"Dorpse karakter Venray behouden 'Werk graag voortzetten' 'Steun uit regio van groot belang' VERKEERSONGEVAL? Advocaten MsaeVeis Pnswerii TeTWlllN M www. depeelparel. nl PEEL EN MAAS Donderdag 1 maart 2007 - Pagina 3 Martinet Roling, sterke vrouw van D66 G ff VAN DER PUTT De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl PvdA'er Bert Kersten zoekt rehabilitatie in Maastricht Jan Loonen (CDA) kijkt uit naar tweede Statenperiode Rijbewijs kwijt Voorgerechten Hoofdgerechten Nagerechten Openingstijden keuken: r Feesten en eten in grootmoeders tijd v_ J L Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Tegen het conservatisme Martinet Roling (59) hoopt op een nieuwe periode in Pro vinciale Staten. De ervaren politica uit Venray, die tweede staat op de kandidatenlijst van D66, is trots op het werk dat ze in de afgelopen zeven jaar als Statenlid heeft verricht. Samen met lijsttrekker Paul Wessels uit Gennep bokste ze als lid van een kleine opposi tiepartij de afgelopen vier jaar op tegen het machtsblok van de coalitiepartijen CDA, WD en Partij van de Arbeid. En dat was niet altijd even gemak kelijk, erkent Roling. "Maar ik vind dat we de kansen die zich voor ons voordeden, uit stekend hebben benut. Wij hebben als kleine partij veel bereikt." Natuurlijk, Martinet Roling weet dat het niet eenvoudig zal zijn om de twee zetels in Provinciale Staten te behouden. D66 heeft de wind landelijk niet mee, het aan tal Statenzetels wordt verminderd van 63 naar 47 en er zijn met de Partij voor de Dieren en de Chris tenunie ook nog twee partijen extra die 'strijden' om de gewilde zetels. Vier jaar terug kreeg de Ven- rayse het vertrouwen van 1670 kiezers, van wie 453 uit Venray. Op woensdag 7 maart hoopt ze op de steun van beduidend meer mensen, want voor twee zetels heeft D66 dit keer veel meer steunbetuigingen nodig. "Het zou erg mooi zijn als ik samen met Paul voor D66 in Provinciale Staten mag blijven werken. Want ik vind dat we nog niet klaar zijn en heb nog altijd heel veel plezier in het werk. D66 wil het beleid van de afgelopen jaren op dezelfde voet voortzetten.Vandaar ook ons motto: 'Begin zoals je van plan bent door te gaan'. Ik zou me Martinet Roling in de Statenzaal in overleg met D66-lijsttrekker Paul Wessels. graag nog een derde periode blij ven inzetten voor Limburg in het algemeen, maar Noord-Limburg in het bijzonder." Met een lach: "En we verdienen de steun uit de regio, want D66 is de enige partij met twee Noord-Limburgers op de plaatsen één en twee." ERVAREN POLITICA Het is duidelijk: Martinet Roling is nog niet van plan om op korte termijn op haar lauweren te gaan rusten. De voormalige onderwij zeres geniet nog altijd te veel van haar passie: politiek. De Venrayse is bepaald geen groentje in de poli tiek. Ze zat zeven jaar voor Samen werking Venray in de gemeente raad en is nu ook al ruim zeven jaar als Statenlid actief voor D66, in de commissies Welzijn, Zorg en Cultuur en Economische Zaken, Onderwijs en Internationalise ring."Ik ben zo'n 24 uur per week actief bezig met het Statenwerk. Vergaderen, werkbezoeken, dos siers doornemen. Ja, dat blijft leuk, zeker als je merkt dat je voorstel len serieus genomen worden en regelmatig ook worden gesteund door de andere partijen. We heb ben ons eigen verhaal, maar moe ten als kleine fractie ook bond genoten zoeken om een voorstel van ons erdoor te krijgen. Wij dis cussiëren altijd op inhoud en stel len ons steeds positief-kritisch op. Een schreeuwfractie is D66 niet. Dat wordt door de andere partijen erg gewaardeerd." DEMOCRAAT Martinet Roling, die al ruim der tig jaar in Venray woont en in de loop der jaren een breed netwerk aan contacten heeft opgebouwd op lokaal, regionaal, provinciaal én landelijk niveau, staat als demo- crate in hart en nieren voor onder meer een menselijk gezicht in de politiek, respect voor de ander en voor jezelf, een duurzame ontwik keling van economie en milieu en een groen Limburg. Verder vindt ze net als haar partijgenoten de bevordering van kunst en cul tuur onder de jeugd, hoogwaardig onderwijs, het doelmatig opknap pen en herinrichten van bedrijfs terreinen en meer aandacht voor toerisme en recreatie als pijler van de Limburgse economie enorm belangrijk. "Maar op die toeris- tisch-culturele gebieden hebben we de afgelopen jaren al enkele stappen vooruit gemaakt. Als ik aan Venray denk, dan heb ik het bijvoorbeeld over de subsidies voor het Odapark en de subsidie voor het herstel van de histori sche grenspalen op de grens van de gemeente Venray en de provin ciegrens met Noord-Brabant, in combinatie met recreatieve fiets en wandelroutes. Daar heeft D66 zich fanatiek voor ingezet." Maar dankzij D66 is er ook extra geld uitgetrokken voor het tegen gaan van voortijdige schooluitval, vooral bij het vmbo, en meer en beter contact tussen onderwijs en bedrijfsleven. Ook de zorg voor elkaar staat bij haar partij hoog in het vaandel. D66 staat en stond volgens de Venrayse op de bres voor goede jeugd- en mantelzorg met de nadruk op preventie. "Ik ben bijvoorbeeld erg trots op de realisatie van zorgteams voor 0- 5-jarigen, het wegwerken van de wachtlijsten in de jeugdzorg en de realisatie van een multifuncti oneel centrum voor jeugdzorg in Venray." D66 vindt cultuur en kunst ook van groot belang voor de econo mie in Limburg. "Rechtstreeks door de creatieve industrie en indirect via een gunstige invloed van kunst en cultuur op de stads ontwikkeling en het vestigingskli maat voor bedrijven. Mede dankzij D66 zijn de wachtlijsten van drin gend te restaureren waardevolle monumenten weggewerkt, kan het Odapark in Venray uitgroeien tot een professioneel centrum voor hedendaagse kunst en is er geld voor cultuureducatie op basisscholen en voor schoolbe zoek aan provinciale musea." Volgens Roling is het 'ontzet tend belangrijk' dat er voldoende mensen uit Noord-Limburg in Maastricht vertegenwoordigd zijn. "Want de provincie is toch een essentiële laag tussen de overheid en de gemeenten. De provincie stimuleert, coördineert en initi eert zaken die gemeentegrenzen overstijgen. En dat is toch erg belangrijk.Als we het bijvoorbeeld hebben over de ontwikkeling van de rondweg om de haven in Wans- sum, dan is het duidelijk dat ook D66 deze plannen, die de leefbaar heid verbeteren en tevens goed zijn voor de economie, steunt. Maar wij zijn bijvoorbeeld ook tegen de komst van een Experien ce Park Limburg. Bij het Floriade- terrein een winkel- en leisurepark bouwen met een oppervlakte van 150.000 vierkante meter is ons een schaal te groot.Tevens vinden wij de locatie niet geschikt en past zo'n park in onze ogen niet bij het imago van een Floriade, die toch een groen karakter heeft. Ja, wij zijn duidelijk in ons beleid en gaan zowel lokaal, provinciaal als landelijk onze verantwoordelijk heid niet uit de weg. D66 staat voor vrije, verantwoordelijke men sen in een betrokken en leefbare wereld. Wij zijn tegen conserva tisme en voor gelijke rechten voor iedereen." Wie meer wil weten over Mar tinet Roling, haar activiteiten en plannen, kan voor informatie terecht op de website: www. d66limburg.nl Heeft Venray nou wel of geen mooi centrum? Tja, daarover zijn de meningen verdeeld. Zes van de tien mensen die reageerden op deze de stelling 'Venray heeft een mooi cen trum' waren het met de stel ling eens, vier niet. Waarom slechts een handjevol men sen de moeite nam om hun mening door te geven, blijft natuurhjk gissen. Misschien was de stelling niet goed of wellicht waren de gedachten van al die andere lezers van Peel en Maas nog bij carnaval. Of vindt 'men' het soms niet belangrijk hoe het centrum eruitziet? Enkele reacties: Barry van Deurne vindt dat Ven ray geen mooi centrum heeft. "De straten zijn volledig verouderd voor wat betreft bestrating en er moeten meer hoogwaardige win kels komen." Piet Goumans laat weten dat Venray een karakteristieke kern heeft. "Mooi, met dat rondje langs de winkelstraten. Ik vind het cen trum prima, al hoop ik wel dat het dorpse karakter van Venray behou den blijft. Er moet bijvoorbeeld niet nog meer hoogbouw komen." Janneke Teeuwen vindt dat het centrum niets uitstraalt. "Er komen steeds minder mooie kledingwin kels en steeds meer outletwinkels. Dat geeft een goedkope uitstraling. Verder vind ik dat de gemeenten snel wat aan de stoeptegels moet doen. Die liggen zo scheef!" De 'scheve' Grotestraat is ook Piet Eibers een doorn in het oog. "Ik ben al wat ouder en niet meer zo goed te been. Maar ik hoor van veel meer ouderen dat ze de Gro testraat zo moeilijk begaanbaar vinden. De stenen liggen veel te scheef. Maar verder vind ik het centrum mooi en goed toegan kelijk." Hij is dus een van de zes mensen die het eens waren met de stelling. T. Lucassen bezocht als toerist Venray meerdere malen. "Ik zit op een camping in de buurt en wil via deze weg laten weten dat Venray een prachtig, historisch centrum heeft. Het is niet te groot, heeft prachtige gebouwen, waar onder de Grote Kerk, en ook de rotondes spreken me erg aan. De parkeerplaatsen liggen dicht bij de kern, dat is in andere steden ook wel anders. Ik kom zelf uit de buurt van Amsterdam, maar geniet altijd als ik in het Noord-Limburg- se ben." G. Peeters daarentegen vindt dat het centrum van Venray geen uitstraling heeft. "Het is een zooi tje. Alle mooie gevels zijn weg, de bestrating is schots en scheef. Ja, ik vind het gewoon een ongezel lige boel in Venray." In 'De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Experience Park Limburg is goed voor Venray en Meerlo-Wanssum'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@ vandenmunckliof.nl of geef uw reactie op www.vandenmunck- De politicus Bert Kersten is weer helemaal opgefleurd. In 2002 verliet hij na twintig jaar met een fikse kater de Ven rayse gemeentepolitiek. "Het afscheid was geen feest", zegt de bevlogen bestuurder, die daarna in de anonimiteit ver dween. Totdat in september 2004 de post van PvdA-gedepu- teerde voor Milieu vrijkwam. Kersten twijfelde lang, maar solliciteerde uiteindelijk toch. In de afgelopen tweeënhalf- jaar heeft hij de smaak weer te pakken kregen. "Besturen is gewoon ontzettend leuk. Ik heb een boeiende portefeuille. Klimaatbeleid, nieuwe ener gie en milieu krijgen steeds meer aandacht. Daarom wil ik ook zo graag doorgaan mijn werk." Terwijl de 56-jarige politicus maandagmiddag in een Venrayse horecagelegenheid zijn verhaal vertelt, gaat de telefoon. Kersten excuseert zich even want Michiel Boersma, de topman van ener giebedrijf Essent, is aan de lijn. Vol enthousiasme probeert hij Boersma warm te maken voor zijn ideeën. "Alhoewel ik niet weet wat er na 7 maart met me gebeurt", houdt hij een slag om de arm. Als het aan Bert Kersten ligt, dan gaat hij nog vier jaar door. Hij weet dat ook anderen lonken naar zijn por tefeuille. "De onderwerpen staan in de belangstelling. Er gaat de komende tijd veel geld naar toe. Het is ook een heel boeiend ter rein." Vlak na zijn opwachting in oktober 2004 zorgde de kersver se gedeputeerde voor flink wat opschudding in het anders zo rus tige gouvernement. De Venraynaar hekelde de bureaucratie en de enorme afstand tot de burgers. Hij dreigde zelfs al snel met opstap pen. De PvdA-fractie functioneer de slecht. "Het was brandhout", zegt Kersten zonder schroom. "Er was alleen maar ruzie en er was geen regie." En ook binnen de coa litie van CDA, PvdA en WD was het 'veel ruzie en gezeur'. "In de fractie is schoon schip gemaakt. Nadat Peter van Dijk de nieuwe fractieleider werd, is de rust terug gekeerd." Van zijn voorganger Henk Evers, die burgemeester werd in Mont- fort, kreeg hij een portefeuille die in de kinderschoenen stond. "Veel kretologie en containerbegrip pen", oordeelt Kersten. "Puur op het vakgebied lag er heel weinig. Duurzaamheid klinkt mooi, maar Bert Kersten:"Besturen is gewoon inhoudelijk stelde het niets voor. Dat is nu wel anders. Het staat op de agenda. Daar heb ik me ook te barsten voor gewerkt." Bert Kersten heeft slechts een baan voor twintig uur per week. "Maar het werden wel vijftig of zestig uur. Dat is helemaal niet erg. Want er was zoveel te doen en doe ik het werk hartstikke graag. Er is afgesproken dat er straks Jan Loonen kijkt met span ning uit naar de verkiezingen van 7 maart. Als nieuweling boekte de CDA'er vier jaar gele den een daverend succes. Met liefst 4960 voorkeurstemmen werd de Venraynaar glansrijk in de Provinciale Staten geko zen. "Ik heb geprobeerd wat voor de regio te betekenen. Door de geluiden uit Venray en Meerlo-Wanssum in Maastricht te laten doorklinken. Ik wilde ook benaderbaar zijn voor de mensen. Het is spannend hoe het woensdag afloopt. Het is toch ook een afrekening." Binnen de CDA-fractie 'beheert' Jan Loonen (42) de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. "Dat is mijn thuishaven. De provincie heeft veel invloed op zaken die hier spelen. Zoals de haven en de Maasarm in Wanssum en race circuit De Peel. Maar ook wordt vanuit Maastricht bepaald waar gebouwd mag worden, waar de industrieterrein komen en waar de natuur voorrang krijgt. En ver geet niet het openbaar vervoer en cultuur, zoals het Odapark." Loonen heeft zich de afgelo pen periode vanuit de commissie Ruimte en Groen vooral toegelegd op ruimtelijke ordening. Al vrij snel na zijn aantreden deed hij een oproep om knelgevallen te melden. Hij heeft zich persoonlijk ingezet om vastgelopen bouw plannen weer vlot te trekken. "Als volksvertegenwoordiger moeten de mensen bij je terecht kun- cda-linibijrg.nl Jan Loonen: "Ik heb geprobeerd wat voor de regio te betekenen. Door de geluiden uit Venray en Meerlo-Wanssum in Maastricht te laten doorklinken." nen. Die oproep geldt nog steeds. Niet dat het storm gelopen heeft, maar er zijn toch veel contacten geweest. Ik heb het met liefde en plezier gedaan. Je kunt zo wat betekenen. Ik wil niet dat de men sen het idee hebben dat die Loo nen alleen maar in Maastricht zit te vergaderen. Waar de burgers verder niets aan hebben. Mijn doel was ook de beeldvorming bij te stellen. Maastricht is niet zo ver weg en veel problemen zijn op te lossen. Je moet het eerlijk en open uitleggen en laten zien hoe dingen wel haalbaar zijn." De prachtige verkiezingsuit slag van 2003 was voor de Ven raynaar een flinke steun in de rug. Het CDA scoort in Limburg traditioneel goed bij de Staten verkiezingen. In Venray stemde 50,3 procent van de kiezers op de christendemocraten en in Meerlo- Wanssum zelfs 56,1 procent. Met de drie gedeputeerden Driessen, Eurlings en Vrehen drukte het CDA een stempel op het beleid van de coalitie met PvdA en WD. "Het is een luxe dat wij een grote fractie hebben met 28 mensen. We kunnen zo het werk goed verde len. Ik kijk met voldoening terug. Het CDA heeft er het beste uit gehaald. Er is hard aan getrokken en er is veel bereikt. Ik zou echt niet weten hoe het beter gekund had. Ik me vooral ingezet voor het POL en de Reconstructie. Daar van was ik de woordvoerder. Het zijn niet de onderwerpen die het grote publiek aanspreekt. Toch zijn er tastbare resultaten zoals de starterswoningen en de leningen. En de verplaatsting van veehoude rijen komt op gang." Ook nu zet het CDA sterk in op regionale kandidaten. Jan Loonen hoopt dat de kiezers uit Venray en Meerlo-Wanssum op iemand uit de eigen gemeente stemmen. "Natuurlijk ben je blij met iedere stem op het CDA. Maar ik hoop dat de mensen niet automatisch voor de nummer een kiezen. Want ik vind het heel belangrijk dat je steun krijgt uit de eigen regio. Dat tikt aan in Maastricht en dan sta je sterker om iets voor de regio te betekenen. De steun van de kie zers is toch een mandaat. En wie dicht bij het vuur zit, warmt zich het best." Loonen, van beroep agrarisch adviseur, heeft politieke ambities maar de functie van gedeputeerde komt voor hem nog te vroeg. Mar tin Eurlings stopt na de verkiezin gen. Fractieleider Noël Lebens uit Sittard lijkt de beoogde opvolger. Daarmee blijft ook spreiding over de provincie intact. Ger Driessen uit Horst vertegenwoordigt het noorden, Herman Vrehen (Nieuw- stadt) het midden en Valkenburger Eurlings is de zuidelijke bestuur der. "Ik zeg nooit nooit. Lebens zit al twee perioden in de Staten en hij is fractievoorzitter. De sprei ding speelt natuurlijk ook mee. Ik sta te trappelen om aan mijn tweede termijn te beginnen. Vier jaar geleden was het in het begin zoeken. Er komen eerst coalitieon derhandelingen. Ik heb alle stap pen al een keer meegemaakt. Nu weet je beter hoe de hazen lopen. Je kunt daardoor meer invloed uit oefenen. Ik wil er weer vol voor gaan. Voor mezelf leg ik de lat nu hoger. Ik voel me een waakhond voor Venray en Meerlo-Wanssum." De gemeentelijke herindelin gen blijven actueel. Oud-minister Remkes van Binnenlandse Zaken zei ooit dat gemeenten met min der dan 20.000 inwoners geen bestaansrecht hebben. Meerlo- Wanssum met z'n 7.800 inwo ners ontsprong tot nu toe de dans. Voor Jan Loonen mag dat zo blijven. "Want het CDA wil niets opleggen. Fusie kan alleen van onderop komen. Er moet binnen de gemeenschap honderd procent draagvlak voor zijn. Meerlo-Wans sum wil graag zelfstandig blijven, dat is duidelijk." Een commissie onderzoekt bin nenkort opnieuw de bestuurs kracht van de gemeenten. De uitkomst kan een nieuwe herin delingsronde inluiden. "De vorige keer scoorde Meerlo-Wanssum redelijk goed. Er zijn wel grotere gemeenten die slechter presteren. Het is wel van belang dat kleine gemeenten de samenwerking opzoeken. Dat doet Meerlo-Wans sum ook met Venray en Horst. Er is daarom geen noodzaak tot een fusie." ontzettend leuk." alleen nog fulltime gedeputeerden komen. Dat zal voor mij weinig uitmaken, alleen krijg ik nu maar voor de helft betaald." Een van de eerste dingen die hij deed in Maastricht was een rondje maken langs de medewerkers. "Er was een grote afstand tussen de bestuursvleugel en het ambtena renapparaat. Ik heb de afdelingen bezocht en een praatje gemaakt. Dat waren ze niet gewend. Mijn alternatieve manier van omgang werd door de mensen gewaar deerd. Het is van groot belang dat je draagvlak hebt bij de medewer kers. En de provincie beschikt over goede ambtenaren. Beteren dan die ik bij de gemeente aan trof." De PvdA'er kijkt met plezier terug op zijn eerste periode. Ondanks de stroeve start. Hij somt de resultaten op. Er kwam een platform voor luchtkwaliteit, een projectbureau en panels voor water waarbij alle partijen zoals waterschappen en gemeenten betrokken zijn. "Nu ben ik bezig met het opzetten van een milieu platform en met een klimaatspel voor jongeren op internet. Dat doe ik in samenwerking met de Unesco. Jongeren kunnen thuis of op school tegen elkaar spelen. Zo leren ze spelenderwijs van alles over de klimaatverandering en het beleid." De Venraynaar steekt zijn ambi ties niet onder stoelen of banken. Toch laat hij zich tijdens de verkie zingscampagne nauwelijks zien. Er zijn van hem geen rode PvdA-pos- De politie heeft maandagmor gen rond 4.00 uur het rijbewijs ingevorderd van een 26-jarige man uit America. Tijdens een surveil lance zag de politie dat de man met een hoge snelheid uit de St. Catharinastraat in Leunen kwam aanrijden. De agenten volgden de man die veel te hard bleef rijden, waarop ze besloten hem op de Rondeveld te laten stoppen. De man is aangehouden en, omdat hij reed onder invloed van alcohol en met een veel te hoge snelheid, werd zijn rijbewijs ingevorderd. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. ters te ontdekken. Alleen lijsttrek ker Odile Wolfs siert de aanplak borden. Bert Kersten sluit de lijst op de dertigste plek."Nee, ik hoef geen folders met mijn foto. Iedere maandagochtend hebben we als bestuurders weekoverleg met de ambtenaren. Ik was vanmorgen de enige gedeputeerde. De rest was campagne aan het voeren. Ach, ik ben misschien wel te bescheiden. Anderen timmeren veel meer aan de weg. Maar ik denk dat er meer behoefte is aan een bestuurder die in stilte werkt, mensen opzoekt en die eerlijk is. Dan aan iemand die vlak voor verkiezingen mooie verhaaltjes vertelt." Kersten zegt dat hij gepolst is voor lijsttrekker. "Maar ik vind dat de partij jongeren naar voren moet schuiven. De PvdA moet vernieuwen. Bovendien vreet een verkiezingscampagne veel ener gie. Je bent dag en nacht op pad. En ik ben ook al 56." De Venraynaar is bewust lijst duwer geworden. "Ik wil geen verkiesbare plaats omdat ik geen Statenlid wil worden. Ik vind dat een gedeputeerde dat niet moet doen. Toch hoop ik wel wat steun uit Venray te krijgen." Bert Kersten kan het niet laten om nog even terug te komen op zijn Venrayse periode waarin hij twaalf jaar wethouder was. Het bouwdebacle in Merselo werd hem fataal. De gemeente had bewust toestemming gegeven om woningen te bouwen binnen stankcirkels. Dat liep fout af. "Ter wijl ik er nog het meest huiverig voor was. Maar ambtenaren en de andere collegeleden wilden per se dat er gebouwd werd. Het zou zo'n vaart niet lopen. Je weet hoe het is afgelopen. En het erg ste van alles is, dat ik als enige de schuld kreeg. Ik kwam thuis te zitten en ik zag niemand meer. Je mag gerust weten dat ik zwaar in de put heb gezeten. Het heeft me diep geraakt." Daarom aarzelde hij ook om opnieuw in de politieke arena te stappen. Achteraf is hij blij dat hij toch de stap gezet heeft. "Het was een kans uit duizenden. Ik zie het ook als rehabilitatie. Met enorm veel fanatisme en plezier doe ik dit werk.Je vindt niet veel gekken die voor een halve baan zo'n lange dagen maken. Ik kan iets niet half doen. Mij hoor je ook niet klagen. Ik heb veel opgebouwd. Ook con tacten buiten Maastricht, in Brus sel en het Duitse grensgebied. Een netwerk van goede mensen is ontzettend belangrijk. Daar is Boersma er ook een van." Eindstraat 12, tel. 581553 hof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reac ties. Courgettesoep met boursin 3,45 Uiensoep met stokbrood en gesmolten kaas 3,75 Bospaddestoelensoep 3,95 Salade met gerookte kip 5,95 Kalkoenfilet met cognacroomsaus 6,55 Carpaccio van ossehaas 7,95 Varkensfilet met een zachte champignonroomsaus 11,45 Saté van kophaas met een pittige pindasaus 10,95 Zalmfilet met een kruidige tomatensaus 13,95 Ossehaaspuntjes in portsaus 14,25 Biefstuk met een romige pepersaus 13,95 Wildzwijnfilet in een krachtige bospaddestoelensaus 13,45 Vossebessenperen 3,45 Dame blanche 3,45 Miniwajeitje met warm rood fruit en ijs 4,45 Dronken peertjes met ijs 4,75 Trilogie van desserts 4,95 Omelet saberienne 5,45 Woensdag t/m Zondag 17.00 tot 21.00 uur Weltersweide 22 B 5961 EJ Horst 077-3986084 Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3