Mia Vermeulen clubkampioen Diana 1897 Jeugdcursus vissen Het Alvertje Vera Versteegen Limburgs kampioen Iris Jeurissen Limburgs kampioen Luca Naus derde Stichting Judo For All Nederland Peter Volleberg nationaal biljartkampioen Joery tweede Motorcrossers van start BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 1 maart 2007 - Pagina 23 B-jeugd Sportijn kampioen TWC Noord Limburg Mudhunters LR en PC St. Jan Merselo Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray - - Ly. -a 1 jL/ w V M 1 Het verenigingskampioenschap van handboogvereniging Diana 1897 is in Venray verschoten. Omdat ieder een recht heeft op dit kampioenschap wordt de winnaar niet gekozen uit degene met de meeste punten maar om het gemiddelde dat men gescho ten heeft uit de bondswedstrijden. Zo blijft het voor iedereen een uitda ging. Dat dit voor verrassende uitsla gen zorgt was te merken. Waar een persoonlijke trainer al niet voor kan zorgen. Fun en Mia Vermeulen die al Aan de jeugdcursus kunnen kinde ren deelnemen die lid zijn van Het Alvertje en minimaal in groep 6 zitten. Bij een groot aantal deelnemers wordt de cursus gegeven in zaal Back in Time in Oostrum, bij een kleiner aan tal deelnemers in het clublokaal bij de vijver. De data van de cursusdagen zijn: woensdag 11 april van 15.00 tot 17.30 uur en woensdag 18 april van 15.00 tot 18.00 uur. Examen en video zijn op woensdag 9 mei van 15.00 tot 16.15 uur. De praktijkdag en diploma is op zaterdag 12 mei van 14.00 tot 17.00 uur. De terugkomdag is op woensdag 5 september van 14.00 tot 16.30 uur. Kinderen die aan de cursus willen deelnemen kunnen zich tot uiterlijk 28 maart aanmelden. Wie de cursus al heeft gevolgd, of andere kinderen die al een beetje kunnen vissen, maar er nog veel meer van willen leren, kun nen zich aanmelden voor het jeugd- team wedstrijdvissen. Allereerst gaat men een aantal keren trainen onder leiding van ervaren wedstrijdvissers. Kunnen de kinderen dan redelijk en zonder veel hulp vissen, dan kunnen ze meedoen aan de wedstrijden om de Jeugdcup Noord-Limburg. De beste mogen ook nog deelnemen aan de selectiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap en bij plaatsing, aan het Nederlands Kampioenschap. De trainingen zijn op donderdagavond van 18.00 tot 20.30 uur en wel op 12 april, 19 april, 26 april, 3 mei en 10 mei. Vissers die met het wedstrijd team mee willen doen, kunnen zich tot uiterlijk 28 maart aanmelden. Op zaterdag 19 mei wordt de jeugddag 2007 gehouden. Dit jaar is er een kop pelwedstrijd in de jeugdvijver waarbij een jeugdlid vist samen met zijn vader, moeder, opa of oma. De deelnemende volwassene mag, om de zaak enigszins gelijk te houden, niet iemand zijn die regelmatig aan wedstrijden meedoet. De bijeenkomst voor deze wedstrijd is om 13-30 uur en gevist wordt er van 14.00 tot 16.00 uur. Er hoeft voor deze wedstrijd geen inschrijfgeld te worden betaald en toch krijgen alle deelnemende jeugdleden prijs. Voor deelnemende moeders of oma's is er nog een extra prijs te verdienen. Voor deze wedstrijd moet worden aange meld. Dit kan tot uiterlijk donderdag 17 mei. Om de jeugdkoningstitel 2007 worden er twee wedstrijden gevist in de jeugdvijver op de vrijdagavond Bij de politiehondenwedstrijd indoorwedstrijd politiehond 1 in Scherpenzeel was er een mooi resul taat voor Ron Hoeymakers met zijn hond Joery uit Oirlo. De wedstrijd weken van tevoren een trainer in de hand hadden genomen gingen deze avond dan ook voor het kampioen schap. Dat dit een tweestrijd tussen man en vrouw werd was te merken. Degene die het onderspit moest del ven was Fun Vermeulen die zijn vrouw met de eerste plaats naar huis moest laten gaan met een score van ruim 36 procent boven haar gemiddelde, tegen een mooie tweede plaats voor Fun Vermeulen, 19 procent boven zijn gemiddelde. na de grote vakantie en wel op 24 en 31 augustus. Bijeenkomst is om 18.00 vissen 18.30 tot 20.30 uur. Ook voor deze wedstrijd moet men zich aan melden. Dit kan tot uiterlijk dinsdag 21 augustus. De wedstrijden om de jeugdcup Noord Limburg worden gehouden op vrijdag 8 juni in Lomm, op vrijdag 15 juni in Swolgen en op vrijdag 22 juni in Broekhuizenvorst. Er wordt gevist van 19.00 tot 21.00 uur en de bijeenkomst is om 18.15uur.De slotwedstrijd met prijsuitreiking is op zaterdag 30 juni in Venray van 14.00 tot 16.00 uur. Bijeenkomst om 13.15 uur. Ook dit jaar mogen de beste acht vissers van de A-groep en van de B- groep, samen met jeugdvissers uit Midden- en Zuid Limburg, meedoen aan de finalewedstrijd om de het Limburgs kampioenschap. Deze fina lewedstrijd wordt waarschijnlijk op zaterdag 11 augustus gevist. De plaats wordt nog bekendgemaakt, maar het is in elk geval ergens in Midden-Lim burg. Deelname aan de selectiewed strijd voor het Nederlands kampioen schap. Deze wedstrijd wordt gevist op zaterdag 2 juni in de Noordervaart bij Nederweert. Bij plaatsing hier voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. Deze jeugdwedstrijd wordt komend jaar gevist op zaterdag 1 september in de Arkervaart bij Nij- kerk. Elke woensdag van 25 april tot 12 september zijn er tussen 13.30 en 17.00 uur jeugdleiders bij de jeugd vijver aanwezig zijn om de jeugd te begeleiden en een oogje in het zeil te houden. Alle gegevens staat ook op www.hsvhetalvertje.nl. Wie zich wil aanmelden voor jeugdcursus, wed strijdteam of andere wedstrijden kan dit doen door een email te sturen naar info@hsvhetalvertje.nl. Vermeld daar bij dan voor- en achternaam, adres, postcode, woonplaats, geboorteda tum, en telefoonnummer. Aanmelding kan ook telefonisch naar Pieter Kunen via tel. (077)3662920. In de komende tijd zijn er veel acti viteiten waaraan kinderen die interes se hebben in de hengelsport kunnen deelnemen. De snelste manier om lid te worden van Het Alvertje is mee te doen aan de activiteiten en een jeugdvergunning te gaan kopen bij Faunaland van Grootel in Venray of bij Hengelsport speciaalzaak van de Ligt Allicht inWanssum. werd gehouden in een paarden- manege. In totaal deden er tien combinaties mee en behaalde de combinatie uit Oirlo een mooie twee de plaats. Tijdens de Limburgse indoor regio kampioenschappen in Montfort is de 15-jarige Iris Jeurissen in de categorie DM met haar pony Manolito Limburgs kampioen geworden. De snelste tijd in de barrage stond lange tijd op 29 92 seconden, totdat Tijdens de Limburgse indoor sprin gen klasse EB in Montfort is Luca Naus van Ons Genot uit Leunen met Full Mountain Melissa derde gewor den. Bij het springparcours moesten pony's en ruiters alle zeilen bij zet- Voor de rijders van de MON is het seizoen afgelopen zaterdag van start gegaan op het GP-circuit De Kuilen in Mill. Er hadden zich 177 rijders aangemeld waaronder enkele rijders uit Duitsland. De wedstrijdarts moest enkele malen in actie komen, maar gelukkig vielen de verwondingen mee. Bij de MX 1 Senioren wist Sjoerd Heij- nen een negende stek op zijn naam te schrijven door de manches op een twaalfde en een achtste stek te doen af sluiten. Er was een twaalfde plaats voor Paul Eickmans weggelegd. Hij wist na een verbeten strijd de tiende en een veertiende plek voor zich veilig te stel len, terwijl Roy Nillesen de 21e man door beslag te leggen op een 17e en een twintigste stek na het rijden van de manches. Bij de MX 2 Senioren ein digde Werner Kuenen op een twaalfde plaats in het algemene klassement, hij sloot de manches op een negende en een zestiende plaats af, terwijl Dennis Kuenen de 25e man werd door in de eerste manche beslag te leggen op een 23e plek en in de tweede manche wist hij opeen 21e plaats de eindstreep te passeren. In de eerste manche moest Bernie Kuenen de strijd opgeven en in de tweede manche wist hij een 25e plek op zijn naam te schrijven. Een 25e plaats bij de MX 1 Junioren kwam op naam te staan van Marcel Ruyten die in de manches een 22e en een 23e plek voor zich op wist te eisen. Bij de MX 2 Junioren was de vijftiende plaats voor Tommy de Bruyn wegge legd doordat hij na een verbeten strijd de amazone van PC De Jumpers uit Oirlo in de ring kwam. In een alles-of- niets poging reed Iris bijna een halve seconde sneller en finishte in 29.56 seconden. Met dit resultaat heeft Iris Jeurissen zich gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioenschappen op zaterdag 24 maart in Ermelo. ten om foutloos te blijven. De barrage ging over zes hindernissen en met stijlpunten. Luca moest haar meerdere kennen in Debby Wolfs, eerste en Lian van Lumig, tweede, die iets meer stijl- punten kregen. beslag wist te leggen op een zestiende en een zeventiende plek en eindigde Koen Pijpers tweemaal op een 45e plaats wat hem in het dagklassement een 41e plek opleverde.Voor de rijders in de Nationale klasse en de Inters zou het seizoen afgelopoen zondag van start zijn gegaan, maar deze werd afge last. Volgend weekend rijden de jeugd- rijders hun eerste wedstrijd van dit seizoen in Boekei en zijn de Nationale wedstrijden in Boekei en Oss. Met grote overmacht heeft de B Jeugd van Sportijn de B-jeugdfutsal competitie Roermond gewonnen. Het team onder leiding van Jos van Gerven en Leslie de Serra had tot de laatste competitiedag alles gewonnen. Tijdens de laatste speelronde werd er nog met 3-3 gelijk gespeeld tegen de B-jeugd vanAmicitia. Sportijn enAmi- citia gaan op 2 juni in Velden samen met de twee winnaars van Limburg Zuid strijden om het Limburgs B-futsal- kampioenschap. Ook werd er afscheid genomen van Jos van Gerven die na twee jaar bij de jeugd werkzaam te zijn geweest, hoofdcoach wordt van het eerste team van Sportijn. Uiter aard werd Jos in het zonnetje gezet maar ook de spelers kregen namens de jeugdbegeleiding van Sportijn een herinnering aangeboden ter ere van het behaalde kampioenschap. Tijdens de Limburgse kampioen schappen judo tot 17 jaar is Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen uit Venray Limburgs kampioen gewor den. Twee judoka's van Sportinstituut Verhagen namen deel aan het toer nooi. De bezetting was niet erg hoog maar de beste judoka's van Limburg waren er natuurlijk wel. Het toernooi ging om plaatsing voor de Nederlands kampioenschappen die gehouden worden op 10 maart in Drachten. Jes- Angela en Rudi Verhagen van de gelijknamige sportschool in Ven ray hebben in samenwerking met Gerrit Vullings en de notarissen Mathijsen en Weijs de Stichting Judo For All Nederland opgericht. In januari is de stichting opge zet om het gehandicaptenjudo in Venray te ondersteunen en om voor deze judoka's de judosport te kunnen waarborgen. De naam is gekozen omdat de ini tiatiefnemers vonden dat iedereen moet kunnen judoën, met of zonder een beperking. Dit jaar mogen er drie judoka's van de Venrayse sport school Sportinstituut Verhagen naar de World Special Olympics. Dit zijn de Olympische Spelen voor mensen met een verstandelijke beperking. Ieder een kent de Olympische Spelen en de Paralympics maar bijna niemand kent de Special Olympics. Dit is een organisatie die de mensen met een verstandelijke beperking wil laten sporten en komt oorspronkelijk uit Amerika. Het is een initiatief van Euni ce Kennedy, zus van John F. Kennedy. Als mensen naar de Olympische Spe len mogen wordt dit geheel betaald door allerlei instanties. Nu moet men zelf een grote bijdragen leveren. Het inschrijfgeld bedraagt duizend euro. Nu ligt Shanghai niet even langs de deur en voor deze jonge mensen (Jens Gruntjens twaalf jaar.Tjeerd Nelissen vijftien jaar en Patrick van de Beuken achttien jaar) is het van groot belang dat een van hun ouders in de buurt is. Dit zullen ze zelf moeten bekos tigen. De reis kost al snel 2500 euro De toerafdeling van TWC Noord Limburg start op zondag 4 maart met het toerprogramma. De toerclub die is ontstaan na de fusie van TC Noord Limburg en TWC Noordlimburg gaat iedere zondagmorgen een gezamen lijke toertocht fietsen. Men start met 50 tot 60 kilometer en bouwt dit uit tot rond de 100 kilometer. De start is wisselend vanaf Well of Siebenge- wald en men fietst dan door Noord- Limburg, Brabant, Gelderland en de Duitse grensstreek. Het motto is: samen uit, samen thuis. Er wordt aan een ieders tempo aangepast. Bij meer deelname fietst men in twee groepen. Sinds dit jaar is de toerclub ook in de uniforme kleding van TWC Noord Limburg gestoken. Het programma is te vinden op www.twcnoordlimburg. nl. De toerclub gaat ook gezamenlijk deelnemen aan een aantal grotere toertochten. Een informatieavond over toerfietsen, het onderhoud van de fiets en dergelijke staat ook op het programma. Voor vragen en aan melding kan men contact opnemen met:W Graat via tel. (0485)341340, M. Aarts via tel. (0485)341858 of met W Remmen via tel. (0485)342852. sie Wismans en Anke Thoonen, twee trainingsmaatjes, zitten in de zelfde gewichtsklasse tot 40 kg. Jessie was duidelijk de sterkste zij won al haar partijen met Ippon (vol punt). Anke verloor helaas voor de tweede en derde plaats, ze werd dus derde. Wat ook een goed prestatie is voor een meisje van 13 jaar dat normaal uit komt in de klasse -15 jaar. Ook Jessie die net 14 jaar is komt in de klasse -15 jaar uit. Alleen de eerste en de en dat betekent dat een gezin zeker 3500 euro kwijt is om hun kind aan de Special Olympics te kunnen laten deelnemen. Om geld in te zamelen worden verschillende actie opgezet en subsidies aangevraagd. Ook wordt contact opgenomen met bedrijven in Venray en omgeving, of ook zij de gehandicapte judoka's een hart onder de riem willen steken. Een actie die op dit moment loopt is een inzame ling van oud ijzer en koper. Joop Goossens heeft een stuk bedrijfstrein te beschikking gesteld om het ijzer en koper op te slaan de opbrengst is voor de stichting. Wie de gehandicapte judoka's wil ondersteunen kan elke laatste zater dagmorgen voor 12.30 uur ijzer en kopen inleveren op de Molenhof weg. Voor donaties kan men contact opnemen met Rudi Verhagen via tel. (0478)512559. Tijdens de Tocht van Gemert regen de het niet meer zo veel maar het was er niet minder nat om. Tien dappere mannen waren naar Gemert vertrok ken en kregen daar een mooie tocht van 55 kilometer voor de wielen. Door de zwaardere omstandigheden duurde deze kilometers langer dan normaal. Het is buiten langer licht en de temperaturen zijn al wat aan genamer. Nu komen ook een aantal Mudhunters uit de winterslaap. Nog ongeveer vijf weken en dan starten ook de trainingen op dinsdagavond weer. In het voorjaar gaan veel men sen weer denken aan fietsen op de weg. Belangstellenden kunnen vier weken gratis meetrainen en daarna beslissen of ze lid willen worden. Tij dens tochten maken de mudhunters kleine subgroepen met verschillende tempo's. Variërend van 16 kilometer per uur tot 24 kilometer per uur. Voor de planning zie WWWmudhunters.nl. Voor kinderen van negen tot dertien jaar oud is er op zondag 4 maart een mountainbike training. Aanmelden kan via de trainer, adres op mudhun ters. nl. Agenda: Zondag 4 maart tocht in Eerde, vertrek 8.00 uur per auto, afstanden 30 en 45 km. Zondag 4 maart training rond Ven ray vertrek 9.00 uur Zondag 4 maart training voorkinde ren van 9 tot 13 jaar, start 10.30 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. De algemene ledenvergadering wordt gehouden op dinsdag 13 maart. Wies Classens is met haar My Way naar een dressuurwedstrijd in De Mortel geweest. Ze startte daar in de klasse M2 en met 190 punten behaal de ze een mooie tweede plaats. tweede plaats plaatsen zich voor de Nederlands kampioenschap. Jessie zal haar uiterste best gaan doen om aan sluiting te krijgen in deze klasse op de NK. Het zal niet makkelijk worden omdat de top van Nederland dicht bij elkaar ligt. Op een g-judo toernooi in Ede heeft sportinstituut Verhagen vier kampi oenschappen behaald. De kampioen waren Jurn Bardoel, Jasper Holtackers, René Rettka en Patrick v.d. Beuken. Afgelopen weekend heeft de Ven rayse biljarter Peter Volleberg (Ten Hoopen Afbouw) voor een regelrech te sensatie gezorgd door ongeslagen en met een absurd hoog moyenne de Nederlandse titel in het ankerkader 47/2 le klasse seizoen 2006/2007 bin nen te halen. Peter, die geplaatst was met bijna 27.00 moyenne voor de finale presteerde het om gedurende zeven wedstrijden een fantastisch moyenne van 72.91 neer te zetten. Met respectievelijk 3, 3, 4, 3, 2, 6 en 3 beurten was Peter voor het overige deelnemersveld een paar maatjes te groot. De enige speler die nog enigs zins kans maakte op de titel was Micha van Bochem (48.81 moyenne) maar in de laatste speelronde waar beide spelers uit gingen maken wie nu de nieuwe Nederlands Kampioen werd onderstreepte Peter zijn supre matie en finishte deze partij dan ook met een slotserie van 249 in de derde beurt .Van Bochem was wel de enige die het presteerde een partij in een beurt te beëindigen. Door dit resultaat is Peter weer terug in de ereklasse, waar hij ook Zij hebben al hun partijen gewonen en mochten dus op de hoogste trede gaan staan van het ereschavot. Een mooie tweede plaats was er voor Kick Bos. Rob de Bakker mocht op de derde plaats gaan staan van het podium. Het volgende toernooi zal op 7 april zijn in Beverwijk, het grootste toernooi van Nederland met ruim 250 judoka's uit heel Europa. Ook hier zul len de Olympische Spelen judoka's van Verhagen aan deelnemen. thuis hoort. Dit overigens samen met de rest van het podium, Van Bochum en Krijnen. Tijdens de Limburgse kampioenschappen springen voor pony's in Montfort is Vera Versteegen van Nobel Limburgs kampioen geworden met haar pony Joli in de klasse A. Sportnieuws -info Jessie Wismans Limburgs kampioen 1

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23