de graaf DeMKB "Een lokale kwestie" Otto wint Loek Nelissenprijs Vandalen Merselo bekend Provincie: geld voor rondweg Wanssum tóBnenaam automatiseerder COMMUNIE KLEDING KADOTIP! Voor dé specialist tegels,, sanitair en w^rtenj J Winterwandeling Diamanten bruidspaar in Ven ray Bandoetere Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade V COMMUNICANTEN OPSTEEKMIDDAG iz En verder: Jubileumjaar Rooyse VK van start Brunch/Diner Cheque Telecomei Safety Systems E E T C A F E Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Mooi lijstje Het gonst weer van de geruch ten in Venray. Of beter gezegd: in Piëlhazenland. Altijd leuk, altijd spannend. Want wie stoot zater dagavond in een schuimende schouwburg burgemeester Waals van zijn troon en wordt de opvol ger van prins Huub? Wie wordt de prins van alle Piëlhazen en Piëlha- zinnekes? Wordt het dan eindelijk Joris van de Velden, of tochTwan van Bussel van feestcafé de Koets? Of om in de Koetssfeer te blijven, dj Léon Aarts, al is deze zingende SRV Man natuurlijk niet geboren als Venrayse Piëlhaas maar als Vierlingsbeekse kei. Ook Wilbert van Waaijenburg van De Artiest wordt genoemd en supermarktty coon Gèrard van Dijck. Of wat te denken van journalist BertAlbers, die zijn werkstoel binnenkort in de verhuiswagen gaat zetten om te gaan werken vanuit Venlo? Is dat soms een teken aan de wand, wil Bertje in Venlo rustig kunnen uitslapen? Of ik nog wat andere namen heb? Ja, Harm Leenders, die al eens jeugdprins was, of wat te denken van Geert Pelzer, een zingende prins die weet hoe je een biertje moet tappen, en naast horecagelegenheden in mijn ogen ook de Venrayse vastelaovend uitstekend kan openen? Ach, en dan heb je ook nog outsiders als Huub Franssen van het gelijkna mige keukencentrum, Henri van Helmond van Goodlife-Outside en Leon Vievermans van Summa Advies en SV Venray. De lijst is lang, erg lang. Ik laat me verras sen zaterdagavond, eens kijken of ik net als vorig jaar goed heb gegokt. Of komt na alle zomerse discussies toch een prinses aan de macht? Hannes Honderdachtentwintigste jaargang - week 2 - donderdag 11 januari 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19 Sport 21-23 Kerkelijke diensten 26 Gouverneur mengt zich niet in discussie Postbaan-Beemdweg Gouverneur Leon Frissen van de provincie gaat zich niet mengen in de discussie over het gewraakte bouwplan aan de Beemdweg en Postbaan in Wanssum. Hij vindt dat het woningbouwplan 'een strikt lokale kwestie betreft', waarin geen rol is weggelegd voor de gouverneur van de provin cie Limburg. Onlangs ontving Frissen een petitie, waarin de bewoners onder meer zijn aandacht vroegen voor het volgens hen 'onbehoorlijk bestuur in de gemeente Meer lo-Wanssum'. Ze hoopten dat Frissen het college en de poli tiek tijdens zijn werkbezoek aan de gemeente wilde con fronteren met de in ogen 'ont ransparante, onfatsoenlijke en vooral aan alle kanten ram melende procedure rondom het bouwplan Postbaan-Beem dweg in Wanssum'. Dat gebeurde echter niet. Op het laatste moment werd het werkbezoek namelijk afgeblazen vanwege ziekte van de gouver neur, maar het is sowieso de vraag of Frissen de bouwkwestie tijdens zijn bezoek aan de gemeente aan de orde zou hebben gesteld. Want in een brief aan de bewoners schrijft hij dat 'in de voor dit plan gevolgde procedure de provincie geen rol speelt'. Het is een lokale kwestie, de bewoners moeten met hun bezwaren en kanttekeningen tegen het bouwplan bij het lokale bestuur zijn, aldus Frissen. Als de omwonenden blijven vinden dat het gemeentebestuur een besluit heeft genomen dat niet overeen komt met hun belangen en/of wensen, 'dan staan voor burgers rechtswegen open om besluiten waarmee zij zich niet kunnen ver enigen door de (bestuursrechter te laten toetsen. Deze weg staat uiteraard ook voor u open' Het antwoord van de gouver neur heeft tot onbegrip bij de bewoners geleid. "We hadden verwacht dat de gouverneur de gemeente erop attent zou maken dat democratie meer is dan alleen burgers te woord staan. Afspra ken moet je nakomen, ook in een democratie. Met dat uitgangspunt hebben we de petitie geschre ven. Ons rest niet anders dan een juridische procedure te beginnen tegen de gemeente. Want we blij ven het niet eens met de gang van zaken, dat zal duidelijk zijn", laat een teleurgestelde woordvoer der Jan Lensen namens de buurt weten. De gemeente Meerlo-Wanssum wil zo snel mogelijk beginnen met de bouw van vijftien woningen tussen de Postbaan en de Beemd- weg in Wanssum. Het oorspronke lijke plan voor de bouw van zeven tien huizen is aangepast, maar volgens de bewoners zijn de per celen en de woningen wel groter geworden. Zij vinden het vreemd dat er altijd is gesproken over de realisatie van zeventien woningen, terwijl uit het koop- en exploita tiecontract met Vissers blijkt dat in het gebied 'maar' vijftien wonin gen gebouwd mogen worden. De buurt vindt het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleit voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van parkeerplaat sen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd, zoals ook werd gesteld in de commis sie Ruimte van 10 oktober 2005. Sommige omwonenden hebben grote moeite met de toename van het verkeer, de afname van het groen en de privacy, andere bewo ners verliezen een groot deel van hun tuin die ze van de gemeente in bruikleen hadden. De gemeen te vindt dat de gekozen oplossing in het midden ligt. Doordat de tui nen groter worden, is er ook min der behoefte aan openbaar groen. Het aantal parkeerplaatsen vol doet aan de normen en inwoners van Wanssum krijgen voorrang bij toewijzing, verklaarde verantwoor delijk wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) eerder. VERZET TEGEN BOUWPLAN Jan van der Heijden, die samen met Jan Lensen en Jan Pingen het verzet tegen het bouwplan leidt, is het helemaal niet eens met de visie van Brugman. "Het plan moest van de commis sie en de raad drastisch aangepast worden. Dan is twee woningen minder toch een schijnvertoning? Zeker als je weet dat die vijftien woningen ook nog eens een stuk groter worden. Waar blijft het extra groen en de ruimere opzet? Mevrouw Brugman heeft als raads lid en woordvoerster van de PK in felle bewoordingen aangegeven dat dit plan van tafel moest! Waar het ons vooral om gaat is dat de gedane toezeggingen, beloftes en uitspraken van de politieke partij en, iedereen was het erover eens dat er een ander bouwplan moest komen, ook worden nagekomen. Dat gebeurt echter maar niet, waarom is ons nog steeds niet dui delijk. We beraden ons er nog op hoe we de gouverneur van het in onze ogen onbehoorlijk bestuur in onze gemeente kunnen overtui gen en hopen dat hij als baas van de provincie en als baas van onze burgemeester toch nog iets gaat doen met ons verhaal. Niemand, buiten de projectontwikkelaar misschien, wil dit bouwplan toch zo uitgevoerd zien?" LEESVERDER OP PAGINA 3- Laat je vrienden of familie BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN xt4CEiQ Publieksprijs Ysselsteynse aangelegenheid Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Otto Workforce is winnaar geworden van de Loek Nelissen prijs. Dat maakte juryvoorzitter Jos Waals donderdagavond tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsbijeen komst van ondernemers uit Ven ray en omgeving. De publieksprijs ging naar Sikes Champignons uit Ysselsteyn. In het juryrapport gaf Waals aan dat Otto niet alleen op de markt inspeelt maar de markt ook vormt als sleutelspeler. Otto weet de snelle groei en ontwikke ling flexibel te organiseren, bouwt vanuit respect voor zijn medewer kers, investeert veel in automatise ring, is professioneel, overtuigend, energiek en is in zes jaar tijd uit gegroeid tot een bedrijf met 120 grote klanten en 2500 uitzend krachten. Tijdens de bekendma king maakte Waals gewag van een aantal bevindingen uit het juryrap port waarin de durf van de onder nemers werd onderstreept. "Om maar aan te tonen dat het geen verschil maakt of je groot of klein, jong of oud bent om voor een prijs in aanmerking te komen. Het gaat om de eigenschappen van de ondernemer", aldus Waals. In zijn De namen van de jongeren die in de nacht van oud op nieuw vernielingen pleegden in Merselo, zijn bij de dorpsraad bekend. Op donderdag 11 januari heeft de dorpsraad een al eerder geplande afspraak met politiementor Jan Krouwel. Dan zullen de namen van de daders aan de politie wor den overgedragen. De dorpsraad wil, gezien de ernst van de vernie lingen en de reeks van incidenten, niet zelf de jongeren op het matje roepen. Al vanaf de zomer vin den er regelmatig baldadigheden plaats in het dorp. Begin decem ber besloot de dorpsraad daarom een afspraak te maken met de politie. De gebeurtenissen in de nieuwjaarsnacht spanden hele maal de kroon. De ruiten van het jeugdhuis zijn ingegooid, de lamp bij de school is vernield, een straat lantaarn is gesneuveld, de heg bij de kerk is deels in brand gestoken en de brievenbus op het dorps plein werd met vuurwerk opge blazen. Voor de dorpsraad is de maat nu meer dan vol.Vorige week werd in het dorpsblad Os Krèntje een oproep gedaan aan getuigen om de namen van de daders te melden, desnoods anoniem."Het is een schadepost van meerdere dui zenden euro's. Ongetwijfeld zijn er mensen getuige geweest van deze vernielingen. Want het is constant druk genoeg geweest op de ver schillende locaties", zegt dorps raadvoorzitter Theo Zegers. De dorpsraad vindt het onge past dat de gemeenschap telkens voor de kosten kan opdraaien terwijl de daders vrijuit gaan. "Wij zijn van mening dat wij, inwoners van Merselo, dit niet langer goed moeten vinden. Dit is niet simpel weg onder de noemer 'baldadig heid' te vangen. Dit is vernieling puur om het vernielen. Om de kick van het kapot maken. Uit eindelijk gaat het om slechts een klein aantal raddraaiers die dit doet. Jeugdigen in de puberleeftijd die denken hiermee stoer te doen en er ook nog ongestraft mee weg willen komen", aldus Zegers in het dorpsblad. Hij wijst ook de ouders op hun verantwoordelijkheid. De oproep heeft succes gehad. De dorpsraad wist dat het om twee of drie groepen van circa vijftien jon geren gaat in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar. "Na de publicatie is het circuit op gang gekomen.We weten nu precies wie het zijn. De jongens en meisjes zijn er blijkbaar zelf trots op op wat ze gedaan heb ben. Want ze vertellen het graag rond. Zo zijn wij via-via aan de namen gekomen." Niet alleen in Merselo is de brievenbus opgebla zen. Ook in Leunen en Ysselsteyn werd in de nieuwjaarsnacht de rode bus door ontploffend vuur werk totaal vernield. De provincie wil de impasse rond de rondweg in Wanssum doorbreken. De coalitiepartijen CDA, PvdA en WD dienen samen een initiatiefvoorstel in om de weg alvast voor de helft, in noordelijke richting, te kunnen aanleggen. Op vrijdag 19 januari wordt het voor stel behandeld in de commissie Verkeer, Water en Milieu. Volgens CDA-Statenlid Jan Loonen uit Ven ray is de komst van de rondweg belangrijk voor de ontwikkeling van de haven én voor de inwo ners van Wanssum. "Dan hoeft niet meer al het zware vrachtverkeer van en naar de haven midden door het dorp te rijden. De drie partijen willen dat deze lus er nu zo snel mogelijk komt. Vandaar het gezamenlijke ini tiatiefvoorstel." Het is nog niet bekend met hoeveel extra geld de provincie over de brug komt. Het project vergt enkele miljoenen euro's. Jongeren aangehouden De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zeven jonge ren in de leeftijd van 19 en 20- jaar oud uit Oldebroek en Wezep aangehouden voor het plegen van vernielingen op de Stevensbeek- seweg in Overloon. De jongeren verkeerden onder invloed van alcohol. Ze zijn later die nacht huiswaarts gestuurd met een pro ces-verbaal voor openbaar dron kenschap en baldadigheid. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl toespraak keek Waals ook nog terug op de rol die de afgelopen jaar overleden Loek Nelissen voor Venray heeft gespeeld."Loek Nelis sen was een ondernemer met tact, doorzettingsvermogen en durf." De aanwezige ondernemers, de zaal was met 700 mensen uitverkocht, mochten ook hun stem uitbrengen nadat de acht genomineerden zich aan het publiek hadden gepresen teerd. De publieke voorkeur werd een Ysselsteynse aangelegenheid. Sikes Champignons kreeg 116 stemmen, gevolgd door Direct Gazon met 106 en Houbensteyn met 105 stemmen. "Wow", was de eerste reactie van Gerard en Karin Sikes toen bekend werd dat zij met de Rabobank Publieksprijs naar huis mochten. Frank van Gooi (I) en Peter Verlegh van Otto samen met Gerard en Karin Sikes van het gelijknamige champignonsbe- drijf uit Ysselsteyn op de foto. Zij waren de grote winnaars van de Venrayse ondernemersprijzen. Hotel Asteria VENRAYl alarm systemen camera beveiliging toegangscontrole berden Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl 0478 - 533 224 www.LIHO.nl sterk in scha de werk IT"] Autoschadecenter Venlo B.V. Venlo, tel. 077-382 01 95 www.autoschadecenter-venlo.nl Hulsterdreef Autoschade Venray, tel. 0478-58 88 81 www.hulsterdreef.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizers veld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl 1 IAi<L A P P E R S VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 brandmeld systemen telecommunicatie meldkamer diensten EN MAAS Maasheseweg 80a Venray INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1