Zeven vragen aan de Sint fi aan de Sint! Zondag 19 november INTOCHT SINTERKLAAS Aanvang 14.0011 Grote Markt IiéAI P MB39 Kinderen Josefschool tegen zinloos geweld Na ruim 30 jaar afscheid van kantoorbranche Zonnebloem loterij 2006 Sinterklaas in de Evenaar ^^Pvenray PEEL EN MAAS Donderdag 16 november 2006 - Pagina 14 Dag Sinterklaas, hoe verloopt u reis tot nu toe? Beste Peel en Maas-meneer, u vraagt hoe mijn reis verloopt. Moeilijk, heel moeilijk! Het waait zo ontzettend hard waardoor de boot heel erg wiebelt. Zo erg dat niet alleen de Zwarte Pieten maar ook Sinterklaas er buikpijn van krijgt. We hebben natuurlijk alle pakjes goed vast moeten binden zodat ze niet van de boot waaiden. Wanneer bezoekt u de kinde ren in hartje Venray? Peel en Maas-meneer, een beetje dom van U om te vragen wanneer ik in Venray kom. Dat is al heel lang bekend. Hebt u dan niet die mooie posters gelezen die overal in de winkels hangen? Daar staat toch op dat ik zondag 19 november om twee uur op de Grote Markt in Venray ben. Bent u dit jaar weer regelmatig in een Venrays sinterklaashuis te zien? Jammer genoeg heb ik dit jaar geen sinterklaashuis kunnen huren. Maar mevrouw Anne-Chris- tien Liebrand van de schouwburg was zo vriendelijk om mij daar een heel mooi kantoor te geven. Wan neer ik daar ben mag U van mij volgende week in de Peel en Maas schrijven. Hoeveel Zwarte Pieten heejt u eigenlijk? Ik heb even aan de hoofdpiet gevraagd hoeveel Zwarte Pieten er zijn. Hij is begonnen met tel len, maar toen hij bij duizend was, was hij nog lang niet klaar Dus véééééél meer dan duizend! Heeft u de verlanglijstjes van alle kinderen al binnen? Peel en Maas-meneer, ik heb al heel veel verlanglijstjes binnen, maar nog lang niet allemaal. De Zwarte Pieten gaan zaterdagnacht alle schoentjes langs om te kijken of de kinderen de verlanglijstjes klaar hebben. Wat is uw favoriete liedje? Wat is mijn favoriete liedje vraagt u? Alle liedjes die door kin deren, groot en klein, gezongen worden vind ik geweldig. Ook als de kinderen nog heel klein zijn en de liedjes nog niet helemaal ken nen, vind ik het mooi. Wie is de leukste Zwarte Piet volgens u? Foei, foei, foei, Peel en Maas- meneer! Je kunt toch niet vragen wie ik de leukste Zwarte Piet vind. Alle pietermannen, groot, klein, dik, dun, dom of slim, ik vind ze allemaal even leuk. Sinterklaas heeft in samenwerking met Peel en Maas een eigen e- mail adres geopend waar de kinderen uit Venray met specifieke vragen terecht kunnen. Hebben jullie vragen of willen jullie een brief schrij ven aan de goedheiligman, dan kun je die via mail stellen en sturen naar sinterklaas@vandenmunckhof.nl. Voor de goede orde, jullie ver langlijstjes mag je nog gewoon in de schoen doen! De komende weken zullen wij de leukste brieven en vragen aan de Sint publiceren in Peel en Maas. Op zondag 19 november bezoekt Sinterklaas en zijn pieter mannen Venray. Traditiegetrouw brengt hij, na zijn onthaal op de Grote Markt, café-zaal de Evenaar een bezoek, om aldaar de klein ste rakkers of grotere bengels van Rooy nogmaals toe te spreken. Natuurlijk mag iedereen de Sint en Zwarte Pieten op zijn eigen manier begroeten. Als je de goed heiligman wilt verrassen, kan dat met een act, dansje, liedje ja verzin maar wat! Je kunt dit dan van tevoren even melden bij de presentator. Het eigen sinter klaasorkest is weer gereed om alle liedjes live te begeleiden. Iedereen groot, klein, jong en oud is natuur lijk welkom.Aanvang 15.00 uur. inkelenfraayuitgaanfraayvenray wonenfraaywerkenfraayw 1 WWW Periodiek Kleurplatenactie "Hij komt, hij komt. Die lieve goede Sint." Het is echter een hele tijd geleden dat hij naar Schouw burg Venray is gekomen. Anne- Christine Liebrand, directeur van de schouwburg, vond het de hoogste tijd om dit te veranderen. Ze zocht de goede man op. Maar liefst drie keer staat de goed heiligman nu in een uitverkochte voorstelling samen met de Ven- rayse groep Oewiee op de plan ken. Wat de bezoekers allemaal te wachten staat, blijft natuurlijk nog een verrassing. Maar dat het gezel lig wordt staat vast. De aanvragen voor kaartjes blijven bij de thea terkassa binnenstromen. Er is zelfs besloten om een vierde voorstel ling te geven, om zoveel mogelijk kinderen de kans te geven deze lieve Sint te bewonderen. Deze voorstelling staat gepland op zon dag 3 december om 13.00 uur. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Om alle kinderen van de gemeente Venray alvast warm te laten draaien voor het heerlijk avondje, werd er een sinterklaas kleurplaat ontworpen. Door de huis aan huis verspreiding van Periodiek, viel er bij elk huishou den in de gemeente Venray een kleurplaat in de bus. De opdracht was heel simpel. "Kleur de kleurplaat in en lever hem bij Schouwburg Venray in voor 25 november en maak kans op leuke prijzen!" Een zeer een voudige opdracht met geweldige resultaten. De meest prachtige creaties zijn al ingeleverd en ze blijven bij de schouwburg bin nenstromen. De medewerkers zijn druk bezig alle kleurplaten ten toon te stellen aan de voorzijde van de schouwburg. "Als alle kin deren zo ijverig blijven kleuren, weet ik niet of we wel genoeg ruimte hebben om ze allemaal op te hangen!", aldus Yvonne Martens van Schouwburg Venray. Kinderen van alle leeftijden kleuren er dus vrolijk op los. De wedstrijd is nog niet afgelopen dus iedereen maakt nog kans. Wil je meedoen, maar heb je nog geen kleurplaat? Geen pro bleem. Ze zijn op te halen bij Boekhandel Van den Munckof, Reisbureau Vice Versa, Nimco House of Schoes en natuurlijk bij Schouwburg Venray. Je kunt de kleurplaat ook downloaden op www.oewiee.nl Zorg wel dat je de tekening uiterlijk vrijdag 24 november afgeeft bij de schouw burg, want Sinterklaas heeft zater dag vast de hele dag nodig om alles goed te kunnen bekijken. Zondag 26 november om 14.30 uur komt de goede Sint in de foyer van de schouwburg de prijswin naars bekendmaken. Levende kerststal Op de Grote Markt in Ven ray staat van 16 tot en met 29 december een levende kerststal. De kerststal wordt jaarlijks opge bouwd in samenwerking tussen de VW-ANWB, de Stichting Kerst stal Venray en schutterij 't Zan- dakker Gilde Sint Jan uit Venray. Dit jaar wordt dit in samenspraak met de Stichting Winterfestival gehouden. De organisatie van de kerststal is nog op zoek naar een vrijwilliger die tegen een geringe vergoeding, de nachtbewaking van de kerststal voor zijn rekening wil nemen. Geïnteresseerden kun nen in contact treden met Marjan Kessels van de VW-ANWB Venray via tel. (0478)510505. Kantoor PLIV gesloten Het kantoor van het Platform Lage Inkomens (PLIV) is op woensdag 22 november gesloten in verband met de Tweede Kamer verkiezingen. De openingstijden zijn van maandag tot en met don derdag van 9-30 tot 11.30 uur. Sport 2000 prolongeert titel Beste Sportwinkel Retailformule Sport 2000 is wederom verkozen tot Beste Sportwinkelketen van Neder land. Een prestatie van for maat, aldus Sport 2000 onder nemer John Verkuijlen die een vestiging in Venray en Hel mond heeft. "Als je één keer wint, kun je dat geluk noemen. Als je twee keer wint, vindt de consument je écht goed!" Eind oktober vond de feestelij ke uitreiking plaats van de vierde editie van de verkiezing van de Beste Winkelketen van Nederland en wederom was succesformule Sport 2000 genomineerd in de categorie Beste Sportwinkel. Na enkele zenuwslopende ogenblikken werd bekend dat Sport 2000 deze nominatie voor het tweedeopvolgende jaar kon omzetten in een overwinning. Wederom bleken het brede assor timent en de uitstekende prijs/ kwaliteitsverhouding de doorslag gevende factoren te zijn in het oordeel van de consument. Met een eindcijfer 7,42 (2005: 7,12) steeg Sport 2000 van de 21e naar de 17e plaats in de overall ranglijst (top 100 retailketens in Nederland). Een unieke prestatie. Sport 2000 bewijst met deze knappe prestatie eens te meer de absolute nummer 1 sport winkel te zijn. Ondernemer John Verkuijlen blijft onder de indruk en is alle consumenten die hem deze waardering hebben gegeven zeer dankbaar. "Ook voor het hele verkoopteam is dit een enorme pluim! Zij zijn toch zeker één van de belangrijkste factoren die ons deze goede naam en eer bezorgt". Het consumentenonderzoek, in opdracht van Elsevier Retail, werd net als vorig jaar uitgevoerd door Q&A Consultancy Research. Er zijn in totaal maar liefst 400.000 stemmen uitgebracht. Ook dit jaar heeft de consument op verschillende manieren haar mening kunnen geven. Nieuw is dat veel genomineerde retailers banners gebruikten op hun eigen website, maar consumenten kon den ook hun stem uitbrengen op www.ad.nl/bestewinkelketen en op bestewinkelketen.nl.Ten slotte hebben meer dan 200 enquêteurs gedurende 3 weken enquêtes afgenomen op verschillende loca ties in Nederland. Sport 2000 Ven ray en Helmond maken deel uit van momenteel 120 vestigingen in geheel Nederland en ruim 3 000 in Europa. De formule is nu ruim tien jaar in Nederland aanwezig en werkt alleen met zelfstandige ondernemers, waardoor de per soonlijke aandacht voor de klant optimaal is. Wijnhuis komt met Roojs Praotwater Na een succesvolle introductie van het Rooys blond en het Rooys bruun heeft Wijnhuis Venray in samenwerking met de brouwe rij Sint Servattumus in Schijndel een geheel nieuw trapistenbiertje ontwikkeld. "We hebben het Echt Roojs Praotwater genoemd", aldus Joost Wilders van het Wijnhuis. "Het gaat hier om echte trapis- tenbiertjes in de vorm van een dubbel en een triple. De dubbel is donkerder en heeft een alco holpercentage van 7,5%. De triple is lichter van kleur maar met iets meer alcohol, 8%." De hop die voor dit bier gebruikt is komt van eigen hop velden. Joost Wilders heeft in samenwerking met Toon van der Heijden van brouwerij Sint Servatttumus dit eigen product ontwikkeld. Na menig brouwsel is uiteindelijk voor deze smaken gekozen: "Een warme volle smaak, met pit en body en een geweldige afdronk die lang blijft hangen." Het Echt Roojs Praotwater is te verkrijgen in 33 cl. flesjes voor een prijs van 1.50 euro. Het bier is ook verkrijgbaar in flessen van 75 cl. Deze kosten 5.95 euro. Het is natuurlijk een product dat bij uitstek geschikt is als relatiege schenk. Wijnhuis Venray is reeds jaren gespecialiseerd in relatiege schenken voor binnen- en buiten land. De kinderen van de Josefschool in Overloon hebben zich afgelo pen maandag uitgesproken tegen zinloos geweld. Drie leerlingen, Loes Mennen, Loes van de Von dervoort en Lieke Aerts legden op drie verschillende plaatsen op de speelplaats van de school de bekende tegel met het rode lieveheersbeestje (zie foto). Loes, Loes en Lieke van groep 8 had den eerder een werkstuk gemaakt over pesten. "Al surfend op inter net kwamen we toen uit bij tegels waarop een lieveheersbeestje staat", aldus Lieke. De tegel is spe ciaal voor scholen en symboliseert een prettige omgang met elkaar. Naast de drie tegels die werd gelegd, hebben de kinderen in alle groepen de afgelopen weken aandacht besteed aan omgaan met elkaar. Tijdens de tekenles of handarbeidles werden er collages met lieveheersbeestjes gemaakt die afgelopen maandag ook wer den onthuld. Martin Cuypers geeft het 'potlood' door. Vrijdag 17 november neemt Martin Cuypers afscheid van zijn kantoorvakhandel. Ruim 30 jaar was hij actief in de kantoorbranche. Eerst als medewerker bij Boekhandel Messemaekers maar later als zelfstandig ondernemer. Nu draagt hij zijn bedrijf over aan Bart Everaerts en Eric Arts. "Ik werkte destijds bij Mes semaekers. Dat was nog in de Grotestraat waar toen nog auto's doorreden en met een heel smal trottoir. De industrialisatie en de groei van Venray was door o.a. de komst van Rank Xerox in volle gang. Ik had zo mijn eigen ideeën over de zaak waarop mevrouw Messemaekers mij aan bood de zaak over te nemen. En zo geschiedde", aldus Martin Cuy pers. Na anderhalf jaar bleek de win kel aan de Grotestraat te klein en konden we in de Passage terecht. Daar werd de boekhandel onder gebracht. De kantoorartikelen winkel groeide echter ook gestaag en via wat omzwervingen (Paters- straat, Kruitweg, red.) vestigde deze afdeling zich in de School straat. "Dat was in de voormalige winkel van Henk Smits. Inmiddels hadden we ook al een vestiging in Blerick en later maakten we ook nog een kort uitstapje naar Uden. De bedrijfsmatige tak verhuisde in 1992 van de Kruitweg naar Keizersveld.Als een van de eerste ondernemingen stond zijn huidi ge bedrijfspand in "the middle of nowhere". "Veel mensen vroegen ons wat we daar gingen doen. Het is een goede zet geweest." Martin Cuypers startte daar met een grote showroom met kantoor meubelen en een groothandel in kantoorartikelen. Ook kantoorma chines zoals de fax waren destijds in opkomst. "Korte tijd hebben we ons nog met automatisering bezig gehouden maar dat is toch een heel andere branche" vertelt Mar tin Cuypers. "Ook de kantoorarti kelen, -machines, en -inrichting hebben ieder hun speciale bena dering nodig, maar de onderlinge binding is wel groot. "Dat maakt Martin Cuypers (midden) draagt het bedrijf over aan Bart Evera erts (links) e n Eric A rts (rechts) het werk overigens ook een stuk levendiger." De laatste anderhalf jaar is er bij Martin Cuypers met name op orga nisatorisch gebied een en ander veranderd. Zo is er een afhaalshop voor klanten gekomen, en heb ben Bart Everaerts en Eric Arts zich meer aan het venster laten zMartin Cuypers (midden) draagt het bedrijf over aan Bart Everaerts (links) en Eric Arts (rechts) ien. Beiden zijn sinds 1999 werkzaam bij Martin Cuypers en gaven enige tijd geleden al aan dat zij geïnteresseerd waren in een eventuele overname. "Voor de buitenwereld lijkt de bedrijfs overname een moment, maar dat is verre van dat", vertelt Bart. "De overname is een groeiproces.Voor Martin betekende het langzaam zaken loslaten en voor ons steeds meer verantwoordelijkheid. Beide partijen hebben daar een goed gevoel bij." Bart en Eric willen de koers van Martin Cuypers blijven voortzet ten. "De naam blijft gehandhaafd en Martin blijft ambassadeur van ons bedrijf. Dezelfde koers bete kent ook service. De klant is bij ons nog steeds koning, we wil len dan ook dicht bij de mensen staan, zowel op Keizersveld als in de Schoolstraat" vervolgt Eric. "In de Schoolstraat is overigens wel iets veranderd. Sinds deze zomer kan de klant daar terecht voor kof fers, variërend van laptoptassen en attachékoffers tot reiskoffersets. Dus wie op reis wil kan ook daar een kijkje komen nemen" Vrijdag wordt officieel afscheid genomen van Martin Cuypers tij dens een bijeenkomst voor alle relaties in het bedrijfspand op Keizersveld. Jaap Oudenhoven 50 jaar collectant Het kerkbestuur van de Paters kerk biedt de vele vrijwilligers van de parochie jaarlijks een brunch aan. Het kerkbestuur wil daarmee zijn erkentelijkheid jegens deze vrijwilligers onderstrepen. Zonder hun inzet en enthousiasme zou de parochie niet kunnen bestaan. Tijdens deze brunch, afgelo pen zondag, was er een speciaal woord van dank aan het adres van Jaap Oudenhoven die al vijftig jaar lang als koster en collectant voor de parochie actief is. En dan niet alleen actief in de zin van 'doen wat er gedaan moet worden', maar actief tot meerdere cijfers achter de komma. Oudenhoven stelt hoge eisen aan de kwaliteit van zijn vrijwilligersactiviteiten en daar heeft de parochie enorm veel baat bij gehad. Als teken van dank ontving hij uit handen van zijn echtgenote het gouden insigne van de kos- tersbond St.Willibrord. De trekking gehouden van de jaarlijkse Nationale Zonnebloem loterij 2006 is gehouden. In totaal verkochten de 38.500 Zonne bloemvrijwilligers 1.248.302 loten met een opbrengst van 2.496.604 euro. Dat betekent dat de mijlpaal van 2,5 miljoen euro bijna bereikt is. Daarmee wordt de Zonne bloemloterij jaar na jaar een steeds succesvollere inkomstenbron ten behoeve van zieken en gehan dicapten. Met de opbrengst van de loterij geeft de Zonnebloem nog meer kleur aan de wereld van tienduizenden mensen met een lichamelijke beperking door ziekte, leeftijd en handicap. Door regelmatig op bezoek te gaan en allerlei dagactiviteiten en vakan ties te organiseren, voorkomt de Zonnebloem dat mensen door ziekte of handicap in een sociaal isolement raken. De hoofdprijs van 15.000 euro is gevallen in de regio Noordenveld Ooster- moer in Drenthe. In totaal zijn er 5020 prijzen met een waarde van 164.000 euro. Elke lotenkoper kan via www.zonnebloem.nl. zien of hij prijs heeft. Ook kan hij bellen met het speciale servicenummer (0900)0633 of de uitslag via Tele tekst pagina 558 (Nederland 1, 2 en 3) bekijken. Prijswinnaars wor den verzocht het winnende lot te zenden aan Nationale Vereniging de Zonnebloem, t.a.v. de loterij, Postbus 2100,4800 CC Breda met vermelding van de NAW-gege- vens en het giro- of banknummer waarop de geldprijs gestort kan worden. iSJ'i' M) 1 a v Voor- en Achternaam Leeftijd Lever jouw ingekleurde kleurplaat voor zaterdag 25 november 2006 in bij de kassa van Schouwburg Venray en maak kans op één van de fantastische prijzen nUU SCHOUWBIIRB IIHM\ IIMV VBRSPRBIDINGSBURO WWW.8CHOUWHUISSV6NIW.nl WWW.EUROSTOüe-VBNtW.NL Openingstijden kassa: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en ééi uur voor aanvang van elke voorstelling. De prijswinnaars van de kleurwedstrijd worden zondag 26 november 2006 om 1430 uur bekend gemaakt in de foyer van de Schouwburg. Prijswinnaars die heiaas niet aanwezig kunnen zijn bij uitreiking, krijgen een persoonlijk bericht. Over de uitslag valt niet te corresponderen. Heeft U 3f eSt met °ewieë'? v SinterWaas gne, via 1 ^Vouwburgvenray-"1 DEZE SINTERKLAAS-KLEUR-WEDSTRIJD WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR EUROSTORE VENRAY - ZUIDSINGEL 14 - VENRAY. VERPREIDINGSSURO PERIODIEK - NOORDERHOF 6 - VENRAY EN SCH0UW3URG VENRAY.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14