Ingezonden Workshop 'Een goed begin is het halve werk' Crescendo speelt Pension Bidon in schouwburg Onderzoek naar bedrijvenbeurs in Venray Muziekvereniging Ons Genoegen viert in 2008 honderdjarig bestaan Gratis kerstbomen uitgereikt wi PEEL EN MAAS Donderdag 14 december 2006 - Pagina 13 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Smaal Pedje Een van Venrays oudste paadjes dreigt te verdwijnen, namelijk 't Smaal Pedje, dat van de Stations weg naar de Dr. Poelsstraat voert. Verscholen en bijna onop gemerkt ligt dat eeuwenoude paadje hier maar stil te liggen, een geliefde plek waar vroeger jonge paartjes de rust en de stilte kwa men opzoeken om te kussen en te beminnen. Daarom ook wel 't vreejerspedje genoemd. Maar omwonenden willen dat het paadje verdwijnt. Ze bieden er geld voor. De een om er een par keerplaats bij te krijgen, de ander vanwege mogelijke overlast. De kans is groot, dat de gemeente het verzoek gaat honoreren. Nog even en weer is een stukje oud-Venray is verdwenen. Rest ons alleen nog een liedje van Frits Linssen die de glorie van het Smaal Pedje jaren geleden met vastelaovend eens heeft bezongen. Helaas is de tekst ook al in de vergetelheid geraakt. Twan van Els,Venray Toegankelijkheid loket WMO Zoals wellicht bekend, wordt met ingang van 1 januari 2007 de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) van kracht. In de afgelopen anderhalf jaar is er veel vuldig overleg geweest tussen het Gehandicapten Platform Venray, diverse andere belangengroepe ringen en de bij de WMO betrok ken ambtenaren en wethouder. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in de onlangs vastgestelde Invoe ringsnota WMO. Een belangrijk onderdeel van de WMO is de zogenaamde éénloket functie, een loket waar cliënten terechtkunnen met al hun vragen. De gemeente Venray heeft ervoor gekozen om dit loket de situeren in de publiekshal van het gemeen tehuis.Dit stuit echter op een groot probleem: de publiekshal van het gemeentehuis Venray is volstrekt onvoldoende bereikbaar voor mensen met een lichamelijke beperking. Men mag er toch gevoeglijk van uitgaan dat cliënten, die gebruik moeten maken van bijvoorbeeld een rolstoel of een rollator, toe gang moeten kunnen hebben tot het loket. Voor deze groep is het echter een hele toer om vanaf de Raadhuisstraat binnen te komen in het gemeentehuis. Het begint al met de bestra ting van de toegangsweg naar de hoofdingang; deze is door de gekozen stenen zeer hobbelig en verre van ideaal voor een rollator. 's Winters en bij regenachtig weer wordt dit pad zelfs gevaarlijk door gladheid. De rolstoelopgang naast de trap pen is voor veel mensen te steil om zelfstandig boven te komen. Hulp van derden is dan vaak nodig. Terwijl de WMO er juist op gericht is dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig functioneren in de maatschappij. Het Gehandicapten Platform Venray (GPV) is al jaren bezig om openbare gebouwen zoals cafes, restaurants, wijkgebouwen en gemeenschapshuizen te bezoeken met het doel deze toegankelijk te laten zijn voor gehandicapten. Voor een aantal gebouwen heeft dit geresulteerd in het verkrijgen van het lokaal toegankelijkheids symbool. Met wethouders en ambtenaren is al jaren overleg over de slechte toegankelijkheid van de publieks- balie voor mensen met een licha melijke beperking. Gezegd moet worden dat de gemeente ook wel de noodzaak inziet van verbete ring van de toegankelijkheid.Toch zijn er steeds argumenten waar door dit niet gebeurt, zoals: - hiervoor zijn geen middelen vrijgemaakt - het is nog niet duidelijk hoe dit moet worden aangepakt - het is nog onduidelijk of het gemeentehuis op deze plek blijft - er moet weer een nieuw onderzoek starten Kortom, het GPV heeft sterk het vermoeden dat er voorlopig nog geen verbeteringen plaats vinden en krijgt het gevoel dat ze met voornoemde argumenten aan het lijntje wordt gehouden. Het GPV is een betrekkelijke leek op het gebied van bestratingen, maar het moet toch niet zo moeilijk, tijdrovend en geldverspillend zijn om vanaf de Raadhuisstraat een egaal pad van pakweg 1,5 meter breed aan te leggen en de rolstoe lopgang naar de hoofdingang te verlengen, waardoor deze min der steil is. Naast de aanpassing van de toegangsweg is het voor gehandicapten belangrijk dat er nabij het gemeentehuis, dicht bij de rolstoelopgang, twee a drie invalidenparkeerplaatsen zouden worden aangebracht. Uiteraard blijven we aandacht houden voor de toegang naar het nieuwe loket van de WMO. En we blijven hoop houden dat we bin nen niet al te afzienbare tijd ook aan de gemeente het lokaal toe gankelijkheidssymbool kunnen uitreiken. Bestuur GehandicaptenPlatform Venray, Jac Haegens. Metamorfose bij Prime-Time Het radioprogramma Prime- Time van Omroep Venray en Wolf vrijetijdskleding gaan zaterdag 16 december iemand in Venray ver rassen door hem of haar in nieu we kleren te steken. De afgelopen weken heeft iedereen in Venray iemand op kunnen geven die het verdient om in het zonnetje gezet te worden. Vele verhalen kwa men bij programmamaker Mario Kremers en winkeleigenaar Mare van Osch terecht. Kremers en Van Osch hebben na langdurig overleg iemand uitgekozen die aanstaande zaterdag verrast gaat worden. Wie dit gaat worden kan nog niet bekendgemaakt worden. Het pro gramma begint om 8.00 uur met het ophalen in een grote auto van degene die verrast gaat worden. De rit gaat richting Wolf vrijetijds kleding. Hier wordt hij of zij kom pleet in het nieuw gestoken. Om 10.00 uur is het programma afge lopen. De uitzending is live. Op donderdag 11 januari 2007 organiseert Mensenmaat in samenwerking met restau rant de Reden een workshop onder de titel 'Een goed begin is het halve werk'. Doel van deze workshop is jezelf een moment te gunnen waarin je terugblikt op het afge lopen jaar en een persoonlijk voornemen formuleert. In een ontspannen sfeer, begeleidt door een uitstekende lunch, zet je de dingen op een rij. In het luisteren naar elkaar en de uitwisseling met de ander nemen de dingen soms een verrassende vorm aan of krij gen ze een andere kleur dan je gedacht had. Laat je verrassen en geniet van een ontspannen, bezin nend moment, waardoor je met moed en vertrouwen het nieuwe jaar in stapt. Mensenmaat is een initiatief van Marian de Rijk en is geves tigd in Bakel. Mensenmaat is een coachingspraktijk voor mensen die vragen of keuzeproblemen hebben in hun dagelijks leven en werk, de draad even kwijt zijn en die graag weer op willen pakken. Mensenmaat biedt in een kort coachingstraject een kans je te bezinnen en op zoek te gaan naar een oplossing of antwoord. Van uit de actuele vraag, probleem of situatie zet je de dingen op een rij. Belangrijk is om hier opnieuw betekenis aan te geven: hoe was het, hoe speelt het nu een rol en wat zegt dat over de toekomst en de keuzes die ik moet of kan maken? Mensenmaat stelt bij elke vraag of probleem een onderzoek naar de eigen levensloop cen traal. In elke stap die je zet neem je immers jezelf mee of je dat nu wilt of niet. Juist door bij jezelf te rade te gaan ontdek je wie je bent, wat bij je past,en wat je bezielt in het leven. Je leert met andere ogen naar jezelf kijken, waardoor een nieuwe, gevoelige verhouding tot het eigen leven ontstaat. Je biografie wordt op deze manier een krachtige voedingsbron voor je persoonlijke ontwikkeling en geeft je de kans te leren van je levenservaring. Je krijgt zicht op het zinvolle verband, de hoofd lijn, en dat geeft houvast bij keu zes en beslissingen. Het stelt je in staat de draad op te pakken, de stappen te zetten die nodig zijn en met vervulling en bezieling je leven en werk vorm te geven. Naast coachingstrajecten organi seert Mensenmaat groepspractica, workshops, lezingen en cursussen rond levensloopthema's.Ter intro ductie van Mensenmaat in Venray zijn de eerste twee coachingstra jecten gratis. Meld je aan of vraag een kennismakingsgesprek! Informatie en opgave, vóór vrij dag 5 januari 2007 bij: Mensen maat Marian de Rijk, 0492-340414, mensenmaat@chello.nl of bij res taurant de Reden, Frank Klomp, 0478-501342 Zie ook advertentie elders in dit blad!!! Toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn presenteert op maandagavond 18 december in de Venrayse schouwburg, een nieuw avondvullend toneelstuk voor toneelliefheb bers. Henk Deters maakt met dit stuk zijn debuut als regisseur. Met een enthousiast team van spelers is hij reeds meer dan een half jaar bezig met de voorbereidingen van de avondvullende komedie Pension Bidon. Pierre Bidon is na zijn wie- lercarriere in België blijven han gen en is sinds een aantal jaren eigenaar van Pension Bidon.Tegen zijn wil heeft zijn broer Johan met zijn gevolg onderdak in zijn pen sion voor het doen van duistere zaakjes.Als Pierre op een dag plot seling sterft, erft Johan al de bezit tingen van zijn broer inclusief Pen sion Bidon. Op een voorwaarde! Het valt echter niet mee om aan die voorwaarde te voldoen. Zeker niet als de familie Wijkersloot plot seling verschijnt in Pension Bidon. De toneelrollen zijn als volgt ver deeld: Albert (de portier) Willy Janssen, Clara (Engelse weduwe) Petra Janssen, Pete (barkeeper) Jos van Wijlick, Johan (hoteleigenaar) Henk Stevens, Sandra Brown (per soneel) Peggy Franssen, Maurice Ferriby Noël Michels, Tante Alice Astrid Michels, Judith Els Kramer en politieagent Ferdy Seuren. De voorstelling begint op maandag 18 december om 20.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Cafetaria Snackers, telefoon 545025 en bij Supermarkt Coop Seuren en kos ten tien euro per stuk. Een groep ondernemers gaat samen met enkele ambtenaren van de gemeente Venray bekij ken of er in Venray een bedrij ven- en/of consumentenbeurs georganiseerd kan worden. Een andere werkgroep gaat bekijken of gevestigde onder nemers hulp en expertise kunnen bieden aan startende ondernemers. Dat is het resultaat van 'Meeting of minds', een avond die vorige week donderdag werd georgani seerd door Business Vision Venray, in samenwerking met de gemeen te. Zo'n vijftig ondernemers en ambtenaren waren die avond bij een om te discussiëren over een aantal stellingen die verband hiel den met de toekomstvisie van Ven ray. Hoe kennisintensief is Venray? Welke regio is voor Venray belang rijk? Is het centrum van Venray af? Hoe is de verhouding tussen onderwijs en ondernemers? Bin nen werkgroepjes werd af en toe stevig over deze onderwerpen gediscussieerd. Bij de evaluatie van de discus sies werd duidelijk dat er behoef te was aan actie. "We kunnen wel blijven praten, maar er moet ook iets gebeuren", verwoordde Dorien van der Giesen de mening van haar discussiegroep. Zij kwam ook met het voorstel om te onder zoeken of gemeente en onderne mers iets kunnen betekenen voor startende ondernemers. Een werk groep gaat zich binnenkort over dit voorstel buigen. Wat tijdens de avond ook naar voren kwam, is dat veel onderne mers in Venray en de regio eigen lijk niet of nauwelijks van elkaar weten wat er achter de voorgevel van een bedrijfspand plaatsvindt. Het idee om een bedrijvenbeurs te organiseren werd positief ont vangen, mede door de slechte ervaringen van Venrayse onderne mers met de Bedrijvencontactda- gen inVenlo. De (on)mogelijkheid van een dergelijke beurs in Venray zal door een andere werkgroep onderzocht worden. Fanfare MOrts Genoegen", wessem concours In 2008 viert muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo haar hon derdjarig bestaan. Een jubileumco mité is al volop in voorbereiding om in dat jaar een mooi program ma op te zetten. Zo verzorgt Ons Genoegen op 14 en 15 maart 2008 galaconcer ten in Schouwburg Venray en van 29 mei tot en met 1 juni 2008 vindt er een groots feestweekein- de plaats in Oirlo. Een belangrijk doel van het jubileumcomité is om de jubilerende vereniging te voorzien van nieuwe uniformen die hoognodig vervangen moeten worden. Men hoopt dat te bekos tigen met de jubileumactiviteiten die gehouden worden, alsook met behulp van fondsen en sponsoren. Een belangrijke activiteit daarvoor is een jubileumloterij. De hoofd prijs van die loterij is een nieuwe auto en daarnaast zijn er allerlei andere kostbare prijzen te winnen zoals vakantiereizen en elektro nisch gereedschap. In totaal wor den er zes trekkingen gehouden en telkens opnieuw maakt men kans op een prijs. De loten kosten 120 euro per stuk. Dat is een groot bedrag doch afgezet tegenover de prijzen en het aantal trekkin gen is dat niet duur en men kan in termijnen betalen. De verkoop van de loten start begin 2007 en het eerste lot wordt uitgereikt op zondag 17 december tijdens het kerstconcert van Ons Genoegen. Het eerste lot is namelijk reeds eerder symbolisch verkocht op de goederen- en dienstenveiling van Ons Genoegen. De voorzitter van de Vrienden van Ons Genoe gen heeft toen als hoogste bieder het eerste lot gekocht dat hij nu krijgt uitgereikt. Tijdens het kerst concert van 17 december zijn alle muzikanten van de vereniging actief. Het programma begint om 11.00 uur met een optreden van het jeugdorkest onder leiding van dirigent Wil Jacobs en tussendoor brengen ook de jongste fanfare leerlingen enkele muzieknum mers ten gehore. Vervolgens is er een optreden door de drumband, onder leiding van instructeur Hans Simons. Daarna wordt het eerste jubileumlot uitgereikt en de Frans Michelstrofee aan de beste scorende Oirlose muzikanten op het laatste solistenconcours van Venray. De fanfare geeft tenslotte onder leiding van dirigent Geert Jacobs een passend slot aan het kerstcon cert. Het concert vindt plaats in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. De eerste rechtspraak op dit gebied betreffende deze vorm van maatschappen en v.o.f.'s begint zich te vormen. De inzet is of de firmanten voldoen aan het urencriterium zodat ze als ondernemer de ondernemersfa ciliteiten, vooral de zelfstandi genaftrek, kunnen claimen. Vanaf het jaar 2007 wordt deze discussie extra pikant, de vraag die dan nog naar voren komt is of de 10% MKB-winstvrij- stelling ook van toepassing wordt. Helaas, er worden procedures verloren. Er wordt gekeken of de betreffende firmant onder steunende werkzaamheden -hoe relevant ook- heeft verricht. Als dat hoofdzakelijk, voor meer dan 70% dus, worden de uren niet meegerekend voor het urencriterium. Een man vrouw firma, waarbij de echtge note zich beperkt tot een repre sentatieve en administratieve functie zorgt in ieder geval voor een meer dan fikse discussie met de belastingdienst. Daar naast wordt ook nog beoordeeld of de samenwerking niet onge bruikelijk is. Ongebruikelijk heid treedt al snel op als één van de twee partners een specifiek beroep uitoefent en de ander niet. De belastingdienst kijkt in deze context vaak naar vrije beroe pers, zoals arts, tandartsen, fysiotherapeuten maar ook architekten. Daar blijkt de bewijslast vrij snel te verschuiven naar de belastingplichtige. Kortom, de belastingdienst heeft inderdaad sinds 2001 sterke aanknopings punten in de wet om te lichtzin nig aangegane samenwerkings verbanden fis-cale voordelen te onthouden. Nu met name een overwinstde ling pijn kan gaan doen met de 10% MKB-winstvrijstelling is de pijn alleen maar groter. Het beoogde fiscale voordeel van een dergelijke man-vrouw firma kan in een dergelijk geval zelfs om slaan naar een fiscaal nadeel. Heeft u twijfels aan de inhoud van uw samenwerkingsverband en met name of deze vanuit fiscaal perspectief nog zinvol is, neem dan contact op met een belastingadviseur. Mario Langeveld CONTOUR Bij Intratuin Venray kon de afge lopen weken een wenskaart wor den ingevuld waarmee iemand in het zonnetje gezet kon worden. Die persoon of instantie wordt verrast met een kerstboom en bij behorende versiering, beschikbaar gesteld door Intratuin Venray. Inmiddels zijn bij Intratuin Ven ray uit honderden inzendingen een vijftal gelukkigen geselecteerd via een willekeurige trekking door zwarte Piet samen met Stan en Tom van Dijck. Dit was geen eenvoudige opdracht omdat de wenskaarten vaak uit emotionele verhalen bestonden,daarom is de keuze bepaald via een willekeu rige trekking. Eén van de geluk kigen is dagbehandeling Beuken rode Venray, de verzorg(st)ers zijn zo meelevend, lief en zorgzaam voor dementerende mensen. Zij mogen wel eens extra in het zonnetje gezet worden. Zij zijn opgegeven door Riek Kessels uit Venray omdat zij extra waardering wil uitspreken voor deze bijzon dere zorg. Andere gelukkigen zijn Mientje Cleven, die na een hersen bloeding geheel afhankelijk is van anderen. Zij is opgegeven door mevrouw Ans Beerkens uit Ven ray. Verder Nat Gommans om hem weer wat op te vrolijken omdat hij zijn vrouw moet missen die in een verzorgingstehuis woont. Hij is opgegeven door Marisa Jacobs uit Venray. Daarnaast een meneer uit Gemert die wel wat extra gezelligheid kan gebruiken na een ingrijpende gebeurtenis. Hij is opgegeven door een kennis uit Gemert-Bakel. En tot slot Rieky en Ton Hermans, die afgelopen zon dag 25-jaar getrouwd waren, maar dit stilletjes voorbij hebben laten gaan door een zeer ingrijpende gebeurtenis binnen hun gezin. Zij zijn opgegeven door Annie en Wim Gielens uit Heide om Rieky, Ton, Teun en Chris met de kerst boom wat extra steun te bieden ondanks hun grote verdriet. Zij hebben allen afgelopen zaterdag de kerstboom in ontvangst geno men. Intratuin beste einkelketen De consument heeft gespro ken en na het tellen van ruim 814.000 individuele winkelbe oordelingen mag Intratuin zich de beste winkelketen in de cate gorie Tuin en Dier noemen. Het onderzoek werd voor de vierde maal uitgevoerd. Dit jaar hebben meer consumenten dan ooit mee gedaan aan het onderzoek. Naast het beoordelen van hun favoriete winkels hebben de onderzoekers gevraagd naar de grootste erger nissen en verbeterpunten. De winkelketen kreeg dit jaar een 7,3 van de consument als rap portcijfer, tegen een 6,9 in 2005. Hiermee laat Intratuin andere genomineerden als Ranzijn en Pet's Place achter zich. OkakoCHU Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13