Voorkom overlast hondenpoep Gemeente Venray Verplaatsing kunstwerk Openbare bekendmakingen Collectes hsüë textiel op Uitslag trekking VIP-terminals 14 maart Evenementen maart Inzameling PEEL EN MAAS Met de vestiging van de nieuwe Venrayse horecazaak De Rooijerie is het horecaplein aan de Grote Markt van Venray weer een horecazaak rijker. Uiteraard komt ook voor de Rooijerie een terras om het horecaplein meer al lure te geven. Met het oog op dat terras moet het kunstwerk 'De bedroefde man en zijn opstandige geest' verplaatst worden. Ook moet de toegang tot de Grotestraat worden vrijgehouden voor bevoorradend verkeer en de hulpdiensten. In nauw overleg met de kunstenaar, C. v.d. Bergh, heeft de gemeente een nieuwe geschikte locatie gevonden voor het kunstwerk. Bij de keuze is rekening gehouden met de eisen van de plek, de aangrenzende architecto nische omgeving en de stedenbouwkundige situatie. Gemeentehuis Openingstijden Week 9 Het kunstwerk 'De bedroefde man en zijn opstandige geest' in de Grotestraat wordt deze week verplaatst. Het krijgt een plek op het terrein van het gemeentehuis aan de ingang van de voormalige trouwzaal. Verordeningen Bouwplannen Monumenten Wet geluidhinder Ontheffing Stookverbod Wet milieubeheer Donderdag 1 maart 2007 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Hondenbezitters zijn er zelf ver antwoordelijk voor dat hun hond geen overlast veroorzaakt. Dus ook dat de hondenpoep wordt opgeruimd. Op de opruimplicht wordt intensief gecontroleerd. Voor elke overtreding geldt een boete van 50 euro. Niemand vindt het leuk om in de poep te staan, ook hondenbezitters niet. Hondenpoep op straat, grasvel den en andere plekken zorgt ervoor dat mensen een hekel krijgen aan deze huisdieren. Zorg er daarom voor dat u met uw hond een goed voorbeeld geeft. Dan blijven honden welkom in stad en bos, in huis en buiten, en op alle andere plaatsen waar honden en mensen met elkaar de ruimte moeten delen. Het spreekt vanzelf dat honden niet mogen worden uitgelaten op speelterreinen, trapvelden, zandbakken en open bare kinderspeelplaatsen. Zelf opruimen De hondenbezitter dient de hon denpoep op te ruimen. Hij moet de uitwerpselen wel op een hygië nisch verantwoorde wijze oprapen en meenemen. Hij kan hiervoor opruimzakjes kopen bij dieren speciaalzaken of gebruik maken van stevige papieren of plastic zakjes. De verpakte uitwerpselen kan hij in Hier mag het wel Slechts op enkele locaties mag de hond worden uitgelaten en hoeft de bezitter de uitwerpselen niet op te ruimen. Dit geldt: - op de bermen van de vrij liggende rijwielpaden van de buitenring (de singels) - op de bermen van de vrij liggende rijwielpaden van de invalswegen (Beekweg, Leunseweg van Zuid singel tot Albionstraat, Henri Dunantstraat, Nieuwe Maashese- weg, Maasheseweg van Industrie- Het levensmiddelenpakket is bij de trekking van dinsdag 27 februari 1 f") Z3 IT) 611 D CJ gevallen op lotnummer 1008220 bij een afvalbak in de openbare ruimte of thuis in de grijze restafval contai ner deponeren. straat tot Metaalweg) op de bermen van het rijwielpad St. Servatiusweg naast de voetpaden in het bos- gebiedje Hendrikkenbos (Veltum) in de openbare bossen in de overige openbare ruimte buiten de bebouwde kom. VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levensmiddelen pakket verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld - Verordening VROM starterslening De VROM starterslening is erop gericht de mogelijkheden op de koopwoningmarkt te vergroten voor mensen met lagere inkomens. De starterslening is hierbij de lening die het verschil overbrugt tussen de aankoopkosten van een woning en het bedrag dat de starter op basis van zijn/haar huidige inkomen maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De gemeenteraad heeft deze verordeningen op 13 februari 2007 vastgesteld. De verorde ningen treden op 1 maart 2007 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 2 maart 2007 inzien. Aangevraagd Bouwaanvragen - De Schans 52 - bouwen hobbyruimte (nr. ba070064) - Bakelsedijk ongenummerd - plaatsen geluidsscherm (nr. ba070065) - Deurneseweg 70 - vergroten woning (nr. ba070066) - Ysselsteynseweg 25 - bouw bedrijfsruimte t.b.v. mestverwerking (nr. ba070067) - Timmermannsweg/Kienhout kavel 19 - bouw woning (nr. ba070068) - Timmermannsweg/Kienhout kavel 6 - bouw woning (nr. ba070069) - Timmermannsweg/Kienhout kavel 13 - bouw woning (nr. ba070070) - Hoogriebroekseweg 7 - bouw machineloods (nr. ba070071) - Keizersveld 69 - wijzigen van reclame (nr. ba070072) - Adelbertweg 28 - plaatsen dakkapel (nr. ba070073) - Isabellahof 5 - vergroten woning (nr. ba070074). Sloopaanvragen - Stationsweg 122 - gedeeltelijke sloop bijgebouw (nr. slp070017) - Vredeweg 15 - sloop koeienstal en gedeelte van een loods (nr. slp070018) - Maasheseweg 79 - verwijderen asbesthoudende golfplaten (nr. slp070019) - Deurneseweg 70 - slopen achterbouw (nr. slp070020) - Grootdorp 8 - slopen van opstallen (nr. slp070021). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Rectificatie In de openbare bekendmakingen van 1 februari 2007 is bij Aangevraagde bouwaanvragen een foutief huisnummer gepubliceerd, te weten: - Henseniusstraat ongenummerd - veranderen/vergroten van een café/woning (nr. ba070026). Dit moet Henseniusstraat 47 zijn. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Schutsboom 6 - bouw serre (nr. ba070059) - Kruisstraat 11 en 11a - twee zorgwoningen (nr. ba050262) - Hoenderstraat 34 - vergroten woning (nr. ba070062) - Eyckenhof 6 - bouw terrasoverkapping (nr. ba070055) - Overloonseweg 32 - vergroten/herbouw woning (nr. ba070015) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 maart 2007 t/m 12 april 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Annie Romeinstraat 14 - vergroten woning en garage (nr. ba070047, verzenddatum 15/02) - Dr. Poelsstraat 17 - aanpassen balkons en plaatsen van twee kozijnen (nr. ba070053, verzenddatum 21/02) - Rouwkuilenweg 24 - bouw carport en vervangen dakplaten en dakbedekking van de woning (nr. ba070029, verzenddatum 22/02) - Eijkenhofweg 3 - bouw varkensstal (nr. ba060417, verzenddatum 16/02) - nabij Raadhuisstraat 1 - plaatsen kunstwerk (nr. ba070046, verzenddatum 21/02). Sloopvergunningen - Overbroekseweg 4 - sloop bedrijfsgebouw (nr. slp060063, verzenddatum 15/02) - Lemmenweg 1 - sloop berging/stal (nr. slp060057, verzenddatum 15/02) - Rouwkuilenweg 24 - slopen schoorsteen en golfplaten dakbedekking (nr. slp070009, verzenddatum 22/02). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Knopkruid 47 - vergroten woning/plaatsen dakkapel (nr. ba060593) - Prins Hendrikstraat 15 - veranderen/vergroten woning en bouw berging (nr. ba060602) - Lemmenweg 1 - bouw berg/hobbyruimte (nr. ba060553). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Verleende vergunningen (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Raadhuisstraat 1 in Venray (gemeentehuis) - realiseren van een hellingbaan bij de hoofdingang (mon060011) - Gemeentelijk monument Grotestraat 10, Venray - aanpassen kozijnen bovenwoning en wijziging poort Schoutenstraatje (mon060012). U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart 2007 t/m 12 april 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Als gevolg daarvan blijft deze vergunning tijdens genoemde bezwaartermijn buiten werking. Indien gedurende deze termijn een bezwaarschrift wordt ingediend, blijft de vergunning buiten werking totdat op dat bezwaar en eventueel ingesteld beroep en hoger beroep is beslist. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Belanghebbenden, onder wie de vergunninghouder, kunnen de voorzieningenrechter van de rechtbank in Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond), respectievelijk de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), verzoeken de opschorting op te heffen. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 Wg) Burgemeester en Wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen voor het vaststellen van hogere grenswaarden voor: - Twistweg ongenummerd te Vredepeel - bouwen 5 Ruimte voor Ruimte-woningen (Ink060149) U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart 2007 t/m 16 maart 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een - op verzoek - te houden openbare zitting. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven Wm - Plataanstraat 17 te Venray - Stegabo Bouwmarkt Venray BV, Egelantier 2 te Geleen in verband met het oprichten van een detailhandel in doe-het-zelfproducten. Besluit opslag- en transportbedrijven Wm - Beekweg 52 te Merselo - Hoveniersbedrijf Keuten van Loon BV, Beekweg 52 te Merselo in verband met het van toepassing worden van het Besluit. Besluit Landbouw Wm - Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn - dhr. L.P.M. Thoone, Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn in verband met het veranderen van de bloembollenkwekerij. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart 2007 t/m 15 maart 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Paardekopweg 11a te Ysselsteyn - dhr. G.M.G. Arts, voor het realiseren van uitloopruimte voor kalkoenen. Paardekopweg 11a te Ysselsteyn, De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 2 maart 2007 tot en met 12 april 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - De Haag 18 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Egelmeers, Ossendijk 80 te Merselo vooreen vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 maart 2007 t/m 12 april 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Horsterweg 19 te Leunen - verleend aan dhr. M.T.S. Philipsen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart 2007 t/m 12 april 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen verleend. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Oude kleding en textiel wordt acht keer per jaar huis aan huis inge zameld door De Cirkel. De eerst volgende inzameldag is woensdag 14 maart en niet, zoals op de afval- kalender staat vermeld, woensdag 21 maart. U kunt uw textiel ook afgeven bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2, Venray. Kleding en textiel kunt u te vens gratis inleveren bij het milieu station of bij acties van de scholen. De gemeente heeft vergunning verleend of is van plan die te verle nen aan onderstaande evenementen in maart. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 1 maart - Oefenmarathon Ysselsteyn, hoek Rouwkuilen/ Pottevenweg 23 t/m 25 maart - Harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum 14 maart - Huis-aan-huisinzame- ling textiel door De Cirkel 4 t/m 10 maart - Stichting Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton) 11 t/m 17 maart - Reumafonds 18 t/m 24 maart - Stichting Simavi 25 t/m 31 maart - Stichting ZOA-Vluchtelingenzorg Meldingen 1 maart 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18