Bezoekers van Gossi mijne in Venray kunnen naast de vele lekkernijen, de eerste vier weken genieten van een aantrekkelijke openingsaan bieding. Van 26 februari t/m 26 maart, is op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag elk tweede hoofd gerecht gratis! Het aanbod geldt wel voor het voordeligste hoofd gerecht per gezelschap en alleen bij reservering vooraf. Het Gos- siteam heet u in Venray van harte welkom en staat garant voor een sfeervolle avond in de unieke Gos- sisfeer. Die Gossisfeer is overigens ook eenvoudig thuis te creëren. Gossimijne biedt u namelijk de mogelijkheid om alle gerechten van de menukaart af te halen. Bel len, bestellen en een kwartiertje later staat het diner voor u klaar. En dit alles tegen speciale 'Take- Away' prijzen. ZEVEN DAGEN PER WEEK Iets te vieren, te bespreken of gewoon een gezellig hapje eten? Met familie, vrienden of collega's? Bij Gossimijne bent u van harte welkom. U kunt a la carte eten of u kunt gebruik maken van een van de aantrekkelijke arrangementen. Speciaal voor groepen vanaf vijf personen. Er zijn verschillenden mogelijkheden. U kunt kiezen uit een van de speciale Gossi-menu's, of zelf een menu samenstellen. Gossimijne in Venray is 7 dagen per week geopend. De keuken is open van 16.00 tot 22.00. In de nabijheid is voldoende parkeer gelegenheid. U bent van harte welkom! Kijk voor menu's, prijzen en mogelijkheden in onze speci ale bij deze krant gevoegde Gos simijne menukrant of op: www. gossimijne.nl j£^ WONINGINRICHTING PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEMMERS.NL WWW.FRANSLEMMERS.NL Deze opmerkelijke matras bestaat uit een temperatuurge- voelig Nasa-schuim met open celstructuur. Nooit te hard, nooit te zacht maar altijd meegevend en vooral drukver- lagend, uw lichaam kan totaal ontspannen. De TEMPUR bedbodem is er in vaste en verstelbare uitvoering.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9