Ommetjes rond het dorp Dag van de ouderen ledereen kan sporten groot succes Wereldwinkel steunt India Jan Smit en Marianne Weber zijn de toppers iPod Nano voor Sjraar Hendriks Geslaagde open dag bij Schoonheidspraktijk Nathalie De Peeldraver wint kür r m drt i PVyers cuccua. 'Breast Care 'Rta cl - Msae\eis PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari 2007 - Pagina 7 Wie kent er nog paden waar vroeger gewandeld kon worden maar nu niet meer? Wie gaat daar iets aan doen? Of wie wil graag een nieuw wandelpad rond het dorp? Tot donderdag 1 maart kun nen ideeën ingediend worden voor de Ommetjesprijsvraag. De prijsvraag is uitgeschreven door de stichting Instandhouding Klei ne Landschapselementen in Lim burg, IKL en Landschapsbeheer Nederland. De landelijke hoofd prijs bestaat uit dertigduizend euro voor het realiseren van het winnende ommetje samen met de provinciale stichting voor land schapsbeheer. Daarnaast worden nog elf provinciale prijzen uitge keerd van tienduizend euro. Zo is Nederland straks twaalf bijzondere wandelpaden rijker. Met de prijs vraag wil IKL mensen inspireren tot het bedenken van kleine wan delingen dicht bij huis. Ommetjes zijn kleine wandelingen van onge veer een uur met een afstand van zo'n drie tot zeven kilometer. Het kan gaan om bestaande (onver harde) paden of het herstel van historische paden langs akkers, houtwallen, heggen of beken. Hiermee wordt het 'rondje dorp' weer mogelijk en kan men dicht bij huis hernieuwd het buiten- gevoel beleven. Waar mogelijk is de cultuurhistorische invalshoek van belang. Door ruilverkavelin gen, dorps- en staduitbreidingen en de aanleg van wegen zijn veel historische kerken en boerenpa- den verdwenen uit het landelijk gebied. Nog niet zo lang geleden bestond er in Nederland nog een zeer dicht netwerk van intensief gebruikte voetpaden en veldwe gen tussen en rondom de dorpen en wijken.Tussen 1950 en 1980 is met de grootschalige ruilverkave lingen ruim 30.000 km aan onver harde paden in het boerenland verdwenen. Even een ommetje maken is er niet meer bij. Ieder een met een goed idee voor een ommetje kan meedoen aan de prijsvraag. De wedstrijd is vooral interessant voor historisch vereni gingen, dorpsbelangen, agrarische natuurverenigingen en natuur en wandelverenigingen. Uitgewerkte ideeën voor ommetjes kunnen tot 1 maart bij de stichting IKL inge diend worden: IKL Postbus 154 6040AD Roermond. De deelname brochure voor de prijsvraag kan aangevraagd worden via post@ landschapsbeheer.nl. Downloa den kan www.landschapsbeheer. nl. Hier staat ook de nuttige hand leiding Ommetjes, realiseren van wandelpaden in het buitengebied. De ommetjesprijsvraag wordt vol ledig betaald door de Nationale Postcode Loterij. De vierdejaarsleerlingen Basis van de afdeling Zorg en Welzijn van het Raayland College organi seren van 29 januari tot en met 9 februari een themaweek onder de naam Oud ontmoet jong, jong ont moet oud. Deze gehele week staat in het teken van het organiseren van de week en het uitvoeren van diverse opdrachten om de eind examenleerlingen kennis te laten maken met de ouderen. De week van de ouderen vindt plaats op zowel het Raayland College alsook de verzorgingshuizen Schutters veld en Beukenrode. In samenwer king met de verzorgingstehuizen Schuttersveld en Beukenrode is een programma gemaakt waar bij zowel de leerlingen alsook de ouderen actief betrokken zijn. De leerlingen zullen de activiteiten tijdens deze week zelf voorberei den. De activiteiten worden voor bereid aan de hand van een stap penplan. Hierdoor zullen zij een beter inzicht krijgen bij het voor bereiden van de opdrachten en de uiteindelijke uitvoering ervan. Op vrijdag 2 februari en 9 februari worden de ouderen opgehaald en ontvangen op het Raayland Colle ge door de leerlingen. Hier zullen de leerlingen rondleidingen ver zorgen waarbij de ouderen inzicht krijgen in de (praktijk-)lessen bin nen het VMBO. Ook kunnen de ouderen aan een van de door de leerlingen georganiseerde activi teiten deel nemen. In de aanloop naar deze week hebben de leerlin gen zelf een keuze kunnen maken welke vakinhoudelijke opdracht zij willen uitvoeren. De opdrach ten voeren zij samen uit met de ouderen van de verzorgingshui zen Schuttersveld en Beukenrode. Deze opdrachten bestaan onder andere uit uiterlijke verzorging, waaronder handverzorging, nagels lakken etc.. Ook kunnen zij kiezen om een creatieve activiteit met de ouderen te doen. Hierbij kunnen zij bijvoorbeeld met de ouderen kaarten maken en spellen spelen. Ook verzorgen de leerlingen dit jaar weer optredens op Beuken rode en Schuttersveld. De aftrap van het project Ieder een kan sporten afgelopen vrijdag inVenlo was een groot succes.Van 12.30 tot 15.30 uur stond alles in het teken van spel en sport voor jongeren met een lichamelijke of geestelijke beperking. Als afslui ting van de geslaagde middag trapten de wethouders van acht gemeenten een balletje tegen een team van gehandicapte jon geren. Seacon Stadion De Koel in Venlo was de arena waarbinnen de vriendschappelijke wedstrijd tussen de wethouders en de G- voetballers werd gespeeld. De gehandicapte jongeren wonnen de wedstrijd onder het rechtvaar dige scheidsrechtersoog van Mau rice Graef, voormalig voetballer bij ondermeer VW. "Bewegen is gezond voor lijf en leden, en het is bij uitstek de manier om op een Whiplash De Whiplash Stichting Neder land houdt op woensdag 7 febru ari een informatiebijeenkomst van 13.30 tot 15.30 uur in het Medisch Centrum Groenveld/Fysio fit in Venlo voor whiplashpatiënten en hun naasten. Contactpersonen van de stichting geven voorlichting en advies. Er is tevens ruimte voor lot genotencontact. Bij een whiplash maakt het hoofd een heftige slin gerbeweging ten opzichte van de romp. Dit gebeurt bijvoorbeeld bij een kop-staartbotsing in een auto. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, rug genmerg en hersenzenuwen. Een groot aantal whiplashpatiënten heeft last van hoofdpijn, misselijk heid, vermoeidheid, duizeligheid, concentratiestoornissen of proble men met het geheugen.Veel whip lashpatiënten en hun naasten heb ben behoefte aan extra informatie over whiplash. De bijeenkomst is toegankelijk voor iedereen. Voor meer informatie: Whiplash Stich ting Nederland tel. (030)6565000 of via www.whiplashstichting.nl. Vooraf aanmelden bij het secreta riaat via tel. (030)6565000. ontspannen manier met andere mensen in contact te zijn. Slechts met een gezamenlijke aanpak kan de sport- en beweegachterstand bij mensen met een handicap wor den teruggebracht.", aldus burge meester Bruis die de aanwezigen toesprak. In het project Iedereen kan sporten slaan de gemeenten Arcen en Velden, Helden, Horst aan de Maas, Maasbree, Meerlo- Wanssum, Sevenum, Venlo enVen- ray de handen ineen om kennis en menskracht, financiële middelen en sport- en beweegfaciliteiten gezamenlijk in te zetten. Doel is de sportparticipatie van gehandi capte mensen te vergroten, onder meer door het aanbod te vergro ten en beter bekend te maken, en door eventuele belemmeringen weg te nemen. Wethouder Sport van de gemeente Venlo Ramon Testroote lanceerde de nieuwe website www.iedereenkanspor- ten.nl. De site bevat alle informatie over sportieve vrijetijdsbesteding voor mensen met een beperking in Noord-Limburg. Mensen kun nen er terecht voor nieuws en nieuwtjes, een fotogalerie, de sportagenda, de contactgegevens van regioconsulent Ed Noordhuis. "En een forum," aldus wethouder Testroote. "Daar ben ik bijzonder tevreden over. Hierdoor is de site meer dan een informatiebron; het is een plaats voor discussie, je kunt er je vragen kwijt, je mening." Een van de aanwezigen plaatste de opmerking dat de eerste helft van de titel 'iedereen kan sporten' de net zo mooie slogan 'ieder een kans' vormde. "Een prachtig toe val," reageerde Rob Pingen van het Huis van de Sport Limburg. "Niet als zodanig bedoeld, maar we hou den de dubbele betekenis abso luut in ere." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Romola Weterings enWietse van Dijk gaan in de komende zomerva kantie vier weken naar India. Voor Romola betekent het een weer zien met het land waar ze geboren is. "Toen ik anderhalf jaar was ben ik geadopteerd vanuit India. Ik ben dus hier in Nederland opgegroeid, maar heb ook nog een 'gedeelte achtergelaten' in India. Daarom ga ik het land bezoeken. We maken een vier weken durende groeps- rondreis door noord- en zuid India waarbij we proberen het land en de cultuur beter te leren kennen. Ook ga ik samen met Wietse naar het weeshuis waar ik geboren ben. Het zal voor mij de derde keer zijn dat ik met mijn familie er naar toe ga, voor mijn vriend Wietse de eer ste keer. Ik vind het daarom erg leuk dat Wietse mee gaat. Ik kan hem laten zien waar ik geboren ben. India is een enorm groot land met ontelbare contrasten. Een daarvan is de enorme kloof tus sen arm en rijk. Het is daarom dat wij al vanaf de eerste keer dat wij naar India gingen, acties hebben opgezet. Dit om op die manier een geldbedrag in te zamelen dat we daar voor een goed doel kun nen achter laten. In 2000 verkoch ten we handgemaakte beestjes uit India, in 2004 banketstaven en nu in 2007 sleutelhangers, doosjes, kettingen en spiegeltjes. Het leuke is dat ook de Wereldwinkel Venray deze spulletjes wil verkopen." De wereldwinkel Venray heeft een speciale stand ingericht, geheel in het teken van India, waar deze spulletjes worden aangeboden. Een gedeelte van het ingezamel de geld willen ze besteden aan een vissersdorpje vlak bij Pulicat, vijftig kilometer ten noorden van Chennai, het vroegere Madras. Dit dorpje is door de tsunami alles kwijtgeraakt en de bewo ners zijn nog niet geholpen door andere instanties. "Voor het ove rige gedeelte van het ingezamelde geld willen we zelf ter plekke een goede bestemming zoeken", aldus Romola. WinterZon Festival op zondag 11 maart 2007 Jan Smit, Marianne Weber, Thomas Berge, Big Benny, Da Ma Zoeë, Lina Steevens en Paniek 4 None; het is slechts een kleine greep uit het arties tenarsenaal dat op zondag 11 maart 2007 te zien en te horen is tijdens het WinterZon Festi val in de Bloemenveiling Flora Holland te Venlo. Het Win terZon Festival wordt twee jaarlijks op touw gezet voor gehandicapten met een ver standelijke beperking en hun begeleiders. Het muzikale fes tijn begint 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het WinterZon Festival wordt georganiseerd voor gehandicap ten met een verstandelijke beper king, die vaak ook nog gekluisterd zijn aan een rolstoel of een bed. Dit maakt het voor hen onmoge lijk om naar een 'gewoon' concert te gaan. Het WinterZon Festival houdt daar bewust rekening mee en kiest voor een locatie waar onder meer bussen de hal in kun nen rijden en waar speciale toilet ten zijn. Ook de prijs, een kaartje kost op zondag 11 maart slechts 8,50 euro en een consumptie 1,30 euro, is aangepast. Dat deze formule werkt, blijkt uit de massale belangstelling. De bezoekers komen uit alle delen van het land naar Venlo. Dit bete kent dat het WinterZon Festival inmiddels in heel Nederland bekend is. Het programma was de afgelopen jaren zo attractief, met onder meer optredens van Frans Bauer, Bonnie St. Claire en Dennie Christian, dat zelfs veel niet-gehan- dicapten kaartjes probeerden te bemachtigen. De organisatie kan deze aanvragen niet honoreren, omdat het WinterZon Festival echt alleen bestemd is voor deze groep gehandicapten. Het WinterZon Festival wordt georganiseerd door O.V Concor- dia'62 Horst en de Rotaryclub Horst/Sevenum/Maasdorpen in samenwerking met Flora Holland. De organisatie verkoopt 3000 kaarten, waarvan het grootste deel inmiddels al is gereserveerd. Voor meer informatie en/of het reserve ren van kaarten, kunt u bellen of e- mailen: Marleen van Leendert, tel: 077-3209700, of mail: marleen@ vanleendertbv.nl. Op de website www.winterzonfestival.nl vindt u meer informatie over het muziek spektakel. Ed van Ham, directeur Par ticulieren Private Banking van Rabobank Venray, heeft een Apple iPod Nano MP3 spe ler uitgereikt aan Sjraar Hen- drikx uit Leunen. Hendrikx liet via www.rabobank.nl/ren- demixactueel zijn email ach ter om zo de Rabo Rendemix Actueel Alerts te ontvangen. Wie dit deed, maakte kans op een van de vijftig Apple iPods. En één van die winnaars was dus de heer Hendrikx. Rabo RendeMix is een combinatie van sparen en beleggen. Een beleggingsfonds wordt gekoppeld aan een spaarre kening. Geld dat wat langer gemist kan worden wordt in een mix fonds gestopt, dat wordt samen gesteld en beheerd door de beleg gingsspecialisten van Robeco. Bij het mixfonds kan gekozen wor den uit vijf varianten die verschil len in de mate waarin risico gelo pen wordt (een hogere opbrengst houdt ook een groter risico in). Er is er altijd wel één die bij de wensen van de klant past. De advi seur van de Rabobank adviseert hierover. Geïnteresseerden in Rabo Rendemix kunnen kijken op www.rabobank.nl/rendemixac- tueel of een afspraak maken met een adviseur van de Rabobank via tel.(0478)530300. BC Venray Tijdens de derde avond van de competitieronde werden twee nieuwe leden verwelkomt. In de groene lijn waar ze alvast wat sfeer mochten proeven wisten ze een keurige derde plek te beha len. Een aardige opsteker dus voor Marij Pierey en Jan-Roelof de Pijper. Zij werden voorafgegaan door Tineke Meurs met Marga Steemers en Mieke Custers met Nell Peynenborgh. In de rode lijn was Doke Verheijen met partner te sterk voor Klazien Baak met Henk Merkx en Riet Manders met Ton van Jaarsveld. In de gele lijn was de eerste plaats, na een aan tal goede avonden, niet meer zo verrassend voor Lucy Keizers met Thea Martens; gevolgd door Ger Keizers met WimTeunissen. Derde waren Annie Röttgering met Toos Willems. Donderdagavond is het een avondje om te smullen bij de voorgestoken Ruiten Boer spel len. Paren die daar geen behoefte aan hebben spelen in twee vrije lijnen. Aangifte senioren Ouderen vanaf 60 jaar die geen beroep kunnen doen op de belas tingadviseurs van een ouderen- organisatie, kunnen tegen een geringe vergoeding gebruikmaken van de vrijwillige belastingcon sulent van Synthese. In de maan den februari en maart houdt de vrijwillige belastingconsulent van Synthese spreekuur op een aantal maandagochtenden. U kunt zich tijdens de kantooruren van Syn these telefonisch of persoonlijk opgeven voor een afspraak 077 -3978500. BC Doublet De tweede zitting in blok 2 van de clubcompetitie is gespeeld. In lijn A waren de besten Annie v.d. Munckhof met Theo Jakobs met een percentage van 61.67. Met een score van 59,58 procent volgden op de tweede plaats Cor- rie Hartong met Jan Heinekamp. De derde plaats werd bezet door het paar Annie Clermonts en Mia Koopman met 55 procent. In de B-lijn werden de bovenste plaat sen bezet door de paren Gerard Linssen en Petra Heinekamp met 65,83 procent, Ine Thielen en Nel Camps met 60 procent en Dorie Driessen en Fieke Messemaeckers Bridgesoos De Kemphaan De uitslag van de vierde ladder competitie. In oranje op de eer ste plaats met 62,08 Jac.Huis en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 57,50 Anny van Bindsbergen en Corry Borssen, op de derde plaats met 57,08 %Truus Buijssen en Ilse Tummers. In rood op de eerste plaats met 55,42 Henny Alkemade en Gert Claes- sens, op de tweede plaats met 53,75 Toine en Jan Tiggeloven en op de derde plaats met 53,33 twee paren, Mariet Backus met Truus van Gerwen en Truus Michels met Mien Spreeuwen- berg. In groen op de eerste plaats met 63,75 Francien Haegens en Tilly Reintjes, op de tweede plaats met 60,00 Greet Koningstem en Piet Linders,,en op de derde plaats met 53,15 Josephine Phi- lipsen en Nelly vanVegchel. Afgelopen zondag werd Schoonheidspraktijk Nathalie in Heide geopend. Eigenaresse Nathalie Gielens was na zes tien jaar in het kappersvak toe aan een nieuwe uitdaging. Het werd een schoonheidsprak tijk. "Schoonheidsspecialiste is een vak dat mij altijd heeft geboeid. Net als het kappersvak ben je ook hier met het uiterlijk bezig. Daar naast wilde ik voor mezelf blijven werken en dan het liefst dicht bij huis." Nathalie begon ook in huis maar dat was al snel te klein. "We hebben nu een prachtige salon in onze tuin, het is echt een plaatje." Elke huid heeft onderhoud en goed advies nodig om een goede uitstraling te behouden, een mooie gezonde huid is een waar devol, maar ook kwetsbaar bezit. "Daarom heb ik gekozen voor het geweldige Franse merk Guinot. Guinot is wereldmarktleider in schoonheidssalons dankzij het aanbieden van exclusieve instituutbehandelingen. Maar Guinot heeft ook een complete lijn geavanceerde producten voor het gezicht, lichaam en zon, zowel voor vrouwen als mannen. Alle nroducten ziin eemaakt van hoogwaardige werkzame stoffen. Vandaar dat ik gekozen heb voor Guinot." Verder kunt u bij Schoonheids praktijk Nathalie terecht voor een lichaamsbehandeling, reinigings behandeling en korte behande- lineen zoals enileren. verven van wenkbrauwen en wimpers en harsen. "Ook heb ik de opleiding visagie gedaan wat een hele mooie aanvulling is op mijn behandelin gen. Hierdoor krijg je een mooi totaalplaatje! Pupa is het trendy Italiaanse make-up merk waar ik mee werk. Pupa is altijd ver rassend, gaat door waar anderen stoppen, heeft allure, is trendset ter en ultramodern van design." Afgelopen zondag werd de prak tijk op feestelijke wijze geopend. Voor Nathalie Gielens een gewel dige dag en ze wil dan ook ieder een bedanken die op bezoek is geweest. Daarnaast geldt nog steeds de feestelijke kennisma kingactie. Indien u een behande ling boekt in februari of maart van dit jaar, ontvangt u 10% korting op een instituutbehandeling. Wilt u meer weten? Schoon heidspraktijk Nathalie is gevestigd op de Heidseweg 41 te Heide, tel. 692215. Speciafiste horstprothesen en aangepaste finger ie Service aan huis In Boxtel is gestreden om de Merrel Cup, een competitie voor viertallen met een kür op mziek. Het viertal van LR De Peeldraver uit Ysselsteyn heeft in Boxtel de klasse L met overmacht gewon nen. Frits Verheyen met Ma d'Or, Sabine Franken met Tenda, Kim Egelmeers met Lady Chelsea en Natascha Mennen met Unymphet reden zich onder leiding van Jan Vlemmix ruim drie procent los van de rest van het deelnemers veld. Deze uitslag geeft goede hoop op een mooie klassering tij dens de ntionale finale in Wanroy op 1 april. BC Common Sense De laatste competitieavond van de eerste competitie-promo tie-degradatie is gespeeld. In geel waren met 64,58 procent de win naars de dames Cremers en Ver- haegh.Tweede met 59,38 procent waren mevrouw Schaminee en de heer Oudenhoven en de derde plek was voor de dames Bistervels en Lagarde met 55,73 procent. In rood waren met 63,02 procent de dames Lamers en Wiegman de beste, gevolgd door de dames Alkemade en Claessens met 59,90 procent. Derde met 58,85 procent waren mevr. Linders en dhr. Kok. Overloonse Bridgeclub De Overloonse Bridgeclub heeft een wedstrijd gespeeld. In de gele lijn waren Bert en Nelly Vloet de beste met 61.81 procent.Toon den Brok en Jac Huijs waren tweede met 61.46 procent, gevolgd door Karei en Ann Peetjens met 56.25 procent. De hoogst geplaatsten in de rode lijn waren Sef en Mia Lom men met 60.51 procent, gevolgd door Wiel en Miny Verhoeven met 56.94 procent. Voor Teun Wil lems met Hein Tak en Jan en Lucy Kroef was er een gedeelde derde plek met 56.05 procent. BC Klavertje Vier BC Klavertje Vier heeft een bridgewedstrijd gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Francien Haeyghens en Jeu Steeghs met 62.50 procent. Tweede waren Tiny van Goinga en Toine Tiggeloven met 60.83 procent en de derde plaats was voor Maria Cuppen en Leny Jen- niskens met 58.75 procent. In groen ging de eerste plaats naar Arnoud Bruyns en Gerard Dusee met 62.50 procent, gevolgd door Gert Claessens en Henriette Poels met 60.07 procent. Derde waren Annie Binsbergen en Leny van Klink met 59-72 procent. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 5 febru ari een vergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis Gelder- koel in Heide. Op de agenda staat onder meer de herziening bestem mingsplan buitengebied, behoud ziekenhuis Venray, IKL, wonen welzijn en zorg en reconstructie website. NRBC Venray De vierde zitting van het derde competitieblok is gespeeld. In de A-lijn waren Toon den Brok en Theo Jakobs de winnaars met 75,59 procent, gevolgd door Tilly en Jan van der Heyden met 61,04 procent. De derde plaats was voor Mirjam Voermans en Frans van Lieshout met 60,87 procent. In de B-lijn waren Antoinette Coppus en Riet Willems de beste met 65 procent. Mientje en Toon Jakobs bezetten de tweede plek met 60.42 procent en de derde plaats was voor Joke Peeters en Henk van Heumen met 52,50 procent. In de C-lijn scoorden Wies Appels en Dries Albers 68,50 procent en werden daarmee eerste. Margriet Mater en Charlotte Olislagers waren tweede met 63,33 procent en de derde plaats was voor Gerda Stoffels en Jan Mater met 60,83 procent. BC 2002 RV BC 2002 RV heeft een bridge wedstrijd gehouden. In geel waren Toon den Brok en Jan Stein- voort de winnaars met 59,90 pro cent, gevolgd door Corrie Hartong en Hein Tak met 58,33 procent. Derde waren Clazien Baak en Annie v.d. Munckhof met 56,77 procent. In rood waren met 63,33 procent Riek Bouten en Mien Ste- verink de beste. Nel Houben en Toon Stiphout bezetten de twee de plaats met 62,67 procent en derde waren Frans Smits en Maria Vloet met 54,75 procent. BC Harten Drie Naast de lijn die ruitenboer speelde is er ook in een vrije lijn gespeeld. Connie van de Pas en Truus van Vegchel waren de winnaars met 65.42 procent, gevolgd door Jo de Backer enAnneke Schoon beek met 61.67 procent. Derde waren Peter Kooien en Jeu Steeghs met 56.67 procent. Vol gende week is er de traditionele Harten Drie drive. Eindstraat 12, tel. 581553 :«We Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Guinot 0 tel. 06-40893030 6reastcareria@6otmail.com www. 6 reastcareria.n l n<jü,C' 'nfernet

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7