'Jammer dat de jeugd het niet wilde overnemen' i SOS Jongerengroep en Polenacties sluiten aan op Samen Verder Gedeputeerde naar Geijsteren Rabobanken steunen Wereldfestival Mart Smits 'de witte' overleden Leerlingen lezen voor St.-Willibrordusgilde Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari 2007 - Pagina 9 Peter Joosten over 22 jaar carnavalswagens bouwen bij Meerlose buurt 't Centrum Peter Joosten (59) besloot, na twee keer elf jaar carnavals wagens te hebben gebouwd bij buurtvereniging 't Centrum in Meerlo, een punt achter zijn 'bouwcarrière' te zetten. Helaas was er te weinig jeugd bereid om het werk van hem en zijn medebuurtbewoners voort te zetten. Een terugblik. Als kind was Peter Joosten al betrokken bij het bouwen van carnavalswagens. "Ik ben geboren en opgegroeid in Tegelen. Mijn ouders waren sterk betrokken bij de carnaval in Tegelen. Als kleine jongen liep ik mee in de optocht en hielp ik bij het bouwen van de wagens. Dat vond ik toen al geweldig om te doen: dat crea tieve sprak me wel aan. Met name de aanloop naar de carnaval was ieder jaar een fantastische tijd." BUURTVERENIGING "Toen ik ouder werd, ben ik ver trokken uit Tegelen en in Meerlo gaan wonen. Een carnavalsvereni ging uit Horst heeft mij gevraagd of ik mee wilde helpen bij het afwerken van de wagens. Dat hield met name het verven van de wagens in. Leuk werk was dat. Inmiddels liep ik zelf ook al mee in de optocht van Meerlo. In 1983 wilde buurtvereniging 't Centrum meedoen aan de optocht. Met een groep mensen uit de buurt zijn we begonnen met het bouwen van de wagens en uiteindelijk hebben we liefst 22 jaar met de buurtvereni ging meegelopen in de optocht." De weken voor de carnaval waren voor Peter Joosten altijd erg druk. "Op een gegeven moment hielp ik de carnavalsvereniging in Horst bij de afwerking van haar wagen, bouwde ik met 't Centrum zelf een wagen en hielp ik bij de voorbereidingen van de Revu, die een week voor de carnaval plaats vond. Ik rolde er vanzelf in. Ik heb het geweldig gevonden. Beter dan voor de tv zitten, zeg ik altijd." "Als ik terugdenk aan al die jaren, schieten er heel veel herin neringen door mijn hoofd. We heb ben veel lol gehad, maar ook veel verdriet gehad van de mensen die door de jaren heen zijn overleden. Het was altijd een hectische, gezel lige, maar ook spannende tijd. Het wilde namelijk wel eens gebeu ren dat tijdens of net voor de optocht de technische snufjes het opeens niet meer deden. Paniek! Dan moest iemand handmatig de wagen weer aan de praat krijgen. De ideeën voor de wagens kre gen we altijd van zaken die in het dorp spelen of hebben gespeeld. Zo hebben we een keer het kerk- Meerlonaar Peter Joosten maakte met buurtvereniging 't Centrum enkele jaren terug een kerkorgel na, omdat die toe was aan restauratie. orgel nagemaakt, omdat die toe was aan restauratie. Mensen kon den een bijdrage leveren door ons p.v.c.orgelpijpje te kopen. Gewoon een stukje zilver geverfd elektrobuis met een rood lintje eraan. En wat bleek: we waren in een mum van tijd uitverkocht en het geld ging naar de kerk. Ik vond het altijd een uitdaging om een leuk en actueel onderwerp te ver zinnen en daar omheen de wagen te bouwen. Daar lag voor mij de lol, niet zozeer in de carnaval zelf. Het bouwen en bedenken van een wagen kun je niet alleen, en dat hebben we dan ook jaren met een hele hechte groep gedaan. Door de jaren heen kwamen er mensen bij en gingen er mensen weg, maar de hechte kern bleef. En natuurlijk hebben we zo nu en dan wel eens een prijs gewonnen. Was het niet in Meerlo, dan wel in Horst, of in beide plaatsen tegelijk." Het vieren van carnaval is vol gens Peter Joosten weinig veran derd. "Carnaval is carnaval geble ven, gelukkig maar. Wat ik wel erg jammer vind, en waar ik me samen met anderen ook druk over heb gemaakt, is dat er geen jeugd is die het werk van ons wilde overnemen." INDIANENACT "Toen ik nog volop betrokken was bij de bouw van de wagens, hadden we altijd wel mensen die geld inzamelden om de wagen te kunnen realiseren. Bovendien werd er behoorlijk gelobbyd om aan de materialen te komen. De een gaf ons hout, de ander verf. Maar dat vroeg ook veel organi satie. Ik denk dat meer mensen ervoor kiezen te gaan skiën met carnaval of misschien wel ergens anders carnaval te gaan vieren. Daarom hebben we in 2005 beslo ten dat het onze laatste carnaval zou zijn. Het was mooi geweest." Je zou verwachten dat Peter Joosten vervolgens veel tijd over zou hebben. Een misvatting. "Ik ben docent aan het Dendron College in Horst, waar ik me ook inzet voor een act in het jaarlijks terugkerende evenement 'Het Spektakel'. Zo heb ik in 2005 een indianenact gedaan met een aan tal collega's. Daar hebben we het decor voor gebouwd. Ook dit jaar staat er weer een act op het programma. Ik kan verklappen dat het iets met cowboys te maken heeft." De plannen rondom een SOS Jongerengroep van de Stich ting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum en de uitwisselingsactiviteiten van de Stichting Meerlo-Wanssum- Wasosz met jongeren van hier en jongeren uit Polen sluiten naadloos aan bij het ideeën van Samen Verder. Dat bleek maandagavond tij dens de vergadering van de com missie Leefbaarheid en Bestuur in Meerlo-Wanssum, waarin het plan Samen Verder werd besproken en door de meerderheid van de com missie werd aangenomen. Het is een initiatiefvoorstel van de raads leden Jan van Dijk (PK) en Rob van der Heijden (CDA), waarin het plan wordt beschreven om in Meerlo-Wanssum meer aandacht te schenken aan de multicultu rele samenleving. Een stuurgroep bestaande uit raadsleden moet het project vorm gaan geven. Het pro ject is bedoeld om jeugd in Meer lo-Wanssum bekend te maken met andere culturen om spanningen in de toekomst te voorkomen. De GP- fractie is de enige fractie die vindt dat het instellen van een speciale stuurgroep voor deze kwestie, die in Meerlo-Wanssum nauwelijks speelt, te veel van het goede is en dat je daar het college van B en W en de ambtenaren niet mee moet opzadelen. "Er gebeurt in Meerlo- Wanssum al veel op dit terrein, kijk naar SOS Meerlo-Wanssum", aldus Frans Kerstjens van GP'94. Dat werd overigens door alle frac ties en het college onderstreept. Zo heeft SOS het initiatief geno men om een SOS Jongerengroep op te richten voor jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 25/30 jaar. Diverse raadsfracties pleitten ervoor dat SOS ook een groep voor jongeren tussen de 12 en 16 jaar zou moeten beginnen. SOS-voorzitter René Poels lichtte maandagavond tijdens de com missievergadering toe dat SOS met haar activiteiten bevordert dat de inwoners van Meerlo-Wans sum een positieve beeldvorming krijgen over mensen van andere culturen en verdraagzaamheid tonen tegenover deze mensen. Dat schept tevens een draagvlak voor een gemeentelijk beleid gericht op integratie van mensen met een andere culturele achtergrond. Met deze wetenschap en de ervaring van de afgelopen jaren is het idee geboren om een speci fieke SOS jongerengroep samen te stellen. In het jaarplan 2007 heeft SOS de jongerengroep als een van de doelen gesteld. Poels: "We gaan in eerste instantie jongeren zelf benade ren: autochtone en allochtone jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 25 - 30 jaar. Binnen deze groep leren de jongeren elkaar beter kennen en werken ze ook mee aan de activiteiten in Meerlo- Wanssum ten behoeve van het nieuwe project en de bewustwor ding. De jongeren vertellen eikaars achtergronden, discussiëren over actuele onderwerpen, koken samen en eten eikaars gerechten. Bovendien kunnen jongeren zelf ook projecten uitvoeren: zie o.a. het samen beschilderen van de abri's. Jongeren van Meerlo-Wans sum kunnen via de jongerengroep stage lopen in de Derde Wereld bij ons bekende projecten. Op die manier kunnen ze zelf kennis maken met andere culturen en bij terugkomst hun ervaringen delen met leeftijdsgenoten." Voorzitter Joep Hahn van de Stichting Meerlo-Wansum - Wasosz had de commissie een brief geschreven met de medede ling dat deze stichting nu al pro jecten opzet waarbij allochtone en autochtone jongeren elkaar ontmoeten en elkaar beter leren kennen. "Wij menen dat het werk van onze stichting nauw aansluit bij de doelstelling van het initi atiefvoorstel 'Samen verder'. Wij beijveren ons gedurende de tien jaren dat de stichting bestaat, om 'contacten te leggen en te bevor deren tussen de gemeenschappen van Meerlo-Wanssum en de Pool se gemeente Wasosz'. Zo staat het in onze statuten. Ons doel is om elkaar beter te leren kennen, voor oordelen te bestrijden en vriend schapsbanden te kweken." Om dit doel te bereiken, heeft de stichting, naast andere activitei ten, veel energie gestoken in het organiseren van jeugduitwisselin gen. De eerste projecten liepen via Scouting Blitterswijck. Op initiatief en door bemidde ling van de stichting hebben het Raayland College in Venray en het "Gymnasium" in Rawicz (buurge meente van Wasosz), een jaarlijks uitwisselingsprogramma opgezet. Met het Dendron College lopen ook contacten voor eenzelfde uit wisseling met het "Gymnasium" te Wasosz. In het kader van Platteland in Uitvoering komt CDA-gedepu- teerde Ger Driessen op vrijdag 2 februari van 10.50 uur tot 11.05 uur naar Geijsteren om een van de projecten van de gebiedscom- missie Venray Meerlo-Wanssum te bezoeken. Dit bezoek maakt onderdeel uit het programma van de gedeputeerde om alle negen de gebieden van Platteland in Uit voering in Limburg samen met een select gezelschap per bus in één dag te bezoeken. Het selecte gezelschap bestaat uit een paar belangrijke partners als het gaat om plattelandsontwikkeling in Limburg. Driessen bezoekt het project 'Consolidatie kasteelruïne Geijsteren', dat is geïnitieerd door baron De Weichs de Wenne. Eind 2004 heeft baron De Weichs De Wenne bij de gebieds- commissie subsidie aangevraagd in verband met de consolidatie van zijn voorouderlijk huis. Het gaat om het duurzaam herstellen van de oude fundamenten van het voormalige kasteel en het uitbag geren van de oude grachten. Aan het eind van de Tweede Wereld Oorlog is het kasteel door de geal lieerden gebombardeerd, in de ver onderstelling dat de Duitsers zich hierin nog hadden verschanst. Die hadden zich echter al teruggetrok ken, zo bleek na de oorlog. Het hele project is opgeknipt in twee fasen. In 2004 vroeg de baron voor fase 1 subsidie aan. Nu de afronding van deze fase nadert, wil de baron een vervolg geven aan fase 1Het gebiedsbu- reau onderzoekt samen met de baron de subsidiemogelijkheden. Binnen het gebied Venray, Meerlo- Wanssum is dit een van de wei nige objecten die invulling geven aan het reconstructiedoel 'herstel historisch bouwkundig element'. De gebiedscommissie stelt de rea lisering van dit totale project dan ook op prijs. Wethouder bekijkt Tienray Op uitnodiging van de dorps raad brengt wethouder Carla Brugman (PK, Ruimtelijke Orde ning) op dinsdag 13 februari een bezoek aan Tienray om de belangrijkste problemen in het dorp te bespreken. De dorpsraad hield onlangs in het kader van de ontwikkeling van een dorpsom- gevingsprogramma (DOP) een onderzoek in het dorp. Uit de enquête zijn enkele knelpunten in beeld gekomen die volgens de dorpsraad nu al om aandacht vra gen. De wethouder en de dorps raad gaan bijvoorbeeld kijken naar de verkeersveiligheid op de Swol- genseweg, Spoorstraat en Nieuwe Baan en de groenvoorzieningen. Van de ongeveer 480 formulieren die de dorpsraad huis aan huis verspreidde, zijn er tot nu toe zo'n 370 retour ontvangen. niet ontvangen? Bel 582877! Extra commissie vergadering Aanstaande maandag 5 februari is een extra commis sievergadering gepland om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Op 29 januari is tijdens de com missie Leefbaarheid en Bestuur het agendapunt over het lokaal gezondheidsbeleid (punt 9 op de agenda van de raad) niet behan deld. Dit komt maandag 5 februari aan de orde. Afgesproken is dat vragen over dit onderwerp vooraf schriftelijk ingediend worden. Op 30 januari is in de commis sie Ruimte en Economie gespro ken over de OZB-verordening en de daarin opgenomen tarieven 2007 (punt 8 op de agenda van de raad). Over dit onderwerp wordt maandag 5 februari een nadere toelichting gegeven. U bent van harte welkom om deze vergadering bij te wonen. Mocht u vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met Sophie de Best, tel: 0478 - 699217, of mailen naar s.dbest@meerlo-wanssum.nl De regionale Rabobanken Maashorst en Venray zijn geza menlijk voortaan hoofdspon sor van het Wereldfestival Meerlo-Wanssum. Rabobank Venray was al langer sponsor van het regionale wereldfes tival van de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum. Vlak voor Kerstmis besloot de directie van Rabo bank Maashorst om samen met de Rabobank in Venray als hoofdsponsor op te treden van dit festival. De Rabobank Maashorst voelt zich nauw betrokken bij activitei ten die in haar eigen werkgebied ontwikkeld worden en heeft daar om besloten om aan te sluiten en samen met de collega's van Ven ray hoofdsponsor te worden. Het bestuur van de Stichting Ontwik kelingssamenwerking is voorne mens om het zesde Wereldfestival Meerlo-Wanssum te houden op de laatste zondag van juni volgend jaar: zondag 29 juni 2008. Het festival is een multicultureel evenement op het grote Megelsum Evenementen Centrum in Meerlo met veel dans, muziek, theater en kunst uit ontwikkelingslanden en de regio en demonstraties, workshops en shows op velerlei terreinen. Bovendien is het ook een platform voor educatie en informatie over ontwikkelings samenwerking en internationale samenwerking. De vrijwilligersor ganisatie SOS Meerlo-Wanssum is erg blij met de financiële steun die nu ook door Rabobank Maashorst wordt gegeven. Rabobank Venray is al vanaf de oprichting van SOS Meerlo-Wanssum betrokken bij de projecten en activiteiten van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Boven dien heeft SOS Meerlo-Wanssum ook een goede relatie met de lan delijke Rabobank Foundation bij het opzetten van enkele boeren- In Hospice Zenit in Venray is afgelopen zondag op 76- jarige leeftijd Meerlonaar Mart Smits overleden. Smits, beter bekend als 'de witte', was een bekend dorpsfiguur die zijn sporen heeft verdiend binnen de Meerlose carnavalsvereni ging en de voetbalclub. Vooral bij deze laatste vereni ging vierde hij hoogtij in de jaren vijftig en zestig. Smits was destijds stopper in het kampioenselftal van SV Meerlo en stond bekend om zijn degelijk voetbalwerk. Vrienden van hem melden dat als Mart Smits nu had gevoetbald, hij landelijk in een hoge klasse zou uitkomen. Hij had erg veel talent. Zijn voorzetten van achter naar voren zijn legendarisch en zijn kopballen fabelachtig. Bovendien was Smits een faire voetballer. Mart Smits leefde voor de voetbal. In 1955 werd hij prins carnaval van De Vöskes in een jaar dat er een heel strenge winter was. Mart schijnt daar ooit van gezegd te hebben dat het bier in de glazen bevroor. Hij is van 1950 tot en met 1965 lid geweest van de raad van elf van CV De Vöskes. Vele jaren later was hij weer actief met carnaval toen hij samen met zijn echtgenote Nel het boerenbruids paar vormde van buurt 't Dörp. Het refrein van het bruiloftslied wordt nu nog soms gezongen: 'De witte mit zien Nel, dat is me toch en stel'. Vanavond om 19.00 uur is in de kerk van Joannes de Doper in Meerlo een avondwake en morgenvroeg om 10.30 uur is de uitvaartdienst in dezelfde paro chiekerk. Daarna volgt om 12.30 uur een afscheidsdienst in de aula van crematorium Venlo. Op vrijdag 9 februari houdt de Bibliotheek Venray, in fanfarege bouw De Speulplats aan de Mgr. Jenneskensstraat 7 in Meerlo, de lokale ronde van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voorlees- kampioen van Meerlo-Wanssum gaat door naar de regionale ver- volgronde die op 10 maart plaats vindt in Horst. De winnaars van de Limburgse regionale rondes treffen elkaar op 26 maart tijdens de provinciale voorleesfinale in Roermond. De winnaar van de provinciale finale vertegenwoor digt Limburg in de landelijke fina le op 23 mei en maakt kans op de landelijke titel Voorleeskampioen 2007. De lokale ronde begint om 1330 uur. De kandidaten lezen een frag ment voor uit een zelfgekozen boek. In de schijnwerpers staan Vivianne Mooren van basisschool Megelsheim in Meerlo, Jimmy Lucassen van basisschool St.Anna in Blitterswijck, Joëlle Cuppen van de Mariabasisschool in Tienray, Willem Deenen van basisschool De Peddepoel in Wanssum, Joyce Peters van St. Jozef in Swolgen en Pascale Gerards van basisschool St.Willibrordus in Geijsteren. Om 14.15 uur begint het juryberaad. De jury bestaat uit Karin Vestjens (stuurgroep openbare bibliotheek Meerlo-Wanssum), Riny Hahn en René Poels (journalist). Om 14.45 uur maakt de jury de uitslag bekend. De Nationale Voorleeswedstrijd is een lande lijk evenement, een initiatief van Stichting Lezen, en wordt georga niseerd in samenwerking met de Stichting CPNB en de Vereniging van Openbare Bibliotheken. coöperaties op het Indonesische eiland Sulawesi. 'De bijdragen van de twee Rabobanken zien wij als een geweldige ondersteuning bij de organisatie van het driejaar lijkse Wereldfestival Meerlo-Wans sum', laat voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum weten. Het wereldfestival werd in 1995 voor de eerste keer gehouden en vindt altijd plaats ter afsluiting van een driejaarlijkse actie van een project. Op dit moment zijn in Meerlo-Wanssum de acties lopen de voor de bouw van een basis school in het Zambiaanse dorpje Kalundu View. 'Nieuwe bushalte Tienray levensgevaarlijk' Het is PvdA-raadslid Silvia Gie- lens een doorn in het oog. De nieuwe bushalte op de hoek Swol- genseweg-Nieuwe Baan in Tienray. "Levensgevaarlijk"", vindt Gielens, die zich dinsdagavond in de com missie Ruimte tevens afvroeg of er met de gemeente Meerlo-Wans sum wel overleg was geweest over de nieuwe bushalte.Tienray heeft er volgens het raadslid gewoon een extra bushalte bij gekregen op een verkeersonveilige plek. Wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) vertelde dat er afspraken zijn gemaakt met Veolie Trans port, het bedrijf dat het openbaar vervoer vanaf 10 december 2006 in de provincie Limburg verzorgt, over de plekken waar de bushal tes komen. Maar voor de 'geboor te' van een nieuwe bushalte in Tienray kon zowel de wethouder als ambtenaar Frans Geurts geen verklaring geven. "Daar komen we later op terug", beloofde Brug man. Uitstel gesprek weg Wanssum-Maashees De dorpsraden van Geijsteren en Maashees moeten nog even geduld hebben. Wethouder Carla Brugman (PK) van Meerlo-Wans sum en wethouder Bert Moes kops (SP) van Boxmeer hebben nog steeds niet samen aan tafel gezeten om te bekijken wat de juridische gevolgen zijn van een verbod voor vrachtwagens op de weg tussen Wanssum en Maashees. Al drie keer is een afspraak afge zegd, twee keer door Moeskops en één keer door Brugman vanwege ziekte. De wethouder zegde de politiek dinsdagavond in de com missie Ruimte toe 'snel genoeg' in gesprek te gaan met haar collega in Boxmeer. Onlangs waren de twee wet houders te gast bij de dorpsraad van Maashees, die net als de dorps raad van Geijsteren al jaren aan dacht vraagt voor de in hun ogen verkeersgevaarlijke situatie op de weg en het onderwerp nogmaals hoog op de agenda van de dorps raadvergadering zette. Onder grote belangstelling verzorgde Jan Loo- nen uit Maashees, die al jaren actie voert tegen de in zijn ogen levens gevaarlijke situaties op de weg tussen Wanssum en Maashees, een presentatie voor de aanwezigen. Met als resultaat dat de gemeen ten Boxmeer en Meerlo-Wanssum samen gaan onderzoeken of een verbod voor vrachtauto's kans van slagen heeft. Meerlo-Wanssum telt twee gilden: het koninklijk St.-Willi brordusgilde (Geijsteren) en het St.-Antonius Gilde (Blitterswijck). Deze groepsfoto is van het St.- Willibrordusgilde, dat in 1472 werd opgericht in Geijsteren bij gelegenheid van het 450-jarig bestaan in 1922. De directe aan leiding tot de oprichting van het gilde in Geijsteren is de deelname aan de kruistochten naar het Heili ge Land van Jan van Broekhuysen, heer van Geijsteren. Door het vertrek van de kas teelheer bleef de bevolking onbe schermd achter. Het gilde nam de beschermrol van kerk en gezin over. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum f»''Nr>rnii UVjfförffj 0115 M 72 joon

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9