Grondprijs sociale huur te hoog' Cosmo verdwenen uit Odapark Venray r Classics Dance Night Kantorencomplex op losse schroeven "We zijn geen loopjongens van de gemeente" Raayland College voorbeeldschool met poëzieproject Laat u inspireren /f door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 2007 - Pagina 5 Politiek voorspelt ongewenste stijging huren Het college heeft de grond prijs voor sociale huurwo ningen veel te fors verhoogd. Dat vinden bijna alle politieke partijen. Ze vrezen dat het zal leiden tot een ongewenste stij ging van de huren. De grondprijzen zijn over de hele linie in 2007 flink verhoogd. De prijs van een vierkante meter bouwgrond voor sociale huur gaat omhoog van 81 naar 110 euro. Een toename van liefst 35 pro cent. Martin Wijnhoven (Samen werking): "De stijging is veel te fors. Het levert geen bijdrage aan goedkopere huurwoningen. Ven- ray wil meer bouwen maar dan moet het wel aantrekkelijk blij ven. De bewoners zullen het toch moeten betalen." Wijnhoven vindt dat de mensen twee keer 'gepakt' worden. Ze betalen een hogere grondprijs waardoor de waarde van de woning stijgt. Daardoor moet er ook nog meer ozb betaald worden. Bert Linskens (PvdA) voorziet een stijging van de huur prijzen. "De hoge grondprijzen sti muleren de bouw ook niet." Frans van der Kruijf (WD) voorspelt eveneens een opdrijving van de huren. De WD'er vindt het ook in strijd met de startersleningen die de gemeente verstrekt aan kopers van woningen die maxi maal 170.000 euro kosten. Er zijn al nauwelijks woningen in deze prijsklasse te vinden. "Dit spoort niet met elkaar. Er ontstaat een knelpunt op de woningmarkt." Roland van Hal (SP) verzet zich ook. "We kunnen ons hier niet in vinden. De huurders gaan de prijs betalen." Richard de la Roy (Lokaal Aktief) constateert een scheef groei. Want de prijs voor grondge bonden woningen is met negen procent gestegen. "We moeten meer oog hebben voor de sociale huur." René Houben (inVENtief) uitte zijn zorgen over de schoksgewijze verhoging. "De reden daarvoor is ons niet duidelijk." Houben wilde weten met welke gemeenten de grondprijzen vergeleken zijn en wat de prognose voor de komen de vijf jaar is. Daar kon wethouder Heidens (CDA) geen antwoord op geven. Hij wees Houben door naar de afdeling. Heidens zei dat de grondprijs voor sociale huur jarenlang nau welijks verhoogd is. "De partij die het vooral treft is Wonen Venray. Maar ik zie geen relatie met de huurprijs. Die is niet gebaseerd op de stichtingkosten", aldus Hei dens, die opmerkte dat Wonen Venray over veel maatschappelijk kapitaal beschikt. "Daar moeten ze maar een beroep op doen. Wonen Venray heeft een verantwoorde lijkheid naar de doelgroep toe. De huren moeten marktconform zijn." Bert Linskens was het niet met Heidens eens. De PvdA'er vindt dat de gemeente nu een middel uit handen geeft om de huren laag te houden. Linskens wijst erop dat woningcorporaties de huren vaker al kunstmatig laag houden zodat de bewoners in aanmer king komen voor huurtoeslag. "We maken ons nu zorgen of er voldoende betaalbare woningen overblijven", zei Linskens, die de wethouder vroeg de grondprijs te heroverwegen. Daar wilde Hei dens niet aan."Nee, dat is niet aan de orde." Een topstuk uit de collectie kunstwerken van internationale kunstenaars in Odapark Venray wordt sinds twee weken vermist. Het betreft een nazaat van de cosmopolitan kip uit een kunst project van de Belgische kunste naar Koen Vanmechelen. Tijdens de kunstmanifestatie LAT-Living Apart Together in 2005 werden bezoekers van Odapark Venray vergast op een hok met pluimvee: het Cosmopolitan Chicken Pro ject. Een nakomeling uit de ten toonstelling van dit centrum voor hedendaagse kunst groeide op tot een kloeke haan. Dit kunstwerk, The Cosmo politan Chicken, verenigde alle kippenrassen ter wereld in zich. Begin 2007 keerde Cosmo -want zo heet hij- terug in Odapark Venray. Maar sinds twee weken is Cosmo spoorloos verdwenen uit de omheinde binnentuin. Van daar deze dringende oproep: wie heeft een onbekende haan in zijn kippenren lopen? Of wie heeft ergens een loslopende haan zien rondscharrelen? Neem contact op met Odapark Venray via tel. (0478)513690. Omschrijving: een mooie statige witte haan met aan beide zijden twee lichtbruine vleugels. Nu al reserveren voor discoparty op 28 april in De Witte Hoeve Een avond ouderwets stap pen, lekker dansen op 'ouder wetse' discomuziek, en -heel belangrijk- op een ouderwets tijdstip! Dat is wat organisa toren Eddy Jansen (54) en Jan Hendrix (47) willen bereiken met de eerste Classics Dance Night in Venray. Het evene ment, dat in Brabant al héél succesvol is en volle zalen trekt, is op zaterdag 28 april a.s. in De Witte Hoeve. De grote zaal van De Witte Hoeve wordt omgetoverd tot een heuse 'Saturday Night Fever'-dis- cotheek met een grote verlichte dansvloer van bijna 70m2, een zee van licht en spiegelbollen en alle discomuziek, die de seventies en eighties tot zo'n geweldig tijdperk maakte. Inmiddels organiseerde het duo al een negental Classics Dance Night's in Brabant, allemaal uitver kocht èn een doorslaggevend suc ces. In 2007 staat Classics Dance Night al op 26 locaties en maakt het ook de stap naar de provin cies Limburg en Gelderland! Er blijkt dus een enorme behoefte aan dit soort uitgaansactiviteiten te zijn. Zo'n avond is méér dan alleen maar swingen. Er ontstaat vaak spontaan een reünie-gevoel. Mensen die elkaar lang niet meer gezien hebben, die vroeger samen gingen stappen maar dat nu niet meer doen. Ze praten bij en je kunt nog eens met dat jeugdvrien dinnetje van vroeger de dansvloer op. Wie wil dat niet? Bovendien: Classics Dance Night draait geen muziek van vandaag: we beperken ons tot 70's, 80's en early 90's! De dj's Jan Hendrix en Eddy Jones, zelf qua leeftijd geheel passend in de doelgroep, hebben het ver mogen om iedereen weer gevoels matig terug naar de 70's en 80's te laten gaan! "Waar gingen mensen uit Venray vroeger uit? In Venray zelf, maar ook in Sint-Anthonis of Venlo. Die uitgaanssfeer van de 70's en 80's sfeer willen wij weer helemaal terughalen", zeggen Jansen en Hendrix. "Met onze dansvloer en veel spiegelbollen gaan we er in De Witte Hoeve een unieke avond maken!" Veel mensen uit de leeftijds groep van 30 tot 55 jaar gaan weinig meer uit om nog eens te swingen. Dat komt omdat veel evenementen pas laat op de avond beginnen. En dat trekken mensen van die leeftijd niet meer, weten Hendrix en Jansen uit ervaring. Classics Dance Night's beginnen op een ouderwets tijdstip, gewoon om acht uur. Tegen een uur of twaalf is er een broodje beenham of een sateetje met stokbrood te koop en om twee uur is het feest afgelopen. Wij hanteren een vrien delijke entreeprijs van 12,50 Euro. Dat hoeft voor niemand een belet sel te zijn om te komen. In De Witte Hoeve is straks wel ruimte voor zo'n 600 tot 750 mensen. Jansen: "Onze website is een belangrijke schakel. Daar commu niceren wij met onze doelgroep en je kunt er voor alle Classics Dance Night's, dus óók voor Ven ray, kaartjes reserveren. Op de website www.classicsdancenight. nl lees je alles over het evenement: je kunt er foto's en videoclips bekijken, je kunt er je mening en persoonlijke top 3 kwijt en je leest er ons meest recente nieuws. Reserveren via de website geeft je bovendien de garantie, dat je een kaartje hebt en dat je er straks op 28 april in Venray bij bent!" Open dag provinciehuis Op zaterdag 3 maart, vier dagen voor de verkiezingen, organiseert de provincie Limburg een open dag van 10.00 tot 17.00 uur. Van uit heel de provincie is er gratis busvervoer. De bezoekers kunnen een kijkje in het gouvernement en kennismaken met allerlei pro jecten. Zoals de Maaswerken en grote infrastructurele projecten. Ook veel organisaties die met de provincie Limburg samenwerken zijn present zoals het Huis van de Sport, Service Jeugdzorg, de drie provinciale musea en het regio naal orgaan verkeersveiligheid. Er zijn standjes waar gratis streekpro ducten geproefd kunnen worden. Er is een politieke markt inge richt waar de bezoekers kennis kunnen maken met de partijen en de politici die deelnemen aan de verkiezingen. Zowel 's ochtends als 's middags is er een lijsttrek kersdebat. Het is een mooie kans voor een dagje uit naar Maastricht zonder kosten. De busreis heen en terug inclusief koffie en koek zijn gratis. Tot 9 februari kan de bon uit de kranten ingestuurd worden. Aanmelding kan ook via de web site 'www.ikkiesvoorlimburg.nl' of telefonisch bij de provincie tel. 043-3899999- Ook kunnen groe pen zich aanmelden waarvoor busvervoer geregeld wordt. Singelvisie vastgesteld Het college heeft de Singelvisie vastgesteld. Dit gebeurt ongewij zigd aangezien er na een actieve communicatie geen inspraakreac ties op de conceptvisie binnen gekomen zijn. Hiermee kan de visie ter besluitvorming worden voorgelegd aan de gemeenteraad. De afgelopen periode heeft de Sin gelvisie bij de gemeente ter inzage gelegen. Daarnaast zijn er begin januari twee informatieavonden gehouden om de bewoners van Venray en andere betrokkenen te informeren over deze visie. Er zijn geen inspraakreacties binnengeko men. De singelvisie geeft aan hoe de singels als drager van Venray meer uitstraling kunnen krijgen. Het gaat daarbij om de versterking van de ruimtelijke, functionele en verkeerskundige kwaliteit van de singels. Het overkoepelende thema van de visie is Dorpse linten versus Stedelijke singels. De Singelvisie geeft richting aan nieuwe initiatie ven, maar bevat geen definitieve concrete voorstellen. Het biedt aan initiatiefnemers van bouw projecten wel duidelijkheid over wat er mogelijk is aan de singels en welke globale uitgangspunten daarbij van belang zijn. Daarnaast is bij onderhoud, reconstructie en beheer van de openbare ruimte (het wegprofiel en de aanliggende groenstructuur) de visie kaderstel lend. In maart zal de Singelvisie aan de raad worden voorgelegd voor een definitieve vaststelling. Dorpsraad Oostrum Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 13 februari vanaf 20.00 uur een openbare vergadering in D'n Oesterham. Op de agenda staan onder meer een financieel overzicht van het Oostrums week blad, het conceptvisie Oostrum en de verloting waterpartij. Samen Verder in Venray Mensen die getroffen worden door een beroerte (hersenbloe ding, herseninfarct of TLA) zien hun leven fundamenteel veran deren. Als zij na behandeling in het ziekenhuis en revalidatie in een verpleeghuis weer naar huis mogen, gaan zij met hun partner hun leven opnieuw inrichten. In en vanuit eigen huis. De CVA-Ver- eniging Samen Verder helpt hen daarbij via lotgenotencontact en groepsfysiotherapie. In de groep Venray zijn nog plaatsen open. In Beukenrode komt iedere twee weken op maandag van 19.00- 21.00 uur een groep van CVA- getroffenen bijeen. Het is een gezellige groep waarvan de leden ontspannen met elkaar omgaan. Zij krijgen het eerste uur groeps fysiotherapie. Daarmee bereiken zij, dat hun lichamelijke conditie zo weinig mogelijk achteruitgaat en in veel gevallen enigszins ver betert. De partners nemen vaak ook deel aan de groepsfysiothe rapie, opdat ook thuis de oefe ningen gedaan kunnen worden. De therapie wordt gegeven door een fysiotherapeut. Na de groeps fysiotherapie wordt er koffie/thee gedronken en wordt er een uur besteed aan leuke activiteiten als handenarbeid, groepsgesprek, spelletjes enz. De deelnemers bepalen in overleg met de vrijwil ligers het programma. De groep in Venray is een héél gezellige groep, die begeleid wordt door vier vrij willigsters. Als u méér informatie wilt ont vangen over Samen Verder, kunt u telefonisch contact opnemen met E. Brands, telefoon 0495-551667. Wanneer u kennis wilt maken met de groep in Beukenrode dan kunt u contact opnemen met Ria Janssen in Venray, telefoon 0478- 585528. Hoge grondprijs struikelblok op hoek Leunseweg-Zuidsingel De komst van een kantoren complex voor maatschappe lijke organisaties op de hoek Leunseweg-Zuidsingel is van de baan. Onder de naam VMC (Venrays Maatschappelijk Cluster) lanceerde de gemeen te het plan. Er werd onder handeld met vier gegadigden waarvan er inmiddels drie zijn afgehaakt. Vooral de hoge grondprijs blijkt een struikel blok te zijn. Van het beoogde viertal heeft alleen woningstichting Wonen Venray nog belangstelling voor het nieuwe kantorencomplex. De stichting Dichterbij haakte als eerste af. Daarna moest de politie de verhuisplannen in de ijskast zetten, onder meer vanwege een ophanden zijnde reorganisatie. De huisartsenpost met de regio nale ambulancevoorziening is de derde partij die van de plannen afzag. Ze zijn nu op zoek naar een alternatieve locatie. De gemeente Venray hoopt beide organisaties toch binnen de gemeentegrenzen te houden. Met het oog op het op peil houden van het voorzienin genniveau in de zorg. In eerste opzet ging het om een vloeroppervlak van 8.000 vier kante meter met een afgesloten parkeerplaats voor de dienstau to's van de politie en huisartsen, ambulances en servicebusjes van Wonen Venray. Voor werknemers en bezoekers was een parkeer plaats van 200 auto's gepland. Een complex met een omvang van 8.000 vierkante meter blijkt nu onhaalbaar te zijn. Daarnaast doemen er problemen op met de verkeersveiligheid en de verkeers afwikkeling. De Leunseweg is als ontsluitingsweg niet berekend op nog meer verkeer. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) uitte in de commissie Ste delijke Ontwikkeling zijn zorgen over de voortgang. "Het VMC is van de baan. We moeten nu een andere naam bedenken en gaan op zoek naar commerciële par tijen." De gemeente hoopt het project zo toch van de grond te tillen met een combinatie van maatschappelijke en commerciële kantoren. Dorpsraden niet gevraagd voor ophalen woonenquêtes In de afgelopen twee weken zijn huis aan huis in Venray en Meerlo-Wanssum enveloppen bezorgd voor deelname aan het woningmarktonderzoek 2007. De dorps- en wijkraden gaan op zaterdag 10 februari langs de deuren om de inge vulde formulieren op te halen. Maar de dorpsraden is hele maal niets gevraagd. Ze reageerden dan ook verbaasd toen ze op het formulier lazen dat ze op 10 februari moesten aantre den in hun dorp. "De gemeente heeft communicatie toch hoog in het vaandel staan", zei Martin Peeters (Heide) maandag in het dorpsradenoverleg. "Maar ze ver sturen de enveloppen terwijl ze ons vergeten te vragen." Nadien heeft de gemeente wel contact opgenomen met het dorpsradenoverleg. Maar het kwaad is al geschied. In Leunen is het nog maar de vraag of er zater dag überhaupt enquêtes worden opgehaald. De dorpsraad weigert pertinent. "Een zeer slechte zaak hoe dit is gegaan", zegt dorpsraad voorzitter Wim Jenniskens. "De leden van de dorpsraad zullen het niet doen. We zijn geen loopjon gens van de gemeente. We hebben de ouderenvereniging gevraagd. En anders moeten de ambtenaren maar aantreden." De dorpsraad van Vredepeel voelt zich voor het blok gezet. "We kunnen niet anders dan mee doen", zegt voorzitter Jan Clas sens. "We vinden woningbouw in het dorp heel belangrijk. Als we weigeren de formulieren op te halen, dan wordt dat straks tegen ons gebruikt. Het werkt alleen in ons nadeel." De woonenquêtes kunnen nog tot dinsdag 13 februari in de retourenvelop worden opge stuurd naar het bureau Companen in Arnhem. Tevens is het mogelijk de vragenlijst via internet in te vul len. Deelname via internet wordt gestimuleerd door vijf waardebon nen van 100 euro beschikbaar te stellen voor boodschappen bij C1000. Daar zijn ze in Ysselsteyn niet zo gelukkig mee. InYsselsteyn hebben de oud-prinsen zich aan gemeld om zaterdag bij de meer dan 700 huizen langs te gaan. De oud-prinsen van de Piëlreus zijn aan het sparen voor nieuwe pak ken. Die willen ze graag presente ren bij de viering van het 55-jarig bestaan van de carnavalsvereni ging later dit jaar. De vergoeding per opgehaald formulier is 75 eurocent. "We hopen daarom dat niet al te veel mensen de vragen lijst via internet invullen", zegt dorpsraadvoorzitter Sieb Nijssen, tevens oud-prins van de Piëlreus. "Het is een ontmoediging als we zaterdag vaak voor niets voor de deur staan." In Oirlo is vorig jaar al een enquête gehouden met het oog op het project 'bouwen in eigen beheer'. "We vrezen voor 'over kill'", zegt dorpsraadlid Wil Pee ters. "Verleden jaar hebben de Oir- lonaren goed meegewerkt. Maar dit is al het derde onderzoek in korte tijd." Door de Stichting Lezen is het Raayland College in Venray uitge roepen als voorbeeldschool met het poëzieprojectVWO-5Het Raay land College neemt deel aan een landelijk project Leeskunsssst.... versterking relatie CKV-litera- tuureducatie. Dit vakoverstij gend project van Nederlands en CKV (Culturele Kunstzinnige Vorming)vond al enkele jaren op de Venrayse school plaats onder de naam Poëzieproject. Dit jaar is het project uitgebreid met KCV (Klassieke Culturele Vorming, een vak dat alleen gymnasiasten vol gen) en dat is uniek in Nederland. Aan de slag in Veltum Veltumnaren die in de directe omgeving wonen van de geplande nieuwbouw, zijn door Wonen Ven ray uitgenodigd voor een wijkbij eenkomst op maandag 12 febru ari vanaf 19.00 uur in basisschool Coninxhof. Tijdens deze avond krijgen de omwonenden een voorproefje te zien van wat er aan nieuwbouw komt. "De plannen zijn ver gevorderd, dus we kunnen veel laten zien", aldus Liesbeth van Beek, directeur van Wonen Venray. Naast de bouw van de nieuwe woningen (huur en koop), krijgt ook het winkelcentrum een grondige facelift. En komt er een gloednieuw wijksteunpunt. De vier andere flats werden onlangs al helemaal opgeknapt. Als alles klaar is, belooft het 'centrum' van Veltum weer een frisse buurt te worden, waar het plezierig wonen is voor jong en oud! Maar voordat er nieuw gebouwd kan worden, moet het oude worden gesloopt. En die tijd is nu aangebroken. "Dat willen we graag persoonlijk aan de omwonenden vertellen. De sloop zal uiteraard gepaard gaan met geluid, trillingen en stof. Dat is geen pretje. Maar door de bewo ners zo goed mogelijk te laten weten wat ze kunnen verwachten, hopen we de overlast te beper ken", zegt Liesbeth van Beek. Als alles volgens planning verloopt, is de nieuwbouw eind 2009 klaar. De projectgroep heeft als thema gekozen voor de mythe 'De doos van Pandora'. Deze mythe leent zich prima voor de drie disciplines, om hedendaagse thematiek vorm en inhoud te geven. Bepppie Velt- huizen en Wil Noy, twee docenten Nederlands, zijn eind januari naar een kennismakingsbijeenkomst geweest in de Jaarbeurs in Utrecht om het Pandoraproject te presen teren aan andere deelnemende scholen en aan de Stichting Lezen. Er waren veel goede projecten bij. De ideeën van het Raayland over de mogelijkheden om litera tuureducatie in samenhang met andere (kunst)disciplines gestalte te geven, werden met veel enthou siasme ontvangen en krijgen nu landelijke bekendheid. Het pro ject komt samen met de projecten van de andere deelnemende scho len op een cd-rom te staan en deze wordt aan alle deelnemers ver strekt. Vooral de lesbrief van CKV viel zeer in de smaak. Op woens dag 13 juni mag een delegatie van het Raayland College, bestaande uit docenten Nederlands, CKV en KCy samen met een aantal leerlin gen naar de feestelijke landelijke presentatie in Utrecht waar de resultaten van alle projecten aan de andere deelnemende scholen worden getoond. Op 14 maart worden de Venrayse resultaten van het project getoond en vertoond op de jaarlijkse poëzieavond in café Het Podium: de leerlingen dragen daar hun zelfgemaakte gedichten voor. Tevens zijn de tij dens de lessen CKV en KCV ver vaardigde producten op die avond te bewonderen. De presentatie, de passende muzikale omlijsting en enkele optredens worden net als vorig jaar verzorgd door de School de Poëzie. De poëzieavond in Het Podium werd al enkele jaren als zeer geslaagd ervaren. De mooiste eindproducten van het project op het gebied van dichtkunst, CKV en KCV zullen na 14 maart (tijdens de Boekenweek) te bewonderen zijn in de openbare bibliotheek in Venray. Dorpsraad Ysselsteyn Op maandag 12 februari om 20.00 uur vindt in het gemeen schapshuis de openbare vergade ring van de Dorpsraad Ysselsteyn plaats. Op de agenda staan onder andere: algehele informatie over de WMO Wet Maatschappelijke Ondersteuning door een afvaar diging van de gemeente Venray, mededelingen vanuit de commis sies, het verslag van het dorpsra denoverleg en de rondvraag. Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COM FORTABEL WONENoanpo/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5