Jr Verzen in Verswinkels Lezing Brusselse Documenten Expositie schildersschool Bo-Art Nationale Voorleesdagen VW geeft uitjestips Funpop Schrijfgroep Toon Hermans Huis De Glazen Boeken van de Dromeneters Broederenkoor Deventer in Mariakapel ;laze\ miiffl V-kick PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari 2007 - Pagina 16 Programma Schouwburg Venray De populairste rockband van Nederland, Di-rect, het Pools Folkloristisch Dansge zelschap uit Silezië, Slask, en een spoedcursus Humor zijn de komende week te zien in Schouwburg Venray. De Di-rect Theatertour komt op vrijdag 19 januari naar Schouw burg Venray. Di-rect mag zich met recht de populairste rock band van Nederland noemen. De samenwerking met concertpianist Wibi Soerjadi leverde een hitsin gle op en de deelname aan MTV's Road Rally, waarbij ze door Ame rika reisden, was het best beke ken MTV programma. Ook tijdens de uitverkochte Ahoy' concerten Vrienden van Amstel Live, bleek hoe populair deze Haagse jongens zijn. Tijd om deze jongens met hun energieke rocksongs onder te brengen in de intieme setting van het pluche. De in 1999 opgerichte band speelt in het begin voor namelijk grunge en cross-over covers, maar al snel verruilen ze deze voor eigen materiaal. En dan begint het succes: hun debuutsin gle wordt tot Megahit uitgeroe pen en de jongens spelen op het Lowlands festival en op Marktrock in België. Vanaf hier gaat het suc ces onverstoorbaar door met als nieuw hoogtepunt een heuse the- atertour.Aanvang 20.00 uur. Er zijn nog kaarten beschikbaar. SLASK Maandag 22 januari vanaf 20.00 uur is het de beurt aan Slask, het Pools Folkloristisch Dansgezel schap uit Silezië met honderd medewerkenden. Het gezelschap brengt een show vol liederen en dansen uit de rijke Poolse Folklo re. Slask is dynamisch, spectaculair en oogstrelend. Dit gezelschap laat de toeschouwer kennis maken met de traditionele Poolse dans muziek. De nadruk wordt gelegd op de traditionele muziek en dans uit de streek Silezië (Pools: Slask) in het zuidwesten van Polen. De hoofdstad van Slask is Wroclaw. Stanislaw Hadyna richtte in 1953 het gezelschap op; zijn schitte rende arrangementen en de cho reografieën van Elwira Kaminska zorgden in de herfst van 1954 voor het eerste opzienbarende optreden in Warschau. De muziek en de dansen zijn tot in perfectie uitgewerkt, dankzij een langdurige en grondige training. Naast Neder land heeft Slask in veel landen opgetreden. Slask ontving zowel in Oost- als West-Europa talrijke prijzen voor haar optredens. De cdAlbosmy to jacy tacy werd door de Poolse opname-industrie geno mineerd voor de prestigieuze prijs Fryderyk 2003.Voor deze voorstel ling zijn nog kaarten beschikbaar. HUMOR Is er nog iets nieuws onder de zon? Jazeker! De Spoedcursus Humor. Te zien bij Schouwburg Venray op woensdag 7 febru ari om 20.00 uur. Waarom lacht iemand? Hoe krijg je iemand aan het lachen? Op welke manieren kan dat? Heeft iedereen gevoel voor humor? In hun komische en interactieve Spoedcursus Humor geven Rob Urgert en Bas- tiaan Geleijnse het antwoord op alle vragen. Urgert is cabaretier, presentator van het VARA tele- Foto Slask visieprogramma Onder de Tram en columnist in AD magazine. Geleijnse is een van de mannen achter de strip Fokke en Sukke. Het publiek krijgt zelf ook ruim schoots de gelegenheid om leuk uit de hoek te komen. De Spoed cursus Humor was vorig jaar een regelrechte hit op Lowlands en Cameretten. Het is de meest leer zame cabaretvoorstelling van Nederland. Reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Ven ray kan via tel. (0478)530999- Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl Ans van Kessel Op een wel heel bijzondere manier haakt het Literair Café Venray-regio in op de lande lijke Gedichtendag op donder dag 25 januari. Wie Venray op die dag via het station binnen komt ziet het al meteen: een prachtige banner vestigt de aandacht op de Venrayse actie Verzen in verswinkels. Om het vijftienjarige bestaan een extra tintje te geven houdt Literair Café deze actie. Op de nationale gedichtendag krijgen bezoekers van veertien verswin kels in het centrum van Venray een prachtig uitgevoerd gedicht cadeau. Bij de slager, bakker, vis-, kaas- en groenteboer, delicates senzaak, bloemist, patisseriezaak en de boekhandels (échte verzen) krijgt elke klant van de winkelier een van de winnende veertien gedichten van de Raadselige Roos, de jaarlijkse schrijfwedstrijd voor Zuid Nederland (de prijsuitreiking van de veertiende wedstrijd is zondag 21 januari om 11.30 uur in de Witte Hoeve). Het zijn verzamelwaardige kaar ten, die te geef zijn bij boekhan dels Van den Munckhof en Bruna, Barto's broodjes en ijssalon, Broek mans patisserie, bakkerijen Claes- sens, Van Gassel en Gommans, Van Dam groente en fruit, Divino delicatessen, Kaaskenner Ric Lyanne, Thielen visspecialiteiten, slagerij Maurice Verschuuren en de bloemisten September en San- tecraem. Daarnaast zijn in Venray deze dag op opvallende plaatsen de openbare ruimtes versierd zijn met veertien banners, waarop gedeelten van de Raadselige Roos gedichten te lezen zijn. Zo zet Lite rair Café zijn derde lustrum ook in het teken van poëzie. Op woens dag 24 januari om 17.00 uur start de actie in de schouwburg, waar burgemeester Waals en de win naars van de Raadselige Rozen ten overstaan van de deelnemende winkeliers en belangstellenden de eerste exemplaren van de kaar ten met gedichten in ontvangst nemen. De landelijke gedichten dag krijgt met deze ludieke actie een passende vertaling naar de regio Venray. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo staat op zondag 21 januari de amateur-schilderkunst centraal. Een aantal hobbyschil ders is er aan het werk en er is een expositie van eigen werk. Wie meer wil weten over glas in lood kan terecht op de bovenver dieping waar de expositie Glas in lood, schilderen met Licht te bezichtigen, is. Deze expositie kwam tot stand in samenwerking met atelier Flos uit Steyl. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. De laatste paar jaar is er veel aandacht geschonken aan de zeer oude zogenaamde Brusselse Documenten. Ze zijn ontdekt in het rijksarchief in Brussel. Meer dan zesduizend digitale docu menten zijn gemaakt over Venray en het Land van Kessel, voorna melijk daterend uit de zestiende en zeventiende eeuw (er zijn ook oudere akten bij) en wachten nu op ontcijfering. Het betreft de periode van de Tachtigjarige Oorlog, waarbij onze streek menige keer frontgebied was. Dit gebied hoorde toen tot de Spaanse- of Zuidelijke Neder landen en werd bestuurd vanuit Brussel. De Staatse- of Noordelijke Nederlanden konden het, ook na de Vrede van Munster in 1648, niet behouden. Het zou Spaans blijven tot de komst van de Pruisen in 1713- De digitale opnamen zijn intussen via het Lokaal Historisch Platform Venray overgedragen aan het Gemeentearchief Venray. De stukken moeten worden getrans cribeerd en nader bestudeerd door mensen van nu en komende gene ratie. Het lezen en begrijpen van oud-schrift gaat niet zo snel. Daar om heeft het Lokaal Historisch Platform Venray, in samenwerking met het Venrays Gemeentearchief, cursussen laten ontwikkelen. Het transcriberen van een bepaald deel van deze Venrayse documen ten wordt opgepakt door Rien van den Brand. Het kan echter geen éénmansgebeuren zijn. Veldeke- Venray heeft Van den Brand bereid gevonden om op dinsdag 23 janu ari voor de leden van Veldeke en andere belangstellenden een pre sentatie te wijden aan deze Brus selse Documenten, die een rela tie met Venray hebben. Er wordt Jassentechniek Wie meer wil weten over jassen techniek is van harte welkom op de lezing over de jassentechniek op woensdag 31 januari bij Carma aan de Kempweg in Venray. Aan vang 20.00 uur.Tijdens deze avond wordt bij de aanwezigen enkele jassen verwijderd zodat iedereen direct het effect kan ervaren. Wie vrij wil leven in het nu, zonder overtuigingen, angsten, verbindin gen, gedachtepatronen, trauma's en vooroordelen die belemmeren om te zijn wie men werkelijk wil zijn kan kiezen voor de Jassentechniek. De jassentechniek is een methode die kan helpen in het proces van bewustwording. Het lichaam is, als het ware, een kapstok waaraan zoveel "jassen" (lees overtuigingen, angsten, verbindingen, gedachte patronen, trauma's vooroordelen etc.) zijn 'opgehangen', dat men de kapstok niet meer kan zien en niet meer weet wie men werkelijk is. Bij deze methode worden in één keer alle belastende lagen uit het verleden weggehaald, zodat men vrij kan leven. Opgeven kan via tel. 06-40193253 of email naar info@ bewust-helen.nl. Zie ook www. bewust-helen.nl. tijdens de lezing verteld over het ontdekken van het materiaal, over de inhoud en de omvang, over de relatie met Venray en nabije omge ving. Ook wordt stilgestaan op een aantal archiefdetails, werkteam samenstelling, de gehanteerde taal, aangetroffen toestand en werk wijze. Enkele opnameteksten wor den via PowerPoint op het scherm getoond, waarbij de toehoorders kunnen meedenken over de verta ling ervan! De lezing over de Brus selse Dokumenten wordt gehou den op dinsdag 23 januari vanaf 20.00 uur in De Witte Hoeve in Venray. Fietsvierdaagse De Stichting Fietsvierdaagse Venray biedt jaarlijks een stich ting of vereniging de mogelijkheid om tijdens de vier dagen durende Venrayse fietsvierdaagse geld in te zamelen voor de eigen clubkas.Tij dens de fietsvierdaagse kan men het kansspelletje rad van avontuur laten draaien, waarbij leuke prijzen zijn te winnen .De opbrengst van onder andere dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitgeloot. Het vierdaag se fietsevenement vindt dit jaar plaats van 24 tot en met 27 juli. De Stichting Fietsvierdaagse roept verenigingen en stichtingen op om zich voor eind maart te mel den om voor dit goede doel in aan merking te komen. Opgave kan bij Jan Kreutz via tel. (0478)588355 of bij Mathieu Kunen via tel. (0478)585186. Alhoewel V-Kick tijdelijk zonder vaste plek zit, wordt 2007 toch goed afgetrapt. Op vrijdag 26 janu ari zorgen Ron van den Beuken en Clokx ervoor dat bij café De Tijd het dak eraf gaat. De avond wordt om 21.00 uur geopend wor den door dj Goofst'r uit Venray. Dj Goofst'r draait al meer dan tien jaar mee in de dance scène. Hij heeft met vele bekende artiesten mogen draaien, waaronder Benny Rodrigues en Gregor Salto. Zijn opzwepende energieke house sound staat absoluut garant voor een vette set.Vanaf 22.00 uur staan Ron van den Beuken en Clokx ach ter de draaitafels en ze gaan tot in de late uurtjes door. Men kent Van den Beuken waarschijnlijk nog van zijn nummer een hit Feel it, of Timeless en The Mystery. Maar hij is natuurlijk ook bekend van zijn vele remixen. In maart draait hij op Trance Energy. De dj die achter Clokx schuil gaat is Giel Poels. Hij heeft drie hits op zijn naam staan, die door Ron van den Beuken zijn geproduceerd. Deze avond laat hij wederom zien dat hij zich kan meten aan Ron van den Beuken. Café de Tijd is vanaf 19-00 uur geopend en om 21.00 uur begint de eerste dj. Voor meer informatie kan men kijken op www.v-kick.nl. en www.tijdvoordetijd.nl. In Baarlo is de laatste maan den hard gewerkt aan een uitda gende opdracht van cursusleid ster Marjan Wijnhoven; maak op verschillende kleine doekjes een kunstwerk dat een symbool en een sculptuur bevat. Ter inspira tie trokken de cursisten naar de beeldentuin van World Art House in Well. Afrikaanse beelden en schil derijen van kunstenaars uit Zim babwe brachten de studenten op bruikbare ideeën. Het resultaat is een groot aantal uiteenlopende kunstwerken die tot 12 maart te bewonderen zijn in verpleeghuis Beukenrode in Venray. Van abstract tot figuratief. Bekende (hedendaag se) kunstenaars als HansVanhorck, Andis Applewhite en Peter Schenk gebruikten ook symbolen en beel den in hun schilderijen. Hierdoor zijn ook een aantal cursisten geïn spireerd. Een aantal kunstwerken wordt te koop aangeboden op de expositie. Wijnhoven heeft de schildersschool Bo-Art opgericht in 2003-Vier dagen per week zijn cursisten op verschillende dag delen met de kwast in de weer. Wijnhoven is zelfstandig kunste nares en gediplomeerd onderwij zeres. Maar zelfs de beginneling vormt ook voor haar een bron van inspiratie. "Zo snijdt het mes aan twee kanten en leer je van elkaar" zegt Wijnhoven. Ze vindt het ook mooi om te zien hoe mensen die al heel lang schilderen, zich toch nog ontwikkelen door haar opdrachten en in hun vrije werk. Op de school heerst een onge dwongen en persoonlijke sfeer. Dat blijkt een vruchtbare bodem voor kunst. "Dat kunt u nu dus zelf komen beoordelen tijdens de expositie. Houdt ons in de gaten, want we gaan in de toekomst vaker exposeren", besluit Wijnho ven. Wie zelf aan de slag wil met potlood en kwast kan contact opnemen met Marjan Wijnhoven via tel. (077)4772720. De exposi tie is dagelijks geopend van 9-00 tot 20.00 uur. De Nationale Voorleesdagen worden dit jaar gehouden van dinsdag 30 januari tot en met zaterdag 10 februari. De landelijke aftrap is op 30 januari met het Nationale Voorleesontbijt. In de bibliotheek in Venray zijn peuters van kinderdagverblijf De Kleine Circustent uitgenodigd. Tijdens het ontbijt wordt het prentenboek van het jaar Kleine Kangoeroe van Guido Genechten voorgelezen. De hele maand februari zijn vier peutergroepen en 23 kleutergroe pen te gast in de jeugdbibliotheek en wordt Kleine Kangoeroe, met behulp van een Kamishibai ver- telkastje, voorgelezen. Maar er is nog meer: Iedere baby, peuter of kleuter (tot zes jaar) die lid wordt van Bibliotheek Venray tijdens de voorleesdagen, krijgt een vinger poppetje van Kleine Kangoeroe, de hoofdfiguur uit het Prenten boek van het jaar. Woensdag 31 januari is er van 14.00 tot 14.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur een voorstelling van Poppentheater Lieselot.Tijntje vindt spelen leuk! Maar van zijn zus Saskia mag hij nergens aankomen omdat hij nog te klein is. Maar daar isTijntje het helemaal niet mee eens! De voor stelling is geschikt voor kinderen van twee tot en met vijf jaar. Kaart jes zijn vanaf 10 januari bij de balie in de bibliotheek te koop. Op woensdag 7 februari van 14.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen zich laten schminken tot hun favoriete prentenboekenfiguur. Het doel van de Nationale Voorleesdagen is het bevorderen van het voorle zen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Voorlezen is belang rijk. Het prikkelt de fantasie, ont wikkelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan hun interactieve vaardigheden. Zo worden kleintjes grote lezers. Dit alles speelt zich af rond het Pren tenboek van het jaar 2007 Kleine Kangeroe. Kleine Kangoeroe vindt het zo knus en veilig in de buidel van haar moeder, dat ze geen zin heeft de wijde wereld in te gaan. Meer informatie over de Natio nale Voorleesdagen staat op www. obvenray.nl. of op www.nationale- voorleesdagen.nl. Iets nieuws verzinnen is voor menig ouder of bestuurslid een puzzel. Om dat probleem om te lossen heeft VW Noord- en Mid den-Limburg in de brochure Tips voor groepen 2007 nieuwe en afwisselende groepsuitjes bijeen gebracht voor iedereen die een dagje uit gaat met zaak, vereni ging of familie of vrienden. De brochure staat vol met nieuwe culinaire tips zoals culinair genie ten met de Vuurman, een diner met een verrassende, historische theaterwandeling in Arcen of een wandeling door het vesting stadje Stevensweert en daarna een door de meesterkok gemaakt driegangen keuzemenu. Vanaf de herfstmaanden tot het voorjaar kan men dit arrangement ook in de avonduren reserveren. Om in de duisternis wat licht te hebben, krijgt iedereen een fakkel mee. Aardbeientochten zijn er vanaf het voorjaar voor de echte lekker bekken! Culinair happen en trap pen is mogelijk in de Maasheggen en de Maasduinen; kunst kijken, het rivierenlandschap verkennen op de fiets en dineren op verschil lende locaties. Het dagprogramma K K K in Tegelen biedt de afwisseling van kasteel, kloosters en keramiek. Een rondvaart op de Maasplassen met een bezoek aan twee bijzondere steden aan het water, het witte stadje Thorn en Roermond, is ook altijd verrassend. Dit is ook te combineren met een bezoek aan het Designer Outlet- center, 120 winkels van topmerk fabrikanten met kortingen tot 50% of met een monumenten- of Cuy- perswandeling. De cactuswereld is het gehele jaar een stekelige sensatie voor het hele gezin. Deze sensatie gaat ook prima samen met boerengolf of boerenspellen. Op een paard zitten of tochten met paard en wagen in combi natie met teamwork en western- spelen onder deskundige leiding zorgt voor een dag waar iedereen met veel plezier op terug kijkt. Survivaltochten, skaten, spellenda- gen, GPS-tochten en kanotochten kunnen natuurlijk ook gehouden worden in combinatie met een bezoek aan de bierbrouwerij in Arcen of met een bezoek aan de Graanbranderij in Arcen. De bro chure Tips voor groepen is aan te vragen bij VW Arcen via tel. (077)4731247. Tevens zijn alle programma's online te zien en te reserveren op www.lekker-genie- ten.nl. In recreatiepark Klein Vink in Arcen wordt op zaterdag 2 en zondag 3 juni voor de elfde keer Funpop gehouden. Dit open luchtfestival voor mensen met een verstandelijke beperking ver wacht 10.000 bezoekers uit heel Nederland. De kaartverkoop is al gestart. Funpop is hét festival voor mensen met een verstandelijke beperking. Maar ook voor hun familie, vrienden en bekenden. Twee dagen lang is het feest met veel muziek. Er zijn optredens van Lange Frans en Baas B, Wol ter Kroes, Dennie Christian, Kus, Fermate en de Gebroeders Ko op zaterdag. Op zondag vullen onder andere Djumbo, XYP, Neet oet Lottum, Cooldown Café,Thomas Berge en Band zonder Banaan het podium. Naast muziek zijn er ook veel leuke actieve en ontspan nende dingen te doen. Wie voor 1 maart kaartjes heeft gekocht krijgt een tegoedbon van 2 euro. Deze is tijdens Funpop te gebruiken voor het kopen van Funartikelen. Kijk voor meer informatie en een bestelformulier op www.funpop. nl. Net als bij andere grote festi vals is er ook een festivalcamping. Mensen die meer voorzieningen nodig hebben kunnen een bunga low huren. Omdat de bezoekers uit het hele land komen wordt hier veel gebruik van gemaakt. Maar ook de bezoekers die uit de regio komen maken er vaak een weekendje weg van. Vanwege het kerkelijk feest van Maria Lichtmis verzorgt het Broederenkoor uit Deventer op zondag 4 februari een concert in de Mariakapel in Holthees. Het koor brengt een aantal Marialie- deren en een aantal wereldlijke liederen ten gehore. Componisten als Tomas Luis Vittoria, Albert de Klerk, Henk Badings en Herman Strategier passeren de revue, met soms ontroerende en verstilde, dan weer vrolijke en uitbundige composities. Het concert begint om 15.30 uur. Het Broederenkoor staat onder leiding van haar dirigent Godfried van der Horst en bestaat uit zes tien mannen. Het koor ontleent haar naam aan de Broederenkerk in Deventer, waar het koor haar vaste repetitieruimte heeft. De naam Broederenkoor heeft echter ook nog een andere betekenis, al wordt die door het koor zelf niet meer zo uitgedragen. In de begin jaren droeg het koor namelijk de naam Gerritsenkoor. Het koor is opgericht door de zonen uit het gezin Gerritsen in Deventer. Het gezin bestond uit elf jongens en drie meisjes. Negen van de elf jon gens hebben met elkaar een koor gevormd, nog aangevuld met een neef, die ook de naam Gerritsen droeg. Als Gerritsenkoor heeft het koor in het verleden grote bekend heid verworven met optredens in het hele land en op de radio. In de loop der tijd bleek het niet meer haalbaar het koor alleen uit leden van de familie Gerritsen te laten bestaan, en daarom is het koor opengesteld voor andere zangers. Nog steeds echter maken vijf broers en een neef met de naam Gerritsen deel uit van het koor. In aanvang was het dus een echt Broederenkoor. Het koor doet regelmatig mee aan concoursen, en haalt daarbij eerste prijzen in de categorie klein mannenkoor. Het repertoire bestrijkt alle tijd vakken van de muziekliteratuur, alle grote componisten hebben daarin hun plaats. Het koor zingt vier- tot achtstemmige koorwer ken, en voert die muziek uit op hoog niveau. Kaarten zijn te bestel len bij de vaste voorverkoopadres sen in Holthees, mevrouw Ermers, Kapelstraat 3, tel. (0478)636480 en bij de familie Wijenberg, Gil- destraat 6, tel. (0478)636390. Kaar ten zijn ook te bestellen via www. mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Het Toon Hermans Huis in Venlo start op maandag 29 janu ari met creatief dagboekschrijven voor mensen met kanker en hun naasten. De groep is bedoeld voor mensen die graag hun gedach ten op papier zetten. Zij kunnen stapsgewijs nieuwe vormen van schrijven ontdekken. Het dagboek kan een middel zijn om stil te staat bij alles wat men beleeft en belangrijk vindt. Het eigen verhaal verdient aandacht en kan helpen om de dingen helder te gaan zien en een plek te geven. Het gaat in de schrijfgroep om de ontspan ning en het plezier dat schrijven kan geven. Er worden schrijfoe feningen en ideeën aangeboden. Schrijfervaring is niet nodig. Het gaat er niet om een mooie tekst te schrijven, maar wat voor beteke nis het heeft voor de persoon die het opschrijft. Naast het schrijven kan tekenen, schilderen of foto's plakken er een persoonlijk dag boek van maken. De groep komt vijf keer, om de veertien dagen, op maandag van 14.00 tot 15-30 uur bij elkaar. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de begeleiders van de schrijfgroep, Liesbeth Smit en Ineke van Grevenhoek via tel. (077)3211433 of via email info@ toonhermanshuisvenlonl Boekrecensie in Peel en Maas Het begint met een sim pel briefje; 'Roger Bascombe wenst Celeste Temple hierbij te informeren dat hun verlo ving is beëindigd'. Miss Tem ple woont op dat moment pas drie maanden in het Victori aanse Londen. Ze is vastbe raden uit te vinden waarom Roger haar heeft verlaten en volgt hem incognito. De tocht leidt haar naar het mys terieuze en verboden Harschmort Manor, waar ze niet alleen haar ex- verloofde aantreft... In luxueuze bordelen en gothische landhui zen, waar intriges en gruwelijke experimenten plaatsvinden, wordt een sinister complot gesmeed om de wereld te veroveren. Wanneer haar vermomming wordt ontdekt, schieten de vriendelijke huur moordenaar 'Kardinaal" Chang en de aantrekkelijke maar gedesil lusioneerde arts Abelard Svenson haar te hulp. Gezamenlijk trot seren ze vele gevaren, maar zijn ze in staat de kracht van de mys terieuze glazen boeken te weer staan? De glazen boeken van de dromeneters is een monumentale en unieke literaire thriller, in de traditie van Arthur Conan Doyle, GORDON DVULQITST Alexandre Dumas en Edgar Allen Poe. He t debuutb oek van Gordon Dahlquist, dat bijna 900 pagina's actie, avontuur en erotiek biedt, is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 29,90 euro. niet ontvangen? Bel 582877! Di-rect. Slask en Humor o moederland een kind dat vanaf die dag zijn vader mist zal hem gaan zoeken op geboortegrond vertelt wat het nog van hem weet hoe hij daar stond met woede in zijn ogen en angst voor hen die onderdrukten hij boog zijn hoofd niet voor het geweld maar droeg zijn kind tot aan de grens Stevensbeek 1944 Vorstenbosch Winnaar Raadselige Roos 2000 Kunst Cultuur lif] V i\ DL vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16