Eerste bands Jera on Air 2007 bekend Matthaus Passion in Grote Kerk Kinderen voor Kinderen Songfestival Dansschool Janssen in de prijzen Websites bibliotheken Aankleding voor Duits kanon Voorjaarsvakantie Razernij JONATHAN KELLERMAN PEEL EN MAAS Donderdag 15 februari 2007 - Pagina 9 (Door Yvonne Martens) Ieder jaar stelt Anne-Christi- ne Liebrand, de directeur van Schouwburg Venray, zorgvul dig een theateraanbod samen. Dat valt niet altijd mee, zeker omdat sommige voorstellingen vooraf niet te bezichtigen zijn. Gaande het seizoen, als de ene première de andere opvolgt, heb je de mogelijkheid om te kijken of je daadwerkelijk dat in huis gehaald hebt wat je verwacht had. Dat blijft natuurlijk altijd spannend. Zo was het ook bij Honk!. Eind november van het vorig jaar ging deze voorstelling in Apeldoorn in première en vol deed aan de hooggespannen ver wachtingen. De ene na de andere lovende recensie wordt gepubli ceerd. Tevens zijn ze bij Jacques d'Ancona, na Cats en Cabaret, op plaats drie terechtgekomen in de categorie Beste Musical uit 2006. In het NRC kwamen ze op plaats vier, na de miljoenenproducties van Joop van den Ende. Dat is nog maar een greep uit de nominaties. Honk is al te zien geweest in twin tig verschillende landen en gooide in Engeland hoge ogen toen hij in Londen opende bij het prestigi euze National Theatre. Het kon rekenen op juichende recensies en een Laurence Olivier Award voor Beste Nieuwe Musical. Met deze onderscheiding versloegen ze zelfs de Lion King die dat jaar ook genomineerd was. Met deze feiten in het achterhoofd, is de productie naar Nederland gehaald. Als de Lion King in Nederland al maandenlang volle zalen trekt in het Circus Theater in Schevenin- gen, dan verwacht je bij Honk toch niets minder! Helaas is dit niet het geval. Waar ligt dit aan? Om deze vraag te beantwoorden ben afgelopen weekend zelf naar Uden gegaan om de voorstel ling te bekijken. Nu ik Honk zelf gezien heb, is het mijn missie geworden om de zaal vol te krij gen. En waarom? Dat wil ik graag aan u vertellen. Waar gaat Honk eigenlijk over? Het is een eigen tijdse bewerking van het sprookje 'Het Lelijke Eendje'. Als de eie ren van moeder Frida en vader Sjoerd uitkomen weten ze niet wat ze zien. Uit dat ene grote ei komt wel heel erg rare kroost. Het jong is anders en krijgt al snel de naam Lelijk. En het ergste is; Lelijk kan niet kwaken. Hij probeert en probeert maar komt niet verder dan een keihard Hooooooooonk! Lelijk wordt gepest en nagekeken en langzaam maar zeker krijgt Lelijk door dat hij anders is. Het is de debuutvoorstelling van de nieuwe theaterproducent 3 And A Crowd, die zich met deze versie van Honk! direct op de kaart weet te zetten. Met ogenschijnlijk mini male middelen, staat er een prach tige musical op de planken. TALENT De oorspronkelijke cast van 25 man, is teruggebracht naar zes personen waardoor de, met recht, sterren diverse dubbelrollen spe len. Dit weten ze prachtig te com bineren in zowel tekst als spel. Diverse malen worden hier grap pen over gemaakt. Kinderen ont gaan deze subtiele dubbelzinnige grappen maar dat maakt het voor volwassenen juist nog grappiger. Het zogenaamde Disney-effect is op Honk! zeker wel van toepas sing. Zeer goed geplaatste woord grappen als Welkom bij Gansavia slaan in als een bom. Vele malen hoorde ik volwassenen lachen om grappen die kinderen boven de pet gingen. Kortom, een voor stelling voor jong én oud! Voor de basisschoolleerlingen is dit een zeer meeslepende voorstel ling met een verborgen les tegen pesten! Het heeft ook de eerste Anti Pest Prijs in ontvangst mogen nemen van de Kinder Consument. Ivo Chundro, die de rol van Lelijk op zich genomen heeft, weet je hart prachtig voor zich te win nen. Vanaf het moment dat hij uit het ei komt, leef je met hem mee en wens je hem niets dan al het goede in de wereld. Als hij dan ook keer op keer gepest wordt in de voorstelling, hoor je kinderen in de zaal zeggen dat ze daar mee op moeten houden. "Hoezo een meeslepende musical? De meeste humoristische rollen worden neergezet door Sabine Beens, een onwaarschijnlijk talent. Ze speelt de coole hiphoppende zus van Lelijk, de Eend met het rode lintje, een onvergetelijk Vlaams gansje van Gansavia maar nog veel meer. Ze speelt maarliefst vijf rollen en elke keer weer knalt ze de zaal in. Het Laatste Nieuws en de musi calsite van Vlaanderen wisten het goed te verwoorden: "Als ze momenteel nog in deze voorstel ling staat, komt het omdat we nog net de neiging konden bedwin gen om een net over haar hoofd te gooien en haar mee te nemen naar huis." De spelers bewegen zich over het toneel op fietsen. Hoe Hol lands kan een voorstelling zijn? Fietsen fungeren als woonkamer, keuken, nest en ga zo maar door. Door het licht plotseling blauw te maken en een echo aan het geluid te koppelen, lijkt het alsof je je onder water begeeft. Deze creati viteit is overal in terug te vinden. In het spel, in de teksten, in de kos tuums, in alles wat Allard Blom, de producent van Honk!, heeft aan geraakt. Vooral de fiets van Lelijk, die uiteindelijk ook een transfor matie doormaakt, is zeer typerend voor zijn karakter. Dit is niet te omschrijven, dit moet u zien. Bij de zin "Honk is een opmerkelijke combinatie van spitsvondige tek sten en bedrieglijk makkelijke muziek" uit de Telegraaf, sluit ik me helemaal aan. Ik heb echt genoten van de woordgrappen, de uitvoering van de liedjes en de speelsheid van alle karakters. Op weg naar huis betrapte ik mezelf erop dat ik "Anders" aan het neu riën was. Het enige minpuntje aan Honk, is de duur van de voorstel ling. Ruim 2,5 uur lang, weliswaar inclusief pauze, werden de sterren van de hemel gespeeld. Blijkbaar Foto:Joris van Bennekom. was ik de enige die hier moeite mee had. In de pauze renden de kinderen vrolijk door de foyer en leken ze niet te kunnen wachten om te zien hoe het afliep met Lelijk. Ook in de tweede helft van de voorstelling hoorde ik geen geroezemoes en bleef iedereen netjes geconcentreerd luisteren. Na afloop volgde er een staande ovatie. De kinderen floten en klap ten zo hard ze konden. MISSIE Zoals ik al zei, is het mijn mis sie geworden om mensen te over tuigen van de kracht van deze productie en om ze over te halen deze voorstelling te komen kijken op vrijdag 23 maart om 19.00 uur. Maar hoe doe ik dat? Hoe kan ik mensen kennis laten maken met een voorstelling zónder het risico dat ze dan kaarten betalen voor iets wat misschien voor hen tegen valt? Daarom heb ik de "Niet goed? Geld terug" garantie bedacht. Hoe gaat dit in zijn werk? Boekt u kaar ten voor deze voorstelling, krijgt u de kaarten toegestuurd. Bij deze kaarten vindt u een ansichtkaart. Deze neemt u vrijdag 23 maart mee naar de voorstelling. Mocht de voorstelling toch tegenval len, dan blijft u na de pauze in de foyer en kunt u op vertoon van de ansichtkaart en uw toegangskaar ten, uw geld terug krijgen aan de kassa. Hierna mag u vanzelfspre kend geen plaats meer nemen in de zaal. U kunt enkel op deze wijze uw geld terugkrijgen. Na afloop van de voorstelling is deze actie niet meer geldig. De vraag waarom deze voorstelling niet goed loopt, heb ik niet kunnen beantwoorden. Wel hoop ik dat u zich over laat halen om alsnog kaarten voor "Honk! De musical" te halen. Kijk voor wat voorproef jes van de muziek of om de recen sies na te lezen op www.honkde- musical.nl. Wellicht tot ziens op vrijdag 23 maart in Schouwburg Venray. Met de Mad Caddies en Dog Eat Dog zijn twee grote interna tionale namen vastgelegd voor de komende editie van Jera on Air op 17 mei. Ook Mark Foggo, een bekende naam in het festivalcir cuit en de ska-wereld, ontbreekt niet. Mark Foggo is een bijzondere entertainer. Ook wel omschreven als een kruising tussen Mr. Bean en Iggy Pop, staat Foggo met zijn Skasters al jaren aan de top van de Europese ska-scene. Met meer dan duizend concerten op zijn naam zijn er nog maar weinig mensen die nog niets van het repertoire kennen. Met de wilde perfor mance en de originele up-tempo ska van deze Engels-Nederlandse band heeft Foggo een vaste schare fans weten te vergaren. Foggo zelf komt van origine uit Liverpool en leefde jarenlang als muzikant in Londen waar hij voornamelijk in rhythm &blues en punkbands speelde. Door een aanvaring met Engelse wet komt Foggo in Nederland terecht en daar begint zijn carrière als ska-muzikant pas echt. Na een Nederlandse hit met New Shoes krijgt Mark Foggo's Skasters pas echt vorm dankzij Mark Brennan van Link Music, een Engels label dat het ondertus sen klassieke album Ska Pig uit brengt. Sindsdien zijn er nog zo'n acht albums verschenen, waarvan de laatste You shot me nu volop in promotie is. Het New Yorkse hardcore gezelschap Dog Eat Dog brak definitief door in 1994 met de hitsingle No Fronts en het album All Boro Kings. In de twee jaren die volgden toerden ze voor de tweede keer in hun bestaan door Europa en scoorden ze met Who's the King?, Pull My Finger en If These Are the Good Times nog enkele hits en wonnen ze de MTV Europe Video Music Award voor beste doorbraak. Ook daarna bleven ze platen uitbrengen; Play Games in 1996 enAmped in 1999 met de hitsingle ExpectThe Unex pected, maar werkten ze vooral verder aan hun stevige liverepu tatie. Sinds 1999 toerde Dog Eat Dog voornamelijk onafgebroken door Europa, Amerika en Azië en deed de groep meer dan 35 lan den aan. Twee jaar geleden kroop de groep terug in de studio om hun vierde album op te nemen en Walk With Me werd in juni 2006 op de wereld losgelaten. Komend uit Californië, ontstonden the Mad Caddies in de zomer van 1995. Verveeld door de zon, zee en het strand sloot de groep zich eind 1996 op in een schuur waar ze zich konden concentreren op hun muziek. Het jaar daarop brachten ze hun eerste album Quality Soft Core uit. Dit leverde ze al snel een label op; Fat Wreck Chords van Fat Mike (NOFX). De talenten van the Mad Caddies gaan verder dan de grenzen van ska en punk. Een grote variatie aan invloeden als rockabilly, reggae, jazz, surf, coun try en swing zijn allemaal stijlen waar de band niet voor schroomt ze in hun repertoire op te nemen. De leden van de groep zijn net zo divers als de muziek die ze maken, maar frontman Chuck springt er toch wel tussenuit. Ondanks zijn voorliefde voor drank en rook waren overheerst zijn stem. De band toerde talloze keren door Amerika en Europa.Tussen al deze optredens door kreeg de band het voor elkaar de twee albums Duck and Cover (1998) en Rock the Plank (2001) uit te brengen. Na het maken van hun laatste album Just One More in 2003 hadden the Caddies er nog lang geen genoeg van en toerde met bands als Rise Against en The Lawrence Arms door Amerika en Europa, gevolgd door Japan en Australië. Al dit toe ren leidde tot de release van Live From Toronto: Songs In The Key Of Eh in 2004. Op het moment is de groep nog aan het touren in Amerika, maar toen ze Europa toch langsgingen, konden ze het niet weerstaan ook het Jera On Air podium te betreden. De komende weken worden nog enkele namen naar buiten gebracht. Kijk hiervoor op jerao- nair.nl. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo is op zondag 18 februari geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen de vaste expo sitie bewonderen die een beeld geeft van wonen en werken in Noord-Limburg van ca. 1880 tot 1950. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schil deren met Licht te bezichtigen. Deze expositie kwam tot stand in samenwerking met atelier Flos uit Steyl. Het museum is geopend van dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. Fight For Fame 2007 Op Hemelvaartdag wordt Jera on Air gehouden, het jaarlijkse festival van jongerencentrum Jera'70 in Ysselsteyn. Zoals ieder jaar krijgt nieuw talent ook een kans. Hiervoor wordt op 23 en 24 maart weer Jera's Fight For Fame gehouden. Tijdens deze jaarlijkse bandwedstrijd gaan acht bands strijden om een plaats op het grote podium. De winnaar van Fight For Fame heeft namelijk het recht om Jera on Air 2007 te openen. Op dit fes tival gaan zij samen spelen met verscheidene andere grote bands. Voor het laatste nieuws kan men kijken op www.jeraonair.nl.Wie denkt dat zijn band goed genoeg is om dit festival te openen kan zich op www.jera70.nl. inschrij ven tot en met 7 maart. Het Utrechts Studentenkoor en Orkest (USKO) geeft op zondag 25 maart vanaf 15.00 uur met enkele solisten en met medewerking van de Zangers van Sint Frans een uit voering van de Matthaus Passion van Bach. Het geheel staat onder leiding van dirigent Johan Rooze. Dit concert wordt aangeboden door Van der Putt Advocaten. Bij de realisatie van dit concert is ook Concertorganisatie Fred H. Reni- rie betrokken. Deze organisatie realiseert jaarlijks een serie kamer muziekconcerten in Het Theehuis in het Odapark. Plaatsen met zicht op koor en orkest (in het midden schip) kunnen worden besteld bij Van der Putt Advocaten, Paters- straat 15-17, 5801 AT in Venray of via tel. (0478)556671 of per email tenbrummelhuis@putt.nl. De vol ledige opbrengst van de kaart verkoop gaat naar de actie Geef ze een kans voor een weeshuis in Bangladesh. Er zijn ongeveer driehonderd plaatsen beschikbaar vanwaar zicht op koor en orkest. Deze worden in volgorde van binnenkomst van de bestelling worden toegewezen. Na betaling zal een bevestiging van de bestel ling worden gegeven. De plaats bewijzen kunnen vanaf een half uur voor aanvang op de dag van het concert worden afgehaald aan de hoofdingang van de kerk. Het USKO bestaat al meer dan 55 jaar en is gesticht door Hans Brandts Buys die het orkest en koor zag als ideale ontmoetingsplaats voor jonge musici zonder barrières van maatschappelijke, politieke of religieuze aard. De muziek van Bach vormt de kern van het repertoire. Matthaus Passie, Weih- nachtsoratorium, Hohe Messe zijn meerdere malen uitgevoerd. Maar ook namen als Bruckner, Mozart, Mendelssohn, Schubert en moder nere componisten als Bartok, Part Szymanovski figureren op de con- certlijst. Dirigent Johan Rooze studeerde piano bij Polo de Haas aan het Utrechts Conservatorium maar studeerde af als koordirigent, vervolgde zijn studie bij grote koordirigenten, onder wie close harmony autoriteit Ward Swingle. Op het gebied van de klassieke muziek werkt Rooze als dirigent van onder andere de Stichting Utrechtse Bach Cantatediensten, de Baarnse Cantorij en vanaf de oprichting in 1996 is hij de spil van het Dudok Ensemble. In 2007 wordt voor de zestien de keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival gehou den. Kinderen vanuit het hele land worden daarom weer uitgenodigd om mee te komen zingen, onder voorwaarde dat zij geboren zijn in de jaren 1995 tot en met 1999- De deelnemers zingen liedjes uit het bekende Kinderen voor Kinderen- repertoire. De voorronden voor het Kinderen voor Kinderen Song festival beginnen dit jaar in maart. Tijdens deze voorronden - die op verschillende locaties in het land worden gehouden - worden de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit beoordeeld, maar ook op hun presentatie. In Limburg wordt op 14 april de eerste voorronde georganiseerd in de Academie voor Muziek en Dans te Weert. De tweede voorronde vindt plaats op 2 juni in het Kun stencentrum Jerusalem in Venray en de laatste voorronde in het Openluchttheater te Valkenburg. Het is de eerste keer dat er drie voorrondes gehouden worden in Limburg omdat de belangstelling voor het songfestival steeds groter wordt. De beste twaalf kinderen die uit de voorronden worden geselecteerd voor deelname aan de provinciale finales van het Songfestival worden dan begeleid door een band en vocalen. De pro vinciale finale voor Limburg vindt plaats op 22 september. De win naars van de provinciale finales plaatsen zich voor deelname aan de landelijke finale die in de herfst gaat plaatsvinden. Eind dit jaar is de registratie van de landelijke finale op televisie te zien. Kinde ren die willen deelnemen aan de voorronden van het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2007 kunnen alle informatie vinden op www.kvksongfestival.vara.nl. Dansschool Janssen heeft gedanst voor de Grote Prijs van Zuid-Nederland. In de vernieuw de Maaspoort Sports Events in Den Bosch werden onder meer de Engelse wals, slow foxtrot en cha cha gedanst. Ook dit keer vielen de dansers van Dansschool Jans sen weer in de prijzen. In de klas se debutanten combi 1 behaalden Henk en Jolanda Classens een vierde plaats. In de klasse amateur combi standaard 1 behaalden David Sens en Hans-Jurgen Groen een derde plaats. De bibliotheken Venray en Horst aan de Maas hebben geza menlijk een digitale informatie dienst voor de regio ontwikkeld: www.uitpuntvenray.nl en www. uitpunthorst.nl. Dit initiatief is mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van de Pro vincie Limburg. De Uitpunten verzamelen een aanbod voorstel lingen, films, exposities, sporteve nementen en happenings die de regio te bieden heeft en zorgen ervoor dat de informatie over deze activiteiten overzichtelijk en gemakkelijk toegankelijk is. Ook is er adresinformatie te vinden van culturele instellingen, stichtingen en verenigingen. De Uitpunten zijn te raadplegen voor alle infor matie op het gebied van uitgaan en cultuur in de regio. Instellin gen en organisaties op gebied van cultuur, educatie, toerisme, sport en recreatie kunnen hun adres gegevens en evenementen op de site plaatsen om meer publiciteit te genereren. Men kan informatie invoeren via de knop 'aanleveren' op de bovenstaande sites. Het Liberty Park is al een aan tal jaren in het bezit van een bij zonder Duits kanon. Het gaat om het onderstel van een Duits Pan zer Abwehr Kanone (PAK) 38, uitgevoerd met een Frans 75mm kanon. Het kanon, onderdeel van de collectie van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum, staat in de grote hal van het Liberty Park. Om het kanon beter tot zijn recht te laten komen heeft het museum opdracht gegeven aan de firma Normandy-in-Scale om bij het kanon drie figuren te plaatsen, voorzien van Duitse replicakle- ding. Het museum heeft ervoor gekozen om historisch authentie ke kleding zoveel mogelijk onder ideale klimatologische omstan digheden te tonen. Waar dat niet mogelijk is, zoals in de vrije ruimte in deze hal, zijn de modellen veel al uitgerust met replicakleding en -uitrusting. Zou het museum ervoor kiezen om originele kle ding in dergelijke situaties te pre senteren, dan zou de levensduur van die originele stukken dras tisch verkort worden omdat onder invloed van licht en temperatuur dit soort oude kleding snel ver gaat. Vorige week was het zover en kwamen Peter van den Reek (op foto links) en Rob de Kruif (op foto in het midden) samen met een visagist naar het Liberty Park om de aankleding te verzor- gen.Temidden van het publiek dat aandachtig de vorderingen van de heren volgde, ontstond binnen enkele uren opnieuw een levens echte opstelling. Het zijn met name dit soort opstellingen waarmee het Liberty Park sinds de opening afgelopen jaar op waardering van het grote publiek heeft kunnen rekenen. Voor iedereen die even iets anders wil dan carnaval vieren houdt Staatsbosbeheer in de voor jaarsvakantie een aantal natuur- activiteiten in Nationaal Park De Groote Peel. Op zondag 18 en zon dag 25 februari zijn er themadagen over diersporen. Om 11.00 uur start een excursie onder begelei ding van Peelgidsen. De kinderen krijgen een zoekkaart cadeau. Van 13.30 tot 16.00 uur is er uilenbal- len pluizen in bezoekerscentrum Mijl op Zeven. Op woensdag 21 februari vanaf 14.00 uur kunnen kinderen vanaf zes jaar nestkastjes maken bij Mijl op Zeven. Het car naval krijgt nog een klein staartje op vrijdag 23 februari. Dan is er voor kinderen vanaf zeven jaar een Roverspad, een spannende speur tocht naar de schat van De Zwarte Raven. De start is tussen 12.00 en 15.00 uur bij de balie van Mijl op Zeven. Opgave voor alle activitei ten (behalve voor het uilenballen pluizen) is noodzakelijk en kan bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel via tel. (0495)641497. Diersporen liggen in de natuur let terlijk voor het oprapen. De Peel gidsen van Staatsbosbeheer weten er veel over te vertellen en tonen tijdens de excursie op zondag morgen wat er te vinden is in de natuur. Afgekloven dennenappels, veren, pootafdrukken, keutels en braakballen vertellen veel over de aanwezigheid en leefwijze van dieren. Na de excursie worden er braakballen uitgeplozen in het bezoekerscentrum. Bij het uitplui zen van de braakballen komen vaak complete skeletten van mui zen te voorschijn. Met behulp van speciale zoekkaarten kunnen deze skeletten worden gedetermi neerd. Zo kan worden achterhaald welke soort muis als feestmaal van bijvoorbeeld een kerkuil heeft gediend. Peelgidsen helpen bij dit forensisch onderzoek. Het is weer bijna voorjaar en de vogels in de natuur gaan op zoek naar een geschikte plek voor het bouwen van hun nest. Men kan de vogels hierbij helpen door houten nest kastjes op te hangen in de tuin of op het terras. Een nestkast zorgt voor een veilige plek, beschut voor weer en wind en eventuele preda tors. Zelf een nestkastje maken is niet moeilijk. Op woensdagmid dag 21 februari helpen de gidsen van Staatsbosbeheer de kinderen met timmeren. Vervolgens wordt er een kijkje genomen in de nest kasten die zijn opgehangen in De Groote Peel. Op vrijdagmiddag 23 februari wordt het spannend in De Groote Peel. Dan is er een speurtocht naar de schat van De Zwarte Raven uitgezet. Zeven schatten liggen verborgen langs een pad in De Groote Peel en stoere jongens en meiden kunnen op zoek gaan naar deze kostbaar heden. Dit is niet zonder gevaar, want één van de rovers houdt de wacht! Om de rovers te misleiden worden de kinderen voor aan vang van de tocht geschminkt en krijgen ze een stoere button. De kinderen lopen onder begeleiding van hun ouders. Voor aanmelden en informa tie over de activiteiten kan men contact opnemen met bezoe kerscentrum Mijl op Zeven. Het bezoekerscentrum is in de voor jaarsvakantie van maandag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Op de website van Staatsbosbeheer staat een rou tebeschrijving naar het bezoe kerscentrum en een compleet activiteitenoverzicht: www.staats- bosbeheer.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Het was een mediahype: peuter vermoord door twee peuters. Jaren later wordt psy choloog Alex Delaware gebeld door een van de daders. Rand Duchay is net uit de gevangenis en hij wil Delaware dringend spreken. Maar Rand komt niet opdagen op de afgesproken plek: zijn lichaam wordt langs de snelweg gevonden. Samen met rechercheur Milo Stur- gis start Alex Delaware een onderzoek. Stukje bij beetje leggen ze het verleden bloot en onthullen zo een monster van ongekende omvang. Jonathan Kellerman is psycho loog en auteur. Hij werd geboren in New York en groeide op in Los Angeles. Hij haalde zijn diploma in de psychologie en begon een speciaal programma voor kinde ren met psychologische proble men in het kinderziekenhuis van Los Angeles. Na zijn loopbaan als kinderpsycholoog, begon Jona than Kellerman rond 1984 met het fulltime schrijven van boeken. Razernij is zijn negentiende Alex Delaware thriller. Hij won de Gol- dwyn, Edgar en Anthony Awards. Zijn werk is weergaloos populair over de hele wereld. De psycho logische thriller Razernij is zojuist verschenen bij uitgeverij Sijthof en te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18,95 euro. Waarom is Honk de aanrader? Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9