Gemeente Ven ray Boete voor onjuist aangeboden gft-afval Stemmen op 7 maart Gemeente pakt illegaal dumpen afval aan Lening voor starters op de woningmarkt Open huis Gouvernement Welk afval moet waar? Digitale balie op www.venray.nl Provinciale Statenverkiezingen: heeft u uw keuze al gemaakt? PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Gemeente en politie gaan samen het illegaal dumpen en fout aanbieden van afval bij de ondergrondse containers aanpakken. Boetes hiervoor kunnen oplopen tot 250 euro. Met name bij de milieuparken in Venray is er veel overlast van achtergelaten afval dat hier niet hoort. Milieuparken zijn de verzamelplaatsen van onder grondse containers bij supermarkten. De komende maanden wordt strenger en gerichter gecontroleerd op het fout aanbieden van afval. De gemeente pakt het plaatsen van huisvuil bij openbare prullenbakken en het plaatsen van afval naast de ondergrondse containers bij de milieuparken aan. De sur veillanten zijn niet herkenbaar. Afhankelijk van de soort overtreding variëren de boetes van 45 euro tot 250 euro. Op meerdere plaatsen in Venray kunt u uw afval gratis gescheiden inleveren, zoals blik- en petflessen bij de VIP- terminals. Verder zijn er de containers voor kunststof flacons, voor melk- en sappakken en de glascontainers. Bij het milieustation aan de Metaalweg kunt u meer afval gratis inleveren. Welk afval dat is staat op de afvalkalender. Op de zaterdag voor de verkiezingen, 3 maart, houdt de provincie een open huis van 10.00 tot 17.00 uur. Zo krijgt de bezoeker een idee van wat de provincie nu eigenlijk doet en waarmee de ambtenaren in het Gouvernement zich bezighouden. Ook is er een politieke markt en zijn er politieke debatten. Voor informatie over het programma: Ziet u ergens een losliggende stoeptegel, zwerf vuil of een andere ongewenste of gevaarlijke situatie? Meld dit dan op www.venray.nl via het webformulier'Melding' in Digitale balie Overzicht formulieren. www.ikkiesvoorlimburg.nl. ^Christenunie Venrayfocus op mensen Donderdag 1 maart 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 9 - Vanaf vandaag kunnen inwoners van Venray gebruik maken van de VROM-starterslening. Deze regeling moet het makkelijker maken voor starters met lagere inkomens om een eigen huis te kopen. Om voor een starterslening in aanmerking te komen moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Zo mag het inkomen maximaal 37.000 euro bruto per jaar zijn. Daarnaast mag de aan koopprijs van de woning niet meer dan 170.000 euro zijn. De hoogte van de starterslening is maximaal 30.000 euro en mag ook niet meer dan 20% van de verwervingskosten van de woning bedragen. Tot slot is de lening alleen voor mensen die in Venray wonen en die op het moment van de aanvraag minimaal driejaar zelfstandig een huurwoning bewo nen of minimaal drie jaar inwonend zijn en niet eerder een eigen woning hebben gehad. Aanvraag De aanvraag van de starterslening wordt gedaan bij het SVn (Stimule ringsfonds Volkshuisvesting Neder landse gemeenten). Dat beheert het startersfonds voor de gemeente. De aanvraag wordt gedaan door tussen personen, bijvoorbeeld door een onafhankelijke hypotheekadviseur of de adviseur van de bank. De SVn toetst dan of een starterslening ge geven kan worden. Daarna krijgt de aanvrager bericht van de gemeente of hij de starterslening krijgt of niet. De gemeente Venray heeft geld beschikbaar gesteld voor ten minste 34 starterslening en. De gemeente gaat extra aandacht besteden aan het goed en gescheiden aanbieden van gft-afval. In de wijk Brukske start de gemeente met een actie op het controleren van het aangeboden gft-afval. Het niet goed scheiden van het gft-afval heeft als gevolg dat de totale vracht gft-afval wordt afgekeurd. Dit betekent dat de gemeente voor deze vracht bijna twee keer zoveel moet betalen. Dit drijft de afvalstoffenheffing onnodig omhoog. Label Omdat met name in de wijk Brukske het gft-afval meermalen is afgekeurd, gaat de gemeente daar deze maand het aangeboden gft-afval controleren. Met deze controle wil de gemeente bewoners nogmaals de regels uitleggen en aangeven wanneer het goed of fout gaat. Heeft u uw afval goed aange boden en gescheiden dan krijgt u een groene 'Goed gedaan-label' aan uw groenbak. Heeft u uw afval niet goed aangeboden of gescheiden dan wordt uw groenbak niet geledigd en krijgt u een rode 'Let op-label' aan uw groen bak. Hierop staat waarom uw groene container niet is leeggemaakt. Dit kan zijn omdat: - er afval in de container zit dat er niet thuishoort (zoals bouw- en sloop afval, metaal, chemische afvalstoffen, papier, glas, textiel of plastic) en overig restafval - de container zo vol zit dat het deksel niet meer dicht kan - de container te zwaar beladen is. Wanneer het afval verkeerd wordt aangeboden, kunt u hiervoor een boete van 50 euro krijgen. De eerstkomende twee ledigingen van de groene containers in Brukske worden alleen rode en groene labels uitgereikt. Daarna wordt er daadwerkelijk gehandhaafd en bij overtreding beboet. Wel bij het gft-afval: - resten van rauwe groenten en fruit, ook schillen van citrus vruchten en aardappelen - etensresten, behalve het vocht van soepen en sauzen - eierschalen - koffiefilters met prut, theebladeren en theezakjes - doppen van pinda's en noten - snijbloemen, planten, gras, stro, klein snoeiafval en bladeren. Niet bij het gft-afval: -as, houtskool, lucifers, sigaretten peuken en de inhoud van asbakken - zand, papier en oasis - vogelkooizand, honden- en katten haren, kattenbakkorrels met of zonder milieukeur - wegwerpluiers, stofzuigerzakken met inhoud - melkpakken, vruchtensappakken, plastic, plastic flacons - kunststof, porselein, aardewerk en glas - jus, vet en slaolie - (kroon)kurken en (mossel schelpen. Voor meer informatie kunt u bellen met de gratis afval infolijn: 0800 023 33 99. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstands uitkering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar enkele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite www.venray.nl. Kies op de eerste pagina (homepage) in het linker menu Digitale balie Zoek product of dienst. Zoek vervolgens via trefwoord, beginletter of thema het product of dienst van uw keuze. De Provinciale Statenverkiezin gen vinden plaats op 7 maart. De tien politieke partijen die meedoen aan de Provinciale Statenverkiezingen hebben in hun verkiezingsprogramma's beschreven hoe zij over de bovengenoemde onderwerpen denken. Belangrijke onderwer pen die u als inwoner van Limburg aangaan. De politieke partijen hebben hun keuze al gemaakt. U ook? De Provincie is voor veel zaken verantwoordelijk. Bijvoorbeeld de zorg voor wegen en fietspaden, recreatiegebieden, jeugd, openbaar vervoer en monumenten. Zij is ook verantwoordelijk voor de zorg voor een veilige en leefbare woon omgeving, ruimtelijke ordening en toezicht op de financiën en bestem mingsplannen van gemeenten. Maar, de provincie doet meer. Zo neemt de provincie ook initiatieven voor grote projecten. Bijvoorbeeld projecten om werkgelegenheid en welvaart voor Limburg te behouden. Of projecten om de kwaliteit van het Limburgse buitengebied en de schat aan natuur, landschap en cultuur te behouden en verder te ontwikkelen. En projecten gericht op een veilige en leefbare woon- en werkomge ving. Maar zij ontwikkelt ook beleid en organiseert activiteiten gericht op de senioreneconomie in Limburg. Euregionale projecten Het werkgebied van de provincie wordt niet bepaald door de provin ciegrenzen. Door de ligging van de provincie bieden euregionale projecten met Duitse en Belgische partners veel kansen en mogelijk heden. Die worden door de provincie weer vertaald naar concrete plannen en projecten. Ook Brussel biedt voor Limburg veel mogelijkheden. Een goede relatie met Brussel en het halen en brengen van kennis is belangrijk; dat zijn dus zaken waar de Provincie in investeert. Sites en stemwijzers Wilt u meer weten over de politieke partijen, de kandidaatlijsten of over Provinciale Staten? Kijk dan eens op de website www.ikkiesvoorlimburg.nl. Op deze site vindt u ook stemwijzers die u kunnen helpen bij het bepalen van uw politieke keuze. Zo kunt u de Stemwijzer raadplegen (bekend van de landelijke verkiezingen). Ook mensen met een leesbeperking kun nen een stemwijzer raadplegen via www.limburg.nl/stemhulp. Op 7 maart zijn de verkiezingen voor de leden van Provinciale Staten. Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een identiteits bewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs). De voorzitter van het stembureau kan u hierom vragen. Als u uw stempas kwijt bent dan kunt u tot uiterlijk dinsdag 6 maart 17.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. Hiervoor moet u persoonlijk naar het gemeentehuis komen met uw geldige legitimatiebewijs. Mocht u alsnog uw 'oude stempas' terugvinden dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Stemmen in een andere gemeente Als u op 7 maart 2007 in een andere gemeente wilt gaan stemmen dan kan dat. Daarvoor heeft u een zogenoemde kiezerspas nodig. Deze kunt u mondeling aanvragen tot uiterlijk 2 maart 2007. Hiervoor moet u persoonlijk naar het gemeentehuis komen met uw stempas en een geldig legitimatiebe wijs. Daar wordt uw stempas direct omgezet in een kiezerspas. En met deze kiezerspas kunt u dan gaan stemmen in een andere gemeente in Limburg. Stemmen in een mobiel stembureau U kunt ook gaan stemmen in het mobiele stembureau. Dat staat op drie verschillende locaties: op het station in Oostrum, het ziekenhuis en het Raayland College. Hieronder leest u wanneer het mobiele stembureau waar staat: van 07.00 uur tot 09.30 uur NS-station van 10.00 uur tot 12.00 uur Ziekenhuis Venray (VieCuri) van 12.30 uur tot 14.30 uur Raayland College van 15.00 uur tot 19.00 uur NS-station

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17