Gemeente Venray Dank Z we rfAf va I Pa kke rs Openbare bekendmakingen Publicatiebord bij ingang gemeentehuis verdwijnt De gemeente Venray wenst u fijne kerstdagen! Deze week Evenementen Verkoopdata vuurwerk Uitslag trekking VIP-terminals PEEL EN MAAS De verkoop van vuur werk aan consumenten mag dit jaar op donder dag 28 december begin nen. Eigenlijk schrijft het Vuurwerkbesluit voor dat verkoop alleen op de laatste drie dagen van het jaar is toege staan, dus op 29, 30 en 31 december. Maar de 31e valt dit jaar op een zondag. Om toch drie verkoopdagen te hebben, is het dit jaar toegestaan om al vanaf 28 december vuurwerk te verkopen. Gemeentehuis Openingstijden Week 51 Beleidsregels Bouwplannen Monumenten Wet geluidhinder Kapvergunningen Wet milieubeheer Ontheffing Stookverbod Verruiming geluidnormen horeca individuele dagen Het publicatiebord buiten bij de ingang van het gemeentehuis verdwijnt per 1 januari. Toch blijft u goed geïnformeerd, want alle openbare bekendma kingen van de gemeente kunt u op meerdere plekken terugvinden. U leest ze wekelijks in Peel en Maas op de speciale gemeentepagina's. Heeft u geen abonnement op Peel en Maas, dan kunt u deze pagina's ook gratis afhalen aan de balie van het gemeentehuis. Verder kunt u terecht op de internetsite van de gemeente www.venray.nl actueel bekendmakingen. Bovendien worden vanaf 1 januari alle bekend makingen ter inzage gelegd aan de informatiebalie in het gemeentehuis. U vindt hier ook de publicaties van bijvoorbeeld de Belastingdienst, deurwaar ders en de provincie Limburg. Donderdag 21 december 2006 - Pagina 22 t/m 7 jan. - Winterfestival, Schouwburgplein 16 t/m 29 dec. - Levende kerststal, Grote Markt 21 dec. - Extra koopavond Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Gewijzigd Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregels gewijzigd: - Besluit nadere regels maatschappelijke ondersteuning: - Artikel 2.1.: De maximale eigen bijdrage voor huishoudelijke werkzaamheden zijn per zorgaanbieder bepaald en gelijk gesteld aan de kostprijs per zorgaanbieder. Dit in verband met de administratieve verwerking hiervan door het Centraal Administratiekantoor. - Artikel 3.2 lid 1 onder a, b en c: aan het aantal uren per klasse is toegevoegd: 'per week'. - Artikel 3.3. lid 1 laatste zin: 'per kalendermaand' is vervangen door'per vier weken'. Het betreft de voorschotbetaling van het persoonsgebonden budget. Dit ter afstemming met de door zowel zorgaanbieder als Centraal Administratiekantoor gehanteerde periode van vier weken. De wijzigingen treden op 1 januari 2007 in werking en liggen ter inzage. - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Prins Hendrikstraat 15 - veranderen/vergroten woning en aanbouw bergruimte (nr. ba060602) - Eijkenhofweg 2 - bouw werktuigenberging (nr. ba060603) - Julianasingel 50 - plaatsen rookgasafvoer (nr. ba060604) - Grootdorp 14 - vergroten woning (nr. ba060605) - Eijkenhofweg 2 - bouw vier sleufsilo's (nr. ba060606) - hoek Westsingel/Kempweg - dubbelzijdig verlicht billboard (nr. ba060607) - Zilverschoon 1 - vergroten woning (nr. ba060608) - Ysselsteynseweg 37 - verbouwen woning (nr. ba060609). Sloopvergunningen - Heidse Peelweg 39 - sloop garage en berging en gedeeltelijke sloop bijgebouwen woning (nr. slp060069) - Stationsweg 127 - sloop garage en berging (nr. slp060070) - Timmermannsweg 54 - sloop hobbyveestal en werktuigenberging (nr. slp060071). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Knopkruid 47 - vergroten woning en dakkapel (nr. ba060593) - Rouwkuilenweg 7 - bouw woning (nr. ba060332) - Henseniusstraat 10 en Leeuwstraat 9, 11 en 13 - verbouwen en vergroten van amuse mentsruimte en winkel met bovenwoning tot amusementsruimte en drie appartementen (nr. ba060440). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 december 2006 t/m 1 februari 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Lathyrus 2 - bouw carport (nr. ba060467) - Alexanderhof 9 - vergroten woning (nr. ba060472) - Mastbos 9 - vergroten woning (nr. ba060511) - Maasheseweg 73 - kleinschalige metaalbewerking (nr. ink0604920). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen be langhebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener. - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Veulenseweg 8a - bouw serre (nr. ba060554, verzenddatum 13/12) - Tatralaan 6 - wijzigen pui garage (nr. ba060581, verzenddatum 13/12) - Meerloseweg 7 - bouw carport (nr. ba060589, verzenddatum 13/12) - Retor Cremersstraat 11 - bouw berging (nr. ba060585, verzenddatum 13/12) - Jaegerhofweg 8 - plaatsen mestsilo (nr. ba060452, verzenddatum 13/12) - Vloetweg 11 - bouw woning en garage (nr. ba060457, verzenddatum 13/12) - Grootdorp 82 - bouw woning (nr. ba060525, verzenddatum 15/12). Sloopvergunning - Veltumse Kleffen 64 t/m 158 en Haammakerstraat 194 t/m 288 - sloop twee flat gebouwen (nr. slp060041, verzenddatum 12/12). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener Aangevraagde vergunning - Gemeentelijk monument Grotestraat 10 in Venray - schilderwerk pui en plaatsen licht reclame. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2006 t/m 4 januari 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen voor het vaststellen van hogere grenswaarden voor: - Deurneseweg 20 te Venray - bouwen woning (Ink0508401). U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2006 t/m 4 januari 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wet houders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een - op verzoek - te houden openbare zitting. Verleend - Christoffelkruid - 800 m2, herplant volgens inrichtingsplan - Vloetweg - 3 eiken, herplant 9 bomen - Randerade - 1 eik, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Stationsweg - een vleugelnoot (is reeds gerooid i.v.m. de veiligheid), herplant 1 boom - Metaalweg - 5 bomen, geen herplant - Timmermansweg - 1 iep (met iepziekte), herplant 10 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2006 tot en met 1 februari 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen Verleend. Mededeling Milieudossiers die naar aanleiding van een publicatie ter inzage liggen kunt u inzien in het ge meentehuis op de daarvoor geldende tijden. Het is in de periode van 21 december 2006 tot en met 3 januari 2007 echter niet mogelijk om milieudossiers te raadplegen die op dat moment niet ter inzage liggen. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit mestbassins Wm - Ysselsteynseweg 63 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een mestbassin. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het des betreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2006 t/m 4 januari 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn - Mts. Sikes-Smits, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn, voor het niet realiseren van de cellen 17,18 en 19 en het realiseren van een opslagruimte (850 m2). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 22 december 2006 tot en met 1 februari 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Castenrayseweg 2a te Oirlo - een veranderingsvergunning te verlenen aan Classens Pluimveebedrijven V.O.F., Castenrayseweg 2a te Oirlo voor een pluimveehouderij - Kempkensberg lb te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan P.K.M. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn voor een vleeskuikenhouderij - Ripseweg 8 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Nedoil Tankstations BV, Schipperswal 29 te Roermond voor een tankstation met aflevering van LPG. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 december 2006 t/m 1 februari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 190 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Janssen- van Maris, Deurneseweg 190 te Ysselsteyn voor een visfokkerij en -kwekerij van tilapia - Zandhoek 1 te Oirlo - de vergunning geheel in te trekken van dhr. H.R.J. Jacobs, Zand hoek 1 te Oirlo voor een varkensfokkerij en varkenshouderij (ambtshalve). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 22 december 2006 t/m 1 februari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Castenrayseweg 8 te Oirlo - verleend aan dhr. P.P.M.G. Willemssen - Laagriebroekseweg 6 te Leunen - verleend aan dhr. J.J.G.M. Koenen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2006 t/m 1 februari 2007 inzien. Wan neer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Wet milieubeheer Meldingen. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Artikel 4.1.2. APV Er is verruiming van de voorschriften 1.1.1, 1.1.5, 1.1.7 en 1.1.8 uit de bijlage onder B van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer toegestaan aan: - Langstraat 6 te Venray, Café Efsane - voor zaterdag 23 december 2006 van 16.00 uur tot zondag 24 december 2006 om 01.00 uur, vrijdag 29 december 2006 van 16.00 uur tot zaterdag 30 december 2006 om 01.00 uur en zaterdag 30 december 2006 van 16.00 uur tot zondag 31 december 2006 om 01.00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. 21 december 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Het levensmiddelenpakket is bij de trekking van dinsdag 19 december gevallen op lotnummer 1004080 bij VIP Kiosk. De winnaar kan zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. Wel even het winnende lot meebrengen! Loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inle vert bij de VIP-terminals. Elke week wordt er een levensmiddelenpakket verloot en één keer per maand een minuut gratis winkelen. De heren P. van Rijt, M. Relouw, E. Partridge en O. Nikolajsen (v.l.n.r.) uit Venray werden met een smoesje naar het gemeentehuis gelokt, waar wethouder Patrick van der Broeck hen beloonde voor hun inzet. De verraste inwoners kregen een speciaal ZwerfAfvalPakkers-speldje en een oorkonde, plus een welverdiend bloemetje. Deze beloning is een initiatief van de Stichting Nederland Schoon samen met de overheid, gemeente en bedrijfs leven in de strijd tegen zwerfafval. Vier inwoners van de gemeente Venray, die zich op eigen initiatief hebben ingezet om hun omgeving vrij van zwerfafval te maken, zijn op donderdag 14 december in het zonnetje gezet. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22