Ce mee rite Venray Meekijken in Zorgloket Ww' tl 'Biej os in de sjtraot' bij ons in het dorp! Eisen aan foto paspoort en identiteitskaart Loting particuliere bouwkavels plan Korenmolen Leunen Digitale balie op www.venray.nl Al ruim 1 miljoen verpakkingen ingezameld! Restauratie voor St. Jozef ka pel in Smakt Ontdek Venray via de Regenboogroute PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het team van de tv-serie 'Biej os in de sjtraot' hielp op maandag 5 februari de bewoners van Merselo een jeu-de-boulesbaan aan te leggen voor ouderen. Deze zevende aflevering wordt op dinsdag 13 februari uitgezonden vanaf 18.00 uur op TV Limburg. In de tv-serie staan initiatieven centraal van bewoners die hun buurt leefbaar willen maken, én het stimuleren van deze initiatieven. Bewoners vertellen wat hun plannen zijn, hoe ze de leefbaarheid willen verbeteren en waar ze tegenaan lopen. Presentator Sjra Puts laat zien dat gemeenten en inwoners zélf hun kansen moeten pakken om de leefbaarheid te verbeteren. Tijdens de laatste uitzending van 'Biej os in de sjtraot' kijkt Puts terug op wat hij in de afgelopen acht programma's samen met buurtbewoners in heel Limburg heeft weten te realiseren. Dan wordt ook bekendgemaakt welke buurt de speciale 'Biej os in de sjtraot'-prijs voor het best gerealiseerde project heeft aewonnen Ouders met schoolgaande kinderen kunnen elke woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur een paspoort of identiteitskaart voor hun kinderen aanvragen. U kunt hiervoor tijdens kantooruren een afspraak maken met de gemeente Venray via 52 33 33. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 8 februari 2007 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Het elektronische paspoort en de elektronische identiteitskaart stellen strengere eisen aan de pasfoto. Een foto die niet exact aan de regels voldoet, mag de gemeente niet accepteren. Het paspoort en de identiteitskaart zijn elektronische reisdocumenten, omdat er een chip in is opgenomen. Hiermee zijn ze beter beveiligd tegen vervalsing en fraude. De nieuwe reisdocumenten stellen ook strengere eisen aan de pasfoto. Concreet betekent dit: - een pasfoto in kleur - met een lichtgrijze, egale achter grond, met voldoende contrast tussen hoofd en achtergrond - het hoofd van de aanvrager is recht van voren gefotografeerd, schouders recht, beide oren zichtbaar - neutrale blik, mond gesloten - ogen volledig zichtbaar, indien brildragend moet de bril volledig doorschijnende glazen hebben, zonder reflectie - het hoofd mag niet bedekt zijn - geen zichtbare ondersteuning bij heel kleine kinderen - formaat pasfoto 35 x 45 mm (bxh). Niet goed, nieuwe foto Deze eisen worden ook gesteld aan de pasfoto van eventueel bij te schrijven kinderen. Een foto die niet exact voldoet aan deze eisen, mag de gemeente niet accepteren. De meeste fotografen waar u uw pas foto's kunt laten maken, zijn op de hoogte van deze regels. Een nieuw paspoort kost overigens C 47,40. De prijs van de Nederlandse identiteits kaart is 31,20. De aanvraag procedure duurt vijf werkdagen. De volledige voorschriften met betrek king tot de pasfoto en de nieuwe reisdocumenten kunt u nalezen op www.paspoortinformatie.nl. De gemeente Venray kent sinds 1 januari 2007 een Zorgloket. Een loket waar mensen met al hun vragen op het gebied van zorg terecht kunnen. Wethou der Mathieu Emonts nam vorige week woensdag een kijkje in de keuken van het Zorgloket. De morgen aan het Zorgloket heeft indruk gemaakt, zegt wethouder Emonts. "De zaken waarover we in de politiek spreken, hebben nu een gezicht voor me gekregen. Ik heb verhalen gehoord die veel indruk op me hebben gemaakt. Opvallend is de diversiteit aan klanten die met hun vraag aan het loket komen en daaraan gekoppeld de diversiteit aan vragen die zij hebben. Variërend van de aanvraag voor huishoudelijke hulp tot aan financiële bijstand. Ik moet zeggen dat ik de deskundig heid waarmee onze medewerkers de mensen te woord staan bewonder." Wet maatschappelijke ondersteuning Op 1 januari 2007 is de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) in werking gegaan. In de Wmo zijn een aantal bestaande wetten samenge voegd: de Wet voorzieningen gehan dicapten (Wvg), de Welzijnswet, het deel uit de Algemene wet bijzondere ziektekosten (Awbz) over de hulp bij het huishouden. De Wmo regelt bijvoorbeeld hulpmiddelen voorver- voer en wonen en zorgt voor advies en ondersteuning. De gemeente Venray heeft daarvoor een speciaal loket geopend, één loket voor alle vragen over zorg, wonen en onder steuning. Een groot deel van deze vragen wordt door de medewerkers zelf afgehandeld. In sommige geval len wijst de gemeente door naar speciale instanties. Kort gezegd: de gemeente is eindverantwoordelijke en heeft daarbij een uitvoerende taak. Eén bezoek vaak voldoende Nu geeft de gemeentemedewerker niet alleen antwoord op de vraag waarmee iemand aan het loket komt, maar denkt ook verder mee. Stel, iemand heeft een lichame lijk beperking en heeft een vraag over vervoersvoorzieningen. De Een notaris bepaalt op 1 maart 2007 om 17.00 uur in het gemeente huis van Venray bij loting de volgorde waarin twee kavels in het plan Korenmolen in Leunen worden verkocht. Na de loting kunt u deskundigen vragen stellen over de bouwvoorschriften. De twee kavels hebben een grootte van 315 m2 en 280 m2. De grondprijs voor 2007 bedraagt 220,- per m2, exclusief 19% BTW. Deze kavels zijn bedoeld voor de bouw van een twee-onder-een-kapwoning en voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning driejaren zelf (met eventuele gezinsleden) te bewonen. Inschrijving Inschrijving voor deze loting is mogelijk vanaf vrijdag 9 februari 2007 tot en met maandag 25 februari 2007 om 13.00 uur bij de afdeling Publieksdien sten van de gemeente Venray. Per echtpaar of paar van (samenwonende) partners mag één persoon zich inschrijven. Autochtonen van Leunen hebben voorrang bij de loting. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Uw volledig ingevulde inschrijf formulier en het inschrijfgeld moeten drie dagen voor de lotingsavond vóór 13.00 uur bij ons in bezit zijn. U kunt het informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. De loting wordt verricht door notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstands uitkering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar enkele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite www. venray.nl. Kies op de eerste pagina Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 6 Patricia van den Heuvel, lid projectteam en medewerker Zorgloket, en wethouder Mathieu Emonts medewerker aan het loket kan dan informeren of diegene ook al eens aan een gehandicaptenparkeerkaart gedacht heeft. Of wellicht komt hij in aanmerking voor maaltijdvoor ziening of een vorm van bijstand. Doordat alle samenhangende vragen in één keer beantwoord kunnen worden, is één bezoek aan het Zorgloket vaak voldoende. Mathieu Emonts: "Doordat al deze zaken nu vanuit de gemeente worden gere geld, kunnen we de diensten veel beter op maat regelen. Het beleid wordt nu op gemeentelijk niveau geregeld." Positief Een morgen meelopen met het Zorgloket helpt je bepaalde zaken beter te begrijpen, vindt wethouder Emonts. "Je krijgt inzicht in het systeem. De gemeente wordt vaak verweten bureaucratisch te werk te gaan. In sommige gevallen kan het echter niet anders. Maar ik heb nu ook zaken gezien, waarvan ik denk: dat zou ook op een andere manier kunnen. Formulieren die bijvoorbeeld elke maand ingevuld moeten worden, wil je een bepaalde vergoeding krijgen waarop je recht hebt. Voor sommigen, bijvoorbeeld ouderen of allochtonen, is dat een maandelijks terugkerend probleem, omdat zij moeite hebben met het invullen van zo'n formulier. Het is goed datje zoiets te weten komt. De reacties van de mensen waren overigens erg positief. Ik heb leuke gesprekken met ze kunnen voeren. Ik kreeg inderdaad ook wel eens de opmerking: nu ziet u zelf eens hoe het gaat. En dat was precies de reden waarom ik een dag heb meegedraaid aan het Zorgloket." (homepage) in het linker menu Digi tale balie Zoek product of dienst. Zoek vervolgens via trefwoord, beginletter of thema het product of dienst van uw keuze. Zwerfvuil? Ziet u ergens een losliggende stoep tegel, zwerfvuil of een andere onge wenste of gevaarlijke situatie? Meld dit dan op www.venray.nl via het webformulier'Melding' in Digitale balie Overzicht formulieren. Sinds juli 2006 kunt u gratis gebruik maken van de nieuwe onder grondse afvalcontainers voor drankenkartons en kunststofflacons. Ook kunt u sinds eind oktober gebruik maken van de VIP voor het inleveren van petflesjes en blikjes. De gescheiden inzameling verloopt erg goed. Dankzij uw medewerking zijn er al 1 miljoen verpakkingen niet onnodig verbrand maar ingezet voor de recycling. Door het goed scheiden van de verpakkingen, hoeft u de grijze container minder vaak aan te bieden. Dus goed voor het milieu en goed voor uw portemonnee. In deze tabel ziet u hoeveel verpakkingen u al netjes gescheiden ingeleverd heeft. Type verpakking aantal Zeep- shampooflessen 460.000 verpakkingen Drankenkartons 590.000 verpakkingen Petflesjes 19.000 verpakkingen Blikjes 11.000 verpakkingen Voor de restauratie van rijksmonument St. Jozefkapel in Smakt stelt de gemeente Venray een subsidie ter beschikking van 13.125. Deze historische kapel speelt een centrale rol in het bedevaartsoord Smakt en is een voor de gemeenschap belangrijk monument. De restauratie is bijzonder dringend en kan niet langer worden uitgesteld. Vooral de onderhoudstoestand aan de buitenkant van de kapel is bijzonder slecht. Zo zal de dakbedekking en het voegwerk volledig vernieuwd moeten worden. Subsidies Al eerder hebben het Rijk en de provincie Limburg subsidies toegezegd. Met de bijdrage van de gemeente Venray en de eigen bijdrage van het kerk bestuur c.q. Stichting Restauratie en Behoud Sint Jozefkapel Smakt, is de financiering rond. De totale restauratiekosten van het monument worden op 131.252 geraamd. Stichting De Marke, beheerder van de gemeentebossen, brengt samen met Stichting het Odapark en de gemeente Venray regel matig folders uit van nieuwe thema's van de Regenboogroute. U vindt deze route in het bosgebied Vlakwater. De Regenboogroute bestaat uit twee lussen die met een verbindingsroute aan elkaar gekoppeld zijn. In totaal vindt u op beide lussen zeven thema's die met bos en natuur te maken hebben. Ieder met een eigen kleur. Samen vormen ze de zeven kleuren van de regenboog. De startpunten vindt u bij het Theehuis in het Odapark en bij de Pèrdstal aan de Kempweg. Thema's De thema's van de routes zijn onder andere gebaseerd op bomen, bos beheer en geschiedenis. Regelmatig worden nieuwe routes gemaakt die een oude route vervangen. Op dit moment zijn de volgende routes uitgezet: Uit de kunst (groen), Bomen als bondgenoten (paars), Doe-het-zelf (blauw), Ambachten (roze), Bosbeheer (geel), Hout onder zeil (rood) en de speciale jeugdroute Kijkje ogen uit (oranje). Folders met duidelijke uitleg zijn verkrijgbaar bij de VVV, het Theehuis in het Odapark en in het gemeentehuis.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15