Open huis in De Lindehof Spektakel aan de Maas Leerlingen dansen IT-bedrijf van start Concert Jellygoose Vier generaties in Meerlo Service rubriek 1 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 9 november 2006 - Pagina 11 Bijzonder dagactiviteitencentrum in Wanssum De regio Venray- Meerlo- Wanssum is dankzij een initi atief van Frans Geertshuis en Annemie Hermsen een bijzon der dagactiviteitencentrum rijker. In de vroegere boerde rij-slijterij aan de Meerloseweg in Wanssum geven ze mensen met een beperking een warme en veilige plek. Vrijdag 10 november om 16.30 uur opent wethouder Dickie Minken van de gemeente Meerlo-Wans- sum het centrum. Zondag 12 november is er open dag in De Lindehof van 11.00 tot 16.00 uur. Het particuliere dagactivitei tencentrum is speciaal bedoeld voor mensen met een zogeheten zorgvraag. Zoals bijvoorbeeld jon geren en volwassenen met ont wikkelingsstoornissen, maar ook voor mensen met een burn-out en mensen die zijn vastgelopen in het arbeidsproces en langdurig werklozen. De Linde hof Wanssum biedt ruimte aan zes cliënten per dagdeel. De kosten voor de dienst verlening kunnen de cliënten in principe betalen van het zoge heten persoonsgebondenbudget (PGB)."De cliënten krijgen in De Lindehof persoonlijke aandacht", aldus Annemie Hermsen Dagactiviteitencentrum De Lin dehof stemt zijn activiteiten af op de individuele mogelijkheden. De activiteiten zijn heel divers. Zo is er een atelier waarin gebruiks voorwerpen worden gemaakt zoals bijvoorbeeld fotoalbums en ordners, maar ook kartonnen en papieren lampen. En het mooie is dat de gemaakte voorwerpen verkocht worden in een eigen winkel. Een heuse cadeaushop die elke maandag, woensdag en zaterdag van 13-30 tot 17.00 uur geopend is voor het publiek. Daarin worden ook cadeauarti kelen verkocht die gemaakt zijn door cliënten van Bronlaak en het kunstproject Uit de Kunst in Druten. De verbouwde slijterij is ruim opgezet en de muren en deuren hebben bijzondere frisse en heldere kleuren. Pronkstuk in de grote ruimte is ongetwijfeld de grote spekstenenkachel die de winkel en het atelier verwarmt. In de houtgestookte kachel is ook een oven waarin pizza's en brood kunnen worden gebakken. Frans en Annemie in hun cadeaushop waarin artikelen worden verkocht die gemaakt zijn door cliënten. Frans Geertshuis is afkomstig uit De Rips. Hij werkte als jon gerenwerker en heeft een eigen drukkerij gerund. Momenteel is hij werkzaam bij de antroposofi sche instelling Bronlaak. Annemie Hermsen komt uit Ottersum en werkte als leerkracht in het basis onderwijs en als zorgmedewerker bij Vizier. Enkele jaren geleden besloten ze om samen een par ticulier dagactivitiencentrum te beginnen voor mensen met een beperking."We zijn ontzettend blij dat we dit pand in Wanssum heb ben gevonden", aldus Annemie Hermsen. Wanssum is weer toe aan een groots evenement dat jaar lijks op de kalender staat en veel volk trekt. Vroeger kende Wanssum de Havenfeesten. Zo'n feest met een regionale uitstraling moet terugkeren in Wanssum. Dat is althans de mening van twee actieve ondernemers in dit Maasdorp: Eetcafé De Maashoeve (van Bas en Bianca Roosen) en Van de Ligt Allicht (van Kathleen en Eric van de Ligt). Ze hebben de afgelopen maan den gebrainstormd met inwo ners, plaatselijke verenigingen als fanfare en drumband Concordia, de toneelvereniging en de dia lectgroep Ondiep. Bovendien is ook de vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum bereid gevon den om mee te doen. En zo ont stond een nieuw evenement in Wanssum: Spektakel aan de Maas. De eerste editie staat gepland op zaterdag 9 december van 19-30 uur tot middernacht. Wat is Spek takel aan de Maas? "Het spektakel bestaat uit onder andere demon straties en muziek. Spectaculaire demonstraties met consumenten vuurwerk. Dat belooft echt heel mooi te worden", weet Eric van de Ligt te melden. Daarnaast wordt ook informatie verstrekt over vuurwerk en wat er dit jaar legaal en illegaal is. Een ander element is een demonstratie carbidschieten. Vroeger werd in deze contreien ook veel carbid geschoten bij voorbeeld bruiloften.Vanwege het vuurwerkspektakel is ook de vrij willige brandweer aanwezig. "We gaan enkele brandweerdemon straties geven en het publiek laten zien wat het is om vrijwilliger bij de brandweer te zijn", licht brand weercommandant Sraar Theeu- wen zijn aanwezigheid toe. "Het valt niet mee om tegenwoordig vrijwilligers voor de brandweer te werven en dan is het goed om te pas en te onpas het publiek en potentiële vrijwilligers te laten zien wat we doen en wat we van de vrijwilligers verlangen." Ter wijl op de oevers van De Maas bij De Maashoeve de demonstra ties plaatsvinden, worden in een speciale grote tent bij De Maas hoeve hapjes van winterse kost geserveerd. En vanaf 22.00 uur is er een muziekfeest waaraan onder andere de succesvolle Wanssumse band Ondiep haar medewerking verleend. Deze band staat inmid dels met haar nieuwe cd en titel song An't Water in de Limbo top 1 en daarmee heeft Spektakel aan de Maas meteen een Limburgse topper op de bühne staan. De Wanssumse toneelvereniging 't is Wat tekent voor een soort straat theater. Bezoekers die aankomen worden al snel geconfronteerd met de vrijwilligers van 't Is Wat. "We denken met Spektakel aan de Maas het publiek in Wanssum en de regio een spectaculair eve- De organiserende initiatief nemers in vergadering bijeen: v.l.n.r. Sraar Thee uwen. Eric van de LigtBianca en Bas Roosen en Kathleen van de Ligt. nement aan te bieden dat jaarlijks op het einde van het jaar terug komt", aldus Bas Roosen. Spekta kel aan de Maas heeft ook al een eigen website: www.spektakelaan- demaas.nl Alle leerlingen en leerkrachten van de basisscholen St.-Anna in Blitterswijck en St. -Willibrordus in Geijsteren doen op donderdag 16 november mee aan een mas sale dansactie. Het doel is om aan dacht te vragen voor het belang van sport en bewegen. Ambassa deurs van deze recordpoging zijn oud-schaatsster Barbara de Loor en Paul Rosenmöller, voorzitter van het convenant Overgewicht. Naar verwachting geven duizen den Nederlanders op 16 novem ber om 11.15 uur gehoor aan de oproep om vijf minuten te swin gen op het nummer What a feeling, bekend van zangeres Irene Cara. Het streven is om in het Guinness Book of Records te komen onder de titel 'de meeste mensen die gelijktijdig op verschillende plaat sen aan het dansen zijn'. Hiervoor zijn 200.000 deelnemers nodig. Twee jaar geleden bracht de actie ruim 700 organisaties en ruim 143.000 mensen op de been. Deze keer wordt alles op alles gezet om het record te breken. Sinds drie jaar voert het Nederlands Insti tuut voor Sport en Bewegen in opdracht van het ministerie van VWS de beweegcampagne Flash! uit om Nederlanders te stimuleren in ieder geval dagelijks een half uur te bewegen. Drie jonge ondernemers uit Meerlo, Hegelsom en Horst hebben voor hun nieuw bedrijf TVI computers onder dak gevonden in het leeg staande kantoorgebouw van Rabobank Venray, aan de Beatrixstraat in Meerlo. De komst van het bedrijfje is een aanwinst voor het dorp omdat het altijd beter is dan een leeg staand pand met het opschrift: te koop of te huur. In het pand openen ze zondag middag 12 november een win kel/showroom en een werkplaats voor reparaties van computers onder de naam TVI Computers, dat staat voor Thiesen-Verdellen International Computers. Er is die dag een open dag van 10.00 tot 16.00 uur waar inwoners van Meerlo-Wansum en relaties kennis kunnen maken met het nieuwe onderdak. "We zijn erg blij dat we deze ruimte in het centrum van Meerlo hebben gevonden", zeggen de drie ondernemers in koor. Die ondernemers zijn Mark Verdellen (32) uit Horst, Erik Verdellen (28) uit Hegelsom en Pascal Thiesen (21) uit Meerlo. De jonge onder nemers hebben alle drie van hun hobby hun beroep gemaakt. Mark en Erik timmeren al twee jaar aan de weg en hebben al een aardige klantenkring opgebouwd. De afgelopen tijd hebben ze tijdelijk onderdak gehad in het oude Boe renbondgebouw in Swolgen. Enke le maanden geleden kwamen de succesvolle ondernemers Pascal Thiesen tegen, die ook graag een eigen bedrijfje wilde starten met derden. "Het klikte meteen met de gebroeders Verdellen", zegt Pascal Thiesen. De drie bundelen dus hun krachten omdat ze dan een nog betere service kunnen bieden aan mensen en grotere klanten ook kunnen helpen. Bovendien is de bereikbaarheid groter en er is altijd een aanspreekpunt in de winkel nu ze met z'n drieën zijn. "Service staat voorop en mensen kunnen bij ons terecht voor hard- De drie jonge ondernemers voor het Rabobankgebouw in Meerlo (v.l.n.r.) Mark Verdellen Pascal Thiesen en Erik Verdellen. ware (computers en laptops en onderdelen) software, advies, stan daard systemen en maatwerk", aldus de jongste van de onderne mers, Pascal Thiesen. De afgelopen dagen hebben ze met hulp van familieleden de kantoorruimtes van de Rabobank verbouwd en ingericht tot win kel/showroom en werkplaats. Dag van de Mantelzorg De Dag van De Mantelzorg 2006 is bedoeld om aandacht voor mantelzorg te vragen en alle mantelzorgers één dag in het jaar in het zonnetje te zetten. Het thema van 2006 is; Mantelzorg is van alle leeftijden. In de gemeente Meerlo-Wanssum vindt op dinsdag 14 november van 9-30 tot 12.30 uur een bijeenkomst plaats in de sociëteit van de KBO gelegen naast de basisschool Mgr. Jennis- kensstraat in Meerlo. Dit is tevens de maandelijkse bijeenkomst van de belangen- en contactgroep Mantelzorgers gemeente Meerlo- Wanssum Bij alle bijeenkomsten ligt voor iedere mantelzorger een attentie klaar. Jan Deenen treedt af Tijdens de ledenvergadering van carnavalsvereniging De Wiend- buul op vrijdag 10 november gaat Jan Deenen aftreden als voorzitter. De Wiendbuul heeft ruim drie honderd leden. Vorig jaar vierde de vereniging nog het 5x11-jarig jubileum. Deenen is sinds 2001 voorzitter van de carnavalsvereni ging en sinds 1989 lid van de car navalsvereniging. Hij was in 1991 prins van De Wiendbuul en in de jaren 1995 tot en met 2000 was hij in de functie van 'politie' actief binnen de vereniging. In 1998 trad hij toe tot het bestuur van de vereniging. De nieuwe voorzitter wordt tijdens de ledenvergadering bekendgemaakt. Bij het uitkomen van de nieuwe prins, tijdens het Wiendbuulebal op zaterdagavond 18 november, wordt nog even stil gestaan bij het aftreden van Dee nen. De ledenvergadering wordt gehouden vanaf 21.00 uur in café De Buren in Wanssum. Live registratie Noisy Stuff The Rock Became Silence,The Memories Louder, heet de 45 minuten durende dvd met daarop een bijzondere live registratie van cameraman Frank van Zwamen uit Venray van het eenmalige en dus unieke reünieconcert van de legendarische band Noisy Stuff. Op de dvd is ook een uitgebreide fotoreportage te vinden. Het con cert vond plaats op initiatief van cafetaria Ad de Kleijn uit Wanssum bij gelegenheid van de opening van de Wanssumse kermis. De dvd is verkrijgbaar bij cafetaria Ad de Kleijn in Wanssum. Check voor meer informatie www.awafilms. com. Viering St.-Willibrordus In Geijsteren wordt op zon dag 12 november het feest van St.-Willibrordus gevierd. Patroon van de parochie, van het gilde en van de bond voor ouderen. Vanaf 10.00 uur is er, bij goed weer, een plechtige eucharistieviering bij de St.- Willibrorduskapel in het bos. Het gilde brengt de gilde-eer en verzorgt samen met het kerkkoor de gezangen. niet ontvangen? Bel 582877! In café de Beurs in Horst kan men op zondag 12 november vanaf 21.00 uur genieten van een optreden van de uit Wanssum afkomstige band Jellygoose. Jel lygoose bestaat tien jaar en heeft in de afgelopen jaren veelvuldig opgetreden binnen en buiten de regio. In het begin gestart met vier man, met covers van Millencol- lin, NOFX en Pennywise, maar nu alweer enkele jaren met z'n vijven. Jellygoose brengt op geheel eigen wijze de nummers van muziekhel den van vroeger en nu ten gehore. The Bangles, CCR, John Denver en Clouseau, Jellygoose maakt er een eigen versie van! Om het succes compleet te maken heeft de band de laatste drie jaar twee cd's uit gebracht. De eerste, heel toepas selijk Greatest Hits genaamd werd begin 2003 uitgebracht. Dit album bevat dertien nummers en smaak te absoluut naar meer. In oktober 2005 begonnen ze aan de opna mes van de tweede cd. Een vier talige cd, vijf muzikanten, enkele zeer gewaardeerde gasten en goede wil hebben deze cd tot een waar collectors item gemaakt die ook een stuk volwassener klinkt. Layin' Eggs, omdat Jellygoose alle nummers op deze cd zo heeft her schreven, dat het nu ook echt hun eigen ding is. Jellygoose speelde in het verleden al eerder samen met ondermeer Di-rect, Heideroosjes, V-Male Peter Pan Speedrock en BZB. Wat Jellygoose laat horen en zien lijkt dan ook wel duidelijk, herkenbare muziek voor jong en oud in een geheel nieuw jasje. De band staat garant voor een spet terende show en vooral heel veel plezier. Eva Verbruggen in Meerlo is geboren op 4 oktober en zij is de vierde generatie in de vrouwelijke lijn. De trotse overgrootmoeder, Lies Dorussen-Geurts (84), woont in Velp bij Grave en oma Rieky Peters-Dorussen (56) woont al sinds haar huwelijk, 33 jaar gele den met Jeu Peters, in de Meer- lose Hoofdstraat. Dochter Wendy Verbruggen-Peters (30) uit Meerlo bracht de baby ter wereld en daar mee was de vierde generaties een feit. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11