Sixties Night Venray met drie topbands Met Peel en Maas naar Chess Jubileumloterij Ons Genoegen Eerste prijs voor Maashese fanfare i Witwanggibbon geboren Kerst bij Zoo Pare Overloon Bibliotheek Venray Oelikoeli en andere goden 25 KORTING OELIKOELI EN ANDERE GODEN Youp van 't Hek PEEL EN MAAS Donderdag 21 december 2006 - Pagina 25 Programma Schouwburg Venray Met de publiekskraker Jeans, de wereldberoemde musical Chess en Chinese acrobatiek met The Peking Acrobats heeft Schouwburg Venray komende week drie bijzondere voor stellingen op het programma staan. Als een theaterproductie na twintig jaar, meer dan tweedui zend voorstellingen en ruim 1.000.000 bezoekers nog steeds een storm van bijval ontketent bij het publiek, dan moet dat wel een heel bijzondere productie zijn. Jeans is daar zo'n voorbeeld van. Zo bijzonder dat de eerste voor stelling op woensdag 27 decem ber binnen een mum van tijd uitverkocht was. Een reden voor Schouwburg Venray om een extra voorstelling te boeken op donder dag 28 december om 20.00 uur. Heel bijzonder aan deze voorstel ling is dat het publiek na afloop de kans krijgt om kennis te maken met de artiesten. Ze komen naar de foyer waar men al zijn vragen op hen los kan laten. De vijftien voorgaande shows, waarin Jeans ruim achthonderd hits de revue liet passeren, hebben ze overtui gend bewezen een succesvolle formule in huis te hebben. Vele jonge artiesten maakten met hun vakmanschap en enthousiasme, jaar in jaar uit, een waar spekta kel van de Jeansshows. Ze hebben dus alle reden om van de nieuwe show, Jeans 16, een jubileum show, ook weer een groot feest te maken. CHESS Tien jaar na The Phantom of the Opera staan Joke de Kruijf, Ben Cramer en Jeroen Phaff weer samen op het podium in de musi cal Chess. Deze musical is te zien op vrijdag 29 december om 20.00 bij Schouwburg Venray en er zijn nog kaarten beschikbaar. Naast Joke de Kruijf, Ben Cramer en Jeroen Phaff, vertolken ook Jasper Kerkhof, Mieke Dijkstra en Perry Dossett een rol in deze productie. Chess wordt door velen gezien als de musical met de mooiste muziek en het schrijnendste lief desverhaal. De ABBA-mannen schreven de prachtige muziek en Tim Rice de tekst. Het wereld wijde succes van Chess is mede te danken aan de hits I Know Him So Well en One Night in Bangkok en aanleiding tot het schrijven van nog een hitmusical: Mamma Mia! Rice liet zich voor het schrijven van dit stuk inspireren door het bloedstollende wereldkampioen schap schaken in 1972 in IJsland, een strijd tussen de legendarische Rus Boris Spasski en de excen trieke Amerikaan Bobby Fischer. Een schaaktweekamp tussen twee grootmeesters vormt het decor voor deze meeslepende musical over de onmogelijke liefde tus sen de Russische schaker Anatoli (Jeroen Phaff) en de Amerikaanse Florence (Joke de Kruijf). Zij is de geliefde van Anatoli's tegenstan der, de extravagante en opvlie gende Amerikaanse grootmeester Freddie (Jasper Kerkhof). Als de Rus overweegt over te lopen naar het Westen, beseft hij dat hij zijn familie nooit meer terug zal zien. De KGB-agent Molokov (Ben Cra mer) probeert de Rus te overtui gen mee terug te gaan. Anatoli neemt dan een beslissing die voor alle partijen verregaande gevolgen heeft. Chess: Een meeslepend lief desdrama op het schaakbord van de wereldpolitiek met figuranten rollen gespeeld door twee Venray- se jongens. THE PEKING ACROBATS Al meer dan twintig jaar zijnThe Peking Acrobats in de Verenigde Staten te zien. Nu maken ze voor het eerst de oversteek naar het Europese Vasteland om hun kun sten in Nederland te vertonen. Sinds hun debuut in 1986 hebben The Peking Acrobats de Chinese acrobatiek in volle glorie getoond. De leden voeren onbevreesde manoeuvres uit op een precair geplaatste pagode van stoelen, ze zijn expert op het dunne draad, ze fietsen met verbazingwek kende evenwichtskunsten: het zijn meesters van de geraffineerde acrobatiek. Ze laten zien dat er meer mogelijk is dan wij denken en hebben het wereldrecord stoe len stapelen op hun naam staan. Ze zijn bekend van de films Oce an's 11 en het vervolg Ocean's 12, traden op in vele shows en verbazen het publiek avond aan Chess, foto: Petra van Vliet. avond. De term onbevreesd zou de talenten van de leden van de groep geen recht doen. Ongelo felijk is te zwak om hun voorstel lingen te omschrijven. Voor deze familievoorstelling op zaterdag 30 december om 19 00 uur zijn nog enkele kaarten beschikbaar. De theaterkassa is op werkdagen geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Wie op zoek is naar een uniek kerstgeschenk kan een Theatrale Gedachte cadeau geven. Schouw burg Venray en Theatercafé De Artiest bieden diverse varianten aan, genoemd Applaus of Bravo waarmee men familie of vrienden blij kan maken. Bijgevoegd in dit pakket zit een lijst met voorstel lingen welke door de ontvanger gereserveerd kunnen worden. Zodra men een keuze gemaakt heeft, kan er contact opgenomen worden met de theaterkassa. Reserveren voor een voorstel ling bij Schouwburg Venray kan via tel. (0478)530999- Het com plete programma staat op www. schouwburgvenray. nl Zaterdag 30 december is partycentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat 5 in Venray weer de plek voor de liefheb bers van muziek uit de jaren 50,60, en ditmaal ook de jaren 70. Zo zal er weer een breed scala aan stijlen te horen en te zien zijn. Op deze alweer 25e aflevering drie bands, een uit Engeland en twee uit Belgie. Voor de eerste keer tijdens de Sixties Nigt Venray een Engelse sixtiesband, een band uit Zuid Engeland die al twintig jaar in dezelfde bezetting speelt. The Fabulous 6Ts bestaat uit leden die hun oorsprong als muzikant ook in de sixties hadden en begin 60 jaren al actief waren in diverse bands. In de 70-jaren toerden ze met diverse bands door de Bene lux en door Duitsland. De bekend ste band was Barry and Eileen die in Holland een megahit had met If You Go. Daarna speelden ze nog in diverse formaties en in 1986 toen in Engeland the sixties weer volop actueel waren besloten ze terug te gaan naar hun roots, de sixties. Dat was de start van The Fabulous 6Ts. In Engeland treden ze nu nog ongeveer 150 keer per jaar op. Het repertoire bestaat uit nummers van onder andere de The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks,The Who,The Hollies, Amen Corner, Mindbenders, Jet Harris, Dave Dee, D, B, M,T. enz. Dit alles gebracht met de nodige Engelse humor. Het is het eerste optreden buiten Engeland voor The Fabulous 6Ts. De tweede band is de Belgische formatie The Vickings. Het is een rock-'n-rol- lband met een zeer goede zange res en een breed repertoire van rock-'n-roll uit de jaren 50 en 60, tevens zijn ze instrumentaal ook supersterk met nummers van The Shadows, The Spotnicks,The Ventures, Dick Dale en hun eigen nummers. The Vickings heeft zijn oorsprong al in 1959 toen nog met veel instrumentale nummers. Tevens was het een van de eerste niet Engelse bands die speelde op de Pipelineconvention in Enge land, dit is een festival voor instru mentale bands uit de 50- en 60-er jaren en het heden. De organisatie wordt regelma tig gevraagd of het niet mogelijk is om ook de jaren 70 te betrek ken op het festival. Dus deze keer ook een seventiesband ook uit België. Clearwater, een CCR coverband die het origineel ake lig dicht benaderd. De muziek van John Fogerty is nog steeds hot en actueel, onlangs speelde hij nog in Nederland en de rest van Europa voor uitverkochte zalen. Clearwa ter zal tevens nog een aantal klas siekers spelen van onder andere Golden Earring, Steppenwolf, Robert Palmer, enz. Onlangs stond deze band nog op het podium in het Heineken Musichouse met niemand minder dan Status Quo. Info en reservering telefoon 0478-580624-581626 of per mail. l-linders@home.nl. Kaarten kosten in de voorverkoop 12,50 euro en aan de avondkassa veertien euro. De zaal is open om 19-30 uur, aanvang 20.00 uur. Zie ook www. dewittehoeve.com. Voorverkoop van kaarten bij De Witte Hoeve, Gasstraat 5, Sigarenhuis Janssen aan de Grote Markt 22 in Venray. Er bestaat ook een mogelijkheid voor een sixtiesarrangement.Voor meer informatie: De Witte Hoeve, telefoon 0478-581626. Vrijdag 29 december komt de zeer bijzondere productie Chess naar Schouwburg Ven ray. Chess wordt door velen gezien als de musical met de mooiste muziek en het schrij nendste liefdesverhaal. De ABBA-mannen Björn Ulvaeus en Benny Andersson schreven de prachtige muziek, en nie mand minder dan Tim Rice, bekend van o.a. The Lion King, Aida en Jesus Christ Super star, schreef de tekst. Alleen al deze fameuze componisten en schrijver garanderen al een succesvolle productie. Door de samenwerking tussen Schouw burg Venray en Peel en Maas kunt u met 25% korting op de entreeprijs naar deze bijzon dere voorstelling. Het wereldwijde succes van Chess'was mede te danken aan de megahits I Know Him So Well en One Night in Bangkok. Dit succes gaf deABBA-mannen aanleiding tot het schrijven van nog een hitmu sical, namelijk Mamma Mia!.Tim Rice liet zich voor het schrijven van dit stuk inspireren door het bloedstollende wereldkampioen schap schaken in 1972 in IJsland, een strijd tussen de legendarische Rus Boris Spasski en de excen trieke Amerikaan Bobby Fischer. Een schaaktweekamp tussen twee grootmeesters vormt het decor voor deze meeslepende musical over de onmogelijke liefde tus sen de Russische schaker Anatoli (Jeroen Phaff) en de Amerikaanse Florence (Joke de Kruijf). Zij is de geliefde vanAnatoli's tegenstander, de extravagante en opvliegende Amerikaanse grootmeester Freddy (Jasper Kerkhof). Als de Rus overweegt over te lopen naar het westen, beseft hij dat hij zijn familie nooit meer terug zal zien. De KGB-agent Molo kov (Ben Cramer) probeert de Rus te overtuigen mee terug te gaan. Anatoli neemt dan een beslissing die voor alle partijen verregaande gevolgen heeft. Sir Tim Rice schreef liedteksten voor veel bekende musicals zoals: Jesus Christ Superstar, Evita,Aida, The Lion King en The Beauty and the Beast. Hij won vele prijzen waaronder Een Tony Award voor The Lion King (beste muziek), Aida (beste musicalalbum), Evita (beste muziek en beste script). Ook ontving hij drie Grammy's voor The Beauty and the Beast (beste muziek), voor de film Alad din en voor The Lion King (beste musicalalbum). Björn Ulvaeus en Benny Anderson uit Zweden werden wereldberoemd met hun band ABBA. In 1974 wonnen zij het Eurovisie Songfestival. In 1978 nam Tim Rice contact op met Björn en Benny met het idee om een musical te schrijven, wat resulteerde dat na hun ABBA tijd in 1982 hun eerste musical Chess in Londen in première ging.Twee jaar voordat de show op de plan ken stond brachten zij een album uit en twee songs werden direct een hit: I Know Him So Well en One Night in Bangkok. Enige jaren later kwam Kristina fran Duvema- la. De laatste musical waar ze de muziek voor geschreven hebben is Mamma Mia! Kaarten zijn te reserveren tijdens de openingstij den van de kassa, maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur én één uur voor aanvang van elke voorstelling. Tegen inlevering van de kor tingsbon, krijgt u als lezer van de Peel en Maas 25% korting op een toegangskaart van de voorstelling Chess op vrijdag 29 december om 20.00 uur. Tijdens het kerstconcert van muziekvereniging Ons Genoegen is het startsein gegeven van de grote jubileumloterij. De voor zitter van de Vrienden van Ons Genoegen, Jan Voermans, ontving het eerste lot uit handen van Theo Peeters voorzitter van het jubileumcomité. Dat lot was eer der gekocht tijdens de jaarlijkse goederen- en dienstenveiling van de vereniging. In 2008 viert muziekvereniging Ons Genoe gen uit Oirlo haar honderdjarig bestaan. Dat wil men niet onop gemerkt voorbij laten gaan en een jubileumcomité is al volop in voorbereiding met de organisatie van allerlei zaken. Een belangrijk doel van het jubileumcomité is om de jubilerende vereniging te voorzien van nieuwe uniformen, die men voor een groot gedeelte via de jubileumloterij hoopt te kunnen financieren. De hoofdprijs van die loterij is een nieuwe auto en daarnaast zijn er allerlei andere kostbare prijzen zoals vakantie reizen, gereedschap en elektro- nica-artikelen te winnen. In totaal zijn er zes trekkingen en telkens opnieuw maakt men kans op een prijs. Op zondag 14 januari wordt een grote actiedag in Oirlo gehou den, waarbij de hele vereniging betrokken is. Meer informatie staat op www.autoloterij.nu. of op www.onsgenoegenoirlo.nl. Tijdens het onlangs gehouden bondsconcours heeft fanfare St. Cecilia uit Maashees een eerste prijs behaald in de derde divisie. Tevens mochten zij zich Brabants kampioen noemen. Er is hard gewerkt in de aanloop naar het concours. Drie maanden lang de wekelijkse repetities, een aantal groepsrepetities, twee repetitieda- gen onder leiding van een aantal vakbekwame dirigenten. Tevens heeft de fanfare deelgenomen aan twee beoordelingsconcerten, in Heythuysen en in Oostrum. Voor de verplichte twee werken; Recalls (Ben Haemhouts) en Rain bow Warrior (Kees Vlak) werden respectievelijk 80.5 en 84.5 pun ten gehaald. Genoeg punten voor een eerste prijs. Om dit feit extra luister bij te zetten geeft de fan fare aanstaande vrijdagavond een receptie.Tevens wordt deze avond afscheid genomen van dirigent Roel Verheggen. Verheggen heeft, na tien jaar, te kennen gegeven te willen stoppen met zijn muzikale leiderschap. Een nieuwe uitda ging in Someren ligt op hem te wachten. Verheggen heeft fanfare St.Cecilia duidelijk in de schijn werpers gezet door populaire promsconcerten met de fanfare uit te voeren. Hij wist bovendien het repertoire goed aan te pas sen aan de jeugdige leden van de fanfare. De vereniging denkt een waardige opvolger te heb ben gevonden in de persoon van Theo Bindels (voormalig lid van de Koninklijke luchtmachtkapel) uit Gennep. Hij wordt deze avond aan de Maashese bevolking voor gesteld. De avond wordt gehou den in het gemeenschapshuis in Maashees op vrijdag 22 december vanaf 20.00 uur. Lezing vogelwerkgroep Vogelwerkgroep Maas en Peel houdt op maandag 15 januari de inmiddels gebruikelijk geworden jaarlijkse lezing. Deze keer ver zorgt de heer Paul Voskamp vanaf 20.00 uur in zaal De Kei in Gey- steren een lezing over de oehoe, Europa's grootste uil. De volgende aandachtspunten komen aan de orde: resultaten van onderzoek naar broedgevallen in Limburg. Ontwikkeling van de popula tie oehoes in Nederland, waar bij gekeken wordt naar onder andere voedsel en habitatkeuze. Bedreiging(en) voor oehoe en het toekomstperspectief van de oehoe. De heer Voskamp heeft inmiddels zijn sporen verdiend in het vogelwereldje en is geen onbekende in de regio. Hij heeft ook zijn bijdrage geleverd aan de nieuwe Avifauna van Limburg, die afgelopen weekend gepresen teerd werd. Hij brengt een mooie, duidelijke en vooral begrijpelijke presentatie. Voskamp heeft ook meegewerkt aan een documentai re over de oehoe in West Europa die gemaakt werd voor de BBC en al eens uitgezonden is. Veel opna mes werden gemaakt in Zuid Lim burg. De avond is voor iedereen toegankelijk. Nieuwjaarstocht Scouting Venray houdt op zater dag 6 januari een nieuwjaarstocht. Speciaal is dat dit jaar alle kinde ren uit Venray mogen meedoen. De tocht is bedoeld voor gezin nen met kinderen in de basis schoolleeftijd. De starttijden lig gen tussen 17.30 en 20.00 uur. Inschrijven kan tot woensdag 27 december via nieuwjaarstocht@ hotmail.com. De kinderen krijgen na afloop van de tocht een aan denken. Piet Kersten overleden Na enkele weken ziekbed is Piet Kersten van fanfare St. Cecilia in Maashees op 75-jarige leeftijd overleden. Kersten was vanaf 1947 lid van St. Cecilia. Volgend jaar zou hij zijn 60-jarige lidmaatschap vie ren. Tot 1985 heeft hij trompet gespeeld en daarna is hij overge stapt naar de bas. Kersten was een man waarop de fanfare bijna zestig jaar lang heeft kunnen bou wen. Hij heeft duidelijk zijn stem pel gezet op de fanfare. Bovendien was hij de laatste jaren lid van het Seniorenorkest uit Venray. Bands gezocht OJC Watjang?!? uit Oirlo houdt op zaterdag 27 januari een open podium voor zowel beginnende als gevorderde bands.Tijdens deze avond krijgt men de kans om met zijn band op de planken van OJC Watjang?!? te staan. Aanmelden voor 14 januari via info@wat- jang.nl. Zet er even bij wat voor muziek men maakt en hoelang er kan worden gespeeld! Hoe eerder men zich aanmeld hoe meer kans men maakt op een optreden! Grote blijdschap in Zoo Pare Overloon: bij de witwanggibbons is een jong geboren. Het jong heeft zich met zijn slungelige, lange armen stevig vastgeklemd aan de buik van zijn moeder Kanette, het blijft dan ook nog even een verrassing of het een jongetje of een meisje is. De kersverse moe der geniet momenteel met haar jongste spruit van de aangename warmte van het binnenverblijf. Vanaf het pad kunnen bezoekers een blik werpen in het binnen verblijf, waardoor Kanette en haar jong al volop te bewonderen zijn. Bijzonder aan deze geboorte is dat het jong op de tweede verjaardag van Zibo, ook een nakomeling van Nonkel en Kanette, is geboren. Terwijl Zibo heerlijk zat te genie ten van een beschuit met banaan ter ere van zijn verjaardag, ont fermde Kanette zich over Zibo's jongste broertje of zusje. Het is de derde keer dat Nonkel en Kanette gezinsuitbreiding hebben gekre gen. Bij de apen in Zoo Pare Over loon lijkt een ware babyboom op gang te komen. Naast de geboorte bij de witwanggibbons is ook de groep baardapen in het park uit gebreid. Baardaap-vrouwtje Shi- moga heeft het leven geschonken aan een kerngezond jong. Binnen de baardapengroep van Zoo Pare Overloon leven drie generaties baardapen: grootmoeder Kerala, haar dochter Shimoga en twee kleinzonen. In totaal bestaat de groep baardapen nu uit zeven die ren. Shimoga en haar jongste telg zijn regelmatig buiten en goed zichtbaar voor bezoekers.Tijdens de kerstvakantie, van 23 decem ber tot en met 7 januari, worden in Zoo Pare Overloon leuke activi teiten gehouden. Zo kunnen kin deren op ontdekkingstocht door het park tijdens de KriebelSafari, kan jong en oud genieten van grappige poppenkastvoorstellin gen en kunnen jeugdige bezoe kers zich laten schminken als hun lievelingsdier. De kosten voor een jaarabonne ment worden vanaf 1 januari 2007 licht verhoogd naar 25,00 voor volwassenen van 21 tot 65 jaar. Voor 65 plussers is dit 17,00. Jongeren van veertien tot achttien jaar betalen 7,00 per jaar en voor jongeren tussen de achttien en een entwintig jaar kost een jaarabonne ment 20,00. Instellingen betalen 27,00 per jaar. Het leengeld van onder andere boeken, bladmuziek en tijdschriften bedraagt 0,25 per drie weken. Het te laat geld is 0,20 per dag. Is men jonger dan achttien jaar, dan wordt er geen leengeld gevraagd voor deze mate rialen van de jeugdafdeling. Om het lezen voor kinderen te bevor deren betalen leden tot achttien jaar geen leengeld voor het lenen van boeken, tijdschriften, bladmu ziek en speelleermaterialen van de jeugdafdeling. Het lidmaatschap voor jeugdleden tot veertien jaar is zelfs helemaal gratis. De meeste materialen worden voor een peri ode van drie weken uitgeleend. Uitzondering hierop zijn onder andere cd-roms, dvd's, sprinters en taalcursussen. Het leengeld voor deze materialen varieert van vijf tig cent tot twee euro per week. Alle informatie over de tarieven is te vinden op www.obvenray.nl. Voor wie meer dan vijftig boeken per jaar leent is het mogelijk voor 12,50 per jaar het leengeld af te kopen. Het computersysteem registreert jaarlijks het aantal uit leningen per klant. Zo is het voor de medewerkers van de balie een voudig uit te rekenen of het ren dabel is om gebruik te maken van deze regeling. Leden vanaf acht tien jaar kunnen de bibliotheek machtigen het abonnementsgeld automatisch te laten afschrijven. Dit levert jaarlijks 1,00 voordeel op en bespaart administratieve rompslomp. Indien men hiervan gebruik wil maken, kan men een machtigingskaart halen bij de bibliotheek. Boekrecensie in Peel en Maas 'Mijn God heet Oelikoeli en Oelikoeli heeft maar één gelovi ge en die gelovige ben ik. Hoe ik Oelikoeli ken? Door zijn profeet Jean-Mari, een hoogbejaarde zwer ver die mij ooit over hem vertelde. Jean-Mari is inmiddels dood. Hij is 3 februari 1981 zeer bewust onder een auto gelopen in het Parijse tunneltje waar zestien jaar later prinses Diana zou omkomen.' Zo begint Youp van 't Hek een van zijn columns, die eindigt met: 'Geloof is namelijk een stok om op te leunen en niet om mee te slaan.' Oelikoeli en andere goden bestaat uit een bonte verzameling columns met zoete, puntige en hilarische vondsten. Deze colum nbundel van Youp van 't Hek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 7,50 euro. LEZERSACTIE PEEL MAAS CHESS Vrijdag 21) deccmlicr 2 U.OU Jeans, Chess en Chinese acrobatiek Kunst Cultuur V,|' Tegen inlevering vim dive kiirlingslmri bij de Ih eHtürkas-sa van Schouwburg Venray,, hiijgt u als lezer van de Peel Maas, 23% korting op een toegangskaart van Chess, Owe korting gotd* alleen voor de voorstelling op vrijdag 29 dei mnbrr oin 20.04 UUr, zolang de voorraad strekt. Ou» sKtie ki->prt 1 m «OMterta* 2R i|<£«.mr«.i 2008- SCHUB Hf J C

Peel en Maas | 2006 | | pagina 25