Jm Kerstactiviteiten in De Tijd Kerst bij Gryphus Kerstmarkt OBS De Landweert Kerstmis in Zenith Expositie kerststallen Nieuwjaars concert Euterpe Kerstwandeling Geijsteren Kerstconcerten in Geijsteren en Meerlo De Flierefluit steunt het Rode Kruis Kerstviering in moedercentrum Synthese PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 21 december 2006 - Pagina 23 9 Het eindejaarsconcert van het Venray's Mannenkoor op zater dag 23 december om 20.00 uur in Schouwburg Venray, was binnen enkele dagen uitverkocht. Er is een wachtlijst aangelegd voor nagekomen bestellingen waarvoor mensen in aanmerking zouden kunnen komen als onver hoeds reeds verkochte plaatsen alsnog ter beschikking zouden komen. Wellicht dat het in de toe komst nog mogelijk wordt het concert op een tweede avond nog eens uit te voeren. Voor mensen die ditmaal niet aan kaarten konden komen, een paar tips: Het koor geeft op 23 december om 14.45 een voor proefje van het winterfestival op het Schouwburgplein in de vorm van een dertig minuten durend miniconcert met een greep uit de winter- en kerstliederen welke ook die avond gebracht worden tijdens het grote concert in de schouwburg. Op 25 december luistert het Venray's Mannenkoor traditiegetrouw de hoogmis van 11.00 uur in de Grote Kerk van Venray op en ook daar wordt een gedeelte van het repertoire dat tijdens het eindejaarconcert in de schouwburg wordt uitgevoerd gebracht. Rond Kerstmis en nieuwjaar biedt café De Tijd een boordevol programma. Op kerstavond bijt dj Bart V het spits af en op eer ste kerstdag staat dj Rudy P cen traal. Op tweede kerstdag speelt de coverband Random in de Tijd vanaf 20.00 uur. De dame en vijf heren van Random spelen top 40 covers, maar ook feestmuziek van Doe Maar tot Rowwen Heze en van Guus Meeuwis tot Robbie Williams. En als de fun er goed in zit wordt ook Jan Smit nog van stal gehaald.Aansluitend is het tijd voor de eigen kanjer dj Sexy Eyes. Zaterdag 30 december is het weer tijd voor Faut van Oud. De Dolly Dots, Luv Maywood en meer van dit soort muziek worden door dj Sjuut tevoorschijn getoverd. Oud op Nieuw kan er gefeest wor den tot een uurtje of 06.00 uur. Nieuwjaarsdag is het vanaf 19 00 uur tijd voor de kanonnen van Venray. Tijdens deze receptieparty staat namelijk de eigen Rooyse trots, BOB op het podium. Bob is een nieuwjaarscadeau aan iedereen die de Tijd een warm hart toe draagt. Gryphus in Vierlingsbeek start haar kerstprogramma op dinsdag 26 december met een kerstwan deling. Na anderhalve dag van eten, drinken en uitbuiken is het de hoogste tijd voor een frisse neus. Een frisse neus van zo'n twee uur welteverstaan. Inschrij ven 13-30 uur. Verder is er deze dag vanaf 17.00 uur een concert door The Townhouse Goodbye band. Hét kerstconcert wordt ook dit jaar natuurlijk weer verzorgd door Bart-Jan Baartmans.Voor het veertiende achtereenvolgende jaar is deze Boxmeerse snarenpluk- ker te gast en neemt hij andere gasten mee. Dit jaar heeft BJ een heuse superband samengesteld: The Townhouse Goodbye Band. Een soort all stars band bestaande uit Rieany Janssen (zang), Eric Devries (zang en gitaar), Jan Hen driks (de krullenbol van Doe Maar op gitaar en bas, jazeker), Domini que Maassen (drums), Mike Roe- lofs (toetsen) en BJ zelf op gitaar en bas.Flowerpower, beat, soul en bluesrock met klaterend snaren- werk, groovy toetsenpartijen en haarscherpe koortjes: romantisch, bedwelmend en swingend! Op het repertoire staan nummers van hun eigen favorieten uit de jaren 60 en 70, zoals Van Morrison, Bob Dylan, Neil Young, Aretha Franklin, Dusty Springfield, Jefferson Airpla ne, Moody Blues en natuurlijk de Beatles en de Stones. Op woens dag 27 december vanaf 20.30 uur is het tijd voor een nieuwe afle vering van Uut Ut Köpke Van Jeu, een bijdetijdse talkshow vol actua liteit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groeningen. Het leven van alledag belichaamd door diverse gasten. Gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hob by's en andere dingen die u of uw dorpsgenoten bezighouden. Op het programma deze keer onder andere een interview met eredivi sie voetbalscheidsrechter Pol van Boekei, het voormalige Ambone zenkamp in Vierlingsbeek (met onder andere Bernard Verhoeven, die er een scriptie over schreef, en oud-bewoners van het kamp), Boer Zoekt Vrouw met Bibi van de Heuvel, hoe staat het met de Bèkse toren, muziek, filmpjes, een column en natuurlijk Koken Met Jacques Et Gaston. Zaal open om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur draaien er op donderdag 28 december tijdens de filmmarathon zes speel films op een grootbeeldscherm, te weten: Sympathy For Lady Ven geance (Chan-wook Park Zuid- Korea 2005 I 112 min), Cachorro (Miguel Albaladejo I Spanje 2004 I 95 min), How I Killed A Saint (Teona Mitevska Frankrijk/ Macedonië/Slovenië 2004 82 min), United 93 (Paul Greengrass I Frankrijk/Groot-Brittannië/Ver- enigde Staten 2006 I 111 min), Poseidon (Wolfgang Petersen Verenigde Staten 2006 I 99 min) en Pirates Of The Caribbean 2: Dead Man's Chest (Gore Verbin- ski Verenigde Staten 2006 I 145 min). Meer informatie over deze films staat op www.gryphus.nl. Op vrijdag 29 december wordt de wetenschapsquiz HOE? ZO! gehouden. Wie niet vraagt, die niet wint. Aan alles wat je leert gaat wel een vraag vooraf. En weten schap is eigenlijk niets meer dan antwoorden proberen te zoeken op vaak alledaagse vragen. Wat moet je bijvoorbeeld doen als je auto door de bliksem wordt getroffen? Hoe krijgt een vlieg het klaar om ondersteboven over het plafond te lopen? De weten schap geeft verklaringen op dit soort praktische vragen. Aan de hand van verschillende proefjes zal Gryphus' eigen Bart Peeters tekst en uitleg geven op een aan tal lastige vragen. Lastige vragen? Om deel te nemen hoeft U heus geen studiebol of nerd te zijn. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Op zondag 31 december wordt vanaf 22.30 uur de disco Oud of Nieuw gehouden. Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg gaan naar het volgende. In de traditionele omgeving van cham pagne, oliebollen en beste wen sen zullen de dj's van dienst de gasten trakteren op een muzikaal vuurwerk van hits, hits en nog eens hits uit pak 'm beet de laat ste dertig jaar. Een nieuw jaar kan niet goed genoeg beginnen, niet waar? Op vrijdag 5 januari is er cabaret met De Lama's Uit Eigen Wei. Dit is een eigen remake van het succesvolle BNN-programma De Lama's. Comedy aan de hand van geïmproviseerde spelletjes en situaties gebracht door talent van eigen bodem. Speciaal voor U uit de weien rondom Vierlingsbeek en Groeningen geplukt om eens flink te komen spugen. En dat ze daar weinig moeite mee hebben weten wij ons nog te herinneren van voorgaande jaren. Zaal open om 21.00 uur. Reserveren kan via tel. (0478)630508.Tot slot wordt op zaterdag 13 januari het darts The Gryphus Open gehouden. Opgeven voor 10 januari via tel. (0478)5l6389-Aanvang 19.00 uur. Meer informatie over het Kerst pakket is te vinden op www.gryp- hus.nl. In mei 2007 bestaat Openbare Basisschool De Landweert 25 jaar. Om dit jubileum te realiseren, houdt de school op donderdag 21 december een kerstmarkt. De kin deren hebben werkjes gemaakt, die op die avond verkocht wor den. Daarnaast kun je meedoen aan workshops, bijvoorbeeld het maken van kersthangers, was knijpers en kerstkransen. Ook is er de mogelijkheid om met de kerstman op de foto te gaan en kunnen er boeken gekocht wor den. Uiteraard is er gelegenheid om gezellig een kop koffie, thee, chocomel of limonade met koek te nuttigen. Kortom er is van alles te zien en te beleven voor jong en oud. Op donderdag 21 december van 18.00 tot 20.00 uur staan de deuren wijd open van het hoofd gebouw aan de Boterbloem 45. Iedereen is welkom. Partyanimals krijgen deze kerst dagen geen mogelijkheid om het kerstdiner rustig te laten zakken, want Zenith in Venray houdt drie bijzondere feestnachten. Op zon dag 24, maandag 25 en dinsdag 26 december staat de club bol van het muzikale entertainment, met optredens van onder meer The Partysquad, Gelazer! en de Slam!FM DJ's.Tijdens kerstavond, zondag 24 december, staat dé urbansensatie van 2006,The Party squad in The Dome, Greatest Hits Area. Deze formatie rond dj Jerry en MC Ruben is verantwoorde lijk voor beats van Nederlandse rapartiesten als Ali B en Brainpo wer. Maar ook onder eigen naam en met een selecte groep vrien den scoren ze hit na hit. Met een onvoorstelbare mix aan hiphop, reggae(ton), soul en R&B verove ren ze elke dansvloer. Hun 2006 album heet natuurlijk niet voor niets De bazen van de club .Andere aanwezige is dj Vantage, resident dj van Greatest Urban Area The Motion. De speciale minimumleef tijd deze avond is zestien jaar. Een dag later, op maandag 25 decem ber, nestelen zich een aantal vader landse housevirtuozen achter de draaitafels tijdens Gelazer! in The Dome, Greatest Hits Area. Billy The Klit en William Shagspeare zijn misschien wel de grootste feestbeesten uit het nachtleven. Zij wisselen een portie onversne den house af met andere verras sende dansvloerplaten. Daarnaast zweept mc Lady Bee de bezoekers op. Ook de andere zalen zijn open, oftewel 8 areas, 7 music styles. De minimumleeftijd deze avond is achttien jaar. Ten slotte neemt radiozender Slam!FM op dinsdag tweede kerstdag het roer over. Slam!FM On Tour is een spectacu lair drive-in concept. De dj's van dit populaire station weten pre cies met welke dansvloerklappers ze de juiste snaar moeten raken. De minimumleeftijd deze avond is achttien jaar.Voor meer informatie zie www.thezenith.nl. In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt speciale aandacht geschonken aan de donkere dagen rondom Kerstmis en nieuwjaar. Tot en met zondag 7 januari is het museum in kerstsfeer ingericht met fraaie kerstversieringen en expositie van kerststalletjes waar onder bijzondere exemplaren uit de Belgische Kempen deels geba seerd op de kerstverhalen van Felix Timmermans. Op woensdag 27 en donderdag 28 december zijn er vanaf 19-30 uur muzikale optredens door Alice's Restaurant (Ierse, Amerikaanse folk) en Malle moer (volkse kerst- en nieuwjaars liederen. Ook is dan de bakoven open en worden er platsen gebak ken. Reeds vele decennia staat het artistieke paar Jos Van Craenen- donck en Anne Embrechts borg voor een unieke kerstsfeer in de kerk van Mol Donk (België). In alle bescheidenheid toveren de kunst zinnige handen van dit Kempens echtpaar unieke pareltjes die aan duidelijkheid niets te wensen over laten: Kerstmis is vrede en vrede is kunst. Het artistieke talent van het koppel schept kerststallen en andere kerstcreaties in een typisch Kempens kader uit het midden van vorige eeuw: landelijk, sober, zonder veel franjes. De Antwerpse Kempen zoals Felix Timmermans ze beschreef of zoals Dirk Bak steen ze schilderde. In de stilte en donkerte van de lange najaarsda gen maakte Anna Embrechts een potje was warm op het vuur om er nadien handgeknede beeldjes mee te boetseren. Het beschilderen van de gezichtjes vraagt engelengeduld, het maken van passende kleding is monnikenwerk. Het haar van kindje Jezus is van de blonde krullebollen van de eigen kinderen: authentiek en goedkoop. In de jaren 1970-80 creëerde Anna Embrechts voor vrienden en familie wel meer dan 100 originele kindjes Jezus in een kribbe. Jos ontwerpt en vervaar digt de stallen. Het is merkwaardig hoe hij doodeenvoudige spullen verwerkt in een expressief decor. Materiaal dat voorhanden is, krijgt een nieuw leven. De oudste kerst stal dateert van de vroege jaren vijftig en gaat terug op het volkse verhaal van Felix Timmermans "Waar de ster bleef stille staan" met Suskewiet, Pietje Vogel en Schrob berbeek. Aan deze arme stakkerds was de Ster verschenen en zij von den het kindje Jezus ontwapenend eenvoudig in een woonwagen. Voor een andere stal werd inspira tie gevonden bij Dirk Baksteen: het besneeuwde Mol Achterbos waar ook Jos geboren is. Zie voor ope ningstijden www.delocht.nl. De Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray geeft op zon dag 7 januari haar traditionele nieuwjaarsconcert. Euterpe wil hiermee haar vrienden en begun stigers bedanken voor de support in het afgelopen jaar en de Ven- rayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet brengen.Aan het concert worden bijdragen gele verd door zowel het opleidings orkest als het groot orkest, beide onder leiding van dirigent Mare Koninkx. Onder zijn leiding maak te Euterpe een bijzonder goed jaar door. Zo was er in oktober nog een geslaagde Promsuitvoering in discotheek De Zenith. Het programma van het nieuw jaarsconcert is bijzonder omdat, naast typisch nieuwjaarsreper toire, ook de high-lights uit die Proms van afgelopen najaar wor den gepresenteerd. Vanwege de enorme drukte tijdens deze Proms was niet alles voor iedereen even goed te zien of te horen en dat maakt het orkest op deze manier goed. Begeleid door de Harmonie en door een combo bestaande uit Otto Kooien, Hans van Els, Edgar Janssen en Pascal Arts valt er weer te genieten van de solisten van de Proms .Vocaal zorgenAnnelie Reijnders, Don Mulders en Fred Jansen voor prachtige acts. Het concert vindt plaats in de theater zaal van de Venrayse schouwburg en begint om 11.30 uur. Bij aan vang van de voorstelling zijn gra tis plaatsbewijzen te verkrijgen bij de ingang. Het Koninklijk Sint-Willibror- dusgilde uit Geijsteren houdt op tweede kerstdag, dinsdag 26 december, de 4le traditionele kerstwandeling. Evenals voorgaan de veertig keren wordt ook dit jaar een kerstwandeling gehouden op het bosrijke Landgoed Geijsteren. Deze activiteit van het Geijsterse gilde trekt al vier decennia lang de aandacht van velen. Ieder jaar nemen zo'n vijfhonderd mensen deel aan deze activiteit. Deelnemers kunnen genieten van twee verschillende wandelin gen. Een wandeling van ongeveer twee uur en een kortere van circa anderhalf uur. In de route is een pauzeerplaats opgenomen waar men iets kan drinken. Evenals het voorgaande jaar is deze ingericht bij de oude watermolen De Ros molen. Deze eeuwenoude water molen is enkele jaren geleden volledig gerestaureerd en weer in gebruik genomen. De molen is tijdens de wandeling opengesteld voor het publiek. Hoewel er op dat moment geen graan gemalen zal worden, is het bezichtigen van het draaiende waterrad van deze molen zeker de moeite waard. Het begin- en eindpunt van de kerst wandeling is zaal De Kei in Geijs teren. Starten kan tussen 11.00 en 14.00 uur. Voor de wandeling ontvang men een routebeschrij ving van de wandeling met de daarbij behorende vragen.Als men deze vragen goed beantwoordt en het formulier na afloop inlevert, maakt men kans op een prijs. De inname van de antwoordfor mulieren stopt rond de klok van 16.45 uur. De prijsuitreiking vindt rond 18.00 uur plaats. Deelnemen kan als groep, maar mag natuurlijk ook als eenling of tweetal. Sinds enkele maanden zijn het Meerlo's Gemengd Koor en het Geijsterse Pastoor Kemmerekoor zich samen als 'vijftigkoppig' dub- belkoor aan het voorbereiden op een drietal belangrijke optredens. Het dubbelkoor luistert zowel op kerstavond als op eerste kerstdag de mis op, met een programma dat bijzonder genoemd mag wor den. Zo wordt de Missa Brevis in C van Charles Gounod uitgevoerd. Een geliefd muziekstuk, zowel bij koorzangers als het publiek, van wege de prachtige harmonieën die deze mis een romantisch karakter geven. Reeds voor de mis brengt het dubbelkoor enkele tra ditionele en minder traditionele kerstliederen in vier verschillende talen ten gehore. Het dubbelkoor luistert op kerstavond om 22.00 uur de mis in de sfeervolle H.Wil- librorduskerk in Geijsteren op, en op eerste kerstdag om 10.30 uur in de H. Joannes De Doperkerk in Meerlo. Beide uitvoeringen staan onder leiding van Marco Mariën. Op 7 januari komt het dubbel koor nog eens bij elkaar, ditmaal in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo, om medewer king te verlenen aan het nieuw jaarsconcert Reundje Muziek, georganiseerd door de Meerlose fanfare Eendracht. Op het pro gramma staan onder andere een drietal Afrikaanse feestliederen en twee Amerikaanse gospels. De uit voeringen worden ondersteund door de popformatie Men Beha- ving Badly. Woensdag hield groep 8 van basisschool De Flierefluit in Ven ray een rommelmarkt. De school zamelde geld in voor het Rode Kruis. Het Rode Kruis voert actie, samen met radio 3FM, om geld in te zamelen voor de 30 miljoen Een kerstmarkt voor het Rode Kruis op De Flierefluit. landmijnen die er nog liggen. Het geld dat de school verdient, wordt diezelfde middag nog naar Utrecht gebracht waar drie dj s in het gla zen huis aan de Neude zitten. Nog een paar dagen en dan is het Kerstmis. De kerstboom is ver sierd, families en vrienden komen bij elkaar. Het is een tijd waarin veel mensen zoeken naar een gevoel van licht, vrede en saam horigheid. Ook in het Moedercen trum is de kerstboom inmiddels versierd met lampjes, sterretjes en kaartjes met goede wensen. Iedere bezoekster heeft hierin haar eigen inbreng geleverd. Het Moedercentrum wil dit jaar afslui ten met een gezellig samenzijn in kerstsfeer. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd en natuur lijk horen de kinderen er ook bij. Vrouwen zijn van harte welkom in het Moedercentrum, Paterslaan 12 in Venray, op donderdagmiddag 21 december van 13.15 tot 16.00 uur. Daarna is het Moedercentrum Venray gesloten vanwege de kerst vakantie tot maandag 8 januari 2007. Nachtmis op St. Anna In de kapel van St. Anna aan de Noordsingel in Venray wordt op zondag 24 december vanaf 22.00 uur een nachtmis gehou den. Gezongen wordt door het Collegium Vocale, onder leiding van Marca Kusters. Het Collegium Vocale brengt de Missa Diatonica van H.Andriessen, bekende kerst liedjes en enkele meerstemmig liederen met als slot het Caudete met percussie ten gehore. Verder zorgt het Venrays Gregoriaans Koor voor wisselende gezangen. De kapel is open vanaf 21.30 uur. Kerstconcert Onder de titel Kerstvariaties wordt op zaterdagavond 23 december vanaf 19-30 uur in de kerk van Vierlingsbeek het traditio nele kerstconcert gehouden. Naast de gemengde zangvereniging Groeningen, harmonie De Herle ving en het organiserende koor, de gemengde zangvereniging Von del, wordt medewerking verleend door de solisten Ingrid van Bom mel en Caroline Ermers alsmede muzikanten van diverse pluimage, die garant staan voor aangename muzikale verrassingen. Zij beloven een sfeervol concert in de aanloop van kerstavond 2006. Synthese, onderneming voor Zorg en Welzijn aan de Leunseweg 51 in Venray is tussen Kerstmis en nieuwjaar alleen 's morgens van 8.30 tot 12.45 uur open. Zie ook www.synthese.nl. email unitvenray@syn these.nl. Het Algemeen Maatschappelijk Werk houdt spreekuur op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagmorgen van 9 00 tot 11.00 uur. Dinsdagavond van 18.00 tot 19.00 uur (alleen telefonisch). Infor matie en advies bij ouderen thuis over Wonen, Welzijn, Zorg en finan ciële regelingen: voor een afspraak kan men contact opnemen met de ouderenadviseur via tel. (0478)517317. Kerstconcert 't Jonge Garde Koor geeft in de kerk in Oirlo op eerste kerstdag vanaf 16.00 uur een gezellig kerst concert in een ongedwongen sfeer.Terwijl het koor kerstliede ren ten gehore brengt, kan men kijken naar de kerststal en luiste ren naar het gezang. De bekende en minder bekende kerstliedjes zijn veelal bewerkt door dirigent Ad Voesten. Kinderen, klein en groot, krijgen bij binnenkomst een kaarsje dat zij mogen aanste ken bij de kerststal. Hardrock X-Mass Eve Dingus Hardrock Division van het tijdelijk dakloze OJC Dingus houdt op zaterdag 23 december, in samenwerking met café Efsane in Venray, het traditionele jaarlijks terugkerende Dingus Hardrock X-Mass Eve. Tijdens deze gezellige hardrock kerstavond laten een aantal van de beste hardrock- dj's van Dingus stevig van zich horen. Met name de gouden ouden uit de hardrock historie en de populair dere metal schallen door de luid sprekers. Natuurlijk wordt er ook uitgeweken naar alle velden van de punk, punkrock, trashmetal, grind en gore, death- en blackme- tal, en noem het verder allemaal maar op. Het café is deze avond open om 19.00 uur. een abonnement waard MMSK St. Petrus'Banden heeft afgelopen zondag een sfeervol kerstconcert gegeven in vereni gingsgebouw De Opmaat. Naast een gezellige kerstsfeer heerste er ook enige deemoed. Het optreden was namelijk het laatste van MMSK in De Opmaat. Het gebouw wordt komende weken gesloopt. Tijdens het kerst concert werden ook drie jubilaris sen gehuldigd. Piet Linskens is 25 jaar lid van de vereniging. Janneke Kateman en Jasper Geurts zijn beiden tien jaar lid. Ze werden tijdens het concert letterlijk in de bloemetjes gezet. Eindejaarsconcert VMK uitverkocht e ft Kunst Cultuur MMSK: Kerst en jubileumconcert -

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23