Convenant stelt Veilige school veilig Informatieavond nieuwbouw Maashees Geen heksenjacht kamerverhuur 'Nog geen treinkaartjes bij postkantoor' Verdachte moord vrijgelaten Oud-Venraynaar Hans Peeters presenteert wereldspellendoos Tweede editie Venrays Voorjaarsdictee LETSELSCHADE? Heling Laat u inspireren VAN DER PUTT IQ ADVOCATEN Kurstjens Contactlenzen door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari 2007 - Pagina 5 De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Vorige week woensdag ondertekenden de gemeente Venray samen met haar part ners SPOV, Raayland College, ROC Gilde Opleidingen, de politie en bureau Halt het convenant de Veilige school. Met het convenant wordt een veilig schoolklimaat gescha pen voor alle gebruikers van het onderwijs in de gemeente Venray: zowel leerlingen als personeel. Het convenant is een vervolg Oud-Venraynaar Hans Pee- ters heeft de eerste wereldspel- lendoos Games of the World I gepresenteerd. De ideeën voor zes andere wereldspellendo- zen liggen al klaar. Als het aan Peeters ligt, gaat hij met zijn nieuwe spellen de wereld markt veroveren. Het is vijf jaar geleden dat de in Venray geboren Hans Peeters zijn bedrijf spelwijzers oprichtte. Pee ters woont ondertussen al jaren in het Brabantse Cromvoirt maar komt nog vaak in Venray. "Ik kom Het is slecht gesteld met de kamerverhuur in Venray. Bij de gemeente zijn ongeveer 25 panden bekend die alle maal niet aan de eisen van (brand)veiligheid voldoen. Geen enkel pand beschikt over de vereiste gebruiksvergun ning. Burgemeester Waals denkt twee jaar nodig te hebben om schoon schip te maken. Voor de inhaalslag is jaarlijks 30.000 euro nodig. Vol gens Waals gaat de gemeente geen heksenjacht ontketenen. "We zijn er niet op uit mensen de straat op te jagen." De verhuurders worden op de gebreken aangesproken en ze krijgen de kans hun panden in orde te maken voor kamerverhuur. "Daarna gedogen we niets meer. Want stel dat er ergens doden val len. Dat zou zwaar op de maag van de gemeente liggen", zei Waals maandag in de commissie Stede lijk Beheer. Nu de bouwverordening is gewijzigd, heeft de gemeente een middel in handen om daadwerke lijk op te treden. Over twee jaar mogen er geen illegale kamerver- huurverblijven meer zijn. "De eige naren moeten of voldoen aan de eisen of we maken er een einde aan. Want de veiligheid en gezond heid van de bewoners zijn in het geding", aldus Waals. Daarnaast gaat de gemeente ook streng toe zien op illegale verblijfsruimten voor buitenlandse werknemers. Voor een inhaalslag wordt dit jaar 157.500 euro uitgetrokken. Bij een eerste inventarisatie bleken er circa vijftig locaties in Venray op het eerste convenant uit 1998, en aangepast aan de huidige ont wikkelingen in de samenleving en samenwerking tussen de partners. Immers: scholen staan midden in de samenleving en delen mee in positieve én in negatieve ontwik kelingen zoals criminaliteit en crimineel gedrag. De gemeente Venray vindt daarom dat een vei lig schoolklimaat ook een zaak is van partijen als de gemeente en de politie. Maar ook ouders heb ben hier een rol in. nog geregeld bij mijn ouders in de Arkstraat. Ook volleybal ik om de twee weken met vrienden in Ven ray." Tijdens zijn opleiding HBO Social Work had Peeters al diverse spelmethodieken ontwikkelt en kwam op het idee om wereldspel- len uitgevoerd op zeilen te ontwik kelen en deze te verhuren en er speltrainingen en workshops mee te verzorgen. Peeters verzorgt ook agogische trainingen en trainin gen spelbegeleiding. Peeters: "Hoe organiseer je grote activiteiten, straatspelen uit de gehele wereld, indoor/outdoor teambuilding? Ver te zijn. De gemeente vermoedt dat vooral in het buitengebied op nog veel meer plekken werknemers illegaal zijn gehuisvest in voormali ge agrarische gebouwen. "Iedereen heeft recht op een menswaardige en veilige huisvesting", zei Waals. "We gaan uit van de eisen die Er zijn nog steeds geen trein kaartjes te koop bij het postkan toor. Sinds de overname van het openbaar vervoer door Veolia op 10 december 2006, is de verkoop stopgezet. Er blijkt evenwel nog steeds veel vraag te zijn naar trein kaartjes in de voorverkoop. Dat meldde Ingeborg de Barbanson (WD) maandag in de commis sie Stedelijk Beheer. Het raadslid stelde de kwestie al eerder aan de orde. Landelijk scoorde het Venrayse postkantoor heel hoog met de verkoop van treinkaartjes. Ook bij het meldpunt van de SP zijn hierover veel klachten, vooral van ouderen, binnengekomen. De WD nam contact op met de directie van Veolia. "Ze zouden ernaar kijken en samen met de NS naar een oplossing zoeken. Maar het postkantoor heeft tot op heden nog niets gehoord", Naast samenwerking is ook het erkennen van de problemen én erkennen dat scholen deze niet altijd zelf op kunnen lossen belangrijk. Uit de ervaringen van de afgelo pen jaren blijkt de samenwerking tussen de convenantpartners hier een belangrijk bijdrage aan te leveren. Voorbeelden hiervan zijn de gezamenlijke aanpak in de conflicten tussen allochtone en autochtone jongeren en de der geef ik vele andere cursussen en trainingen. Doelgroepen zijn scholen, sociaal culturele organi saties, bedrijven, K2 (welzijnswerk van de Provincie Noord-Brabant, red.) en bedrijven." Op de website www.spelwijzers.nl staan al deze activiteiten vermeld. Een van de doelen van Peeters is het bevor deren van het multiculturele den ken, het anders denken zoals hij dat noemt. "Dit wordt bevorderd door spellen te spelen uit de gehe le wereld die wij niet kennen en met andere spelregels en spelbor den. Wij moeten daardoor anders voor mensen gelden en niet die voor vee. Net als bij kamerverhuur geldt dat we een sociaal beleid zul len voeren. We willen niemand de nek omdraaien. Maar de locaties moeten wel aan de veiligheidsei sen voldoen. Zo niet, dan gaan we optreden." aldus De Barbanson. Wethouder Van der Broeck (CDA) had op 17 januari een gesprek met Veolia- regiodirecteur René de Beer. "We hebben toen alle binnengekomen klachten aangeboden aan Veolia. Ze zouden worden opgelost. De kaartjesverkoop moet inderdaad terugkomen. Veolia zou dit mee nemen in een distributieplan dat op 1 febuari verschijnt. Dan is er meer duidelijkheid", aldus Van der Broeck. Vanaf 25 maart worden er, naar aanleiding van de vele klach ten, veranderingen doorgevoerd in de dienstregelingen. De gemeente wil in mei opnieuw een openbare bijeenkomst organiseren. Zoals die er ook een in november is geweest voor de overname door Veolia. Van der Broeck: "Het is een geschikt moment. Dan zijn ook de eerste ervaringen ook bekend met de nieuwe reisschema's." realisatie van een spreekuur door politie op het Raayland College. Om stigmatiseren van een enkele school te voorkomen is een geza menlijke aanpak afgesproken waar alle scholen zich aan confor meren. In 1998 werd een eerste convenant De veilige school afge sloten tussen gemeente Venray, Bureau Halt, Openbaar Ministerie parket Roermond, politie Venray, Gilde Opleidingen Venray en het Raayland College. Nu, ruim acht jaar later, is de tekst van het con- gaan denken dan wij gewend zijn en open staan voor spellen uit andere culturen. Een droom was al snel een wereldspellendoos uit te brengen waardoor iedereen relatief goedkoop met de wereld- spellen aan de slag kan." Na twee jaar hard werken en professionele organisaties erbij te betrekken is de wereldspellendoos Games of the World I nu klaar. Er zijn 1000 exemplaren gemaakt. Ideeën voor zes andere wereldspellendozen liggen al klaar evenals spellen naar eigen ideeën en ontwerp. "In de eerste spellendoos zitten bord- venant gedateerd en is ook de samenstelling van de werkgroep gewijzigd. Het Openbaar Ministe rie heeft zich vanwege herbezin ning op de kerntaken terugge trokken, het basisonderwijs is tot de werkgroep toegetreden. Door deze wijzigingen is de behoefte ontstaan de afspraken nog eens goed tegen het licht te houden en het convenant aan te passen aan de huidige samenwer king. spelen uit Marokko (boter, kaas en eiren op zijn Afrikaans), Egypte, Korea, Ghana, Spanje en Kenia", aldus Peeters. Partner Spezet Puz zles uit Winschoten gaat met de wereldspellendoos naar de grote spellenbeurzen in Nürnberg, Frankfurt en het spellenspekta- kel in Eindhoven. "Tevens zijn er onderhandelingen bezig met diverse winkels om de wereld spellendoos aan de man te bren gen." Voor meer informatie schrijf naar info@spelwijzers.nl of naar Hans Peeters, St.Lambertusstraat 62,5266 AG in Cromvoirt. Burgers kiezen inrichting centrum De gemeente wil de inwoners van Venray actief betrekken bij de inrichting van het winkelcentrum. In het voorjaar van 2008 gaat de schop de grond in. Via de web site kan straks iedereen online de werkzaamheden volgen. Boven dien krijgen de Venraynaren een stem in de keuze van de materia len. Zo kan er bijvoorbeeld geko zen worden welke soort en kleur stenen als beklinkering worden gebruikt. Of welke straatlantaarns er komen. Dat meldde wethouder Van der Broeck (CDA) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Communicatie wordt een belang rijk speerpunt. Het centrum is van ons allemaal." De totale herin richting gaat 5 tot 7 miljoen euro kosten. Van der Broeck wil ook via een 'brede overlegtafel' de betrok kenheid vergroten. "We gaan niet voor een voldoende maar voor een acht of een negen. We gaan de klus met zoveel mogelijk men sen uit eigen huis doen. De amb tenaren staan te trappelen om te beginnen." Eind maart is het plan van aanpak klaar. Auto over de kop in Veulen De politie assisteerde vrijdag avond omstreeks 22.40 uur bij een verkeersongeval op de Veu- lenseweg in Veulen. Een automobi list raakte met zijn auto door nog onbekende oorzaak van de weg en sloeg hierdoor over de kop. De auto kwam in een weiland tot stilstand. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en kwam in de sloot terecht. Hij werd met onbe kend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Wapenbezit De politie heeft dinsdagmid dag omstreeks vijf uur een 31- jarige man, die illegaal verblijft in Nederland, aangehouden op de Langstraat. De politie onderzocht de woning van de man omdat hij in het bezit zou zijn van een wapen met munitie.Toen de poli tie de woning binnentrad, bleek hij inderdaad hiervan in het bezit te zijn. Hierop is hij aangehouden. Naast het wapen bevonden zich in de woning tientallen grammen hennep en harddrugs. De man is ingesloten voor verder onderzoek. Project Groene Goud succes De politie heeft dinsdag in het kader van het project het Groene Goud in totaal vier verdachten aangehouden. Tijdens de ruim- dag werden zeven locaties in het district Venray gecontroleerd in samenwerking met Essent, woningbouwcorporaties en LJWV. Op zes van de locaties werd een hennepkwekerij aangetroffen. De planten en apparatuur werden door een gecertificeerd afvalver werkingsbedrijf vernietigd. In een woning aan de Spinetstraat in Ven ray werden 450 hennepplanten aangetroffen. In een woning aan de St. Ursulastraat in Venray wer den 40 hennepplanten in beslag genomen. Een 51-jarige man uit Venray werd aangehouden. In een woning aan de Ravelstraat in Venray werden 300 planten aan getroffen en werd een 35-jarige man uit Venray aangehouden. De stroom werd illegaal afgetapt. In een schuur bij een woning aan de Wouterstraat in America werden 760 planten aangetroffen. Een 38- jarige man uit America werd aan gehouden. De stroom werd ille gaal afgetapt. In Molenhoek werd in twee woningen aan de Stations straat een hennepplantage aange troffen. In een woning stonden 130 planten. In een schuur bij de andere woning trof de politie 320 planten aan. Een 38-jarige man uit Molenhoek werd aangehouden. Ook hier werd de stroom illegaal afgetapt. Het project Het Groene Goud richt zich onder meer op het con troleren van vrijgekomen agrari sche bebouwingen en woningen. Niet-gebruikte of leegstaande champignoncellen, schuren, lood sen e.d. zijn plekken om illegaal een hennepplanten in te kweken. Criminelen stropen het platteland af en huren daar leegstaande pan den. Ook worden mensen door deze criminelen in de ellende gestort doordat zij een zolder, kelder of andere ruimte in huis afstaan voor hennepteelt. Het Groene Goud presenteert de teler, maar ook degene die de gelegen heid biedt, namelijk op alle fron ten de rekening. Het project Het Groene Goud is een collectieve samenwerking van zeven gemeen ten, de politie, het Openbaar Ministerie, Essent, de LLTB, Wonen Limburg, de provincie en UWV waarin zij de illegale hennepteelt wil ontmoedigen. De samenwer king moet leiden tot de opsporing en ontmanteling van criminele bendes die zich schuldig maken aan de teelt van hennep en het plegen van allerlei misdrijven die hieraan zijn gerelateerd. Deze ont moediging is mede noodzakelijk omdat de huidige hennep vaak een zeer hoog gehalte van THC, de werkzame verslavende stof, bevat. Hierdoor is het gebruik niet meer zo onschuldig als wordt ver ondersteld, is het schadelijk voor de gezondheid en werkt het ver slaving steeds meer in de hand. Er wordt een informatiebijeen komst gehouden over de nieuw bouw aan de Monseigneur Geurt- sstraat in Maashees op maandag 5 februari. De dorpsvereniging uit Maashees, aannemer Raaijmakers en Pantein Wonen presenteren dan gezamenlijk de plannen in gemeenschapshuis Plein 27. Onge veer drie jaar zijn gemeente, een werkgroep van de dorpsvereni ging en Pantein Wonen in gesprek geweest over de nieuwbouwplan- nen. Deze lange aanloopperiode was nodig om duidelijk te krijgen welke behoefte er heerst onder de inwoners van Maashees en welke locatie het meest geschikt is voor de nieuwbouw. Met dit project wordt tegemoetgekomen aan de toegenomen vraag naar ouderenhuisvesting in Maashees. De partijen zijn nu zover dat ze met de plannen naar buiten tre den. Aan de Monseigneur Geurts- straat komt een woonzorgcom plex nieuwe stijl. Het complex, waarvan de daadwerkelijke bouw zo spoedig mogelijk start, bevat drie koop- en drie huurwonin gen. Het unieke aan dit project is de combinatie van wonen met faciliteiten als een servicepunt, De tweede editie van het Ven- rays Voorjaarsdictee 2007 vindt plaats op maandag 26 maart vanaf 19-30 uur in de schouwburg van Venray. Nieuw is dat het dictee helemaal in de Nederlandse taal is. Door het dialectgedeelte te schrappen denken de samenstel lers van het dictee misverstanden uit de weg te ruimen en de orga nisatie eenvoudiger te maken. Bij de eerste succesvolle editie van het Venrays Voorjaarsdictee, vorig jaar, konden deelnemers kie zen of ze alleen de Nederlandse zinnen wilden opschrijven of ook een aantal extra woorden en zins delen in het Venrays dialect. Niet iedereen had dat even goed begre pen. Nogal wat mensen dachten dat het dictee volledig in het dia lect was. Bovendien was het aantal dialectdeelnemers met circa vijf tien niet overweldigend en bete kende de toevoeging extra voor de correctoren. Ook de inschrijving is vereenvoudigd. De voorronde in weekblad Peel en Maas vervalt. Iedereen kan inschrijven, wie het eerst komt die het eerst maalt. De deelnemers van vorig jaar krijgen een persoonlijke uitnodiging. In een postagentschap en een ont moetingsruimte. Bovendien wordt er zorggarantie geboden door Pantein Verpleging en Verzorging. De stichting Antoniushof gaat de ontmoetingsruimte beheren met vrijwilligers. De informatieavond begint om 20.00 uur met een algemene ledenvergadering van de Dorpsvereniging. De heer Ben van Dierendonck, voorzitter van de Dorpsvereniging, zit de leden vergadering voor. Vervolgens licht de heer Ben Fransen van Pantein Wonen de totstandkoming van de nieuwbouwplannen toe en geeft hij informatie over de toewijzings procedure. Aansluitend gaat de heer Raaijmakers van het gelijkna mige aannemersbedrijf de binnen- en buitenkant van de woningen presenteren aan de hand van ont werpen. Met informatie over finan cieringsmogelijkheden besluit de Rabobank de bijeenkomst.Tijdens de informatieavond kan men zich inschrijven voor zowel de huur- als de koopwoningen. De informatiebijeenkomst vindt plaats op maandag 5 februari vanaf 20.00 uur in gemeenschaps huis Plein 27 in Maashees. het weekblad en op te openen internetsite van het Venrays Voor jaarsdictee kunnen liefhebbers vooraf wel oefenen. Gebleven zijn de overige ingrediënten die het eerste Venrays Voorjaarsdictee vorig jaar tot een succes maakten: de presentatie in de zaal, een bij het thema passende pauzeact, de fraaie entourage van de schouw burg en de naborrel. Samen met de directie van de schouwburg en de sponsors wil de organisatie van het Venrays Voorjaarsdictee een volledig avondje uit rondom taal verzorgen. De titel van het tweede Venrays Voorjaardictee luidt De toren van Babyion. Thema van het dictee is (mis)communicatie tus sen verschillende culturen, wat soms leidt tot tragische of hilari sche Babylonische spraakverwar ringen. Hassan Najja, wethouder communicatie en bestuurlijke vernieuwing in Venray, leest de zinnen voor. Docenten van het Raayland College hanteren net als vorig jaar het rode potlood. Ze corrigeren volgens de nieuwe spellingsregels, zoals ze in de jong ste uitgave van het Groene Boekje staan. De inschrijving voor het dictee start binnenkort. Waals: "ledereen heeft recht op menswaardige huisvesting" De 32-jarige man uit Sevenum die wordt verdacht van de moord op de twee Venraynaren Karim Four- kour en Fouad Bendella is voorlo pig op vrije voeten. De man had bij het gerechtshof in Den Bosch beroep aangetekend tegen het door de rechtbank in Roermond opgelegde voorarrest. Het hof vond dat de man niet langer in voorar rest hoefde te blijven. De 44-jarige verdachte uit het Duitse Bracht zit nog wel steeds vast als verdachte van de moord op de twee Venrayse jongens. De voorlopige vrijlating van de man uit Sevenum betekent niet dat hij niet langer verdacht is in de moordzaak. "Het opsporings onderzoek wordt gewoon voortge zet", aldus persofficier Sta van de Roermondse rechtbank. "Al naar gelang de uitkomst van dit onder zoek kan de man alsnog worden voorgeleid aan de rechter." De politie heeft vorige week woensdagmorgen omstreeks half zes een 21-jarige man, zonder vaste woon-of verblijfsplaats, aangehouden op verdenking van diefstal en heling. De man werd eerder in oktober 2006 aangehouden omdat hij reed op een flets zonder verlichting. Toen de man geen geldig identiteitsbewijs kon overdragen werd hij aangehou den en overgedragen aan de vreemdelingendienst. Uit onderzoek bleek later dat de fiets die hij in zijn bezit had geregistreerd stond als gestolen. Hierop is hij woensdagmorgen op de Overloonseweg aangehouden. Bij deze aanhouding werden diverse goederen aangetroffen die afkomstig zijn uit verschillende auto-inbraken die het afgelopen weekend in Ven ray hebben plaatsgevonden. De man is voor verder onderzoek ingeslo ten. De politie roept slachtoffers van auto-inbraken in de buurt van Ven ray zich te melden bij de politie via telefoonnummer 0900-8844. Contactlenzen met een leesdeel dubbelfocus contactlenzen Aanbevolen door specialisten! Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 Sp«llon Games Spiele Jeu* Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5