Gemeente Ven ray Venray in 2007 Openbare bekendmakingen Wat vindt u van de visie op de singels? Venray steunt regiopromotie Goede en verantwoorde huisvesting buitenlandse werknemers Veelgestelde vragen over de Wmo Uitslag trekking VIP-terminals PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 1 Het college van B en W heeft onlangs een conceptvisie vastgesteld voor de singels in Venray. Deze visie kunt u nog tot en met 25 januari inzien op het gemeentehuis. In de visie staat hoe de singels meer uitstraling kunnen krijgen. En hoe we omgaan met de ruimtelijke en functionele kwaliteiten. Ook is er veel aandacht voor de verkeerskundige aspecten van de singels. De visie biedt hiervoor een kader en geeft richting aan nieuwe initiatieven. De gemeente wil nu graag uw mening horen. Daarom houdt zij op donder dag 11 januari tussen 19.00 en 21.00 uur een inloopavond in de burgerzaal van het gemeentehuis. Om 19.00 en om 20.00 uur houdt wethouder Teunissen een korte inleiding. In de burgerzaal vindt u panelen en kaarten. De wethouder en diverse ambtenaren zijn graag bereid om u verdere toelichting te geven. Wilt u de avond bezoeken en vooraf de visie inzien? Dan kunt u bij de afdeling Publieksdiensten een informatiepakket afhalen. Verkeerszaken Bouwplannen Ontheffing stookverbod Milieu-effectrapportage Gemeentehuis 9 januari beperkt bereikbaar Donderdag 4 januari 2007 - Pagina 7 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De komende jaren levert de ge meente Venray weer een bijdra ge aan de regionale toeristische promotie door de Regio VVV Noord- en Midden-Limburg. De gemeente onderschrijft daarmee het toenemende belang van het toerisme voor onze regio. Wel zal de Regio VVV in de loop van 2007 veranderen in een kleinere en slagvaardige promotieorganisa tie. Het college van B en W heeft ingestemd met het businessplan dat hiervoor is opgesteld. Het college stelt jaarlijks een bedrag van circa 35.000,- beschikbaar voor de acti viteiten van de nieuwe organisatie. Nieuwe Regio VVV De regionale VVV wordt in de loop van 2007 een relatief kleine orga nisatie die zich alleen bezighoudt met de promotie en marketing van Noord- en Midden-Limburg. Twee andere taken van de VVV verdwij nen: de productontwikkeling en de loketfunctie voor het toeristisch bedrijfsleven. Verder nemen de gemeenten waar een VVV-winkel is gevestigd, deze winkelfunctie over. De gemeente Venray gaat de winkel aan het Henseniusplein overigens niet zelf exploiteren. Ze gaat op zoek naar een geschikte partner die dit kan doen. Het is de bedoeling dat de nieuwe organisatie op 1 juli 2007 aan de slag gaat. Alle gemeenten in Noord- en Midden-Limburg buigen zich op dit moment over de plannen. De gemeenteraad van Venray zal in februari het voorstel van het college bespreken. Het bestuur van de gemeente Venray heeft de ambitie er wat van te maken dit jaar. In goed overleg met de gemeenteraad en in nauwe samenwerking met alle medewerkers. Dat is ove rigens niets nieuws, want dat willen we ieder jaar. Maar het mislukt ook wel eens. Het is ook niet makkelijk om het 40.000 inwoners naar de zin te maken, de gemeenteraad overal tijdig en goed over te informeren, en op één lijn te blijven met alle medewerkers. Wat willen we dan tenminste doen? Het centrum gaat op de schop. Dat het gezellig is in Venray, gaan we waarmaken. Samen met alle ondernemers in dat centrum, maar natuurlijk ook met u, de bezoekers van het centrum. Geen fietsen meer in de winkelstraten en pleinen waar je thuis bent. We gaan realistischer bouwen. Dus niet wat de project ontwikkelaars willen, maar wat u wilt en wat voor u betaalbaar is. Sociaal gezicht We gaan voor werk zorgen. De Blakt en de Hulst II moeten minder logistiek en meer kennisintensief worden. We gaan samen met Meerlo-Wanssum voor de haven zorgen, want die is van belang voor de werkgelegenheid in Venray. We gaan het sociale gezicht van Venray verbeteren door iedereen die zorg of inkomen nodig heeft, op maat te bedienen. En als het kan, u zo snel mogelijk aan werk te helpen. We gaan ervoor zorgen dat 'Jong zijn in Venray' niet met zorgen gepaard gaat maar hoofdzakelijk met uitda gingen. Respecteren Ik vind ook dat we elkaar wat beter moeten respecteren, en moeten zorgen voor minder agressiviteit. We moeten ook minder drinken, niet zo zeer in de cafés, maar thuis en de jeugd in de keten op het platteland. Alcohol maakt meer kapot dan je lief is, geldt ook in Venray. Maar we gaan ook voor een prachtige carnaval, voor een machtige kermis, voor enthousiaste activiteiten in het centrum en de dorpen. En als we allemaal de buurman of buurvrouw eens de helpende hand toesteken, hebben we al veel gewonnen in onze zoektocht naar een beter Venray. Jos Waals Burgemeester Het college van B en W van de gemeente Venray wil grootschalige huisvesting gaan inrichten voor buitenlandse werknemers, verspreid over één of meer locaties in het buitengebied. Misschien kunnen enke le campings daarvoor geschikt gemaakt worden. Ook de ontwikkeling van een lowbudget-hotel in het buitengebied is een mogelijkheid. Voor 1 april 2007 komt een ambtelijke werkgroep met voorstellen over de haalbaarheid van zo'n locatie. Die voorstellen brengen de mogelijkheden van exploitatie, aankoop en draagvlak in beeld. Niet in het centrum Evaluatie van het provinciale beleid huisvesting buitenlandse werknemers heeft een belangrijke conclusie opgeleverd. Voor de bouw van een groot schalige voorziening in het centrum of aan de rand van het centrum, bestaat geen maatschappelijk draagvlak. Verder schrijft de provincie niet langer voor dat tijdelijke huisvesting op 1 januari 2008 beëindigd moet zijn. Dat hangt nu af van maatschappelijke ontwikkelingen en van de feitelijke reali sering van nieuwe locaties door de gemeenten. Uitvoering Venray heeft het beleid huisvesting buitenlandse werknemers het afgelopen jaar langs drie lijnen uitgevoerd: - door uitgebreid te zoeken naar locaties voor grootschalige opvang - door het beleid af te stemmen op andere gemeentelijke regelingen - door het controleren op naleving van de regels. De controleurs hebben een lijst opgesteld van veertig mogelijke illegale 1. Wanneer gaat de Wmo in? De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is ingegaan op 1 januari 2007. Dat was meteen het einde van de Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg) en de Welzijnswet. Die wetten vallen voortaan onder de Wmo. Ook de hulp bij het huishouden valt vanaf nu onder de Wmo. 2. Ik heb al een voorziening. Hoe gaat dat in 2007? Voorzieningen en hulp voor mensen met een beperking vielen tot 31 de cember 2006 onder de Wvg. Nu vallen ze onder de Wmo. De gemeente was uw aanspreekpunt voor de Wvg. Dat blijft ook zo bij de Wmo. U krijgt van uw gemeente bericht als er voor u iets gaat veranderen. Voor meer informatie en voor aanvragen kunt u terecht bij het Zorgloket van de gemeente Venray. 3. Wat heb ik aan de Wmo? Dat hangt af van uw persoonlijke situatie. De gemeente ondersteunt bijvoorbeeld clubs, wijkcentra, dorpshuizen en andere activiteiten in uw buurt. Bent u vrijwilliger of mantelzorger? De gemeente kan u onder steunen bij uw werk. Uw gemeente biedt hulp als u hindernissen in het dagelijks leven ervaart die u zelf niet kunt verhelpen. Bijvoorbeeld als u een handicap hebt, chronisch ziek bent of vanwege uw leeftijd een beperking hebt. logiesadressen. Daarnaast bestaat bij nog een tiental andere panden het ernstige vermoeden dat ook daar buitenlandse werknemers zijn ondergebracht. Verder zijn veel ille gale verbouwingen en clandestiene ingebruiknames vastgesteld. Voor de daadwerkelijke handhaving is tijdelijk extra personeel nodig. In de Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Besluiten Het college van Burgemeester en Wethouders heeft het volgende besluit vastgesteld: - Aanwijzingsbesluit betaald parkeren Besluit tot aanwijzing van plaats, tijdstip en wijze waarop tegen betaling parkeerbelasting mag worden geheven. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2007 tot en met 15 februari 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Ysselsteynseweg 37 - bouw van 2 overkappingen (nr. ba060616) - Jaegerhofweg 5 - vergroten vleesvarkensstal en aanbouw luchtkanaal (nr. ba060617) - Kraakse Pas 6 - bouwen woning (nr. ba060618) - Vloetweg 44 - bouw van een veranda (nr. ba060619) - Kempweg 70 - vergroten sportcentrum (nr. ba060620) - Spurkt 8 - bouwen bedrijfswoning (nr. ba060621) - Brugpas 27c - gewijzigd uitvoeren verleende bouwvergunning voor het bouwen van een loods - koelcellen en een dockshelter (nr. ba060622) - Burgermeester Scholstraat 1 - carport (nr. ba060623) - Timmermannsweg 82 - bouwen van 2 vleeskuikenstallen (nr. ba060624) - Wanssumseweg 14 - bouwen 2-tal woonclusters (nr. ba060625) - Walstro 23 - vergroten woning - bouwen carport (nr. ba060626) - Vloetweg 26 - vergroten garage/berging (nr. ba060627) - Dr. Kortmannweg (ongenummerd) - bouwen woning met bedrijfsruimte (nr. ba060628) Sloopvergunningen - Meerloseweg 18 - gedeeltelijk slopen woning (nr. slp060076) - Kraakse Pas 6 - slopen woning en stalruimte (nr. slp060077) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Zilverschoon 1 - vergroten woning (nr. ba060608) - Het Gevlecht 14 - tijdelijk veranderen garage (nr. ba060613) - Cellostraat 1 - vestiging kapsalon in gedeelte woonkamer (nr. prin060182) - Rosa Manusstraat 19 - vestiging ongediertebestrijdingbedrijf in een gedeelte van de garage (nr. prin060224) - Julianasingel 32 - vergroten winkel/woning (nr. ba060571) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 5 januari 2007 t/m 15 februari 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Steegse Peelweg 77 - varkensstal (nr. ba060591, verzenddatum 21/12) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeers zaken. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Bosweg 45 - wooncaravan (nr. ba050362, verzenddatum 21/12) - Noordsingel Oostsingel Maasheseweg - Kunstwerk Hersenpan rotonde (nr. ba060149, verzenddatum 21/12) De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en kerstbomen op de locatie: - Laagriebroekseweg 1 te Leunen - verleend aan dhr. J.W.M. Litjens. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Blakterweg 3a te Oirlo - verleend aan dhr. J.W.M. Noijen. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Pelgrimslaan 19 te Smakt - verleend aan mevr. M.I. Kersten-Cox. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2007 t/m 15 februari 2007 inzien. Wan neer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling van de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Volen 8 te Heide - Poels Varkensfokbedrijven BV, Volen 8 te Heide, voor het wijzigen van een bestaande varkenshouderij - Kempkensberg 2a te Ysselsteyn - Mts. Derikx, Kempkensberg 36 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een bestaande vleesvarkenshouderij - Pauwweg 12 te Oirlo - Mts. Pouwels-Egelmeers, Pauwweg 12 te Oirlo, voor het uitbreiden van een bestaande vleesvarkenshouderij - Ysselsteynseweg 78 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding bv. Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een bestaande fokzeugen- en vleesvarkenshouderij Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2007 t/m 15 februari 2007 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. handhavingsnota 2007-2010 staat hoe de gemeente dat vormgeeft. De prijs een minuut gratis winkelen is bij de trekking van dinsdag 2 januari gevallen op lotnummer 1004936 bij VIP Kruidenlaan (Plusmarkt). De winnaar kan zich met het winnende lot melden bij de publieksbalie van het gemeente huis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblik jes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week maakt u kans op een levensmiddelenpakket, en een keer per maand op een minuut gratis winkelen. Op dinsdag 9 januari is het gemeentehuis vanaf 16.00 uur niet meer bereikbaar. Gemeenteraad, college en (gepensioneerde) medewerkers luiden dan in informele sfeer het nieuwe jaar in. 4 januari 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7