Start De Gouden Leeuw onzeker Strenge controle leegstaande schuren i DeMKB SPAMI! E "Frl Minder gewonden in het verkeer TuinToko Sinter klaas IB Brunch EB en Dinc^J§ 20% - 50% KORTING tj intratuin u automatiseerder HELE KINDERAFDELING Bandoetere LEREN OPSTEKEN voor dé specialist tegels, sanitair en Open huis in De Lindehof Gouden bruidspaar Janssen in Oostrum En verder: Gelijkspel Venray Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13 Sport 19-24 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kerkelijke diensten 26 BÜm Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 (D Venray houdt verliesgevende dorpskermissen op de been Attracties die vroegtijdig de Venrayse kermis de rug toe keren, kunnen vanaf volgend jaar rekenen op een boete van 10.000 euro. Tijdens de laatste kermis in augustus was topat tractie No Limit een dag eerder vertrokken. "Dit overkomt ons geen tweede keer", zegt ker- miswethouder Van der Broeck (CDA). "Gezien de ervaringen van dit jaar hebben we een boeteclausule ingevoerd." Venrayse kermis sloot dit jaar af met een positief saldo van 32.045 euro. De inkomsten kwamen uit op 177.893 euro, waarvan het leeu wendeel (154.968 euro) afkomstig is uit de staangelden. De totale kosten bedragen 145.848 euro. Per saldo levert het de gemeente niets extra's op. Want de acht dorpskermissen doken zwaar in de rode cijfers met een tekort van 31.801 euro. "We hoeven met de kermis ook geen geld te maken", zegt Van der Broeck. "We streven wel naar een steeds betere kwa liteit. Van oudsher compenseert Venray de verliesgevende kermis sen van de dorpen. De dorpsraden willen graag dat de kermis blijft. Het is nog een echt familiefeest en de kermis draagt ook bij tot de leefbaarheid." In de begroting van 2007 rekent de gemeente erop dat Venrayse kermis 39 014 euro oplevert. De evaluatie van de ker mis kende nauwelijks wanklank. Alle partijen (exploitanten, horeca, politie, gemeente) spreken van een'goede kermis'. Er waren geen ongeregeldheden en er deden zich geen problemen voor met de doorstroming. De 56 attracties zorgden voor een gevarieerde, aan trekkelijke en goed verzorgde ker mis tegen betaalbare entreeprij zen. Voor het eerst werd dit jaar het grasveld naast de Grote Kerk in gebruik genomen door vijf kin derattracties. Aanvankelijk kwam er nogal wat weerstand tegen de nieuwe locatie, de oude begraaf plaats. Maar de kritiek verstomde snel. "Ik ben iedere dag een keer over de kermis gelopen", zegt Van der Broeck. "Ongevraagd heb ik veel positieve reacties gekregen. De mensen vinden het een leuke plek. Die houden we er daarom ook in." Wel komt er betere ver lichting en wordt bekeken of uit breiding met een familieattractie en een verkoopstandplaats voor bijvoorbeeld suikerspin of friet mogelijk is. De energiekosten zijn de laatste jaren enorm gestegen. Dit komt door de hogere energie prijzen en doordat de attracties steeds meer energie 'vreten'. Ook is vanwege de geluidsoverlast in het centrum voor stillere aggre gaten gekozen. "De elektriciteits- kosten worden nog niet helemaal doorberekend aan de exploitan ten. Dit zal in de toekomst meer gaan gebeuren", aldus Van der Broeck. De energielasten van de kermis van dit jaar waren 44.200 euro. De exploitanten betaalden slechts 20.066 euro voor het ener giegebruik. De maximale ritprij zen voor kinderattracties stijgen komend jaar van 0,75 naar 0,80 euro. Voor de grotere attracties blijft de maximale prijs 1,50 euro. In de toekomst zullen de prijzen stijgen met het indexcijfer zodat de exploitanten gecompenseerd worden voor de alsmaar stijgende kosten. De ritprijzen in de dorpen blijven onveranderd 0,75 euro voor het kindervermaak en 1,15 euro voor de andere attracties. De driejarige overeenkomst met de broers Regter voor de acht dorpskermissen loopt nog een jaar door. De gemeente wil ook na 2007 met Regter in zee gaan. "Gezien de reacties vanuit de dorpsraden zullen we wel in het contract opnemen dat de commu nicatie beter moet. Er dient meer rekening te worden gehouden met de wensen van het dorp", vindt Van der Broeck, die meent dat de kermissen meer inkomsten kunnen genereren. Dit kan door af te stappen van de stilzwijgende verlenging van contracten. De gemeente hoopt door meer open bare inschrijvingen hogere staan gelden plus een betere kwaliteit binnen te halen. Bureautje Ik denk dat ik ook maar eens een adviesbureautje ga opstar ten. U weet wel, zo'n club die in opdracht van overheden en semi- overheidsinstellingen opdrachten uitvoert. Is iets haalbaar of niet? Moeten we ons doel linksom of rechtsom bereiken? Waarom is iets niet goed gegaan? Lijkt me een wereldbaan. Een paar uurtjes werken en daar tonnen voor van gen! Nu ook weer met het mul tifunctioneel centrum. Na een eerste onderzoek in de tweede helft van 2005 leek er geen vuil tje aan de lucht. Maar nee, nadat iedereen dacht dat het mfc haal baar zou zijn, moest er opnieuw onderzocht worden. Nu voor onder meer de exacte locatie van het gebouw, de milieugevolgen en het beheer. Het college wilde daar 6,5 ton voor hebben, maar kreeg er in juni'maar' 3- Nu vraagt het college weer om de overige 3,5 ton om het onderzoek af te ronden. Nu heeft 'men' mij ingefluis terd dat een deel van het onder zoek intern en een ander deel extern plaatsvindt. Prima denk ik dan, maar bij de hoogte van het bedrag zet ik zo mijn vraag tekens. Zeseneenhalve ton... weet u nog, ruim 1,3 miljoen guldens (dat omrekenen doe ik alleen bij grote bedragen...). Een extern bureau vraagt al snel zo'n 200 euro per uur. Als we uitgaan van fifty-fifty, bete kent dat 3,25 ton voor externe uren. Dat zijn er 1625. Bijna een jaar werk voor één persoon....Als we dan zien dat een gemiddelde ambtenaar 60 euro per uur kost betekent dat voor ruim drie amb tenaren een heel jaar werk. Deze ontwerp- en voorbereidingsfase is dan ook pas medio 2008 klaar..... Nu is adviesbureau Han nes natuurlijk niet zomaar een bureautje. Expertise genoeg, maar nog geen naam. Ik durf dan ook nog geen 100 euro per uur te vragen, maar voor twee ton denk ik dat ik die klus, samen met een stel vrienden met expertise, kan klaren. Hebben we ieder een leuk jaarsalaris en de gemeenschap bespaart zich een paar ton. Kan de gemeente die extra sporthal versneld realiseren en vervolgens het mfc aan de hal vast bouwen. Dit laatste advies kost niets, maar elke leek kan zien dat die extra hal broodnodig is en geen verder onderzoek meer behoeft... Hannes Janneke Kooien van basisschool De Kruudwis is winnaar geworden van de vredespos terwedstrijd van de Lions Club Venray. Een deskundige jury onder leiding van voorzitter Jos Waals koos vrijdagmiddag de winnende tekening in de bibliotheek Venray. De tweede plaats ging naar Ciska Peeters van De Toverbal en de derde prijs naar Carmen Coppis van De Keg. De publieksprijs was voor Priscilla Steinbach van de Foekepot. Het thema was dit jaar Vier Vrede. Het is nog steeds niet zeker of bouwplan De Gouden Leeuw wel in januari 2007 van start kan gaan. Begin oktober meldde wethouder Heidens (CDA) dat daarover met ontwikkelaar 3W Vastgoed over eenstemming was bereikt. Hoewel vijftig procent van de woningen nog lang niet verkocht is. Heidens maakte toen het voor behoud dat de raad van com missarissen van 3W Vastgoed op 13 oktober nog een besluit moest nemen. Dat is nog steeds niet gebeurd. "Er zijn wat vragen gerezen", zei Heidens dinsdag in de raadsvergadering. "Er wordt momenteel nog over gesproken. Maar ik ga ervan uit dat uiterlijk op 14 december de bouwop dracht aan BAM verstrekt wordt." Als eerste moet begonnen worden met de aanleg van de parkeerkel der. De eerste woningen komen bovenop de parkeergarage. Samenwerking, WD en inVEN- tief stelden kritische vragen over het bouwproject. Samenwerking wilde weten of de gemeente toe zeggingen of beloftes heeft gedaan om de start mogelijk te maken. Wethouder Heidens ontkende dit maar wilde er verder niet op ingaan. "Ik geef pas openheid van zaken als de discussie helemaal is afgerond." Gerard Thijssen (inVENtief) was niet tevreden. "Ik wil duidelij ker weten of er concrete toezeg gingen zijn. Er wordt opvallend geheimzinnig over gedaan." De gemeente en de politie gaan vanaf 2007 alle leegstaande schuren en gebouwen streng controleren. De eigenaren wor den aangeschreven en ze dienen bij de controle een deugdelijk huurcontract te overleggen. "Wé willen weten wie de gebouwen voor welke activiteiten huurt. We nemen niet langer genoegen met alleen een 06-nummer van de huurder. Dan is eigenaar ook in overtreding", zei burgemeester Waals dinsdag in de raadsvergade ring.Waals reageerde op een motie van Lokaal Aktief. De lokale partij vindt dat het drugsbeleid gefaald heeft sinds de komst van de twee legale coffeeshops in 1999 "Er zijn verstrekkende maatregelen nodig om bij winkels en woningen de drugshandel en overlast te bestrij den", vindt fractieleider Gerrit Lemmens. Waals zei de zorgen van Lokaal Aktief te delen. "De drugs handel heeft zich verspreid in de samenleving. We zijn druk bezig er paal en perk aan te stellen. De politie krijgt versterking om de illegale verkoop terug te dringen en om strenger op te treden tegen hennepteelt. Zoals het project het Groene Goud. De resultaten zijn tot nu toe redelijk succesvol",aldus Waals, die niet wil tornen aan de gedoogde coffeeshops aan de Hen- seniusstraat. "We zullen het aantal niet uitbreiden, maar ook niet ver minderen. Dit leidt alleen maar tot nog meer illegaliteit. Nu kunnen we het grootverbruik enigszins kanaliseren" De burgemeester kon digde aan dat het Openbaar Minis terie een grootschalig onderzoek start naar het criminele netwerk achter de vele hennepkweke rijen in de regio. "We willen meer weten over de criminele structuur die erachter zit en over de illegale geldstromen." Gerrit Lemmens was niet helemaal gerustgesteld. "Als we zien wat er zich in het centrum van Venray afspeelt, dan is het drugsbeleid onhoudbaar geworden. We eisen een harder optreden. Totdat Venray een wiet- vrije gemeente is geworden." paleis" WARTE Pieten U een onbeSÏeGsZrTEN VAN i dinch met heerliwp JBRUNch/ warme gerechS v oude" en Brunch 19,95 Dinch 22 95 Hotel Asteria venray Kerst-/sfeershow boordevol glitters en parels DE OPLOSSING VOOR websdesign.nl V CAR-CITY VENRAY LOCATIE ADRES RUHL HAEGENS MOLENAAR TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Het aantal slachtoffers van ernstige verkeersongevallen in de gemeente Venray blijft licht dalen. In 2005 waren er 33 slachtoffers van wie er drie overleden, terwijl der tig mensen gewond naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Een jaar eerder telde Venray 36 verkeersslachtoffers van wie twee dodelijke. Dat staat in de verkeersanalyse van het ROVL (Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Limburg). In 2003 was het aantal slachtoffers 35, inclusief vijf verkeersdoden. Ook in 2002 overleden er in Venray vijf perso nen bij een verkeersongeval. Het totaal aantal slachtoffers was in dat jaar 38. In 2001 raakten nog 43 verkeersdeelnemers betrokken bij een ernstig ongeval, van wie 39 ziekenhuisgewonden en vier doden. In de gemeente Meerlo- Wanssum zijn in de afgelopen vier jaar geen dodelijke slachtof fers gevallen in het verkeer. Het aantal ziekenhuisgewonden in 2005 bedroeg zeven. In de drie jaar daarvoor lag dit aantal op vijf (2004), elf (2003) en acht (2002). Bestuurders en inzittenden van personenauto's (42%) zijn het vaakst betrokken bij een ernstig ongeval. Gevolgd door fietsers (21%), bromfietsers (20%), motor rijders (6%) en voetgangers (5%). Dit blijkt uit politiecijfers van heel Limburg. Bijna een kwart van de slachtoffers is achttien jaar of jonger. Bij de jongeren gebeuren de meeste ongevallen (45%) met een bromfiets. Het zijn meestal zestien- of zeventienjarigen. De fietsers komt met 32 procent op de tweede plaats. Hier zijn het de dertienjarigen die het vaakst betrokken zijn bij een ongeval. maakt 't, bezorgt 't Voor AANBIEDINGEN www.schutting.nl vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl iuhiiimiiimi»^ Honderdzevenentwintigste jaargang - week 45 - donderdag 29 november 2006 EN MAAS berden Boete bij eerder vertrek attractie Janneke Kooien wint vredesposterwedstrijd €Z m p.p. P-P- Kinderen van 3 t/m 5 jaar 9,50 Kinderen van 6 t/m 12 jaar €11,50 Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Tip van Sint en Piet: Vergeet een bezoekje aan Intratuin Venray absoluut niet. Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 www.intratuin.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl maandags gesloten NAI VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478)516708 Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Dc Tuin Totaal Markt Bcckwcg 52b Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1