Prins Bas II in Blitterswijck Jeugdprins Roel en jeugdprinses Mandy Jeugdboeren- bruidspaar Jannes en Jessy Boerenbruidspaar de Ruuk Hay en Pierre in het zonnetje Jeugdpaar Casten ray Voorzitter gehuldigd in Geijsteren FEBRUARI RR0EKEHMAAHD Alleen deze maand SUPERVOORDEEL op al onze broeken corridor Grotestraat 32 Venray Tel. 0478-586387 Vorst Marcel Deenen stopt na elf jaar Brabants beste buutreedner Schrijen te gast a 5JCH broeken L •HERENMODE* _J PEEL EN MAAS UNI BROEKEN NU 2 STUKS 39,95 STRETCH I RIBBROEKEN NU 2 STUKS 69,95 STRETCH BROEK k NU 2 STUKS 89,95 KATOENEN NU 2 STUKS 89,95 PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 2007 - Pagina 17 In Blitterswijck is Bas Willems uitgeroepen tot prins Bas II van carnavalsvereniging De Ruuk. Bas Willems is 32 jaar, getrouwd met Joyce Knoops en samen hebben ze twee kinderen: Sam en Jette. Het motto van Bas: 'D'n ower- all an de kapstok, d'n steek op de Foto: CV De Ru uk, Blitterswijck. kop. Mit aid en jong in ös Roeke land, wurd dizze carnaval hiëlema- ol top!'. De receptie van prins Bas de tweede vindt plaats op zater dag 17 februari om 20.11 uur in de roekenburcht. Het jeugdprinsenpaar bij Car navalsvereniging De Ruuk in Blit terswijck wordt gevormd door jeugdprins Roel de tweede (Roel Verkoijen) en jeugdprinses Mandy (Mandy Peeters) De receptie van de jeugdprins en prinses vindt plaats op zondag 18 februari om 15.00 uur in de roekenburcht. Foto: CV De Ruuk, Blitterswijck. Het jeugdboerenbruidspaar in Blitterswijck bestaat uit Jannes Gooren (rechts onder) en Jessy Stoks (links onder). Hun getuigen zijn: Sven Franssen (links boven) en Alison Wille (rechts boven). De receptie van het jeugdboeren bruidspaar vindt plaats op zondag 11 februari om 15.00 uur in de roekenburcht. Het paar wordt om 14.00 uur opgehaald. Foto: CD De Ruuk, Blitterswijck. Het boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Ruuk is gekozen vanuit de Blitterswijckse vrouwenvereniging Blitterswijck se Vrouwen Ontmoeten en wordt gevormd door Patrick en Sandra Linders-Wijnhoven. Hun getui gen zijn Hannie Rutten en Bertie Boom en hun bruidsjonkers Mike en Bram Linders. De receptie van het boeren bruidspaar vindt plaats op dins dag 20 februari om 15.00 uur in de roekenburcht. Het paar wordt om 14.00 uur opgehaald. Foto: CV De Ruuk, Blitterswijck. De Roek van Verdienste is een onderscheiding die bedoeld is voor mensen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor het carnaval in het Blitters wijckse Roekenland of voor de dorpsgemeenschap en/of het ver enigingsleven. Dit jaar ging de onderscheiding naar Hay Hofmans (Op de foto links) en Pierre Hendrickx. i Tot jeugdpaar 2007 van de Schanseknuppels zijn uitgeroe pen, jeugdprins Stan I (Vullings) en jeugdprinses Susan (Stiphout). De leus van de jeugdprins luidt: "Mit de jeugdraad vurop hosse we-j zonder gestop, zoë zudde nog wat belève ok al loëpe we d'r nève. Het jeugdpaar houdt zondag 11 februari vanaf 15.11 uur receptie in de Schanseschop De Wis. Oud-voorzitter Eric Euwals is zaterdag tijdens het Aid Wiever bal gehuldigd voor zijn jarenlange inzet voor carnavalsvereniging de Keieschieters in Geijsteren. Tien jaar is was Eric voorzitter van deze carnavalsvereniging. Hij was in vele dingen een echte voortrek ker, bijvoorbeeld bij het nieuwe podium en de vlaggen. Het was af en toe ook geen makkelijke tijd, met onder meer steeds wisselen de beheerders in de zaal. Hij werd gehuldigd door de BCL voor zijn inzet met een onderscheiding 1 x 11- grootorde. Tevens werd Eric gehuldigd door de vereniging zelf, en benoemt tot erelid van de Keie schieters. Carnavalsconcert Met het carnavalsconcert in 't Gasthoês in Horst op woensdag 14 februari wordt een jarenlange traditie voortgezet. Dit jaarlijks terugkerende spektakel wordt gehouden door Harmonie Orkest Noord-Limburg (HONL). Om 20.00 uur klinkt het startschot en wordt het prinselijk gezel schap van carnavalsverenging D'n Dreumel feestelijk binnen gehaald onder de tonen van hun eigen lijflied. Dit jaar is dat prins Johan I met in zijn gevolg zijn lieftallige prinses Ilona, adjudanten Geert en Marcel en niet te vergeten vorst Primus en leden van de Raad van XI. Hierna ontrolt zich een pro gramma van muziek, zang en dans overgoten met een sausje schaele wazel. Hiervoor heeft HONL zich verzekerd van de medewerking van Vocalgroup Hoor's! uit Horst onder leiding van Sjraar Klaassens en het zangsextet Now Weej uit Venray. Kaarten zijn vanaf 19-15 uur verkrijgbaar aan de zaal. De zaaldeuren worden om 19-45 geopend. Hierna kan het publiek plaatsnemen aan lange tafels waar op tijdens de voorstelling drank jes geserveerd worden. Het HONL staat als vanouds onder de bezie lende leiding van Sjef Klinkers. Receptie de Vöskes Zondag 11 februari krijgen jeugdprins Tom en jeugdprinses Kim van carnavalsvereniging de Vöskes een receptie aangeboden, van 15.11 uur tot 16.30 uur in café Oud Meerlo. De muzikale omlijs ting is in handen van joekskapel Béter as Niks. Bekijk ook eens de website www.cvdevoskes.nl. U kunt op de site onder meer foto's zien en downloaden. Vrijdag 9 en zaterdag 10 februari vinden de revueavonden plaats. Er zijn voor dit spektakel nog enkele kaarten te koop. Als buutreedner is de winnaar van het Grenskantbuu- tekampioenschap 2007, Frank Schrijen uit Boxmeer, gecontrac teerd. Natuurlijk zijn er ook optre dens van de Stardancers. een abonnement waard div. kleuren, wasbaar, riem per stuk 29,95 per stuk 39,95 polyester/wol marine, zwart, grijs, bruin k per stuk 49,95 div. kleuren, stretch riem k per stuk 49,95 Na zeventien jaar actief raadslid te zijn geweest van carnavalsvereniging De Wiendbuul in Wanssum, waar van veertien jaar bestuurslid, heeft vorst Marcel Deenen aangegeven te zullen stoppen. Na elf jaar de functie van vorst te hebben bekleed, vindt hij dat het tijd is om het stokje, in dit geval de microfoon, door te geven. In 1993 was hij zelf prins carnaval van de Wiend buul in Wanssum. Vorst Marcel is werkzaam bij de politie in Venray. Vorst Marcel verlaat het carnaval in Wanssum zeer zeker niet helemaal. Hij blijft in ieder geval actief als lid van de Bonte Avond Commissie, de com missie waarvan hij veertien jaar de kar heeft getrokken. De bonte avonden worden nog altijd door eigen Wanssumse artiesten voor gedragen. De enige niet-Wanssum- mer die wel eens optreedt tijdens de bonte avond is zijn oud-collega, vorst van de Keieschieters uit Geijsteren, Pierre Litjens. Beide Bonte Avonden zijn de laatste jaren Vorst Marcel Deenen. Foto: Angy PhotoDesign. nagenoeg geheel uitverkocht. Mar cel zijn wens is om op zondag de lie van de 11e 2007 definitief de vorstensteek aan de wilgen te hangen. Voordat het zover is, heeft hij echter nog een compleet carnavalsprogramma te gaan. De laatste handelingen als vorst zal hij dan ook doen onder het bewind van de huidige prins Paul II (Beterams). Behalve prins Paul II zijn er nog meer hoofdrolspelers die hun beste beentje voorzetten om er een gezellige carnaval van te maken. Jeugdprins Danny I (Lensen) en jeugdprinses Esther I (Bukkems) gaan, samen met de gehele jeugdraad bestaande uit 26 personen, tijdens de jeugdcarna val voorop. Het boerenbruidspaar Mario en Ingrid Theeuwen wordt op carnavalsdinsdag in d'n onecht aan elkaar verbonden. De organi satie van de boerenbruiloft is in handen van de Gemeenschappe lijke Ondernemers Wanssum en staat onder supervisie van super boer Patrick Verheijen. Topper op Meerlose Revue Het is carnavalsvereniging De Vöskes gelukt om de beste en drukbezette Brabantse buutreedner, Frank Schrijen, te contracteren voor twee optredens tijdens de traditio nele Meerlose Revue. Vrijdag avond en zaterdagavond staat de zelfstandige ondernemer in de buutton in zaal 't Brug- eind. De 43-jarige Boxmeerse humorist is een van de grote meneren in de wereld van buutreedners. Frank Schrijen is de enige ton prater die titels heeft veroverd in vier provincies. Hij is win naar van het Land van Cuijk, het Grenskantbuutkampionschap in Limburg (Milsbeek), drievoudig publiekswinnaar tijdens de Bra bantse kampioenschappen in Val- kenswaard en tweede van Brabant in 2001 als Gradje Boemel. En met die buut staat hij vrijdag en zater dag in Meerlo. Volgens kenners is Frank Schrijen een van de betere conferenciers van Nederland met spitse teksten en een onnavolg bare mimiek. Frank Schrijen begon op zes tienjarige leeftijd al met het tap pen van moppen rond carnaval en met zingen. "Ik ben eigenlijk een echte zanger en daar heb ik later de humor aantoegevoegd", zegt hij. Schrijen heeft ontelbare optre dens tijdens het carnavalsseizoen, maar ook daarnaast is hij een veel gevraagd spreker tijdens onder meer familie- en bedrijfsfeesten.. Zijn krachten zijn de tekst en de mimiek. Als Schrijen binnenkomt, begint de zaal al te lachen zonder dat hij een woord heeft uitgespro ken. "Och", zegt Frank Schrijen "Elk tonprater heeft zijn eigen kracht en eigen manier van optre den. Ik probeer er een beetje een act van te maken en dat lukt vrij aardig als ik afga op de reacties van het publiek." Dat Schrijen meer in zijn mars heeft dan de gemiddelde buurt- tereedner, blijkt uit het feit dat hij in het verleden al een one-man- shows heeft gehad en eind april wederom in de Venrayse schouw burg staat met een one-on-show. En niet zo maar eentje. Hij wordt begeleid door het vroegere bege leidingsorkest van niemand min der dan humorist nummer een in ons land: Toon Hermans. Vol gens Frank is het heel bijzonder dat deze band, na tien jaar, weer samen speelt en hem begeleidt. "Ik ben daar erg trots op", zegt hij. De Meerlose Revue wordt zoals altijd verzorgd door het revue gezelschap. Met liedjes en voor drachten worden tal van actuele en minder actuele onderwerpen van het dorp op humoristische wijze voor het voetlicht gebracht. Bovendien treedt de dansgroep The Stardancers op en wordt zaterdagavond bekendgemaakt wie de Zilvervos 2007 in ont vangst mag nemen. Deze hoge dorpsonderscheiding reikt CV De Vöskes uit op voordracht van een speciale commissie aan een persoon of organisatie die zich op buitengewone wijze inzet voor de Meerlose samenleving. De revue avonden beginnen om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur en er zijn nog kaartjes voor beide avonden verkrijgbaar bij de Meer lose middenstand. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv rT4 Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Vastelaovend de SCHATTEN van de Grote Kerk

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17