SKC'06 naam Swolgense korfbalclub Laagste prijzen in Meerlo-Wanssum €19,5Q X Hulp bij rouwverwerking Dickie Minken stopt bij PS Medio 2007 duidelijkheid over sportparken Brandweer zoekt vrijwilligers Service rubriek Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Huizen in Brabant duurder dan in Limburg SKC'06 is de naam van de nieuwe korfbalclub in Swol- gen. In zalencentrum 't Brug- eind in Meerlo werd de naam zaterdagmiddag op feestelijke wijze door het jongste en oudste lid van de vereniging onthuld. De afkorting SKC'06 staat voor Swolgense korfbal club, opgericht in 2006. De naam van de eerste korf- club in de gemeente Meerlo- Wanssum werd bedacht door Lara Beurskens, die door voorzitter Wilma Vervoort van de Konink lijke Nederlandse Korfbalverbond (KNKV) afdeling Zuid zaterdag- Het is een proces waarmee bijna iedereen wel eens in aanraking is geweest of zal komen. Of het nou gaat om hen die zélf iemand zijn ver loren, of iemand die je nastaat een dierbare heeft verloren, rouwverwerking blijft een moeilijke procedure. Petra Ewalts (48) uit Wanssum werd zich hier nog meer van bewust, nadat zij in 2004 haar eigen psychotherapeutische prak tijk opende. Ze is tot de con clusie gekomen dat mensen soms verstrikt raken in hun eigen leven, en wegzakken in het verdriet om een dier bare. Om deze mensen meer duidelijkheid te verschaffen over het rouwproces en hen meer inzicht te geven in hoe anderen ermee omgaan, heeft zij besloten lezingen te gaan geven. Lezingen over rouwproces, hoe bent u op dat idee geko men? "Sinds ik mijn eigen praktijk ben begonnen, valt het me steeds meer op dat werkelijk ieder mens in aanraking komt met de dood. Met het verlies van een dierbare, én het rouwproces dat daaraan ver bonden is. Zowel volwassenen die bijvoorbeeld een ouder of partner verliezen, als kinderen waarvan de schildpad sterft: iedereen is wel eens met verlies geconfronteerd. Vooral het jezelf losmaken van dit verlies en van het rouwen blijkt voor veel mensen een probleem te zijn. De steun en toeverlaat die ze krijgen van familie en vrienden is onmisbaar, maar blijkt in sommi ge gevallen niet genoeg. Mensen middag in het zonnetje werd gezet en haar feliciteerde met de woor den: "Proficiat Lara! Als je later oma bent, kun je tegen je kleinkin deren die korfballen altijd zeggen: 'Die naam heb ik verzonnen!'. Dat is toch wel erg bijzonder!" De initiatiefnemers Wim en Petra van de Munckhof uit Swol- gen begonnen in maart te lob byen voor een korfbalclub in hun woonplaats omdat er vooral voor meisjes weinig buitensportmoge lijkheden in Meerlo-Wanssum zijn. Anette Beurskens schaarde zich achter het plan van de twee, die al jarenlang actief zijn in de korfbal wereld. Wim van den Munckhof is raken verstrikt in hun eigen leven, weten niet meer wat te doen, en vinden hun draai niet meer. De manier waarop nabestaanden zich afvragen of het wel normaal is dat ze na vijf jaar nog steeds dagelijks huilen en eigen gevoelens in twij fel trekken, is voor mij de reden geweest om deze lezing op te zet ten." Wat wilt u precies bereiken met een lezing? "Het gaat mij er vooral om dat ik mensen meer inzicht kan geven in een rouwproces, en ervoor kan zorgen dat ze zichzelf weer serieus gaan nemen. Ik wil de nabestaan den leren naar zichzelf te kijken. Wat betekent dit verlies voor mij, en hoe ga ik er mee om? Voor dier baren van hen gaat het vooral om 'hoe bied ik een luisterend oor, en op wat voor manieren kan ik bij dragen aan de rouwbegeleiding?' Ik laat mensen kennismaken met een algemeen rouwproces, voor zover dat bestaat, aangezien dit per persoon enorm verschilt. Als mensen meer inzicht krijgen in een rouwproces, gaan ze het her kennen: bij zichzelf of bij anderen. Ik maak ook meer bekend voor ze. Het is normaal om te rouwen en zeker in het begin zal het verlies je hele leven opslokken. Pas als blijkt dat je na lange tijd nog geen zin hebt om bijvoorbeeld je hobby op te pakken en te genieten, is het tijd om aan de bel te trekken." Wat zou in zo'n geval dan een mogelijke oplossing kun nen zijn? "Als deze rouwbegeleiding na een bepaalde tijd niet voldoende blijkt, kan 'rouwtherapie' nodig momenteel als trainer betrokken bij onder meer korfbalclub DES in Vierlingsbeek en Petra van den Munckhof zet zich in voor de korf balclub in Hegelsom. Hun twee kinderen korfballen eveneens. Zoon Cas scoorde zaterdag in het D-jeugdduel tegen Wittenhorst zelfs het eerste officiële thuisdoel- punt voor SKC'06. INTRODUCTIE De introductielessen en ken nismakingsbijeenkomsten die in Swolgen en Tienray in de afge lopen maanden werden gehou den, krijgen nu een vervolg in de dorpen Meerlo, Blitterswijck en zijn. Ik vind dit eerlijk gezegd een vreselijk woord, maar het houdt in dat er méér nodig is. Ik zal dat zelf nooit aangeven, maar laat het volledig over aan de persoon in kwestie.Als hij of zij bij me komt en vertelt dat hij lang geleden iemand verloren is en dat het rou wen zijn leven volledig heeft over genomen, weet ik dat het tijd is voor intensievere therapie. Nabe staanden moeten de grip op het leven terugkrijgen." De lezing over omgaan met ver lies van Petra Ewalts vindt plaats op 30 november en zal afhanke lijk van deelname in Venray of Wanssum zijn. Hij gaat altijd door, Dickie Minken-Jansen keert na de verkiezingen voor de Provin ciale Staten in maart 2007 niet meer terug als Statenlid. De Wans- sumse wil haar wethouderschap in Meerlo-Wanssum niet langer meer combineren met het Staten lidmaatschap. Ze was in totaal zes jaar lid van Provinciale Staten, maar ging dit jaar tevens aan de slag als PvdA- wethouder in Meerlo-Wanssum." De belangrijkste reden is dat ik mijn aandacht volledig op het wethouderschap in de gemeente Meerlo-Wanssum wil richten", laat Minken-Jansen weten. "Als wet houder leefbaarheid sta ik voor de Broekhuizenvorst. Inmiddels heeft SKC'06 ruim dertig jeugdleden: twee welpenteams, een D-jeugd- team en een C-jeugdteam. Het ini tiatief krijgt ondersteuning vanuit de Koninklijke Nederlandse Korf bal Verbond en Sport-3, het pro vinciale project om de amateur sport te bevorderen. De jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 18 jaar zijn afkomstig uit vooral Swolgen, maar ook uit Tien ray en Blitterswijck. Meer leden zijn natuurlijk nog altijd van harte welkom. Heb je interesse om te korfballen, dan kun je informatie opvragen en je opgeven bij Anette Beurskens, tel: 0478-692704. Petra Ewalts: "Het gaat mij er vooral om dat ik mensen meer inzicht kan geven in een rouw procesen ervoor kan zorgen dat ze zichzelf weer serieus gaan nemen. Ik wil de nabestaanden leren naar zichzelf te kijken. Wat betekent dit verlies voor mijen hoe ga ik er mee om?" ongeacht het aantal aanmeldingen. De lezing begint om 20.00 uur en kost 7,50 euro.Voor meer informa tie en opgave kunt u mailen naar welkom@praktijkewalts.info Voor verder informatie over haar praktijk kunt u terecht op www.praktijkewaltsinfo uitdaging om de invoering van de wet Maatschappelijke Ondersteu ning in goede banen te leiden. Het doel van deze nieuwe wet is dat burgers zo lang mogelijk zelfstan dig kunnen leven en wonen. De gemeente wordt hét loket waar iedereen terecht kan voor advies, hulp en ondersteuning. We moe ten nog veel werk verzetten om onze klanten straks zelf een advies op maat te kunnen geven, maar ik wil me daar graag 100 procent voor inzetten. Ook de andere aan dachtsvelden in mijn portefeuille, zoals de sport- en gemeenschaps accommodaties en het jeugdbe leid, kunnen op mijn volle aan dacht rekenen de komende jaren." Uit verkoopgegevens van het derde kwartaal van dit jaar blijkt dat de gemiddelde woningprijzen in de regio het laagste zijn in de gemeente Meerlo-Wanssum. De groot ste onafhankelijke woonsite DIMO onderzoekt ieder kwar taal alle bij het kadaster gere gistreerde woningtransacties. Van de gemeenten in de regio Noord-Limburg en Oost-Brabant scoort Meerlo-Wanssum het laagste met een huizenprijs van 205.106 euro .Wel moet opgemerkt worden dat in het derde kwartaal slechts veertien woningen van De vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum levert zaterdag 9 december ook een forse bijdrage aan het Spekta kel aan de Maas. "Je kunt van ons ook wat vuurwerk ver wachten", zegt commandant Sraar Theeuwen. Van begin af aan hebben de twee Wanssumse ondernemers, Bas Roosen en Eric van de Light, met Theeuwen gebrainstormd om het Spektakel aan de Maas tot een groots evenement te maken. "En daar horen wij als brandweer bij", vindt Theeuwen. Zijn vrijwilligers korps bestaat uit twintig vrijwilli gers (onder wie een vrouw: Karin Willems) en een professionele man, de brandweercommandant zelf. De brandweer is altijd op zoek naar mannen en vrouwen die graag vrijwilligers bij het korps willen worden. Sportieve mensen die binnen een straal van vier kilometer bij de brandweerka zerne wonen zijn welkom. Poten tiële brandweermensen moeten er wel rekening mee houden dat eigenaar veranderden. Ook in Ven ray ligt de verkoopprijs nog aan de lage kant met 242.892 euro. In de gemeente Venray vonden 83 transacties plaats. De gemeenten Helden (239-160 euro) en Horst aan de Maas (232.753 euro) vallen nog iets goedkoper uit dan Venray. Terwijl de woningprijs in Seve- num met 249.733 euro iets hoger ligt. Opvallend is dat de Brabantse gemeenten veel hoger scoren. Alleen de Limburgse gemeente Bergen weet zich met een huizen prijs van 278.947 euro enigszins te meten met de duurdere Braban ders. De gemeente Laarbeek staat bovenaan met een gemiddelde de brandweer in veertig procent van de gevallen uitrukt voor een brand en zestig procent voor red dingsacties bij verkeersongevallen tot en met het schoonspuiten van het wegdek. "Zo'n groot evenement als Spektakel aan de Maas is een prima plek om ons te laten zien", meent de brandweercomman dant. De brandweermensen heb ben voor het avondprogramma enkele spectaculaire demonstra ties op stapel staan. Een daarvan is de demonstratie 'de vlam in de pan'. Daarnaast wordt een demon stratie gegeven op elke wijze de brandweermensen een slachtof fer, dat bekneld in een autowrak zit, bevrijden. En ten slotte is er een bijzondere demonstratie op het water met de eigen brand weerboot. Via speciale verlichting kan het publiek de acties op het water prima volgen. Het spekta kel in Wanssum vindt zaterdag 9 december vanaf 19-30 uur plaats op de oevers bij grand-eetcafé De Maashoeve aan de Kooy in Wans sum. verkoopprijs van 287.729 euro. Gevolgd door Deurne (284.539 euro), Bergen, Boxmeer (275.542 euro), Gemert-Bakel (273-113 euro), Sint Anthonis (273-013 euro), Someren (254.939 euro) en Helmond dat met 242.537 euro vrijwel gelijk ligt met Venray. Alle gegevens staan vermeld op de woonsite DIMO.nl dat samen werkt met het Kadaster. De prijzen zijn gebaseerd op alle feitelijk ver kochte woningen in een bepaalde periode. Dit in tegenstelling tot de NVM die haar cijfers enkel baseert op de transacties gedaan door NVM-makelaars, circa 50 procent van de woningmarkt. Amnesty International zoekt collectanten Amnesty International zet zich in voor mensenrechten. Deze onaf hankelijke en onpartijdige organi satie krijgt geen subsidie, neemt geen geld aan van regeringen en politieke partijen en is dus voor haar inkomsten geheel afhankelijk van de vrijwillige bijdragen van leden en giften. De jaarlijkse col lecte is voor Amnesty dan ook een belangrijke bron van inkomsten. Nog elke dag worden op vele plaatsen in de wereld de rechten van mensen geschonden. Daarom is het belangrijk dat Amnesty International haar werk kan blij ven voortzetten. Amnesty vindt dat iedereen recht heeft op een veilig en menswaardig bestaan, het recht niet te worden gemar teld, het recht op vrijheid van geweten en van meningsuiting. En het recht niet te worden gediscri mineerd. Amnesty zoekt nog collectanten in de gemeente Meerlo-Wanssum. U kunt zich via collecte@amnesty. nl of www.amnestyinteractief.nl opgeven als collectant. Kijk voor meer informatie op www.amnesty. nl/collecte of bel met één van de medewerkers, tel: 020-7733834. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Naam: 'Nabestaanden moeten de grip op het leven terugkrijgen' Is het financieel en plano logisch haalbaar om nieuwe gemeentelijke sportparken te bouwen aan De Helling tussen Meerlo en Wanssum en op het sportpark in Swolgen? Medio 2007 willen de raadsfracties in beeld hebben wat de bouw van de twee centrale accommoda ties gaat kosten. De komende maanden laten burgemeester en wethouders de mogelijkhe den en onmogelijkheden van de twee hoofdlocaties onder zoeken. De fracties in de gemeenteraad konden zich maandagavond welis waar vinden in de twee beoogde locaties, maar vinden wel dat het college vaart moet maken. Om die reden willen de partijen dat het onderzoek naar de haalbaar heid van de locatie aan De Hel ling, waar de fusieclub SV United onderdak moet krijgen, eerder afgerond wordt. Niet in 2010 moet duidelijk zijn of deze locatie reali seren is, maar in 2007, als ook het kostenplaatje voor de bouw van een nieuw sportpark in Swolgen, waar de buitensportverenigin gen uit Tienray en Swolgen hun intrek moeten nemen, in beeld is. Op de locatie van TOP in Tien ray heeft de gemeente te maken met grond van hoge natuur- en landschappelijke waarde, van daar dat als onderkomen voor de verenigingen uit beide dor pen waarschijnlijk voor het park in Swolgen gekozen wordt. In Swolgen gaan ze ervan uit dat er een nieuw sportcomplex wordt gebouwd, maar dat is niet zeker, zo bleek maandagavond tijdens de raadsvergadering. "Er komen bin nen de gemeente twee moderne, eigentijdse locaties en dat gebeurt of door nieuwbouw of renovatie", verklaarde verantwoordelijk wet houder Dickie Minken (PvdA). Voor april 2007 zijn er nog geen concrete resultaten te verwachten. Mocht blijken dat de realisatie van een nieuw sportcomplex aan De Helling niet haalbaar is, dan is het sportpark van voetbalclub BW die zelfstandig wil blijven, volgens een bestuur van BW ook een goede stek voor een nieuw gemeente lijk sportpark. "In Wanssum en Meerlo kan niet worden gebouwd, Blitterswijck beschikt over een prachtige accommodatie die goed uit te breiden is", stelde voorzitter Hans Speijcken maandagavond. De voetbalclub wil zelfstandig blijven en BW voor het dorp behouden. Om het achterstallig onderhoud weg te werken, krijgt BW in het plan 47.000 euro mee. Veel te weinig, vindt het bestuur van BW. Want uit een offerte die de vereniging liet opstellen, blijkt dat er ruim 200.000 euro nodig is voor een opknapbeurt van het sportpark in Blitterswijck. Een adviesbureau berekende voor de gemeente Meerlo-Wanssum een afkoopsom van 42.000 euro. Dat werd uiteindelijk 47.000 euro, volgens wethouder Minken een bedrag dat heel redelijk is. De gemeente draagt immers altijd maar dertig procent bij aan de renovatiekosten, zo betoogde zij. Wanneer de bouw van een nieuw sportpark aan De Helling niet haalbaar blijkt te zijn, dan komt het sportpark van Blitterswijck pas in beeld, zo besloten de frac ties maandagavond. Maar eerst wil de politiek de uitkomst van het haalbaarheidsonderzoek afwach ten en tot april 2007 wordt er dus ook niet meer gesproken over de hoogte van een overgangsbijdrage voor BW. Donderdag 23 november 2006 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum handtekening: 4 Bankreknr. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) K.WofiJrih itiifiwk KoifW

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11