Muziekkorps St. Petrus Banden op straat GD Leerlingen swingen... Publiek loopt boos weg AANBIEDING JACKS c^faison Claire DeMKB SRAM!! Feest in louwen de graaf 0478 511 330 1 ±5) Brunch en Dinci i 5££ Maten automatiseerder VENRAY Sl TERKLAASifi LEREN OPSTEKEN 3 igen dé specialist voor tegels, sanitair en XEESZl- Carbidvereniging Gouden bruidspaar Drabbels SVOC01 klopt SV United En verder: Bandoetere Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Julianasingel 7 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 11 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 17-20 Kerkelijke diensten 22 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Clubgebouw Opmaat dicht op 15 januari Het muziek- en majoretten- showkorps St. Petrus Banden komt over twee maanden op straat te staan. Vorige week donderdag ontving de vereni ging een brief van de gemeente dat het huurcontract van club gebouw Opmaat met ingang van 15 januari 2007 is beëin digd. MMSK St. Petrus Banden heeft nog geen alternatieve ruimte gevonden. De Opmaat aan de Oostsin gel moet gesloopt worden voor de uitbreiding van basisschool De Hommel. Het bestuur van St. Petrus Banden wist al langer van deze plannen. In 2004 liep het huurcontract af. Toen is het con tract verlengd tot aan de start van de bouw van de klaslokalen voor De Hommel. Behalve St. Petrus Banden maken twee bridgeclubs, een zangkoor, een dansvereniging en nog incidenteel enkele vereni gingen, zoals de Avondvierdaagse, gebruik van Opmaat. Hoofdhuurder MMSK St. Petrus Banden zit met de handen in het haar. Het bestuur is al jarenlang op zoek naar een nieuw onder komen. Voorzitter Jan van Stelten voelt zich aan het lijntje gehouden door de gemeente. "We hebben al genoeg plannen aangekaart, maar er zit geen schot in. We zijn nog net zo ver als in 2004." Met harmonie Euterpe is zelfs een stichting opgericht om samen het gebouw de Pèrdstal te ver bouwen. Er waren plannen voor de sporthal van St. Servaas of om zelf een stuk grond te kopen en een clublokaal te bouwen. Daarna kwam de gemeente met het plan voor het mfc (multi functioneel centrum) aan de Zuidsingel.'Daar willen we graag aan meedoen, maar dat gaat nog enkele jaren duren", aldus Van Stelten. "We zijn steeds met de gemeente meege gaan. Er is overleg maar er komt niets uit. Het gevolg is dat we dadelijk op straat staan." Volgens wethouder Emonts (PvdA) hoeft het zover niet te komen. "Er moet snel een oplos sing komen. In ieder geval voor 15 januari. Ik weet dat het bestuur er druk mee bezig is. Op 23 novem ber hebben we een gesprek. Alhoewel een alternatief niet direct voor de hand ligt, hoop ik dat we er toch samen uitkomen." Het bestuur vindt daarentegen dat er voldoende bruikbare gebou wen of lokalen te vinden zijn. St. Petrus Banden zoekt een ruimte met een goede geluidsisolatie die als repetitielokaal dienst kan doen. Omdat het om een tijdelijke oplos sing gaat, wil de muziekvereniging geen grote bedragen investeren. Van Stelten vindt de concertzaal van het gesloten jongerencentrum Dingus een ideale plek."Aan de Dr. Poelsschool zijn twee lokalen vrij gekomen na de verhuizing van de Marokkaanse moskee. Ook daar zouden we goed terecht kunnen", aldus de voorzitter, die nog wel meer locaties op het oog heeft zoals de leegstaande klaslokalen van basisschool De Keg of een ruimte op het St. Annaterrein. De andere gebruikers van Opmaat kunnen onderdak vinden in enke le wijkcentra. vt4CE STRETCH JEANS Sinterklaas Ik word er gek van. Van al die politici op tv! Boulevard, Sport aan tafel, De wereld draait door, Katja, Shownieuws, Lijst 0: je hoeft de televisie maar aan te zet ten en Balkenende kijkt je grijn zend aan. Verschrikkelijk is dat, politici als Bos, Rutte, Marijnis- sen en Halsema die luchtig mee mogen praten over voetbal, seks, muziek, films en het gezinsleven thuis. Daar zit je toch niet op te wachten op je vrije avond! Als ik zin in politiek heb, kijk ik wel naar NOVA, Netwerk of het Jour naal. Ach, het gaat toch al lang niet meer alleen om de inhoud, je moet als lijsttrekker van een politieke partij aardig en char mant zijn, een leuke babbel heb ben en vooral mediageniek zijn. Je moet goed overkomen en kij kers vinden het altijd leuk als de ene politicus de andere politicus voor schut zet. Hoezo normen en waarden? Ja, een leuk optreden bij Katja Schuurman kan je duizenden stemmen opleveren, maar een slecht optreden ook duizenden stemmen kosten. Balkenende, Bos, Rutte en Marijnissen moe ten nog een week aan de bak om die naar het schijnt ruim een miljoen zwevende kiezers voor zich te winnen. En dus spelen ze voor sinterklaas, delen ze op straat cadeautjes uit en beloven ze gratis kinderopvang, belas tingverlagingen, meer banen en betaalbare woningbouw voor iedereen. Of die plannen haal baar zijn of niet, dat maakt niet zo erg veel uit. Het gaat om de uit slag op woensdag 22 november, kiest Nederland links of rechts? Zou het niet beter zijn om in ons landje een tweepartijensysteem in te voeren a la de Verenigde Sta ten? Dat is toch veel duidelijker! Ik ben er een warm voorstander van, zijn we meteen verlost van al die gelukszoekers die een nieuwe partij beginnen, van dat nodeloze gezwets tussen al die fractievoor zitters op tv en van het invullen van stemwijzers. Je kiest links of rechts, dat is toch een stuk begrij pelijker? Volgende week leest u in Peel en Maas de uitslag van de verkiezingen in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. We moeten dus een nachtje over werken, maar ja: dat moeten die politici en Sinterklaas de komen de dagen ook. Het staat op mijn verlanglijst: een tweepartijensy steem. Maar of de sint die wens in vervulling kan laten gaan? Hannes Nieuwste Silhouette glasbri Icollecti e binnen Alle leerlingen en leerkrachten van de basisscholen St.-Anna in Blitterswijck en St. -Willibrordus in Geijsteren deden donderdagmor gen mee aan een massale dansac- tie. Het doel van de actie was om op een positieve en aanstekelijke manier aandacht te vragen voor het belang van sport en bewegen. Ambassadeurs van deze recordpo ging zijn oud-schaatsster Barbara de Loor en Paul Rosenmöller, voor zitter van het convenant Overge wicht. Duizenden Nederlanders, onder wie ook talloze leerlingen Bij informatieavond over openbaar vervoer Het liep maandag fout bij de informatieavond over het nieuwe openbaar vervoer in De Witte Hoeve. Een deel van het publiek verliet vroegtij dig en boos de zaal omdat de avond niet over de bus en trein ging, zoals de gemeente vooraf had aangekondigd. Ook was er niemand van de nieuwe ver voerder Veolia aanwezig. Per 10 december gaat het open baar vervoer in heel Limburg over naar Veolia. De vervoerder neemt de trein, bus en Deeltaxi over van Hermes. Er is nog veel onduide lijkheid. Vooral over de nieuwe dienstregeling en de opstapplaat sen. Zo'n 125 belangstellenden waren op de informatieavond afge komen. Al snel werd het duidelijk dat het alleen over de Regiotaxi, de opvolger van de Deeltaxi, zou gaan. "Dus we kunnen helemaal geen vragen stellen over de bus?", vroeg iemand. "Nee", antwoordde Chrit Wolfhagen, projectleider van de Regiotaxi. Een twaalftal bezoe kers verliet daarop demonstratief de zaal. Er heerste verwarring. De meeste bezoekers waren ouderen. Ze bleven vragen stellen over de bus. "We weten nog helemaal niets over lijn 30?", vroeg een dame. Wolfhagen werd er moedeloos van en raakte op het einde ook geïrriteerd. "U kunt mij wel tien keer dezelfde vraag stellen, maar u krijgt geen antwoord. Want ik ben Veolia niet." Dinsdag was het topdrukte op het gemeentehuis om nog een en ander recht te breien. "We stonden met het schaam rood op de kaken", bekent amb tenaar Siemen Halbersma. "Het is helemaal verkeerd uitgepakt. Het was juist onze bedoeling om over de bus te praten. Ik heb Veolia vandaag wel tien keer aan de lijn gehad." Volgens hem ligt de fout niet bij de gemeente. "Nee, want de uitno digingen klopten.Alleen heeft Veo lia het helaas laten afweten." Ook de wethouders Van den Broeck, Emonts en Heidens waren in de zaal aanwezig. Van der Broeck had direct na afloop van de bijeen komst al contact met de Veolia- directeur. "Want het is heel kort dag", zegt Halbersma."Op donder dag 23 november komt er daarom een nieuwe informatieavond. En dan gaat het vooral over de bus en de trein. Er is ook iemand van de Regiotaxi aanwezig in het geval dat daarover ook vragen komen. We willen voorkomen dat het opnieuw misgaat zoals maandag." De informatieavond op 23 november wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 19.00 uur. van het Raayland College in Ven ray, gaven donderdagmorgen om 11.15 uur gehoor aan de oproep om vijf minuten te swingen op het nummer What a feeling van zangeres Irene Cara. Het streven was om in het Guinness Book of Records te komen onder de titel 'de meeste mensen die gelijktijdig op verschillende plaatsen aan het dansen zijn'. Hiervoor waren 200.000 deel nemers nodig. Twee jaar geleden bracht de actie ruim 700 organi saties ruim 143-000 mensen op De leerlingen van basisschool St.-Willibrordus repeteerden de dans dinsdagmiddag in de gym zaal. Ook zij namen donderdag morgen deel aan de recordpoging. de been. Deze keer werd alles op alles gezet om het record te breken. Sinds drie jaar voert het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen in opdracht van het ministerie van VWS de beweeg- campagne Flash! uit om Nederlan ders te stimuleren in ieder geval dagelijks een halfuur te bewegen. f.ue, DINCH met HFFR7 ^UL"BRUNCH/ warme gerechtfm vKOUDE~ en fcsER^ER ÏS~BRACHT- Brunch 19,95PP Dinch 22,95p p HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 De Bleek 78 - Venray - Tel. 0478-581577 UtYj DE OPLOSSING VOOR websdesign.nl V mum mm m üj TAPIJTCEIUTRUM TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u ij) vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl E E T C A F E Honderdzevenentwintigste jaargang - week 46 - donderdag 16 november 2006 MAAS STATE ART berden CD Wij durven rte beweren een van'' de best passende in huis te hebben. Ook voor dames. i Kom en overtuig u. «SS*i L 's maandags Vr>n gesloten M CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 s sterk in schadewerk Kinderen van 3 t/m 5 jaar 9,50 Kinderen van 6 t/m 12 jaar €11,50 VENRAY Grote Markl 21, tel. (0478) 516708 Beekweg 52 kpiltpn 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl 25 SHOWROOM GEOPEND TapUTCWTROJU™ szca B LJU1 Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1