Joekskapel viert jubileum Gezin wil blijven wonen in molen Ger Klacht afgewezen Jilesen stopt met raadswerk Fanfare Eendracht draagt bij Driessen zijn steentje Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 2007 - Pagina 11 Swolgen heeft al 22 jaar Hoëge Noë(d)t De elf leden van het eerste uur, staand v.l.n.r: Twan Smeets, Wiel Franssen, Henk Kerstjens, Jos Kerstjens, Jan MartensWint Beurskens (iets later ingestapt), Jac Franssen. Zittend v.l.n.r.:Ed Kleeven, Chrit Thijssen, Pieter Timmermans, Twan Christians. Op deze foto ont breekt Huub Nabben, ook een van de allereerste leden. Staand v.l.n.r.:Wiel Franssen, Eric A mbrosius, Emiel Verbong, Jan Marines, Ed Kleeven, Chrit Thijssen, Twan Smeets en Twan Christi ans Zittend v.l.n.r.:Pieter TimmermansSharion DeenenHay Rutten Ineke AmbrosiusHenk Kerstjens, Hay Kursten, Jos Kerstjens, Rianne Verbong en Jolanda Meijers. Ze zijn allebei lid vanaf het eerste uur. Oké, Wiel Frans sen nam het initiatief voor de oprichting van een joekskapel in Swolgen, maar ook Twan Christians weet nog goed hoe veel leden Hoëge Noë(d)t 22 jaar terug telde. Elf om pre cies te zijn, van wie er negen nog steeds deel uitmaken van de joekskapel, die op zaterdag 17 februari haar 2 x 11-jarig bestaan viert in café-zaal Wil- helmina in Swolgen, hét ver trouwde thuishonk van Hoëge Noë(d)t. Wiel Franssen kan het zich nog als de dag van gisteren herinne ren: de oprichting van joekskapel Hoëge Noë(d)t. Zijn gedachten gaan terug naar de tijd van toen, toen het carnaval in Swolgen in (hoge) nood was. De plaatselijke blaaskapel was namelijk gestopt en er dreigde een carnaval zon der blaasmuziek. Dat kon toch niet, dacht Wiel Franssen, die een namenlijstje opstelde en besloot de telefoon te pakken om een aantal (oud-) muzikanten te bena deren voor de oprichting van een joekskapel. Met succes, want bin nen de kortste keren had de Swol- genaar in hart en nieren genoeg muzikanten bijeen die maar wat graag zitting wilden nemen in een joekskapel. Op de oprich tingsvergadering verschenen elf muziekliefhebbers. Tijdens deze avond werd er ook nog een wed denschap afgesloten met enkele aanwezige zakenlui. Dit leverde Baron de Weichs de Wenne en een afvaardiging van de gebieds- commissie wachtten de gede puteerde op die met een aantal bestuurders in Noord- en midden Limburg een aantal projecten bezocht, waaronder dus het pro ject van de baron. De eerste fase van de herstelwerkzaamheden is inmiddels afgerond. Aan Ger Driessen werd op ludieke wijze aandacht gevraagd voor de twee de fase. Samen met de baron droeg de gedeputeerde letterlijk zijn steentje bij door de gedeel telijk gerestaureerde kasteelmuur verder op te metselen. Voor de voorzitter van de gebiedscommis- sie, Eisso Woltjer was dit de gele genheid om aan te geven dat naast het project van de baron, andere plattelandsprojecten hoog op de agenda staan van de gebiedscom- missie. Zo kenmerkt de platteland ontwikkeling in dit gebied zich De gemeente Meerlo-Wans- sum neemt een klacht van Arno Wiedemeijer niet in behandeling. Dat heeft het col lege van B en W de Meerlonaar in een brief inmiddels laten weten. Wiedemeijer schreef onlangs een brief waarin hij vraagt op welke wijze hij bezwaar kan maken tegen de handelwijze van het gemeen tebestuur jegens hem. Volgens burgemeester en wet houders heeft Wiedemeijer echter onvoldoende belang bij de behan deling van zijn klacht. Hij bereikt met zijn schrijven immers niet dat er een nieuw besluit wordt genomen over de bouw van een tweede woning op zijn perceel, Die juridische procedure is afge rond omdat er geen beroepsmo gelijkheid meer bestaat tegen de uitspraak van de Raad van State in Den Haag. Wiedemeijer ijvert al jaren voor de bouw van een meteen een aardige bodem voor het instrumentenfonds op. "En als we met carnaval drie nummers konden spelen, kregen we ook nog een vat bier van de kastelein", zegt Wiel Franssen lachend. "We zaten kort voor carnaval, maar je begrijpt dat we die drie nummers hebben gespeeld. En nog wel meer ook trouwens..." De naam van de joekskapel spreekt eigenlijk voor zich: Hoëge Noë(d)t verwijst naar het Swol- gense carnaval dat 22 jaar terug in de penarie zat, maar tevens naar de hoge noten die de muzikanten met de regelmaat van de klok uit hun instrumenten weten te per sen 'en die niet iedereen altijd kan waarderen', zegt Wiel Frans sen met een brede grijns op zijn gezicht. REVUE POPULAIR Inmiddels is Hoëge Noë(d)t niet meer weg te denken uit het plaatselijke carnavalsleven. Met name naar de optredens tijdens de jaarlijkse revueavonden kijken de leden van de Swolgense joeks kapel altijd reikhalzend uit. "Het is knap dat een klein dorp zo'n goede zittingsavonden heeft", vindt Twan Christians. "Er treden tijdens de drie avonden allemaal artiesten van eigen bodem op en de zaal is altijd uitverkocht. Eerst waren er maar twee zittings avonden, maar vanwege de grote belangstelling is dat aantal uitge breid naar drie. Wat onze taak is? Het begeleiden van de artiesten door innovatie in de landbouw, ontwikkelingsmogelijkheden voor de intensieve veehouderijen. Een voorbeeld van innovatie is een nieuw systeem voor het terug dringen van de stankoverlast bij bijvoorbeeld een varkenshouderij en. Hierdoor kan een stankcirkel worden verkleind. Dit is gunstig voor ontwikkelingsmogelijkheden van varkenshouderijen die dicht bij dorpen liggen en waardoor uitbreiding van woningen moge lijk gemaakt kan worden. Naast de agrarische economie richt de woning voor zijn zieke vader en is een trouw bezoeker van com missie- en raadsvergaderingen. Onlangs diende hij bij de gemeen te ook al een bezwaar in tegen het bouwplan Pilmus in Meerlo, omdat voor de nieuwbouwwijk volgens hem nooit een fatsoen lijke onderbouwing is gemaakt, zo betoogde hij recent voor de commissie bezwaarschriften. Tevens vraagt de Meerlonaar zich af waarom deze wijk wél in het buitengebied gebouwd mag wor den en waarom de bouw van een tweede woning in zijn achtertuin niet mag. Al jaren is Wiedemeijer bezig voor die tweede woning. De gemeenteraad stemde in 2002, tegen het advies van het college van B en W in met het plan, maar de provincie Limburg wilde niet meewerken aan het bouwen in het buitengebied. De Raad van State, het hoogste rechtsorgaan in Nederland, deelde de visie van de provincie. Desondanks blijft bij hun opkomst en aftocht, en het spelen van stemmingsmuziek tussen de optredens door. Het zijn vermoeiende avonden, maar ik zou ze zeker niet willen missen." Maar ook tijdens de carnavalsdagen zelf zijn de leden bijna dagelijks in touw. De optocht, de boerenbrui loft: altijd weer speelt joekskapel Hoëge Noë(d)t haar muziekpar tijen mee. Partijen, die in elkaar worden getimmerd door Wiel Franssen, die door Twan Christi ans gekscherend 'onze componist' wordt genoemd. "We spelen een eigentijds, niet te zwaar program ma, waarin muziekstukken zitten die andere joekskapellen niet in hun repertoire hebben", vertelt Wiel Franssen. "Maar de melodie komt altijd op de eerste plaats, ik probeer de muziek zo goed moge lijk om te zetten en bij onze kapel te laten passen." GEZELLIGHEID TROEF Bij de Swolgense joekskapel staat het plezier in het samen muziek maken met stip op de eerste plaats. "Wij zijn een echte gezelligheidskapel", vindt Wiel Franssen. "En dat is volgens mij ook onze kracht. We treden niet al te vaak op. We repeteren eigenlijk slechts één keer in de drie a vier weken in café-zaal Wilhelmina en in de aanloop naar carnaval toe wat vaker. Sommige joekskapel len willen zich graag meten met andere, maar die behoefte aan competitie hebben wij helemaal niet. Nooit gehad ook, wij willen andere kapellen niet de loef afste- Onder toeziend oog van het Venrayse Statenlid Jan Loonen metselt Ger Driessen het muurtje van de kasteelruïne verder op. gebiedscommissie zich ook op onderwerpen als natuurontwikke ling, beekherstel en leefbaarheid. Initiatiefnemers met goede idee- en kunnen altijd terecht bij het gebiedsbureau - het werkapparaat van de gebiedscommissie - onder doorkiesnummer 0478 - 523 624. Meer informatie is te zien op www.plattelandinuitvoering.nl. Wiedemeijer vechten voor een tweede woning in zijn achtertuin. In de ogen van de gemeente Meer lo-Wanssum is Wiedemeijer niet meer dan een notoire bezwaar maker die de gemeenschap veel geld kost met zijn bezwaren en zijn roep om aandacht voor zijn bouwplan. De Meerlonaar lijkt echter niet van zins om zijn 'aan pak' te veranderen. In de commis sie bezwaarschriften verklaarde hij dat hij zich geroepen voelt om dit te doen. "En als daar in de toekomst aanleiding voor is, zal ik ook tegen andere plannen bezwaar maken." De Meerlonaar strijdt verder nog voor de realisatie van een bamboekwekerij in Wanssum, waarvoor hij ook geen vergun ning kreeg. Verder loopt er nog een strafzaak tegen hem omdat in februari 2004 bij zijn huis in Meerlo een hennepkwekerij werd ontmanteld, maar die is nog niet ken." Wellicht is dat ook de reden voor het feit dat van de elf leden die 22 jaar geleden te begonnen met een joekskapel, er nog altijd negen lid zijn. Want een blik op de foto's van toen en nu vertelt ons dat de samenstelling van de groep muzikanten in al die jaren nauwelijks is veranderd. Verreweg de meeste leden zijn lid vanaf het eerste uur. Enkele jaren geleden kwamen ook enkele dames de anno 2007 zeventien leden joeks kapel versterken. En het hechte gezelschap, dat dit jaar dus negen jubilarissen in zijn gelederen heeft, telt ook twee echtparen: Emiel en Rianne Verbong en Eric en Ineke Ambrosius. Maar ook de andere vrouwen, Wiel Franssen noemt ze 'onze trouwste supporters', wil het duo niet vergeten. "Onze vrou wen zijn zeer belangrijk voor de joekskapel. Zonder hun steun had den we het niet zo lang volgehou den", weet Twan Christians. Joekskapel Hoëge Noë(d)t viert haar 2 x 11-jarig bestaan op de zaterdag voor carnaval, zaterdag 17 februari. Na de gezinsmis van 19 00 uur, die onder meer wordt opgeluisterd door de joekskapel, is iedereen van harte welkom op de receptie van de joekskapel, van 20.11 uur tot 21.11 uur in café zaal Wilhelmina. Daarna begint het 'Groët Verklejd Joeksfiëst' met muziek van, hoe kan het ook anders, Hoëge Noë(d)t zelf. Ook treden tijdens dit karaoke- en jubi leumfestijn enkele rasechte Swol gense artiesten op. Geen rotonde voor school Swolgen Nee, er wordt voor de basis school in Swolgen geen kleine rotonde aangelegd om een einde te maken aan de verkeersproblemen op de Jan van Swolgenstraat. Ook wordt de parkeerplaats voor het schoolgebouw niet volledig ver hard. Dat antwoordde wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) vorige week op een vraag vanArnold Holl (GP'94). Holl uitte tijdens de com missievergadering Ruimte en Eco nomie, net als zijn fractiegenoot Frans Kerstjens een dag eerder deed tijdens de commissie Leef baarheid en Bestuur, zijn zorg over de verkeersveiligheid, nu ook de peuters hun intrek hebben geno men in de basisschool. Als gevolg van deze uitbreiding van basis school naar brede school is het autoverkeer van en naar de school toegenomen, terwijl het aantal parkeerplaatsen gelijk is gebleven. Momenteel moeten ouders met hun auto op de Jan van Swolgen straat keren als ze hun kind(eren) naar school hebben gebracht of van school hebben gehaald. De wethouder vertelde met zowel de dorpsraad als het bestuur van de school overleg te hebben gehad over de parkeerproblematiek. Over een rotonde is volgens haar nooit gesproken, over het parkeerpro bleem daarentegen wél. Maar het volledig verharden van de strook is volgens Brugman geen op tie. Want dat heeft volgens haar tot gevolg dat nog meer ouders met hun auto hun kind(eren) naar school brengen of van school halen. "En het is een dure kwestie."Wel is er volgens Brugman overleg geweest met de stuurgroep en is er tijdens die bijeenkomst gesproken over de mogelijkheid om bijvoorbeeld gravel op de momenteel onverhar de parkeerstrook te storten. Dat plan om volgens de wethouder 'iets comfortabeler te kunnen par keren' kost circa 7500 euro. Sportbeleid De gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wans- sum werken op het gebied van sport samen in het project Sport3- Als basis voor het toekomstige beleid rond sport en bewegen is een gezamenlijke kadernota opge steld. Voordat de drie gemeente raden zich hierover uitspreken, worden de sportverenigingen en andere belanghebbenden geïnfor meerd over de ideeën tijdens een speciale informatieavond op don derdag 8 maart 2007 in cultureel centrum 't Gasthoês in Horst. Alle sportverenigingen en de gemeen teraadsleden van de drie gemeen ten ontvangen nog een uitnodiging voor deze bijeenkomst. Informatie: www. meerlo-wanssumnl Hij kan niet anders. Wil Twan Wijnhoven samen met zijn gezin in de molen aan de Boltweg in Blitterswijck blijven wonen, dan moet hij wel instemmen met het 'uit- ruilvoorstel' van de provincie Limburg. En dat houdt in dat Wijnhoven een door hem aan gekochte burgerwoning in het buitengebied, in ruil voor het mogen wonen in de molen, sloopt. Doet hij dat niet, dan moet de gemeente Meerlo- Wanssum handhavend optre den tegen het gezin, dat al een jaar tegen de regels in woon achtig is in de molen. "We gaan er zeker niet uit." Twan Wijnhovens reactie is dui delijk. De Blitterswijckenaar laat weten akkoord te gaan met het slopen van het burgerpand, dat hij uit voorzorg al van zijn buurman kocht. "Ik heb toch geen andere keus? Ik heb geen zin in een lang juridisch traject en wil samen met mijn gezin gewoon nog jaren op deze prachtige locatie blijven wonen. Pas als ik de woonbestem ming heb, maak ik de molen hele maal af. Dan komen ook de wie ken eraan." De gemeente Meerlo-Wans- sum en Wijnhoven deden vorig jaar een laatste beroep op de provincie Limburg om toch een woonbestemming op het pand te krijgen, maar de toenmalige CDA- wethouder J. Derikx (ruimtelijke Daniela Jilesen stopt met directe ingang als fractievoor zitter en raadslid van de Partij van de Arbeid in de gemeente Meerlo-Wanssum. De 29-jarige Tienrayse, lijsttrek ker van de PvdA bij de verkiezin gen in maart 2006, zegt door haar werkzaamheden in de raad en een nieuwe baan, waarvoor ze een opleiding moet volgen, nauwe lijks nog tijd te hebben voor haar Verkeerspilot bij De Peddepoel De gemeente Meerlo-Wans sum wil de verkeersveiligheid op de Gouverneur Houbenstraat in Wanssum verbeteren door van de straat een eenrichtingsweg te maken. Tegen het verkeersbesluit van het college van B en W zijn twee bezwaren binnengekomen, verklaarde wethouder Brugman (PK, Ruimte) vorig week tijdens de commissievergadering Ruimte en Economie. De wethouder is met deze mensen in gesprek om tot een voor beide partijen bevre digende oplossing te komen. De gemeente wil bij de aan de Gou verneur Houbenstraat liggende basisschool De Peddepoel een vei lige zone aanleggen, met vrolijke kleuren op een deel van de weg en een smiley, een snelheidsmeter die je op een vriendelijke manier vertelt hoe hard je rijdt. "Dit is een pilot voor de gemeente", legde wethouder Brugman uit. Mocht de pilot in Wanssum succesvol verlopen, dan is de kans groot dat het pilot integraal opgepakt wordt en een vervolg krijgt bij de andere basisscholen in de hele gemeente Meerlo-Wanssum. De gemeente heeft over de pilot al contact gehad met het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Lim burg (ROVL) en de school. Meerlo-Wanssum verliest Statenzetel Met het vertrek van Dickie Min- ken-Jansen (PvdA) uit de provinci ale politiek verliest de gemeente Meerlo-Wanssum haar enige Sta tenzetel. Aan de verkiezingen van 7 maart nemen drie politici uit de gemeente deel, maar ze staan alledrie op onverkiesbare plaat sen. Vorig jaar, bij haar aantreden als wethouder, kondigde Minken al aan niet meer verkiesbaar te zijn voor een volgende periode (2007-2011) in Provinciale Staten. De PvdA heeft geen vervanger uit Meerlo-Wanssum kunnen strikken. Op de CDA-lijst neemt ex-wethou- der Jac Derikx uit Geijsteren de 42e plaats in op de noordelijke lijst. Wethouder Leo Beterams uit Meerlo staat veertiende op de lijst van GroenLinks. Beterams is lokaal lid van de partij Progressie ve Kombinatie. Huub Rademacher uit Meerlo is met de 26e plek lijst duwer bij de SP. Rademacher was tot voor kort voorzitter van de SP, afdeling Venray. ordening) achtte de kans hierop al bijzonder klein. De provincie Lim burg wil immers niet meer wonin gen in het buitengebied. Boven dien is er al een bedrijfswoning bij de forellenkwekerij, die wordt bewoond door Wijnhovens zus en haar gezin. Een tweede bedrijfs woning niet is toegestaan. Wijnhoven bouwde de molen bij forellenkwekerij Keijzersberg met de bedoeling er groepen te ontvangen en presentaties over het forellenkweken te geven. Gaandeweg bleek echter dat het gebouw aan te veel veiligheids eisen moest voldoen om er groe pen te mogen ontvangen, waarop Wijnhoven besloot er een woning van te maken. Het college van B en W van de gemeente Meerlo- Wanssum gaf hem vorig jaar al te verstaan dat hij het gebouw moest verlaten, maar zegde toe een oogje dicht te knijpen zolang er geen 100 procent duidelijkheid was van de provincie over de woon bestemming. Die is er nu wel. De provincie wil alleen akkoord gaan met legalisatie van de woning in de molen als Wijnhoven een door hem in het buitengebied gekoch te burgerwoning, in ruil voor het mogen wonen in de molen, sloopt. Met het alternatieve voor stel van Wijnhoven, om de burger woning ongeschikt te maken voor bewoning en als bedrijfsgebouw in gebruik te nemen, ging de pro vincie niet akkoord. De gemeente heeft Wijnhoven, die veel geld in de molen heeft geïnvesteerd om drie kinderen. Na nauwelijks een jaar verlaat ze de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum. "Ik heb er gewoon geen tijd meer voor. Als raadslid moet je goed voorbereid zijn op de vergaderingen, maar alles kost tijd. Ik liep al langer met het idee rond om te stoppen, maar heb onlangs de knoop definitief doorgehakt." De Tienrayse was de afgelopen maanden al regelmatig afwezig was bij vergaderingen. Jilesen wordt als fractievoorzitter opge volgd door raadslid Sylvia Gielens uit Tienray. Ben Minken, echtge noot van PvdA-wethouder Dickie Minken-Jansen, wordt de opvolger van Daniela Jilesen in de raad. Als de geloofsbrieven van Ben Min ken zijn onderzocht en goedge keurd, zal hij per 12 februari zit ting nemen in de raad. De Partij van de Arbeid, die twee zetels in de gemeenteraad bezet, had voor de verkiezingen van 2006 al grote moeite om kandidaten voor de verkiezingslijst te vinden. Daniela Jilesen blijft wel lid van de PvdA en wil op de achtergrond actief blijven in de politiek. Fanfare Eendracht Meerlo bijt in 1931 de spits af van de Kinds heidsoptocht door de Dorpsstraat in Meerlo. De foto is genomen vanuit Huize Meerlo. De optocht die geschikt te maken voor bewo ning, inmiddels medegedeeld dat er niet meer wordt gediscussieerd over het plan. Er is duidelijkheid en Wijnhoven mag nu zelf beslis sen wat hij doet. Hij kan kiezen: of hij sloopt de woning of tegen de illegaal gerealiseerde woning in de molen wordt door de gemeen te Meerlo-Wanssum handhavend opgetreden. En dan moet de fami lie eruit. Camping niet voor huisvesting buitenlandse werknemers De vijftien plaatsen tellende minicamping van P. Martens aan de Mackayweg in Tienray mag niet gebruikt worden voor de huisvesting van buitenlandse werknemers. Het college heeft het verzoek van detacheringbu reau Laeck BV, dat maar moeilijk geschikte huisvesting voor zijn werknemers kan vinden, afgewe zen. Martens heeft een agrarisch bouwblok aan de Mackayweg. Hij mag op het perceel twintig eigen buitenlandse werknemers huis vesten in woonunits, maar krijgt van burgemeester en wethouders geen toestemming om ook de minicamping open te stellen voor buitenlandse werknemers.Volgens burgemeester en wethouders is het beleid voor de huisvesting van buitenlandse werknemers op een aantal punten weliswaar ver ruimd, maar zou medewerking aan het plan betekenen dat op het perceel, inclusief de twintig eigen werknemers, in totaal maximaal tachtig mensen zouden komen te zitten. Dit aantal is volgens het college veel te groot voor een dorp als Tienray, dat ook al te maken heeft met een flink aantal buitenlandse werknemers in hotel De Groene Lantaarn. Tevens is het vanuit beheersoogpunt niet wen selijk om akkoord te gaan met het verzoek. Want te veel mensen op één locatie leidt onherroepelijk tot onrust en spanningen, aldus het college van B en W dat streeft naar kleinschalige huisvestingsmo gelijkheden. Pasar Malam in 't Brugeind In zalencentrum 't Brugeind in Meerlo wordt ook dit jaar weer een heuse Pasar Malam, Indone sisch voor avondmarkt, gehouden. Max Hendrikse uit Venlo is de organisator van de Aziatische markt, die van zaterdagmorgen 26 mei tot zondagavond 27 mei (Pink steren) in 't Brugeind plaatsvindt. De bezoekers kunnen tijdens deze oosterse markt onder meer genieten van prachtige kledij, kunstwerken, houtsnijwerk, ver rassende snuisterijen en muziek. En er is natuurlijk volop gelegen heid om Indonesische gerechten te nuttigen. trekt tussen de boerderij van de familie Geurts en de ouder brou werij. Beide panden zijn gesloopt. Fanfare Eendracht Meerlo werd in 1890 opgericht onder protest van pastoor Van der Steen, maar met medewerking van burgemeester Kellenaers. De eerste dirigent van Meerlo's fanfare was schoolhoofd en musicus H. Biermans. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. CDA-gedeputeerde Ger Dries sen bezocht vrijdag de herstel werkzaamheden aan de kasteelru- ine in Geijsteren. Dit is een van de projecten die de gebiedscommis sie Venray Meerlo-Wanssum in het kader van platteland in uitvoering in 2004 aan Gedeputeerde Staten hebben voorgedragen. 3WCLGEH HOËGE NOË(0)T SWOLGEN Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11