Jeugdtrio Veulen Ramen versieren bij de Vöskes in Meerlo Boerenpaar 't Dartele Veulen Boerenbruidspaar De Schanseknuppels Prins Hay I van De Klutetrappers Jeugdprins Danny in Wanssum Karei Jenniskens Wiendbuule- plakdrager 2007 Onzekere toekomst De Zoepneus Reuzekluut voor Johan Lemmens Circus Mök zonder echte uitschieters Jeugdprins Eef en prinses Eva PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari 2007 - Pagina 17 Jeugdprins Roy Spee,jeugdprin- ses Evi van de Goor en nar Guus Janssen zijn tezamen het nieuwe jeugdtrio van Veulen. Dit trio gaat dit seizoen de jeugd tijdens de carnaval voor. De receptie wordt vrijdag 16 februari vanaf 13-15 uur tijdens de school- carnaval gehouden in café-zaal 't Veulen. Als het aan de vriendenclub De Kammerraoj van De Vöskes ligt, worden de ramen van de Meerlose woningen de komende weken van boven tot onder carnavalesk ver sierd. Onder het motto van 'Laot zien dat geej van carnaval hald' roept deze voor De Vöskes onder steunende vereniging de inwo ners op om de ramen te versieren. Met slingers, ballonnen, tekenin gen, silhouetten, prinsenmutsen en ander versiermateriaal. "Het geeft niet wat, als het maar carna valesk en mooi is", zegt voorzitter Jan Poels van De Kammerraoj van De Vöskes. Prins Bart denTwedde van De Vöskes beoordeelt de versierde ramen en stelt hoogst persoonlijk vast welke ramen het allermooist zijn. De uitslag van deze eerste Raamversierwedstrijd van Meerlo wordt bekendgemaakt op zondagmiddag na de optocht in zaal 't Brugeind te Meerlo. De Kammerraoj van De Vöskes is enkele jaren geleden opgericht op initiatief van oud-prinses Louise Peelen en oud-voorzitter van CV de Vöskes Jan Poels. De nieuwe club telt inmiddels tachtig leden die de carnavalsvereniging De Vöskes met hand en spandien sten helpen. Zo zijn de kameraden van de carnavalsvereniging altijd van de partij bij de jaarlijkse rom melmarkt. De Kammerraoj zullen ook alles doen om de carnaval in Meerlo te ondersteunen en in al zijn facetten levend te houden. Een gebreide sjaal met de vastela- ovedskleuren rood, geel en groen is het herkenningssymbool van de vriendenclub. Het nieuwe boerenbruidspaar van carnavalsvereniging t Dartele Veulen wordt gevormd doorTwan en Mariet Reintjes.Twan en Mariet zijn in het dagelijks leven ook met elkaar getrouwd en hebben drie kinderen. Zij worden op carnavalszon dag 18 februari met elkaar in de onecht verbonden door prins Henri I. De trouwerij begint om 18.30 uur. Daarna wordt er boe renmoes met worst gegeten door de gasten. Om 20.00 uur begint de receptie met aansluitend een groot boerenbal. Het nieuwe boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Schan seknuppels bestaat uit Jac van Jocheme Handrie ziene Tinus en Trui van Hermkens Bêr Truus van Kaös Bêr ziene Tinus en Töene Foto:Vlemmix Horst. Dora. Zij worden op carnavals dinsdag in Schanseschop De Wis in de onecht verbonden. In een vol Klutehuus is Hay de Mulder uitgeroepen tot nieuwe prins van carnavalsvereniging De Klutetrappers in Vredepeel. Als prins Hay I gaat hij samen met zijn vrouw Carolien en nar Grard (van Hoof) regeren over het Kluterijk. Prins Hay I heeft een eigen bedrijf in de sierteelt. Als hobby heeft hij het sleutelen aan oude tractoren. Hij is sinds 1991 lid van carnavals vereniging, twaalf jaar bestuurslid, waarvan elf jaar als secretaris. Als spreuk heeft hij: "Denk nie an öw daagse toemei, Mar got mit ös an d'n boemel." Sofie van Bommel Foto: Hoedemaekers Venray. uitgeroepen tot jeugdprinses Sofie. Samen met jeugdnarrinneke Jessie (Kroonen) gaat zij voorop bij De Kluutjes. Hun leus is: "Vanaf vandaag is het voor jullie Prinses Sofie en Nar Jessie. Ons motto: met carnaval geen stressie". Prins Hay I en jeugdprinses Sofie houden op zondag 11 februari van 10.49 tot 14.49 uur een receptie in het Klu tehuus. De receptie wordt vooraf gegaan door een heilige mis vanaf 9-30 uur. Jeugdprins Danny en jeugd prinses Esther. Foto: Angie Photo- Design. In een bomvolle Wiendbuule- tempel zijn zondag jeugdprins Danny Lensen en jeugdprinses Esther Bukkems, uitgekomen. Als adjudanten zijn benoemd Patrick en Doret van Meijel. Jeugdvorst TimVerkoijen zal de jeugdcarnaval aan elkaar praten. Maarten Wijers is de nar. Met daarbij een nog de jeugdraad van elf en negen dans mariekes kan het niet mis gaan. Daarom hebben de jeugdprins en jeugdprinses ook de lijfspreuk 'Mit Esther en Danny veurop beej de Wiendbuul, kriegde gillie pas 't echte Carnavalsgevuul!' Diezelfde middag nam Anja Vorstermans-van Meijel, het mini- Anja Vorstermans ontving het miniplekske. Foto: Angie Photo- Design. plekske in ontvangst in verband met haar jarenlange inzet voor de jeugd. Anja Vorstermans is van 1982 tot 1994 leidster geweest bij de jeugdbeweging. Vanaf 2002 is zij bij het Sinterklaascomité. Zij is tevens actief bij de buiten schoolse activiteiten. Vanaf 2003 staat zij elke zomer als vrijwilliger als badjuffrouw bij het plaatselijke buitenzwembad. Jeugdprins Danny I en jeugd prinses Esther I alsmede miniplek- skedraagster Anja Vorstermans houden op zaterdag 17 februari 2007 vanaf 20.11 uur receptie in de Wiendbuuletempel in Wans sum (De Zandhoek). Vrijdag 26 januari tijdens de bonte avond is in Wanssum de hoogste onderscheiding, de Wiendbuuleplak, uitgereikt aan Karei Jenniskens, die zich belangeloos inzet voor verenigingen en stichtingen. In zijn jeugdjaren richtte hij samen met andere personen de jeugdbeweging op. Tevens nam hij zitting in het bestuur van de jeugdbeweging. In die tijd was hij ook 'hop man' bij Jong Nederland. Uit Jong Nederland ontstond het jeugdcar naval in Wanssum. Hij was jaren lang actief lid van de ruiterclub en hij is bij die vereniging tevens penningmeester. In 1980 was hij actief betrokken bij de oprichting van het speelveldje aan de Gou verneur Houbenstraat, plaatselijk bekend onder de naam 'trapveld je'. Hij was jarenlang lid van de dorpsraad en later is hij voorzitter geworden van de dorpsraad. Vanaf 1984 tot 2004 was hij secretaris en penningmeester van de Stich ting Gemeenschapshuis. Hij is sinds 1998 penningmeester bij Karei JenniskensFoto: Angie Photodesign. de KBO Wanssum en vanaf 1999 hij secretaris bij de ouderen bil jartvereniging in Wanssum Hij is tevens voorzitter van de stichting Wanssums Nieuws. De receptie voor Wiendbuuleplakdrager Karei Jenniskens (samen met prins Paul II) is op carnavalszondag, 18 februari 2007 te 16.11 uur in De Zandhoek. Kelsmiddég 2007 Nu de organisatie van de Kels middég 2007 ook de laatste tegen valler heeft opgelost door het aan stellen van een vervanger voor de zieke adjudant Rob van Lieshout, staat niets een geweldige Kelsmid dég 2007 in de weg. De midddag wordt gehouden op zondag 4 februari in De Witte Hoeve, het kloppend middelpunt voor de carnaval vierende Venrayse Kels. De Witte Hoeve is op passende wijze versierd. De biertanks zijn gevuld met Bier van Hier en het programma liegt er niet om; Min- sekinder zorgt voor de muziek, de Bakkeliete Grieten voor de kolder en de Jan der Jannen (Strik) voor de Brabantse kwats. De hele mid dag is een mooie opmaat naar het AAR jubileumjAAR in 2009- Revue D'n Bok De revue 2007 van carna valsvereniging D'n Bok vindt plaats op vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 februari in café zaal Wilhelmina in Swolgen. Er zijn nog enkele kaartjes voor de vrijdagavond. Wil je op vrijdag 2 februari de revue 2007 komen bekijken, dan kun je kaartjes bestellen bij Ger de Swart, tel: 06-22414460. De revue begint op vrijdag en zaterdag om 19-30 en op de zon dag om 17.30. Natuurlijk worden van deze avonden weer opnames gemaakt. De dvd is te bestellen bij Eduard Maas tot 10 februari (12,50 euro). Zaterdag 3 febru ari wordt de carnavalskrant Bok- keproat huis aan huis verkocht. Vanaf 12.30 komt er iemand van de jeugdraad en/of grote raad aan de deur om de krant te verkopen. Prijs: 4.50 euro. Ook bestaat de mogelijkheid om de vlag te kopen a 15 euro. Zondag 11 februari om 15.11 uur begint de receptie van jeugdprins Dennis en jeugdprin ses Richelle in zaal Wilhelmina Donderdag 15 februari brengen jeugdprins Dennis en jeugdprinses Richelle met hun jeugdraad en jeugdvorst een bezoek aan de Jis van Swolgen en vrijdag 16 februari bezoeken de prins en de raad van elf de peu terspeelzaal en de basisschool De carnavalsmis vindt plaats op zater dag 17 februari om 19.15 uur en wordt opgeluisterd door de jubile rende joekskapel (2x11 jaar). Zon dag 18 februari om 11.11 uur is de sleuteloverdracht in Meerlo Prinsenreceptie Zondag 4 februari is de recep tie van prins Bart II en zijn adju danten Mauk en Jan. De receptie is van 14.11 uur tot 16.11 uur in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Aansluitend is er een gezellig samenzijn. Deze middag staat onder muzikale begeleiding van joekskapel Beter as Niks. Bekijk ook de website www.cvdevoskes.nl van carnavals vereniging De Vöskes. Aldwieverbal Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen houdt op zaterdag 3 febru ari het jaarlijkse Aldwieverbal in De Perdsstal in Veulen. Aanvang 20.11 uur. Er zijn prijzen voor de best verklede eenling, paren en kleine en grote groepen. Carnavalsmiddag Veltum De wijkvereniging houdt op zondag 4 februari van 14.30 tot 18.00 uur een carnavalsmiddag voor jong en oud in wijkcentrum Veltum. In de zaal kan de jeugd het podium beklimmen en daar een optreden ten beste geven (zang, dans, playback/karaoke) en wellicht een prijsje winnen. Deze optredens worden afgewisseld met carnavalsmuziek van de DJ. Tevens krijgen de leukst verklede kinderen kleine prijsjes. Als het even meezit maken de Veltumse jeugdprins Jesper den Urste, zijn adjudanten, de raad van 11 en dansgarde van de Hazekeutel hun opwachting. Dit geldt eveneens voor de prinsen, prinsessen en raadjes van 11 van de Veltumse basisscholen.Terwijl de jeugd zich vermaakt in de zaal, is het cafége deelte van het wijkcentrum gere serveerd voor de ouders. Circus Mök Bij Omroep Venray is op zater dag 3 februari vanaf 20.00 uur een opname van Circus Mök 2007 te beluisteren. In een drie uur duren de uitzending wordt het gehele programma uitgezonden. Omdat het een opname is van de eerste Circus Mök 2007 is de pauze inge kort zodat het ene hoogtepunt na het andere hoogtepunt via de radio te horen is. Omroep Venray is te ontvangen via de kabel op 87.5 MHz en via de ether op 90.2 MHz. Optocht in Venray De grote optocht trekt op maan dag 19 februari door de Venrayse straten. En natuurlijk gaat iedereen alles uit de kast halen om er voor prins Roel I fantastisch uitgedost uit te zien en zingend, hossend en muziek makend er een onvergete lijke optocht 2007 van te maken. De inschrijfdata zijn op zondag 4 en zondag 11 februari van 11.30 tot 13.00 uur in café 't Upke. De optocht begint dit jaar te trekken om 13.41 uur. De prijsuitreiking is aansluitend op het Schouw burgplein. Herinneringsmedailles zijn te verkrijgen in de foyer van de schouwburg tegen inlevering van de deelnamekaart en opstel nummer. Ook dit jaar is weer de publieksprijs. De stemformulie- ren worden aan het begin van de optocht uitgedeeld. een abonnement waard Al enige tijd gaan in het Venray se vastelaovescircuit de geruch ten dat de spraakmakende vaste- laovesvereniging De Zoepneus ontbonden zal worden. Financieel zou het de vereniging niet voor de wind gaan. Sterker nog, vanaf het moment dat vorst Bernard van de Zoepneus heeft aangegeven te stoppen, is de vereniging in een negatieve spiraal terechtgekomen. Was tot voor kort de vereniging één bron van levensvreugde en plezier, op dit moment lijkt de bodem van het spreekwoordelijke vat in zicht. Wellicht dat met een ingenieus sponsorplan of met de steun van vastelaovendminnend Rooj deze parel voor de Roojse vastelaovend alsnog gered kan worden. Hoe dit hoofdstuk van deze vastelaovesnachtmerrie zal aflopen, is op dit moment nog niet geheel duidelijk. Mochten er spon sors zijn die VV De Zoepneus een financiële 'boost' willen Geven, kunnen deze zich melden bij Rien van café 't Upke. Of zijn de leden van de Zoepneus wederom creatief en spontaan genoeg om ook deze cri sis het hoofd te bieden? Komend weekeinde kunnen de mensen in de schouwburg zaal nog genieten van twee voorstellingen van Circus Mok. Circus Mök is alweer over de helft. Met een keur aan vooral lokale artiesten die zich na maanden voorbereiden op de Venrayse bühne presenteren. Een onderhoudend program ma met veel lokale onderwer pen, en dat is ook waar het bij Mök om draait. De opening werd zaterdag ver zorgd door een nieuw Venrays duo, dat zich in de schoonheidssa lon bezighield met roddel en ach terklap. Een verdienstelijk debuut met zeker potentie. De kindergade had dit jaar weer een traditionele gardedans in authentieke garde pakjes, waarbij de allerkleinsten natuurlijk weer de show stalen. Nieuw in Mök is de Hette Was serette met drie 'wasvrollie' die de vuile was van een aantal bekende Venraynaren buiten hingen. Een act waar veel energie is was gesto ken, die zeer zeker nog kan groei en en waarbij het decor er zeer fraai uitzag.Tussendoor had Iëwig Juks een trapezeact die spectacu lairder oogde dan dat de act was. Humor voerde de boventoon, want net voor de pauze kwamen de Wouten in actie, ondersteund door prins Roel. Nadat Waxx met een fraaie dansact de vorst uit de grond had gehaald, was het de Vijf die de Venrayse actualiteit spitsvondig op de korrel nam. Het vijftal presenteerde zich dit jaar als kookclub waarbij Wilbert van Waaijenburg, uitbater van De Artiest, letterlijk en figuurlijk het hoofdgerecht was. Na de pauze nam 'Koffiedik' het publiek even mee terug naar de kermis met een heuse paal- dansact! Een stukje nostalgie, kort en krachtig neergezet door deze dames die zeker ten opzichte van hun optreden verleden jaar gegroeid zijn. De hoogste onder scheidingen van De Piëlhaas, de Bronzen Piëlhaas, werd vervol gens uitgereikt aan Jan de Bruijn. Een onderscheiding die wordt uit gereikt aan een persoon die zich op sociaal en cultureel gebied belangeloos heeft ingezet voor de gemeenschap. En wie kent Jan de Bruijn niet van al zijn inspannin gen voor SV Venray? Hij bekleed de bij de SV diverse functies, maar was in 1980 tevens prins van vas- telaovesvereniging De Piëlhaas en vervolgens elf jaar lid van de raad van elf. Een voorbeeld van de juiste onderscheiding op de juiste plek, al moest het Jan even van het hart dat dit de tweede Bron zen Piëlhaas wordt op zijn schoor steenmantel! Jan z'n vader mocht deze onderscheiding namelijk ook al eens in ontvangst nemen! De Noot uit Vlierden is de enige groep die niet uit Venray komt. Een programma met kolderieke liedjes en acts dat als een bruisend geheel werd neergezet. Dat kon niet helemaal gezegd worden van de Venrayse vastelaovesliedjes van dit seizoen. Ondanks het enthou siasme van de artiesten leek het zaterdag alsof de 'schwung' er niet echt inzat, of dat de liedjes minder aanspraken. Het publiek reageerde tam op de optredens! Gordon en Ger Janssen en hun 'toegeneejde Tessezoepers' kregen met hun kolderieke scènes de zaal wel plat, evenals Henk Deters als 'Mart Perdestart' uit Ysselsteyn, die de plaatselijke toestanden op de korrel nam. Hekkensluiter was Dizzy wederom met een kleurrij ke, swingende dans die ons even meenam naar het carnaval in Rio. Een gezellige Mok zonder echte uitschieters, maar met veel waar dering voor artiesten en vrijwilli gers die in deze twee weken vijf Circus Mök -avonden draaien, er ook al twee Kiendermökken op hebben zitten en met de Tiener- mok nog te gaan toch weer een brok onvervalste vastelaovend voor jong en oud neerzetten! De Reuzekluut, de hoogste carnavalsonderscheiding in het Pielreuzenrijk, wordt dit jaar uit gereikt aan Johan Lemmens. De uitreiking vindt plaats op zondag 11 februari vanaf 13.00 uur in De Smelehof. Iedereen krijgt dan de gelegenheid Johan en echtgenote Truus te feliciteren. Lemmens is in 1937 geboren in Ysselsteyn en naast voetbal bleek in zijn jeugdja ren drummen zijn grootste hobby. Samen met het bestuur en een aantal anderen enthousiastelingen besloot hij in 1956 een drumkorps op te richten. Het eerste drumkorps bestond uit negen drummers, vanwie er een aantal uit de fanfare kwamen. Het eerste juryrapport op het concours sprak van 'een Babylo nische tromverwarring'. De repe tities waren in die tijd echte uit gaansavonden. Nu, vijftig jaar later is de drumband uitgegroeid tot een bijna professioneel percus sionistorkest. Dit bleek onlangs nog tijdens het 50-jarig jubileum. Lemmens is binnen de fanfare ook nog acht jaar bestuurslid geweest en sedert lange tijd erelid van de fanfare. In 1980 was hij een van de medeoprichters van de Vrienden kring van Fanfare de Peelklank. De Vriendenkring ondersteunt de fanfare door het jaarlijks schenken van instrumenten. Als penning meester heeft hij veertien jaar in het bestuur gezeten. Lemmens is ook al jaren actief bij de paro chie van de Heilige Oda. Hij was veertig jaar collectant, en vanaf 1989 was hij negen jaar lid van het kerkbestuur. In die tijd was hij volop betrokken bij de bouw van de nieuwe kerk. Hij was drie jaar voorzitter van het kerkbe stuur. In 1995 was hij oprichter van het Gilde van de Heilige Oda. Het Gilde neemt bijna alle werk zaamheden rondom en in de kerk voor rekening, van onderhoud van de tuin, onderhoud van de gebou wen, grote schoonmaak van de kerk tot het behangen en schilde ren van de pastorie. Sinds kort is Lemmens voorzitter van het Gilde, waarbij hij niet alleen zaken regelt maar, samen met zijn Truus, ook heel veel dingen zelf doet. Vanaf 2001 is hij ook bestuurslid van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO). In datzelfde jaar was hij oprichter van de sportmannen 50 +.Als bestuurslid van de KBO is hij al enkele jaren verantwoordelijk voor de organisatie van het groen onderhoud in het dorp. Mede door Lemmens worden vanaf 2002 ook fiets- en wandeltochten uitgezet. Vanaf 2006 is hij ook nog bestuurslid van het Gemeen schapshuis de Smelehof. De Reu zekluut wordt dit jaar uitgereikt aan een man met een bijzondere verdienste voor de Reuzensteynse gemeenschap. Een man, die door zijn ideeën om te zetten in acties, een aantal nieuwe verenigingen heeft opgericht. Lemmens was actief betrokken bij het bedenken van nieuwe initiatieven. Tegelij kertijd is hij een echte doener, die niet alleen zaken regelt, maar ook heel veel zelf doet. De Reuzekluut voor Johan Lemmens: Een bestuur der die het liefste zelf meewerkt. In de feestelijk uitgedoste Gei- testal in Tienray zijn zaterdag de nieuwe jeugdprins en -prinses uitgekomen. Jeugdprins Eef I (Ver- voort) en jeugdprinses Eva I (van Rijswick) hebben de scepter van jeugdprins Kevin en jeugdprinses José overgenomen. Eva en Eef zul len komend jaar met hulp van hof dame Suzanne, vorst Thijs en de jeugdraad regeren over alle jeugdi ge Geiten en Geitinnekes. Verder is ook het jeugdboerenbruidspaar Cheyenne en Ben bekendgemaakt. Het motto van jeugdprins Eef en jeugdprinses Eva is: 'Mit de bal an de voet, de gitaar um de nek, Jeugdprins Eef en jeugdprinses Wurd ok dizze carnaval hiëlemaol Eva. Foto: Foto Studio Maarten te gek!' Dings, Sevenum. Vastelaovend

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17