Nieuwe kerstactie op Raayland College 17 DECEMBER Weer aanhoudingen in moordzaak Bezwaar tegen bouw Julianasingel 3 DAGEN MEENEMEN VOOR DE HELFT!* PAUL BROUWER MODE VENRAY fraav venray Julicher Meijer Centrum Venray -> 'koopavond PEEL EN MAAS Doe mee met de Peel en Maas- metamorfose! Ben je je kapsel al jaren moe? Wil je je van top tot teen in een nieuw jasje laten steken? Zit je ook al jaren in hetzelfde patroon en wil je er eens anders uitzien? Wat je nodig hebt is een complete metamorfose! Er voor één keer helemaal anders uitzien en professionele foto's van jezelf laten maken: die bij zondere kans krijg je als je je aanmeldt voor de Peel en Maas-metamorfose 'Van ramp tot vamp'. In samenwerking met Rich Art Kappers in Wanssum en Lifestyle Mode, Foto Hoedemaekers en De Artiest in Venray biedt nieuws blad Peel en Maas dames van 18 jaar en ouder een compleet - gra tis - metamorfosepakket aan. De maandelijkse metamorfose bestaat onder meer uit het verzorgen van je haar en/of make-up, nieuwe kleding, een fotoreportage en een smakelijke afsluiting van je meta morfosedag. De medewerkers van Rich Art Kappers zorgen er in hun kap pers- en beautystudio in Wans sum en Bakel voor dat je kapsel opnieuw geknipt, gekleurd en gestyled wordt en ook wordt de make-up verzorgd. Na het verzor gen van het haar en de make-up wordt de metamorfose pas echt compleet, als je door Lifestyle Mode, Secondo of D-Company wordt gekleed. Vervolgens maakt vakfotografe Saskia Hoedemae kers van Foto Hoedemaekers een uitgebreide fotoreportage. De dag wordt in theatercafé De Artiest smakelijk afgesloten. Peel en Maas volgt de 'Metamorfose van de maand' op de voet en blikt elke laatste donderdag van de maand met foto's van de kandidate en een verhaal terug op deze bijzon dere dag. Rond de jaarwisseling kiezen de lezers van Peel en Maas wie de allerleukste metamorfose is. In januari 2008, als alle kandi daten bekend zijn, vindt in zalen complex De Witte Hoeve in Ven ray een groot galafeest plaats. De winnares ontvangt als hoofdprijs onder meer een schitterende mas- sage-relaxfauteuil van Hofmans Tapijten. Wil je meedoen aan de Peel en Maas-metamorfose? Meld je dan aan! De enige voorwaarden zijn dat je moet wonen in het versprei dingsgebied van Peel en Maas (de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum en de dorpen Overloon, Maashees, Holthees en Vierlings beek), een vrouw van achttien jaar of ouder bent en op minimaal één zaterdag in de maand kunt meedoen aan de Peel en Maas metamorfose. Interesse? Meld je dan snel aan! Dat kan schriftelijk of per e-mail. Vermeld daarbij dui delijk je naam, adres, telefoonnum mer en leeftijd. Stuur (of mail) ook een (pas)foto van jezelf mee. Graag inzenden naar de redactie van Peel en Maas, Postbus 1, 5800 AA Venray. Of mail naar redactie@ vandenmunkhof.nl. Maria Franssen in weeshuis in Bangladesh voor stichting SLOPB H|H.r P'-■ 'r' MMaSÊ£& - Tot 1 februari 2007 werkt Maria Franssen uit Venray in het zuiden van Bangla desh als vrijwilliger voor de Stichting Landontwikkelings- project Bangladesh (SLOPB). Deze stichting beheert onder andere twee weeshuizen: Nel en Willem Home I en n. In elk huis wonen twintig kinderen. De wezen leven in een zo nor maal mogelijke gezinssituatie. Ze ontvangen regulier basis onderwijs in nabij gelegen scholen. Ook leren zij hoe ze kippen kunnen houden, vis kunnen kweken in vijvers, een groentetuin kunnen onder houden en runderen ver zorgen. Na vijf weken in een monoloog de eerste indruk ken van Maria Franssen. "Inmiddels ben ik al vijf weken van huis en leef ik in een ander werelddeel. Alles is anders, toch voel ik me hier thuis. Waarschijn lijk is dat de verdienste van SLOPB. Ik kan met alle wensen of vragen terecht bij de velddirecteur Mr. Sharif. Hij laat me onderweg naar de projecten van alles zien en geen moeite is te veel.Alles wat ik vraag kan, maar of het ook tot uit voering komt, is maar de vraag. Er zijn hier voortdurend route-blocks vanwege de politieke toestand, in januari zijn er landelijke verkie zingen. Ook het waterverkeer en de weinige treinen liggen dan stil. Soms is het dan ook te gevaarlijk om de eigen auto te gebruiken. De motor gebruiken kan meestal wel. De elektriciteit valt voortdu rend uit, tussen vijf en acht uur 's avonds zit je hier meestal in het donker. Een generator kan uitkomst bieden maar is duur, milieuonvriendelijk en maakt een hels kabaal. Inmiddels begin ik de kinderen aardig te kennen. Ze zijn over het algemeen leven dig, ondeugend en proberen op allerlei manieren je aandacht te trekken. Alle kinderen gaan in de omgeving naar de school die voor hen het meest geschikt is. Sommi ge oudere kinderen gaan met de microbus naar Bauphal, ongeveer tien kilometer van het huis. Een werkweek heeft hier zes dagen. Vandaag (vrijdag 8 december) is de rustdag. Met de rustdag gaat men heel soepel om. Vanmorgen ben ik met de chauffeur om zeven uur uit mijn verblijfplaats Kalisuri ver trokken om toegang te hebben tot internet. De reis is vijftien kilome ter en duurt anderhalf uur. Veel moderne voorzieningen zijn wel voorhanden, maar het vraagt veel geduld als je er gebruik van wilt maken. Het was nog niet zo heel druk onderweg, maar op markt plaatsen zie je de marktkooplui al in de weer met hun zaken. De kin deren hebben nog een examen- week voor de boeg.Als die is afge lopen wil ik mijn intrek nemen bij de meisjes en later ook bij de Venrayse school steunt Noud en Maria Franssen In de afgelopen jaren heeft het Raayland College in Venray met de kerstactie diverse projecten gesteund. Zo waren er projecten in India en vorig jaar werd een school in Polen in het plaatsje Wasosz gesteund. Dit jaar steunt de school een project in Bangladesh. De school poogt altijd projecten te zoeken waarbij kinderen of leerlingen gesteund en geholpen worden. Daarnaast dient er een relatie te zijn met het Raayland College. Die is er bij het onder staande project, waarbij oud-col lega en docent Noud Franssen en zijn vrouw Maria betrokken zijn. De directie heeft besloten dit jaar het project SLOPB te steunen. Dit staat voor Stichting Land Ontwik kelingsproject Bangladesh. Deze stichting beheert ondermeer twee weeshuizen: Nel en Willem Home I en II. In elk huis wonen twintig kinderen. De wezen leven in een zo normaal mogelijke gezinssitua tie. Ze ontvangen regulier basison derwijs in nabij gelegen scholen. Ook leren zij hoe ze kippen hou den, vis kunnen kweken in vijvers, een groentetuin kunnen onder houden en runderen verzorgen. De kinderen kunnen in de wees huizen verblijven tot zij achttien jaar oud zijn. Het weeshuis wil hen voorbereiden op een zelfstandig bestaan door hun een vakoplei ding te bieden, vanaf, het moment dat de leerlingen vijftien jaar oud zijn. Dergelijke opleidingen zijn er niet in de streek waar de weeshui zen gevestigd zijn. Maria en Noud Franssen willen hen helpen met het opzetten van vakopleidingen voor leerlingen. Dit is een nieuwe taak voor de stichting SLOPB en als het ware een natuurlijk uit vloeisel van het ouder worden van de kinderen. Maria en Noud Frans sen zijn daarom gestart met het werven van fondsen waarmee die vakopleidingen niet alleen kunnen worden opgezet, maar ook in stand gehouden en uitgebouwd kunnen worden. Deze actie wordt gevoerd onder het motto Geef ze een kans. Zie ook www.geefzeeenkans.nl. Deze week komen Noud Franssen en Motalib Weyters van de stich ting SLOPB aan diverse klassen voorlichting geven. Op vrijdag 22 december gebeurt dat in het 4e en 5e uur aan de havo 2 klassen. Op vrijdag 22 december wordt er door een aantal klassen actie gevoerd om geld te kunnen geven aan het SLOPB-project. De actie geschiedt in samenwerking met Wilde Ganzen. De overhandiging van de cheque aan de stichting SLOPB vindt plaats om ongeveer 13-00 uur in aulaA. jongens. Ik kan dan hun dagelijkse leven meemaken van 's morgens zes tot 's avonds elf uur. Op vrij dag zijn ze thuis en is er tijd voor ontspanning. Soms gaan ze dan bij elkaar op bezoek of organiseren iets. Ze zijn dol op picknick. Ook is familiebezoek mogelijk als ze dat willen. Na mijn verblijf in de weeshuizen zal ik meer over het leven daar vertellen. Omdat het Raayland College met Kerstmis aandacht besteed aan www.geef- zeeenkans.nl heb ik me verdiept in de levensgeschiedenissen van twee meisjes en twee jongens. Wat mij opviel was dat veel huwelijken gesloten worden uit economische motieven. Bijvoorbeeld: moeder wordt weduwe en heeft voor de kinderen een kostwinner nodig, dus zoekt ze een man. Ander voor beeld: de kinderen worden wees en de dorpsbewoners arrangeren een huwelijk voor de oudste van de kinderen, zodat er een kost winner is en er voor de kinderen gezorgd kan worden. Dat dit vaak mis gaat laat zich raden. Ook komt het vaak voor dat de kinderen na een ouder ook de andere ouder of stiefouder verliezen. Het dagelijks leven in Bangladesh zit vol geva ren. Veel vissers verdrinken met hun wrakke bootjes, het verkeer is levensgevaarlijk, er wordt veel met open vuur gewerkt. Op dit moment wordt door de boeren de rijstoogst binnen gehaald. Hier en daar zie dat daarbij kleine machi nes gebruikt worden; het meeste is echter handwerk. Ik geniet elke dag van dit mooie land waar het nu winter is. Voor mij is doet het nog zomers aan maar de mensen hier lopen met mutsen, sjaals en alles wat ze om zich heen kunnen draaien om warm te blijven. Wat mij verbaast is dat ze geen sokken aantrekken. Deze zijn hier wel te koop, maar dat is iets voor de rij ken. Deze keer is het geen zielig verhaal geworden maar plukken uit het leven hier. Ook weet ik niet of dit verhaal logisch in elkaar zit, want daarvoor heb ik niet de tijd en rust. De volgende keer wil ik de lezers over mijn verblijf in de weeshuizen bijpraten." Peel en Maas rond de kerstdagen Peel en Maas zal ook op don derdag 28 december normaal verschijnen. In verband met de kerstdagen is er wel sprake van een kortere werkweek. Daarom zijn de aanlevertijden van adver tenties en kopij aangepast. Sport- en verenigingsnieuws en de kerkberichten dienen uiter lijk op vrijdag 22 december voor 12.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunnen worden aangeleverd tot en met zaterdag 23 december 17.00 uur. Onderzoek naar inbraak De politie onderzoekt een inbraak die in de nacht van zon dag op maandag plaatsvond in een school aan de Oostsingel. De daders wisten het gebouw te betreden door een ruit in te slaan. De buit bedroeg twee beeld schermen en twee computers. De politie roept getuigen op zich te melden via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Extra DONDERDAG 21 DECEMBER WINTERFESTIVAL T/M 7 JANUARI Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De politie heeft maandag ochtend twee nieuwe verdach ten aangehouden in het kader van het onderzoek naar de twee vermiste mannen uit Ven ray. Het gaat om een 32-jarige man uit Sevenum en een 17- jarige inwoner van Venlo die zijn aangehouden voor moord of doodslag. De politie heeft tevens in drie woningen in Blerick, Venlo en Sevenum een doorzoeking gedaan. In Blerick werd een personenauto in beslag genomen. De afgelopen week heeft de politie tevens een 46-jarige man uit Venlo aangehou den in verband met overtreding van de Opiumwet. De man wordt verdacht van mogelijke betrok kenheid bij een hennepkwekerij in een pand aan de Poststraat in Venray. Het betreft de geruimde hennepkwekerij die door de poli tie op 11 mei 2006 werd aange troffen. De Venraynaren Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) wor den sinds de nacht van woensdag 10 mei op donderdag 11 mei van dit jaar vermist. Sindsdien zijn ze spoorloos. De politie gaat ervan uit dat de twee om het leven zijn gebracht. De politie arresteerde twee weken terug in Tegelen al een 44-jarige man uit het Duitse Bracht in verband met de verdwij ning van de Venraynaren. De 17- jarige is de zoon van de 44-jarige man uit Bracht. Het huis van de 44-jarige man werd toen door zocht. Eerder kamde de recherche de inmiddels verkochte minicam- ping van de man in Arcen hele maal uit. De verdwijning van de twee mannen zou rechtstreek te maken hebben met een ontruimde hen nepplantage aan de Poststraat in Venray. In de loods werd een grote hoeveelheid bloed aangetroffen. Uit DNA-onderzoek bleek dat dit bloed afkomstig was van de twee vermiste Venraynaren, beiden van Marokkaanse afkomst. De man nen zouden stiekem naar de hen nepplantage zijn gegaan om hen nep te stelen en zijn tijdens hun werkzaamheden waarschijnlijk gestoord door de kwekers. Een vriend sloeg op de vlucht toen de eigenaren met de auto kwa men aanrijden. De volgende dag informeerde hij een broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de politie waar schuwde. De politie werd bij het onderzoek geassisteerd door specialisten uit andere regio's en onderzocht na tips een woning in Arcen en de Duitse plaats Bracht. Daarbij werden de lichamen van de twee echter niet gevonden. Een rechercheteam van zeventien medewerkers is nog altijd bezig met deze vermissingzaak. Poli tie en justitie doen momenteel verder geen mededelingen in dit onderzoek. Appartementen en garageboxen op perceel Vissers wegenbouw Bouwbedrijf Fleuren heeft het plan om op het voormali ge perceel van Vissers wegen bouw appartementen en elf garageboxen te bouwen. De directe buren en ook zeven andere bewoners van de Julia nasingel maken bezwaar tegen het bouwplan. De straatbewoners vinden dat een appartementencomplex van drie bouwlagen en achttien meter diepte niet past aan de Julianasin gel. Daarnaast vrezen ze dat de monumentale kastanjebomen worden aangetast. Vanwege deze laatste klacht is het bouwplan al aangepast. Het appartementenge bouw is twee meter naar achteren geschoven. Volgens het bestemmingsplan centrum mag een gebouw aan de Julianasingel een maximale goothoogte hebben van zes meter met een bouwdiepte van tien meter. Het ingediende bouwplan heeft een hoogte van negenen- halve meter en een diepte van bijna achttien meter. Toch wil de gemeente toestemming geven omdat het bouwplan past in de 'stedelijke invulling aan de cen trumzijde van de Julianasingel'. Een verbetering van de bestaan de structuur en een verdichting van de bebouwing passen in een compacte stedelijke ontwikkeling zoals ook in de toekomstvisie is verwoord. Uitbreiding van nieuwe stedelijke functies vindt plaats direct aan de randen het centrum, waarbij zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van de bestaande infrastructuur. Op deze manier wordt zuinig en efficiënt omge gaan met de ruimte. Het stedelijk ruimtebeslag wordt tot het mini maal noodzakelijke beperkt, zo luidt de argumentatie. Bovendien is er een toenemende behoefte aan woningen voor ouderen. Waarbij de voorkeur uitgaat naar appartementen of aangepaste woningen in of direct grenzend aan het centrum. De gemeente vindt dat het bouwplan past in de stedelijke ontwikkeling van de Julianasingel, die al in gang gezet is door de hoogbouw boven Van Schaijk, het kantoorgebouw van ABN-AMRO en de nieuwbouw op de hoek van de Hofstraat. De elf garageboxen zijn bestemd voor de bewoners en voor andere par ticulieren. Voorheen werd op het braakliggende terrein, voordat het 3 dagen lang (vr-zat-koopzondag) de gehele dames en heren najaarscollectie van o.a. Hugo Boss, Paul Shark, McGregor en nog vele andere topmerken nu met 50% korting. Daarnaas hebben wij nog enkele fantastische kerstaanbiedingen voor u zoals: 1Rib kolberts in actuele kleuren van 229 nu 98,- 2. Kostuums donkerblauw-antraciet grijs van 459 nu 198,- 3. Sportieve shirts o.a. ruitjes en streepjes nu vanaf 25,- werd afgesloten, veel geparkeerd. De gemeente ziet geen belemme ring voor de verkeersveiligheid. De directe buren ervaren door de nieuwbouw minder uitzicht, zonlicht en privacy. De gemeente tilt daar niet zo zwaar aan. Want een verslechtering van de per soonlijke situatie zal, voor het algemeen belang en een goede ruimtelijke ordening, voor lief moeten worden genomen. Boven dien staat het de buren vrij om planschade aan te vragen. Daar voor heeft Fleuren al een zoge heten afwentelingsovereenkomst getekend. Het college wil het project dan ook vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan centrum. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhofnl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 14 december 2006 - Pagina 3 Van ramp tot vamp! "Alles is anders, toch voel ik me hier thuis" jas! wg i ffltf L tnHii - V ■T V/, .*5 v -r .,e KOOPZONDAG Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3