Je bent niet gek als je niet blowt Open dag over huid verbetering Nieuwe badkamer? 5ALE Grote hobbymarkt in Venray Boerenbruidspaar De Piëlhaas Prins Frank 2 in Overloon Prins Peter in Vierlingsbeek jg btS totaalbouw Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 16 november 2006 - Pagina 7 Minister Hoogervorst (ministe rie van VWS) heeft het startsein gegeven voor de landelijke voor lichtingscampagne Je bent niet gek als je niet blowt (want 80 pro cent van de jongeren blowt niet) gericht op jongeren van veertien tot achttien jaar. Hij deed dit door zijn foto te plaatsen op de web site www.drugsinfo.nl. Tijdens de campagne kunnen jongeren foto's of filmpjes op de website zetten met een toelichting waarom ze wel of niet blowen. Geen weten schappelijk feiten maar sociale informatie van jongeren zelf om ze te prikkelen na te denken over hun blowgedrag of ze te sterken in hun keuze om niet te blowen. De GGZ Noord- en Midden-Lim burg en de GGD Noord- en Mid den-Limburg verspreiden het campagnemateriaal op scholen en houden informatiebijeenkom sten Kind en drugs voor ouders en andere belangstellenden. Op dinsdag 21 november wordt er van 20.00 tot 22.00 uur een infor matiebijeenkomst gehouden in Bibliotheek Venray. In de campag- nemaand november rijdt de Drugs Infobus door heel Nederland. Op 29 november wordt de campagne landelijk afgesloten tijdens het jongerenprogramma Re-Action van TMF, dat die avond geheel gewijd is aan blowen. Jongeren die hun foto of filmpje op www. drugsinfo.nl. hebben gezet, maken kans om mee te praten tijdens deze live uitzending. Raadpleeg voor meer informatie over blowen de Drugs Infolijn (0900-1995) of www.drugsinfo.nl. die tijdens de campagneweken de mogelijkheid biedt op werkdagen tussen 18.00 en 20.00 uur te chatten met mede werkers van de Drugs Infolijn. Ouder worden doen we alle maal. En helaas gaat dat gepaard met een droge huid, rimpels, vlek ken en oneffenheden. Maar er is meer aan te doen dan menigeen denkt. "Met peelings, voedende producten, een zachte laser en een kleine naald kan ik veel mensen helpen", vertelt Mariëtte Lenssen, eigenaar van schoonheidssalon Esthé. "Op 23 november houd ik een open dag, om mensen te laten kennismaken met mijn technieken en producten. Even aanmelden via telefoon of e-mail is voldoende voor een half uur behandeling." Esthé is gelegen op een rustgeven de locatie in Oostrum. De salon is voorzien van een moderne uitrusting en de klanten komen er met een herboren gevoel van daan. "Ik vind het belangrijk om mijn klanten te laten ontspannen", vertelt Mariëtte. "De huid van de moderne, drukke mens heeft veel te lijden onder stress, luchtvervui ling en een droog binnenklimaat. Ik geef daar tegenwicht aan met behandelingen van onder andere Pascaud. Dit merk is helemaal gericht op de wat oudere huid en alle behandelingen zijn goed op elkaar afgestemd." De voedende, verzorgende pro ducten van Pascaud zijn onder gebracht onder de merknaam Carat. Een behandeling met Carat bestaat uit reiniging van de huid van gezicht en hals om deze ver- Kadernota subsidies Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft ingestemd met de kadernota subsidies. Door middel van deze kadernota, die voor vaststelling aan de gemeenteraad zal worden aangeboden, wordt invulling gege ven aan een van de aanbevelingen uit het onderzoeksrapport van de rekenkamercommissie De sub sidie de Baas. Het komen tot een expliciete algemene kaderstelling ten aanzien van het instrument subsidies is een van de sporen die in het plan van aanpak De subsidie de Baas" is opgenomen. Via de kadernota leggen ze de visie op subsidie vast en stellen ze de beleidskaders ten aanzien van het instrument subsidies vast. Hierdoor creëert de gemeente Venray voor haar partners en zichzelf meer duidelijkheid over het instrument subsidies: onder andere wat verstaan we onder subsidies en welke vormen van subsidies kennen we. Daarmee zet de gemeente een goede stap om subsidies de baas te zijn. Aan de hand van de beleidskaders wordt de Algemene Subsidieverordening (ASV) aangepast. Nadat de kaders zijn bepaald moet inhoudelijk beleid ontwik keld worden, bijvoorbeeld het accommodatie- of evenementen- beleid. In dit inhoudelijk beleid moet worden aangegeven hoe en onder welke voorwaarden het subsidie instrument ingezet kan worden om de verwachte beleids doelen resultaten te kunnen behalen. volgens te laten volzuigen met voedende stoffen. De huid krijgt een stralende teint en rimpels ver vagen doordat de huid veel min der droog is. Er is ook een kuur verkrijgbaar, die thuis 24 dagen wordt gevolgd. Indien nodig kan de uitwendige behandeling wor den ondersteund met pillen die de voedingsstoffen van binnenuit aanvullen. "Soms heeft een huid een vale kleur die er met alleen voeden niet beter uit zal zien", vervolgt Mariëtte. "Een chemische peeling biedt dan uitkomst. Dode huidcel len verdwijnen en wat overblijft is een gezonde, stralende huid, die er weer tijden tegen kan. Bij een verslapte huid biedt de zachte laser een oplossing. In een serie behandelingen kan ik de huid ver stevigen. De resultaten zijn echt verbluffend! Voor de behandeling van plaatselijke rimpels, bijvoor beeld bij de ogen of de mond, gebruik ik een kleine naald. Het lijkt misschien even eng, maar van Bio Skin Jetting voel je niets. Er worden geen stoffen ingespoten, de naald maakt alleen wat huid- lagen los. Terwijl je eigen lichaam de huidlagen herstelt, vervaagt de rimpel." Kortom, Esthé heeft aller lei behandelingen in huis die alle maal op hun beurt een duidelijk omschreven doel hebben. "Samen met de klant bespreek ik eerst het probleem. Soms kimt iemand bij mij voor de zachte laser en raad ik haar aan om alleen plaat selijk de rimpels aan te pakken. Voor iedereen is een oplossing op maat voorhanden." De open dag op 23 november vindt plaats in Oostrum, aanmelden kan via tel. (0478)582494 of email info@ esthe.nl. Meer informatie over de behan delingen is te vinden op www. esthe.nl. Verbouwing De Foekepot Basisschool De Foekepot kan haar gebouw aanpassen aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Het college van B en W heeft inge stemd met de verbouwingsplan nen voor een bedrag van 58.547. euro. In De Foekepot worden een extra spreekkamer, een remedial teaching kamer, een extra kamer voor interne begeleiding en een betere indeling van de bestaande directieruimtes gerealiseerd. De school heeft zelf in overleg met hun bestuur Stichting Primair Onderwijs Venray en regio hier voor hun wensen aangegeven. De gemeente stemt hiermee in. In 1994 heeft de gemeente Ven ray 3-017.000 euro beschikbaar gesteld om alle 21 basisscholen in Venray aan te laten passen aan de laatste ontwikkelingen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Inmiddels is voor zeventien scholen goedkeuring verleend. Aanpassing aan de scho len loopt tot en met 2007. Afgelopen vrijdag vond de jaar lijkse feestavond voor de leden van de Venrayse vrijwillige brand weer plaats. Tijdens deze avond werd Martien Arts door burge meester Waals gehuldigd vanwege zijn 35-jarig jubileum bij de Ven rayse brandweer. Martien Arts (foto) is beheerder van de kazerne en bevelvoerder van de dagploeg. Walter van Hoek, Johan Hooftman, Stefan Jansen en Maria Verstegen ontvingen uit handen van burgemeester Waals een oorkonde vanwege hun 15- jarig jubileum, en Paul Pluijm voor zijn 10-jarig jubileum bij het Ven rayse korps. Traditioneel worden op deze feestavond ook bevorde ringen en de diploma's uitgereikt aan de leden die een cursus suc cesvol volbracht hebben: Emiel Verbong (diploma brandwacht); bouw tegels sanitair 20-30-M0% korting of meer.... op gehele najaarscollectie. 5teenstraat II6 I Boxmeer I Tel. 0M85-572M7I Nick Saffie, Hanneke Peeters en Job Goumans (diploma brand wacht en bevordering); Jos Smits, Emiel Verbong en Casper Vloet (diploma brandwacht le klasse, bevordering); Niels Schwachöfer, Guido Coppes, Niels Alofs en Ron Baltussen (diploma brandwacht HBT, bevordering) ;Jos Wilms (plot ter WVD); Paul Pluijm (diploma onderbrandmeester); Stefan Jan sen (certificaat Organisatie Mate rieel); Johan Hooftman (diploma brandmeester); Jan Willems en P.WJenneskens (certificaat repres sie brandmeester 508). De avond stond verder ook in het teken van het afscheid van commandant Peter Bandsma, die per 1 januari overstapt naar de Hulpverleningsdienst Brabant noord en wordt gedetacheerd bij de gemeente Oss. De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. (RW) houdt op zon dag 19 november haar jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria in Venray. Hobbyisten uit de wijde regio presenteren zich met zelfge maakte producten. Er staat zo'n 115 meter kraam pjes opgesteld waar men de meest uiteenlopende hobbycreaties kan kopen of ideeën op kan doen voor een eigen hobby. Als extra activiteiten draait het rad van for tuin diverse rondes, met als hoofd prijs een elektronische hapjespan. Ook kunnen de aanwezigen de waarde van een boodschappen- pakket raden; dat door de winnaar meegenomen mag worden. Drie entwintig jaar geleden werd RW opgericht. Inmiddels telt de ver eniging ruim vierhonderd leden. Twaalf jaar geleden ontstond het idee om een hobbymarkt te hou den. Zo konden de deelnemers aan de diverse activiteiten hun producten tonen en kon het bud get van de vereniging verhoogd worden. De hobbymarkt begon klein schalig, maar heeft zich de afge lopen jaren ontwikkeld tot een groots regionaal evenement waar veel mensen hun gading vinden. In alle zalen van de benedenver dieping van het Venrayse hotel bevinden zich de tientallen kraam pjes en stands. Het aanbod van de hobbyisten is gevarieerd en uitge breid. Ook de organiserende reuma vereniging biedt producten uit eigen activiteiten aan. De markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j [jD aar kunt u op rekenen! Zondagmiddag is in een bom volle foyer van de Venrayse schouwburg het nieuwe boeren bruidspaar van De Piëlhaas uitge komen. Tijdens de jaarlijkse Haze- paeper kwam het paar tijdens een spetterende show met een wand vol met foto's tevoorschijn. Lang zaam werd duidelijk wie er zeker niet tevoorschijn zouden komen als nieuwe boerenbruidspaar. Toen alle foto's waren omgedraaid kwam datgene waar iedereen al de hele middag op zat te wachten; het uitkomen van het nieuwe boe renbruidspaar. De nieuwe boe- renbruid is Elke (Janssen):"daoch- ter van de Schaelen Haejkneuter van de Rieksweg uut Moeek an de kalde kant van de Maas en van Johanna, de Pieëlhazin van d'n bute-ring uut Rooj" geworden Zij zal op vastelaovesdinsdag 2007 in de onecht worden verbon den met boerenbruidegom Bram (Hermans): "zoeën van Gieleke ziene jongsten oeëgappel en van Hekke Mieneke urre klejje Piet." Elke werkt op het kinderdagver blijf "het kleine kabouterhuis" als kinderleidser. Haar partner is John Houdt en samen hebben ze 2 zoontjes Joël van 31/2 jaar en Mees van 12 weken.Bram is werk zaam bij Nelipak als ontwerper. Hij is getrouwd met Anita Ermers. Heeft 2 kinderenTeun, jongen, van 41/2 jaar en Pien, meisje van 21/2 jaar. Bram speelt de deksels bij de pretband. In het vervolg van de show werd de rest van de boeren familie gepresenteerd. Een ding werd na deze middag wel duide lijk: vastelaovend 2007 zal met het bruidspaar Elke Janssen en Bram Hermans een knallend feest wor den. Zij sloten af met hun motto: "Weej hebbe de vörm te pakke, en laote d'n dinsdag nie ienkakke." foto Hoedemaekers Tijdens het prinsenbal van car navalsvereniging Huibuuke in Overloon is prins Frank de twee de op verassende wijze onthuld als de nieuwe heerser. Tijdens het prinsenbal in de cultuurbunker konden de bezoekers een aantal internationale dartsgrootheden aan het werk zien die onderling strijd leverden om de onthulling van prins carnaval 2007. De darts wedstrijd vond zijn climax toen een van de dartprofessionals de roos trof. Het reusachtige dartbord kwam spontaan in beweging en de contouren van de prins werden zichtbaar. Het publiek was laai end enthousiast toen prins Frank (Martens) vanachter het dartbord tevoorschijn kwam. De prins heeft Leon Ewals als zijn persoonlijke adjudant aangesteld. Prins Frank de tweede (43 jaar) is in het dage lijks leven werkzaam als brood- en banketbakker bij Bakkerij Degen in Overloon. Samen met echtge note Myra en de kinderen Maik en Dennis zijn ze woonachtig op de Bergkamp in Overloon. De prins is goed ingeburgerd in Overloon. Zijn grootste hobby's zijn darten, tennissen en toeren op zijn motor. De kostumeringswedstrijd, die werd gehouden tijdens het prin senbal, werd bij de enkelingen gewonnen door Renè Henckens met haar voorbeeldige uitbeelding van een stewardess. Bij de paren ging de eerste prijs naar Victor en Rolf die uitgedost waren in prach tige kostuums. De eerste prijs bij de groepen werd behaald door De tromme laars, een uitvoering die door Pier re Vloet en vrienden ten tonele werd gebracht. Koningin Beatrix heeft een bezoek gebracht aan het eiland Sint Maarten en daar onder andere een viering mee gemaakt van de Dag van Sint Maarten op 11 november. De vorstin woonde een cultureel jongerenfestival bij in een sportcomplex, waar diverse zang- en dansvoorstellingen, poëzievoordrachten en para des van jeugdgroepen voor de koningin werden gehouden. Een steelband van jongeren speelde onder meer het Wil helmus en het volkslied van dit eiland. En juist dat volkslied heeft een Venrayse achtergrond. Het is namelijk geschreven en gecom poneerd door de Venrayse missio naris Gerard Kemps (1902-1990). In 1954 is de pater benoemd tot pastoor in het dorpje Grand- case op het eiland Sint Maarten bij zijn vriend en medebroeder pater Jan Verstappen uit Oirlo. Kemps schreef en componeerde op het eiland achter zijn pastorie, met uitzicht op het hagelwitte strand en de blauwe zee het lied 'O Sweet Sint Maartens land', dat door de eilandbewoners wordt beschouwd als hun volkslied. Kemps kreeg op dit eiland voor onder meer het schrijven van het volkslied en zijn pastoraal werk een koninklijke onderscheiding. Op 28-jarige leeftijd werd Kemps priester gewijd en benoemd tot propagandist van het missiewerk van zijn congregatie, de paters van de Heilige Geest. Pater Kemps was een begenadigde spreker. Tijdens zijn propagandatochten door het land groeide onder andere zijn belangstelling voor het werk van Pater Gerard Kemps: schrijver van het volkslied de Belgische schrijver/dichter/ priester Guido Gezelle. Hij kende zowat alle teksten van Gezelle uit zijn hoofd en declameerde deze graag tijdens zijn propaganda- avonden. Zijn verzameld werk van Gezelle is in de oorlog verloren gegaan bij een bombardement van het huis van de familie Kemps op de hoek van het Schouwburgplein en het Henseniusplein. Tijdens dit hevige bombardement verloor de pater ook zijn ouders, zijn broer Harry en dienstbode Truus Tijssen. Enkele jaren later vertrok Kemps naar de west. Hij overleed op 31 december 1990 in het rusthuis van de paters van de H. Geest in Gennep. De tweeduizend bezoekers, onder wie veel jongeren die zaterdag op Sint Maarten de Dag van Sint Maarten vierden, samen met de koningin, hebben wellicht niet meer geweten van de oorsprong van hun volkslied. De koningin zei in een dankwoord in het sportsta dion blij te zijn dat ze de speciale dag met de inwoners kon vieren. Daarmee kwam een eind aan het tweedaagse bezoek van de konin gin aan Sint Maarten. Peter Blenckers is op zaterdag 11 november uitgeroepen tot prins van de Keieschieters in Vier lingsbeek. Tijdens een drukbezocht prin senbal werd de nieuwe heerser, Peter IV aan het publiek gepresen teerd. Hij wordt ondersteund door zijn adjudant Geert (van Bree), die jeugdprins is geweest bij De Blie- kers in Maashees. Prins Peter 4e is 45 jaar oud en getrouwd met Trudy. Samen hebben ze twee dochters: Maud en Lynn. Peter heeft een stukadoors- bedrijf en mag zich tijdens zijn regeerperiode ambassadeur noe men van de tennisclub en Volhar ding Al. Martien Arts 35 jaar vrijwilliger brandweer In de BTS sanitairshowroom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe, van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen naar wens de complete uitvoering verzorgen. Alles in één hand! Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.nl '^eerdienst Koninklijk bezoek met Venrayse tintje

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7