Open dag Westsingel 5 Drumclinic Michael Schack Slachtofferhulp Lasercentrum Venray Hauzer Partners, meer dan alleen een makelaar Voorlichting natuurbeheer Week van Beek Virussen steken de kop op Kerkweekend Open dag bij Kamerton LETSELSCHADE? PVyers Advocaten VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 9 november 2006 - Pagina 9 W- De podotherapiepraktijk van Ine Boot-de Vocht, Kusters scho ling training en de dagvoorzie ning van Synthese en Thuiszorg Noord-Limburg openen op zater dag 11 november gezamenlijk hun deuren aan de Westsingel 5 in Venray. Na een grondige ver bouwing hebben deze organisa ties hun intrek genomen in dit gemeenschappelijke pand. Geïnte resseerden zijn van harte welkom op de open dag tussen 10.00 en 16.00 uur. De hele dag door kan men kennismaken met de organi saties.Tijdens de officiële opening wordt tevens de naam onthuld van de dagvoorziening voor ouderen. Aan de Westsingel 5b is de podo therapiepraktijk gevestigd van Ine Boot-de Vocht. Podotherapie richt zich het behandelen van uiteenlo pende voetklachten en klachten die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten. Denk hierbij aan enkel-, knie-, heup- en rugklachten en overbelasting van spieren bij veel staan en lopen. In een moderne en eigentijdse ruim te zijn uitgebreide mogelijkheden gecreëerd om patiënten nog beter van dienst te zijn. Twee behandel kamers staan ter beschikking en deze zijn ook voor minder-valide patiënten uitstekend toegankelijk. Aan de Westsingel 5c is het oplei dingsinstituut Kusters scholing training gevestigd. Het oplei dingsinstituut van Toos Kusters bestaat inmiddels zes jaar en geeft arbeidsmarktgerichte trainingen en cursussen aan volwassenen die werken, die een opleiding vol gen of die de arbeidsmarkt gaan betreden. Het aanbod bestaat onder meer uit cursussen Neder lands, Nederlands als tweede taal en rekenen, trainen van soci ale- en werknemersvaardigheden. Een groot deel van de cursussen wordt gegeven op bij bedrijven op de werkvloer; in company. Kusters scholing training werkt voor justitie, gemeenten, sociale werkvoorziening, reïntegratiebe- drijven en het bedrijfsleven in de regio. Aan de Westsingel 5a is de dagvoorziening gevestigd. Dat is een voorziening voor zelfstandig wonende ouderen en combineert dagopvang met verzorging. Deze wordt aangeboden door welzijns- instelling Synthese en Thuiszorg Noord-Limburg. Ouderen kunnen er terecht voor sociale activitei ten, ondersteunende begeleiding en persoonlijke verzorging. Er is altijd een gevarieerd dagprogram ma. Een activiteitenbegeleider kan waar nodig ook verzorging bieden. Ouderen bij wie de zorgverlening door mantelzorgers een te zware opgave dreigt te worden, kunnen ook één of enkele dagdelen naar de dagvoorziening. Dat geldt ook voor ouderen die op een wacht lijst staan voor opname in een ver zorgingshuis. Bij muziekzaak Hans van Bree in Venray geeft Michael Schack op donderdag 30 november een demo/drumclinic op de nieuw ste digitale drumsets van Roland. Schack drumde bij de Belgische band Clouseau tijdens de life-tour Oker en Adrenaline in de periode 1995-1997. Momenteel heeft hij het druk met zijn eigen tour door Europa en zijn werk voor Roland met het geven van clinics over de hele wereld. Iedereen die interesse heeft kan op deze avond zien wat de vele mogelijkheden en voorde len zijn van de V-drums. De demo vindt plaats boven de winkel aan de Patersstraat 4. De zaal gaat open om 19-30 uur en de clinic duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Als slachtoffer van een misdrijf of een verkeersongeval wordt men geconfronteerd met emoties en vragen. Men kan te kampen heb ben met angstgevoelens, gevoe lens van onmacht, woede, pijn en verdriet. Ook vragen als: hoe krijg ik mijn schade vergoed? Wat zijn mijn rechten? Wat gebeurt er met de dader? Is het normaal dat ik op deze manier reageer? Medewerkers van Slachtoffer hulp Nederland begeleiden deze slachtoffers en staan naast hen om hun met raad en daad bij te staan. Slachtofferhulp Nederland is een landelijke organisatie die er wil zijn voor mensen die slacht offer zijn geworden van een mis drijf of een (verkeers)ongeval. De hulpverlening die Slachtofferhulp Nederland biedt, bestaat in grote lijnen uit eerste opvang, emoti onele ondersteuning, praktisch hulp bieden en juridische begelei ding. Deze hulpverlening gebeurt hoofdzakelijk door vrijwillige medewerkers. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met het Regiokan toor in Beek via tel. 0900-0101. Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Wanneer u de naam Hauzer hoort denkt u vermoedelijk meteen aan makelaardij. Niet zonder reden overigens, want Hauzer is al sinds 1986 actief in de makelaardij en Venray kent sinds 1994 een eigen kan toor. Maar het bedrijf heet sinds 2002 niet voor niks Hauzer Partners. Want wie bij Hauzer aanklopt, kan niet meer alleen voor een woning terecht. In het fullservicepakket zitten ook assurantiën, financiële diensten en bedrijfsmakelaardij. "Hauzer Partners staat voor een full service concept", vertelt Robert Keder, een van de direc teuren van Hauzer. Keder is sinds 2000 actief bij Hauzer. Vanuit zijn accountantsverleden is hij binnen Hauzer Partners verantwoorde lijk voor de financiële dienstverle ning en de assurantiën. "Wanneer mensen een woning kopen, dan komt daar meer bij kijken dan enkel de aankoop ervan. Bij Hauzer zag men destijds in dat de koper of verkoper ook behoefte had aan advies en hulp op het gebied van assurantiën, hypotheken en fis cale gevolgen van een (ver)koop. Reden waarom we destijds gestart zijn met assurantiën, gevolgd door de financiële dienstverlening. Het voordeel voor de klant is dat hij of zij binnen een organisatie advies kan krijgen voor al deze zaken. Bovendien verhoogt dat de bin ding met een klant. Als makelaar koop of verkoop je een woning voor een klant en is het contact daarna meestal weg. Nu heb je een blijvend contact met de klant. Bovendien krijgt de klant een vol ledig onafhankelijk advies. Deze werkwijze heeft voor de klant een duidelijke meerwaarde." Het maakt daarbij niet uit of een klant zich in Venlo of Venray vervoegt bij Hauzer Partners. "Op ons kantoor in Venray zijn wij met zes commerciële mensen actief en kunnen de klant volledig bedienen", vertelt Bert Bosma, kantoormanager in Venray. "Om onze service verder te verbeteren, heeft ons kantoor een volledige facelift ondergaan. Daarnaast blij ven bereikbaarheid en een her kenbare plek met goede parkeer voorzieningen sterke punten van ons kantoor." Volgens Bosma blijft de huizen verkoop, ondanks internet, een mensenzaak. "Bij het aan- of ver kopen van een huis komen altijd emoties kijken. Een huis kopen doe je daarom niet via internet. Internet is wel een belangrijk medium, net als overigens kranten zoals Peel en Maas.Je hebt kopers die echt aan het zoeken zijn en veelvuldig internet raadplegen, maar ook kopers die niet speci fiek aan het zoeken zijn en mid dels de krant toch op een aardige woning stuiten. Wat volgt is een Op de foto v.l.n.r.Theo Kessels, Pieter Zwambag, Bert Bosma, Yvonne Sevens, Emile Willems, Peter Verhagen. goed persoonlijk contact met die mensen waarbij we dus ook naar de andere zaken kijken. Hauzer Partners is dus meer dan alleen een makelaar", besluit Bosma. Deze maand start een nieuwe reeks voorlichtingsbijeenkomsten in het kader van het project Par ticulier natuurbeheer: kansrijke onderneming, dat begin vorig jaar in opdracht van het Minis terie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, van start ging. Dit communicatieproject heeft als doel particulier natuurbeheer in de Ecologische Hoofdstructuur te stimuleren. Belangstellenden kunnen deelnemen aan een van de vele voorlichtingsbijeenkom sten die door het projectteam worden gehouden. Sinds de start van het project hebben inmiddels 2200 boeren, landgoedeigenaren en andere particulieren deelge nomen aan ruim zeventig bijeen komsten. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor eigenaren van grond in zogenoemde 'begrensde' gebie den. Ook deze winter zijn er weer verschillende bijeenkomsten door het hele land om grondeigenaren te informeren over de mogelijk heden om landbouwgrond met subsidie om te zetten in natuur. Er worden oriëntatieavonden geor ganiseerd voor mensen die nog weinig bekend zijn met functie verandering. Tijdens de Praktijk leergang Particulier natuurbeheer kunnen grondeigenaren, die al globaal op de hoogte zijn van de procedure en spelregels van par ticulier natuurbeheer, zich verder verdiepen in de mogelijkheden voor hun eigen situatie. En tot slot zijn er voorlichtings bijeenkomsten Functiecombina ties en Natuurschoonwet gepland. Een overzicht van alle bijeen komsten staat op www.particu- lierenatuur.nl. Aanmelden kan via info@particulierenatuur.nl of tel. (0318)578357. De achtste Week van Beek in het Koningskerkje in Vierlingsbeek wordt gehouden van zondag 12 tot en met zondag 19 november en staat in het teken van heiligen. Ook al gaat niet iedereen even trouw naar de kerk, heiligen zijn toch nog steeds verbonden met het dagelijks leven. Op beide zon dagen, 12 en 19 november is van 13-00 tot 17.00 uur een tentoon stelling te bezichtigen met afbeel dingen, achtergrond en verhalen van heiligen in Vierlingsbeek en omgeving, van Sint Anthonius tot Sint Willibrord. Behalve foto's, enkele geborduurde iconen en een video zijn in het Koningskerk je ook de houten beelden van Harry Cremers uit Groeningen te bezichtigen. De werkgroep Week van Beek heeft bovendien een wandelroute (8 of 7,5 km) samen gesteld, die leidt langs een aantal bekende en minder bekende heili gen in Vierlingsbeek en omgeving. De wandelroute draagt de naam Op weg met Christoffel en wordt zondag 12 november om 14.00 uur officieel overhandigd aan wethouder Bert Moeskops. Vertel ler Bram v.d. Wurff zorgt op dat moment voor een zeer toepasse lijk verhaal. De tentoonstelling in het Koningskerkje is te bekijken op zondag 12 en 19 november van 13-00 tot 17.00 uur, ook kan men dan de route kopen en iets warms drinken. De verkoop hiervan is met name bedoeld om de organisa tiekosten te dekken! Op maandag 13 november staat Vondel op het programma. Het Vierlingsbeekse koor verzorgt samen met Caroline Ermers een zangoptreden. In com binatie met de akoestiek en sfeer van het Koningskerkje zal het zeker geweldig klinken. Het con cert begint om 20.00 uur. Dinsdag 14 november staan er een drietal sprekers op het podium. Journa list Hans Bouwman is bekend van zijn reeks columns in De Gelder lander over heiligen in deze regio. Daarnaast zijn te gast Frans van de Camp (Haps) en Kees van Keme- nade (Kaatsheuvel). Frans van der Camp heeft als verzamelaar van religieuze zaken een uitgebreide collectie opgebouwd over het rijke Roomse leven. In de Zevende Hemel is de naam van zijn eigen museum. Kees van Kemenade schreef het boek 365 heiligenda gen. De presentatie van deze avond is in handen van Hans Bouwman. Deze avond is ingevuld door De Gelderlander en begint om 20.00 uur. Woensdag 15 november is er voor de kinderen (en hun ouders) weer een optreden door De Pim pernel. Marijke van Bergen en Anky Fleuren zetten weer een leuk en spannend stuk op de plan ken. Het spel gaat over de Jokker en de Knokker en dat zijn bepaald geen heiligen. Ook is er iemand die van iedereen heilige boontjes wil maken! Het wordt een ver haal vol spannende en vrolijke acties. Reserveren kan verstandig zijn. De voorstelling begint om 15.00 uur. Zondag 19 november is het Koningskerkje van 13.00 tot 17.00 uur weer open voor kijkers van de tentoonstelling en voor wandelaars van de route. Ook nu kan men genieten van heerlijke heiligenwijn en chocolademelk met speculaasbrokken. Voor reser veringen kan men contact opne men met de familie Evers via tel. (0478)632172 of met Ardy Drab- bels via tel. (0478)63224. Informa tie is verkrijgbaar bij Kristianne Tummers via tel. (0478)631401. "Als u deze kop leest zult u den ken aan een griepvirus. Deze tijd is inderdaad nu ook aangebroken. Vele mensen bezitten een com puter en internet. Elk dag word er gemaild en op het internet gesurft. Helaas nog veel te vaak zonder goede virusscanner. Het blijkt maar al te vaak dat compu ters besmet zijn met virussen en vandaar virussen verspreiden naar anderen.Als die andere een goede virusscanner heeft wordt dit opgevangen en richt het verder geen schade aan." Aan het woord is Marian ten Holder van PC Instal in Venray. "Veel mensen zeggen dat ze een goede virusscanner hebben. Al ik dan navraag blijkt die vaak tegelijk met de computer te zijn aangeschaft en vaak ook al enkele jaren oud. Als ik dan ver tel dat een virusscanner elk jaar verlengd moet worden staan de meeste mensen met grote ogen te kijken. Ze denken dat het net als Windows gewoon jaren geldig is." Er zijn volgens Ten Holder ver schillende manieren van virusbe veiliging. Online scanners: Scan ners op het internet waarmee je je computer kan scannen. Deze zijn niet veilig als normale virus bescherming. Als er een virus op de computer staat is het meestal al te laat. Ook de emailscanners van providers geven te weinig bescherming. "Deze beschermen alleen maar de email, niet als je iets download of op via internet iets binnenkrijgt. De bekende virusscanners zijn Mcafee en Norton maar ook Kaspersky tim mert goed aan de weg en heeft bewezen een goede virusscanner te zijn." Zo kent Kaspersky min der vertraging in de computer, is vriendelijk in het gebruik, elke drie uur een update tegen de nieuwe virussen en een perfecte ondersteuning indien er proble men zijn. Bij Kaspersky kun je een cd kopen om te verlengen of je koopt een sleutel. Deze voer je in en je antivirus programma en je kan weer veilig verder. De sleutel is ook gemakkelijk op cd te zetten voor later gebruik, als je bijvoor beeld de computer opnieuw hebt moeten installeren. Veel klanten van PC Instal heb ben hun veiligheid nu via Kas persky lopen en zijn erg tevreden. Kaspersky is in verschillende vari anten verkrijgbaar. De normale antivirus met anti spyware erin of de uitgebreide versie met anti hacker, anti spyware en anti spam. Een gratis online scanner kunt u doen op www.kaspersky.nl Hier kunt u ook de gratis 30 dagen versie downloaden. Indien het u bevalt kunt u een nummer kopen, deze invoeren en bent u voor een jaar beschermd tegen onheil op uw computer. "U kunt dit natuur lijk ook door ons laten doen", aldus Marian ten Holder Verder heeft zij nog enkele adviezen. "Krijgt u een mail van iemand die u niet kent, open deze dan niet. Krijgt u een mail van vrienden of bekenden, vergewis u ervan dat die ook daadwerkelijk van hen afkomt, voor u die opent. En als u iets downloadt, laat scan het bestand eerst met de virus scanner controleren voordat u het opent. Haalt u iets van internet, eerst scannen met de virusscan ner en dan pas openen." Voor meer informatie of de aan schaf van een Kaspersky cd bent u bij Pcinstal aan het goede adres. Pcinstal, Marian ten Holder, tel. 0478 589868 of 06 48193495. Mail: pcinstal@planet.nl De kerken van Vierlingsbeek en Maashees en de kapel van Groeningen nemen op zondag 12 november deel aan het open ker kweekend. De zondag begint met een woord- en communiedienst in de drie plaatsen. Gedurende de ochtend en de middag wordt er een programma aangeboden aan de inwoners en aan iedereen die geïnteresseerd of nieuwsgie rig is geworden na het lezen van onderstaand programma. Woord en communiediensten: 9-30 uur in Groeningen met het kapelkoor, 10.00 uur in Vierlingsbeek met het dames- en herenkoor en 10.30 uur in Maashees met het kerkkoor. In Groeningen stelt het gilde het gildezilver en oude gildeboeken tentoon. De gildebroeders geven graag tekst en uitleg. Lucy Kusters speelt op het orgel. De kapel is open tot 13.00 uur. In Vierlings beek kan men oude foto's bekij ken die door de Oude Schoenen doos ter beschikking zijn gesteld. Jan Manders speelt op het orgel. Veder kan men genieten van blokfluitspel van Rosy Baltussen. Tijdens de openstelling worden kerkelijke kostbaarheden tentoon gesteld. De werkgroep pastoraat is aanwezig om eventuele vra gen te beantwoorden. De kerk is open tot 14.00 uur. Vanaf 14.00 uur is men welkom in de kerk van Maashees. Hier wordt een korte fil mische impressie van het 200-jarig bestaansfeest van de parochie van St.AntoniusAbt in 2004 vertoond. Raymond Rammeloo speelt op het orgel. Het open kerkweekend wordt afgesloten met een plechtig lof ter ere van Maria om 15.00 uur in de kerk van Maashees. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Russisch design in Venrays bedrijf Waar vind je een bedrijf dat handelt in Russische design meubelen en je bovendien wegwijs maakt wanneer je zaken wilt doen in Rusland en Oekraïne? Gewoon in Ven ray aan de Dr. Kortmannweg 21. Daar is sinds enkele jaren Kamerton gevestigd, een bedrijf dat is opgestart door Oksana Titova, van origine Russisch, maar volledig inge burgerd in de Nederlandse maatschappij. Dertien jaar geleden kwam Oksana Titova naar Nederland. In Rusland had ze economie gestu deerd en kreeg hier een prima baan. Maar ze wilde meer en een eigen zaak beginnen.. Ze maakte zich snel de Nederlandse taal eigen, volgde een hbo-opleiding economie en startte een eigen bedrijf onder de naam Kamerton. Kamerton is Russisch voor stem vork, symbool voor harmonie en overeenstemming. "Kamerton is enerzijds een bedrijf met een grote expertise als het gaat om de Russische econo mie en samenleving. Wij helpen ondernemers die in Rusland en Oekraïne willen starten met een bedrijf. Ze maken de bedrijven wegwijs in deze voor hen onbe kende wereld, waar diensten als vertalen en tolken onder vallen." Oksana Titova is ook beëdigd tolk Nederlands-Russisch en omge keerd en werkt voor de rechtbank, advocaten en belastingadviseurs. Maar er gebeurt meer in het bedrijfspand aan de Dr. Kortman nweg. "Wij importeren unieke exclusieve meubelen en designar tikelen uit Rusland. Denk daarbij aan designmeubelen, smeedwerk, schilderijen, Batik, Russische lak doosjes en souveniers." Kamer ton brengt zelf de meubelen en kunst op de Nederlandse markt. De meubelcollectie stelt Oksana Titova zelf samen waarbij haar eigen smaak belangrijk is, maar waarvoor ze ook advies inwint bij Nederlandse adviseurs. De gehele collectie is op inter net te vinden onder www.kamer- ton.nl, maar staat natuurlijk ook in de showroom van Kamerton. Zon dag houdt Kamerton open dag. Tussen 10.30 en 17.00 uur kunt u kennismaken met Oksana Titova, haar bedrijf en haar producten. Daarnaast kunt u ook genieten van de bloemsierkunst van Bloe misterij Lemmen en de exclusieve producten van Divino delicates sen. Glamour bij Intratuin Het thema Glamour is de laatste woontrend waar Intratuin Ven ray aandacht aan besteed tijdens de Minimorfosemaand. In deze woonmaand wordt inspiratie en stylingtips gegeven om zowel het in- als exterieur aan te passen met de laatste trends. Weelde en rijk dom spelen tot en met woensdag 15 november een dominante rol in het glamourthema. De kleurenweelde, het glansef fect van de glimmende accessoires en de rijke verlichting geven deze woontrend een warme en harmo nieuze uitstraling. Het is mogelijk een minimorfoses in de stijlen barok, romantisch of glamour te winnen tijdens de Bel &Win-actie. Tot en met zaterdag 18 november zijn Bel Win-kaarten bij Intratuin verkrijgbaar waarmee één van de 180 minimorfoses gewonnen kan worden. Daarnaast geeft Intratuin zes inspirerende stedentrips weg naar Wenen, Parijs of Rome. :«We Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl optometrie lasercentrum brillen-contactlenzen n<jW' 'nfernet

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9