Geen vrachtverkeer over nieuwe afrit De Brier? Tim wint ballonwedstrijd Wachtlijsten korter, meer goedkope huurwoningen Problemen kabelkrant Minister verricht start voor actie fietsverlichting Weer rechtszaak over De Nissehoff Reconstructie Vlierstraat Julicher Meijer McGREGOR MAN WOMAN PEEL EN MAAS Donderdag 16 november 2006 - Pagina 3 Ondernemers protesteren: 'Leunseweg wordt veel te gevaarlijk' Het blijft onrustig rond de komst van woonboulevard WoonMax naar De Brier. Komende maandag start de aanleg van een extra toe gangsweg vanaf de afrit van de Deurneseweg. Onderne mer Leo Reintjes vraagt bij de rechtbank in Maastricht een voorlopige voorziening aan om de aanleg tegen te houden. Er heerst momenteel grote ver warring bij enkele ondernemers aan de Leunseweg. In een bijeen komst op maandag 30 oktober in het gemeentehuis kregen ze te horen dat alle vracht- en bevoor- radingsverkeer van WoonMax géén gebruik mag maken van de nieuwe afrit. Dit staat weliswaar in geen enkel verkeersbesluit, maar het schijnt een onderlinge afspraak te zijn tussen de gemeen te en ontwikkelaar 3WVastgoed. Het gevolg is dat het vracht verkeer alleen via de Leunseweg en de brandweerkazerne aan de Acaciastraat WoonMax kan berei ken. De omliggende ondernemers protesteren hier fel tegen. Omdat de Leunseweg al een heel drukke straat is en zij daardoor al belem merd worden in hun plannen. Ze vinden het daarom onbegrijpelijk dat het vrachtverkeer van Woon Max niet over de nieuwe afrit mag. Navraag bij de gemeente levert een heel ander verhaal op. "Natuurlijk mogen de vrachtau to's van de nieuwe afrit gebruik maken", zegt voorlichtster Josine van Loon. "Die weg is open voor iedereen. Alle normale weggebrui kers kunnen er overheen. Er is geldt geen enkele beperking." De ondernemers Robert van Rijswijck en Leo Reintjes staan perplex. "Er is ons duidelijk ver teld dat het laden en lossen via de Leunseweg en Acaciastraat moet gebeuren", zegt Van Rijswijck van het bedrijf Rocomm. "We waren verbaasd en zijn er flink tegenin gegaan. Want het wordt hier een veel te gevaarlijke situatie vooral met al die fietsers. Er kan op de Leunseweg wel een permanente EHBO-post worden ingericht." Dinsdag kreeg Van Rijswijck tij dens een gesprek met twee amb tenaren het nog eens bevestigd. De gemeente heeft vaker aan gegeven de Leunseweg juist auto- luwer te willen maken. "Daarom komt er ook die nieuwe afrit. Die is juist voor de bereikbaarheid van De Brier", zegt Josine van Loon. Leo Reintjes van Reintjes Advies snapt er even niets meer van. "Het zijn leugens. Waarom wordt ons een heel ander verhaal verteld? Het is toch te gek voor woorden. Ik vermoed dat ze op een slinkse manier dit erdoor willen drukken. Want we kunnen op bijna geen enkele manier bezwaar maken." Toch stapt Reintjes naar de rechter. Want er is wel beroep mogelijk tegen de tijdelijke afslui ting van de afrit - gedurende de werkzaamheden die drie weken duren - en tegen de rijrichting. Bovendien loopt de termijn van zes weken pas af op 23 november, weet Reintjes. "Dus ze mogen op 20 november nog helemaal niet beginnen." De bezoekers van WoonMax uit de richting van Deurne en Leunen kunnen ook niet via de nieuwe afrit de woonboulevard bereiken. Zij kunnen er alleen naar toe via de Leunseweg en Acaciastraat. "Dus wij worden straks sowieso opgezadeld met veel meer ver keer over de Leunseweg", zegt Reintjes. "Terwijl ik mijn perceel niet mag ontsluiten omdat dat ver keerstechnisch niet mogelijk zou zijn. En voor 3W Vastgoed kan in één keer alles. Ik voel me aardig genomen. Ieder bedrijf moet zijn eigen verkeersprobleem oplossen. Dat moeten wij ook." Dat het verkeer vanuit Deurne en Leunen niet via de nieuwe afrit naar WoonMax kan, komt omdat er te weinig ruimte is voor een weg met twee rijrichtingen tus sen de rotonde aan de Leunseweg en de afrit. Dit weggedeelte blijft zoals nu een eenrichtingsweg. De grond ernaast is eigendom van Leo Reintjes. "Ik had mijn grond graag afgestaan om daar een fatsoenlijke weg aan te leggen. Maar er is mij nooit iets gevraagd. Ik heb zelfs de grond daarvoor aangeboden. En ik vraag echt niet meer dan een nor male prijs." Tim Swinkels is winnaar geworden van de ballonwedstrijd tijdens de Venrayse Oldti mer Toertocht. Tijdens deze grandioos geslaagde automanifestatie eind juli van dit jaar gingen weer honderden ballonnen de lucht in. De ballon van Tim belandde uiteindelijk in het Duitse Schüttorf, een afstand van 123 kilometer van Venray. De tweede prijs ging naar Ton Langenzaal. Zijn ballon kwam terecht in de Lutte in Overijssel, een afstand van 112 kilometer. De derde prijs ging uiteindelijk naar Milan Weijs. Zijn ballon werd gevonden in Aliaus (Duitsland), een afstand van 94 kilometer. De drie prijswinnaars kregen uit handen van Henk Willems en Henk Achten van de Venrayse Oldtimer Toertocht de prijzen. Wim Smeets van Hospice Zenit werd door beide heren verrast met een cheque voor dit thuis voor mensen in hun terminale levensfase. Gemeente en Wonen Venray maken betere afspraken De gemeente Venray en Wonen Venray maken ver beterde afspraken voor de periode 2007-2010. In een convenant zijn de concrete prestatieafspraken vastgelegd. Ze gaan over nieuwbouw, her structurering, woningen voor starters en ouderen, maat schappelijke voorzieningen, maar ook over de leefbaarheid in de wijken en dorpen. Het terugdringen van de wacht lijst van woningzoekenden en de bouw van extra goedkope huurwoningen zijn de speer punten. Er bestaan al prestatieafspraken tussen de gemeente en Wonen Venray voor de periode 2004- 2007. De nadruk lag meer op de renovatie van bestaande wijken, zoals de herstructurering van Brukske enVeltum, dan op nieuw bouw. Nog voordat de periode is afgelopen, is er nog eens kritisch naar deze afspraken gekeken. Omdat ze te vrijblijvend en te weinig concreet waren. Waardoor partijen elkaar er niet op konden aanspreken indien de afspraken niet werden nagekomen. Zo was in het convenant opgenomen dat bij nieuwbouw voor minimaal 30 procent gebouwd moest worden voor de sociale huursector. Dit percentage is niet gehaald. De nieuwbouw van goedkope huurwoningen krijgt nu veel meer aandacht. De wachttijd voor een sociale huurwoning is opgelopen tot bijna drie jaar. In de regionale woonvisie is uitgerekend hoeveel sociale huur woningen er gebouwd moeten worden. Gezien alle bouwplannen werd duidelijk dat er te weinig van deze woningen bijkomen. In de nieuwe prestatieafspraken is vastgelegd dat de wachttijd voor een sociale huurwoning wordt teruggedrongen naar twee jaar in 2010. Door onder meer de bouw van meer goedkope huurwonin gen. Het streven is de komende drie jaar 175 sociale huurwonin gen extra te bouwen. Naast het bouwen van wonin gen zijn ook afspraken gemaakt over leefbaarheid. Wonen Venray heeft een leefbaarheidfonds waar- Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie ADVOCATEN arbeidsrecht mee zij meebetaalt aan projecten die de leefbaarheid in de dorpen en wijken stimuleren. De hele wijk noordwest, in de hoek tussen Noordsingel en Westsingel, krijgt een opknapbeurt. De gemeente zet hiervoor de zogeheten ISV- gelden in terwijl Wonen Venray een deel van zijn eigen vermogen inzet. De woningcorporatie betaalt voor de helft mee aan het woning marktonderzoek dat in april 2007 klaar moet zijn. Tevens neemt Wonen Venray een kwart van de financiering (255.000 euro) op zich van de leningen aan 34 star ters. De gemeente zet hetzelfde bedrag in terwijl de provincie de helft van de financiering voor schiet. Ook zijn er afspraken gemaakt over de maatschappelijke opvang en de kwaliteit van wonin gen. Het is van belang dat nieuwe woningen makkelijk zijn aan te passen, zodat mensen van alle leeftijden erin kunnen wonen. Vorige week woensdag onder tekenden wethouder Teunis- sen en directeur Van Beek van Wonen Venray het convenant. De afspraak is opnieuw gemaakt dat minimaal 30 procent van de nieuwbouw bestemd is voor de sociale sector. Met de bedoeling dat deze afspraak nu wel wordt nagekomen. Het nieuwbouwpro ject Ambachtkwartier, op het kts- terrein aan de St. Jozefweg, wordt rond de jaarwisseling opgeleverd. Veertig van de 97 woningen zijn zorgwoningen bestemd voor de bewoners van zorgcentrum Schut tersveld dat over een paar jaar verdwijnt. In het Ambachtkwartier komen daarnaast zestien sociale huurwoningen, drie huurwonin gen in de vrije sector en 38 koop woningen. Het circusterrein in Landweert, bij de kruising Oostsingel-Noord singel, is goed voor tachtig wonin gen. Wonen Venray hoopt het pro ject in 2008 op te leveren. Ook hier komen veertig zorgwoningen voor Schuttersveld plus 28 groeps woningen. Het volgende cluster in Brabander, deelplan Aan den Heu vel, telt 63 woningen waarvan 32 goedkope huurwoningen zijn. De overige 31 zijn koopwoningen voor de vrije sector. De opleve ring is in 2007 evenals het tweede cluster dat uit twaalf sociale huur woningen bestaat. In De Gouden Leeuw komen acht goedkopere huurhuizen. In Veltum wordt volgend jaar gestart met de nieuwbouw op de plek van de twee sloopflats. Het bouw plan omvat 137 woningen waar van vijftig sociale huur, 25 zorg woningen en 62 koophuizen. Wonen Venray gaat bij een bouwproject in Merselo drie soci ale huurwoningen en zes koop woningen in de vrije sector bou wen. In het centrum van Leunen, op de plek van de leegstaande Rabobank, bestaan plannen voor een wooncomplex voor ouderen met dertien woningen in de soci ale huursector. U heeft het vast al gemerkt, onze kabelkrant vertoont kuren! Teksten lopen scheef, oude teksten verschijnen plotseling als nieuwspagina's op de kabel en af en toe valt de hele kabelkrant weg. Door alle heisa wor den de teksten op de kabelkrant geregeld door technici gemaakt, wat niet altijd leidt tot taalkundige hoogstandjes. Helaas, maar waar, we moe ten het er even mee doen, u - en wij - moeten nog enkele weken geduld hebben. Wat is er aan de hand? Nou, het huidige, tamelijk oude systeem, loopt momenteel op z'n laatste benen en we wachten met smacht op het al weken bestelde supermoderne en snelle kabelkrantsysteem, dat naar verwachting over een week of drie geïnstalleerd kan worden. De voorbereidingen op de introductie van de nieuwe kabelkrant zijn in volle gang, maar de komende weken moet u het dus even met een niet altijd even perfect lopende oude kabelkrant doen, een kabelkrant met weinig foto's, met minder teksten en met af en toe een vreemd verloop. Het is niet anders, we hopen op uw begrip en houden u op de hoogte over de gang van zaken en de introductie van het nieuwe kabelkrantsysteem. Onze excuses, redactie Peel en Maas Maandag 20 november komt de campagne voor fietsver lichting met de naam 'Zonder Licht, Lazer op' letterlijk in de schijnwerpers en laserlichten te staan op de Grote Markt in Venray. De manifestatie wordt tussen 18.00 en 19.00 ingeluid door minister van onderwijs, Maria van der Hoeven, gedepu teerde van de provincie Lim burg, Math Vestjens en door de wethouder Verkeer van de gemeente Venray, Patrick van der Broeck. Op 20 november wordt er 's ochtends op het Raayland Col lege een laserpresentatie gegeven over de noodzaak van het voeren van een goede fietsverlichting.Tij dens deze presentatie krijgen alle leerlingen een fietsverlichtings setje uitgereikt, 's Avonds wordt op de Grote Markt een lasershow vertoond over fietsverlichting en een dj van discotheek Zenith zal de toeschouwers opwarmen. Ook worden diverse prijzen verloot onder de leerlingen die meedoen aan de actie en die aanwezig zijn op het plein. De fietsverlichtingscampagne 'Licht aan, daar kun je mee thuis komen' wordt sinds 2003 gevoerd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat in samenwerking met de politie en gemeenten. De afgelopen jaren is de combinatie van voorlichting en handhaving succesvol gebleken. Begin 2003 gebruikte nog 49 procent van de fietsers zowel voor- als achterlicht en dat percentage is mede onder invloed van de campagne geste gen naar 64 procent aan het begin van 2006. Het Regionaal Mobili- teits Overleg Venray-Venlo, waarin alle Noord- Limburgse gemeenten zijn vertegenwoordigd, brengen met deze campagne het voeren van een goede fietsverlichting onder de aandacht. De boodschap van de campagne is dat verlichting belangrijk is voor je eigen veilig heid als fietser. Goede verlichting zorgt ervoor dat je zelf alles beter ziet en dat je eerder gezien wordt door andere weggebruikers. Het doel is nog steeds om het aantal fietsongevallen te verlagen. Omdat de politie ervan uitgaat dat deze boodschap bij elke fiet ser en bromfietser bekend is, tre den agenten consequent op. Wie zonder licht fietst, kan een bekeu ring van 20 euro verwachten. Hoewel de nieuwbouw van antroposofisch Kindercen trum De Nissehoff aan de Bos weg op een haar na klaar is, blijft buurman J. Willems zich verzetten. Bij de Raad van State in Den Haag vond woensdag middag een spoedprocedure plaats. Willems is eigenaar van een voormalige betoncentrale in de directe nabijheid, van waaruit hij tegenwoordig een steenhandel drijft.Volgens hem botsen het kin derdagverblijf en de bijbehorende woning met zijn plannen om de betoncentrale weer tot leven te wekken.Volgens Bert enAnitaAch- ten van De Nissehoff is dat onzin. Het zou allemaal draaien om een slepend conflict tussen Willems en de gemeente, waar zij en nog enkele anderen het slachtoffer van zijn geworden. De gemeen te, die het kinderdagverblijf het groene licht had gegeven om op bedrijventerrein De Bosrand neer te strijken, wijst er op dat de betoncentrale al jaren niet meer draait.Aangezien de gemeente het bedrijventerrein wil saneren, zit een nieuwe vergunning er ook niet in. Doordat Willems echter weigert zich te laten uitkopen en evenmin met een "goed plan" voor zijn eigen perceel komt, is deze patstelling ontstaan. Volgens Wil lems ligt de schuld geheel en al bij de gemeente, die hem en zijn buren tegen elkaar zou uitspe len. Hij wil best verhuizen, maar dan wil hij wel een eerlijke prijs voor zijn grond plus een plek om Het college van B en W stemt in met het voorstel tot recon structie van de Vlierstraat. Een reconstructie is nodig omdat de Vlierstraat op dit moment te smal is voor een goede door stroming van het verkeer. Ook de slechte staat van het trot toir en de huidige boomsoort die te veel hinder veroorza ken, zijn aanleiding voor een uitvoerige reconstructie. De inrichting van de Vlierstraat sluit straks naadloos aan op de aangrenzende Oude Oostrum- seweg. De Vlierstraat is in 2005 aangepast en versmald omdat er zeventien extra parkeerplaatsen zijn aangelegd. Deze parkeerplaat sen moesten worden aangelegd omdat door de komst van nieuwe woningen de omgeving niet vol deed aan de parkeernorm. Na aanleg van deze parkeerplaatsen bleek de weg te smal voor een goede en veilige verkeersdoor- stroming. Een verbreding van de rijbaan is dan ook gewenst. De wettelijke doorrijhoogte van vier meter onder de bestaande bomen in de Vlierstraat wordt niet meer gehaald. De bomen staan hier voor te dicht op de rijbaan en de boomsoort (Haagbeuk) heeft als eigenschap dat de takken op late re leeftijd gaan uitzakken. Hier door zijn alle bomen inmiddels beschadigd door vrachtwagens. Het zogenaamde opsnoeien van de takken is geen optie, van de kroonvorm van de boom blijft dan weinig over. De bomen worden daarom verwijderd en vervangen door een andere soort. Het trottoir aan de zijde van de Haagbeuken is in slechte staat en is daarom op korte termijn aan vervanging toe. Het college heeft gekozen om alle werkzaamheden tegelijk uitvoe ren. Voor de bomen is inmiddels een kapvergunning aangevraagd. Ook wordt het trottoir aangepakt. Het voorstel wordt 19 december behandeld in de gemeenteraad. Illegaal aangehouden De politie heeft maandag morgen rond 3.45 uur een 20- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden vanwege illegaal verblijf in ons land. De politie zag de man zonder verlichting fietsen op de Polkast raat. De politie hield daarop de man staande en vroeg hem om een identiteitsbewijs. De 20-jarige kon zich echter op geen enkele manier legitimeren. De agenten vonden bovendien dat de man zich verdacht gedroeg. Hij had ver schillende jassen over elkaar aan en had inbrekerswerktuig bij zich. Hierop is de man aangehouden en op het politiebureau bleek dat hij ongewenst vreemdeling was. De man is ingesloten en overgedra gen aan de Vreemdelingenpolitie. overnieuw te beginnen. Het echt paar Achten blijft er daarentegen bij dat hij gewoon een slaatje uit de hele affaire probeert te slaan. Het nieuwe kinderdagverblijf is zoals gezegd zo goed als voltooid, en wil liefst nog dit jaar zijn deu ren openen. De Raad van State bepaalt binnen enkele weken of er afdoende reden voor een last- minute noodstop is. NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Patersstraat 5 5801 AT Venray te!. 0478588198 Venray - Tel. 0478 - 521 070 NEW YORK 1 92 1 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 W'XVV- tOlhfijjf, Niesien ui i lyai lyoi uyu in ly Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3