Smmmd il corridor Actie Beau Visage Anton Ederveen burgemeester Valkenswaard SUPERVOORDEEL "Werken met mensen is mijn passie" AutoArena Audi-dealer van het jaar 2007 Cheque voor Breek-Uit 1. Harry Arts Grotestraat 32 Venray Tel. 0478-586387 Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Alleen deze maand PEEL EN MAAS Donderdag 15 februari 2007 - Pagina 7 UNI BROEKEN NU 2 STUKS 39,95 STRETCH RIBBROEKEN 12 STUKS 69,95 STRETCH BROEK u 2 STUKS 89,95 KATOENEN a hJch broeken NU 2 STUKS 89,95 •HERENMODE* Schoonheids- en pedicuresalon Beau Visage in Castenray geeft bijna vijftig euro korting op vijf gezichtsbehandelingen. Beau Visage is in september van het vorig jaar geopend, na een gewel dige drukke open dag en na een goede Hiltho-beurs in Horst is er een goede start gemaakt met een salon in Castenray. Karin van Bom- mel-Versteegen is daarom ook blij deze keuze gemaakt te heb ben. Er wordt gewerkt in de salon met Skeynor, een Spaans cosme- ticaproduct, zowel voor de jonge huid als de wat rijpere huid. Ook voor de man is er een speciale lijn. Beau Visage is er voor jong en oud, voor de vrouw en de man. Ook zijn er altijd acties in de salon te zien op producten of behan delingen. Zo is er nu de nieuwe actie, de strippenkaart. Hoe werkt deze; men krijgt een strippenkaart in ontvangst en er staan in totaal vijf strippen op deze kaart. Bij een gezichtsbehandeling van 90 minu ten, die houdt in: oppervlakte- en dieptereiniging, onzuiverheden verwijderen, epileren, massage, masker en een afsluitende crème, krijgt men er een korting bij of iets gratis. Bijvoorbeeld bij de eer ste behandeling krijgt men een handpakking gratis. Een volgende keer krijgt men bijvoorbeeld een korting van vijf euro en een ande re keer een korting op een pedicu rebehandeling. In totaal bijna vijf tig euro korting. Men hoeft alleen maar te bellen met Beau Visage en men krijgt de strippenkaart gratis. Men betaalt pas bij een behande ling. De actie loopt dit jaar, voor meer voorwaarden aan deze actie of vragen kan men altijd bellen. Verder is Beau Visage begonnen met het verkopen van Aloe Vera producten, dit zijn producten die gemaakt worden van de sap van de aloe vera plant.Van dranken, tot crèmes voor het lichaam tot tand pasta en andere producten kan men nu ook terecht bij Beau Visa- ge. Beau Visage, Horsterweg 39d in Castenray, tel. (0478)571341. Oud-Venraynaar Anton Ederveen is voorgedragen als burgemees ter van de Brabantse gemeente Valkenswaard. De gemeenteraad van de 30.000 inwoners tellen de gemeente ging vorige week akkoord met de benoeming van Ederveen. De minister en de koningin moeten zijn voordracht nog goedkeuren. De 35-jarige Ederveen was de laatste vijf jaren wethouder in het Amsterdamse stadsdeel Geuzenveld-Slotermeer. Ederveen was daarvoor mede werker van de CDA-fractie in de Tweede Kamer. Hij staat nu voor een nieuwe uitdaging die hij graag met beide handen aangrijpt. "Valkenswaard is een gemeente waar de komende jaren een aan tal ambitieuze projecten op stapel staan. Het afgelopen jaar heb ik het een en ander van de gemeen te aan de zijlijn meegekregen. Ik ga me nu volledig op de toekomst richten." huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd-Li m bu rg Oud-Venraynaar Jan Kremer benoemd tot hoogleraar voortplantingsgeneeskunde Dr. Jan Kremer (47), gebo ren en opgegroeid in Venray, wordt donderdag 15 februari in het UMC St. Radboud Zie kenhuis door het College van Bestuur benoemd tot hoogle raar in de voortplantingsge neeskunde. Dat geeft hem de mogelijkheid om zijn vakge bied verder te ontwikkelen. In tegenstelling tot promotie tot dokter naar aanleiding van een proefschrift, word je voor een benoeming tot hoogleraar of pro fessor via een selectieprocedure benaderd en mag je een bijdrage gaan leveren aan de ontwikkeling van het betreffende vakgebied. Jan Kremer: "Ik ben natuurlijk heel vereerd. Het mooie van deze benoeming is dat ik mijn ken nis breder kan gaan gebruiken in het doceren van studenten, voor wetenschappelijk onderzoek en voor de zorg van 'moeilijke' patiënten in ons academisch zie kenhuis." SPECIALE GEVALLEN "Ik heb in 1977 eindexamen gedaan op het toenmalige Bosch- veld College in Venray en ik ben daarna, omdat ik uitgeloot was voor geneeskunde, biologie gaan studeren. Dat heb ik uiteindelijk drie jaar gestudeerd. In 1980 werd ik eindelijk ingeloot en ben ik in Nijmegen geneeskunde gaan studeren. Daarna heb ik een pro motieonderzoek gedaan naar hor monen in het kraambed. Na deze promotie heb ik de gynaecologie- opleiding gedaan en vanaf 1996 werk ik als gynaecoloog, met als specialisatie de voortplantingsge neeskunde. Het is een mooi vakgebied waar je vooral mensen probeert te hel pen die problemen hebben met het zwanger worden. Het UMC werkt bovenregionaal. Dat bete kent dat alle speciale gevallen die in de regionale ziekenhuizen niet kunnen worden behandeld, bij ons terecht komen, voor bij voorbeeld IVF. Deze praktijkerva ringen in combinatie met het col lege geven aan studenten en het uitvoeren van wetenschappelijk onderzoek, maken mijn functie erg mooi. Het is druk, maar deze onderdelen bevruchten elkaar, waardoor er steeds meer kennis beschikbaar komt." GROTERE ROL PATIENT Met zijn benoeming tot profes sor is er voor Jan Kremer een rol weggelegd om sturing te geven aan het vakgebied. "Op 14 decem ber zal ik hierover een oratie hou den, maar ik heb al duidelijke idee- en en opvattingen. Voor mij zijn drie punten van groot belang. Ik vind dat het goed is dat de patiënt een grotere rol krijgt. De patiënt heeft namelijk een grote invloed op zijn eigen genezingsproces en dat moeten we niet onderschat ten. In het UMC spelen we daar al op in door patiëntendossiers onli ne beschikbaar te stellen. Ik denk dat we daarmee al veel winst kun nen behalen. Verder vind ik het van belang dat landelijk dezelfde richtlijnen worden nageleefd. Iedereen heeft namelijk recht op de beste zorg en het wordt duide lijk en overzichtelijk als overal in Nederland dezelfde zorg wordt aangeboden. En ten derde vind ik dat er meer onderzoek moet worden gedaan naar de veiligheid van de gebuikte technieken voor de gezondheid van het kind. De resultaten van de onderzoeken die er al zijn, zijn geruststellend, maar vooral gegevens over de langere termijn ontbreken nog." KINDERWENS "Het mooie aan mijn vak is dat ik met mensen te maken krijg die ik probeer te begeleiden in een Dr. Jan Kremer: "Ik merk dat mannen zich steeds meer gaan bemoeien met het krijgen van kinderen." moeilijke fase van hun leven. Op de een of andere manier lukt het een man en vrouw niet om hun kinderwens in vervulling te laten gaan en daar komt veel emotie bij kijken. Dat zit erg diep, bij vrou wen, maar zeker ook bij mannen. Ik merk dat mannen zich steeds meer gaan bemoeien met het krijgen van kinderen. Ze zijn ook meer betrokken bij de bijbeho rende onderzoeken. Ik zie vaak dat het probleem van het niet of moeilijk kunnen krijgen van kin deren, niet alleen bij de vrouw ligt maar ook bij de man. Bovendien heeft mijn vak ook veel raakvlak ken met ontwikkelingen in de maatschappij, en dat maakt het extra interessant voor mij." Bij de jaarlijkse verkiezing van de Audi-dealer van het jaar is AutoArena, met vestigingen in Venlo, Venray en Pannin- gen, dit jaar als allerbeste uit de bus gekomen. Op de meetpunten: klantte vredenheid, het technische ken nisniveau van de service-afdeling en het behaalde marktaandeel scoorde AutoArena het beste. Tij dens het recentelijk gehouden jaarlijkse Audi congres mocht het Audi team van AutoArena de feli citaties en bijbehorende trofee in ontvangst nemen. De prijs wordt jaarlijks toegekend en is een ini tiatief van de Audi fabriek en de Nederlandse importeur Pon's Automobielhandel. Afgelopen zomer wist het tech nisch service team van AutoArena al de nationale finale van de Audi Twin Cup winnend af te sluiten en eindigde bij de internationale finale in Valencia, waaraan 25 lan den deelnamen, op een keurige vierde plaats. De Audi Twin Cup is een competitie voor service teams waarbij de technisch complexe vaardigheden, zoals het stellen van een diagnose en het verhel pen van gecompliceerde storin gen beoordeeld worden. Ook op het gebied van klanttevredenheid behoort het bedrijf al jaren tot de top van Nederland. Rond maart 2007 wordt er gestart met de bouw van het nieuwe Audi pand. Het stand alone pand zal in alle opzichten volgens de Audi-architectuur worden gebouwd. Een bijzonder transparant gebouw, een in archi tectonisch opzicht hoogwaardig concept, geïnspireerd op een han gar gebruikt in de luchtvaart indu strie, met gebruik van veel natuur lijke materialen en waar vooral de "Audi belevenis wereld" tot zijn volle recht zal komen. Naar ver wachting zal de Hangar eind sep tember gereed zijn. Begin 2006 is Henny Hen driks met een eigen prak tijk in Venray begonnen. De lichaamsgeoriënteerde thera pie is een verbreding van haar huidige vakgebied. Ze werkt al ruim 25 jaar met veel plezier binnen de GGZ. "Het werken met mensen is mijn passie", aldus Hendriks. Henny Hendriks is lichaams georiënteerde therapeut i.o. en werkt onder supervisie."In de the rapie concentreer ik mij vooral op het vrijmaken van de ademstroom en het losmaken van de spier spanning. Daarbij komen emoties vrij die lange tijd onderdrukt zijn geweest. Het kan zijn dat dit tot uiting komt door een lichamelijke klacht of een terugkerend pro bleem, chronische overbelasting, innerlijke vereenzaming, relatie problemen of problemen op sek sueel gebied. Door het vrijmaken gaan de onderdrukte emoties weer stromen en kunnen de niet verwerkte ervaringen opnieuw betekenis gaan krijgen.Als we een gevoel bevrijden, kunnen we niet alleen de energie van dat gevoel bevrijden, maar ook de extra energie die werd besteed aan het onderdrukken ervan. Dit resulteert in meer vitaliteit en levenslust", zegt Hendriks. Lichaamsgeoriën teerde therapie concentreert zich niet alleen op de gedachten van de mens maar vooral op het lichaam. "Eigenlijk is het woord therapie zelfs niet helemaal goed voor wat ik hier doe. Mensen komen hier niet enkel voor een probleem of een lichamelijke klacht, maar ook wanneer zij willen groeien op per soonlijk vlak." Op de vraag wat mevrouw Jans sen ervaart in de sessies bij Henny vertelt ze:"Door de oefeningen die ik bij Henny doe, leer ik duidelijk voelen waar het in mijn lichaam om gaat, en kan dan in de dagen erna dit gevoel terug halen en in mijn dagelijkse leven toepassen. Bijvoorbeeld dat ik voel dat ik niet meer hoef te vechten om bij mijn standpunt te blijven." Henny Hendriks vult aan: "Uit eigen ervaring heb ik gevoeld dat veel van mijn bewuste en onbe wuste ervaringen weer hun plek kregen. Ik leerde opnieuw voe len en durf weer voluit te leven voor het geen ik belangrijk vind. Ik werk individueel en met groe pen." Per 1 maart gaat de training 'bewust ontspannen' in Venray draaien. "Deze training gaat over gespannen zijn en je wilt van je spanning af: je wilt ont-spannen. Dan kun je natuurlijk voor de tele visie gaan zitten of een weekendje gaan fietsen op de Veluwe. Voor In Memoriam Nieuwbouw Cordstrap van start De bouw van het bedrijf Cords trap op industrieterein De Blakt in Venray gaat donderdag om 15.00 uur aan de Hulstweg in Venray officieel van start. In aanwezigheid van burge meester Waals en wethouder Heidens laat algemeen directeur J. Andriessen van het bedrijf uit Deurne de eerste paal zakken voor de nieuwbouw. De nieuw bouw heeft in totaliteit een omvang van 29.000 m2 en is voor Cordstrap noodzakelijk omdat de huidige locatie in Deurne door de sterke groei te klein is gewor den. Cordstrap is al sinds 1965 producent en leverancier van polyester omsnoerings en -lading- vastzetsystemen. Als specialist op het gebied van het zekeren en beschermen van ladingen levert Cordstrap tevens stuwkussens, hoekbeschermers, antislipmatten en alle bijbehorende accessoires. Naast een wereldwijd netwerk van geselecteerde distributeurs, heeft Cordstrap eigen vestigingen in de Benelux, Groot-Brittannië, Ierland, Duitsland, Frankrijk, Italië, Polen, Verenigde Arabische Emira ten, Spanje, Litouwen, Maleisië en de Verenigde Staten van Amerika. Eindstraat 12, tel. 581553 Cursus Geen Paniek De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Mid den-Limburg start op woensdag 7 maart in Venray met de cursus Geen Paniek voor mensen met paniekklachten. De cursus Geen Paniek bestaat uit acht bijeenkom sten onder deskundige begelei ding. De cursus wordt gehouden in Dagactiviteitencentrum Venray aan de Dr. Poelstraat. De bijeen komsten vinden plaats van 19.00 tot 21.00 uur.Voor de cursus vindt een vrijblijvend kennismakingsge sprek plaats. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066 of email igg@ ggznml.nl. Kijk ook op www.cur- susgeenpaniek.nl. Vliegoefening In het kader van de vliegoefe ning Basic Windmill vinden van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 februari boven en rondom lucht machtbasis De Peel in Vredepeel vliegactiviteiten plaats met militai re gevechtsvliegtuigen. Deze oefe ning vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde Forward Air Controllers, militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aan wijzingen geven aan vliegers van jachtbommenwerpers over de exact aan te vallen doelen. Wandeling IVN Geijsteren De natuurgidsen van IVN Geijs teren houden op zondag 25 febru ari vanaf 10.00 uur een publieks- wandeling door het Loobeekdal van ongeveer negen kilometer. Begin- en eindpunt is de parkeer plaats bij het ziekenhuis in Venray, tegenover de huisartsenpost. De tocht duurt ongeveer tweeënhalf uur. De Loobeek is een zijriviertje van de Maas en wordt ook wel Molenbeek genoemd. De naam Molenbeek werd vroeger aan veel beken gegeven, die watermolens in beweging moesten brengen. Zoals alle beken in Noord-Lim burg is ook de Loobeek een zoge naamde laaglandbeek. De Loo beek stroomt vanaf Weverslo via Melderslo en de Sprukt richting Holthees om bij Vierlingsbeek als de Molenbeek in de Maas uit te monden. Een gedeelte van de wandeling voert direct langs de beek, waar niet altijd een duidelijk pad is. Zorg dus voor goede schoe nen. sommige mensen werkt dat. Maar vaak is de spanning die is opge bouwd niet zomaar verdwenen. In deze training 'gaan we in acht avonden, systematisch op zoek naar spanning in je lichaam. We gaan als het ware met de spanning spelen; ervaren, uitvergroten, weer loslaten, ademen, expressie geven. We bieden daar allerlei werkvor men voor aan. Soms inspannend, soms zacht, vaak speels." Kijk voor meer info op: www.bewustontspannen.nl of bel Henny Hendriks, telefoon 0651609711. Wil je kennis maken met lichaamsgeorienteerd werk kom dan naar de workshop De andere kant van de medaille op 22 februari van 19.00-22.00 uur. De kosten bedragen tien euro. Zaterdag j.l. hebben we afscheid moeten nemen van Harry Arts. Hij overleed na een kort ziekbed op 66 jarige leeftijd. Harry heeft z'n leven lang hard gewerkt, eerst in de bouw, toen vele jaren onder de vertrouwde hoede van Teng Stevens in de houthandel en de laatste jaren tot zijn pensioen in de wegenbouw. Daarnaast fietste hij heel Venray af,gewapend met z'n schop, voor het zware werk in de vele particuliere tuintjes. Waar Harry fietste werd er getoeterd en gezwaaid. De meeste mensen ken nen Harry als bewaker van "zijn kerststal. Ruim 26 jaar vervulde hij op verzoek van de VW/ANWB deze functie en werd voor zijn natje en droogje gezorgd door de Venrayse Horecaondernemers en diverse particulieren. Dag en nacht,weer of geen weer, bewaak te hij de stal en verzorgde hij de dieren. Ondanks zijn ziekte was hij ook dit jaar nog op zijn post. Daags na het afbreken van de stal moest hij worden opgenomen in het ziekenhuisen overleed enkele weken later.Harry zette zich graag in voor de gemeenschap. Kilome ters leiding werden ingegraven bij zijn voetbalclub, het tuintje van het VW-kantoor werd voor "zijn "dames" bijgehouden en de omge ving van de flat waar hij woonde onderhield hij ook. Geheel terecht verwierf hij zich een plaats in de fotogalerij van bekende Venrayna- ren in Theatercafé de Artiest. Een eerbetoon dat hem toekwam en waar hij heel trots op was. Wij wensen zijn dochter Anja, haar man Peter de kleinkinderen en overige dierbaren van Harry vel sterkte bij het dragen van dit ver lies. Veel dank zijn we Harry ver schuldigd en geheel in de stijl van zijn eenvoud hebben wij afscheid van hem genomen. Erik Peters, oud-voorzitter VW /ANWB Venray. De in 2006 opgerichte Stichting Breek-Uit richt zich op het orga niseren van tripjes voor mensen met een verstandelijke beperking in Venlo, Venray, Helden, Horst en omstreken. Onlangs mocht Stich ting Breek-Uit een personenbusje in ontvangst nemen dat geschon ken werd door verzekeringsmaat schappij De Noordhollandsche van 1816. Dit is te danken door de actieve bemiddeling van Van de Mortel Assurantie Advies BV in Venray en ondersteuning door autobedrijf van Haren in Ven ray. Met dit busje kunnen kleine vakanties gehouden worden voor mensen met een verstandelijke beperking. De officiële overhandi ging van de cheque om de auto en enkele aanvullende voorzieningen te verwerven vond bij autobedrijf Van Haren in Venray plaats. Het bestuur van Stichting Breek-Uit was hier uiteraard bij aanwezig. Op de foto v.l.n.r.Thijs en Ine van de Mortel en Jack de Bruijn Van de Mortel Assurantie Advies BV, Peter Strijbosch van de Noordhol landsche van 1816 en Sjef van der Heijden, Jan Brouwers en Theo Staaks van Stiching Breek-Uit. div- kleuren, wasbaar, riem per stuk 29,95 Per stuk 39,95 polyester/wol marine, zwart, grijs, bruin Per stuk 49,95 -9 P'v. kleuren, stretch riem k per stuk 49,95 Mensen begeleiden in een moeilijke fase uit hun leven

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7