DIT ZIJN DE ACHT GENOMINEERDEN ernemers houbensteyn dorpsrand 4 J A N U A R kantooradres: ysselsteynseweg 69, ysselsteyn ysselsteynseweg 67 PEEL EN MAAS Donderdag 21 december 2006 - Pagina 8 Op 4 januari 2007 worden voor de zesde keer de Venrayse Ondernemers Prijzen uitge reikt. Dat gebeurt tijdens het 'Venrayse Ondernemers Evene ment 2007', dé nieuwjaarsbij eenkomst voor ondernemers uit Venray en Meerlo-Wanssum. De Venrayse Ondernemers Prij zen zijn bedoeld ter stimulering van het ondernemersschap in de gemeenten Venray en Meerlo-Wans sum. Een speciaal comité organi seert het evenement namens de gezamenlijke Venrayse en Meerlo- Wanssumse ondernemersverenigin gen. Het evenement en de prijzen zijn financieel mogelijk gemaakt door deze ondernemersverenigin gen, door hoofdsponsor Rabobank Venray en door sponsor Gemeente Venray. Elk jaar worden twee prij zen uitgereikt: de Loek Nelissen- prijs en de Rabobank Publieksprijs. De Loek Nelissenprijs De in Haarlem geboren Loek Nelissen vestigde zich na de Twee de Wereldoorlog in Venray om de wederopbouw van het dorp mede ter hand te nemen. Hij leidde een aannemersbedrijf, startte een betonfabriek, stond aan de wieg van Nelipak en was grondlegger van de Industriële Club Venray. Van wege zijn verdiensten voor (onder nemend) Venray vernoemden de bedenkers van het Venrayse Onder nemers Evenement een prijs naar deze markante ondernemer, die in 2006 overleed. De Loek Nelis senprijs, een bronzen sculptuur, is gemaakt door de Brabantse kun stenaar Theo van Dam. Het staat in de Engelse tuin bij het Venrayse gemeentehuis. De Loek Nelissen prijs is een verkleinde, bronzen replica daarvan. De Rabobank Publieksprijs De Rabobank Publieksprijs bestaat dit jaar uit een gloednieuw beeldje van de Venrayse kunste naar Piet Hermans. De Rabobank Publieksprijs wordt toegekend door de bezoekers van het Ven rayse Ondernemersevenement op 4 januari. Hun keuze baseren zij op de presentatie die de acht genomi neerde ondernemers houden in de Schouwburg. Tijdens deze presentatie van vier minuten vertellen én tonen de ondernemers hoe zij de afgelopen jaren durf hebben getoond. Het thema: durf De organisatie van de Venrayse Ondernemers Prijzen koos dit jaar als thema voor 'durf. De onderne mersverenigingen nomineerden bedrijven en organisaties die vol gens hen de afgelopen jaren durf hebben getoond in hun onderne merschap. Die het risico van een mislukking voor lief hebben geno men, die geloven in eigen kunnen. Of het nu gaat om het beginnen van een onderneming, het uitbou wen ervan, om sectoren uit het bedrijfsleven of om organisaties die bedrijfsmatig werken: de acht genomineerden hebben moed en lef getoond. Daarmee kun nen ze dienen als inspiratiebron voor andere bedrijven in Venray en Meerlo-Wanssum. Op 4 januari 2007 tonen ze nogmaals durf, door zich voor een ongetwijfeld zeer goed gevulde Venrayse schouw burg te presenteren. Kaarten Kaarten voor het Venrays Onder nemers Evenement kosten 35 euro. In de prijs zijn inbegrepen entree, hapjes, drankjes en het recht te stemmen voor de Rabobank Publieksprijs. U bestelt de kaar ten via een van de deelnemende ondernemersverenigingen, óók als u daarvan geen lid bent. De deelnemende ondernemersvereni gingen zijn Agri Business Groep Venray e.o., Business Vision Venray, Industriële Club Venray e.o., LLTB Venray e.o., Koninklijke Horeca Nederland afd. Venray, MKB Venray, Ondernemersverenigingen Meerlo- Wanssum, OOZO Oostrum, Venray Centraal, VZO afd. Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel, Yssel- steyn. Laatste nieuws: het Venrayse Ondernemers Evenement is uitver kocht. Programma Het Venrayse Ondernemers Eve nement begint om 19-30 uur met de ontvangst van de gasten. Om 20 uur is de openingspresentatie, waarna Sjra Puts de presentatie voor zijn rekening neemt. Hij kon digt de acht genomineerden aan die hun presentatie houden. Ver volgens brengen de aanwezigen hun stem uit, waarna een verras send optreden zal plaatsvinden dat uitstekend past bij het thema 'durf. Hierna worden de winnaars bekendgemaakt en de prijzen over handigd. Vanaf 22 uur is er ruimschoots gelegenheid voor een nieuwjaar- stoast in de foyer van de schouw burg. Sikes Champignons kweekt, snijdt en verwerkt champignons Directeur Karin en Gerard Sikes Genomineerd door LLTB Venray e.o. Sikes Champignons kweekt champignons voor de conserven- industrie, die het in glas, blik of emmers verwerkt en in Europese winkels te koop aanbiedt. Dit Ysselsteynse bedrijf met 4 vaste en 12 parttime medewerkers begon in 1998 met zes cellen champig nons. In 2005 namen Karin en Gerard een Ysselsteynse collega kwekerij over. Sommigen spraken van gekkenwerk, want juist in die dagen was de champignoncrisis op zijn hoogtepunt. Maar Karin zegt: 'Wil je meedoen, dan moet je durf tonen en investeren.' Gerard: 'Ik had vertrouwen in ons, in de champignon én ik geloofde in de kostprijs.' Nu hebben Karin en Gerard twee bedrijven, die samen goed zijn voor zo'n 150.000 kilo productie per week. Karin: 'We hebben de beslissing om uit te breiden samen genomen, zoals alle grote beslissingen.' 'Van een bedreiging een kans maken, dat is durf,' zegt Gerard. Mari Wanssum verkoopt zwem baden, sauna's, infraroodcabines, spa's, zonnebanken en fitnessappa raten. Directeur: Mare Pijpers Genomineerd door Onderne mersverenigingen Meerlo-Wans sum 'Ik heb mijn eigen zaak opgezet. Nou en? Maar al vind ik het zelf niet zo bijzonder wat ik doe, ik ben natuurlijk wel trots op mijn nominatie. Blijkbaar heb ik onder nemerschap en durf getoond.' Mare Pijpers begon in 1993 met de verhuur van zonnebanken ('Altijd het zonnetje in huis met een zon nebank van Mari'), dook als een van de eersten in Zuid-Nederland in de privé-zwembaden, en stort zich sinds 2003 op infraroodca bines. 'Een nieuwe trend,' noemt Mare Pijpers ze. De Wansummer heeft een eigen fabriek in China waar 330 man Infra Smart-cabines produceren voor 250 Europese dealers. En het eind is nog niet in zicht: in maart opent Mari een nieuwe showroom in Wanssum. 'Wat je doet, moet je goed doen.Je moet je verstand gebruiken, hard werken, vooruitdenken én geluk hebben.' Houbensteyn Groep is een var kenshouderij met zo'n 40.000 varkens. Directeur: Martin Houben Genomineerd door Agri Business Groep Venray e.o. 'Ondernemen is mij met de paplepel ingegoten,' zegt Martin Houben. Sinds 2004 is hij directeur van Houbensteyn Groep, een varkenshouderij met 9 vestigingen in Ysselsteyn en Mete- rik en met 40 werknemers. Sinds zijn aantreden gaf hij het bedrijf een nieuwe, moderne structuur. Martin's vader is Jan Houben, die het bedrijf in 1961 opzette. 'Mijn vader durfde een grootschalige var kenshouderij op te zetten. Hij was innovatief.' Dat Martin dat ook is, bewijst Houbensteyn's gloednieu we biogasinstallatie. Deze voegt mest en andere producten samen tot biogas en zet dit gas vervolgens om in elektriciteit en warmte. In 2007 zullen zo'n 2000 huishou dens duurzame energie van Hou bensteyn afnemen. 'Wij zijn een van de eerste varkenshouderijen in Nederland die duurzame energie produceren. Wij doen dat vanwege het rendement, maar ook omdat we onze maatschappelijke verant woordelijkheid willen nemen.' OTTO Uitzend Kracht is een internationale arbeidsbemiddelaar Directeur: Frank van Gooi. Geno mineerd door MKB Venray. 'Arbeid wordt steeds flexibeler en inter- nationaler, en wij spelen daarop in,' zegt Frank van Gooi. OTTO Uit zend Kracht plaatst arbeiders uit Oost-Europa en Duitsland ploegs- gewijs bij bedrijven in Nederland en Engeland. 'Onze durf zit 'm in het steeds vernieuwen. Wij wil len de beste service bieden aan onze medewerkers: zij worden vervoerd in luxe touringcars, verblijven in een bungalowpark, en krijgen sociale begeleiding, bijvoorbeeld van een pastor.' Het bedrijf gebruikt wervings- en selectietechnieken om de juiste mensen te vinden. 'Voor Domino Day selecteerden we mensen met een vaste hand om al die steen tjes op te zetten. We doen dus assessments voor ogenschijnlijk eenvoudig werk. Eigenlijk zijn we handhunters.' Durf, dat mag je ook tonen in je communicatie, vindt Frank van Gooi.'Voor CliniClowns zijn we als managementteam met een clownsneus op de foto gegaan. Moet je durven!' f Welke ondernemer heeft de meeste durf? Houbensteyn Groep OTTO Uitzend Kracht Sikes Champignons Mari Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 8