Ui, *-■ bMtF de graaf Venray is open vanaf woensdag 7 maart DeMKB automatiseerder Bedrijfsstaking? mm- of dé specialist tegels, sanitair en weT^feeTiiI Wiek Lenssen Gouden bruidspaar Cornelissen En verder: Judoka Jessie Limburgs kampioen Bandoetere www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 RUHL HAEGENS MOLENAAR ACUTE RUGKLACHTEN? oor Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19 Sport 21-24 Kerkelijke diensten 26 Zandauto's parkeerkelder moeten via Paterslaan en Leunseweg De bouw van de parkeerkel der in het plangebied de Gou den Leeuw gaat maandag van start. Dagelijks wordt 1200 kuub zand afgevoerd door Maessen Bedrijven. Dit zijn zestig volle vrachtauto's die de hele dag door aan- en afrijden. Vier weken lang is het een komen en gaan van het bouw verkeer. En dan is nog pas de helft van de parkeerkelder uitgegraven. Dinsdag tijdens de informatieavond uitten velen hun zorgen over de ver keersveiligheid. Vooral voor de fietsende schooljeugd van het Raayland College die veel gebruikmaakt van de Lange- weg, Paterslaan en Leunseweg. Bij al deze straten ontbreekt een gescheiden fietspad. De planning van de gemeente is opnieuw hoogst ongelukkig. Net zoals in Veltum, waar gelijktijdig met de sloop van de flats de weg werkzaamheden aan de Veltumse Kleffen worden uitgevoerd. Bin nenkort wordt begonnen met de herinrichting van de Langstraat die lange tijd is afgesloten. De kort ste en meest veilige weg voor het bouwverkeer is via de Langeweg, Langstraat en dan bij Intratuin de Deurneseweg op. Deze route is nu onbruikbaar. Dat riep dinsdag veel vragen op. "Het heeft ook onze zorg. Maar er is geen andere route", zei directievoerder Peter Rutten. De enige mogelijkheid zou nog de Kempweg-Westsingel zijn, maar de Kempweg blijkt niet berekend op zoveel zwaar verkeer. Raadslid Gerrit Lemmens vreest voor ongelukken en drong aan op extra maatregelen om vooral de fietsers beter te beschermen. Verkeerskundige Job Drenth deelde de zorgen. "De fietsers zijn inderdaad kwetsbaar. Maar het is onmogelijk om nog overal aparte tietspaden aan te leggen We zullen kijken of we tijdens de ochtend spits minder kunnen rijden. Het omleiden van de fietsers zal niet lukken. Die kiezen toch altijd voor de kortste weg." Andere aanwezigen wezen op te toch al te drukke Leunseweg. "Met al die vrachtwagens erbij zal het verkeer daar zeker vastlopen", voorspelt Theo Olde Daalhuis. "Als dat zo is dan zullen we een andere route moeten kiezen", reageerde Rutten. Een bezoeker vroeg zich af waarom de aanleg van de rotonde Langstraat-Zuidsingel niet wordt uitgesteld. Dit blijkt het grote struikelblok te zijn. Volgens pro jectleider Patrick Schoenmakers is uitstel onmogelijk. In 2001 kocht de gemeente grond bij om deze rotonde aan te leggen. Er is toen contractueel vastgelegd dat de rotonde er voor 1 januari 2008 moet komen. "Zo niet, dan gaat de grond terug naar de vorige eigenaar. We moeten daarom het werk nu uitvoeren. Want anders komt er helemaal geen rotonde", aldus Schoenma kers, die erop wees dat de bouw van de parkeerkelder ook jaar in jaar uit is uitgesteld. Nu zit de gemeente met de gebakken peren. "We hebben er nog alles aan gedaan om in 2006 met de par keergarage te beginnen. Helaas is het niet gelukt." De parkeerkelder, met plek voor vijfhonderd auto's, wordt in twee fasen uitgevoerd. De parkeergara ge krijgt een afmeting van 170 bij 80 meter. Dit is ongeveer ander half voetbalveld. Er wordt vijf meter diep gegraven wat in totaal 60.000 kubieke meter zand ople vert. De auto's van Maessen ver voeren het zand naar het nieuwe bedrijventerrein de Blakt tussen Oirlo enVenray. In de eerste fase wordt 30.000 kuub zand uitgegraven aan de kant van het centrum. Voor de graafwerkzaamheden worden damwanden van negen meter diepte met een trilblok de grond ingeslagen. LEESVERDER OP PAGINA 5. Dilemma Mijn baas zit met een dilemma. Volgende week zijn de verkie zingen voor Provinciale Staten en hij weet niet op wie hij moet stemmen. Zijn vaste keuze is een van de partijen waarvan de zogenoemde 'Verontruste Onder nemers' zeggen dat je daar niet op moet stemmen. Die partijen (CDA, PvdA en WD) hebben zich volgens deze ondernemers niet stevig uitgesproken tegen de komst van een Experience Park bij het Floriadeterrein in Venlo, en daar zou dus niet op gestemd worden.Aangezien ook mijn baas het Experience Park niet ziet zit ten, heeft hij een probleem. Maar waar hij wel op moet stemmen? Hij weet het nog niet. SP? Die partij heeft zich duide lijk uitgesproken tegen het park, maar voor de rest zijn de ideeën van de socialisten niet echt des ondernemers. GroenLinks dan? Mijn baas is weliswaar met het milieu begaan, maar ook deze partij is in zijn ogen niet onderne mend genoeg. En dan heb je nog Limburgs Belang van Pierre See- verens. Deze oud-LPF-er staat er alleen voor in de Staten. Hij aast echter duidelijk en openlijk op de kiezers van Wilders, iemand waar mijn baas nu ook weer niet mee sympathiseert. De Partij voor de Dieren doet ook mee in Limburg. Mijn baas is wel voorstander van een Piëlhaas in Provinciale Staten, maar dan een zonder flaporen. De Partij Nieuw Limburg, die opkomt voor de lokale belangen in Limburg. Een nobel streven, maar met twee mensen in de PS niet echt daadkrachtig. En met Joost van de Vorle als lijstduwer zal, gezien diens leeftijd, die daad ook niet krachtiger worden. Hetzelfde geldt echter voor D66, die het Experience Park ook niet ziet zitten. De grote partij van weleer zal echter moeten vechten voor wat zetels. Misschien dat het deze keer dan toch Martinet, de democratische, Piëlhazin wordt waarop hij gaat stemmen. Mijn baas laat zijn stem de komende tijd wel horen Volgens hem terecht, want iedereen met een beetje verstand kan op zijn vingers natellen wat het gevolg is van een groot winkelcentrum in het buitengebied en wat het Experience Park gaat beteke nen voor de binnensteden en dorpskernen in de regio. Of niet? Denkt mijn baas misschien te bekrompen? U kunt reageren via onze Barometer.... Hannes CAR-CITY VEN RAY Als afsluiting van het kunstproject op basisschool Coninxhof brachten de leerlingen dinsdag een bezoek aan het prachtige Odapark. In het park genoten de kinderen volop van de kunstwerken die op deze kunstplek zijn geplaatst voor de tentoonstelling Oet de Verf. Schilderijen die zijn gemaakt door mensen met een verstandelijke handicap. Hoog tepunt van het bezoek was het 'lopen' over de kunstwerken die op de grond in het Thee huis liggen. In het Odapark deden de kinderen ook veel inspiratie op voor hun eigen kunstwerken. 's Middags gingen alle kinderen in gemengde groepjes zelf met de verf en kwast aan de slag. In de hele school waren de groepen bezig met de realisatie van hun eigen schilde rijen. De kinderen lieten zien over erg veel creatieve talenten te beschikken.... Taakstraf voor ingooien raam De politierechter in Roermond heeft dinsdag de man die wordt verdacht van het ingooien van een raam bij burgemeester Waals van Venray en het bekladden van de moskee in Venray een taakstraf opgelegd van 26 uur, waarvan de helft voorwaardelijk. Dat is een beduidend andere straf dan wat het Openbaar Ministerie (OM) had geëist. Het OM vroeg de poli tierechter de man te veroordelen tot een gevangenisstraf van 30 dagen, waarvan 16 dagen voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politierechter inter preteerde de strafbaarheid van de handelingen van de verdachte echter anders dan het OM. Flyer gemeente klopt niet De informatie die de gemeente verspreidt over het bouwplan de Gouden Leeuw is onjuist. Op de flyers met 'belangrijke bouwinformatie' staan verkeerde routes vermeld van het bouw verkeer. De vrachtwagens rijden namelijk niet via de Kempweg of de Langstraat op en neer naar de bouwput in de Gouden Leeuw. De enige route die gebruikt wordt loopt via de Langeweg, Paterslaan en Leunseweg. Na de rotonde bij Wieënhof rijden de zandauto's linksaf de Deurneseweg op om op industrieterrein de Blakt het zand te storten. Dagelijks rijden zestig vrachtwagens af en aan. Mishandeling Meerlonaar De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond twee uur een 18-jarige man uit Horst aangehouden op verdenking van bedreiging en mishandeling. De verdachte zou op hetWilhel- minaplein in Horst een 24-jarige man uit Meerlo hebben bedreigd met een mes en een 22-jarige man uit Nijmegen hebben geslagen. De aanleiding voor de bedreiging was onduidelijk. Op aanwijzing van getuigen kon de politie de verdachte even later op de Berkel- straat aanhouden. De man bleek onder invloed. Hij is overgebracht naar het politiebureau in Venlo, waar hij is ingesloten. Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl De Barometer 'Experience Park is goed voor regio' In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een weke lijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze zesde week luidt: 'Het Experience Park Limburg is ook goed voor Venray en Meerlo-Wanssum'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of vul de stelling in op de web site: www.vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties.. A AT 5^ sandwich Theater op bezoek in Asteria Venray U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Vooral uw optische artikelen TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Honderdachtentwintigste jaargang - week 9 - donderdag 1 maart 2007 EN MAAS nü Vrees voor chaos bouwverkeer Telecom stems alarm systemen brandmeld systemen camera beveiliging telecommunicatie toegangscontrole meldkamer diensten 0478 - 533 224 www.LIHO.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Ven ray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Creatieve leerlingen... Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Edinrici Met een spectaculaire kortingsactie tijdens de feestelijke openingsdagen! Ecinnci Plataanstraat 17, Venray, www.gamma.com Binnen 24 uur een afspraak ook buiten kantooruren. Bel Simon de Rijk Manuele en Fysio therapie Medisch Centrum Veltum Langstraat 100 06-12392509-0478-516315 berden Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Int. en reserveringen: Tel. 0478-511466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAMPS OPTIEK EDWIN BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1