Knappe zege Jumpers'76 Tweede nederlaag Red Stars Bedrijven tafeltennis SVOC moeizaam langs De Klimroos DES scoort te weinig Kostbare nederlaag De Peelkorf Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 2007 - Pagina 19 Handbal Manual www.vandenmuiKkhof.nl Jumpers'76 MGC Jachtlust Venray Mudhunters Jeugdbowlen Mixcompetitie TCO Nieuws uit Venray en omgeving leest U in DES Oranje Wit een abonnement waard Sportnieuws -info Linda Houben trefzeker voor Oranje Wit Annelie Reintjes van Oranje Wit (l) heeft nog een kleine kans op de titel in de zaal. De Leunse korfbalsters richten zich nu meer op het veldkampioenschap. Zaterdag stond voor de tafeltenni- sheren van Red Stars de tweede wed strijd op het programma, in en tegen Bergeyk. De titelkandidaat die een week eerder verrassend ruim verloor van Scylla, wilde tegen de Venrayse heren iets rechtzetten. Helaas voor Summa/Red Stars lukte dat ook: het werd 7-3 voor de gastheren. Ronald Bogaard, Patrick Zwiers en Theo Boon wisten ieder te winnen van Kees Sen- gers, maar daar hield het verder mee op. Tegen Marco Bottram en oud international Jörg de Cock hadden de mannen geen afdoende verweer al was Ronald tegen De Cock met 13-11, 11-9 en 14-12 drie keer zeer dicht bij gamewinst. Hoewel een ingecalculeer de nederlaag, maakt Summa/Red Stars niet de seizoensstart die ze gewenst hadden na de eerste nederlaag een week eerder tegen Middelburg. Het team zal erop gebrand zijn komende zaterdag tegen Openline Westa 2 uit Wessem een goede overwinning te behalen. De wedstrijd begint om 17.30 In de Hoofdklasse van de Summa/ Redstars bedrijventafeltenniscompe- titie hebben de teams hun tweede wedstrijd gespeeld voor een plaats in de play-off of play-down. Langzamer hand wordt duidelijk wie zich gaan plaatsen met nog een wedstrijd voor de boeg. The Headhunters en Text- Department hebben zich zo goed als geplaatst voor de play-off en Tempo- Team en De Keukenkenners hebben goede kansen om zich ook te plaatsen bij de laatste vier. The Headhunters-Stroeken Elektro 8-2 The Headhunters hebben goede zaken gedaan om zich definitief te plaatsen voor de play-off door Stroe ken met duidelijke cijfers te verslaan. Stroeken blijft desalniettemin nog kansen houden om de play-off te halen, want zij moeten in hun laat ste wedstrijd nog tegen het zwakker geachte team van Huggers Elektro- nika. Concurrent TempoTeam krijgt nog een lastige wedstrijd tegen The Headhunters voor hun kiezen. Bij The Headhunters was Arno Schrivers ongenaakbaar. Hij versloeg in een meer spannende dan mooie wedstrijd van een zich fel verzettende Peter Ter Huurne, die wel de 2e en 3e game had gewonnen maar de laatste twee games niet meer aan de bak kwam tegen een ontketende Schrivers. Ter Huurne won wel van Peter Bouwmans enTwan van Vegchel al kostte dat wel de nodige zweetdruppels tegen deze taaie rakkers. Invaller Jos Koenen en Alfons Coppus konden helaas geen punten bijeen sprokkelen voor het team van Stroeken en omdat ook het dubbelspel werd gewonnen door The Headhunters, plaatsten zij zo goed als zeker voor de play-off. Textdepartment-Geodis Vitesse 7-3 Ook TextDepartment heeft een riant uitzicht op de play-off. Zeker nadat concurrent De Keukenken ners een flinke steek liet vallen tegen opponent Barto's Broodjes, die dus ook nog kanshebber zijn om zich bij de laatste vier te plaatsen. Geodis Vitesse heeft het TextDepartment niet al te moeilijk kunnen maken. Alleen de jonge en onervaren Rick Pou- wels werd door de drie mannen van Geodis Vitesse opzij gezet alhoewel Pouwels in twee partijen de winst in handen had. Tegen Hans van den Bosch en Wijkie David verloor hij geheel onnodig de laatste en 5e game omdat hij zich plotsklaps realiseerde dat hij wel degelijk kon winnen maar op het eind van de laatste game totaal instortte door de controle over zijn spelletje te verliezen. Als hij dit nog verbetert, dan zal Pouwels zeker nog de nodige punten gaan vergaren. Ying Fu Li en Gorazd Grebenjak bleven ongeslagen alhoewel zij ieder wel vijf lange games nodig hadden om Hans van den Bosch te verslaan, die lang zamerhand weer zijn normale vorm hervonden heeft. Geodis Vitesse heeft nog een minieme kans de play-off te halen maar dan moeten zij in hun laatste wedstrijd Barto's Broodjes met grote cijfers verslaan en De Keuken kenners moeten dan met grote cijfers verliezen van The Headhunters. Tempoteam-Huggers Elektro nica 7-3 TempoTeam heeft een nuttige over winning behaald op Huggers Elek- Uitslagen Heren B Loreal-Manual 26-6 Heren C BSAC-Manual 8-12 Dames senioren Wittenhorst-Manual 12-17 Dames B Manual-Bevo 10-4 Dames C1 Manual 1 -Loreal 4-14 Dames C2 Blerick-Manual 3-13 Programma zondag 11 februari Dames A Manual-Roda 11.00 Dames senioren Manual-Bevo2 12.30 Heren senioren Manual-Brunssum 14.00 Heren A BSAC1 -Manual 12.00 D j eugd Manual-Merefeldia 13.00 Uitslagen Bladel 2-Dames 33-39 EBBC 4-U18 19-163 Aalst-Waalre-U 12-3 68-12 Programma zondag 11 februari U12-3-Bladel 15.30 U18-Graphiset/BV Rush 2 15.30 Almonte 2-Heren 16.00 Dames-Bladel 17.15 U16-BC Deurne Pioniers 17.15 U12-2-OBC2 17.15 uur in de eigen hal aan de Kiosk. De dames van het tweede team deden wederom goede zaken door in Leiden met 6-4 te winnen van Docos. Evenals de week ervoor bleef Marcia Kok ongeslagen in het enkelspel. Met Annika Schmidt won ze ook het dub bel, terwijl Annika de overige twee punten binnen haalde. Ellen Ras had een mindere dag en verloor liefst al haar enkelpartijen. Torenhoge titel kandidaat AA-Drink/FvT won met 9-1 van Swift en loopt nu al 4 punten uit op de Venrayse reserves. Het eerste damesteam kwam niet in actie. De uitwedstrijd tegen MF Services/Fiirst (Heerlen) werd op het allerlaatste moment uitgesteld, omdat de topclub uit Heerlen geen com pleet team op de been kon brengen. Een nieuwe datum is nog niet vastge steld. Zaterdag derhalve pas de eerste wedstrijd voor de dames, thuis tegen Amsterdam '78. De wedstrijd begint om 17.30 uur. tronika. De wedstrijd van de avond was die tussen beide kopmannen, de zeer ervaren John Bonants en de jonge talentvolle Richard Larmene. Het werd een prachtige partij met lange rallies en het leek er op dat de ervaren Bonants wederom zou win nen van het jonge talent Larmene. Bonants wist de eerste twee games souverein te winnen, maar de plots klaps herboren en zich fel werende Richard Larmene vocht zich terug in de wedstrijd en won vervolgens de 3e en 4e game.Ook in de laatste game leek Bonants aan het langste eind te trekken maar met een paar magistrale en gedurfde smashes wist Richard Larmene de partij naar zich toe trek ken en zodoende John Bonants op zijn tweede verliespartij in deze com petitie te trakteren. Frans Larmene had duidelijk zijn avond niet en was met zijn gedachten elders, zo leek het. Geert Huggers daarintegen, speelde een hele beste partij tegen Nel Dors- sers die ternauwernood de over winning binnensleepte na vijf lange games. Nel Dorssers evenals Angelina Koenen en John Bonants wonnen dus elk twee partijen plus het dubbelspel. Theoretisch heeft TempoTeam nog kans om zich te plaatsen voor de play off doch dat is mede afhankelijk wat concurrent Stroeken doet tegen Hug gers Elektronika. Zelf spelen zij nog een lastige wedstrijd tegen het sterke The Headhunters. De Keukenkenners-Barto's Broodjes 4-6 De Keukenkenners hebben een ver rassende nederlaag geleden tegen Bar to's Broodjes. Bij De Keukenkenners ontbrak MartijnArts en hij werd ver vangen door Jeroen Swinkels, die niet echt zijn avond had. Hij wist slechts 1 partij te winnen tegen Ernst Brechei- sen en dat ging hem niet gemakkelijk af, want Ernst verzette zich hevig op zijn geheel eigen wijze. Het was maar goed dat kopman Noud v.d. Locht van De Keukenkenners te sterk was voor al zijn opponenten, want anders had de nederlaag een nog groter impact gehad dan nu het geval was. Bij Bar to's verving Patrick Manders op voor treffelijk wijze de door een zweepslag gevelde Leo Manders. Patrick wist vrij simpel te winnen van zowel Mar cel Swaghoven als Jeroen Swinkels en ook het dubbelspel samen met Dud Moss, werd een winstpartij voor Barto's. Barto's kan dus nog de play off halen indien zij met grote cijfers winnen van Geodis Vitesse, maar zijn tevens afhankelijk wat De Keukenken ners doen tegen TextDepartment. Het verschil tussen beide teams is slechts een wedstrijdpunt. Bladel 2-Jumpers'76 33-39 (20- 22). Topscorers Jumpers'76: Joke Leenders 12 punten, Irene Verba kei 9 punten en Kim Jeucken 8 punten. De basketbaldames van Jumpers'76 hebben een knappe prestatie geleverd door in en tegen Bladel 2 te winnen: 33-39. De Venrayse dames vertrokken met vier fitte en een zieke speelster richting Bladel. Om met deze minimale bezetting de krachten te sparen werd er gekozen voor rustig spel. En al in de eerste kwart, wierp dit zijn vruch ten af. Met een kleine voorsprong van drie punten werd dit kwart door Jum pers'76 gewonnen met 8-11. Ook in het tweede kwart had het jonge team van Bladel veel moeite met de rust die jumpers '76 bewaarde, maar ondanks Nadat vorige week Ton Hendriks voor een verrassing had gezorgd, was het nu de beurt aan Jan van Dijk en Huub Straatman. Beiden eindigden op 51 slagen, waarmee zij samen met de dagprijs aan de haal gingen. Voor Jan van Dijk was het zijn eerste indoorze- ge ooit en dat mag best sensationeel genoemd worden. Huub Straatman verzekerde zich eerder dit seizoen al een keer van een etappezege. Ger- rit Vermeulen kwam tot 53 slagen en werd daarmee tweede. Harrie Lenssen en Koploper Leo Wilms hadden bei den 54 slagen (samen derde) nodig, waarmee Leo Wilms zijn voorsprong in het klassement iets vergrootte. Goede sier maakte ook de sterk spe lende Theo Litjens (55), die met zijn score Henk van Leeuwen (62) van de derde plek verdrong. In het klasse ment blijft Leo Wilms dus leider met een verbetering van 8,07 procent, vóór Gerrit Vermeulen (6,93 procent) en Theo Litjens (5,85 procent). Mede door zijn uitstekende score klom Jan van Dijk (5,43 procent) achter Henk van Leeuwen naar de vijfde plaats met een verbetering van 4,46 procent. Bij de dames was Miet Clevers een klasse apart. Zij had slechts 52 slagen voor een eclatante overwinning. Annie Litjens, die de laatste weken steeds beter speelt eindigde met 58 slagen als tweede, terwijl Riet Lemmens met 61 slagen de derde plaats pakte. Kop- loopster Bets Wilms had een off-day en uitte zich vooral in de stand. De gedoodverfde favoriete Bets Wilms zag haar zo ruime voorsprong bijna door winnares Miet Clevers bijna geheel teniet gedaan worden. Miet reduceerde haar achterstand op Bets tot op slechts 0,35 procent (4,43 pro- cent-4,08 procent), zodat de spanning hier weer helemaal terug is met nog één speelronde te gaan. Annie Litjens (verbetering van 1,18 procent) heeft minimaal de derde plaats definitief in handen, want haar voorsprong op de als vierde geklasseerde Riet Lemmens bedraagt maat liefst 8,54 procent. De tocht van afgelopen zondag trok ongeveer twintig mudhunters naar Gennep. Een dame en de rest heren. De tocht in Gennep was een snelle tocht, er werden door de snelle ren gemiddelden gereden van boven de 24 kilometer per uur. Ook de min der snellen gaan dan een heel eind in de richting van 20 kilometer per uur. Voor komend weekend staat er weer een training op het programma in de bossen rond Arcen. Omdat er in drie niveaugroepen gereden wordt kan iedereen weer mee. Wie zich bij de mudhunters aan wil sluiten kan beter eerst wat kilometers in de benen krij gen. Het minimum om lekker mee te kunnen rijden is 25 tot 30 kilometer met een snelheid van ongeveer 16 kilometer per uur. Voor de planning zie WWWmudhunters.nl. Agenda: Zondag 11 februari vertrek 8.30 uur voor training in Arcen. Er wordt in drie niveaugroepen gereden. Zondag 18 februari vertrek 9.00 uur voor training rond Venray. Vertrek is altijd vanaf De Sprank. de mooie driepunter van Irene Verba kei liepen ze wel wat in. De tweede helft werd begonnen met een stand van 20-22 voor Jumpers'76. De span ning was te snijden. Natalie Lammerts- van Bueren, in haar rol als playing coach, bleef hameren op rustig spel. De topscorer van Bladel in de eerste helft, kwam door het goede verdedi gingswerk van Joke Leenders, ondanks haar foutenlast van vier, nauwelijks meer aan scoren toe. Door het goede teamwork van Jumpers '76 werd het derde kwart wederom gewonnen. In het laatste kwart werd er optimaal gebruik gemaakt van de fouten bij de tegenstander. De tijd en de gretigheid om te scoren deed het team van Bla del de das om. Met veel voldoening en met een verdiende overwinning van 39-33 verliet Jumpers'76 Bladel. Op de tiende speeldag van de Huis league heeft rode lantaarndrager De Strikemakers aan koploper De Gol den Pins verrassend zware nederlaag toegebracht. Met liefst 25-3 werd de lijstaanvoerder aan de kant gescho ven. Een lichtpuntje bij de zware nederlaag was de 202 van Stef Bille- kens, die daarmee de hoogste game van de jongens liet aantekenen. Ver der kwam de koploper er niet aan te pas en was De Strikemakers heer en meester(es), getuige de hoogste game (192) en serie (528) van Lisa Jansen bij de meisjes. Niels de la Roy had op het slot nog een fraaie 170 in petto en Monya Kuysters pakte een driepunter tegen haar directe tegenstander. De Ballengooiers liet geen spaan heel van een bijzonder pover spelend De Geutjes, dat in Kevin Litjens het enige punt voor zijn team zag winnen, waarmee de spreekwoordelijke eer werd gered. Voor de rest was het alles De Ballengooiers wat de klok sloeg, met Eric Minten (180 518) en de opmerkelijk sterk spelende Robbert Jansen (188 510) als smaakmakers. Ken Litjens en Ravenne Oosterwijk maakten het karwei van hun teamge noten vakkundig af: 27 - 1. Nummer twee van de ranglijst Ien de Pocket speelde tegen haar eigen gemiddelde en deed zichzelf tekort door een kleine 13 - 15 nederlaag, waardoor verzuimd werd het gat met de kop loper aanzienlijk te verkleinen. Luke Verhoeven was weer eens in goeden doen, want hij was vandaag de beste speler met een serie van 560 en 200 als hoogste game. Willem Denissen verbeterde zijn seizoenrecord en bracht dit op 194. Ralph Oosterwijk scoorde nog een prima 158-game. In de stand blijft De Golden Pins met 171 punten de leiding behouden. Ien de Pocket blijft tweede met 151 punten, maar voelt de hete adem van De Ballengooiers (146) in de nek. De Strikemakers (118) verliet de laatste plaats ten koste van De Geutjes, dat nu de rode lantaarn in handen heeft met 98,5 punten. Zaterdag wordt in Maastricht de vijfde speelronde van de Jeugd Trio League Limburg gespeeld. Men dient om 8.15 uur aanwezig te zijn. Voor de overige leden is er geen bowlen. Tennisclub Oostrum houdt een mixcompetitie voor seniorleden. Elke eerste zondag van maart, april, mei, juni, september en oktober wordt van 9.00 tot 13.00 uur gespeeld. De speel rondes duren 45 minuten. Inschrijven gebeurt individueel en men speelt elke wedstrijd met een andere part ner. De competitieleiding stelt zoveel mogelijk evenwichtige wedstrijden samen. Men kan zich inschrijven voor vijf of zes speeldagen. Elke speeldag is er een dagwinnaar en na de vijf speel dagen is er een eindwinnaar. Voor uitgebreidere informatie kan men de website van TCO raadplegen of contact opnemen met Riny Simons via tel. (0478)585314 of met Piet Vloe mans via tel. (0478)512205. Oranje Wit-Avanti 13-11 (8-7). Doelpunten Oranje Wit: Linda Houben (4x), Kristie Ambrosius en Petra van der Haghen (beiden 3x), Rian Derikx (2x) en Caroline Michels. Oranje Wit heeft niets meer te ver liezen in de rest van de binnencompe- titie en afgelopen zondag tegenAvanti was dan ook een prima wedstrijd om het wedstrijdgevoel te behouden tegen een stugge ploeg. Het was een wisselende wedstrijd voor Oranje Wit, met een sterk begin en een redelijk einde en uiteindelijk de volle winst: 13-11. De eerste tien minuten over heerste OranjeWit duidelijk en schoot de ballen goed in de korf, ondanks het gemis van prinses Linda van Deurzen van de Spurriemökke. Rian Derikx De Klimroos-SVOC'Ol 8-9 (2- 4). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wismans (4x), Kim Dircks (3x) en Loes Hellegers (2x). De korfbalsters van SVOC'01 heb ben een moeizame zege behaald in de uitwedstrijd tegen De Klimroos. In Hapert werd het 8-9 voor de trico lores uit Oirlo en Castenray. Joan Wil- lemssen kon niet spelen en werd ver vangen door Rianne Smits. Vanaf het eerste fluitsignaal had de eerste aan val had het moeilijk. Klimroos zakte uit in het korfgebied waardoor de gas ten heel anders moesten gaan spelen dan ze gewend zijn. Het was zaak om maakte via een afstandsschot de openingstreffer. Vlak daarna wist ook Petra van der Haghen een afstand schot te maken. Oranje Wit kreeg kansen te over, waardoor het af en toe moeilijk was om de beste kansen af te wachten. Linda Houben wist de voor sprong uit te bouwen via een afstand schot en strafte vervolgens een over treding af via een vrije worp: 4-0. Rian Derikx scoorde nog een afstandschot waardoor Oranje Wit na tien minuten op een riante 5-0 voorsprong stond. Zoals wel vaker verloren de Leunse korfbaldames daarna teveel aan con centratie en vocht Avanti zich terug in de wedstrijd. Door een paar slor dige verdedigingsfouten kwam Avanti Debbie Wismans uit te spelen, omdat zij haar tegenstandster er vrij makke lijk uit kon lopen. Voor de ploeg was het even omschakelen. De Klimroos opende de score, maar gelukkig wist het aanvalsvak dat te doen, wat van hen verwacht werd. Debbie Wismans mocht met een doorloopbal de 1-1 aantekenen. In tegenstelling tot het andere vak, kon de volgende aanval wel 'vrijuit' korfballen. Loes Hellegers wist tot twee maal toe achter elkaar te scoren, met een doorloopbal en een kleine kans. Hierdoor liepen de gasten uit naar een 1-3 voorsprong. Klimroos liet echter niet over zich heen lopen en klampte weer licht aan door de 2-3 te scoren. Debbie Wismans bracht met opnieuw een doorloopbal de 2-4 rust stand op het scorebord. De echte fel heid en het lef ontbraken in de eerste helft. Er was teveel twijfel in de ploeg waardoor SVOC'01 niet door kon drukken. Dit bleef helaas zo en Klim roos bleek juist op deze punten beter te scoren. Het eerste doelpunt na rust werd gescoord door Kim Dircks met een doorloopbal, dit was het moment geweest om uit te lopen en korte met ten te maken met de thuisploeg. De Klimroos kwam echter weer terug tot 4-5. Dit bleef het patroon van de wed strijd. Gelukkig kwam Klimroos geen eenmaal langszij of de gasten voorbij, het hoogste cijfer bleef telkens aan de 'goede' kant van het streepje. Twee afstandschoten van Debbie Wismans en twee kleine kansjes van Kim Dircks bezorgden SVOC'01 uiteindelijk de verdiende, maar nipte zege. Uitslagen OranjeWit 1-DES 1 welpen 1-1 DES 1 welpen-Peelkorf 1 3-0 Peelkorf Bl-DES BI 1-5 TOG-DES Cl 4-3 Nas-DES Dl 6-2 Lottum-DES D2 7-2 Astrantia-DES El 1-1 DES 1 senioren-Miko 2 15-4 Programma zaterdag 10 februari DES (V) Bl-Emos B2 13.55 DES (V) Cl-SVOC 'Ol Cl 12.55 DES (V) Dl-Spes (M) Dl 11.55 DES (V) D2-Swift (V) D3 10.50 DES (V) El-Spes (M) E2 10.00 Programma zondag 11 februari Alico 1-DES (V) 1 10.00 terug op 5-3. Caroline Michels wist via een klein kansje de 6-3 te scoren, maar het goede gevoel van de eerste minuten was toch verdwenen. Avanti was geheel terug in de wedstrijd met een 6-5 stand, maar opnieuw wist Linda Houben via een vrije worp te scoren. Daarna ging het gelijk op en klonk het rustsignaal na een afstand schot van Kristie Ambrosius: 8-7. Na rust wist Avanti het eerste doel punt te scoren en kwam daardoor langszij, maar Petra van der Haghen wist haar ploeg weer op voorsprong te brengen. Opnieuw bleef het gelijk opgaan, alhoewel het tempo van OranjeWit duidelijk hoger lag. Er wer- De Peelkorf-ONA 9-11 (5-6). Doelpunten De Peelkorf: Mayke van Ass (3x), Nicole Tielen en Tineke Vergeldt (beiden 2x), San dra Smits en Marianne Preston. De korfbalsters van De Peelkorf hebben afgelopen zondag een kostba- Uitslagen OranjeWit (L) 1-Avanti (S) 3 13-11 Oranje Wit (L) 2-Merselo 1 9-9 De Peelkorf Al-Oranje Wit (L) Al 5-3 ODOS Al-Oranje Wit (L) A2 3-3 SVOC '01 B2-Oranje Wit (L) BI 1-10 De Wilma's Bl-OranjeWit (L) B2 2-10 Emos Cl-Oranje Wit (L) Cl 7-3 Olympia (O) C2-OranjeWit (L) C2 8-2 De Peelkorf Dl-Oranje Wit (L) Dl 5-1 De Peelkorf El-Oranje Wit (L) El 0-7 DOT (V) E2-Oranje Wit (L) E2 0-2 Welpen 1-DES 1 1-1 Peelkorf 2-Welpen 1 4-0 Programma zaterdag 10 februari OranjeWit (L)Al-ZSVAl 13.45 ODIO B2-OranjeWit (L) BI 13.40 OranjeWit (L) B2-Miko '76 BI 12.40 Oranje Wit Cl-De Peelkorf Cl 16.15 Oranje Wit C2-De Peelkorf C2 13.00 Oranje Wit (L) Dl-KSV Dl 11.40 Oranje Wit (L) El-De Merels El 10.50 Oranje Wit (L) E2-Oostrum E2 10.00 Welpen 2-Peelkorf 4 14.50 SVOC 3-Welpen 2 15.10 Welpen 3-Swolgen 1 13.20 Peelkorf 3-Welpen 3 13.40 Programma zondag 11 februari NDZW 2-OranjeWit (L) 1 13.45 De Treffers 2-Oranje Wit (L) 2 10.30 Programma woensdag 14 februari Recreanten-S V Lottum 2100 den in dit deel van de wedstrijd ech ter teveel kansen gemist en moest er gezocht worden naar die ene goede kans. Opnieuw scoorde Linda Houben en ook Kristie Ambrosius kreeg legio kansen. Uiteindelijk wist Kristie een mooie kans te verzilveren waardoor OranjeWit met 11-9 voorstond. Helaas wist Avanti weer terug te komen naar een doelpunt verschil, maar koelbloedig maakte Petra van der Haghen het karwei af. Avanti moest risico's nemen en na enige moeite kon Kristie Ambrosius daar van profiteren, 13-10. Tot slot wist Avanti nog een doelpunt te scoren waardoor de stand op 13-11 eindigde. Hierbij eindigde ook het seizoen voor Marloes van Dijck, die in het buiten land stage gaat lopen voor een aantal maanden. re nederlaag geleden. In de strijd om klassenbehoud werd in sporthal De Wetteling met 9-11 verloren van ONA. De Peelkorf liep al vrij snel na de start van de wedstrijd achter de feiten aan. Er was voor gekozen om achter te ver dedigen tegen ONA om zo het tempo uit het spel van de tegenstander te halen. ONA trok zich er echter niets van aan dat ze geen afvangpositie had en legde de eerste twee doelpunten er in. De Peelkorf bleef in de wedstrijd en kon ONA naderen echter niet voor bij lopen. Pas na 25 minuten gespeeld te hebben, kon de Peelkorf de stand gelijk trekken met een afstandschot van Tineke Vergeldt. ONA legde er voor de rust ook nog een afstandschot in en bracht de stand daarmee op 5-6 in haar voordeel. Na de rust trok Marianne Preston de stand weer gelijk met een kleine kans. Vervolgens werd er om en om gescoord en kwam de stand op 7-7 gelijk. De Peelkorf bleef goed aanvals- spel laten zien maar verzuimde deze kansen te benutten. ONA ging wel efficiënt met haar kansen om en wist een aantal maal te scoren uit foutjes van de Peelkorf. De thuisploeg maakte het zichzelf dus wederom erg moei lijk. Tweemaal wist de Peelkorf nog te naderen tot een doelpunt achter stand. Meer zat er echter niet in. De wedstrijd werd uiteindelijk verloren met 9-11. Merselo niet langs reserves Oranje Wit Oranje Wit 2-Merselo 9-9 (5-6). Doelpunten Merselo: Marijke Loo- nen, Anja van Dijck, Diana van der Duijn (allen 2x), Adrie-Jella Beunder, Angela van Tilburg en Yvonne Koppes. Afgelopen zondag hebben de korf balsters van Merselo in de derby tegen OranjeWit uit Leunen gelijk gespeeld: 9-9. De nummer vijf in de competitie speelde een erg goede wedstrijd en maakte het de Merselose dames erg moeilijk. Oranje Wit opende de score al in de eerste paar seconden door een mooi afstandsschot. De reactie van Merselo hierop was een doelpunt van Marijke Loonen, ook in de eerste minuut. In de derde minuut zorgde Adrie-Jella Beunder voor een voor sprong door een goed benutte door- loopbal. Zo ging het in de eerste helft continue goed tegen elkaar op. Beide ploegen wisten niet meer dan één punt voorsprong te behalen. Merselo verdedigde goed, maar OranjeWit had een erg goed afstandsschot en scoor de iedere keer van verre afstand. Mer selo daarentegen wist moeilijker van afstand te scoren, maar brak wel mak kelijk door de verdediging van Oranje Wit en scoorde uit doorloopballen. In de 23e minuut werd de stand 5-4 in het voordeel van Oranje Wit, maar Merselo wist nog voor rust de stand naar zich toe te trekken door scores van Diana van der Duijn en Anja van Dijck. Na rust trok Oranje Wit de score meteen weer gelijk en dat was het begin van een mooie en spannende tweede helft voor het nubliek. Het Marijke Loonen (l) van Merselo wordt fel belaagd door een speelster van Oranje Wit 2. spel was niet van erg hoog niveau, met vrij veel onnodige fouten, maar beide ploegen knokten voor iedere bal. Het Merselose team werkte erg hard voor de overwinning en toen Yvonne Koppes in de 16e minuut van afstand de 7-9 scoorde en een gat van twee doelounten trok. dacht iedereen dat de overwinning nu wel binnenge haald zou worden. Oranje Wit liet het er echter niet makkelijk bij zitten en scoorde nog twee maal in de daarop volgende minuten. In de 18e minuut was de eindstand bepaald 9-9, maar het bleef erg spannend. Tot het laat ste fluitsignaal hadden beide ploegen kunnen winnen, maar in de terechte eindstand kwam geen verandering meer. Zondag staat voor Merselo Erica op het programma. Deze wedstrijd wordt gespeeld om 13.15 uur in de Raayhal in Overloon. DES-MIKO 2 15-4 (8-3). Doel punten DES: Eva Rijbroek (3x), Sanne Rijbroek, Kelly Lenssen, Wendy Kuijper, Wendy Rouwens en Laura Lamers (allen 2x), Marloes Broeren en Petra Branje. Ondanks een ruime 15-4 zege op MIKO 2 waren de korfbalsters van DES afgelopen zondag niet helemaal tevreden. Gemeten naar het aantal kansen had de overwinning met min stens tien doelpunten hoger moeten uitvallen. DES begon goed aan de wed strijd en had al meteen twee schit terende vrije mogelijkheden om te scoren. Die werden echter gemist en Miko liet in de tegenaanval zien hoe het wel moest. De achterstand werd snel teniet gedaan en de korfbalshow kon beginnen. Miko werd compleet weggespeeld en de een na de andere goede kans werd uitgespeeld. Als een warm mes door de boter sneed de aanval van DES door de verdediging van Miko. De 8-3 ruststand was voor Miko dan ook zeer geflatteerd. Na rust begon DES te slap aan de wedstrijd en het duurde een aantal minuten voordat het weer ging lopen. Gestaag werd de stand uitgebreid. Men namen de kansen van achter de korf werden optimaal benut. Er werd collectief goed gespeelde wedstrijd en in het score overzicht komt dit ook mooi tot uiting. Zondag speelt DES de uitwedstrijd tegen koploper Alico uit Schijndel.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19