BIJ AANKOOP VAN 1 ARTIKEL OF MEER* Open dag 'Westsingel 5' in Venray op 11 november ZATERDAG 11 NOVEMBER VENRAY GROTESTRAAT 69 COMPANY INFO: WWW.FORECAST.NL m.u.v. accessoires maximaal 1 tas per klant zolang de voorraad strekt alleen geldig in filiaal Venray PEEL EN MAAS Donderdag 9 november 2006 - Pagina 16 ADVERTENTIE Podotherapiepraktijk Ine Boot-de Vocht: Voetenwerk Vakwerk Podotherapie Yoetonderzoek Menselijke aspect Kusters scholing training: Leren op de werkvloer In company-trainingen Opdrachtgevers Dag voorziening: "Dagopvang en verzorging voor senioren ineen" Uniek in regio Gevarieerd programma FORECAST OPENING GRATIS TAS! Zaterdag 11 november openen de Podotherapiepraktijk van Ine Boot-de Vocht, Kusters scholing training en de dagvoorziening van Synthese en Thuiszorg Noord-Limburg gezamenlijk hun deuren aan de Westsingel 5 in Venray. Na een grondige verbouwing hebben deze organisaties hun intrek genomen in dit gemeenschappelijke pand. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de open dag tussen 10.00 en 16.00 uur. Hieronder stellen de organisaties zich alvast aan u voor. Op de begane grond aan de Westsingel 5-B, is de podotherapiepraktijk gevestigd van Ine Boot-de Vocht. In een moderne en eigentijdse ruimte, zijn uitgebreide mogelijkheden gecreëerd om patiënten nog beter van dienst te zijn. Twee behandelkamers staan ter beschikking en deze zijn ook voor minder-valide patiënten uitstekend toegankelijk. De nieuwe praktijk onderstreept de professionaliteit van het beroep en vormt een welkome verruiming van de krappe behuizing tot nu toe. De uitgebreide mogelijkheden, gecombineerd met de ruim 20 jaar ervaring van Ine Boot als podotherapeut, bieden voor veel patiënten de oplossing van hun voet- en onderbeenklachten. "Dat is precies het gebied waar podotherapie zich op richt", vertelt Ine Boot." Een podotherapeut behandelt uiteenlo pende voetklachten en klachten die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten. Denk hierbij aan enkel-, knie-, heup- en rugklachten en overbelasting van spieren bij veel staan en lopen. Een podotherapeut heeft een vierjarige HBO-studie achter de rug en mag zich paramedicus noemen. Een podotherapeut ziet vaak mensen met klachten die al geruime tijd bestaan. De gedachte 'wat vanzelf komt, gaat ook vanzelf weg' gaat bij voeten en het gehele steun- en bewegingsapparaat dikwijls niet op. Vermoeidheid in de voeten en de benen, lage rugpijn, opstartpijn in de voeten, kramp, tin telingen, ulcera (wonden), ingegroeide nagels enzovoort, zijn allemaal redenen om naar een huisarts of specialist te gaan. Deze kan dan doorverwijzen naar een podotherapeut." In de Podotherapie-Praktijk van Ine Boot vindt vervolgens een uitgebreid (voet)onderzoek plaats met moderne hulpmiddelen. Afhankelijk van de soort klachten, worden met behulp van computerapparatuur en drukplaten, loop- en drukanalyses gemaakt. Een verhoogde druk op de voorvoet bijvoorbeeld ('doorgezakte voorvoet'), wordt direct omgezet in een digitale afbeelding. Met behulp van dat beeld is de oorzaak van de klacht helder in kaart te bren gen. Een behandelplan wordt opgesteld en de klacht kan gecorrigeerd worden met behulp van bijvoorbeeld podotherapeutische zolen: individueel op maat gemaakt en exact gericht op het verhelpen van de specifieke klacht. Ine Boot: "Hoewel het lijkt alsof de klachten 'high-tech' benaderd worden, blijft het menselijke aspect natuurlijk het meest belangrijk. Door goed te luisteren naar de patiënt wordt vaak de klacht al (deels) duidelijk. Daardoor kan soms zelfs worden volstaan met een goed schoenadvies. Dat past uit stekend bij het streven om met zo min mogelijk ingrepen het optimale resultaat te bereiken: pijnvrij mobiel blijven." Meer informatie: Ine Boot-de Vocht: telefoon 0478-589176 Het opleidingsinstituut van Toos Kusters bestaat inmiddels zes jaar. Kusters scholing training geeft arbeidsmarktgerichte trainingen en cursussen aan volwassenen die werken, die een opleiding volgen of die de arbeidsmarkt gaan betreden. Kusters biedt cursussen Nederlands, Nederlands als Tweede taal en rekenen aan en traint sociale- en werknemersvaardigheden. "De cursussen Nederlands zijn er op diverse niveausvan alfabetisering tot het leren kennen van de nieuwe spellingsregels", licht Toos Kusters toe. "Bij rekenen varieert dat van bijvoorbeeld eenvoudig basisrekenen tot leren budgetteren. Voor deze cursussen geldt: toegepast op het dagelijks leven,geen lessen of rijtjes uit een boek. De cursussen Nederlands als Tweede taal zijn bedoeld voor anderstaligen die het Nederlands niet of onvoldoende beheer sen. Ook hier lopen de cursussen uiteen van alfabetisering tot voorbereiding op het Staatsexamen." Met de komst van de nieuwe Wet Inburgering per 01 januari 2007 worden er nieuwe eisen gesteld aan de opleidingsinstituten o.a. het bezitten van het Keurmerk Inburgeren. Kusters scholing training is volop bezig zich op deze nieuwe wetgeving voor te bereiden. Particuliere cursisten kunnen vanaf 1 januari 2007 bij het opleidingsinstituut terecht voor hun inburgering. "Bij de trainingen sociale vaardigheden en werknemersvaardigheden trainen we de vaardigheden die nodig zijn in contacten met anderen en in werksi tuaties", vertelt Toos. "Ook hier is het doel om deelnemers voor te bereiden op werk of om ze beter te laten functioneren binnen hun team of bedrijf." "We geven een deel van onze cursussen op onze locatie aan de Westsingel. Maar bijna 80% van onze cursussen en trainingen geven we bij bedrijven op de werkvloer; in company. Daarin onderscheiden we ons van de reguliere opleidingen: maatwerk bij het bedrijf, vanuit de leervraag van het bedrijf. Wij trainen de medewerkers van bedrijven in vaardigheden die zij bij het uitoefenen van hun functie nodig hebben. Vaak zijn dat taaltrainingen, met name voor allochtone medewerkers, maar ook sociale vaardigheden komen aan bod." "We werken voor justitie, gemeenten, sociale werkvoorziening, rëïntegratiebedrijven en het bedrijfsleven in de regio. Dat kunnen grote productiebe drijven zijn, maar ook kleine bedrijven waar het soms om een hele specifieke leervraag voor één medewerker gaat. Ons werkgebied is Noord- en Mid den-Limburg en Oost-Brabant. Op onze nieuwe locatie aan de Westsingel hebben we een eigen lesruimte waar alle trainingen verzorgd worden. Met name voor de cursussen Nederlands als Tweede taal beschikken we over een talenpracticum, leermiddelen en lesprogramma's,waardoor deelnemers hun eigen leertraject in eigen leertempo kunnen bepalen. Kusters scholing training werkt met bekwame en bevoegde docenten en trainers. Ze zijn enthousiast en betrokken en hebben ruime ervaring in het werken met volwassenen." Meer informatie: Kusters scholing training, telefoon 0478 - 532132 of e-mail info@kusters-scholing.nl. Wij sturen u graag onze brochure toe 'Het hemd van het lijf'. Website: www.kusters-scholing.nl Zaterdag 11 november wordt de dagvoorziening voor ouderen aan de Westsingel 5a in Venray officieel geopend tijdens de open dag. De hele dag door vinden diverse activiteiten plaats en zijn er vrijwilligers en activiteitenbegeleiders aanwezig die u uitleg kunnen geven over dagvoorziening. Tijdens de officiële opening wordt tevens de naam onthuld van de dagvoorziening. Begin dit jaar verhuisde de dagvoorziening naar een nieuw en groter onderkomen, na ruim tien jaar lang in het Joriskwartier onderdak te hebben gehad. Dagvoorziening is een voorziening voor zelfstandig wonende ouderen en combineert dagopvang met verzorging. Deze wordt aangebo den door welzijnsinstelling Synthese en Thuiszorg Noord-Limburg. De dagvoorziening is drie dagen per week geopend. Momenteel worden de voorbereidingen getroffen om vier dagen per week open te kunnen zijn. "De vraag naar dergelijke voorzieningen neemt toe, mede door het overheidsbeleid dat de zelfredzaamheid en zelfstandigheid van burgers sti muleert", licht Ankie Bongers van Synthese toe. "Ouderen blijven dan ook zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Soms is ondersteuning welkom en dan biedt de dagvoorziening uitkomst." Momenteel zijn er wachtlijsten voor zowel de dagopvang waarvoor geen indicatie nodig is, als de dagverzorging waarvoor wel een indicatie nodig is van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Twan Christians, rayonmanager van Thuis zorg Noord-limburg: "Wanneer er voldoende animo voor is, zouden we graag op zaterdag of zondag open gaan. Dit zou dan uniek zijn in deze regio." Ouderen kunnen bij de dagvoorziening terecht voor sociale activiteiten, ondersteunende begeleiding en persoonlijke verzorging. Er is altijd een gevarieerd dagprogramma. Voorbeelden van activiteiten zijn het gezamenlijk doornemen van de krant, geheugentraining, gezamenlijk gebruiken van de warme maaltijd en recreatieve en culturele activiteiten. Het bijzondere van dagvoorziening is, dat ouderen op de vertrouwde locatie van de dagopvang kunnen blijven als ze in de toekomst verzorging nodig hebben. Er is een activiteitenbegeleider aanwezig, die daar waar nodig ook verzorging kan bieden. Ouderen bij wie de zorgverlening door mantelzorgers een te zware opgave dreigt te worden, kunnen ook één of enkele dagdelen naar de dagvoorziening. Dat geldt ook voor ouderen die op een wachtlijst staan voor opname in een verzorgingshuis. Meer informatie? Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Thuiszorg Noord-Limburg, via 0478 526262 of Synthese, via 0478 517317. De activiteiten van de dagvoorziening worden mede mogelijk gemaakt door de inzet van vrijwilligers. Mensen die belangstel ling hebben om als vrijwilliger bij de dagvoorziening aan de slag te gaan, kunnen contact opnemen met Ankie Bongers van Synthese in Venray, telefoon 0478 517317.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16