ag il^nwwsi 25 KORTING JlElAlNis Jubilarissen gehuldigd! üJPft V* Kerstconcerten Menno van Delft in het Theehuis Tien jaar Over de Rooj gebundeld Limburgse Almanak iSr "«r~ A 1 1 PEEL EN MAAS Donderdag 23 november 2006 - Pagina 23 Programma Schouwburg Venray Sinterklaas, Judy en Me en het dansfeest It's a beautiful world: Schouwburg Venray heeft de komende week weer drie erg gevarieerde en bij zondere voorstellingen op het programma staan, voor jong én oud. Om alle kinderen van de gemeente Venray alvast warm te laten draaien voor het heerlijk avondje, is er een Sinterklaaskleur plaat ontworpen. Kleur de kleur plaat in en lever hem bij Schouw burg Venray in voor zaterdag 25 november en maak kans op leuke prijzen! De meest prachtige crea ties zijn al ingeleverd en ze blijven bij de schouwburg binnenstro men. De medewerkers zijn druk bezig alle kleurplaten tentoon te stellen aan de voorzijde van de schouwburg. Kleurplaten zijn op te halen bij boekhandel Van den Munckkof, Reisbureau Vice Versa, Nimco House of Schoes en bij Schouwburg Venray. Men kan het ook downloaden op www. oewiee.nl. Zondag 26 november om 14.30 uur komt Sinterklaas hoogstpersoonlijk in de foyer van de schouwburg de prijswinnaars bekendmaken. JUDY EN ME Dinsdag 28 november kan men in Schouwburg Venray vanaf 20.00 uur genieten van de voor stelling Judy and Me, een reis door het leven van Judy Garland. Over the Rainbow, Trolley Song, Embraceable You, een greep uit het repertoire van Judy Garland. De toeschouwers worden in deze minimusical meegenomen langs de hoogte- en dieptepunten van ooit 's werelds grootste perfor mer. Op vijfjarige leeftijd wordt de kleine Judy voor het eerst het toneel opgeduwd. Haar moeder, verblind door roem, geld en het talent van haar dochter, zorgt er voor dat danslessen, zanglessen en acteerlessen vanaf dat moment haar enige routine zijn.Tegen alle verwachtingen in wordt Garland uiteindelijk het idool van een nieuwe generatie. Judy maakt haar droom waar. Of was het de droom Judy en me, foto: Chantal Depagne. van haar moeder? Er zijn nog kaar ten voor deze bijzondere voorstel ling beschikbaar. BEAUTIFUL WORLD Op woensdag 29 november is het de beurt aan It's a beautiful world van het Scapino Ballet Rot terdam. It's a beautiful world is een puur dansfeest met een tien tal dansstukken in verschillende decors wervelend achter elkaar. Het stuk laat een wereld zien waarin schoonheid en drama in eikaars verlengde liggen en met één vingerknip van plaats kunnen wisselen. Een wereld van contras ten, van ongerijmdheden en van humoristische taferelen die soms zijn afgezet tegen een maatschap pij gerelateerde, actuele inhoud. Een wereld van het sentiment van Johnny Cash, de grootsheid van Bach, de humor van Liza Minnelli, het opzwepende van Raz Mesinai of het duistere van Der Blutharsch. De prikkelende titel van deze voor stelling verwijst met een knipoog en dosis ironie naar de politieke drijfveren voor de maakbaarheid van een nieuwe wereldorde. Zo gevarieerd als de bijdragen van de choreografen André Gingras, Marco Goecke, Steven Shropshire, Georg ReischlJaakkoToivonen en Ed Wubbe zijn, zo verrassend is hun onderlinge samenhang. Met een mix van eigentijdse dansstij len en elementen uit de folklore- en showdans kan deze pure dans avond, gemaakt door maar liefst zes choreografen voor alle twintig topdansers van Scapino het beste kunnen worden omschreven als de Wereld van dans. Ed Wubbe creëert een nieuwe voorstelling die hij heeft samenge steld met choreografieën uit eer dere TWOOLS voorstellingen die alleen te zien zijn geweest in Rot terdam. Aanvang 20.00 uur Voor deze voorstelling zijn nog kaarten beschikbaar. Voor vragen kan men contact opnemen met Schouw burg Venray via tel. (0478)530999- Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl Lezersactie in samenwerking met Schouwburg Venray Als een theaterproductie na 20 jaar, meer dan 2000 voor stellingen en ruim 1.000.000 bezoekers nog steeds een storm van bijval ontketent bij het publiek, dan moet dat wel een heel bijzondere productie zijn. Jeans is daar zo'n voor beeld van! De vijftien voorgaande shows, waarin Jeans ruim 800 (greatest) hits de revue liet passeren, heb ben dat overtuigend bewezen. Vele jonge artiesten maakten met hun geweldige vakmanschap en enthousiasme, jaar in jaar uit, een waar spektakel van deze gouden formule. Alle reden dus voor het gezelschap om van deze nieuwe show ook weer één groot feest te maken. 'The one and only super- spectacular song and dance show with the greatest hits of all times' is en blijft een fantastische en unieke gebeurtenis. En voor de vele duizenden Jeansfans de beste garantie voor een avond uitbundig theaterplezier. Dit jaar schitteren de talenten Eileen Grooteman,An De Brandt, Caroline Keiler, Sjoerd Oomen, Ben Blom, Jaap Strijker, Remco Vereijken en Jorien Zee vaart op de bühne van Schouwburg Venray. Wegens groot succes is er een extra voorstelling bijgeboekt. Op donderdag 28 december 20.00 uur is de voorstelling Jeans 20 nog maals te vinden in het Venrayse theater. Bijzonder is de meet greet na afloop van de voorstelling in de foyer. De artiesten komen op deze avond een praatje maken met het publiek. Meer informatie over deze voorstelling is terug te vinden op www.schouwburgvenray.nl. Kaarten zijn te reserveren tijdens de openingstijden van de kassa, maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en uur. Tegen inle vering van de kortingsbon krijgt u als lezer van de Peel Maas 25% korting op een toegangskaart van de voorstelling Jeans 20 op don derdag 28 december om 20.00 uur. U kunt telefonisch kaarten reserve ren op het telefoonnummer 0478- 530999 of kaarten reserveren bij de kassa van de schouwburg. Op reeds gekochte kaarten kan geen restitutie worden verleend. Deze aanbieding is niet geldig in combi natie met andere aanbiedingen. Bij het ophalen van de gereserveerde kaarten moet aan de kassa de kor tingsbon getoond worden. Jeans 20 is op 28 december te bewonde- Foto. Wim Klavers. ren in de schouwburg. 6^-' LEZERSACTIE PEEL MAAS Crescendo Toneelvereniging Crescendo brengt het toneelstuk Pension Bidon. Het stuk wordt opgevoerd op zaterdag 25 en zondag 26 in De Smelehof in Ysselsteyn en op maandag 18 december in Schouw burg Venray. Pension Bidon is geschreven door Philip King en Parnell Bradbury en vertaald door Wint Kubbenga. Henk Deters maakt met dit stuk zijn debuut als regisseur. Het stuk gaat over Pierre Bidon die na zijn wielercarrière in België is blijven hangen en sinds een aantal jaren eigenaar is van Pension Bidon.Tegen zijn wil heeft zijn broer Johan met zijn gevolg 'onderdak' in zijn pension voor duistere zaakjes.Als Pierre op een dag plotseling sterft, erft Johan alle bezittingen van zijn broer, inclusief Pension Bidon. Op een voorwaar de! Het valt echter niet mee om aan die voorwaarde te voldoen. Zeker niet als de familie Wijkersloot plot seling verschijnt in Pension Bidon. Kaarten: cafetaria Snackers via tel. 545025 en bij Supermarkt Coop Seuren. De schouwburgkaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Venrayse schouwburg. Y||l pmm r DA In partycentrum De Witte Hoeve vond zaterdagavond weer de jaarlijkse Cecilia-feest- avond plaats voor de leden en partners van het Venray's Mannenkoor en genodigden. Ruim tweehonderd leden, part ners en familie namen deel aan dit feest. De avond startte met de hul diging van de jubilerende leden: Piet Pannekoek (12,5 jaar lid), Jo Gommans en Jan Herraets (25 jaar lid) en Wilbert Hendrix (40 jaar lid). De jubilarissen werden uitge breid toegesproken door voorzit ter Theo Janssen. Daarbij werden naast bloemen natuurlijk ook de traditionele jubileumborden en -tegels uitgereikt. De vertegen woordiger van het KNZV-Limburg, de heer Will Selen, reikte de bonds- speldjes en de oorkondes uit. Hier na vond een uitgebreide receptie plaats en en bracht het koor de jubilarissen nog een korte serena de. De avond verliep voorts geheel conform het thema: Indonesië. Good-old Theo van Dijk praatte op een soepele wijze de avond aan elkaar. Een echte tovenaar verraste de aanwezigen aan de tafels en een Indonesisch orkest verzorgde live muziek, terwijl een originele Indonesische dansgroep de aan wezigen erg enthousiast maakten! Uiteraard werden nog de nodige acts opgevoerd door onder meer de eigen VMK-groepjes GZN, het GEL-koor en de Krontjongens. Alle jubilarissen op een rijtje. Tijdens de gehele avond werden warme Indonesische gerechten geserveerd en er was ook Indone sisch bier! Aan het einde van de avond completeerden tropische vruchten het feestmenu. Verras send was tevens een fotoraad sel, waarbij men babyfoto's van vijftien leden moest herkennen, geen gemakkelijke opgave was. De feestcommissie samen met de directie en personeel van de Witte Hoeve, hadden het onderste uit de kan gehaald om de aanwezigen op een zo fijn mogelijke wijze te laten verpozen. Oproep oud-leden Venrode In 2007 viert Popkoor Venrode zijn vijftigjarig jubileum. Dit jubi leum komt in het teken te staan van vele festiviteiten, zoals onder andere de uitvoering van Jesus Christ Superstar, gearrangeerd en gedirigeerd door Max Smeets voor Venrode. Venrode hoopt bij deze uitvoering veel oud-leden te mogen begroeten en mee te laten genieten van de ommezwaai die het koor enkele jaren geleden gemaakt heeft naar pop en 'easy- listeningmuziek' met als hoogte punt voor 2007 de uitvoering van Jesus Christ Superstar op 30 en 31 maart en de extra voorstelling op 5 april in SchouwburgVenray. De Schola Cantorum van het Ward-Instituut en het Dietsch Vocaal Ensemble verzorgen een kerstconcert met zowel gregori aanse als meerstemmige gezangen op zaterdag 9 december vanaf 20.00 uur in de parochiekerk van Zesgehuchten in Geldrop en op zondag 10 december vanaf 16.00 uur in parochiekerk St. Lambertus in Horst. De Schola bestaat uit der tig zangers uit Limburg, die zich onder leiding van Louis Krekel- berg hebben bekwaamd in het zin gen van gregoriaanse gezangen. De schola heeft een homogene koor klank en brengt in de gezangen de neumen, muzikale tekens boven vroeg middeleeuwse teksten, genu anceerd tot leven. Haar aandeel in het kerstconcert is gevarieerd. Zo worden naast bekende gezangen uit het kerstrepertoire, ook gezan gen ten gehore gebracht die afkom stig zijn uit een Frans handschrift uit Rouen, zoals het responsorium Verbum Caro, de genealogie van Christus, het Officium Pastorum uit het herdersspel, het Gloria XV, aangevuld met nieuwe teksten en melodieën. Het vocale dubbel- kwartet Dietsch Vocaal Ensemble heeft zich onder leiding van Ed Kronenberg, dirigent en oprichter, met zorgvuldig gekozen reper toire sinds 1969 tot een bijzonder gezelschap ontwikkeld. Bijna alle leden hebben een vakopleiding in de muziek genoten. Het con cert wordt gezamenlijk besloten met het Puer nobis Nascitur, een gezang uit het handschrift Officia Propria, afkomstig uit de vroegere abdij in Thorn. Het is gewenst, dat de toehoorders bij binnenkomst in de kerk een uitgebreid pro grammaboekje kopen. Uitgebreide informatie over de koren is te vin den op www.schola-wardinstituut. nl. en www.dve.dse.nl. Expostitie in IROK Galerie IROK in Horst opent op zondag 26 november van 13.00 tot 17.00 uur de deuren voor een tentoonstelling van verschillende kunstenaars. De kunstenaars zijn Jos Bamps, Nadine de Meester, Arthur Bernard,Tjerk van de Veen en Nico Namara. Bamps komt uit België en heeft zich toegelegd op de materieschilderkunst. De kleu ren zijn aards, de voorstellingen abstract. De toeschouwer ervaart een bijzondere rust maar tegelij kertijd ook enorme kracht. De Meester exposeert haar bronzen sculpturen. Veelal staat de mens centraal. De patina die ze gebruikt is zeer natuurlijk van kleur, waardoor de beelden puur heid uitstralen. Deze kunstenares is woonachtig in België. Bernard, oorspronkelijk uit België maar thans woonachtig in Rotterdam, schildert natuur en mens in diepe kleuren. Van figuratief tot abstract, dit alles in een warme kleurstel ling. Bernard geniet in binnen - en buitenland een grote bekendheid. Van der Veen is geboren in Zwolle. Inspiratie voor zijn keramisch werk vindt hij in geologische ver schijnselen, zoals vulkanisme en stollingsgesteente. Het werk bevat elementen uit de kleurenwereld van korstmossen, mineralen, schel pen en koraal. Namara is geboren in Indonesië en woonachtig in Duistland. Hij is een veelzijdig kunstenaar. Herhaling van een motief in de dripping techniek, maakt dat de toeschouwer zich in het schilderij waant. Namara laat ook enkele schilderijen uit zijn balletserie zien. Adventsconcert HONL Het HONL houdt op zondag 26 november vanaf 15.00 uur een adventsconcert met vocalgroup Hoor's! in de Norbertuskerk in Horst. Er zijn diverse vocale en instrumentale solistische bijdra gen te horen van onder andere Marjolein Kuenen, die als sopraan vast aan het HONL verbonden is. Zij is te horen in het Panis Ange- licus van Cèsar Franck. Daarnaast soleert Judith Weusten onder begeleiding van het koor in het Agnus Dei. Weusten is een nieuw dertienjarig sterretje aan het muzi kale firmament. Zij speelde eerder in de door Albert Verlinden op de planken gezette musical Annie. Het HONL onder leiding van Sjef Klinkers en Hoor's! met als diri gent Sjraar Klaassens staan garant voor een sprankelend repertoire. De Locht Op zondagmiddag 26 novem ber wordt in streekmuseum De Locht in Melderslo speculaas gebakken. De precieze samenstel ling daarvan wordt door de bak ker geheimgehouden! Kinderen mogen de bakker helpen bij het vormen en bakken van de specu laasjes en pepernoten. Een hout snijder uit Kevelaer laat zien hoe houten speculaasplanken worden gemaakt. Wie niet zo van specu laas houdt, kan terecht bij de smid of de stroopmaker. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Het tweede concert in het Theehuis van het Odapark vindt plaats op zondag 26 november en wordt gegeven door Menno van Delft. Oud-leerling van Gustav Leonhardt en Bob van Asperen is Menno van Delft een specialist in de beste traditie van de zoge naamde historiserende speelwijze van de oude muziek. Hij speelde met alle belangrijke gezelschap pen en solisten op dit terrein: het Ensemble Schönbrunn, Marion Verbruggen en Jaap ter Linden, het Amsterdamse Combattimento Consort en het Nederlands Blazers Ensemble.Voorts maakte hij opna mes bij Chandos, Decca, Globe, Harmonia Mundi en vele anderen. Zondag worden twee heel bijzon dere instrumenten gespeeld, het clavichord, een fluisterstil instru ment dat veel mogelijkheden voor expressiviteit biedt. Het clavecim- bel is robuster en werd vooral gebruikt in de tijd van de barok. Informatie, kaarten a 17,euro (incl. pauzeconsumptie) en abon nementen zijn uitsluitend verkrijg baar bij Concertorganisatie Fred H. Renirie op t/f 0478 582472 of per e-mail fredh.renirie.@home.nl of aan de ingang van het Theehuis vlak voor aanvang van het concert. Voor informatie over de serie van het volgende seizoen kan men op hetzelfde adres terecht. De column Over de Rooj ver schijnt sinds eind 1996 wekelijks in de Venrayse editie van Dagblad De Limburger. Schrijver van de stukjes, de Venrayse journalist Bert Albers, is daarom in de archieven gedoken op zoek naar kostbaar heden uit tien jaar Over de Rooj. Het resultaat is een boekje met ruim vijftig columns, getiteld Tus sen Vic en ik. Vanaf eind novem ber ligt het in de Venrayse boek handels. De titel refereert aan de twee perioden waarin de schrij ver tien jaar Over de Rooj heeft opgedeeld.Van eind 1996 tot april 2004 verschenen de columns elke zaterdag onder het pseudoniem Vic. Sindsdien ondertekent Albers de stukjes met zijn eigen naam. "Het is een heel ander gevoel of je schrijft onder een pseudoniem of onder je eigen naam", geeft de Venrayse journalist aan. "Vooral in de eerste jaren werd er in bepaal de kringen in Venray druk gespe culeerd over de identiteit van die Vic", herinnert hij zich. "Het was soms erg grappig om midden in zo'n gesprek te staan." De titel geeft volgens Albers ook aan dat er langzaam een soort relatie ont staat tussen de schrijver en zijn pseudoniem. Het lezen van Tussen Vic en ik is een kleine geschiede nis van tien jaar Venray. De grote en kleinere gebeurtenissen komen voorbij, de mooie en minder fraaie karaktertrekjes van Venray en zijn bewoners worden belicht. Beke ken door de bril van de columnist. De rijke Harrie Maessen en zijn BMW, de Venrayse baksteencul- Winterexpositie in De Lochting In galerie De Lochting is een expositie te zien van een groot aantal kunstwerken van kunste naars die eerder in de galerie exposeerden. Er zijn veel schilde rijen te zien, maar er is ook een grote verscheidenheid van ruim telijk werk zoals bronzen beel den, keramische potten en scha len, glas en houten objecten. De nadruk bij deze tentoonstelling ligt zowel op de grote verschei denheid als op de betaalbaarheid. Wegens familieomstandigheden is de galerie de komende weken alleen op afspraak open. Galerie De Lochting is bereikbaar via tel. (0478)585173. tuur, Lonsdalers, het Annaterrein, de verwoede pogingen van de gemeente Venray om van servet tot tafellaken te groeien. Maar ook portretjes van opvallende Venraynaren als Hub Clephas of de schillenboer. Tussen Vic en ik is een echte Venrayse productie geworden. Typografie, vormge ving en omslagontwerp zijn van Leo Creemers van Bureau LEO, de fotografie is van Gé Hirdes en het boekje is gedrukt bij drukkerij Van den Munckhof. Het boekje telt 68 pagina's en is te koop bij de Bruna Boekhandel en bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Kleiner werk Het Vierlingsbeekse Konings kerkje is op zaterdag 25 en zon dag 26 november het decor van een groepsexpositie. Elf kunste naars die de afgelopen zes jaar exposeerden in het Koningskerk je laten klein werk zien onder de titel Kleiner werK. Met de opbrengst blijven beeldende kunsttentoonstellingen behouden voor de toekomst. Kleiner werK is een interessante tentoonstel ling. De ontmoeting met werk van kunstenaars die eerder in het Koningskerkje exposeerden vormt een aardige terugblik op de afgelopen jaren. De stijl van werken valt te herkennen, maar is in klein formaat toch weer net even anders. Soms gaat het om een rake potloodschets op papier, een landschappelijke aquarel, een kleurige lino, een speelse collage of een mooi paneeltje. Soms om Mariadoekjes die Frans Megens voor deze gelegenheid met kor ting aanbiedt. Onder de noemer Kleiner werK treft men heel wat hebbedingetjes, al dan niet met een lijstje erom. De deelnemende kunstenaars zijn Dorien Melis, Johan Claas- sen, José Heerkens, Ans Verdijk, Loe Tulkens, Ruth vd Pol, René Ziedses des Plantes, Ria van Eyk, Frans Megens, Maria Megens en Jos Wigman. Kleiner werK is een aantrekkelijke expositie om te bekijken, maar vormt tevens een verkooptentoonstelling zodat het Koningskerkje ook in de toekomst exposities kan blijven organiseren. De tentoonstelling is op zaterdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas De Limburgse Almanak, editie 2007, is het naslagwerk over Limburg. 256 kleine pagi na's over Limburg in verleden en heden, op binnenzak- of handtasj esfor maat. In het boekje staat informatie over de nieuwe samenstellingen van de colleges van B en W in Lim burg en de adressen van heem- kundeverenigingen en musea zijn in de almanak eenvoudig te vinden, net als data van kermis sen van andere activiteiten op cultureel gebied. De omslag van de Limburgse Almanak symboli seert wat Limburg was, is en zal zijn, met zijn rijke historie, zijn natuur en cultuur, zijn mijnen en oude boerderijen, zijn landschap pelijk schoon en moderne indu strie. In de eerste 64 bladzijden staat alles over kalenders, katho lieke en andere feest- en gedenk dagen, de natuur door de jaren heen, maanstanden en astrologie. Het tweede deel is gewijd aan de samenstelling van de provincie en Limburgse Almanak gemeentebesturen. Ook molens, kastelen, boerderijen en talrijke culturele instellingen staan in het boek beschreven. De almanak is een prettig naslagwerk voor Lim burgers en anderen die Limburg een warm hart toedragen. De Limburgse Almanak is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 4,25 euro. Sinterklaas, Judy en Me en It's a beautiful world Met Peel en Maas naar Jeans 20 JEANS 20 Donderdag 2H december 2U.UU Trgrn inlevering vïttt kiirlingsliun bij dir ifiöal «kassa van ftcflMUVtar# Vcnrny, Ii.rif.g1t u als lezer van de Prei Maas-, 25% bailing up een toegangskaart van Jons 20. fee korting geldt aJleeti voor de voorstelling op iloniJenlag 28 «lei nuibtir urn 20.00 wenr., rolang dr voorraad -strekt. Och- jet* hiopi l m •m in.rtsd.qi 20 dUCftmtar 2006. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23