Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Geld kerstpakketten voor tsunami-slachtoffers Debat over vrouw in de politiek Trouwplannen? Kijk op www.venray.nl Reisdocumenten op tijd aanvragen Extra koopdagen Venray centrum Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 16 november 2006 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden Medewerkers van de gemeente Venray geven ook dit jaar weer het geld voor hun kerstpakketten aan slachtoffers van de tsunami. Begin vorig jaar hadden ze toegezegd het daarvoor bestemde geld voor 2005 én 2006 hieraan te besteden. Dit jaar gaat het om een bedrag van 19.000 euro. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan een Indiaas visserdorpje dat na de tsunami door de Venrayse stichting Helpende Handen is geadopteerd. Er wonen 72 gezinnen. Van het al eerder ingezamelde geld zijn 72 stenen woningen gebouwd. Als er genoeg geld is wil de stichting ook een schooltje bouwen. Het vorig jaar door gemeente en medewerkers toegezegde geld is naar de volgende projecten gegaan: 35.000 euro naar het project van pater Lesley Fernando in Trincomalee op Sri Lanka, 10.000 euro naar het tehuis van de Venrayse zuster Gerdie Muijsers in Colombo op Sri Lanka. Eveneens 10.000 euro ging naar pater Tjeu Kuppens op het Indonesische eiland Nias. Inspraak Beleidsregels Vastgesteld Verordening Vastgesteld Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluit Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing Stookverbod Verleend Milieueffectrapportage Aanmeldingsnotitie Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 46 Onder de titel 'Meedenken, meedoen en meebeslissen' heb ben 65 vrouwen en één man uit allerlei geledingen in de samen leving in het gemeentehuis met elkaar gedebatteerd over de po sitie van de vrouw in de politiek. De enige mannelijke deelnemer was wethouder Hassan Najja van bestuurlijke vernieuwing en burgerparticipatie. Het debat maakte deel uit van een multicultureel dagprogramma met een tweeledig doel. De organisato ren wilden vrouwen van verschil lende culturen bij elkaar brengen om te kijken wat zij gemeenschappelijk hebben. Daarnaast maakten de organisatoren zich sterk voor 'meer vrouwen in de politiek'. Dit werd ingevuld door een levendig debat tussen wethouder Najja, mevrouw Roling (lid Provinciale Staten D66) en mevrouw Roefs (lid Tweede Kamer PvdA). Vanuit de Venrayse gemeenteraad droe gen mevrouw Van Dijck, mevrouw De Barbanson en mevrouw Voigt hun steentje bij aan de discussie. Een van de vragen was of vrouwen meer mee moeten brengen dan mannen voor een carrière in de politiek. Mevrouw Roefs beschreef haar eigen ervaringen in de Haagse politiek: "Vrouwen hebben over het algemeen het gevoel zich meer te moeten bewijzen en gaan soms 'mannelijk' gedrag overnemen. Dat is een valkuil". Wethouder Najja zei daarop: "Als man kun je alles én als vrouw kun je alles. Je moet geen beeld willen creëren, je bent wie je bent". Het belang van een dergelijk geloof in eigen kunnen en kracht werd door de overige deelnemers onderschreven. De organisatie van de dag was in handen van de Limburgse Vrouwen raad en de Stichting Meer Kleur en Kwaliteit samen met het Katholieke Vrouwengilde in Venray. Voor meer informatie: www.smkk.nl of www.limburgsevrouwenraad.nl. Burgemeester en Wethouders geven met ingang van 17 november 2006 het volgende docu ment vrij voor inspraak: - ontwerpbestemmingsplan Verkeers- en Vervoersplan (VVVP). U kunt de desbetreffende stukken van 17 november 2006 tot en met 14 december 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. De gemeenteraad heeft op 31 oktober 2006 de volgende beleidsregel vastgesteld: - 'Beeldkwaliteitplan Brabander Aan den Heuvel tweede fase' In het beeldkwaliteitplan zijn de hoofdlijnen van beleid gericht op de betekenis van de ruimtelijke hoofd- en secundaire structuur van het plangebied vastgelegd. De in het plan opgenomen aanbevelingen en richtlijnen zijn gericht op samenhang en variatie, en dienen als leidraad voor de op uitvoering gerichte uitwerking van bouw- en inrichtingsplannen. De beleidsregel treedt daags na deze publicatie in werking en ligt ter inzage. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregels vastgesteld: - Besluit nadere regels maatschappelijke ondersteuning gemeente Venray Hierin worden concrete regels gegeven voor de bepaling van het recht op de vier voorzie ningen: hulp bij het huishouden, woonvoorzieningen, vervoersvoorzieningen en rolstoelen. Ook zijn de voorwaarden en verplichtingen uitgewerkt die gelden voor de verstrekking van een voorziening in de vorm van een persoonsgebonden budget en voor het vragen van een medisch advies. De beleidsregels treden op 1 januari 2007 in werking en liggen ter inzage. - Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning. Met ingang van 1 januari 2007 treedt de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in werking. Hierdoor wordt de gemeente verantwoordelijk voor het beleid op negen zoge naamde maatschappelijke prestatievelden. Een van die prestatievelden heeft betrekking op de voorzieningen voor de mensen met een beperking. Op grond van de Wmo dient de gemeente hiervoor een verordening te hebben. Dit is de Verordening voorzieningen maat schappelijke ondersteuning. De verordening geeft regels voor de volgende voorzieningen: hulp bij het huishouden, woonvoorzieningen, vervoersvoorzieningen en rolstoelen. De gemeenteraad heeft deze verordening op 19 september 2006 vastgesteld. De verordening treedt op 1 januari 2007 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 17 november 2006 inzien. - Deurneseweg N270 ter hoogte van De Brier - Wijziging bebouwde komgrens. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november 2006 tot en met 28 december 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Metaalweg 10 - silo's (nr. ba060557) - Horik 1 - terrasoverkapping (nr. ba060558) - Merseloseweg - woning (nr. ba060559) - Lovinckplein 7 - veranderen bankgebouw tot school (nr. ba060560) - Grootdorp, kavel 10 - woning (nr. ba060561) - Kempweg 75a - vergroten woning (nr. ba060562) - Twistweg 10 - mestsilo (nr. ba060563) - Donkweg/De Schans - 52 appartementen (nr. ba060564) - Overloonseweg ongenummerd - woning (nr. ba060565) - Everestlaan 18 - vergroten dakkapel (nr. ba060566). Sloopvergunningen - Stationsweg 46 - kleedruimte (nr. slp060059). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en/of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - Pottevenweg 10-12 - biogasinstallatie (nr. ba060501). U kunt de betreffende stukken van 17 november 2006 t/m 30 november 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Honingklaver 1, 3, 5 - zorgwoningen (nr. ba060427) - nabij Vloetweg ongenummerd - 9 woningen (nr. ink0606112) - nabij Vloetweg ongenummerd - 8 woningen (nr. ink0606273) - Lovinckplein 7 - veranderen bankgebouw tot school (nr. ba060560) - Engelenstraat 35 - vergroten woning (nr. ba060556). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 17 november 2006 t/m 28 december 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Sloopvergunning - Blankenberg 16 - garage (nr. slp060043, verzenddatum 09/11). Bouwvergunningen en vrijstellingen - Laagheidseweg 4 - erfafscheiding (nr. ba060526, verzenddatum 07/11) - Metaalweg 10 - bordes (nr. ba060487, verzenddatum 07/11) - Timmermannsweg 109 - vergroten woning (nr. ba060385, verzenddatum 07/11) - De Boterpot 7 - melk- en rundveestal (nr. ba060363, verzenddatum 07/11) - Volen 7 - gewijzigd uitvoeren bouwvergunning no. 2001.07554, veranderen pand (nr. ba060507, verzenddatum 08/11) - Merseloseweg 147a - zwembad (nr. ba060551, verzenddatum 09/11) - Vloetweg ongenummerd - 6 h a Ifv rij staande woningen (nr. BA060407, verzenddatum 15/11) - Vloetweg ongenummerd - 2 vrijstaande woningen (nr. BA060408, verzenddatum 15/11) - Vloetweg ongenummerd - 4 vrijstaande woningen (nr. BA060409, verzenddatum 15/11). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift, zie onder Verkeers zaken. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Vingerhoedskruid 1 - vergroten woning (nr. ba060451) - Dopheide 3 - carport (nr. ba060454) - Deurneseweg 114 - vergroten woning (nr. ba060297, voorheen ba050483) - Het Gevlecht 4 - gewijzigd uitvoeren bouw woning (nr. ba060383) - Henri Dunantstraat 11 - fietsenstalling (nr. ba060406) - Zuivelweg 2e - inbouwen vuurwerkbewaarplaats (nr. ba050385) - Blankenberg 16 - vergroten woning (nr. ba060428). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener. - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen Wm - Eikenlaan 2a te Venray - Zon-Fit Venray, dhr. Gerritsen, Eikenlaan 2a te Venray in verband met het oprichten van een zonnestudio. De inrichting moet voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetref fende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november 2006 t/m 30 november 2006 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Veulenseweg 40 te Veulen - dhr. L.MJ. van Dijck, Veulenseweg 40 te Veulen, voor het vergroten van de bestaande ligboxenstal. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 17 november 2006 tot en met 28 december 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Twistweg 4 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan H. Marcellis, Twistweg 4 te Vredepeel voor een vleesvarkens-, paarden- en akkerbouwbedrijf - Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn - de vergunning geheel in te trekken van Mts. Derikx, Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn t.b.v. de locatie Kempkensberg 2a te Ysselsteyn (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de ontwerpbesluiten met bijbehorende stukken van 17 november 2006 t/m 28 december 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 182 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Strijbos- Jenniskens O.G. bv, Deurneseweg 176 te Ysselsteyn voor een legpluimveehouderij - Moostdijk 1 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan J J.W. Bastiaansen, Moostdijk 1 te Ysselsteyn voor het veranderen van een varkens- en rundveehouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 17 november 2006 t/m 28 december 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Testerik ong. te Veulen - verleend aan dhr. M.G.M. Volleberg - Heidseschoolweg 5 te Heide - verleend aan dhr. O.J.M. Scheurs - Würsterweg 1 te Castenray - verleend aan dhr. M.A.M. Marcellis - Laagriebroekseweg 18 te Leunen - verleend aan dhr. W.J.L.A. Jenneskens. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant een rozenkwekerij in het buitengebied op de locatie: - Meerloseweg ong. te Oirlo - verleend aan rozenkwekerij Mooren vof. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november t/m 28 december 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaar schrift, zie onder Wet milieubeheer - Meldingen - Verandering inrichting. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Haag 18 te Merselo - Mts. Egelmeers, Ossendijk 80 te Merselo, voor het uitbreiden van een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf - Timmermannsweg 62 te Ysselsteyn - W. Peeters, Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een vleesvarkenshouderij. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvin den, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbe treffende stukken van 17 november 2006 t/m 28 december 2006 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Donderdag 16 november 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocu ment verloopt. Gaat u binnenkort op wintersportvakantie of naar het zonnige zuiden, houdt u er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werk dagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. Rond de feestdagen is er ook dit jaar weer een aantal extra koopavonden en -zondagen in het centrum van Venray. De openingstijden van de extra koopzondagen op 26 novem ber en 17 december zijn van 12.00 tot 17.00 uur. De extra koopavon den zijn op maandag 4 december en donderdag 21 december en duren tot 21.00 uur. Op dinsdag 5 decem ber (pakjesavond) sluiten de winkels om 17.00 uur. 19 nov. - Schrijversochtend met Cees Nooteboom om 11.30 uur in het Theehuis, Odapark (Literair Café) 19 nov. - Intocht St. Nicolaas, centrum 22 nov. - St. Nicolaasbraderie, centrum 10.00 -18.00 uur Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16