Gemeente Ven ray Ideeënuitwisseling met ondernemers Openbare bekendmakingen Gratis parkeren op koopzondag 17 december Minuut gratis winkelen Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Bouwvergunning aanvragen? Of informatie over woningbouw in Venray? Kijk dan op de gemeentelijke website www.venray.nl Ondernemers uit hoofdzakelijk het midden- en kleinbedrijf van Venray en vertegenwoordigers van de gemeente woonden donderdag 7 december een nuttige avond bij over de toekomst van Venray. Sinds 2004 komen Business Vision Venray (BW) en de gemeente elk jaar een avond bij elkaar. In een informele sfeer wisselen partijen ideeën uit. En vergroten daarmee het begrip tussen de gemeente en het bedrijfsleven. Dit jaar stond de avond in het teken van de strategische visie Venray 2015. Verdeeld in groepen, met zowel ondernemers als vertegenwoordigers van de gemeente, werd gediscussieerd over een aantal stevige stellingen over hoe Venray er in 2015 uit zal zien. De ideeën van de verschillende groepen werden uiteindelijk teruggekoppeld naar alle deelnemers. Na afloop konden ondernemers en gemeente vervolgens met elkaar napraten onder het genot van een drankje. In tegenstelling tot voorgaande jaren was dit jaar de gemeente zwaarder vertegenwoordigd dan het bedrijfsleven. Het streven is om daar volgend jaar weer meer balans in te krijgen. Provinciaal Omgevingsplan Limburg 2006 Vergaderingen Beleid Bouwplannen Monumenten Wet milieubeheer Wet bodembescherming Milieueffectrapportage Venray zo'l Donderdag 14 december 2006 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 50 h Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Gedeputeerde Staten van Limburg maken het volgende bekend - Vaststelling Provinciaal Omgevingsplan Limburg 2006 (POL2006) Op 22 september 2006 hebben Provinciale Staten van Limburg het Provinciaal Omgevingsplan Limburg 2006 (POL2006) vastgesteld. Het POL2006 is een plan op hoofdlijnen en vervult de functie van streekplan, provinciaal milieubeleidsplan, provinciaal waterhuishoudingsplan en provinciaal verkeers- en vervoersplan. Tevens bevat het de fysieke omgevingselementen van het provinciaal beleid op het gebied van economie, zorg, cultuur en welzijn. POL2006 kan ook al beschouwd worden als structuurvisie op grond van de nieuwe Wet Ruimtelijke Ordening (die door de Kamer is vastgesteld en naar verwachting eind 2007 of begin 2008 in werking zal treden). Op grond van artikel 4a lid 6 WRO wordt POL2006 ter inzage gelegd en wordt deze kennisgeving gedaan. Vanaf 1 december 2006 ligt het statenbesluit tot vaststelling en het POL2006 zelf voor een ieder ter inzage in alle Limburgse gemeenten op de aldaar gebruikelijke wijze en plaatsen. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten kantooruren worden ingezien, op de in de betref fende gemeente gebruikelijke uren. De stukken liggen ook ter inzage in de bibliotheek van het Gouvernement, Limburglaan 10 te Maastricht, tijdens kantooruren van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Bovendien kunnen de documenten geraadpleegd worden op de website van de Provincie: www.limburg.nl/pol Voor nadere informatie omtrent POL2006 en de totstandkoming ervan kunt u terecht op de bovengenoemde website. Het POL2006 is losbladig en wordt jaarlijks geactualiseerd. Exem plaren zijn tegen betaling van 30,00 (exclusief verzendkosten) te bestellen bij de bibliotheek van het Gouvernement, telefoon (043) 389 73 82. Daar kunt u vanaf medio december ook een gratis samenvatting van POL2006 verkrijgen. Het POL2006 bevat geen nieuwe bindende besluiten. Tegen het plan kan derhalve geen beroep worden ingesteld. De bestaande POL-aanvullingen met daarin opgenomen concrete beleidsbeslissingen blijven ongewijzigd van kracht. Gedeputeerde Staten van Limburg Agenda voor de openbare raadsvergade ring op dinsdag 19 december 2006, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1. Onderdeel A 6. Opening Mededelingen Spreekrecht publiek Vaststelling van de agenda Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray Niet van toepassing Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8. a. Benoeming voorzitter en leden van de Rekenkamercommissie gemeente Venray en b. Beëdiging van de extern benoemde leden van de Rekenkamercommissie Benoeming commissievoorzitters en plaatsvervangende voorzitters Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid 1 Wro ten behoeve van het bouwen van een uitvaartcentrum met crematorium binnen de grenzen van de gemeentelijke begraafplaats Bosschhuizen te Venray Parkmanagement Venray e.o. Deelname in twee verenigingen van eigenaren Gouden leeuw (VVE'S) Financieel Kader 2007-2010 Wet maat schappelijke ondersteuning 9. 10 11. 12. 13 Onderdeel D 14. Vaststellen van verordeningen en tarieven gemeentelijke heffingen 15. Tweede bestuursrapportage 2006 16. Huisvestingsprogramma Primair Onder wijs 2007 Kadernota subsidies Reconstructie Vlierstraat Jaarverslag commissie Welstand, Monumenten en Architectuur 2005 Welstandsvrije gebieden en gebouwen Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid 1 Wro ten behoeve van het bouwen van vijf ruimte voor ruimte woningen aan de Twistweg te Vredepeel Wijzigen bouwverordening gemeente Venray Vaststelling Archiefverordening Venray 2006 24. Delegatie bevoegdheden onteigenings procedure artikelen 80 en 84 onteige ningswet juncto afdeling 3.4 en artikel 3:44 Algemene wet bestuursrecht 25. Vaststelling subsidieplafonds 2007 26. Vaststelling controleprotocol voor de accountantscontrole op de jaarrekening 2006 van de gemeente Venray 27. Verordening Ambtelijke Bijstand en Fractieondersteuning Onderdeel E 28. Initiatiefvoorstel van InVENtief, inzake gratis Openbaar Vervoer in Venray 29. Sluiting 22 23 Concept Burgemeester en wethouders hebben op 21 november 2006 in het volgende conceptbeleid vastgesteld: - Visie voor de singels van Venray Met deze visie wordt beoogd de ruimtelijke, functionele en verkeerskundige kwaliteit van de singels en haar randen te versterken. Op deze wijze wordt de herkenbaarheid van de singels versterkt door te sturen op de juiste functie in de juiste vorm op de juiste plek. Daarnaast wordt ingezet op een eenduidig wegprofiel met vrijliggende fietspaden. Bij nieuwe initiatie ven vormt de singelvisie het toetsingskader. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 15 december 2006 tot en met 25 januari 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders wanneer u belanghebbende bent. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk indienen van zienswijzen. Voor het mondeling indienen van zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Op 11 januari 2007 vindt vanaf 19.00 uur een openbare inloopavond plaats in het gemeente huis. Het conceptbeleid van de singelvisie wordt daarbij toegelicht. Aangevraagd Bouwvergunningen - Vlasakker 3 - vergroten woning (nr. ba060596) - Vicarieweg 41 - dakkapel (nr. ba060597) - Grotestraat 26-28 - samenvoegen twee winkelpanden (nr. ba060598) - Grotestraat 10 - lichtreclame (nr. ba060599) - Ysselsteynseweg 63 - mestsilo (nr. ba060600) - Korte Drilweg 4 - tuinhuis (nr. ba060601). Sloopvergunningen - Stationsweg 46 - gedeeltelijke sloop t.b.v. restauratie (nr. slp060067) - Vlasakker 3 - dak/zoldervloer, binnenmuren, kozijnvergroting in achtergevel (nr. slp060068). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Rouwkuilenweg 43 - vergroten champignonkwekerij (nr. ba060518). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 december 2006 t/m 28 december 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Uniforme Openbare Voorbereidingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voorde navolgende bouwaanvragen: - Zuidsingel/Langstraat - rotonde (nr. ink0605908) - Timmermannsweg 84 - vergroten woning (nr. ba060572) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 december 2006 t/m 25 januari 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Sinnesstraat 9 - instructielokaal (nr. na060402). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - De naam en het adres van de indiener. - De dagtekening. - Een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht. - De gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Tolstraat la en lb - erfafscheiding (nr. ba060569, verzenddatum 06/12) - St. Servatiusweg 18 - dakkapel (nr. ba060576, verzenddatum 08/12) - Everestlaan 18 - vergroten dakkapel (nr. ba060566, verzenddatum 08/12) - Pottevenweg 10-12 - biogasinstallatie (nr. ba060501, verzenddatum 05/12) - Twistweg 10 - mestsilo (nr. ba060460, verzenddatum 06/12) - Pastoor Gerardsstraat 15 - vernieuwen loods/bouw tuinmuur (nr. ba060460, verzenddatum 06/12) - Den Tiel 6 - vergroten drie pluimveestallen (nr. ba060456, verzenddatum 06/12) - Teeuwenhofweg 18 - wijziging ba050482 (vergroten fok- en vleesvarkensstal) (nr. ba060492, verzenddatum 08/12) - Twistweg 14 - 35 sheds (nr. 2001.15241, verzenddatum 01/12). Sloopvergunningen - Op de Ries 2 - bakhuis/varkenshok (nr. slp060058, verzenddatum 08/12) - Rouwkuilenweg 11 - kippenstal (nr. slp060055, verzenddatum 08/12). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagde vergunning - Gemeentelijk monument Eindstraat 8 (museum 't Freulekeshuus) in Venray - aanbrengen vluchttrap. U kunt de desbetreffende stukken van 15 december 2006 t/m 28 december 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Lorbaan 9 te Veulen - W. Geurts, Lorbaan 9 te Veulen in verband met het verplaatsen van een propaangastank - Gunhoekweg 4 te Oirlo - R.J.M. Turlings, Gunhoekweg 4 te Oirlo in verband met verplaatsen van een propaangastank. Besluit mestbassins Wm - Jaegerhofweg 8 te Veulen - Mts. Clephas-Jacobs, Jaegerhofweg 8 te Veulen in verband met het oprichten van een mestbassin. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 15 december 2006 t/m 28 december 2006 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Haag 5 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan W.P.M. Michels, Haag 5 te Merselo voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij - Klein Oirlo 12 te Castenray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan J. Geerets, Lollebeekweg 13 te Castenray voor een zoogkoeien- en stierenhouderij. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 december 2006 t/m 25 januari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Overbroekseweg 4 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan W. Heidens, Overbroekseweg 4 te Leunen voor een kalkoenenhouderij. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 15 december 2006 t/m 25 januari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Ontheffing lozingenbesluit Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen voor de inrichting gelegen aan: - Haag 5 te Merselo - W.P.M. Michels, Haag 5 te Merselo voor het lozen van koelwater in de bodem. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. U kunt de desbetreffende stukken van 15 december 2006 t/m 25 januari 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt - schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking - vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aan vrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Startnotitie Een mededeling is ontvangen om een wijziging/uitbreiding te realiseren. Ter voorbereiding van de hiervoor benodigde milieuvergunning dient voor deze activiteit een milieueffect rapportage te worden gemaakt. De startnotitie is ingediend voor: - Ysselsteynseweg 42 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een fokzeugenhouderij. U kunt de desbetreffende stukken van 15 december 2006 t/m 25 januari 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen over het geven van richtlijnen inzake de inhoud van het milieueffectrapport bij Burgemeester en Wethouders. Mede op basis van de binnengekomen zienswijzen zullen de richtlijnen voor het maken van de milieueffectrapport worden opgesteld. De richtlijnen zullen ondermeer betrekking hebben op de te beschrijven alternatieven en effecten. 14 december 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Zondag 17 december is het koop zondag. U kunt dan gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houd er wel rekening mee dat het ook op de koopzondag verboden blijft om te parkeren op: - plaatsen van vergunninghouders - parkeerplaatsen voor invaliden - de trottoirs - plaatsen waar een parkeerverbod geldt. De parkeerpolitie controleert, ook op koopzondagen. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag dus niet bederven door een onnodige bekeuring. Het winnende mOOÜ I lotnummer van de trekking op 6 december voor één minuut gratis winkelen is gevallen op: 1002720 bij VIP Jan Linders. Tot nu toe heeft de winnaar de prijs nog niet opgehaald, dus kijk uw loten na! U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inle vert bij de VIP-terminals. Elke week wordt er een levensmiddelenpakket verloot en één keer per maand één minuut gratis winkelen. Het win nende lotnummer van de trekking van dinsdag 12 december voor een levensmiddelenpakket is gevallen op: 1003685 bij VIP Kiosk (C1000). U kunt uw prijs ophalen bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. t/m 7 jan. - Winterfestival, Schouwburgplein 16 t/m 29 dec. - Levende kerststal, Grote Markt 17 dec. - Koopzondag 21 dec. - Extra koopavond Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22