Meteen verliefd op statige uitstraling" Bijzonder kerstconcert in kerk Swolgen €19, Volleberg en tuincentrum krijgen voorrang Gemeente betaalt claim Vissers niet Missiehuis Blitterswijck Oude foto Service rubriek ii k -J Jé- - :V* .V 4 <3" - v -1 y L* K', *40 - $L tf tU 'n„. Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Donderdag 21 dececmber 2006 - Pagina 13 Nieuwe eigenaren ambtswoning Meerlo: Edgar Scheffrahn en Ingrid Huys, de nieuwe eigena ren van de ambtswoning in Meerlo, hebben dinsdag hun handtekening onder het koop contract gezet. Namens de gemeente Meerlo-Wanssum bezegelde burgemeester Hahn de overeenkomst. Hij en zijn echtgenote Riny Hahn waren tot voor kort de bewoners van dit karakteristieke pand. De verkoop van het rijksmonu ment, dat sinds 1968 dienst heeft gedaan als ambtswoning voor de burgemeester van Meerlo-Wanssum, is hiermee officieel een feit. De nieuwe eigenaren wonen nu nog in het oude centrum van Zaltbommel, maar zijn van plan in juli 2007 het statige pand aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo te betrekken. "Dat lijkt ons beter voor onze twee oudste, school gaande kinderen. We hebben vier kinderen van negen, zeven, drie en bijna één jaar oud en waren al langer op zoek naar een woning die bij ons gezin past. Het monu mentale pand heeft een statige uitstraling, de bouwstijl is prach tig en de grote tuin is natuurlijk geweldig voor onze kinderen", antwoordt Edgar Scheffrahn op de vraag waarom ze de woning in hartje Meerlo gekocht hebben. De vader van Ingrid Huys, die afkom stig is uit Broekhuizen, attendeer de de familie op de leegstaande ambtswoning. "Ingrid ging kijken en was er meteen verliefd op. En terecht, want ook ik was meteen verkocht toen ik het huis zag." Begin oktober van dit jaar kreeg makelaar Patricia van Rijswick- Kneepkens uitVenray de opdracht van de gemeente te zoeken naar een geschikte koper voor de ambtswoning omdat de huidige burgemeester eind maart was ver huisd naar een eigen woning in Oostrum. Patricia van Rijswick heeft niet alleen 25 jaar in Meerlo gewoond en gewerkt, maar zij staat er ver der om bekend dat zij ook in het hogere segment van de woning markt goede zaken doet. Dit jaar nog verkocht zij alleen al in Meer lo twee kapitale villa's. Bij de opdracht om te bemidde len was de wens van de gemeente heel duidelijk: zoek naar geschikte nieuwe eigenaren die het karakter én de uitstraling van dit zo bijzon dere pand waarderen en niet zul len aantasten. KANDIDATEN Al gauw dienden zich een aan tal kandidaten aan. Uiteindelijk hebben drie van hen een bod gedaan, waarbij het doel dat zij met het pand voor ogen hadden, ook toegelicht moest worden. De keuze is gevallen op de huidige kopers: een gezin met vier jonge kinderen. De ondertekening van de koop akte vond dinsdag plaats in de ambtswoning zelf en had een bij zonder tintje: de laatste bewoners, Joep en Riny Hahn, waren aanwe- Edgar Scheffrahn ontkurkt de champagneflessen onder het toeziend oog van zijn partner Ingrid Huys en Joep en Riny Hahn. zig, evenals enkele goede vrienden en familie van de nieuwe eigena ren. De voormalige ambtswoning, beter bekend als Huize Meerlo of Huize Nab, is rond 1700 gebouwd en was het laatste privé-eigen- dom van de familie Nab. Mevrouw Siska Nab was de laatste bewoon ster van de familie. Op initiatief van burgemeester René Dittrich kocht de gemeente Meerlo-Wans- sum het pand in 1962 en liet het restaureren met steun van de rijks overheid en de provincie. s 'v f Op zaterdag 23 december wordt in de Lambertuskerk in Swolgen een éénmalig en heel bijzonder kerstconcert opge voerd, waaraan zo'n 82 men sen deelnemen. Jong en oud komen samen om te zingen, en zowel klassieke als popu laire kerstmuziek staat op het repertoire. Marloes Berden, saxofonist, medeorganisator van de avond én leidinggeven de van het deelnemende kin derkoor, licht dit bijzondere concert toe. Wat moeten we ons voorstel len bij het concert? "Het concert begint om 19.00 uur in de Lambertuskerk. Vanaf 18.30 uur is er sfeermuziek te horen op het plein voor de kerk. Daar treden De Pauwe Lams op, zij zullen verschillende typische Engelse Christmas Carols ten gehore brengen. Verder zal er ook vanuit de kerktoren meerstemmi ge blaasmuziek te horen zijn. Dit hebben we vorig jaar ook gedaan, en deze zogenaamde 'torenmu zikanten' bleken tot in de verre omtrek te horen te zijn. Het con cert is overigens geheel gratis, er wordt geen entree geheven." Wie treedt er allemaal op? "Fanfare Vriendenkring onder leiding van Maarten Rijs, gemengd zangkoor Unitas onder leiding van Hans Terra, een kinderkoor onder leiding van mijzelf, en diverse zangsolisten en instrumentalisten uit Swolgen. Alle optredens wor den begeleid door orgel of key board. Het leuke aan dit concert is dat de jongste deelnemer, Tamara Nabben, zes jaar oud is en de oud ste bijna tachtig. Bovendien wordt er zeer gevarieerde kerstmuziek gespeeld, zoals muziek van J.S. Bach, maar bijvoorbeeld ook 'All I want for Christmas'. Na afloop van het concert kunnen bezoekers nog napraten onder het genot van een kopje koffie of warme choco mel met een sneetje kerstbrood." Wie organiseert het concert? Het organisatiecomité bestaat uit twee leden van Unitas - Toos van Vegchel en Toos Ebbenhorst - en twee leden van de fanfare, Marco Rongen en ikzelf." Wat is er zo bijzonder aan het concert van dit jaar? "De afgelopen jaren werd de belangstelling voor het kerstcon cert minder en kwam er minder publiek. We moesten op zoek naar iets nieuws om de nieuwsgierig heid van de mensen weer te prik kelen. Daarom willen we er dit jaar een andere draai aan geven door muziekstukken gezamenlijk uit te voeren, en door de mensen naar het concert 'te lokken' door ook op het kerkplein iets te orga- Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Naam: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Fanfare Vriendenkring onder leiding van Maarten Rijs neemt deel aan het kerstconcert in Swolgen. niseren. En er heeft een oproep in ons dorpsblaadje 'de Haverkist' gestaan, om mensen die niet bij het koor of de fanfare zijn ook de gelegenheid te geven om op te treden tijdens het kerstconcert. We zijn al vanaf eind juli bezig met de organisatie hiervoor, en ik denk dat het een groot succes gaat worden." Opening gemeentehuis In verband met de feestdagen is het gemeentehuis van 27 tot en met 29 december gesloten. Voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden, is het loket op die dagen geopend van 9.00 uur tot 9-30 uur. In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst, is het gemeentehuis op 2 januari 2007 gesloten. Vanaf 13-30 uur is het gemeentehuis telefonisch bereikbaar. Inzameling KCA op 30 december De inzameling van het klein chemisch afval vindt plaats op 30 december, zoals ook op de afvalkalender staat vermeld. De chemokar staat van 8.30 tot 10.45 uur in Meerlo in de tussenberm van de Julianastraat, van 11.15 tot 12.30 en van 13.00 tot 14.00 uur in Swolgen op de parkeerplaats van de Rabobank en van 14.30 tot 16.45 uur inTienray op de par keerplaats. U kunt het klein che misch afval in de KCA-box aan bieden die u van de gemeente in bruikleen heeft gekregen. Indien u geen KCA-box heeft, kunt u deze afhalen in het gemeentehuis. De locaties Tuincentrum Wanssum e.o. en Volleberg/ Meerlosebaan krijgen van de politiek voorrang boven De Cuyper als het gaat om woningbouw in Wanssum. Gelijktijdig met de locatie tuin centrum e.o. dient de locatie Volleberg ontwikkeld te wor den. Van belang bij de realisa tie van dit woningbouwplan is het exacte traject van de rond weg. Dat moet eerst precies vastgesteld worden voordat dit bouwplan tot uitvoering kan worden gebracht. Van de raad ontving het college van B en W de opdracht om zo spoe dig mogelijk te starten met het ontwikkelen van deze twee woningplannen in Wanssum. Het amendement van de CDA- fractie kreeg maandagavond brede steun. Burgemeester en wethouders vroegen de politiek maandag avond tijdens de raadsvergadering haar besluit van 20 februari 2006 te herzien, toen - op basis van de op dat moment bekende informa tie - door de fracties werd beslo ten om voorrang te geven aan een snelle ontwikkeling van de woningbouwlocaties De Cuyper en Volleberg. Wanssum gold tot voor kort als het dorp waar nau welijks kansrijke locaties waren voor het realiseren van woning bouw. Maar liefst zeven nieuwe locaties werden door de gemeen te onderzocht, maar geen enkele werd geschikt bevonden voor woningbouw. Alleen de locaties Volleberg en De Cuyper golden als mogelijke bouwlocaties in Wanssum. Die twee gebieden kregen in februari van dit jaar van de gemeente prioriteit als het ging om het ontwikkelen van woning bouwplannen. Hoewel ook aan deze locaties bezwaren kleven. Maar nu het winterbed van de Maas geen obstakel meer vormt voor woningbouw op de locatie Tuincentrum Wanssum e.o., geeft zowel het college als de politiek de voorkeur aan het ontwikkelen van dit gebied. Ook de locatie Vol leberg wil de politiek niet langer uitstellen. Deze locatie is reeds langer in beeld als kleinschalige locatie voor de bouw van circa tien woningen. Volgens de fracties zijn er momenteel geen redenen meer om de ontwikkeling van dit plan nog langer uit te stellen. Net als de politieke partijen wil ook het college snel aan de slag met het bouwen van woningen in Wanssum, waar tot 2010 behoef te is aan tachtig woningen. De komende jaren worden 'slechts' een kleine dertig woningen gerea liseerd in bestaande plannen. Ook in het gebied tussen de Beemdweg en Postbaan en op de plek van het voormalige hotel Verstraelen zijn nieuwe woningen voorzien. BROEKBERGVALTAF PK-fractievoorzitterTheo Franc ken voerde onlangs tijdens de commissievergadering Ruimte nog de locatie De Broekberg op als mogelijke bouwplek. Francken ging er namelijk van uit dat ook op De Broekberg woningbouw mogelijk moest zijn, nu Rijkswa terstaat de grenzen van het win terbed heeft aangepast. De Broek berg had zijn voorkeur, omdat het gebied 'veel logischer op de kern Wanssum aansluit', maar aan deze locatie blijken toch nog heel wat haken en ogen te zitten. Woning bouw op korte termijn lijkt op De Broekberg niet mogelijk. Omdat ook de PK-fractie wil dat er snel gebouwd gaat worden in Wans sum, sprak Francken maandag avond zijn voorkeur uit voor een snelle ontwikkeling van de locatie van het voormalige tuincentrum en omgeving en Volleberg. Op deze twee plekken kan op het eerste oog het snelst gebouwd worden, al zullen er ongetwijfeld nog wel wat beren op de weg komen, besefte ook Jan Kuijpers (CDA). "Maar die beren kun je tij dig tackelen, als je ze ook onder kent." Met het geld dat de verkoop van woningen in het plan tuin centrum en omgeving oplevert, wordt een stankcirkel van een nabijgelegen pluimveebedrijf weg genomen, wat volgens de politiek ook goed is voor de leefbaarheid in dit oostelijk deel van Wanssum. Wel moet de nieuwe wijk aan de Burgemeester Ponjeestraat na rea lisatie een goede ontsluiting krij gen en dienen er maatregelen te worden genomen om de verkeers veiligheid te waarborgen, aldus de gemeenteraad.Wat een veilige ont sluiting concreet betekent, kon de politiek maandagavond nog niet aangeven. Politiek wil waterdichte overeenkomst met projectontwikkelaar Het vertrouwen van de Meerlo-Wanssumse politiek in projectontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum heeft een flinke deuk opgelopen. Vis sers, die een cruciale rol speelt in de woningbouwperikelen aan de Beemdweg en Postbaan in Wanssum, mag zijn plannen voor woningbouw op de loca tie tuincentrum en omgeving concreet gaan invullen, maar het college van B en W moet wel zorgen voor een water dichte overeenkomst met de projectontwikkelaar, aldus de fracties. Want de Meerlo-Wanssumse politiek is als de dood om weer in een vergelijkbare bouwkwes- tie te verzeilen als die aan de Beemdweg-Postbaan. De fracties benadrukten maandagavond tij dens de raadsvergadering dat er goede afspraken moeten worden gemaakt met de projectontwikke laar. PK-fractieleider Theo Franc ken constateerde dat de gemeente aan een nieuw bouwplan moet gaan werken met een volgens hem 'zwaar gefrustreerde project ontwikkelaar'. "Iemand die al een schadeclaim indient als we een agendapunt verwijderen." Met zijn woorden verwees Francken naar de claim die Vissers wil indienen bij de gemeente, nadat de fracties de behandeling van zijn bouwplan bij de vorige raadsvergadering van de agenda hadden gehaald om eerst nog de (onmogelijkheden van woningbouw op de locatie De Broekberg in Wanssum te onder zoeken. Vissers, die met twee raadsmannen en een rentmeester op de publieke tribune zat, heeft de gemeente per brief te kennen gegeven daarvoor een rekening in te dienen voor de door hem gemaakte kosten. Tot groter erger nis van het college en de politiek, die maandagavond desondanks besloot het licht op groen te zet ten voor het woningbouwplan van Vissers op de locatie van het voormalige Tuincentrum Wanssum en omgeving. Om de vaart erin te houden en snel te kunnen begin nen met woningbouw in Wans sum, aldus de fracties. Om hoeveel woningen het in dit gebied gaat, is nog niet duidelijk. Het college van B en W is ove rigens niet van plan om de reke ning van Vissers te betalen. "Want hij kiest er zelf voor om met een aantal advocaten naar de raadsver gadering te komen", verklaart een woordvoerster van de gemeen te. "De claim zal niet door de gemeente vergoed worden." In 1903 vestigden de Franse zus ters Trappistinnen uit Lavalle zich in het voormalige kasteel van Blit terswijck. Ze bleven tot 1920. Een paar jaar later kwamen de paters van Cadier en Keer naar het Maas dorp en stichtten het Missiehuis Blitterswijck. In 1939 werd het klooster een mobilisatievestiging voor Nederlandse soldaten.Tijdens de oorlog verbleven de paters van Klein Vink in het klooster, tot de verwoesting in 1945. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13