Gemeente Ven ray (P)uur natuur beleven! mooi! Infocentrum Wijkplatform Centrum Openbare bekendmakingen Collectes Uitslag trekking VIP-terminals Grof afval en wit- en bruingoed Winterperikelen rond de afvalcontainers Evenementen februari Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis imutk li, Openingstijden Het informatiecentrum van het Wijkplatform Centrum is op vrijdag 26 januari geopend. De organisaties die samen het gebiedspanel Venray Centrum vormen, ondersteunen dit initiatief. Dit zijn de gemeente Venray, de politie, Wonen Venray, Synthese en de ondernemers verenigd in Venray Centraal. Het informatiecentrum is gevestigd in de bibliotheek aan de Merseloseweg. Hier ontvangen de vrijwilligers van het wijkplatform de bewoners uit het centrum. Maar ook alle bezoekers van het centrum kunnen er terecht met vragen en ideeën. Voor het wijkplatform is het belangrijk te weten wat er in het centrum leeft en beleefd wordt. Daartoe biedt dit informatiepunt een goede mogelijkheid. Ook de gemeente erkent het belang van een goed contact tussen wijk platform en de achterban. Zij heeft het informatiepunt financieel mee ondersteund. Het infocentrum is geopend elke maandag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Tijdens de openingstijden is het informatiepunt ook telefonisch bereikbaar onder 06 - 3088 7446. Bouwplannen Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Donderdag 1 februari 2007 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 5 Het natuurbeleefprogramma (P)uur Natuur beleefde zijn aftrap op zondag 28 januari. Op het startpunt bij de Overloonseweg vond de eerste activiteit van (P)uur Natuur plaats, een demonstratie heggen- vlechten. De heer Jef Gielen was aanwezig om de demonstratie heggenvlechten uit te voeren. Als schaapsherder en landschapsbeheerder kent hij als geen ander het belang en de betekenis van een goed gevlochten haag in het landschap. Wethouder Patrick van der Broeck was aanwezig om het natuurbeleefpro gramma officieel te openen. Hij gaf aan erg blij te zijn met het initiatief en ondersteunt, evenals de overige collegeleden, het programma van ganser harte. Wethouder Van der Broeck: "Door de unieke belevenissen die het programma biedt, is het voor jong en oud leuk om in de vrije tijd landschap, bos en hei op een moderne en afwisselende manier te ontdekken." Genieten van de Venrayse natuur Het programma van (P)uur Natuur bestaat uit tal van activiteiten om de inwoners van Venray meer te laten genieten van de Venrayse natuur tijdens een activiteit die hén aanspreekt. Sommige activiteiten vinden op een vaste datum plaats, andere kunnen het hele jaar door worden beleefd. Zo zijn er jaarlijks meer dan veertig belevenissen. Bijvoorbeeld De Marke Herderdag, in de bossen van Zwartwater, als de schapen geschoren worden. En wat te denken van Het Ravillaraadsel, een computerspel voor kinderen, waarbij raadsels in de bossen van Venray opgelost moeten worden. De 5-sterren zintuigentoer is een fietstocht door en rond Venray waarbij de deelnemers worden geprikkeld om onderweg te proeven, te ruiken, te zien, te horen en te voelen. Maar ook de theater-, dans- en tekenenactiviteiten van (P)uur Natuur zijn uniek en de moeite waard. Wilt u meer weten of zich inschrijven, kijk dan op www.demarke-puurnatuur.nl. De contributie bedraagt C 37,50 per jaar voor een gezin tot maximaal zes deelnemers. Het levensmiddelenpakket is bij de trekking van dinsdag 30 januari gevallen op lotnummer 1002305 bij VIP Ysselsteyn (Lovinckplein). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. Loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenpakket verloot en venray zoi één keer per maand een minuut irt^ n gratis winkelen. De eerstvolgende inzameling van grof huishoudelijk afval en van wit- en bruingoed vindt plaats op dinsdag 6 februari. De firma Maessen Recycling haalt het grof huishoudelijk afval op en de firma De Cirkel het wit- en bruingoed. De inzameling van grof huishoude lijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maes sen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het telefoonnummer is 51 31 00. De kosten bedragen 15,- voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Dat kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. Ook kunt u zelf grof huishoudelijk afval naar het milieu station brengen. Wit-en bruingoed Wit- en bruingoed valt niet onder het grof huishoudelijk afval. De Cirkel haalt wit- en bruingoed op te gen betaling van 15,- op dezelfde dagen als de inzameling van het grof huishoudelijk afval. U moet zelf De Cirkel bellen op 077-382 77 66 en thuis zijn om af te rekenen of de machtiging te ondertekenen. U kunt wit- en bruingoed ook gratis naar het milieustation brengen. Nu het weer wat kouder wordt, vriest de inhoud van uw afval container vaker vast. De ophaal dienst kan de container dan moeilijk of slechts gedeeltelijk ledigen. Dit probleem ontstaat soms al bij minimale nachtvorst. Om deze overlast voor uzelf en voor de reinigingsdienst zoveel mogelijk te beperken, geeft de gemeente Venray u een aantal tips: - Zet de bak 's winters op een vorstvrije of beschutte plaats. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Steegse Peelweg 55 - veranderen van de woning met bedrijfsruimte (nr. ba070019) - Energieweg 22 - veranderen van de wasstraat (nr. ba070020) - Jan Poelsweg 11a - veranderen van opslagruimte (nr. ba070021) - Rosmolenweg 8 - bouw werktuigenberging (nr. ba070022) - Klaproos 15 - plaatsen van een zendmast/antennemast (nr. ba070023) - Mgr. Hanssenstraat/Watermolenstraat - wijzigen verleende bouwvergunning ba060238 (bouw 10 appartementen en 3 stadswoningen) (nr. ba070024) - Pater Tulpstraat 4 - vergroten van de woning (nr. ba070025) - Henseniusstraat ongenummerd - veranderen/vergroten van een café/woning (nr. ba070026) - Laagriebroekseweg sectie N no. 849 - bouw van een bedrijfswoning (nr. ba070027) - Castelostraat 18 - vergroten van de woning (nr. ba070028) - Rouwkuilenweg 24 - bouw van een carport en het plaatsen van dakpannen (nr. ba070029). Sloopvergunningen - Herik 26 - slopen van de garage/opslagruimte (nr. slp070007) - De Hoef 9 - slopen van erfverharding (nr. slp070008) - Rouwkuilenweg 24 - verwijderen van golfplaten en de sloop van een schoorsteen (nr. slp070009). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Aan de Dril 14 - vestiging praktijk fysiotherapie en manuele therapie (nr. prin060080). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 februari 2007 t/m 15 maart 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Steegse Peelweg - plaatsen mestsilo (nr. ba060372, verzenddatum 24/01) - Grotestraat 10 - plaatsen lichtreclame en schilderwerk (nr. ba060599, verzenddatum 24/01) - Gunhoekweg 15 - bouwen varkensstal en bedrijfsgebouw (nr. ba060567, verzenddatum 24/01). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - De Horik 1 - bouw terrasoverkapping (nr. ba060558) - Deurneseweg 91 - bouw bedrijfswoning en kantoorruimte (nr. ba060461). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Weverslo 2b te Merselo - dhr. W.M.J.M. Wilms, Weverslo 2b te Merselo in verband met het plaatsen van een propaantank. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 2 februari 2007 t/m 15 februari 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Gunhoekweg 15 te Oirlo - dhr. H.H.M. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn, voor het gewijzigd uitvoeren van stal A en het realiseren van een voerkeuken in een apart daarvoor bestemd gebouw. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 2 februari 2007 tot en met 15 maart 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Steegkamp 5 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Jansop B.V., Heesweg 9 te Meerlo voor een pluimveehouderij - Jaegerhofweg 10-12 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.H. van Dongen, Jaegerhofweg 10 te Veulen voor een rundvee- en paardenhouderij - Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W. Lemmens, Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn voor een fok- en vleesvarkenshouderij - Veldstraat 33 te Merselo - de vergunning geheel in te trekken van D. Hermans, Veldstraat 33 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij. De intrekking is t.b.v. de locatie Beekweg 98 te Vredepeel (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 februari 2007 t/m 15 maart 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Metaalweg 10 te Venray - een revisievergunning te verlenen aan Peka Kroef BV, Beukenlaan 61 te Odiliapeel voor een inrichting bestemd voor het opslaan en inpakken van aardappelen - Steegse Peelweg 49a te Leunen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan M. Beeren, Prins Bernhardstraat 1 te Stramproy voor een robotlasbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 2 februari 2007 t/m 15 maart 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 1 februari 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray - Leg een paar lege eierdozen op de bodem. Die kunnen voorkomen dat de inhoud vastvriest. Is de container leeg, dan kunt u ook enkele druppels slaolie op de bodem sprenkelen. Hierdoor vriest het gft-afval minder snel vast. - Gft-afval is meestal nat materiaal. Probeer dit zo droog mogelijk te houden. Meng keukenafval met droog tuinafval, droog gras of plantenmateriaal. Plaats lekbakjes in de keuken (op het aanrecht). - Zet uw container zo laat mogelijk aan de weg, zodat de inhoud geen kans krijgt om alsnog vast te vriezen. Zelf verantwoordelijk Voor het afval dat toch vastgevroren zit, is geen andere oplossing moge lijk dan te wachten tot dit ontdooid is en alsnog geledigd kan worden. U blijft zelf verantwoordelijk voor het aanbieden van uw afval. Dit bete kent dat u ook als de container niet geheel geledigd is, wel een lediging in rekening gebracht krijgt. 10 febr. - Vorstenhal 2007, Sporthal De Wetteling, Zuidsingel 17 t/m 20 febr. - Carnaval 17 febr. - Roetsj de Piëlhaas, Schouwburgplein 18 febr. - Kienderoptocht De Hazekeutel, centrum Venray, carnavalsoptochten Merselo, Vredepeel, Castenray, Oostrum, Leunen en Oirlo 19 febr. - Carnavalsoptocht Pielhaas Rooj, centrum Venray 20 febr. - Boerenbruiloft, Grote Markt Venray 6 febr. - Inzameling grof huishou delijk afval op afspraak door firma Maessen Recycling, tel. 51 31 00 6 febr. - Inzameling wit- en bruin goed op afspraak door De Cirkel, tel. 077 - 382 77 66 4 t/m 10 febr. - Hersenstichting Nederland, Stichting Fonds Psychische Gezondheid 11 t/m 17 febr. - Amnesty International Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16