Kelsmiddég daverend succes Tweede Venrayse TnR-mök een groot succes Jeugdpaar De Hommel Alles uit de kast voor vorst Milton Carnavalsbal Dichterbij Boerenbruidspaar Merselo Carnaval met orkest De Senioren Boerenpaar in Heide Jeugdprins Ron in Ysselsteyn Prinses Sofie van De Klutetrappers PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 2007 - Pagina 14 Op donderdag 15 februari van 14.00 tot 17.00 uur vindt in wijk- gebouw Op 't Nipperke in Venray de jaarlijkse carnavalsmiddag voor de leden plaats. Dit in samenwer king met de ouderen van Land- weert. Deze middag wordt opgeluis terd door het orkest De Senioren uit Rijkevoort. Er worden tijdens deze carnavalsmiddag onder meer enkele liedjes van de reeds over leden Piet Vermelfoort uit Venray ten gehore gebracht. Kelsmiddég 2007 is afge lopen zondag een daverend succes geworden. In een tot de laatste plaats bezette Witte Hoeve begon klokslag 13.00 uur een klinkend programma. De mannen van Minsekinder (Venlo) sprongen op het podi um voor de muzikale aftrap. Minsekinder was voor het eerst in Venray, maar dat zal niet voor het laatst geweest zijn. Met hun heerlijke vastelaoves- en feestmu ziek in een modern jasje wisten de muzikanten het kelspubliek te boeien en te veroveren. Dat resulteerde in een interactief pro gramma waarbij deelnemers uit het publiek deelnamen aan het optreden van de band. Zanger Michiel, bassist Jakkoo en andere bandleden kregen met hun gewel dige muziek het mannenpubliek flink in beweging. Dat vormde een mooie aanleiding om dan tus sentijds de dorstige kelen weer flink te laven. Het optreden van de Bakkelieten Grieten moest zelfs even worden uitgesteld omdat de geluidsapparatuur oververhit raakte na het verschijnen van de dames. Zelfs de minidiscspeler raakte digitaal van de kook. Na een korte afkoelingsperiode wis ten de dames met hun onvervalste smartlappen het kelspubliek te verleiden tot het weg pinken van menig traantje. Het was de Jan der Jannen, de enige echte Strik, die de Witte Hoeven haast uit zijn voe gen liet barsten met een geweldige buut. Als taxichauffeur deelde hij wel en wee met publiek. Een buut van een ongeëvenaard niveau, die nergens beter tot zijn recht komt dan bij de Kelsmiddég. Meteen na het optreden van Jan kwamen de eerste smeekbedes al binnen bij de organisatie; volgend jaar weer Jan Strik. En waarom ook niet. Dat tussentijds de aankomend aid adjudanten Frank en Ger een eer ste proeve van bekwaamheid af mochten leggen, wat hebben de kels lelijke benen als ze maillots dragen, kon de pret alleen maar groter maken. Het mag voor ieder een die er geweest is of er van gehoord heeft duidelijk zijn; de AAR is dik tevreden over Kelsmid dég 2007. Dat schept verplichtin gen voor 2008 want ook dan is er weer een Kelsmiddég. De Zagewetters Carnavalsvereniging De Zage wetters uit Merselo houdt op zaterdag 10 februari vanaf 21.00 uur het Aid Wieverbal. Dit groots verkleedbal met het thema Bont en blauw is een mooi voorproefje voor de carnaval. Het bal wordt gehouden in het Verkeshuus in Merselo. Op zaterdag 17 februari houden prins Pieter-Paul I (Rieter) en nar Eric (Poels) hun prinsenre ceptie in het Verkeshuus. Aanvang 20.19 uur. Aansluitend wordt het Verkesbal gehouden. De tweede TnR-mök, een avond in het decor van de vijf zittingsavonden in Schouw burg Venray, was met ruim honderd artiesten die optra den voor leeftijdsgenoten een groot succes. Prins Jesper I en zijn adjudan ten Guus en Stan namen het voor touw en presenteerden de avond samen met vorst Quincy. Prins Jesper heeft zelfs nog een drum solo weggegeven en begeleidde op die manier de artiesten de zaal uit aan het einde van de voorstel ling. "Het is geweldig zo'n avond. Grote waardering voor het talent dat er op de bühne stond", aldus Jolanda Janssen, gymdocente op het Raayland College en mede organisator. "Het is één van de weinige momenten dat vereni gingen zich tegelijkertijd kunnen presenteren aan leeftijdsgenoten. Hier zie je het Venrayse vereni gingsleven volop floreren. Dat er veel te doen is in Venray zie je op een dergelijke avond heel duide lijk," vult Brechje Jeuken aan. Het programma was divers. Christoffel opende de voorstelling met een wervelende act. De talentvolle Steef Janssen uit Holthees kwam twee keer terug met een eigen cabaretact. Als rode draad waren er de Verschrikkelijke Mendozies uit Nijmegen. Dizzy trad twee keer op met wederom prachtige dan sen. Het Kunstencentrum kwam zeer verrassend uit de hoek met een combinatieact van slagwerk en dans. Op Braziliaanse klanken van de drumgroep vertoonden de meiden hun dansvaardighe- den. Grote verrassing dit jaar was de streetdancegroep van Bruce Dance Factory. De zanggroep Tomorrow People had een leuk eigen nummer gecomponeerd met Jill Swinkels als rapper. De slagwerkgroep uit Veulen liet zien dat met weinig waardevol materiaal toch heel veel ritmische geluiden kunnen worden gepro duceerd. De meisjes van de jeugd- garde zongen hun lied en als klap op de vuurpijl kwam Robbie Wil liams langs om twee nummers te zingen. Het "Let me entertain you" was zeer van toepassing op de avond en zette de zaal op zijn kop. De avond werd afgesloten met de vastelaovesliedjes van Tamara en Leon. In de foyer ging het feest door. Polonaise, hossen en vooral niet stilstaan; behalve toen de jongeren op hun kaartje moesten kijken om te zien of ze een I-pod of mobiele telefoon hadden gewonnen. In eerste instantie kwam de kaartver koop wat moeizaam op gang en leek het erop dat jongeren geen behoefte hebben aan een eigen vasteloavesavond. Dat het tegen deel waar is bleek afgelopen don derdag overduidelijk. De tieners reageerden enthousiast en dit is voor de organisatie reden genoeg om te brainstormen over de derde versie van TnR-mök. In een bomvolle aula zijn Daan (Leenen) en Cheyenne (Claes- sens) uitgeroepen tot prins en prinses van basisschool de Hom mel. Bijzonder is het dat de vader van Cheyenne adjudant is van Roel I, prins van de Piëlhaas in Venray. Tot vorst werd gekozen Job Schalkwijk, en nar voor dit jaar is Jelle de Munck. Het jaarlijkse Vorstenhal wordt gehouden op zaterdag 10 febru ari. Een avond waarop het trio van 2007, prins Roel I en zijn adju danten Ger en Frank een stapje terugzet. De spotlights zijn deze avond namelijk gericht op vorst Milton tijdens zijn eerste Vorsten hal. Verder nodigt het thema van de prins: "Dizze vasteaovend zétte weej niemes vast, en hale mit-en alles uut de kast!uit om eens wat creativiteit te gebruiken voor een leuk verkleedidee. Het Vorstenhal wordt gehouden in sporthal De Wetteling en begint om 20.11 uur. Jeugdprins van de Pielreuzen in Ysselsteyn is dit jaar Ron Jespers. Zijn leuze luidt: Makt alle daag veul lol, plezier en gein, zoë würd dizze carnaval ieën groeët dürps- festijn'. Ron werd gepresenteerd op de enige echte jeugdprinsenbouw plaats in Ysselsteyn. Naar een paar proeven in de betonmolen Jeugdprins Ron I. Foto: Foto Ftoedemaekers Venray. was de juiste specie gevonden en kon de jeugdprins gemaakt worden. Ron I houdt receptie op zondag 11 februari om 15:11 uur in jeugdgebouw de Koel in Yssel- steyn.Als nieuwe Jeugdvorst werd Bart Alders benoemd. Carnavalsdisco In Downstairs, de kelder van basisschool de Coninxhof in Ven ray, wordt op vrijdag 16 februari een carnavalsdisco gehouden. Wie tussen de twaalf en vijftien jaar oud is kan deze avond van 20.00 tot 23.00 uur hossen, dansen en zingen. Legitimatie is verplicht en een pasje kan op deze avond aangevraagd worden. De avond is alcohol- en rookvrij. Verder is er een prijsje voor degene die het mooist verkleed is. Kijk ook op www. downstairs-venray. nl Aansluitend aan de receptie van prins Ruud I van carnavalsver eniging De Hedsbuülen in Heide kwam even na middernacht het boerenbruidspaar uit een grote doos tevoorschijn. Dit waren Wim en Annie Gielens-Gooren. Carna valsdinsdag worden ze in gemeen schapshuis De Gelderkoel in de onecht verbonden. De bewoners van Dichterbij (voorheen De Laterije) kijken elk jaar weer uit naar hun eigen car navalsbal, dat dit jaar op vrijdag 16 februari wordt gehouden. Dit bal wordt de laatste jaren gehouden in gemeenschaps huis De Gelderkoel in Heide. Vaste bezoekers van dit bal zijn de jeugdprins van Venray met z'n hele gevolg. Bijzonder is dat dit bal al voor de dertiende keer opgeluisterd wordt door joekska- pel Lang Zök. Afgelopen zondag is met mede werking van Sherlock Holmes, die opgravingen gedaan heeft in Mer selo, het boerenbruidspaar van De Zagewetters bekendgemaakt. Hij vond vele historische spullen die hij met een tijdmachine en vader tje tijd bij de juiste personen naar de toekomst bracht. Door middel van een opgegraven lauwerkrans en een flesje parfum kwam Julius Ceasar en Cleopatra als boeren bruidspaar te voorschijn. Tinus van Keukense Nellie en Jan uut 't Huujbuukelaand en Mariet van Marinus en Miet van d'n Diesdonk uitAste. Oftewel in het dagelijkse leven: Tinus en Mariët Ewals. De getui gen zijn Jelte van Tjebbe van Jelte de Viejekoopman, oftewel Jelte Koopman en Anja van Gerrit en An de Mos uut 't Bokkeriek, ofte wel Anja Sommers. De boeren bruiloft zal gehouden worden op dinsdag 20 februari om 19-41 uur in het Verkeshuus (zaal het Anker) in Merselo. Sofie van Bommel is bij de Vredepeelse Klutetrappers uit geroepen tot jeugdprinses Sofie. Samen met jeugdnarrinneke Jes sie (Kroonen) gaat zij voorop bij De Kluutjes. Hun leus is: 'Vanaf vandaag is het voor jullie prinses Sofie en nar Jessie. Ons motto: met carnaval geen stressie'. Prins Hay I en jeugdprinses Sofie houden op zondag 11 februari van 10.49 tot 14.49 uur een receptie in het Klu- tehuus. De receptie wordt voorafge gaan door een heilige mis vanaf 9-30 uur. niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vastelaovend vrijdag

Peel en Maas | 2007 | | pagina 14